آیا واکسن می تواند بزودی در دسترس باشد؟

تولید واکسن برای کرونا ویروس زمان بر خواهد بود!

تاریخ انتشار : ۱۰:۱۲ ۳۱-۰۲-۱۳۹۹

اخبار اولیه در مورد درمان طبی کرونا ویروس- مانند خبر مبنی بر اینکه واکسن کرونا ویروس نتایج مثبتی در 8 نفر نشان داده است - می تواند خبر مهم به نظر برسد.اما قسمت ناامیدکننده زمان بندی است. حتی اگر همه تحقیقات در مورد این واکسن ادامه پیدا کنند ، تا اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده واکسن در دسترس نخواهد بود. از اکنون تا آن زمان ، واکسن باید دو آزمایش تحقیقاتی دیگر را تحمل کند ، یکی شامل صدها نفر و دیگری با هزاران نفر! با توجه به آمار وحشتناک ویروس ، این روند طولانی به نظر به شدت فاقد فوریت است. اما دانشمندان اصرار دارند که اینگونه نیست در اینجا دلایل اصلی گفته شده که هیچ راه آسان یا سریع برای واکسن وجود ندارد.

تبریز امروز:

اخبار اولیه در مورد درمان طبی کرونا ویروس- مانند خبر مبنی بر اینکه واکسن کرونا ویروس نتایج مثبتی در 8 نفر نشان داده است - می تواند احساس هیجان انگیز ایجاد کند.

اما قسمت ناامیدکننده زمان بندی است. حتی اگر همه تحقیقات در مورد این واکسن ادامه پیدا کنند ، تا اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده واکسن در دسترس نخواهد بود. از اکنون تا آن زمان ، واکسن باید دو آزمایش تحقیقاتی دیگر را تحمل کند ، یکی شامل صدها نفر و دیگری با هزاران نفر!

با توجه به آمار وحشتناک ویروس ، این روند طولانی به نظر به شدت فاقد فوریت است. اما دانشمندان اصرار دارند که اینگونه نیست در اینجا دلایل اصلی گفته شده که هیچ راه آسان یا سریع برای واکسن وجود ندارد.

نتایج اولیه همیشه پایدار نیست. در سال 2015 ، شرکت دارویی فرانسوی سانوفی فروش اولین واکسن دنگ را آغاز کرد. این دارو از طریق آزمایشات تحقیقاتی متعدد ساخته شده است - اگرچه برخی محققان معتقد بودند سانوفی علائم نگران کننده را نادیده گرفته است. مطمئناً ، هنگامی که کودکان در فیلیپین شروع به استفاده از آن کردند ، برخی از آنها حتی به صورت بدتر از دنگو نیز با مشکل مواجه شدند . امروزه استفاده از واکسن بسیار محدود است.

در گزارش اخیر ، دکتر آنتونی فاوسی ، متخصص برجسته بیماریهای عفونی ،وی خاطرنشان کرد که واکسن کروناویروس می تواند با همین مشکل مواجه شود.

نکته بزرگتر این است که داروهایی که در مطالعات کوچک به نظر خوب می رسند ، اغلب وقتی در افراد بیشتری آزمایش می شوند ، کمتر موثر به نظر می رسند.

عوارض جانبی در بکارگیری دارو و واکسن بسیار مهم است. کتی توماس ، خبرنگار تایمز که درمان داروهای را  توضیح می دهد ، واکسن نباید عوارض جانبی داشته باشد که باعث آسیب بیشتر از خود ویروس شود.

به نظر می رسد کرونا ویروس تنها درصد کمی از افرادی که به آن مبتلا می شوند را می کشد. عوارض جانبی احتمال آسیب بیشتر دارند ، زیرا هر نوع واکسن کورونا ویروس به میلیاردها نفر داده می شود ، از جمله بسیاری از آنها که دارای مشکلات بهداشتی اساسی هستند.

سیاست نیز مهم است. واکسن ها موضوع نظریه های مکرر تئوری های توطئه و غلط کاری ها هستند. با توجه به این شک و تردید ، واکسن کرونا ویروس که بیشتر از خسارت وارد شده توسط ویروس می تواند خسارت بسیار گسترده تری ایجاد کند.

این می تواند باعث شود تا مردم در سراسر جهان از مصرف واکسن هایی که در واقع کار می کنند خودداری کنند . این اتفاقی است که در فیلیپین پس از رسوائی دنگو افتاد.

همه این یادآوری است که نتایج امیدوار کننده زودهنگام - مانند خبرهای ساخت واکسن- غالباً ثابت می کند که موضوع خبر زودگذر است. فقط حدود 10 درصد از داروهایی که اولین مرحله تحقیق را به طور صحیح طی می کنند در نهایت آن را به بازار عرضه می کنند.


نظرات کاربران


@