اگر بتوانید به دنداپزشک مراجعه نکنید

بسته بودن کلنیک های دندانپزشکی در دوران کرونا

تاریخ انتشار : ۱۸:۴۱ ۰۸-۰۱-۱۳۹۹

"خطر این است که هر روشی که باعث ایجاد" ذرات معلق در هوا "می شود ، هر ذره بزاق را از دهان بیماران جمع کرده و در اتاق پخش می کند و روی سطوح مستقر می سازد. آیروسل یک اسپری است که از طریق مته دندانپزشکی یا یک روش تمیز کردن اولتراسونیک دندان ایجاد می شود. " وی ادامه داد: این ذرات ممکن است حاوی ویروس COVID-19 باشد بدون اینکه ما از آن آگاه شویم زیرا ممکن است بیمار بدون علامت باشد. به همین ترتیب اگر یکی از کارکنان ما عاری از علامت بیماری باشد و ولی دارای ویروس مثبت باشد ، ما نمی خواهیم خطر انتقال آن را از همکاران خود به بیماران خود بدهیم

تبریز امروز:

Coronavirus: "Do NOT go to the dentist"

یک دندانپزشک در سالزبری خطرات شدید خدمات دندانپزشکی را توضیح می دهد ، و اینکه چرا آنها تصمیم به بستن کلینیک گرفتند . به دلیل بیماری همه گیر کروناویروس ، تمام درمان های منظم و غیر فوری را متوقف کردند. دکتر پاتریشیا کامبل عضوی از تیمی است که در "دندانپزشکی سالزبری" کار می کند.

در میان سوالات "مناطق خاکستری" پیرامون اطلاعات و رهنمودهای مربوط به دولت و ارگان های حرفه ای حاکم بر دندانپزشکی با پاتریشیا تماس گرفته شد.

او توضیح داد که چرا آنها تصمیم به بسته شدن درهای مطب های خود گرفته اند و چه چیزی باعث می شود دندانپزشکی برای دندانپزشکان و بیماران در میان گسترش سریع COVID-19 بسیار خطرناک باشد.
پاتریشیا کامبل گفته است:

"ما تصمیم گرفته ایم تا با مسئولیت پذیری عمل کنیم و از بیماران و همچنین کارکنان خود محافظت کنیم."

"خطر این است که هر روشی که باعث ایجاد" ذرات معلق در هوا "می شود ، هر ذره بزاق را از دهان بیماران جمع کرده و در اتاق پخش می کند و روی سطوح مستقر می سازد. آیروسل یک اسپری است که از طریق مته دندانپزشکی یا یک روش تمیز کردن اولتراسونیک دندان ایجاد می شود. "

وی ادامه داد: این ذرات ممکن است حاوی ویروس COVID-19 باشد بدون اینکه ما از آن آگاه شویم زیرا ممکن است بیمار بدون علامت باشد. به همین ترتیب اگر یکی از کارکنان ما عاری از علامت بیماری  باشد و ولی دارای ویروس مثبت باشد ، ما نمی خواهیم خطر انتقال آن را از همکاران خود به بیماران خود بدهیم "
"ما در موقعیت بسیار خطرناکی قرار داریم که جوانان مشغول کار در این کلینیک هستند"
پاتریشیا توضیح می دهد:

"... متأسفانه ، در مواردی مثل این ، باید اولویت های مهم خود را در اولویت قرار دهیم."

"تنها شرایط تهدید کننده زندگی که به طور بالقوه در دندانپزشکی ایجاد می شود ، عفونتی است که باعث تورم شده است ، این ممکن است نوعی تورم باشد که می تواند بر تنفس یا بلع شما تأثیر بگذارد. در این حالت ، احتمالاً می توانیم به صورت ویدیویی با بیماران خود تماس بگیریم و از راه دور دارو تجویز کنیم. آنتی بیوتیک یا بیمار را به A&E هدایت کنید. "

وی ادامه داد: متأسفانه این مسئله به سادگی اتفاق می افتد که هیچ وضعیت دندانپزشکی دیگری تهدید کننده زندگی نیست ، بنابراین اگر غیرضروری نباشد ، باید از بیماران و کارکنان خود محافظت کنیم و درمان روتین دندان را فعلاً به تعویق بیندازیم. به سادگی ، در این اوقات بی سابقه ، سلامتی همه و ایمنی در صدر ذهن همه ما است. "
پاتریشیا و کلینیک او گفته است که متعهد است تمام تلاش خود را برای کمک به بیماران در این زمان دشوار ، از طریق تماسهای ویدئویی و تماسهای تلفنی ، به بهترین شکل ممکن انجام دهد ، و می خواهد تمام تلاش خود را انجام دهد تا همکاران خود  را حفظ کند که مشغول به کار در بیمارستان ها هستند

پاتریشیا کامبل توضیح می دهد که چرا:

"یکی از دلایل اصلی این است که ما فقط با تجهیزات اصلی محافظ شخصی کار می کنیم و توصیه می شود که از PPE سفارشی شده با کیفیت بالاتر استفاده کنیم. اگر PPE با کیفیت بالاتری داشتیم که برای روشهای مبتنی بر آئروسل مناسب تر بود ، ما می توانستیم به کار خود ادامه دهیم.

 


نظرات کاربران


@