رفتن به فضا ممکن است اما پر هزینه !

توریسم فضایی از طریق ایستگاه ناسا

تاریخ انتشار : ۱۸:۵۰ ۱۷-۰۳-۱۳۹۸

تبدیل شدن به یک فضانورد ناسا بسیار سخت تر از ورود به هاروارد است - از هزاران نفر از فضانوردان مشتاق امیدوار که درخواست همکاری می کنند، ناسا تنها تعداد انگشت شماری را می پذیرد. اما اکنون مردم عادی - حداقل کسانی که ده ها میلیون دلار صرف می کنند - می توانند به فضا بروند.

تبریز امروز:

ناسا گفته است که درهای ایستگاه بین المللی فضایی را برای گردشگری باز می کند و به مردم عادی با میلیون ها دلار هزینه امکان رسیدن به مدار زمین را می دهد.
ناسا مستقیما رفتن به فضا را به فروش نمی گزارد، بلکه اجازه می دهد شرکت های تجاری چنین سفرهایی را ترتیب دهند. این آژانس قصد دارد با استفاده از تاسیسات ایستگاه، از جمله هوا و آب،  با هزینه 35000 دلار شرکت ها را وارد  هزینه کند.

شرکت های گردشگری هزینه بیشتری را برای پوشش موشک های پرواز به داخل و خارج از فضا می گیرند و سود می برند.

تبدیل شدن به یک فضانورد ناسا بسیار سخت تر از ورود به هاروارد است - از هزاران نفر از فضانوردان مشتاق امیدوار که درخواست همکاری می کنند، ناسا تنها تعداد انگشت شماری را می پذیرد.

اما اکنون مردم عادی - حداقل کسانی که ده ها میلیون دلار صرف می کنند - می توانند به فضا بروند.

ناسا روز جمعه اعلام کرد که برای اولین بار اجازه می دهد که شهروندان معمولی از ایستگاه فضایی بین المللی بازدید کنند، تنها جایی که مردم در حال حاضر خارج از این سیاره زندگی می کنند.

اعلام روز جمعه یکی از چندین سیاست جدید طراحی شده است تا شرکت ها بتوانند از ایستگاه فضایی برای فعالیت های تجاری بهره مند شوند، چیزی که ناسا در گذشته از آن استفاده کرده است.


نظرات کاربران


@