نیویورک

آوازهای پرنده های یک شهر در دوران کرونا + صدای آواز پرندگان

تاریخ انتشار : ۰۶:۴۳ ۱۷-۰۳-۱۳۹۹

وقتی شیوع کرونا ویروس با بهار همراه شد، صداهای شهر نیویورک در یک شب تغییر کرد. 13 پرنده ، صدایشان بگوش رسید که صدای آنها را می توان شنید.....وضعیت متفاوتی بر فراز شهر اتفاق افتاده است. ناگهان به جای بوق های اتومبیل، هواپیماهای پر سر و صدا ، قطارهای پر رفت و آمد و اتوبوس ها، به نظر می رسد شهر نیویورک پر از آوازهای پرندگان شده است. پرندگان در این شهر از ساکنین جدید نیستند. اما همزمانی با اوج مهاجرت بهار در امتداد سواحل اقیانوس اطلس این آوازها اتفاق می افتد. پرندگان همیشه اینجا بوده اند. اما در این بهار آنها را بهتر می توان شنید . در اینجا ترکیبی از آوازهای پرندگان که از نیویورک عبور می کند ؛ ارائه می شود. برخی از آنها به راحتی قابل مشاهده هستند و برخی دیگر برای مشاهده چالش بیشتری را می طلبند. بعضی از آنها فقط در صبح یا غروب پیدا می شوند. و برخی احتمالاً فقط صدایشان شنیده می شوند و هرگز دیده نمی شوند

تبریز امروز:

وقتی شیوع کرونا ویروس با بهار همراه شد، صداهای شهر نیویورک در یک شب تغییر کرد. 13 پرنده ، صدایشان بگوش رسید که در ادامه مطلب صدای آنها را می توان شنید.

وضعیت متفاوتی بر فراز شهر اتفاق افتاده است. ناگهان به جای بوق های اتومبیل، هواپیماهای پر سر و صدا ، قطارهای پر رفت و آمد و اتوبوس ها، به نظر می رسد شهر نیویورک پر از آوازهای پرندگان شده است.

پرندگان در این شهر از ساکنین جدید نیستند. اما همزمانی با اوج مهاجرت بهار در امتداد ساحل اقیانوس اطلس این آوازها اتفاق می افتد. پرندگان همیشه اینجا بوده اند. اما در این بهار آنها را بهتر می توان شنید .

در اینجا ترکیبی از آوازهای پرندگان که از نیویورک عبور می کند ؛ ارائه می شود. برخی از آنها به راحتی قابل مشاهده هستند و برخی دیگر برای مشاهده چالش بیشتری را می طلبند. بعضی از آنها فقط در صبح یا غروب یافت می شوند. و برخی احتمالاً فقط صدایشان شنیده می شوند و هرگز دیده نمی شوند.

 

 
 
 

شهر ساکت است ، به آواز پرندگان گوش دهید!

 
 
صدای پرندگان را گوش دهید 
 
فاخته زرد

Coccyzus americanus

Yellow Billed Cuckoo

 

Yellow Billed Cuckoo
 

به آواز فاخته زرد گوش کنید

صدای او تیز است ،  "کاک-کاک-کاک-کاک!" این همان پرنده مرموز است که جنگل را در هر فیلم تارزان نمود  می دهد.

کجا می توان او را پیدا کرد

صبح زود در کناره های های جنگل ها. در کنار  لانه هایشان آرام بمانید . آنها کاترپیلارها را دوست دارند و فاخته ها حساسیت زیادی برای آنها دارند .

موقع پرواز ، فاخته زرد دارای تکه های بالدار رنگی با زنگ زدگی است که لکه های سفید رنگ آن در خطوط موازی در امتداد زیر یک دم بلندش منظم شده است.

این پرندگان دراز و لاغر در بخش های متراکم جنگل های محلی فرو می روند. توانایی پنهان شدن آنها افسانه ای است ، اما شنیدن صدایشان آنها همیشه حضور آنها را تأیید می کند!

 ***

 گول خندان 

Laughing Gull

Leucophaeus atricilla

Laughing Gull
 

به آواز گول خندان گوش کنید

خندیدن خنده دار و دراز

در کجا می توان " گول خندان "را پیدا کرد

کوچک و شکیل ، با یک رنگ قرمز تیره و پاها و یک سر سیاه ، صدای " گول خندان " می تواند در تمام طول روز در امتداد ساحل یا در دره های سنگ و بخش هایی از جنوب بروکلین شنیده شود.

در اطراف شهر نیویورک ، گول خندان منطقه ای را در باتلاق خلیج جامائیکا در بروکلین و کوئینز ایجاد کرده و رابطه ناامنی را با اداره هواپیمایی فدرال در فرودگاه کندی دارد .

***

اسکارلت تاناجر 

Piranga olivacea

Scarlet Tanager
 

به آواز اسکارلت گوش کنید

یک آواز ملودیک که مانند رابین با گلو درد به نظر می رسد.

درکجا می توان این پرنده را پیدا کرد

تورو به بهترین حالت گفت: " او در شاخ و برگهای سبز پرواز می کند انگار که برگ ها را آتش می زند."

 اسکارلت بالای درختان را ترجیح می دهند. با وجود لکه های پر نور که از پرهای آنها که به نظر می رسد روشن هستند ، اما او زیاد به چشم نمی خورد.

فقط نرها این جواهرات درخشان را در بهار نشان می دهند . در اواخر تابستان ، آنها شروع به ریختن پرهای براق سرخ خود می کنند تا زندگی معقول تر و استتار شده در سبزی زیتون را از سر بگیرند. پرنده های ماده در تمام طول سال به رنگ سبز باقی می مانند ، که یک استراتژی بهتر برای محافظت از تخم های ارزشمند هنگام لانه سازی محسوب می گردد.

در طول اوج بهار - یعنی اکنون - در صبح ها نوای آنها سرچشمه های جنگلی هستند.

 

عقاب دریایی 

Osprey

Pandion haliaetus

Osprey
 

به صدای پرنده گوش دهید

"کی لی ، کی لی، کی لی" با گام های بلند و پر صدا ،همواره در کنار آب های آزاد زندگی می کند.

درکجا می توان این پرنده را پیدا کرد

هیچ اشتباهی در این شاهین برازنده وجود ندارد. دارای یک سر هلال سفید با نوارهای تیره و افقی چشم است. در هنگام پرواز ، بال های بلند پرنده خم شده و یک تکه تیره در هر مچ دستش دارد. اسپرس در هر جایی که آب آزاد وجود دارد ،  یافت می شود

.

سیاه گلو

Black-Throated Green Warbler

Setophaga virens

Black-Throated Green Warbler
 

به آواز پرنده گوش دهید

یک تماس پرزرق و برق ، که به عنوان " زو - زو- زو - زو " توصیف شده است.

در کجا می توان این پرنده را پیدا کرد

این پرنده ها به دلیل ترجیح آنها برای زندگی در ارتفاعات اغلب پرندگان را به چالش می کشند. ، نشانه های سیاه مشخص مرد و چهره زرد سبز و قسمت بالای بدن ، شناسایی آن را بسیار آسان می کند.

نرها به ویژه فعال هستند و به نظر نمی رسد که هرگز از جست و خیز خسته شوند . در جایی که درختان بلندتر وجود ندارد ، پرندگان ممکن است در سطوح پایین تر زندگی کنند.

 

ویلت

Willet

Tringa semipalmata

Willet
 

به آواز پرنده گوش دهید

او  "ویل - ویل - ویل - ویل - ویلت " را تکرار می کند . به همین دلیل به آنها ویلت گفته می شود.

در کجا می توان ویلت را پیدا کرد

اگر خط ساحلی جستجو شود، صدای این پرندگان کاریزماتیک را قبل از دیدن آنها می توان شنید. خلیج پلهام در برونکس و  ساحل پلامب در بروکلین دو مکان برای دیدن این پرنده  هستند. در هنگام تغذیه بچه هایشان ، نرها خود را بیشتر می توان  در حال باز کردن حلزون ها در سواحل خلیج دید.

 

شاهین دم قرمز

Red Tailed Hawk

Buteo jamaicensis

Red Tailed Hawk
 

به آواز پرنده گوش کنید

یکی از باشکوه ترین فریادهای پادشاهی پرندگان را می توان در آواز شاهین می توان شنید.

شاهین را در کجا می توان  پیدا کرد

به نظر می رسد که شاهین های قرمز رنگ در سراسر شهر ، از پارک مرکزی گرفته تا کناره های وسط پارک قابل یافتن هستند ، جوندگان را تحت نظر دارند.

در هنگام پرواز ، این پرنده بالها و دم های بزرگ خود را باز می کنند ، اغلب برای تبادل دما  نیز بال های خود را می گسترانند  و  آن فریاد نمادین از عقاب ها در یک فیلم  تجاری یا یک فیلم وسترن  احتمالا مربوط به شاهین دم قرمز  است.

 

 

وودکاک آمریکایی

American Woodcock

Scolopax minor

American Woodcock
 

به آواز پرنده گوش کنید

در کجا می توان یک وودکاک را پیدا کرد

وودکاک ساحلی دارای بدنه ای چاق و چله است و دارای خصوصیات طولانی و کاوشگر است .، این وودکاک جنگلی غیرقابل مشاهده است اما دیدن آن در نور کم رنگ دشوار است. دقیقاً  به خاطر خصوصیات خاصش ، ارزش آن را دارد که برای مشاهده  یکی از فریبنده ترین آیین های بهاری اش تلاش شود . در اواخر عصر یا سحرگاه بهار ، یک فراخوان کاملا متفاوت را در یک زمینه می توان گوش داد. ساکت باید منتظر ماند. در هنگام پرواز جفت گیری ، وودکاک ها قبل از بازگشت به مکانهای اصلی آنها بر روی چمن پدیدار می شوند و ناگهان به صورت مارپیچ به سمت بالا حرکت می کنند که آنها را 50 یا 60 فوت ارتفاع می دهد  .

 

پرنده بال قرمز سیاه 

Red-Winged Blackbird

Agelaius phoeniceus

Red-Winged Blackbird
 

به آواز پرنده گوش کنید

معروف (در بین پرندگان) "کاک آ -ری ". این صدای بهار است.

از کجا می توان یک پرنده سیاه بال قرمز را پیدا کرد

ماده ها به منظور استتار با پوشش گیاهی ضمن بزرگ کردن بچه های خود  دارای رنگ قهوه ای رگه دار هستند. اما در اطراف کناره های تالاب ها ، حوضچه ها یا خلیج های نمکی ، نرها خود را بسیار آشکار می کنند: آنها در فصل تولید مثل سیاه هستند ، با شانه های درخشان نارنجی و زرد. آنها غیرقابل تصور  به نظر می رسند .

 

چوب برفک

Wood Thrush

Hylocichla mustelina

Wood Thrush
 

به آواز پرنده  گوش کنید

یک موسیقی سه گوشه ای موزون و واضح ، اما هجای نهایی یک شگفتی آناتومیک است: چندین تون به طور همزمان تولید می شوند و در نتیجه یک صدای پیچیده ، عجیب فلزی و طنین انداز ایجاد می شود .

در کجا می توان پرنده  را پیدا کرد

به طور کلی قهوه ای زنگ زده ، "برفک چوب" بیشتر اوقات خود را در میان بستر برگ به دنبال حشرات و طعمه های دیگر صرف می کند. سینه آن سفید گرم و دارای لکه های کاملا مشخص است و دارای یک حلقه چشم برجسته است. اما به احتمال زیاد قبل از دیدن آن ، صدای این پرنده را می شنوید.

آواز  برفک چوب صدای شب های تابستان است.

 

گلو زرد

Common Yellowthroat

Geothlypis trichas

Common Yellowthroat
 

به صدای پرنده گوش کنید

تکرار پی در پی  " ویچی - ویچی - ویچی - ئوی" از لنگه پوشش گیاهی کم است.

در کجا می توان یک گلو زرد را پیدا کرد

گلو زرد  درختچه ای محیط درهم و برهم را ترجیح می دهد ، جایی که می توان آن را در شاخه های مخصوص زندگی حشرات مشاهده کرد.

یکی از جذاب ترین  محیط هایی که به راحتی می توان آنرا بدون دوربین شکاری ، دید. نرها در فصل پرورش در حال شکار حشرات دیده می شوند. هر دو جنس نر و ماده سبز زیتونی گرم هستند که سایه ای در زرد در صورت و سینه دارند ،اما رنگ  ماده ها کمی روشن تر است.

 

گنجشک سفید 

White-Throated Sparrow

Zonotrichia albicollis

White-Throated Sparrow
 

صدای پرنده را گوش کنید

آوازی برای مکالمه بی نظیر و غم انگیز این پرنده را از این پرنده می توان شنید ، بسیاری از انواع مختلفی از آواز این پرنده وجود دارد مشهورترین آواز پرنده "پی بادی - پی بادی - پی بادی " است.

در کجا می توان پرنده را پیدا کرد

کوچک ترین و دوست داشتنی ترین گنجشک است . در این زمان از سال ، نرها با لکه های زرد روشن دقیقاً بالای صورتشان ، یک گلو سفید روشن و راه راه در سرشان مشخص می شوند ، که توسط علامت های واضح سیاه می باشد . آنها را در لبه های جنگل ها ، فیدرهای پرنده یا حتی کنار خیابان ها در نزدیکی پارک ها پیدا خواهید کرد.

با طولانی شدن روزها ، مردان شروع به معرفی خود می کنند و لکه های خود را تازه می کنند تا پرنده ای که در بیشتر سال با ما است ناگهان  با شکل گرمتر ظاهر شود. دو شکل از این پرنده با همزیستی ، برنزه و تاج سفید وجود دارد - هر کدام برای جفت گیری به رنگ متضاد جذب می شوند.

 

کبوتر سوگوار

Mourning Dove

Zenaida macroura

Mourning Dove
 

به صدای پرنده گوش کنید

ناله سوگواری  صدای این پرنده است .

در کجا می توان یک کبوتر سوگوار را پیدا کرد

کبوتر سوگوار مانند قمری ای است ، با یک دم بلند ، با نوک انگشتان و یک سر کوچک. اگرچه در تمام سال دیده می شود ، اما آواز متمایز خود را در بهار ، خصوصاً در پارک ها ، حیاط ها و هر جا که غذا تهیه شود ، آغاز می کنند.

 

نوشته :دیوید آلن سیبیلی نویسنده "آنچه پرنده دوست دارد پرنده باشد" .

دکتر دونالد کروودسمما  نویسنده کتاب "Birdsong for the Naturalist Curious

ضبط های آواز پرندگان از گریگوری اف. بودنی ، لانگ الیوت ، متیو دی مدلر ، ویلبر هرشبرگر و کتابخانه مکاولی در آزمایشگاه ارنیتولوژی کرنل

منبع : نیویورک تایمز 

ترجمه توفیق وحیدی آذر


نظرات کاربران


@