ویروس کرونا چیست و چرا خطرناک است؟

تاریخ انتشار : ۰۷:۰۳ ۰۹-۱۱-۱۳۹۸

کروناویروس خانوادۀ بزرگی از ویروس‌ها است که بیشتر در بین حیواناتی چون اشتر، گاو، پشک و خفاش‌ها شایع بوده و به ندرت سبب ایجاد بیماری در انسان‌ها می‌شود. تازه ترین مورد شیوع این بیماری در دسمبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین ثبت شد که افراد به بیماری جهاز تنفسی مبتلا شدند. کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد که تا روز یکشنبه ۲۶ ژانویه حدود ۲۰۰۰ نفر در آن کشور به این بیماری مبتلا شده و ۵۶ نفر در اثر ابتلا به آن جان باخته ا

تبریز امروز:

کروناویروس خانوادۀ بزرگی از ویروس‌ها است که بیشتر در بین حیواناتی چون اشتر، گاو، پشک و خفاش‌ها شایع بوده و به ندرت سبب ایجاد بیماری در انسان‌ها می‌شود.

تازه ترین مورد شیوع این بیماری در دسمبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین ثبت شد که افراد به بیماری جهاز تنفسی مبتلا شدند. کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد که تا روز یکشنبه ۲۶ ژانویه (ششم دلو) حدود ۲۰۰۰ نفر در آن کشور به این بیماری مبتلا شده و ۵۶ نفر در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

مرکز بهداشت و کنترل بیماری های ایالات متحده گزارش داده است که نخستین موارد شیوع جدید این بیماری در چین، ابتدا از بازارهای فروش گوشت و محصولات حیوانی منشا گرفته است. اما برخی مبتلایان هیچ گونه تماس با بازارهای گوشت و محصولات حیوانی نداشته اند که این نشاندهندۀ قابلیت سرایت ویروس از انسان به انسان می‌باشد.


نظرات کاربران


@