یکی دیگر از سمبل های ایتالیا فرو می ریزد!

بورسالینو! مشهورترین کلاه دنیا ورشکستگی را تجربه می کند!

تاریخ انتشار : ۰۵:۲۳ ۰۴-۱۰-۱۳۹۶

زمانی کلاه بورسالینو نماد مد و شیک پوشی بود ، هنرپیشگانی همچون آلن دلون و سیاست مدارانی مانند وینستون چرچیل و در سال های اخیر مایکل جکسون و جانی دپ بورسالینو به سر می گذاشتند.

تبریز امروز:

 

بورسالینو  ورشکست شد؛ خبرگزاری فرانس 24 اعلام  کرد : بورسالینو با ورشکستگی مواجه شده است.کلاه های بورسالینو هرگز ارزان نبودند هرکلاه که گاه تولید آن 5 هفته طول می کشید به قیمت 250 تا 800 یورو به بازار عرضه می شد. اما مالک جدید شرکت نتوانست آن را به جلو ببرد! 

 

 

یک اتحادیه تجاری اعلام داشت که بورسالینو، شرکتی که هامفری بوگارت در کازابلانکا  به همراه اینگرید برگمن کلاه های تولیدی آن را به سر گذاشته بودند  اعلام ورشکستگی کرد.

الیو بیریکولا از اتحادیه کارگری UIL به خبرگزاری فرانسه گفت که دادگاهی در الساندریا در شمال ایتالیا یک طرح نجات را برای شرکت افسانه ای به اجرا گذاشته است و مدیریت آن را در اختیار دولت قرار داده است.

وی گفت که احتمالا در حال حاضر فعالیت های صنعتی ادامه خواهد یافت اما کارکنان عصبانی و نگران آینده خود هستند .

اغلب ستارگان هالیوود و افراد مشهور مانند مایکل جکسون کلاه بورسالینو را دوست داشتند.

 

کلاه های سبک فدرال توسط ژان پل بلموند و آلن دلون استفاده شدند و کلمه بورسالینو مترادف با کلاه شده بود ؛ اما هیچ کدام از این ماجراها نتوانست شرکت 160 ساله را از نامدیریتی محافظت کند.

صندوق سرمایه گذاری Haeres Equita  در سال 2015 با امید به تغییر وضعیت ، با وجود بدهی 30 میلیون یورویی (35 میلیون دلار)، کنترل شرکت بیمار را عهده دار شد.

مارکو مارنکو، مدیر سابق شرکت که در جریان تقلب و اتهامات تخلف مالیاتی بود، در سال 2015 در سوئیس دستگیر شد.

یک قاضی پیشنهادات هائرس اپیتایا را برای بازپرداخت مطالبات سهام داران بورسالینو را تأیید کرد، و چراغ سبزی برای یک فصل جدید در تاریخ شرکت ایجادکرد که در سال 1920 به میزان دو میلیون کلاه در سال تولید کرده بود.

اما دادگاه بعدی طرح حمایتی را رد کرد و شرکت بورسالینو با 120 نفر از کارکنانش با مشکل مواجه گردیدند.

 

گزارش از کاوه

 


نظرات کاربران


@