سفری به سری لانکا

مکان های میراث جهانی سری لانکا + ویدئو

تاریخ انتشار : ۱۴:۲۰ ۱۴-۰۲-۱۳۹۹

مهمترین اماکن تاریخی و باستانی در سریلانکا که جزو میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند ؛ شهر مقدس آنورادپورا و میهنتاله ، شهر باستانی پولونارووا ، معبد طلایی دامبولا ، شهر باستانی سیگیریا ، شهر مقدس کندی در این سفر ویدئویی آورده شده اند

تبریز امروز:

مهمترین اماکن تاریخی و باستانی در سریلانکا که جزو میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند ؛ شهر مقدس آنورادپورا و میهنتاله ، شهر باستانی پولونارووا ، معبد طلایی دامبولا ، شهر باستانی سیگیریا ، شهر مقدس کندی در این سفر ویدئویی آورده شده اند  :

 آنورادپورا از قرن 4 قبل از میلاد تا پایان قرن 10 قبل از میلاد پایتخت سریلانکا بود.  آنورادپورا  و  میهین تال در نزدیکی محل تولد بودیسم در سری لانکا هستند.
پولونارووا پایتخت دوم سریلانکا ، از سال 1070 تا 1310 بود.
معبد طلایی دم بولا مجموعه ای از معبدهای غاری و اماکن زیارتی به مدت 22 قرن است که دارای نقاشی ها و مجسمه های زیبای دیواری است.
سیگیریا (صخره شیر ) یک قلعه باستانی در بالای  تخته سنگ های صخره ای به ارتفاع 200 متر است که پایتخت سریلانکا برای مدت کوتاهی در قرن 5 و صومعه بودایی تا قرن 14 است.
کندی یکی از ثروت های گران ملی سریلانکا بود.  معبد رلیک یک مکان زیارتی معروف در کندی است که دندان مقدس بودا را در خود نگه می دارد.

موسیقی: مایک وال  - گذرگاه  - افول روشنایی
نظرات کاربران


@