جستجوی حس گذر زمان و گم گشتن جوانی و امید به آینده فرزند

مدرسه ماندگار فردوسی

تاریخ انتشار : ۱۶:۳۷ ۲۳-۰۲-۱۳۹۶

در میان کتاب های مدرسه برخی کتب بسیار کمیاب و قدیمی نیز جای گرفته اند و ماهانه کتاب هایی نیز از سوی عاشقان علم و فرهنگ به کتابخانه اهدا می گردد.

تبریز امروز:

مدرسه محمدیه در سال 1313 شمسی به مناسبت هزاره تولد حکیم ابولقاسم فردوسی به نام این شاعر تغییر نام داد ، در برهه ای از تاریخ به قدم گذاشت که تحولات انقلاب مشروطه در جریان بود.

منطقه جغرافیایی آن در تبریز موسوم به محله ارامنه بود؛ چون کلیساها، سینماها و محله پاساژ و دفاتر کنسولگری های غربی در آن مستقر بودند.بنای آن توسط میسیون آمریکائیان در سال 1307 ساخته شد تا آنکه در سال 1319توسط دولت خریداری وبه وزارت فرهنگ تحویل داده شد، وسعت مدرسه بالغ بر یک هکتار بوده و بناهای آموزشی و غیر آموزشی با معماری خاص در آن پابرجا هستند. 

 

 

 

 

کتابخانه مدرسه توسط کارشناسان میراث فرهنگی بازسازی و اکنون با داشتن 25 هزار جلد کتاب در اختیار دانش آموزان مدرسه است ، در میان کتاب های مدرسه برخی کتب بسیار کمیاب و قدیمی نیز جای گرفته اند و ماهانه کتاب هایی نیز از سوی عاشقان علم و فرهنگ به کتابخانه اهدا می گردد. تقریبا روزانه ده جلد کتاب توسط دانش آموزان جهت مطالعه از کتابخانه اخذ می گردند. محیط زیبا و آرام مدرسه و کتابخانه اثری نفیس و هنرمندانه به شمار می رود که می تواند برای بازدید کنندگانی که سال ها پیش در این مدرسه درس خوانده اند. یادآور رشد و سلامتی روح مدرسه باشند و سفری خاطره انگیز برای هر مسافر به شمار رود که در جستجوی حس گذر پاک زمان و جوانی و عمر گم شده و آرزوی حیات و موفقیت فرزندانش باشد.

 

کاوه وحیدی آذر


نظرات کاربران


@