مسیح مهاجری

ما اشتباه نکرده بوديم

تاریخ انتشار : ۰۶:۵۲ ۲۲-۰۵-۱۳۹۹

حالا که پرويز فتاح رئيس بنياد مستضعفان، زبان باز کرده و بهره‌وري‌هاي بي‌مهار و غيرقانوني و غيرشرعي و غيراخلاقي و غيراصولي و غيرانقلابي عده‌اي از مسئولين و دستگاه‌ها و معروفين و نورچشمي‌ها از اموال بنياد مستضعفان را افشا کرده و البته بسياري از آنها را هم جرأت نکرده بگويد و يا ملاحظه بعضي امور را کرده و نگفته، ما به اين نتيجه رسيده‌ايم که آن زمان اشتباه نکرده بوديم. کساني اشتباه مي‌کردند که آن جواب‌هاي دندان‌شکن! را به ما مي‌دادند و اگر همان وقت جلوي اين انحراف گرفته مي‌شد، امروز به اين نقطه نمي‌رسيديم که يک‌لاقباهاي ديروز، در بالاي شهر تهران در بهترين خانه‌ها و باغ‌ها و با بهترين امکانات زندگي کنند و همزمان عده زيادي از مردم محتاج نان شب باشند و حسرت داشتن يک سرپناه چندمتري را با خود به گور ببرند. افشاگري‌هاي رئيس بنياد مستضعفان بيش از آنکه براي سوء‌استفاده‌گران از بيت‌المال رسوائي درست کند، وضع نابسامان و انحرافات خود بنياد را برملا کرده است، البته ايشان فقط درباره خارج از بنياد گفته و آنچه در داخل بنياد مي‌گذرد ازجمله حقوق‌هاي کلان، چيزي نگفته است. به همين دليل به آقاي فتاح توصيه مي‌کنيم اگر اين گمانه‌زني‌ها درست است که شما خود را براي انتخابات رياست جمهوري 1400 آماده مي‌کنيد و اين افشاگري‌ها نوعي فراهم کردن زمينه براي جلب رأي است، لطفاً از نامزد شدن منصرف شويد به دو دليل. اول آنکه بنياد مستضعفان که يک درياست به آدمي مثل شما بشرط اينکه همين تلاش‌ها را براي پس گرفتن اموال بيت‌المال و اصلاح خود بنياد ادامه دهيد و جا نزنيد نياز دارد و دوم آنکه اگر به انتخابات وارد شويد و بر فرض رأي هم بياوريد، شما هم به همان سرنوشتي مبتلا خواهيد شد که ديگران شدند، همان‌هائي که اسمشان را در افشاگري‌هايتان آورده‌ايد. مطمئن باشيد شما در برابر جاذبه‌های قدرت و در برابر فشارهای صاحبان قدرت، از آنها مقاوم‌تر نيستيد.

تبریز امروز:

⬅️ يکي از اقدامات مهم و پرجاذبه امام خميني در سال‌هاي اول بعد از استقرار نظام جمهوري اسلامي اين بود که براي خانه‌دار کردن محرومين، از مردم خواستند به حسابي که به شماره 100 در بانک ملي باز کرده‌اند پول واريز کنند. مردم با مطلع شدن از اين تصميم امام و درخواست ايشان از مردم براي کمک به محرومين، در جلوي بانک‌ها صف کشيدند و هرکس هر قدر مي‌توانست به اين حساب واريز کرد. با اين کمک‌هاي مردمي، بسياري از محرومين صاحب خانه شدند و آثار پربرکت اين اقدام هنوز هم باقي است و در بحران‌هائي همچون سيل و زلزله و ساير بلاهاي طبيعي، نهاد برجاي مانده از نيت پاک امام خميني، به ياري مردم مصيبت‌ديده مي‌شتابد.
قرار بود بنياد مستضعفان هم عهده‌دار کاري مشابه شود و همانگونه که از نام آن پيداست، به ياري مستضعفان بشتابد. اموال غصبي برجاي‌مانده از طاغوتي‌ها و وابستگان دربار و خود درباريان، به اين بنياد داده شد تا از آنها و از سودي که از کارکرد آنها به دست مي‌آورد، مشکلات زندگي مردم محروم را برطرف کند. اينهم اقدام خوبي بود و اگر به درستي به آنچه موردنظر امام خميني بود عمل مي‌شد، شايد امروز در کشور ما فقر اينهمه بيداد نمي‌کرد و ميليون‌ها خانواده زير خط فقر قرار نداشتند.
متأسفانه بنياد مستضعفان، بسيار زود به مسير ديگري افتاد و مرتکب اقداماتي شد که در همان زمان با مشاهده آن مسير، مي‌گفتيم و مي‌گفتند که اين، بنياد مستکبران است نه مستضعفان. اين واقعيت را همان سال‌ها از ساختمان بلند و مفصلي که بنياد در يکي از بهترين نقاط شمال تهران به عنوان دفتر مرکزي ساخت، مي‌شد فهميد. وقتي اين فهممان را به زبان مي‌آورديم، عده‌اي مي‌گفتند شما چرا اينهمه نظرتنگ هستيد و نمي‌توانيد عظمت و شکوه نظام جمهوري اسلامي را ببينيد؟ همان اعتراض را درباره ساخت‌ و ‌سازهاي ديگر از قبيل وزارتخانه‌ها، استانداري‌ها، فرمانداري‌ها، کميته امداد و... به زبان مي‌آورديم و همين جواب دندان‌شکن! را هم مي‌شنيديم.
حالا که پرويز فتاح رئيس بنياد مستضعفان، زبان باز کرده و بهره‌وري‌هاي بي‌مهار و غيرقانوني و غيرشرعي و غيراخلاقي و غيراصولي و غيرانقلابي عده‌اي از مسئولين و دستگاه‌ها و معروفين و نورچشمي‌ها از اموال بنياد مستضعفان را افشا کرده و البته بسياري از آنها را هم جرأت نکرده بگويد و يا ملاحظه بعضي امور را کرده و نگفته، ما به اين نتيجه رسيده‌ايم که آن زمان اشتباه نکرده بوديم. کساني اشتباه مي‌کردند که آن جواب‌هاي دندان‌شکن! را به ما مي‌دادند و اگر همان وقت جلوي اين انحراف گرفته مي‌شد، امروز به اين نقطه نمي‌رسيديم که يک‌لاقباهاي ديروز، در بالاي شهر تهران در بهترين خانه‌ها و باغ‌ها و با بهترين امکانات زندگي کنند و همزمان عده زيادي از مردم محتاج نان شب باشند و حسرت داشتن يک سرپناه چندمتري را با خود به گور ببرند.
افشاگري‌هاي رئيس بنياد مستضعفان بيش از آنکه براي سوء‌استفاده‌گران از بيت‌المال رسوائي درست کند، وضع نابسامان و انحرافات خود بنياد را برملا کرده است، البته ايشان فقط درباره خارج از بنياد گفته و آنچه در داخل بنياد مي‌گذرد ازجمله حقوق‌هاي کلان، چيزي نگفته است. به همين دليل به آقاي فتاح توصيه مي‌کنيم اگر اين گمانه‌زني‌ها درست است که شما خود را براي انتخابات رياست جمهوري 1400 آماده مي‌کنيد و اين افشاگري‌ها نوعي فراهم کردن زمينه براي جلب رأي است، لطفاً از نامزد شدن منصرف شويد به دو دليل. اول آنکه بنياد مستضعفان که يک درياست به آدمي مثل شما بشرط اينکه همين تلاش‌ها را براي پس گرفتن اموال بيت‌المال و اصلاح خود بنياد ادامه دهيد و جا نزنيد نياز دارد و دوم آنکه اگر به انتخابات وارد شويد و بر فرض رأي هم بياوريد، شما هم به همان سرنوشتي مبتلا خواهيد شد که ديگران شدند، همان‌هائي که اسمشان را در افشاگري‌هايتان آورده‌ايد. مطمئن باشيد شما در برابر جاذبه‌های قدرت و در برابر فشارهای صاحبان قدرت، از آنها مقاوم‌تر نيستيد.


نظرات کاربران


@