کودکان و کرونا ویروس

تاریخ انتشار : ۱۷:۵۵ ۰۸-۰۱-۱۳۹۹

حتی اگر کودکان به طور کلی علائم شدید را تجربه نکنند ، هر کسی که به این بیماری مبتلا شود هنوز هم می تواند این بیماری را گسترش دهد و مدارس نیز می توانند مکان های باروری برای گسترش هرگونه عفونت باشند. در انگلستان ، مدارس برای همه كودكان غیر از فرزندان دارای والدینی كه "كارگر اصلی" هستند تعطیل شده اند چون آنها نیازمند داشتن مراقب برای كودك هستند تا آنها بتوانند به كارهای مهم خود ادامه دهند........حتی اگر چه به نظر می رسد کودکان به شدت تحت تأثیر قرار نمی گیرند ، باز هم ایده خوبی است که آنها از راهنمایی هایی که برای همه صادر شده است پیروی کنند. کودکان باید مرتباً دست خود را بشویند ، سرفه و عطسه را در یک دستمال بگیرند و بعد از استفاده دستمال ها را دور بیندازند.

تبریز امروز:

  کودکان و کرونا ویروس

 شاید متوجه شده باشید که کودکان بیشتر از بزرگسالان بیمار می شوند: NHS می گوید: معمولاً هشت یا بیشتر از سرماخوردگی در سال برای آنها عادی است. دلیل این است که سیستم ایمنی کودکان برای اولین بار با ویروس های سرماخوردگی روبرو هستند و هنوز مقاومت ایجاد نکرده اند.

کودکان همچنین نسبت به رویه های بهداشتی استاندارد مانند شستن دست ها ، گرفتن عطسه ها و دور ریختن دستمال های استفاده شده اعتنایکمتری دارند - همه چیزهایی که به جلوگیری از گسترش میکروب ها کمک می کنند. و احتمالاً در مقایسه با بزرگسالان ، بیشتر در مهد کودک و مدرسه با یکدیگر در تماس نزدیک خواهند بود و شانس انتقال را بیشتر می کنند.

از نظر کروناویروس کودکان می توانند آن را منقبض کنند: در حقیقت ، یک نوزاد تازه متولد شده در شمال لندن برای Covid-19 آزمایش  مثبت  داد. ، در حالی که مادر نیز آزمایش مثبت دارد.

پیش از این ، گزارشی از وجود یک دانش آموز در مدرسه ای در دونون به این بیماری گزارش شده بود.

براساس مقاله ای در ژورنال پزشکی JAMA ، "در ابتدا ، موارد در کودکان نادر بوده است" ، که می گوید سن متوسط ​​مبتلایان 49-56 سال است. هرچه سن شما بزرگتر باشد احتمال ابتلا به این بیماری بیشتر است و دلیل این امر هنوز مشخص نیست.

حتی هنگامی که کودکان به این ویروس آلوده می شوند ، میزان مرگ و میر آنها در مقایسه با میانگین بیماری بسیار پایین است. به گفته مرکز کنترل بیماریهای چینی ، 0.2٪ از کودکان مبتلا به کروناویروس 10 و 19 بر اثر آن می میرند. این برای افراد تا 40 سالگی نیز یکسان است ، پس از آن میزان مرگ و میر به طور پیوسته افزایش می یابد. افراد مسن در جامعه به طور جدی تحت تأثیر کرونا ویروس قرار دارند و 14.8 درصد از افراد بالای 80 سال در اثر مرگ آلوده به این بیماری هستند.


حتی اگر کودکان به طور کلی علائم شدید را تجربه نکنند ، هر کسی که به این بیماری مبتلا شود هنوز هم می تواند این بیماری را گسترش دهد و مدارس نیز می توانند مکان های باروری برای گسترش هرگونه عفونت باشند. در انگلستان ، مدارس برای همه كودكان غیر از فرزندان دارای والدینی كه "كارگر اصلی" هستند تعطیل شده اند چون آنها نیازمند داشتن مراقب برای كودك هستند تا آنها بتوانند به كارهای مهم خود ادامه دهند.

سایر بخشهای جمعیت نیز تحت تأثیر این بیماری متفاوت هستند. در یک بررسی چینی ، به نظر می رسد زنان و مردان به همان اندازه احتمال ابتلا به ویروس را دارند ، اما میزان مرگ و میر برای مردان 2.8 درصد و 1.7 درصد برای زنان است. گمانه زنی هایی در مورد دلیل این امر وجود دارد: مردان در چین بیشتر از زنان سیگار می کشند ، که می تواند مقاومت آنها را به خطر اندازد. این همچنین می تواند به تفاوت های اساسی در سیستم ایمنی بدن آنها کاهش یابد: زنان تمایل دارند که نسبت به مردان واکنش قوی تری نسبت به بیماری زا داشته باشند.

افراد با شرایط بهداشتی از قبل موجود نیز در معرض خطر بیشتری هستند.

حتی اگر چه به نظر می رسد کودکان به شدت تحت تأثیر قرار نمی گیرند ، باز هم ایده خوبی است که آنها از راهنمایی هایی که برای همه صادر شده است پیروی کنند. کودکان باید مرتباً دست خود را بشویند ، سرفه و عطسه را در یک دستمال بگیرند و بعد از استفاده دستمال ها را دور بیندازند.

 


نظرات کاربران


@