مثله کردن جسد یک زن رزمنده!

خشم کردهای سوریه ازاقدام متحدان نیروهای ترکیه!

تاریخ انتشار : ۱۹:۵۴ ۱۴-۱۱-۱۳۹۶

نهاد موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان روز جمعه اعلام کرد که نیروهای متحد ارتش ترکیه در تجاوز جدید به خاک سوریه جسد 'بارین کوبانی' رزمنده کرد را قطعه قطعه کردند.

تبریز امروز:

به گزارش ایرنا، نهاد موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان روز جمعه اعلام کرد که نیروهای متحد ارتش ترکیه در تجاوز جدید به خاک سوریه جسد 'بارین کوبانی' رزمنده کرد را قطعه قطعه کردند.
این تروریست های همراه ارتش ترکیه پس از انتقال جسد این زن به خارج از میدان نبرد برخی از اجزای بدن وی را جدا و بخش هایی از آن را عریان کردند و از آن فیلم و عکس گرفتند.
مشاور رسانه ای یگان های مدافع خلق سوریه(کردها) نیز گفت: این تروریست ها تمام جنایت های ترکیه ، داعش، القاعده و همه گروه های مخالف را در یک جنایت خلاصه کردند.
ریزان حدو افزود: این گروها همه از یک رحم متولد شده و موجوداتی هستند که به خون تشنه اند و نوادگان هند جگرخوار و کسانی هستند که اجساد زنان ارمنی را مثله کردند.
ارتش ترکیه شنبه گذشته عملیات موسوم به «شاخه زیتون» را با هدف اخراج یگان های کرد از عفرین آغاز کرد.
بر اساس اعلام رسانه های ترکیه در جریان این عملیات بیش از 6 هزار نیروی نظامی مشارکت دارند.
خبرگزاری آناتولی اعلام کرد که ارتش ترکیه به حملات خود در روزهای گذشته شدت بخشیده و تاکنون کنترل مناطق حساسی از جمله کوه استراتژیک «برصایا» در حومه عفرین و یک روستا به نام «عمر اوشاقی» را به دست گرفته است.
دولت ترکیه هدف از این عملیات را نابودی گروه های تروریستی همچون پ.ک.ک و داعش در منطقه عفرین در شمال غرب سوریه و نجات مردم این مناطق از ظلم و فشار تروریست‌ها اعلام کرده است.
دولت آنکارا همچنین این عملیات را با استناد به حق دفاع مشروع بین المللی و قطعنامه‌های مبارزه با تروریسم شورای امنیت و ماده 51 منشور سازمان ملل حق خود می داند.
مقام های آنکارا اعلام کرده اند که خواهان حفظ تمامیت ارضی سوریه هستند و نیروهای نظامی این کشور، پس از سرکوب تروریست ها، منطقه را ترک خواهند کرد.


نظرات کاربران


@