کشف سر " هون هونهپو " خدای ذرت + ویدئو
سر خدای ذرت مایا توسط باستان شناسان در مکزیک کشف شده است که آن را در پایین برکه ای که نشان دهنده ورودی دنیای زیرین است پیدا کردند. سر بزرگ و به خوبی حفظ شده است که قدمت آن به بیش از 1300 سال می رسد .
رئیس‌جمهوربه 5 روز حبس خانگی محکوم شد
رئیس‌جمهور کلمبیا به دلیل عدم رعایت حکم دادگاه برای حفاظت از پارک طبیعی ملی این کشور به 5 روز حبس خانگی محکوم شد.
نقش نژاد و مذهب در پناهندگی به ایالات متحده
در چند هفته پس از حمله روسیه به اوکراین، میلیون ها اوکراینی به عنوان پناهنده از کشور فرار کرده اند. اکنون صدها نفر از این پناهجویان پس از پرواز به مکزیک با ویزای توریستی، برای درخواست پناهندگی به مرز جنوبی ایالات متحده رسیده اند. ........رفتار متفاوت با پناهجویان اوکراینی در مقابل آمریکای مرکزی، آفریقایی، هائیتی و سایر پناهجویان انتقادهایی را برانگیخته است که دولت سیاست های مهاجرت را به شیوه های نژادپرستانه اجرا می کند و پناهندگان سفیدپوست، اروپایی و عمدتا مسیحی را بر سایر گروه ها ترجیح می دهد. این موضوع جدید نیست. به عنوان محققان دین، نژاد، مهاجرت، و سیاست های نژادی و مذهبی در ایالات متحده، سیاست مهاجرت تاریخی و فعلی مورد مطالعه قرار گرفته است ، استدلال چنین است که سیاست پناهندگی در ایالات متحده مدتهاست که در عمل از نظر نژادی و مذهبی تبعیض آمیز بوده است....تحقیقات نشان می دهد که دین، به ویژه اسلام، برای ایجاد مرزهای نمادین تمایز نژادی به منظور ترویج اهداف اجرای مهاجرت استفاده می شود. به طور خاص، دولت ایالات متحده تلاش کرد تا با دخالت دادن اسم مسلمانان و پناهندگان در تروریسم، سیاست حذف پناهجویان را بر اساس نژاد و مذهب توجیه کند، همانطور که ترامپ در سخنرانی‌ها انجام داد، حتی سوری‌ها را «اسب تروا» تروریسم خواند.
کشتارهای جمعی در ایالات متحده افزایش یافته است
یک مرد مسلح روز سه شنبه در متروی بروکلین تیراندازی کرد که بر اثر آن 10 ها نفر زخمی شدند. تیراندازی روز گذشته در یک مرکز خرید در کارولینای جنوبی 10 نفر را مجروح کرد. تیراندازی گروهی در این ماه در ساکرامنتو شش کشته و 12 زخمی دیگر بر جای گذاشت. نیواورلئان خونین ترین آخر هفته خود را در 10 سال گذشته گزارش کرد. به نظر می رسد تیراندازی های خشم جاده ای در برخی از ایالت ها افزایش یافته است. اینها نمونه هایی از چرخش خشونت آمیز اخیر آمریکا هستند. قتل‌ها از سال 2019 تقریباً 40 درصد افزایش یافته است و جنایات خشونت‌آمیز، از جمله تیراندازی و سایر حملات، به طور کلی افزایش یافته است. تراژدی‌های بیشتر، از تیراندازی‌های دسته جمعی تا اعمال خشونت‌آمیز کوچک‌تر، احتمالاً تا زمانی که سطوح بالاتر جنایات خشونت‌آمیز ادامه داشته باشد، تیتر خبرها خواهند شد......سه توضیح به توضیح افزایش خشونت کمک می کند. شیوع کووید-19 و قرنطینه‌های مرتبط با آن، همه جنبه‌های زندگی، از جمله خدمات اجتماعی را که می‌توانند جنایت و خشونت را رام کنند، مختل کردند. قتل های پرمخاطب پلیس در سال 2020 و تظاهرات پس از آن روابط پلیس و جامعه را تیره کرد. و آمریکایی ها در سال های اخیر رکورد خرید اسلحه را داشتند. توضیح دیگر: احساس رو به رشد اختلاف اجتماعی و بی اعتمادی است. راندولف راث، مورخ جنایی در دانشگاه ایالتی اوهایو، به من گفت که از آنجایی که آمریکایی‌ها ایمان خود را به مؤسسات خود و یکدیگر از دست می‌دهند، به احتمال زیاد آنها را گاهی اوقات به روش‌های خشونت‌آمیز مورد تهاجم قرار می‌دهند . علاوه بر کووید و خشونت پلیس، سیاست دوقطبی فزاینده کشور و شرایط بد اقتصادی نیز به این اختلاف دامن زده است. این به توضیح اوج قتل و همچنین افزایش اخیر اعتیاد و مصرف بیش از حد مواد مخدر، مشکلات سلامت روانی، تصادفات اتومبیل و حتی درگیری‌ها بر سر ماسک در هواپیما کمک می‌کند.
بنزین گران تر می تواند عواقب ماندگاری داشته باشد.
هزینه بنزین بسیار شفاف است که بر روی تابلوهای غول پیکر در سراسر کشور نصب شده است. دیده شدن می تواند افزایش قیمت بنزین را به نمادی برای روندهای تورم گسترده تر تبدیل کند. راشل زیمبا، کارشناس انرژی در مرکز امنیت جدید آمریکا، گفت که نگران است که افزایش قیمت بنزین باعث بی ثباتی اجتماعی و سیاسی در سرتاسر جهان شود. ، تورم قبلاً باعث اعتراضات و حتی شورش شده است. به‌ویژه قیمت‌های بالاتر گاز از لحاظ تاریخی منجر به کاهش محبوبیت ریاست‌جمهوری شده است، زیرا رای‌دهندگان مسئولان را مسئول تورم و شرایط بد اقتصادی می‌دانند. برخی کارشناسان نگرانند که اگر آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها بپرسند که آیا حمایت از اوکراین ارزش این قیمت را دارد یا خیر، افزایش قیمت بنزین در نهایت به عزم غرب علیه روسیه لطمه خواهد زد. نظرسنجی‌های اخیر حاکی از آن است که مردم مایل به فداکاری برای جنگ هستند، اما نظرسنجی‌ها همچنین نارضایتی فزاینده‌ای از تورم را نشان می‌دهد.
چرا جان میرشایمر ​​آمریکا را مسئول بحران اوکراین می‌داند؟
جان میرشایمر، دانشمند علوم سیاسی، یکی از مشهورترین منتقدان سیاست خارجی آمریکا از زمان پایان جنگ سرد بوده است. میرشایمر ​​که شاید بیشتر به خاطر کتابی که با استفان والت نوشته است، با عنوان «لابی اسرائیل و سیاست خارجی ایالات متحده»، یکی از نظریه پردازان "سیاست قدرت‌های بزرگ" شناخته می‌شود - مکتبی از روابط بین‌الملل واقع‌گرا .............. سال‌ها، میرشایمر ​​استدلال می‌کرد که ایالات متحده با فشار برای گسترش ناتو به سمت شرق و برقراری روابط دوستانه با اوکراین، احتمال جنگ بین قدرت‌های مسلح هسته‌ای را افزایش داده و زمینه را برای موضع تهاجمی ولادیمیر پوتین در قبال اوکراین فراهم کرده است. در واقع، در سال 2014، پس از اینکه روسیه کریمه را ضمیمه کرد، میرشایمر ​​نوشت که «ایالات متحده و متحدان اروپایی آن بیشترین مسئولیت این بحران را بر عهده دارند».
کمک های نقدی به مادران فقیر باعث افزایش فعالیت مغزی در نوزادان می شود
به نظر می رسد آزمایشی که برای مادران فقیر برای اولین سال زندگی فرزندانشان کمک هزینه نقدی دریافت می کند، فعالیت مغزی نوزادان را به شیوه هایی مرتبط با رشد شناختی قوی تر تغییر داده است، یافته ای که پیامدهای بالقوه ای برای سیاست شبکه ایمنی دارد. تفاوت ها بسیار کم بود - محققان آنها را از نظر بزرگی آماری به حرکت به جایگاه 75 در یک خط 100 از 81 تشبیه کردند - و باید دید که آیا تغییرات در الگوهای مغز به مهارت های بالاتر ترجمه می شود، زیرا تحقیقات دیگر دلیلی برای انتظار دارد. . با این حال، شواهدی مبنی بر اینکه یک سال یارانه می‌تواند چیزی به ژرفای عملکرد مغز را تغییر دهد، نقشی را که ممکن است پول در رشد کودکان ایفا کند، نشان می‌دهد و زمانی که رئیس‌جمهور بایدن برای برنامه بسیار بزرگ‌تری از یارانه‌ها برای خانواده‌های دارای فرزند فشار می‌آورد، آمده است.
لغو پرواز های هواپیمایی در ایالات متحده بعلت گسترش امیکرون + ویدئو
در تعطیلات آخر هفته، خطوط هوایی هزاران پرواز را لغو کردند زیرا نوع امیکرون خدمه پرواز را آلوده کرد. بر اساس گزارش FlightAware که داده‌های هوانوردی را ارائه می‌کند، در مجموع، حدود 2300 پرواز ایالات متحده در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیلات آخر هفته کریسمس لغو شد و بیش از 3500 پرواز دیگر در سراسر جهان متوقف شد. تنها در روز یکشنبه، بیش از 1300 پرواز ایالات متحده و نزدیک به 1700 پرواز دیگر در سراسر جهان لغو شدند.
پیروزی «بزرگ» مادورو در انتخابات محلی ونزوئلا 
بنا بر اعلام شورای ملی انتخابات ونزوئلا، حزب حاکم در انتخابات روز یکشنبه به پیروزی قابل توجهی دست یافته است و موفق شده ۲۰ کرسی از مجموع ۲۳ کرسی فرمانداری‌‌های کشور و نیز شهرداری کاراکاس را از آن خود کند. این پیروزی برای نیکلاس مادورو و هم حزبی‌هایش در حالی رقم می‌خورد که بخشی از جامعه بین‌الملل انتخاب مجدد او به مقام ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۸ را به رسمیت نشناخته است. در انتخابات محلی دوره پیش در سال ۲۰۱۷، حزب حاکم ۱۹ کرسی را از آن خود کرده بود و ۴ کرسی به اپوزیسیون رسیده بود. از نکات مهم انتخابات روز یکشنبه حضور ناظرانی از اتحادیه اروپا در جمع ناظران بین‌المللی بود که حدود ۱۵ سال از آخرین حضورشان برای نظارت بر انتخابات این کشور نفت‌خیز آمریکای لاتین می‌گذشت. بیش از ۸ میلیون نفر ازحدود ۲۱ میلیون واجد شرایط این کشور ۳۰ میلیون نفری برای انتخاب بیش از ۳ هزار فرماندار و شهردار و اعضای شوراها در این انتخابات شرکت کردند. طبق آمارهای رسمی نرخ مشارکت ۴۱.۸ درصد اعلام شده است. مخالفان دولت چپگرای مادورو که انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ و پارلمانی ۲۰۲۰ را تحریم کرده بودند در نهایت در انتخابات نوامبر ۲۰۲۱ شرکت کردند. به اعتقاد برخی ناظران، چندپارگی اپوزیسیون در این انتخابات و عدم موفقیت آنها در تشکیل جبهه واحد را باید از دلایل پیروزی حزب حاکم سوسیالیست دانست.
خانه باریک در بوستن به فروش می رسد
باریک است - واقعاً باریک است. پلک بزنید ، آن را تنگ می کنید، دستان خود را بکشید و مسواک بزنید باز باریک می کنید. آنقدر باریک است که صاحبان قبلی مجبور بودند کمد خود را به نصف بیندند ، و حتی در آن صورت فقط توانستند آن را در اتاق خواب خود بچسبانند و آن را از پنجره بیرون بیاورند. این ساختمان شیک دربین مردم محلی به عنوان خانه لاغر شناخته می شود و برای فروش قیمت آن 1.2 میلیون دلار تعیین شده است.
جوبایدن در لباس طالبان
البته جوبایدن فقط راهی را که پشت پرده ایالات متحده مصوب کرده بود و ترامپ آغاز گر آن بود ادامه داده است و این ماجرا حتی با ترامپ نیز قرار بود به این مرحله بیانجامد.
تغذیه رایگان در مدارس رسمیت می یابد
با اذعان به اینکه میلیون ها نفر از ایالات متحده کودکان در معرض گرسنگی هستند ، مین و کالیفرنیا بودجه ای را برای ارائه غذای رایگان در مدرسه به همه دانش آموزان در ایالت خود تصویب کرده اند. در همین حال ، لایحه پیشنهادی در کنگره با هدف تبدیل غذاهای رایگان مدرسه به یک برنامه ثابت در همه ایالت ها در نظر گرفته شده است. قانون برنامه غذاهای جهانی مدارس ، غذاهای سالم و تنقلات رایگان را برای همه کودکان در مدارس خصوصی دولتی و غیرانتفاعی بدون در نظر گرفتن درآمد فراهم می کند.
انتخاب شهردار با رای مردم در نیویورک
برای اولین بار در شهرنیویورک شهروندان از یک سیستم رأی دهی رتبه‌بندی شده در انتخابات مقدماتی استفاده کردند. این معنی که به جای انتخاب یک نامزد، پنج نامزد را به ترتیب اولویت رتبه‌بندی می‌کنند.
کفش و اسباب بازی کودک در مقابل مدرسه کاتولیک ، آنجا که کودکان ناپدید شدند
کفش ها و اسباب بازی های کودکان پس از پیدا شدن بقایای 215 کودک که برخی از آنها 3 سال بیشتر نداشتند ، در هفته گذشته در یک اقدام نمادین مقابل مدرسه پانسیون کلیسای کاتولیک ایندیانا کملوپز قرار گرفت. پاپ عذرخواهی نکرد ، فقط اظهار تاسف ! اما مردم بومی و شهروندان کانادایی یاد کودکان را زنده داشتند !
چگونه هزاران کودک بومی کانادایی ناپدید شدند
کشف بقایای اجساد 215 کودک در محل یک مدرسه شبانه روزی تعطیل در بریتیش کلمبیا بحث درباره دوران شوم تاریخ کانادا را دوباره زنده کرده است.
سفیدهای کانادا مدرسه را به قتلگاه کودکان بومی تبدیل کردند= ویدئو
برای دهه ها ، بیشتر کودکان بومی کانادا از خانواده های خود گرفته و در مدارس شبانه روزی به تحصیل وادار می شدند. تعداد زیادی از آنها هرگز به خانه برنگشتند ، خانواده های آنها فقط توضیحات مبهم می دادند ، یا اصلاً هیچ حرفی برای گفتن نداشتند. اکنون یک جامعه بومی در بریتیش کلمبیا می گوید که شواهدی از آنچه برای برخی از کودکان گمشده اتفاق افتاده پیدا کرده است: یک گور دسته جمعی حاوی بقایای 215 کودک در محوطه یک مدرسه پانسیون سابق یافت شده اند.
یهودی های نیویورک برای محکومیت اسرائیل به خیابان ها آمدند!
حامیان اسرائیل و فلسطین عصر سه شنبه در نیویورک درماجرای افزایش خشونت بین طرفین که منجر به کشته شدن حداقل 38 نفر در خاورمیانه شده است ، با هم درگیر شدند. فیلم هایی که در خارج از کنسولگری اسرائیل در منهتن گرفته شده ، معترضین را نشان می دهد که با هم درگیر هستند و پلیس برای جدایی این دو گروه تلاش می کند. کارگران کنسولگری به دلیل ترس از ایمنی ، اوایل روز به خانه فرستاده شدند.
ورود دانشجویان خارجی به آمریکا مجاز شد
یک نشریه خبری چینی از برداشته شدن محدودیت ورود دانشجویان کشورهای ایران، برزیل، چین، انگلیس، ایرلند و آفریقای جنوبی به آمریکا بدون نیاز به پر کردن فرم «استثنائات منافع ملی» این کشور خبر داد.
رائول کاسترو از رهبری حزب کمونیست کناره گیری می کند+ ویدئو
بعد از شصت سال در اختیار داشتن قدرت در کوبا توسط فیدل و رائول ، رائول پس از مرگ فیدل کاسترو از رهبری حزب کناره گیری می کند ، علیرغم برنامه ریزی های بسیار رائول کاسترو برای رشد اقتصادی ، اکنون شیوع کرونا ویروس منجر به بحران اقتصادی در کشور و از هم پاشیدن برنامه های اقتصادی در این کشور شده است....هیچ یک از فرزندان برادر بزرگتر کاسترو ، فیدل ، که در سال 2016 درگذشت ، پست های دولتی را ندارند.
نقاط ضعف و قوت اقتصاد آمریکا از دیدگاه بانک سوسیته ژنرال فرانسه
بانک سوسیته ژنرال فرانسه در گزارشی درباره فرصت های سرمایه گذاری و تجارت در آمریکا، نقاط ضعف و قوت این کشور در زمینه اقتصادی را به شرح زیر توصیف کرده است.
لولا دا سیلوا مرد فقرای برزیل دوباره حیات می گیرد
روز چهارشنبه ، لوئیز ایناچیو لولا دا سیلوا ، رئیس جمهور سابق برزیل ، در سخنرانی خود که نشان دهنده احتمال حضور وی در دوره آینده ی ریاست جمهوری بود ، جائر بولسونارو ، رئیس جمهور دست راستی افراطی کشور برزیل را به دلیل مدیریت نادرست فاجعه در بیماری همه گیر ویروس کرونا و به دنبال آن بحران اقتصادی محکوم کرد. لولا به جمعیتی که در اتحادیه فلزکاران سائو برناردو دو کامپو جمع شده بودند ، جایی که فعالیت سیاسی شمایل چپ 75 ساله به عنوان سازمان دهنده در دهه 1970 آغاز شد ، گفت: "این کشور بی نظم است و از هم پاشیده است". . در حالی که کوید -19 جان نزدیک به 270،000 نفر را در برزیل گرفته است - دومین بالاترین میزان مرگ و میر در جهان طی سال گذشته ، پس از ایالات متحده اکنون متعلق به برزیل شده است ........ "این کشور بی نظم است و از هم پاشیده است زیرا دولتی ندارد."
شاعر و کشیش انقلابی " ارنستو کاردنال " در مقابل پاپ ژان پل دوم
ارنستو کاردنال وزیر فرهنگ حکومت ساندینیست های نیکارگوئه بود ، الهیات آزادیبخش و کلیسای انقلابی از نظر پاپ و واتیکان قابل قبول نبودند ، به این علت پدر ارنستو کاردنال از انجام مراسم مذهبی کلیسایی توسط پاپ ژان پل دوم محروم و خلع لباس گردید . او تحصیلات خود را در حوزه ادبیات در ماناگوا ی نیکاراگوئه ، مکزیک و نیویورک انجام داده بود و بعد از یک بار شکست در انقلاب بر علیه دیکتاتوری وارد کلیسا گردیده بود.
مجسمه طلایی ترامپ در جلسه محافظه کاران
گوساله سامری یا گوساله طلایی گوساله ای از طلا بوده‌است که سامری آنگاه که موسی به کوه طور رفته بود چند تن از سران بنی اسرائیل از زر و زیورآلات خویش ساختند و قوم خود را به پرستش آن دعوت کردند... یک مجسمه طلایی دونالد ترامپ در کنفرانس CPAC 2021 حضور خواهد داشت ، که نشان می دهد که از نظر جمهوری خواهان و محافظه کاران ، ترامپ یک بت مانند گوساله طلایی از کتاب مقدس است. میچ مک کانل به برت بایر گفت که او از ترامپ 2024 حمایت خواهد کرد ، به این معنی که حزب جمهوری خواه اساساً همه چیزش ترامپ است...رونمایی از مجسمه طلای ترامپ در کنفراس سالانه محافظه‌کاران امریکا انجام می گیرد.....این مجسمه تقریباً به ابعاد انسانی ترامپ را با سر طلایی بزرگ و لبخندی بزرگ بر چهره نشان می دهد. بدن او کاملاً از طلا ساخته شده است ، و او یک پیراهن ، کراوات و ژاکت ، با شلوارک ستاره ای به جای شلوار "پوشیده است"
سایه ترامپیسم بر جامعه امریکایی
وقتی اکثریت جمهوری خواهان هنوز هم اعتقاد دارند انتخابات سال 2020 از دونالد ترامپ دزدیده شده چگونه می توانیم از دموکراسی خود دفاع کنیم؟ وقتی میلیون ها نفر متقاعد شده اند که ماسک لازم نیست و فاصله اجتماعی لازم نیست ، چگونه می توانیم همه گیری COVID-19 را متوقف کنیم؟ هنگامی که کمپانی های بزرگ نفتی به رای دهندگان این دروغ را گفته است که تغییر آب و هوا حتی ناشی از فعالیت های انسانی نیست ، چگونه می توانیم از بحران آب و هوا جلوگیری کنیم؟ پاسخ این است که ما این دروغ ها و توطئه ها - که توسط ترامپ و بسیاری از فعالانش انجام می شود - تهدیدی وجودی برای همه چیزهایی است که به آن اهمیت می دهیم. برای اینکه بار دیگر در بزرگترین چالشهایی که به عنوان یک کشور با آن روبرو هستیم پیشرفت کنیم ، باید این دروغها را شکست داد. این آسان نخواهد بود. ترامپ دیگر رئیس جمهور نیست ، اما او دور نشده است. همچنین دلالان فاکس نیوز مانند شان هانیتی و تاکر کارلسون که دروغ های خود را به مدت چهار سال تکرار کردند و از زمان ترک دفتر آنها را زنده نگه داشته اند ، نیز حضور ندارند