وقتی آرژانتین درها را به روی من می بست، درهای کوبا را به روی من باز کرد.
مارادونا با ادای احترام به دوست بزرگ خود از کرواسی ، جایی که او در حال تماشای فینال دیویس کاپ بود، به شبکه تلویزیونی اسپورتز اظهار داشت: "او برای من مانند پدر بود. وقتی تنیس تمام شد ، من برای خداحافظی با دوستم به کوبا می روم. وقتی آرژانتین درها را به روی من می بست درهای کوبا را به روی من باز کرد. "
آقای رییس جمهور
ترامپ توئیت زد؛ مقام‌های آمریکایی نگران شدند.
ترامپ در توئیتی خبر از خروج نیروهای آمریکایی و بازگشت آنها به کشورشان داد که همین پیام، موجی از نگرانی‌ها را در بین مقام‌های بلند پایه‌ی آمریکا که برنامه‌ی خروج تدریجی نیروها رو متصور بودند، ایجاد کرد.
ترامپ «وضعیت اضطراری ملی در مورد ایران» را برای یک‌سال دیگر تمدید کرد
به دنبال اشغال سفارت آمریکا در تهران و بحران گروگان‌گیری در ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹ (۱۳ آبان ۱۳۵۸) جیمی کارتر، رئیس جمهوری وقت آمریکا، فرمان اجرایی شماره ۱۲۱۷۰ را برای اعلام وضعیت اضطراری ملی علیه جمهوری اسلامی امضا کرد. همچنین، بیل کلینتون فرمان اجرایی شماره ۱۲۹۵۷ را در تاریخ ۱۵ مارس ۱۹۹۵ علیه جمهوری اسلامی ایران صادر کرد که این فرمان‌ها همواره توسط روسای جمهوری بعدی علیه رژیم ایران تمدید شده‌اند.
جوبایدن و هاشم تاچی در زمان اعلام استقلال کوزوو و در برنامه نابودسازی یوگسلاوی
هاشم تاچی رییس جمهور کوزوو و رهبر گروه های مسلح کوزوویی در روز پنجشنبه در هلند به جرم جنایات علیه بشریت و مشارکت در کشتن 100 نفر به زندان انتقال یافت و در انتظار دادگاه جنایات جنگی می ماند و جو بایدن به مقام رییس جمهوری ایالات متحده رسید
سخنرانی ترامپ در کاخ سفید !
منتظر شدند ببینند چقدر رای نیاز دارند و بعد رای ایجاد کردند در کارولینای شمالی تعدادی زیادی رای اوردند. همچنان جلو هستیم اما نه زیاد چراکه گفتند برگه های پستی داریم، تمام این ها به نفع بایدن هست. همین طور برگه رای می‌آورند در حالیکه ما رای دادگاه را بردیم و قاضی گفت ناظران ما حضور داشته باشند. مامی‌خواهیم افراد ما حضور داشته باشند. تعجب می‌کنم استیناف دادند به شکایت ما. در جورجیا با اختلاف زیاد بردیم. اما حالا رای من کمتر میشود و من حالا عقب هستم
ماوانتخابات امریکا
تردیدی نیست که ترامپ ثابت کرده است خشن ترین،غیرقابل محاسبه ترین وبی منطق ترین رئیس جمهورتاریخ امریکاست وطبق اعلام نظرصاحب نظران بین المللی ادامه ریاست اوبرآمریکا برای جهان خطرناک است. بنابراین،روشن است که اکنون مقایسه دونامزدریاست جمهوری آمریکا،مقایسه بین بد و بدتراست. تردیدی نیست که ترامپ بدتراست و مصلحت خودامریکا وکل جهان دراینست که اودراین انتخابات پیروزنشود. درخصوص ایران،نتیجه این می شودکه چون ایران نیزبخشی ازجهان است ونمی تواندخودرا ازتعاملات جهانی کناربکشد،بنابراین عدم پیروزی ترامپ به نفع ایران هم خواهدبود.
شیوه شمارش آرا در انتخابات امریکا
پنجاه و نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سه شنبه برگزار می شود؛ انتخاباتی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی به عنوان نامزد حزب جمهوریخواه و جو بایدن به عنوان رقیب وی از حزب دموکرات در آن به رقابتی سخت خواهند پرداخت. تاکنون بیش از 90 میلیون آمریکایی رای های خود را به صندوق انداخته اند اما سرنوشت انتخابات، سوم نوامبر رقم خواهد خورد. روند کلی شمارش آراء به این گونه است که پس از انداختن آخرین رأی در صندوق حوزه رأی‌ گیری، مقام قاضی از مهر و موم تمامی صندوق ‌ها اطمینان حاصل کرده و سپس آنها را به مرکز شمارش آراء (ساختمانی دولتی مانند شورای شهر یا دادگاه شهرستان) ارسال می‌کند. اگر برای اخذ رأی از دستگاه‌های دیجیتال استفاده شود، مقام قضایی اطلاعات ضبط شده را به مرکز شمارش آراء ارسال می‌کند. وظیفه حمل و تحویل آراء کاغذی و دیجیتال بر عهده مأموران سوگند خورده نیروی انتظامی است. در مرکز شمارش آراء، ناظران تائید شده احزاب سیاسی یا نامزدها بر روند شمارش آراء نظارت می‌کنند. علاوه بر آراء کاغذی از کارت پانچنیز برای رأی‌ گیری استفاده می‌شود بدین صورت که رأی‌ دهنده محل تعیین شده برای نامزد یا نامزدهای مورد نظر خود را سوراخ کرده و کارت‌های سوراخ شده در مرکز شمارش آراء توسط دستگاه مخصوصی قرائت می‌شوند.
فاکتورهای پنهانی که ممکن است به پیروزی غافلگیرکننده ترامپ بینجامد
عواملی ناشناخته‌ وجود دارند که هنوز می‌توانند بر نتیجه انتخابات تاثیر داشته باشند. ابزارهایی که ما باید برای پیش‌بینی این رقابت استفاده می‌کنیم همه برای یک انتخابات عادی است در حالی که انتخابات پیش‌رو به هیچ عنوان عادی نیست.» بونیر در تماس ویدیویی اخیر با کرسی‌های ایالتی حزب دموکرات، فضای انتخاباتی کاملاً مثبتی را برای بایدن ترسیم کرد، ولی همزمان هشدار داد که حتی تغییرات اندک در پیش‌بینی میزان مشارکت می‌تواند تأثیری چشمگیر در نتیجه داشته باشد. به همین دلیل، در میان دیگر موارد، دموکرات‌ها در حال گردآوری کل آرا زودهنگام هستند.
شکایت علیه ولیعهد عربستان در ارتباط با قتل جمال خاشقجی+ ویدئو گزارشی از قتل
نامزد جمال خاشقجی و یک گروه مدافع حقوق بشری به طور رسمی علیه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در ارتباط با قتل آقای خاشقجی در یک دادگاه امریکا شکایت کردند. در این شکایت محمد بن سلمان و 20 نفر دیگر به قتل جمال خاشقچی متهم شده‌ اند.
رسم گربه 2000 ساله بر روی تپه های پرو کشف شد !+ ویدئو
قلم زنی گربه ای 2000 ساله در سایت نازکا لاینز در پرو پیدا شده است باستان شناسان هنگام انجام کارهای نگهداری در میراث یونسکو ، با طرح کلی گربه های کم رنگ مواجه شدند.....این تصویر که به اندازه 40 یارد در دامنه تپه ای در کشور پرو کشیده شده است ، موجودی را با گوشهای نوک تیز ، چشمانی مانند گوی و دم راه راه بلند نشان می دهد. به نظر می رسد که گربه ها مثل همیشه گربه بوده اند. وزارت فرهنگ پرو هفته گذشته اعلام کرد که باستان شناسان هنگام بازسازی بخشی از میراث یونسکو معروف به خطوط نازکا ، به یک اثر قلم زنی محو شده برخورد کردند. ژئوگلیف شبیه گربه - که به گفته کارشناسان قدمت آن به 200 سال قبل از میلاد مسیح می رسد. تا سال 100 پیش از میلاد - آخرین کشف در میان کنده کاری های حیوانات و گیاهان بزرگتر از حد است که قبلاً در بین شهرهای نازکا و پالپا ، در دشتی بیابانی در حدود 250 مایلی جنوب شرقی پایتخت لیما پیدا شده بود. وزارتخانه در بیانیه ای گفت: "این کشف یک بار دیگر میراث فرهنگی غنی و متنوع این سایت را نشان می دهد." خطوط نازکا برای اولین بار توسط یک نقشه بردار هوایی پرو در سال 1927 کشف شد. تصاویر یک مرغ مگس خوار ، یک میمون و یک اورکا در محل کشف شد. یونسکو از سال 1994 خطوط و ژئوگلیف های نازکا و پالپا را به عنوان میراث جهانی تعیین کرده است. اعتقاد بر این است که این گربه قدیمی تر از هر یک از عناصر جغرافیای ماقبل تاریخ است که قبلا در نازکا کشف شده بود.
فقرا ! قهرمان خود را به رخ کشیدند!
مورالس در یک کار بزرگ نفت و گاز بولیوی را ملی کرد و به خصوصی کردن ثروت ملی دست نزد ، اما در کنارش از سال هشتاد و چهار تا نود و هشت تولید ناخالص ملی سالانه چهار و نیم درصد رشد کرد و جمعیت فقیر از سی و شش درصد به هفده درصد رسید و متوسط درآمد از هزار دلار برای هر نفر در سال به سه هزار و پانصد دلار رسید و پنجاه و چهار میلیون هکتار زمین بین کشاورزان فقیر توزیع مجدد گردید و هزاران مدرسه و درمانگاه و بیمارستان برای فقرا ساخته شده و محرومین جامعه اثرات سیاستهای مورالس را ملموس در زندگیشان دیدند.
لوییس آرسه سوسیالیست، برنده انتخابات بولیوی + ویدئو
با شکست خوردن رقبای لوییس آرسه و پیروزی حزب سوسیالیست که درصدد ملی کردن شرکت های بزرگ است ، سهام شرکت تسلا که چشم در منابع لیتیوم کشور بولیوی دوخته بود ارزش خود را از دست داد.
گرامی داشت روز تولد جرج فلوید
گروهی از مخالفان برتری نژادی در آمریکا روز چهارشنبه ۲۳ مهر در شهر مینیاپولیس برای جورج فلوید، جشن تولد گرفتند. آنها با خواندن ترانه، روشن کردن شمع و هوا کردن بادکنک‌های رنگی؛ یاد این شهروند قربانی نژادپرستی را گرامی داشتند.
ترامپ درمان دارویی آزمایشی برای علائم خفیف کرونا را دریافت می کند
هیچ درمان تایید شده ای برای کویید 19 وجود ندارد ، اما داروی شرکت Regeneron یکی از امیدوار کننده ترین گزینه ها به همراه درمان آنتی بادی دیگری است که توسط الی لیلی ایجاد شده است. هر دو مورد در حال آزمایش در بیماران سراسر کشور هستند.
زنی که به ترامپ و همسرش کرونا داد
گفته می‌شود بعد از اعلان مثبت بودن تست کرونای هوپ هیکس چند ساعت بعد تست کرونای ترامپ و ملانیا مثبت شده است. «هوپ هیکس» مشاور ترامپ که این روزها همراه ترامپ بسیار دیده شده، مظنون انتقال ویروس به رئیس جمهور و همسرش است.
دادگاه آمریکا جلوی ممنوعیت تیک‌تاک را گرفت
یک قاضی در آمریکا حکم داده که به طور موقت جلوی ممنوعیت دریافت برنامه تیک‌تیک از فروشگاه‌های مجازی آمریکایی را می‌گیرد. قرار بود این از نیمه‌شب یک‌شنبه به وقت واشنگتن، از فروشگاه‌های مجازی اپل و اندروید اجرا شود. تیک‌تاک در شکایت به دادگاه گفته بود منع حضوش در فروشگاه‌های اپل و اندروید، نقض قانون اساسی ایالات متحده درباره حق آزادی بیان و همین‌طور حق دفاع در مقابل اتهام است.
دبیرکل سازمان ملل نمی‌تواند هیچ اقدامی برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان علیه ایران انجام دهد.
شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل هر کدام از کارشناسان حقوقی سازمان خواسته‌اند تا قانونی بودن یا نبودن فعال کردن مکانیسم ماشه توسط آمریکا را بررسی کنند. آقای گوترش با اشاره به همین موضوع در نامه خود گفته است که «تا روشن شدن نتیجه» نمی‌تواند هیچ اقدامی انجام دهد. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز شنبه رسما از بازگشت تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران خبر داد.
شورش برعلیه بی عدالتی نژادی
به مدت 100 روز است که معترضان به عدم عدالت نژادی در تظاهرات طوفانی ، گاه خشونت آمیز ، خیابان های پورتلند ، اوره را اشغال کرده اند. روز پنجشنبه ، مأموران اجرای قانون یکی از آنها به نام مایکل فارست رینوئل را کشته بودند ، در حالی که می خواستند وی را به جرم تیراندازی به یکی از طرفداران یک گروه راست افراطی دستگیر کنند.
تالاب استوایی سوخت
یک تالاب استوایی در برزیل ، یکی از متنوع ترین زیستگاه های کره زمین ، در اثر آتش سوزی ویران شده است. آتش سوزی های عظیم - که غالباً عمداً برپا می شدند- از ژانویه تا آگوست 7861 مایل مربع یا حدود 10 درصد از منطقه را به نام پانتانال می سوزاند
غرق شدن قایق ها در رژه حمایتی از ترامپ + ویدئو
در اطلاعیه منتشر شده در توئیتر آمده است: « دفتر پلیس منطقه ترویس چند تماس تلفنی با درخواست کمک به قایق هایی که در رژه ای به افتخار ترامپ در دریاچه دچار مشکل شده اند، دریافت کرد. چندین قایق نیز غرق شده اند.»
فوتبال دردی از درد مردم برزیل را حل نکرده است+ ویدئو
نابرابری در توزیع زمین عامل اصلی در افزایش سطح فقر در برزیل است. فقیرای برزیل از دسترسی به سرزمین مطلوب محروم هستند و گزارش می شود که یک درصد از جمعیت برزیل 50 درصد از کل زمین های برزیل را کنترل می کنند. این بدان معناست که 2 میلیون نفر از کل 210 میلیون نفر، نیمی از کل زمین های مرغوب را کشور را کنترل می کنند. 99 درصد دیگر دسترسی چندانی به مالکیت زمین ندارند و همین امر باعث فشار در وضعیت اقتصادی آنها می شود. برزیل در بحث توزیع زمین یکی از نابرابرترین مکان های جهان است..........تقسیمات طبقاتی در برزیل در حدود 5 سالگی ریخته می شود. بسته به طبقه و کلاس اقتصادی آنها ، فرزندان برزیل یا به مدارس عمومی معمولی متروک اعزام می شوند که آنها را برای بردگی آماده می کنند یا وارد مؤسسات خصوصی باکیفیت و عالی می شوند که آنها را برای نقش های بالادستی در جامعه آماده می کند. برزیلی های طبقه پایین توسط معلمان درجه دوم در ساختمان های زیر زمین با ساعات کمتر مدرسه از همسالان خود آموزش می یابند. این عوامل منجر به ترک تحصیل و فارغ التحصیلانی می شود که برای رقابت با مشاغل پیشرفته در نیروی کار یقه سفید آماده نیستند. علاوه بر این ، برزیلی هایی که به عنوان سیاه یا قهوه ای شناخته شده و بیش از 50 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند دارای سطح درآمد معادل نصف سفید پوستان هستند. این باعث می شود جمعیت سیاه و قهوه ای برزیل در فقر و در پایان قطب توتم اجتماعی برزیل قرار بگیرد..... اقتصاد برزیل تحت تأثیر رسوایی فساد شرکت های خصوصی و مقامات دولتی قرار گرفته است....بنابراین ، چرا برزیل فقیر است؟ تاریخ نابرابری که در اعماق کشور جریان دارد چرخه فقر و درآمد کمتر را برای فقرای برزیل سوق می دهد. نژاد، طبقه اجتماعی، تحصیلات ، زمین و دولت همه منابع قدرت هستند که نشان می دهد که در ثروت در برزیل در آن منطقه باقی می ماند.
ترامپ: انتخاب شوم در سه هفته‌ اول با ایران توافق می‌کنم
هنوز کسی از ترامپ نمی پرسد که چرا حالا که در کاخ سفید است و فرصت چندماهه برای ماندن در کاخ سفید را داراست نمی تواند ایران را بپای میز مذاکره بکشاند .....،دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه فاکس نیوز دوباره به انتقاد از چین پرداخت، از کنار اتحادیه اروپا به سادگی عبور نکرد و گفت که اگر دوباره رئیس‌جمهور شود در همان سه هفته اول با ایران مذاکره می‌کند. وی در خصوص مذاکره با ایران در صورت انتخاب مجدد گفت: «به هر حال، با ایران، در همان سه هفته اول معامله را تمام خواهم کرد. آنها منتظر هستند، آنها ناچار به انجام این معامله هستند.» ترامپ در این گفت‌وگو با استیو هیلتون، مجری برنامه «انقلاب بعدی با استیو هیلتون» همچنین در مورد چین گفت: «هیچ کشوری بیش از چین ما را چند پاره نکرده است. البته اتحادیه اروپا هم چندان زیبا رفتار نکرده است. آنها نیز با ما بسیار وحشتناک رفتار می‌کنند. اما هیچ کشوری طی چند دهه اخیر به اندازه چین ما را نابود نکرده است.»
شکست در همراه سازی اعضای شورای امنیت برعلیه ایران
شورای امنیت سازمان ملل متحد جمعه شب در جریان نشستی مجازی پس از رای‌گیری از اعضا قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران را رد کرد. مخالفت قابل پیش‌بینی شورای امنیت سازمان ملل متحد با طرح ایالات متحده که واشنگتن پیش‌تر برای تصویب آن رایزنی‌های زیادی با کشورهای مختلف جهان انجام داده بود، ناکامی بزرگی برای کاخ سفید چند ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا به حساب می‌آید. واشنگتن در نخستین واکنش به رد قطعنامه پیشنهادی خود که با مخالفت جدی روسیه و چین همراه بود این رای را «غیرقابل توجیه» خواند و تاکید کرد که برای جبران آنچه رویکرد «اشتباه» شورای امنیت خوانده شده به تلاش‌‌های خود ادامه خواهد داد.