دبیرکل سازمان ملل نمی‌تواند هیچ اقدامی برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان علیه ایران انجام دهد.
شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل هر کدام از کارشناسان حقوقی سازمان خواسته‌اند تا قانونی بودن یا نبودن فعال کردن مکانیسم ماشه توسط آمریکا را بررسی کنند. آقای گوترش با اشاره به همین موضوع در نامه خود گفته است که «تا روشن شدن نتیجه» نمی‌تواند هیچ اقدامی انجام دهد. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز شنبه رسما از بازگشت تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران خبر داد.
شورش برعلیه بی عدالتی نژادی
به مدت 100 روز است که معترضان به عدم عدالت نژادی در تظاهرات طوفانی ، گاه خشونت آمیز ، خیابان های پورتلند ، اوره را اشغال کرده اند. روز پنجشنبه ، مأموران اجرای قانون یکی از آنها به نام مایکل فارست رینوئل را کشته بودند ، در حالی که می خواستند وی را به جرم تیراندازی به یکی از طرفداران یک گروه راست افراطی دستگیر کنند.
تالاب استوایی سوخت
یک تالاب استوایی در برزیل ، یکی از متنوع ترین زیستگاه های کره زمین ، در اثر آتش سوزی ویران شده است. آتش سوزی های عظیم - که غالباً عمداً برپا می شدند- از ژانویه تا آگوست 7861 مایل مربع یا حدود 10 درصد از منطقه را به نام پانتانال می سوزاند
غرق شدن قایق ها در رژه حمایتی از ترامپ + ویدئو
در اطلاعیه منتشر شده در توئیتر آمده است: « دفتر پلیس منطقه ترویس چند تماس تلفنی با درخواست کمک به قایق هایی که در رژه ای به افتخار ترامپ در دریاچه دچار مشکل شده اند، دریافت کرد. چندین قایق نیز غرق شده اند.»
فوتبال دردی از درد مردم برزیل را حل نکرده است+ ویدئو
نابرابری در توزیع زمین عامل اصلی در افزایش سطح فقر در برزیل است. فقیرای برزیل از دسترسی به سرزمین مطلوب محروم هستند و گزارش می شود که یک درصد از جمعیت برزیل 50 درصد از کل زمین های برزیل را کنترل می کنند. این بدان معناست که 2 میلیون نفر از کل 210 میلیون نفر، نیمی از کل زمین های مرغوب را کشور را کنترل می کنند. 99 درصد دیگر دسترسی چندانی به مالکیت زمین ندارند و همین امر باعث فشار در وضعیت اقتصادی آنها می شود. برزیل در بحث توزیع زمین یکی از نابرابرترین مکان های جهان است..........تقسیمات طبقاتی در برزیل در حدود 5 سالگی ریخته می شود. بسته به طبقه و کلاس اقتصادی آنها ، فرزندان برزیل یا به مدارس عمومی معمولی متروک اعزام می شوند که آنها را برای بردگی آماده می کنند یا وارد مؤسسات خصوصی باکیفیت و عالی می شوند که آنها را برای نقش های بالادستی در جامعه آماده می کند. برزیلی های طبقه پایین توسط معلمان درجه دوم در ساختمان های زیر زمین با ساعات کمتر مدرسه از همسالان خود آموزش می یابند. این عوامل منجر به ترک تحصیل و فارغ التحصیلانی می شود که برای رقابت با مشاغل پیشرفته در نیروی کار یقه سفید آماده نیستند. علاوه بر این ، برزیلی هایی که به عنوان سیاه یا قهوه ای شناخته شده و بیش از 50 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند دارای سطح درآمد معادل نصف سفید پوستان هستند. این باعث می شود جمعیت سیاه و قهوه ای برزیل در فقر و در پایان قطب توتم اجتماعی برزیل قرار بگیرد..... اقتصاد برزیل تحت تأثیر رسوایی فساد شرکت های خصوصی و مقامات دولتی قرار گرفته است....بنابراین ، چرا برزیل فقیر است؟ تاریخ نابرابری که در اعماق کشور جریان دارد چرخه فقر و درآمد کمتر را برای فقرای برزیل سوق می دهد. نژاد، طبقه اجتماعی، تحصیلات ، زمین و دولت همه منابع قدرت هستند که نشان می دهد که در ثروت در برزیل در آن منطقه باقی می ماند.
ترامپ: انتخاب شوم در سه هفته‌ اول با ایران توافق می‌کنم
هنوز کسی از ترامپ نمی پرسد که چرا حالا که در کاخ سفید است و فرصت چندماهه برای ماندن در کاخ سفید را داراست نمی تواند ایران را بپای میز مذاکره بکشاند .....،دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه فاکس نیوز دوباره به انتقاد از چین پرداخت، از کنار اتحادیه اروپا به سادگی عبور نکرد و گفت که اگر دوباره رئیس‌جمهور شود در همان سه هفته اول با ایران مذاکره می‌کند. وی در خصوص مذاکره با ایران در صورت انتخاب مجدد گفت: «به هر حال، با ایران، در همان سه هفته اول معامله را تمام خواهم کرد. آنها منتظر هستند، آنها ناچار به انجام این معامله هستند.» ترامپ در این گفت‌وگو با استیو هیلتون، مجری برنامه «انقلاب بعدی با استیو هیلتون» همچنین در مورد چین گفت: «هیچ کشوری بیش از چین ما را چند پاره نکرده است. البته اتحادیه اروپا هم چندان زیبا رفتار نکرده است. آنها نیز با ما بسیار وحشتناک رفتار می‌کنند. اما هیچ کشوری طی چند دهه اخیر به اندازه چین ما را نابود نکرده است.»
شکست در همراه سازی اعضای شورای امنیت برعلیه ایران
شورای امنیت سازمان ملل متحد جمعه شب در جریان نشستی مجازی پس از رای‌گیری از اعضا قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران را رد کرد. مخالفت قابل پیش‌بینی شورای امنیت سازمان ملل متحد با طرح ایالات متحده که واشنگتن پیش‌تر برای تصویب آن رایزنی‌های زیادی با کشورهای مختلف جهان انجام داده بود، ناکامی بزرگی برای کاخ سفید چند ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا به حساب می‌آید. واشنگتن در نخستین واکنش به رد قطعنامه پیشنهادی خود که با مخالفت جدی روسیه و چین همراه بود این رای را «غیرقابل توجیه» خواند و تاکید کرد که برای جبران آنچه رویکرد «اشتباه» شورای امنیت خوانده شده به تلاش‌‌های خود ادامه خواهد داد.
سامنر ردستون میلیاردر و بنیانگذار سی بی اس و ویاکوم در 97 سالگی درگذشت.
سامرن ردستون ، کارآفرین میلیاردری که یک امپراتوری رسانه ای با سی بی اس و ویاکوم را ایجاد کرده بود، درگذشت. او 97 سال داشت. سامرن ردستون قول داده بود که هرگز از رسانه های خود دور نشود ، اما در فوریه 2016 از مدیریت آن فاصله گرفت و دخترش ، شری ردستون ، که با او رابطه جنجالی داشت ، کنترل امور را به دست گرفت. با مالک شدن زنجیره ای از سینماهای درایو ، سامرن ردستون برای جمع آوری دارایی هایی که به مرور زمان شامل سی بی اس ، استودیوی فیلم و تلویزیون پارامونت ، انتشارات سیمون و شوستر ، غول خرده فروشی ویدیو بلاک باستر شد . در اوج کانال های کابلی وی میزبان کمدی سنترال و ام تی وی نیکل اودئون شد سیستمی که او کنترل می کرد بیش از 80 میلیارد دلار ارزش داشت.
زندگی بدون آب بهداشتی در آمریکا
اپیدمیولوژیست ها می گویند وقتی شیر آب در جوامع خشک می شود ، کل جمعیت را در معرض خطر بیماری های عفونی مانند کویید 19 قرار می دهد. یک اپیدمیولوژیست می گوید: "شما نمی توانید به طور جزئی آتش سوزی را دامن بزنید." وی گفت: "اگر هنوز هم آتش سوزی وجود دارد ، احتمال آتش سوزی همچنان ادامه دارد. اگر برخی از افراد به آب برای شستن دست خود دسترسی نداشته باشند ، این همه ما را در معرض خطر قرار می دهد ، زیرا می توانند ویروس را در دیگران گسترش دهند. "
سرب محسمه برای تولید گلوله جهت مقابله با استعمار انگلیس
سنت قدیمی انداختن مجسمه ها در ایالات متحده به انقلاب آمریکا برمی گردد ، اندرو لولر می نویسد. یک واقعه بیادماندنی در 9 ژوئیه 1776 اتفاق افتاد ، هنگامی که جمعیتی در شهر نیویورک مجسمه سوارکاری دو تنی پادشاه انگلستان جورج سوم. را ساقط کردند، سرب موجود با ذوب شدن ؛ موجب شد تا 42008 گلوله در برابر سربازان انگلیس که برای جلوگیری از استقلال آمریکا درگیر بودند با استفاده از مجسمه تولید شود. برای محافظه کاران که می گویند اعتراض برعلیه مجسمه امری غیر معمول است ، اقدامات امروز نسبت به موجی از ویرانی علیه سمبل ظلم در روزهای پس از اعلامیه استقلال ، بسیار کمتر است.
ابتلا به کرونا در آمریکا رکورد شکست
بنا بر داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز، شمار موارد روزانه ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده رکورد شکسته است. همزمان دولت آمریکا به فکر برگزاری جشنی بزرگ در بزرگداشت روز استقلال این کشور است.
سقوط مجسمه ها ، مجسمه تئودور روزولت هم برداشته شد
مجسمه سوار بر اسب رئیس جمهور پیشین تئودور روزولت در موزه تاریخ طبیعی آمریکا در نیویورک آخرین تلفات مجسمه ها از جنبش علیه تعصب نژادی در ایالات متحده شد. این موزه تصمیم گرفت مجسمه برنزی را حذف کند که "صریحاً مردم سیاه پوست و بومی را تحت الشعاع و نژادپرستی فرومایه نشان می داد."
گورهای آماده برای مردگان کورونا ویروس
روز جمعه قبرهای تازه در یک گورستان عظیم در بزرگترین شهر سائوپائولو برزیل آماده شد ، این قبرها به عنوان مرکز انتقال اجساد کشته شدگان COVID-19 در برزیل است. گورستان فورموسا سائوپائولو به عنوان نماد شدت شیوع کرونا ویروس در برزیل شده است و مراسم تشییع جنازه در این مکان و حضور خانواده های آنان برای عزاداری درگذشتگان در حالی که گروهی دیگر منتظر مردگان خود هستند ، به عنوان غم انگیز ترین نماد بصری دیده می شود .
وازگونی و تخریب مجسمه های کریستف کلمب + ویدئو
در ایالات متحده، مجسمه های کریستوفر کلمب در چندین شهر شکسته ، تخریب و واژگون شده اند. پس از مرگ جورج فلوید ، نمادهای برده داری یکی پس از دیگری در حال سقوط هستند
سیاه زیباست
عبارت "سیاه زیباست" به بستره گسترده ای از فرهنگ و هویت سیاه اشاره دارد. این بستره خواستار قدردانی از گذشته سیاه به عنوان میراث ارزنده شد و باعث غرور فرهنگی در دستاوردهای سیاه معاصر گردید.
مرگ مرد سیاهپوست و باردیگر آشوب مردم برعلیه نژادپرستی + ویدئو
رییس اتحادیه پلیس های سیاه پوست در مینه سوتا می گوید ؛ این گونه قتل ها برای اولین بار نیست که اتفاق می افتد......... ویدئو های منتشر شده خشونت بارترین تصویر از هتک ارزش های انسانی و اخلاقی با یک انسان را به نمایش گذاشت، مامور سفید پوست پلیس شهر مینیاپولیس زانوی پایش را بر گردن مرد سیاهی که هیچ جرمش اثبات نشده بود؛ آنچنان فشار می داد و اعتنایی به فریادهای دردناک او نمی دادکه وی در مقابل چشمان 3 مامور پلیس دیگر و شهروندانی که فقط فیلم می گرفتند کشته شد.... نیویورک تایمز آمار قتل توسط پلیس را در سال های مختلف انتشار داده است.
کرونا ویروس و صفحه اول نیویورک تایمز
با رسیدن تعداد کشته های کرونا ویروس در ایالات متحده به صد هزار نفر ، نیویورک تایمز برای هشدار و نشان دادن نقطه عطف بزرگ صفحه اول خود را با اسامی کشته شدگان کروناویروس طراحی کرد. بنابراین ، به جای مقالات ، عکس ها یا گرافیکی که معمولاً در صفحه اول روزنامه نیویورک تایمز ظاهر می شود ، فقط یک لیست وجود دارد: یک لیست طولانی از افرادی که به علت ابتلا به بیماری کروناویروس جان خود را از دست داده اند.
20 میلیون شغل از دست رفته در امریکا
از آنجا که این کشور با سطح بیکاری که از زمان رکود بزرگ تاکنون دیده نشده بود ، مقابله می کند ، کنگره و دولت ترامپ باید تصمیم بگیرند که آیا هزینه های تریلیون دلاری را برای پول حمایتی از صنعت هزینه کنند یا شرط کار را به بازگشایی دولت منوط کنند که موجب آغاز رشد اقتصاد ایالات متحده خواهد شد.
اعتراف تلویزیونی در ونزوئلا؛ یک آمریکایی از تلاش برای کودتا گفت
تلویزیون ملی ونزوئلا گزارشی پخش کرد که طی آن یک شهروند آمریکایی اعتراف می‌کند قصد داشته‌‌ حکومت نیکلاس مادورو، رئيس‌جمهوری ونزوئلا را سرنگون کند و او را به ایالات متحده ببرد. لوک دِنمَن ۳۴ ساله در این اعتراف تلویزیونی گفت که یک نهاد آمریکایی به نام سیلوراسکورپ به مدیریت جردن گودرو، او و فرد دیگری به نام اران بری ۴۱ ساله را برای این عملیات استخدام کرده است. بنابر گفتهٔ آقای دنمن، وی وظیفه داشته به شماری از ونزوئلایی‌های ساکن کوبا تعلیم نظامی بدهد تا کنترل کشور را به دست بگیرند. لوک دِنمَن یکی از ۱۳ شهروند آمریکاست که آخر هفتهٔ گذشته در ونزوئلا بازداشت شدند. کاراکاس اعلام کرده است که در جریان درگیری این افراد با نیروهای امنیتی ونزوئلا ۸ فرد مسلح نیز کشته شده‌اند.
فروشگاه های زنجیره ای نایمن مارکوس غول زندگی لوکس و مصرفی آمریکایی مفلوب کرونا ویروس شد
نایمن مارکوس نماد زندگی تجملی و لوکس آمریکایی در سال 1907 در دالاس توسط هربرت مارکوس تاسیس شد ، اما به علت خطاهای سازمانی و از طرف دیگر بیماری کروناویروس ( کروناویروس فقط آدم ها را بیمار نمی کند بلکه سازمان ها را هم متلاشی می کند) نام خود را در دفتر حمایت از ورشکستگی ثبت کرد ........
قرص‌های فشار خون بالا و روند ابتلا به کرونا
متخصصان مدرسه عالی پزشکی نیویورک به مطالعه تأثیر داروهای فشارخون بالا بر شدت جریان «کووید -19» پرداختند. این تحقیقات با شرکت بیش از 12 هزار بیمار صورت گرفت تا مشخص شود تأثیر این داروها بر کروناویروس چگونه است و آیا اصولا خطر ابتلا به کووید -19 را افزایش می دهد یا خیر. اواسط ماه مارس متخصصان انجمن کاردیولوژی آمریکا نسبت به افزایش تعداد بیماران کرونایی در بین افرادی که فشار خون بالا داشتند ابراز نگرانی کردند. تقریبا نیمی از جمعیت بزرگسال آمریکا از فشار خون بالا رنج می برند. بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی در مقابل کووید -19 آسیب‌پذیرتر هستند. از اینرو ارتباط متقابل بین مصرف داروهای فشار خون بالا و عفونت کرونایی اهمیت زیادی دارد.
راویان معتبر مرگ رهبرکره شمالی
رهبر کره شمالی ، کیم جونگ اون برای اولین بار در سه هفته اخیر در انظار عمومی مردم ظاهر شد. رسانه های دولتی با پخش ویدئویی از کیم در یک مراسم ، افزودند که وی با استقبال فراوان حضار مواجه شد. نمایش تصویر کیم به همراه خواهرش ، کیم یو جونگ ، به این شایعات و اخبار جعلی رسانه های معتبر غرب پایان می دهد که رهبر کره شمالی به شدت بیمار بوده یا حتی مرده است.
فروپاشی نفت
بیش از یک دهه ، حوضه پرمین در تگزاس و نیومکزیکو مرکز رونق نفت در ایالات متحده آمریکا بوده و یکی از هر سه بشکه در این کشور را تولید می کند. اما از آنجا که شیوع ویروس باعث کاهش چشمگیر تقاضا برای نفت گردیده است ،حال این منطقه به مرکز سقوط صنعت تبدیل شده است.
دستور تحقیق بر علیه رییس جمهور
دادگاه عالی برزیل اجازه تحقیقات در مورد رئیس جمهور کشور جایر بولسونارو را داده است. وی متهم به تلاش برای مداخله در تحقیقات پلیس با انتخاب رئیس جدید پلیس شده است که می تواند بر وی نفوذ سیاسی داشته باشد. این ادعاها توسط سرجیو مورو ، یک رهبر کمپین ضد فساد و وزیر سابق دادگستری صورت گرفته است