کنتور نویسی در شرایط فاصله گیری اجتماعی ؛ تصمیم ها را صحیح تر اتخاذ کنید.
زنگ در به صدا در می آید ، تصویر مردی با ماسک پشت آیفون دیده می شود ، او می گوید برای کنتورخوانی برق آمده ام ! باورم نمی شود ، او قرار است وارد یک یک خانه ها بشود و کنتور برق را بخواند و .... در راه خودم باز می کنم ، به او می گویم ؛ آیا واقعا از اداه برق آمده است ؟ مرد می گوید بلی ! از او می پرسم پس فاصله گذاری اجتماعی چه شده است ؟ می گوید من کارمند هستم و دستور دارم کنتورها را بخوانم و من به او می گویم ؛ تو فرض کن من در خانه نبودم ! روش کار شما در این شرایط اجتماع تنش آفرین است. با ماسک وارد خانه ها می شوی و سپس در صورت وجود ویروس در یکی از این خانه ها آن را به خانه های دیگر منتقل می کنی ! من نمی توانم اجازه دهم ؛ بر خلاف آنچه که صدا و سیما پخش می کند عمل کنی ؛ هزینه من را علی الحساب مشابه ماه گذشته یا سال قبل در همین ماه برایم بفرستید ، بعد از گذر از بحران ، همه را حساب می کنیم !
ترتیب کار ادارات در دوران کرونا
ساعات کاری ادارات بعد از 23 فروردن از 7 صبح تا ساعت 14 خواهد بود و دوسوم کارکنان مجاز به حضور در اداره خواهند بود و مابقی مجاز به عدم حضور در محل کار خود خواهند بود...
«سرنوشت آنگونه که به در می‌کوبد»
....... "پرتوهای درخشانی در شب عمیق این زمین ساطع می کنند و ما سایه های بی نظیری را می بینیم که برخاسته و فرو می افتند و بجز درد اشتیاق و آرزوی بی پایان ! همه چیز را از بین می برند، شوقی که در آن، هر لذتی در نواهای شادمانی به وجود آمده . غرق می شود و فرو می رود ، و تنها در این درد فانی شونده - عشق ، امید ، شادی مانده که می خواهد سینه هایمان را با هارمونی کامل و تمام احساسات را پشت سر بگذارد - آیا ما به عنوان خوش بینان زندگی می کنیم! ..................
بوریس جانسون به ای سی یو منتقل شد
نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، پس از وخیم تر شدن علائم کروناویروس وی ، روز دوشنبه ، درست یک روز پس از بستری شدن وی برای آنچه گفته می شد آزمایش معمولی است ، به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان لندن منتقل شد. جانسون اواخر یکشنبه ، 10 روز پس از تشخیص COVID-19 ، در بیمارستان سنت توماس بستری شد. دفتر نخست وزیر در بیانیه ای گفت: "در طول این بعد از ظهر ، وضعیت نخست وزیر بدتر شده است و به توصیه تیم پزشکی ، وی به بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان منتقل شده است ." گفته می شد ، جانسون در شرایط هشیاری قرار دارد و در حال حاضر به ابزارهای تنفسی نیاز ندارد ، در این گزارش آمده است که جانسون از وزیر امور خارجه دومینیک رهاب خواسته است که امور را به جای وی اداره کند
افت صادرات ، بیکاری ثمره کورنا ویروس
چيني ها بعد از كنترل كورونا ويروس دور ديگري از مشکلات اقتصادي را خواهند دید. زيرا كاهش تقاضاي جهاني زنجيره هاي دیگر را تهديد مي كند. بنادر و باربری این کشور که با کرونا ویروس شکل دیگری یافته بود ، با شیوع جهانی آلودگی با اختلال گسترده تر روبرو گردید دوباره با ماجراهای جدید مواجه می شود. براساس گزارش ها ، هرچه بیشتر کشورها وارد مشکل شوند و لجستیک جهانی را تحت تأثیر قرار دهد ، تولید چین در حال بهبود می تواند کند شود و باعث می شود شغل های بیشتری از کار بیفتد. این به معنای درد بیشتر برای کشوری است که بخش قابل توجهی از نیروی کار 775 میلیون نفری کشور در حال حاضر در تلاش است تا از ضررهای شغلی عظیم بهبود یابد.
تصویر پزشک زن بر روی دینار + ویدئو
بانک مرکزی تونس از اسکناس های جدید با تصویر یک پزشک زن توحیده بن شیخ به افتخار یک سازنده تاریخ زن در پزشکی این کشور رونمایی کرد. این بانک اعلان کرد که 10 پول جدید دینار تونس شامل تصویر خانم پزشک "توحیده بن شیخ " ، اولین زنی است که آن را به ارز این کشور وارد کرده است. توحیده بن شیخ ، متولد 1909 در سال 2010 گذشت. او اولین زن مسلمان بود که در قرن بیستم در شمال آفریقا پزشک شد و به دلیل فعالیت خود در زمینه بهداشت زنان و تخصص در زنان و زایمان بسیار مشهور است.
پیشنهاد ترامپ برای استفاده از دارو مالاریا در درمان کروناویروس
"چه چیزی رو مجبوری از دست بدی؟" ترامپ روز شنبه در جریان نشست مطبوعاتی کاخ سفید گفت که "من به عنوان تنها روش به آن نگاه نمی کنم. اما ما می خواهیم از این روش درمانخارج شویم. اگر این کار انجام شود ( دارو موثر باشد) ، شرم آور خواهد بود اگر زود این کار را نکرده باشیم." ترامپ در ادامه افزود: "من چه می دانم؟ من پزشک نیستم اما عقل سلیم دارم.
مونالیزا با ماسک و موبایل
برای هشیارسازی مردم در مقابل ویروس از همه گونه ابزار استفاده می شود ، سالواتوره بنینتن نقاش ایتالیایی ، مونالیزای لئوناردو داوینچی را به شکل مونالیزا با ماسک و یک گوشی موبایل در دستش ترسیم کرده و این تابلو در بارسلون اسپانیا نصب گردیده است
كشف يك كار خانه مشروبات الكلي در هرات
فرمانده پلیس امنيت ولایت هرات، با راه اندازی یک عملیات هدفمند، یک باب کارخانه تولید مشروبات الکلی را از یک خانه مسکونی در منطقه ناحیه سوم آن ولايت کشف وضبط نمود.
ویتنام چگونه در نبرد با کروناویروس غلبه می یابد؟
آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی (WHO) تنها در آلمان ، نشان می دهد که بیش از 30،000 نفر به COVID-19 آلوده شده اند ، که منجر به 149 تلفات شده است. با این حال ویتنام ، که دارای مرز 1100 کیلومتری با چین است ، از زمان آغاز شیوع این بیماری در ژانویه بیش از 134 نفر عفونت و تلفات گزارش نکرده است. حتی اگر این اعداد را با شک در نظر بگیریم ، یک چیز واضح است: ویتنام تاکنون در زمینه نبرد با کورون ویروس کار خوبی انجام داده است. در طول جشن سال نو تت در پایان ژانویه ، دولت ویتنام"اعلام جنگ" با کرونا ویروس را بیان داشت . اگرچه شیوع کروناویروس در آن زمان هنوز محدود به چین بود. نخست وزیر نگوین چوان فوک در جلسه حزب کمونیست حاکم ویتنام گفت که مدت زیادی طول نخواهد کشید تا کروناویروس به این کشور برسد. نگوین گفت: "مبارزه با این بیماری همه گیر ، به معنای نبرد با دشمن است."
ماسک! برای مقابله کروناویروس!
کودکان چینی به همراه پدر بزرگ ماسک زده اند. مقابله با کروناویروس جزوی از وظیفه همگانی است.
آیا صلح با طالبان حقوق زنان را حفظ می کند؟
این باور، بی‌خردانه است که دولت افغانستان و طالبان در مورد زنان به نتیجه‌ای برسند که با ارزش‌های بین‌المللی سازگار باشد. برای آمریکا انعقاد این توافق بدون بیان انتظارات خود از حقوق زنان، پشت پا زدن به اصولی است که آمریکا به مدت طولانی مدعی پرچمداری آن بوده است. چیزی که از افغانستان در ذهن‌ها مانده است، چهره زنان و دخترانی جوانی است که بسیاری از آن‌ها برای اولین بار به مدرسه رفته و در نتیجه خود را از فقر رهانیده بودند. طالبان به دنبال نابودی این پیشرفت و عقبگرد آن خواهد بود.
آبتنی و حمام پرندگان +ویدئو
پرندگان در حین استحمام ، می توانند برخی از پرهای خود را در مناطق خاصی از بدن خود بالا ببرند تا با کمک آنها ،آب را وارد پوست خود کنند و این عمل به آنها کمک می کنند یک حمام کامل داشته باشند و انگل های زیر پرهای خود را از بین می برند. … آب حتی در زدودن چربی بدن به آنها کمک می کند.
همبستگی با افراد دارای اوتیسم.
در روز جهانی آگاهی درباره اوتیسم، حقوق افراد دارای اوتیسم را به رسمیت شناخته و جشن می گیریم. گرامیداشت امسال در بحبوحه بحران سلامت عمومی برگزار می شود. بحران حاضر برخلاف سایر بحران های گذشته زندگی ما، بحرانی است که افراد مبتلا به اوتیسم را متعاقب ویروس کرونا و اثر آن بر جامعه در معرض خطری نامتناسب قرار می دهد.
آیا کرونا مهمان همیشگی ما خواهد بود؟
ویتالی زورف در مصاحبه با تلویزیون روسیه گفت: "باید درک کنید که این ویروس فقط برای امروز یا تا تابستان و تا پائیز به نزد انسانها نیامده است. او سالها حتی برای سالها شاید همیشه آمده است . به گفته تا 70 درصد از جمعیت جهان به کووید ـ 19 مبتلا خواهند شد. وی توضیح داد: " این چنان عفونتی است كه همچون آنفلوانزا و آدنو ویروس با آن برای همیشه زندگی خواهیم كرد."
جنگ قدرت برسرریاست هیچ!
همزمان باکرونایی شدن علی لاریجانی رئیس فعلی مجلس شورای اسلامی،یکی ازمدعیان ریاست مجلس آینده،خطاب به مدعی دیگری که مطالبی در زمینه مبحث شیرین ریاست برمجلس آینده مطرح کرده بود،گفت:رئیس مجلس باید بدون تطمیع و تهدید انتخاب شود. وی افزود: "طرح زود هنگام موضوع ریاست مجلس آینده مبحثی انحرافی است و هر کس در این راه گام بردارد حتما مسیر را اشتباه می‌رود.زیرا انتخاب ریاست مجلس فرایندی قانونی دارد که باید در وقت خودش، به ویژه بدون تطمیع و تهدید انجام گیرد. ورود زودهنگام به این موضوع عوارضی دارد که باید از آن پرهیز کرد.مجلس یازدهم باید بدور از هر حاشیه‌سازی، از همان روز اول به خدمت بپردازد تا اثرات اقداماتش در زندگی مردم محسوس و ملموس باشد." درهمین حال،یکی دیگرازکسانی که اوهم درصددرسیدن به ریاست مجلس یازدهم است،مدعی شدتعدادکسانی که امادگی دارند‌به اوبرای ریاست مجلس رای بدهند،به اندازه ایست که اومیتواندرئیس شود..................ریاست برچنین مجلسی آش دهن سوزی نیست که تلاش برای رسیدن به آن قابل قبول باشد.البته اگرکسانی بخواهندازعنوان ریاست قوه مقننه بهره برداری کنند،میتوان تلاش انهارادرک کردولی این ان چیزی نیست که درنظام جمهوری اسلامی برای قوه مقننه درنظرگرفته شده است. طرفه اینکه درگرماگرم جنگ قدرت مدعیان ریاست مجلس،عده ای ازمنتخبان که منتطرورودبه مجلس یازدهم هستند،درحالی که تمام افکارونیروهامصروف مقابله باکروناست،درنامه ای به انتقادازشرایط اقتصادی کشورمی پردازندورسانه ملی نیزگوئی میخواهدخبرپیروزی بردشمنان غدارخارجی رابه سمع ونظرمردم برساند،آن راباآب وتاب میخواند!وقتی این نامه دیشب ازرسانه ملی خوانده میشد،یادآن چندباصطلاح اقتصاددان مجلس هفتم افتادم که باپوشش "تثبیت قیمت ها'طرح دقیق افزایش تدریجی قیمت سوخت رامتوقف کردندکه ضربه سختی به اقتصادکشورواردکردوبه اختراع یارانه هاتوسط دولت محبوب همان حضرات منجر شدووضعیت اسفباراقتصادی کنونی راپدیدآورد.
من گریه و سوز دل نمی‌دانستم
ای دوست غم تو سربه سر سوخت مرا چون شمع به بزم درد افروخت مرا من گریه و سوز دل نمی‌دانستم استاد تغافل تو آموخت مرا
یاردان یادیگار آلماق
آلماز ئوزوک ، دار بارماق مورادیم سنی آلماق هر ایگید ؛ ایشی دگیل یاردان، یادیگارآلماق
مهمان سوم خانه
فقر و بیکاری هر دو در خانه بودند مهمان تازه در حال تلاش برای خانه مردم ضعیف است!
هنرانقلاب چین ، در مبارزه با کرونا ویروس
شیوع کرونا ویروس در چین ، پوسترهای قدیمی سبک انقلاب و نمادهای هنری و نقاشی های عصرهنر معروف به رئالیسم سوسیالیستی جهان شرق با شعارهای جدید را بار دیگر در این کشور زنده کرد. چینی ها پوسترها و نقاشی های بعد از انقلاب را که در گسترش سارس استفاده کرده بودند، این بار برای پدیده ی بیماری زای کرونا ویروس بازسازی می کنند. موسسات چینی های ، مشابه دوران سارس در سال 2003 ، در پوسترسازی و ایجاد هیجان عمومی جهت مقابله با ویروس و ایجاد اتفاق مردمی با بکارگیری تبلیغات و هنر جهت رویدادهای جدید فعال هستند. این بار ، آنها در رسانه های اجتماعی مانند WeChat / WeiXin پوسترها را منتشر می کنند.
ملوانان ناو هواپیمابر روزولت درجنگ با کروناویروس
کاپیتان ناو هواپیمابر نوشته است : "ما در جنگ نیستیم." "ملوانان نیازی به مردن ندارند. اگر اکنون عمل نکنیم ،  در مراقبت صحیح از مطمئن ترین دارایی خود - ملوانان مان ، خطا کرده ایم ...................مشکلی که در رزم ناو روزولت وجود دارد ، معضل اصلی پیش روی ارتش ایالات متحده را برجسته می کند: مقامات ارشد نظامی ، که سالها برای مقابله با جنگ بعدی به عنوان اولویت اصلی آمادگی خود را صرف کرده اند ، اکنون دریافته اند که حفظ این آمادگی در طول شیوع بیماری گیری می تواند سلامت وحتی زندگی افراد را به خطر اندازد ، در زمانی که به آمریکایی ها گفته می شود در خانه بمانند و از راه دور ککارهای خود را انجام دهند ، به بسیاری از نیروهای نظامی گفته می شود که کار خود را ادامه ده
گسترش کرونا ویروس و باور آمریکایی ها به در اختیار بودن سیستم سیاسی برای ثروتمندان
روز سه شنبه ، پولیتیکو مقاله ای را منتشر کرد که در آن همه گیری کورونا ویروس به عنوان "تساوی دهنده" توصیف می شد ، و آمریکایی های ثروتمند و کم درآمد را مجبور به مبارزه در کنار یکدیگر در موضوع تأمین پزشکی و کمبود تست کرونا ویروس می کند. اما در حالیکه خود ویروس براساس ثروت تبعیض قائل نمی شود ، منتقدان در رسانه های اجتماعی گفتند ، سیستم سیاسی ایالات متحده کارگران کم درآمد و سایر افراد حاشیه نشین را در معرض خطر بیشتری قرار داده است
هشدار ! ویروس می تواند سوار بربخار بازدم مسافت بیش از 8 متر را طی کند!
دانشیار ام آی تی یا همان انستیوی فن‌آوری ماساچوست " لیدیا بورویبا" ​​، که سال ها در مورد حرکت و دینامیک سیالات در جابجایی ناشی از سرفه و عطسه در آزمایشگاه دینامیک سیالات در انتقال بیماری مطالعه کرده است ، در تحقیقات تازه منتشر شده هشدار می دهد که دستورالعملهای فعلی مبتنی بر مدلهای منسوخ شده از دهه 1930 است. بورويبا به جاي فرض 6 متري فاصله ، هشدار مي دهد كه "ذرات بيماري زا با ابعاد مختلف از 23 تا 27 پا مي توانند جابجا شده و حرکت نمایند؛ زیرا که بازدم انسان توده‌ای ابرمانند از بخار تولید می‌کند که می‌تواند بیش از ۸ متر را طی کند ."
آواز بهاری پرندگان
بهار بدون آواز پرنده دمیده نمی شود ، آواز پرندگان در کشور بلاروس در ویدئو ارائه شده است.