سایه ترامپیسم بر جامعه امریکایی
وقتی اکثریت جمهوری خواهان هنوز هم اعتقاد دارند انتخابات سال 2020 از دونالد ترامپ دزدیده شده چگونه می توانیم از دموکراسی خود دفاع کنیم؟ وقتی میلیون ها نفر متقاعد شده اند که ماسک لازم نیست و فاصله اجتماعی لازم نیست ، چگونه می توانیم همه گیری COVID-19 را متوقف کنیم؟ هنگامی که کمپانی های بزرگ نفتی به رای دهندگان این دروغ را گفته است که تغییر آب و هوا حتی ناشی از فعالیت های انسانی نیست ، چگونه می توانیم از بحران آب و هوا جلوگیری کنیم؟ پاسخ این است که ما این دروغ ها و توطئه ها - که توسط ترامپ و بسیاری از فعالانش انجام می شود - تهدیدی وجودی برای همه چیزهایی است که به آن اهمیت می دهیم. برای اینکه بار دیگر در بزرگترین چالشهایی که به عنوان یک کشور با آن روبرو هستیم پیشرفت کنیم ، باید این دروغها را شکست داد. این آسان نخواهد بود. ترامپ دیگر رئیس جمهور نیست ، اما او دور نشده است. همچنین دلالان فاکس نیوز مانند شان هانیتی و تاکر کارلسون که دروغ های خود را به مدت چهار سال تکرار کردند و از زمان ترک دفتر آنها را زنده نگه داشته اند ، نیز حضور ندارند
پانصد هزار نقطه ! پانصد هزار زندگی ! پانصد هزار مرگ ! کشته های کوید در امریکا
یک گرافیک در صفحه اول یکشنبه نیویورک تایمز ، کلیت ویرانی کوید در ایالات متحده را نشان می دهد. از دور ، گرافیک به عنوان یک تار خاکستری به نظر می رسد ، اما از نزدیک چیزی بسیار تاریک تر را نشان می دهد: نزدیک به 500000 نقطه جداگانه ، که هر یک نشان دهنده یک زندگی منفرد در مقابل مرگ ناشی از ویروس کرونا است.
ایالات متحده به 500000 مورد مرگ ناشی از ویروس نزدیک می شود
تعداد آمریکایی های کشته شده در اثر کوید -19 بیشتر از جبهه های جنگ جهانی اول ، جنگ جهانی دوم و جنگ ویتنام. هیچ کشوری تعداد این تعداد مرگ و میر را در شیوع ویروس لمس نکرده است.
پیامد برائت ترامپ
دونالد ترامپ علیرغم شکست در انتخابات و دو بار استیضاح ، همچنان یک قدرت سیاسی قدرتمند در حزب جمهوریخواه است. اوهمچنان نیروی مسلط در سیاست های راست گرایانه آمریکا است.
سنا استیضاح ترامپ را ادامه می دهد
پس از نزدیک به چهار ساعت بحث ، سنای دو دسته آمریکا با 56 رأی موافق در برابر 44 رأی، موافقت خود را برای دادرسی استیضاح دوم دونالد ترامپ آغاز کرد. دموکرات های مجلس نمایندگان دادگاه را با یک فیلم ترسناک و چشمگیر از محاصره پایتخت آغاز کردند. مدیران استیضاح مجلس هشدار دادند که اجازه دادن به ترامپ برای فرار از مجازات ، "استثنای ژانویه" را برای روسای جمهور برای خیانت به سوگندهای دفتر خود مجاز می کند. در دفاعیه خود ، تیم دفاعی ترامپ استدلال کردند که دادگاه نه تنها خلاف قانون اساسی است بلکه "زخم های جدید و بزرگتری را در سراسر کشور باز می کند" و بر اساس این است که دموکرات ها نمی خواهند "در آینده با دونالد ترامپ به عنوان یک رقیب سیاسی روبرو شوند"
ویروس ها ، اقتصاد ، اولویت های ایالات متحده
در نظرسنجی از امریکایی ها ؛ ویروس ها ، اقتصاد ، اولویت های ایالات متحده را نشان می دهند، مهار شیوع بی وقفه ویروس کرونا و ترمیم ویرانی های شدید اقتصادی که در آن ایجاد شده است ، از اولویت های اصلی آمریکایی ها است حال کهجو بایدن خود را برای روی کار آمدن آماده می کند.
روز اول بایدن و میراثی که ترامپ برای او برجای گذاشت
جلد مجله تایم در چهار سال دوره ترامپ
برف در رجینا
رجینا مرکز ایالت ساسکاچوان کانادا است. این شهر بعد از ساسکاتون دومین استان بزرگ ایالت است و یک مرکز تجاری برای جنوب ساسکاچوان است.
حذف پارلر از گوگل استور برای مقابله با خشونت
طی چند ماه گذشته ، "پارلر" یکی از سریعترین رشد برنامه ها را در ایالات متحده داشته است. میلیون ها نفر از طرفداران رئیس جمهور ترامپ در حالی که فیس بوک و توییتر به طور فزاینده ای در مورد حذف پست های انتشار اطلاعات نادرست و تحریک خشونت ، از جمله تمسخر آقای ترامپ با حذف حساب های خود در هفته گذشته ، به آن مراجعه کرده اند. تا صبح شنبه ، اپل "پارلر"را به عنوان شماره 1 برنامه رایگان برای آیفون های خود معرفی می کرد. اما ، شنبه شب ، "پارلر" ناگهان برای زندگی خود می جنگید.
بسته شدن حساب تویتری ترامپ
توییتر با اشاره به "خطر تحریک بیشتر خشونت" گفت که حساب رئیس جمهور ترامپ را برای همیشه به حالت تعلیق درآورد. این تعلیق یک روز پس از ممنوعیت استفاده آقای ترامپ از فیس بوک برای باقیمانده دوره مسئولیت خود و در پی مسدود شدن تعداد دیگری از سیستم عامل های دیجیتال است که ترامپ را از دریافت خدمات محدود می کند
میراث ترامپ از نگاه اکونومیست
میراث ترامپ ، شرم و فرصت طلبی
پلیس محافظ کنگره امریکا در گذشت !
مقامات قضایی در ایالات متحده اعلام کردند که یک افسر پلیس کنگره ایالات متحده بر اثر جراحات وارده در خشونت های دسته جمعی چهارشنبه در واشنگتن دی سی درگذشت. افسر برایان دی سیکنک حدود ساعت 9:30 شب درگذشت. روز پنجشنبه ، پلیس کاپیتول در بیانیه ای گفت. او از سال 2008 در آژانس بود.
دعای رییس جمهوری
دس موینز ، 5 ژانویه ، جوزف آر. بایدن جونیور معاون سابق رئیس جمهور در جریان مبارزات انتخاباتی خود در انتخابات ریاست جمهوری ، در كلیسای باپتیست كورنتین دعا کرد ، كه در آن قول داده بود كه "روح آمریکا" را بازگرداند.
انتخابات ایالات متحده برای حزب دمکرات
دس موینس ، 3 فوریه 2020 طیف وسیعی از نامزدهای دمکرات در آیووا در انتظار آرای حزب هستند. جوزف آر. بایدن جونیور ، که نامزدی حزب خود را برنده شد ، در این مسابقه نفر چهارم شد.
وقتی آرژانتین درها را به روی من می بست، درهای کوبا را به روی من باز کرد.
مارادونا با ادای احترام به دوست بزرگ خود از کرواسی ، جایی که او در حال تماشای فینال دیویس کاپ بود، به شبکه تلویزیونی اسپورتز اظهار داشت: "او برای من مانند پدر بود. وقتی تنیس تمام شد ، من برای خداحافظی با دوستم به کوبا می روم. وقتی آرژانتین درها را به روی من می بست درهای کوبا را به روی من باز کرد. "
آقای رییس جمهور
ترامپ توئیت زد؛ مقام‌های آمریکایی نگران شدند.
ترامپ در توئیتی خبر از خروج نیروهای آمریکایی و بازگشت آنها به کشورشان داد که همین پیام، موجی از نگرانی‌ها را در بین مقام‌های بلند پایه‌ی آمریکا که برنامه‌ی خروج تدریجی نیروها رو متصور بودند، ایجاد کرد.
ترامپ «وضعیت اضطراری ملی در مورد ایران» را برای یک‌سال دیگر تمدید کرد
به دنبال اشغال سفارت آمریکا در تهران و بحران گروگان‌گیری در ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹ (۱۳ آبان ۱۳۵۸) جیمی کارتر، رئیس جمهوری وقت آمریکا، فرمان اجرایی شماره ۱۲۱۷۰ را برای اعلام وضعیت اضطراری ملی علیه جمهوری اسلامی امضا کرد. همچنین، بیل کلینتون فرمان اجرایی شماره ۱۲۹۵۷ را در تاریخ ۱۵ مارس ۱۹۹۵ علیه جمهوری اسلامی ایران صادر کرد که این فرمان‌ها همواره توسط روسای جمهوری بعدی علیه رژیم ایران تمدید شده‌اند.
جوبایدن و هاشم تاچی در زمان اعلام استقلال کوزوو و در برنامه نابودسازی یوگسلاوی
هاشم تاچی رییس جمهور کوزوو و رهبر گروه های مسلح کوزوویی در روز پنجشنبه در هلند به جرم جنایات علیه بشریت و مشارکت در کشتن 100 نفر به زندان انتقال یافت و در انتظار دادگاه جنایات جنگی می ماند و جو بایدن به مقام رییس جمهوری ایالات متحده رسید
سخنرانی ترامپ در کاخ سفید !
منتظر شدند ببینند چقدر رای نیاز دارند و بعد رای ایجاد کردند در کارولینای شمالی تعدادی زیادی رای اوردند. همچنان جلو هستیم اما نه زیاد چراکه گفتند برگه های پستی داریم، تمام این ها به نفع بایدن هست. همین طور برگه رای می‌آورند در حالیکه ما رای دادگاه را بردیم و قاضی گفت ناظران ما حضور داشته باشند. مامی‌خواهیم افراد ما حضور داشته باشند. تعجب می‌کنم استیناف دادند به شکایت ما. در جورجیا با اختلاف زیاد بردیم. اما حالا رای من کمتر میشود و من حالا عقب هستم
ماوانتخابات امریکا
تردیدی نیست که ترامپ ثابت کرده است خشن ترین،غیرقابل محاسبه ترین وبی منطق ترین رئیس جمهورتاریخ امریکاست وطبق اعلام نظرصاحب نظران بین المللی ادامه ریاست اوبرآمریکا برای جهان خطرناک است. بنابراین،روشن است که اکنون مقایسه دونامزدریاست جمهوری آمریکا،مقایسه بین بد و بدتراست. تردیدی نیست که ترامپ بدتراست و مصلحت خودامریکا وکل جهان دراینست که اودراین انتخابات پیروزنشود. درخصوص ایران،نتیجه این می شودکه چون ایران نیزبخشی ازجهان است ونمی تواندخودرا ازتعاملات جهانی کناربکشد،بنابراین عدم پیروزی ترامپ به نفع ایران هم خواهدبود.
شیوه شمارش آرا در انتخابات امریکا
پنجاه و نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سه شنبه برگزار می شود؛ انتخاباتی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی به عنوان نامزد حزب جمهوریخواه و جو بایدن به عنوان رقیب وی از حزب دموکرات در آن به رقابتی سخت خواهند پرداخت. تاکنون بیش از 90 میلیون آمریکایی رای های خود را به صندوق انداخته اند اما سرنوشت انتخابات، سوم نوامبر رقم خواهد خورد. روند کلی شمارش آراء به این گونه است که پس از انداختن آخرین رأی در صندوق حوزه رأی‌ گیری، مقام قاضی از مهر و موم تمامی صندوق ‌ها اطمینان حاصل کرده و سپس آنها را به مرکز شمارش آراء (ساختمانی دولتی مانند شورای شهر یا دادگاه شهرستان) ارسال می‌کند. اگر برای اخذ رأی از دستگاه‌های دیجیتال استفاده شود، مقام قضایی اطلاعات ضبط شده را به مرکز شمارش آراء ارسال می‌کند. وظیفه حمل و تحویل آراء کاغذی و دیجیتال بر عهده مأموران سوگند خورده نیروی انتظامی است. در مرکز شمارش آراء، ناظران تائید شده احزاب سیاسی یا نامزدها بر روند شمارش آراء نظارت می‌کنند. علاوه بر آراء کاغذی از کارت پانچنیز برای رأی‌ گیری استفاده می‌شود بدین صورت که رأی‌ دهنده محل تعیین شده برای نامزد یا نامزدهای مورد نظر خود را سوراخ کرده و کارت‌های سوراخ شده در مرکز شمارش آراء توسط دستگاه مخصوصی قرائت می‌شوند.
فاکتورهای پنهانی که ممکن است به پیروزی غافلگیرکننده ترامپ بینجامد
عواملی ناشناخته‌ وجود دارند که هنوز می‌توانند بر نتیجه انتخابات تاثیر داشته باشند. ابزارهایی که ما باید برای پیش‌بینی این رقابت استفاده می‌کنیم همه برای یک انتخابات عادی است در حالی که انتخابات پیش‌رو به هیچ عنوان عادی نیست.» بونیر در تماس ویدیویی اخیر با کرسی‌های ایالتی حزب دموکرات، فضای انتخاباتی کاملاً مثبتی را برای بایدن ترسیم کرد، ولی همزمان هشدار داد که حتی تغییرات اندک در پیش‌بینی میزان مشارکت می‌تواند تأثیری چشمگیر در نتیجه داشته باشد. به همین دلیل، در میان دیگر موارد، دموکرات‌ها در حال گردآوری کل آرا زودهنگام هستند.