رویای زندگی در کنار ساحل در مقابل توفان + ویدئو
رویای زندگی در کنار ساحل رنگ می بازد ! بیشتر سواحل فلوریدا در معرض خطر فرسایش طوفانی است که می تواند باعث فروریختن خانه ها شود، همانطور که اخیرا طوفان آن را به اثبات رساتید
کاخ سفید: جو بایدن به زودی آزمایش سلامت می دهد
در آمریکا، بحث درباره عکس منتشر شده که در آن بایدن کاغذی شامل توضیح نحوه رفتار وی در اجلاس گروه ۲۰ می باشد، بالا گرفته است. در برگه راهنمایی که در دستان بایدن در اجلاس گروه ۲۰ توسط عکاسان منتشر شده است، راهنمایی های ابتدایی نوشته شده: «تو وارد اتاق می‌شوی»، «روی صندلی‌ات می‌نشینی»، «از لیز شولر سوال می‌پرسی»، «می‌روی». برخی از این دستورالعمل ها و همچنین حرکات کند جو‌بایدن به احتمال زیاد علت این ازمایش های رئیس جمهور آمریکا باشد.
برزیل! یک رهبر سابق چپ را بجای بولسوناروی راست انتخاب می کند
پس از مبارزات طولانی و تلخ بین رئیس جمهور سابق و رهبر فعلی راست افراطی، مقامات تایید کردند که لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا رئیس جمهور بعدی کشور خواهد بود. این رد جنبش راست افراطی ژایر بولسونارو و چهار سال تفرقه‌انگیز و زشت او در قدرت بود.
طوفان ایان از فلوریدا به سمت کارولینا می رود
فرماندار ران دیسانتیس گفت که خسارت طوفان ایان عصر پنجشنبه در جنوب غربی فلوریدا آشکارتر شده است و او ماشین‌های شناور در آب و دال‌های بتنی را که زمانی خانه‌ها در آن قرار داشتند، توصیف می‌کند. گروه های اورژانس به کار خود برای رسیدن به ساکنان سرگردان ادامه دادند و بیش از 700 نفر در حال حاضر نجات یافته اند. ایان بر فراز اقیانوس اطلس حرکت کرد و به یک طوفان تبدیل شد. انتظار می رفت این طوفان روز جمعه در کارولینای جنوبی به خشکی برسد.
اعتراض با تفنگ چوبی
معترضین به افزایش قیمت سوخت در مرکز هائیتی به تظاهرات پرداختند ، یک مرد با تفنگ چوبی در خیابان دیده می شود
سالگرد کودتا در شیلی
تظاهرکنندگان در سانتیاگو یاد سالوادور آلنده رییس جمهور فقید شیلی را زنده نگاه می دارند
سیاستمداران به دنبال کنترل بحث های کلاس درس درباره برده داری در ایالات متحده هستند
کنگره در نهایت "قانون ممنوعیت واردات برده ها" را تصویب کرد که در سال 1808 اجرایی شد. اگرچه این قانون مجازات های سنگینی را برای بازرگانان بین المللی در نظر گرفت، اما نه به خود برده داری پایان داد و نه به فروش داخلی برده ها. نه تنها تجارت زیرزمینی را هدایت می‌کرد، بلکه بسیاری از کشتی‌هایی که به‌طور غیرقانونی تجارت می‌کردند نیز به ایالات متحده آورده شدند و "مسافران" آنها به بردگی فروخته شدند. آخرین کشتی برده شناخته شده - کلوتیلدا - در سال 1860، بیش از نیم قرن پس از اینکه کنگره واردات افراد برده شده را غیرقانونی کرد، وارد موبیل، آلاباما شد. ...........بر اساس پایگاه داده تجارت برده ترانس آتلانتیک، که اعداد آن را از سوابق کشتیرانی از 1525 تا 1866 به دست می آورد، تقریباً 12.5 میلیون آفریقایی برده شده به قاره آمریکا منتقل شدند. حدود 10.7 میلیون نفر از گذرگاه میانی جان سالم به در بردند و به آمریکای شمالی، دریای کارائیب و آمریکای جنوبی رسیدند. از این تعداد، تنها بخش کوچکی - 388000 - وارد آمریکای شمالی شدند. بنابراین، اکثر افراد برده شده در ایالات متحده، نه از طریق واردات یا «جابه‌جایی غیرارادی»، بلکه از طریق تولد در خانواده سیاه وارد برده‌داری شدند. از زمان ورود آن 20 نفر اول آفریقایی به بردگی در سال 1619 تا زمانی که برده داری در سال 1865 لغو شد، تقریباً 10 میلیون برده در ایالات متحده زندگی می کردند و 410 میلیارد ساعت کار کردند. به همین دلیل است که برده داری یک "ساختمان مهم" برای درک اقتصاد ایالات متحده از زمان تأسیس این کشور تا جنگ داخلی است.
نواختن ویلن سل برای تامین غذای اهل محل
فابیو گوارین، 76 ساله، در روز پنجشنبه، 4 اگوست 2022 ویولن سل می نوازد تا به گفته او از درامد آن برای خرید وعده های غذایی خود در محله لا کاندلاریا در بوگوتا، کلمبیا برای مردم استفاده کند ، گوارین گفت که قبلاً با نواختن در یک گروه آماتور شناخته شده درآمد کسب می کرده است. به عنوان یک "نوازنده" برای بارها و جشن ها ی خصوصی استخدام شده است.
آتش سوزی در کالیفرنیا
عضو چریک های چپ گرای کلمبیا در یک انتقال تاریخی به عنوان رئیس جمهور کلمبیا سوگند یاد کرد+ ویدئو
اولین رئیس جمهور چپگرای کلمبیا سوگند یاد کرد و ئذ حالی که وعده مبارزه با نابرابری را می دهد ؛ این نقطه عطفی در تاریخ کشوری است که درگیر جنگ طولانی بین دولت و گروه های چریکی است.
کشف سر " هون هونهپو " خدای ذرت + ویدئو
سر خدای ذرت مایا توسط باستان شناسان در مکزیک کشف شده است که آن را در پایین برکه ای که نشان دهنده ورودی دنیای زیرین است پیدا کردند. سر بزرگ و به خوبی حفظ شده است که قدمت آن به بیش از 1300 سال می رسد .
رئیس‌جمهوربه 5 روز حبس خانگی محکوم شد
رئیس‌جمهور کلمبیا به دلیل عدم رعایت حکم دادگاه برای حفاظت از پارک طبیعی ملی این کشور به 5 روز حبس خانگی محکوم شد.
نقش نژاد و مذهب در پناهندگی به ایالات متحده
در چند هفته پس از حمله روسیه به اوکراین، میلیون ها اوکراینی به عنوان پناهنده از کشور فرار کرده اند. اکنون صدها نفر از این پناهجویان پس از پرواز به مکزیک با ویزای توریستی، برای درخواست پناهندگی به مرز جنوبی ایالات متحده رسیده اند. ........رفتار متفاوت با پناهجویان اوکراینی در مقابل آمریکای مرکزی، آفریقایی، هائیتی و سایر پناهجویان انتقادهایی را برانگیخته است که دولت سیاست های مهاجرت را به شیوه های نژادپرستانه اجرا می کند و پناهندگان سفیدپوست، اروپایی و عمدتا مسیحی را بر سایر گروه ها ترجیح می دهد. این موضوع جدید نیست. به عنوان محققان دین، نژاد، مهاجرت، و سیاست های نژادی و مذهبی در ایالات متحده، سیاست مهاجرت تاریخی و فعلی مورد مطالعه قرار گرفته است ، استدلال چنین است که سیاست پناهندگی در ایالات متحده مدتهاست که در عمل از نظر نژادی و مذهبی تبعیض آمیز بوده است....تحقیقات نشان می دهد که دین، به ویژه اسلام، برای ایجاد مرزهای نمادین تمایز نژادی به منظور ترویج اهداف اجرای مهاجرت استفاده می شود. به طور خاص، دولت ایالات متحده تلاش کرد تا با دخالت دادن اسم مسلمانان و پناهندگان در تروریسم، سیاست حذف پناهجویان را بر اساس نژاد و مذهب توجیه کند، همانطور که ترامپ در سخنرانی‌ها انجام داد، حتی سوری‌ها را «اسب تروا» تروریسم خواند.
کشتارهای جمعی در ایالات متحده افزایش یافته است
یک مرد مسلح روز سه شنبه در متروی بروکلین تیراندازی کرد که بر اثر آن 10 ها نفر زخمی شدند. تیراندازی روز گذشته در یک مرکز خرید در کارولینای جنوبی 10 نفر را مجروح کرد. تیراندازی گروهی در این ماه در ساکرامنتو شش کشته و 12 زخمی دیگر بر جای گذاشت. نیواورلئان خونین ترین آخر هفته خود را در 10 سال گذشته گزارش کرد. به نظر می رسد تیراندازی های خشم جاده ای در برخی از ایالت ها افزایش یافته است. اینها نمونه هایی از چرخش خشونت آمیز اخیر آمریکا هستند. قتل‌ها از سال 2019 تقریباً 40 درصد افزایش یافته است و جنایات خشونت‌آمیز، از جمله تیراندازی و سایر حملات، به طور کلی افزایش یافته است. تراژدی‌های بیشتر، از تیراندازی‌های دسته جمعی تا اعمال خشونت‌آمیز کوچک‌تر، احتمالاً تا زمانی که سطوح بالاتر جنایات خشونت‌آمیز ادامه داشته باشد، تیتر خبرها خواهند شد......سه توضیح به توضیح افزایش خشونت کمک می کند. شیوع کووید-19 و قرنطینه‌های مرتبط با آن، همه جنبه‌های زندگی، از جمله خدمات اجتماعی را که می‌توانند جنایت و خشونت را رام کنند، مختل کردند. قتل های پرمخاطب پلیس در سال 2020 و تظاهرات پس از آن روابط پلیس و جامعه را تیره کرد. و آمریکایی ها در سال های اخیر رکورد خرید اسلحه را داشتند. توضیح دیگر: احساس رو به رشد اختلاف اجتماعی و بی اعتمادی است. راندولف راث، مورخ جنایی در دانشگاه ایالتی اوهایو، به من گفت که از آنجایی که آمریکایی‌ها ایمان خود را به مؤسسات خود و یکدیگر از دست می‌دهند، به احتمال زیاد آنها را گاهی اوقات به روش‌های خشونت‌آمیز مورد تهاجم قرار می‌دهند . علاوه بر کووید و خشونت پلیس، سیاست دوقطبی فزاینده کشور و شرایط بد اقتصادی نیز به این اختلاف دامن زده است. این به توضیح اوج قتل و همچنین افزایش اخیر اعتیاد و مصرف بیش از حد مواد مخدر، مشکلات سلامت روانی، تصادفات اتومبیل و حتی درگیری‌ها بر سر ماسک در هواپیما کمک می‌کند.
بنزین گران تر می تواند عواقب ماندگاری داشته باشد.
هزینه بنزین بسیار شفاف است که بر روی تابلوهای غول پیکر در سراسر کشور نصب شده است. دیده شدن می تواند افزایش قیمت بنزین را به نمادی برای روندهای تورم گسترده تر تبدیل کند. راشل زیمبا، کارشناس انرژی در مرکز امنیت جدید آمریکا، گفت که نگران است که افزایش قیمت بنزین باعث بی ثباتی اجتماعی و سیاسی در سرتاسر جهان شود. ، تورم قبلاً باعث اعتراضات و حتی شورش شده است. به‌ویژه قیمت‌های بالاتر گاز از لحاظ تاریخی منجر به کاهش محبوبیت ریاست‌جمهوری شده است، زیرا رای‌دهندگان مسئولان را مسئول تورم و شرایط بد اقتصادی می‌دانند. برخی کارشناسان نگرانند که اگر آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها بپرسند که آیا حمایت از اوکراین ارزش این قیمت را دارد یا خیر، افزایش قیمت بنزین در نهایت به عزم غرب علیه روسیه لطمه خواهد زد. نظرسنجی‌های اخیر حاکی از آن است که مردم مایل به فداکاری برای جنگ هستند، اما نظرسنجی‌ها همچنین نارضایتی فزاینده‌ای از تورم را نشان می‌دهد.
چرا جان میرشایمر ​​آمریکا را مسئول بحران اوکراین می‌داند؟
جان میرشایمر، دانشمند علوم سیاسی، یکی از مشهورترین منتقدان سیاست خارجی آمریکا از زمان پایان جنگ سرد بوده است. میرشایمر ​​که شاید بیشتر به خاطر کتابی که با استفان والت نوشته است، با عنوان «لابی اسرائیل و سیاست خارجی ایالات متحده»، یکی از نظریه پردازان "سیاست قدرت‌های بزرگ" شناخته می‌شود - مکتبی از روابط بین‌الملل واقع‌گرا .............. سال‌ها، میرشایمر ​​استدلال می‌کرد که ایالات متحده با فشار برای گسترش ناتو به سمت شرق و برقراری روابط دوستانه با اوکراین، احتمال جنگ بین قدرت‌های مسلح هسته‌ای را افزایش داده و زمینه را برای موضع تهاجمی ولادیمیر پوتین در قبال اوکراین فراهم کرده است. در واقع، در سال 2014، پس از اینکه روسیه کریمه را ضمیمه کرد، میرشایمر ​​نوشت که «ایالات متحده و متحدان اروپایی آن بیشترین مسئولیت این بحران را بر عهده دارند».
کمک های نقدی به مادران فقیر باعث افزایش فعالیت مغزی در نوزادان می شود
به نظر می رسد آزمایشی که برای مادران فقیر برای اولین سال زندگی فرزندانشان کمک هزینه نقدی دریافت می کند، فعالیت مغزی نوزادان را به شیوه هایی مرتبط با رشد شناختی قوی تر تغییر داده است، یافته ای که پیامدهای بالقوه ای برای سیاست شبکه ایمنی دارد. تفاوت ها بسیار کم بود - محققان آنها را از نظر بزرگی آماری به حرکت به جایگاه 75 در یک خط 100 از 81 تشبیه کردند - و باید دید که آیا تغییرات در الگوهای مغز به مهارت های بالاتر ترجمه می شود، زیرا تحقیقات دیگر دلیلی برای انتظار دارد. . با این حال، شواهدی مبنی بر اینکه یک سال یارانه می‌تواند چیزی به ژرفای عملکرد مغز را تغییر دهد، نقشی را که ممکن است پول در رشد کودکان ایفا کند، نشان می‌دهد و زمانی که رئیس‌جمهور بایدن برای برنامه بسیار بزرگ‌تری از یارانه‌ها برای خانواده‌های دارای فرزند فشار می‌آورد، آمده است.
لغو پرواز های هواپیمایی در ایالات متحده بعلت گسترش امیکرون + ویدئو
در تعطیلات آخر هفته، خطوط هوایی هزاران پرواز را لغو کردند زیرا نوع امیکرون خدمه پرواز را آلوده کرد. بر اساس گزارش FlightAware که داده‌های هوانوردی را ارائه می‌کند، در مجموع، حدود 2300 پرواز ایالات متحده در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیلات آخر هفته کریسمس لغو شد و بیش از 3500 پرواز دیگر در سراسر جهان متوقف شد. تنها در روز یکشنبه، بیش از 1300 پرواز ایالات متحده و نزدیک به 1700 پرواز دیگر در سراسر جهان لغو شدند.
پیروزی «بزرگ» مادورو در انتخابات محلی ونزوئلا 
بنا بر اعلام شورای ملی انتخابات ونزوئلا، حزب حاکم در انتخابات روز یکشنبه به پیروزی قابل توجهی دست یافته است و موفق شده ۲۰ کرسی از مجموع ۲۳ کرسی فرمانداری‌‌های کشور و نیز شهرداری کاراکاس را از آن خود کند. این پیروزی برای نیکلاس مادورو و هم حزبی‌هایش در حالی رقم می‌خورد که بخشی از جامعه بین‌الملل انتخاب مجدد او به مقام ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۸ را به رسمیت نشناخته است. در انتخابات محلی دوره پیش در سال ۲۰۱۷، حزب حاکم ۱۹ کرسی را از آن خود کرده بود و ۴ کرسی به اپوزیسیون رسیده بود. از نکات مهم انتخابات روز یکشنبه حضور ناظرانی از اتحادیه اروپا در جمع ناظران بین‌المللی بود که حدود ۱۵ سال از آخرین حضورشان برای نظارت بر انتخابات این کشور نفت‌خیز آمریکای لاتین می‌گذشت. بیش از ۸ میلیون نفر ازحدود ۲۱ میلیون واجد شرایط این کشور ۳۰ میلیون نفری برای انتخاب بیش از ۳ هزار فرماندار و شهردار و اعضای شوراها در این انتخابات شرکت کردند. طبق آمارهای رسمی نرخ مشارکت ۴۱.۸ درصد اعلام شده است. مخالفان دولت چپگرای مادورو که انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ و پارلمانی ۲۰۲۰ را تحریم کرده بودند در نهایت در انتخابات نوامبر ۲۰۲۱ شرکت کردند. به اعتقاد برخی ناظران، چندپارگی اپوزیسیون در این انتخابات و عدم موفقیت آنها در تشکیل جبهه واحد را باید از دلایل پیروزی حزب حاکم سوسیالیست دانست.
خانه باریک در بوستن به فروش می رسد
باریک است - واقعاً باریک است. پلک بزنید ، آن را تنگ می کنید، دستان خود را بکشید و مسواک بزنید باز باریک می کنید. آنقدر باریک است که صاحبان قبلی مجبور بودند کمد خود را به نصف بیندند ، و حتی در آن صورت فقط توانستند آن را در اتاق خواب خود بچسبانند و آن را از پنجره بیرون بیاورند. این ساختمان شیک دربین مردم محلی به عنوان خانه لاغر شناخته می شود و برای فروش قیمت آن 1.2 میلیون دلار تعیین شده است.
جوبایدن در لباس طالبان
البته جوبایدن فقط راهی را که پشت پرده ایالات متحده مصوب کرده بود و ترامپ آغاز گر آن بود ادامه داده است و این ماجرا حتی با ترامپ نیز قرار بود به این مرحله بیانجامد.
تغذیه رایگان در مدارس رسمیت می یابد
با اذعان به اینکه میلیون ها نفر از ایالات متحده کودکان در معرض گرسنگی هستند ، مین و کالیفرنیا بودجه ای را برای ارائه غذای رایگان در مدرسه به همه دانش آموزان در ایالت خود تصویب کرده اند. در همین حال ، لایحه پیشنهادی در کنگره با هدف تبدیل غذاهای رایگان مدرسه به یک برنامه ثابت در همه ایالت ها در نظر گرفته شده است. قانون برنامه غذاهای جهانی مدارس ، غذاهای سالم و تنقلات رایگان را برای همه کودکان در مدارس خصوصی دولتی و غیرانتفاعی بدون در نظر گرفتن درآمد فراهم می کند.
انتخاب شهردار با رای مردم در نیویورک
برای اولین بار در شهرنیویورک شهروندان از یک سیستم رأی دهی رتبه‌بندی شده در انتخابات مقدماتی استفاده کردند. این معنی که به جای انتخاب یک نامزد، پنج نامزد را به ترتیب اولویت رتبه‌بندی می‌کنند.
کفش و اسباب بازی کودک در مقابل مدرسه کاتولیک ، آنجا که کودکان ناپدید شدند
کفش ها و اسباب بازی های کودکان پس از پیدا شدن بقایای 215 کودک که برخی از آنها 3 سال بیشتر نداشتند ، در هفته گذشته در یک اقدام نمادین مقابل مدرسه پانسیون کلیسای کاتولیک ایندیانا کملوپز قرار گرفت. پاپ عذرخواهی نکرد ، فقط اظهار تاسف ! اما مردم بومی و شهروندان کانادایی یاد کودکان را زنده داشتند !