لغو پرواز های هواپیمایی در ایالات متحده بعلت گسترش امیکرون + ویدئو
در تعطیلات آخر هفته، خطوط هوایی هزاران پرواز را لغو کردند زیرا نوع امیکرون خدمه پرواز را آلوده کرد. بر اساس گزارش FlightAware که داده‌های هوانوردی را ارائه می‌کند، در مجموع، حدود 2300 پرواز ایالات متحده در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیلات آخر هفته کریسمس لغو شد و بیش از 3500 پرواز دیگر در سراسر جهان متوقف شد. تنها در روز یکشنبه، بیش از 1300 پرواز ایالات متحده و نزدیک به 1700 پرواز دیگر در سراسر جهان لغو شدند.
پیروزی «بزرگ» مادورو در انتخابات محلی ونزوئلا 
بنا بر اعلام شورای ملی انتخابات ونزوئلا، حزب حاکم در انتخابات روز یکشنبه به پیروزی قابل توجهی دست یافته است و موفق شده ۲۰ کرسی از مجموع ۲۳ کرسی فرمانداری‌‌های کشور و نیز شهرداری کاراکاس را از آن خود کند. این پیروزی برای نیکلاس مادورو و هم حزبی‌هایش در حالی رقم می‌خورد که بخشی از جامعه بین‌الملل انتخاب مجدد او به مقام ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۸ را به رسمیت نشناخته است. در انتخابات محلی دوره پیش در سال ۲۰۱۷، حزب حاکم ۱۹ کرسی را از آن خود کرده بود و ۴ کرسی به اپوزیسیون رسیده بود. از نکات مهم انتخابات روز یکشنبه حضور ناظرانی از اتحادیه اروپا در جمع ناظران بین‌المللی بود که حدود ۱۵ سال از آخرین حضورشان برای نظارت بر انتخابات این کشور نفت‌خیز آمریکای لاتین می‌گذشت. بیش از ۸ میلیون نفر ازحدود ۲۱ میلیون واجد شرایط این کشور ۳۰ میلیون نفری برای انتخاب بیش از ۳ هزار فرماندار و شهردار و اعضای شوراها در این انتخابات شرکت کردند. طبق آمارهای رسمی نرخ مشارکت ۴۱.۸ درصد اعلام شده است. مخالفان دولت چپگرای مادورو که انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ و پارلمانی ۲۰۲۰ را تحریم کرده بودند در نهایت در انتخابات نوامبر ۲۰۲۱ شرکت کردند. به اعتقاد برخی ناظران، چندپارگی اپوزیسیون در این انتخابات و عدم موفقیت آنها در تشکیل جبهه واحد را باید از دلایل پیروزی حزب حاکم سوسیالیست دانست.
خانه باریک در بوستن به فروش می رسد
باریک است - واقعاً باریک است. پلک بزنید ، آن را تنگ می کنید، دستان خود را بکشید و مسواک بزنید باز باریک می کنید. آنقدر باریک است که صاحبان قبلی مجبور بودند کمد خود را به نصف بیندند ، و حتی در آن صورت فقط توانستند آن را در اتاق خواب خود بچسبانند و آن را از پنجره بیرون بیاورند. این ساختمان شیک دربین مردم محلی به عنوان خانه لاغر شناخته می شود و برای فروش قیمت آن 1.2 میلیون دلار تعیین شده است.
جوبایدن در لباس طالبان
البته جوبایدن فقط راهی را که پشت پرده ایالات متحده مصوب کرده بود و ترامپ آغاز گر آن بود ادامه داده است و این ماجرا حتی با ترامپ نیز قرار بود به این مرحله بیانجامد.
تغذیه رایگان در مدارس رسمیت می یابد
با اذعان به اینکه میلیون ها نفر از ایالات متحده کودکان در معرض گرسنگی هستند ، مین و کالیفرنیا بودجه ای را برای ارائه غذای رایگان در مدرسه به همه دانش آموزان در ایالت خود تصویب کرده اند. در همین حال ، لایحه پیشنهادی در کنگره با هدف تبدیل غذاهای رایگان مدرسه به یک برنامه ثابت در همه ایالت ها در نظر گرفته شده است. قانون برنامه غذاهای جهانی مدارس ، غذاهای سالم و تنقلات رایگان را برای همه کودکان در مدارس خصوصی دولتی و غیرانتفاعی بدون در نظر گرفتن درآمد فراهم می کند.
انتخاب شهردار با رای مردم در نیویورک
برای اولین بار در شهرنیویورک شهروندان از یک سیستم رأی دهی رتبه‌بندی شده در انتخابات مقدماتی استفاده کردند. این معنی که به جای انتخاب یک نامزد، پنج نامزد را به ترتیب اولویت رتبه‌بندی می‌کنند.
کفش و اسباب بازی کودک در مقابل مدرسه کاتولیک ، آنجا که کودکان ناپدید شدند
کفش ها و اسباب بازی های کودکان پس از پیدا شدن بقایای 215 کودک که برخی از آنها 3 سال بیشتر نداشتند ، در هفته گذشته در یک اقدام نمادین مقابل مدرسه پانسیون کلیسای کاتولیک ایندیانا کملوپز قرار گرفت. پاپ عذرخواهی نکرد ، فقط اظهار تاسف ! اما مردم بومی و شهروندان کانادایی یاد کودکان را زنده داشتند !
چگونه هزاران کودک بومی کانادایی ناپدید شدند
کشف بقایای اجساد 215 کودک در محل یک مدرسه شبانه روزی تعطیل در بریتیش کلمبیا بحث درباره دوران شوم تاریخ کانادا را دوباره زنده کرده است.
سفیدهای کانادا مدرسه را به قتلگاه کودکان بومی تبدیل کردند= ویدئو
برای دهه ها ، بیشتر کودکان بومی کانادا از خانواده های خود گرفته و در مدارس شبانه روزی به تحصیل وادار می شدند. تعداد زیادی از آنها هرگز به خانه برنگشتند ، خانواده های آنها فقط توضیحات مبهم می دادند ، یا اصلاً هیچ حرفی برای گفتن نداشتند. اکنون یک جامعه بومی در بریتیش کلمبیا می گوید که شواهدی از آنچه برای برخی از کودکان گمشده اتفاق افتاده پیدا کرده است: یک گور دسته جمعی حاوی بقایای 215 کودک در محوطه یک مدرسه پانسیون سابق یافت شده اند.
یهودی های نیویورک برای محکومیت اسرائیل به خیابان ها آمدند!
حامیان اسرائیل و فلسطین عصر سه شنبه در نیویورک درماجرای افزایش خشونت بین طرفین که منجر به کشته شدن حداقل 38 نفر در خاورمیانه شده است ، با هم درگیر شدند. فیلم هایی که در خارج از کنسولگری اسرائیل در منهتن گرفته شده ، معترضین را نشان می دهد که با هم درگیر هستند و پلیس برای جدایی این دو گروه تلاش می کند. کارگران کنسولگری به دلیل ترس از ایمنی ، اوایل روز به خانه فرستاده شدند.
ورود دانشجویان خارجی به آمریکا مجاز شد
یک نشریه خبری چینی از برداشته شدن محدودیت ورود دانشجویان کشورهای ایران، برزیل، چین، انگلیس، ایرلند و آفریقای جنوبی به آمریکا بدون نیاز به پر کردن فرم «استثنائات منافع ملی» این کشور خبر داد.
رائول کاسترو از رهبری حزب کمونیست کناره گیری می کند+ ویدئو
بعد از شصت سال در اختیار داشتن قدرت در کوبا توسط فیدل و رائول ، رائول پس از مرگ فیدل کاسترو از رهبری حزب کناره گیری می کند ، علیرغم برنامه ریزی های بسیار رائول کاسترو برای رشد اقتصادی ، اکنون شیوع کرونا ویروس منجر به بحران اقتصادی در کشور و از هم پاشیدن برنامه های اقتصادی در این کشور شده است....هیچ یک از فرزندان برادر بزرگتر کاسترو ، فیدل ، که در سال 2016 درگذشت ، پست های دولتی را ندارند.
نقاط ضعف و قوت اقتصاد آمریکا از دیدگاه بانک سوسیته ژنرال فرانسه
بانک سوسیته ژنرال فرانسه در گزارشی درباره فرصت های سرمایه گذاری و تجارت در آمریکا، نقاط ضعف و قوت این کشور در زمینه اقتصادی را به شرح زیر توصیف کرده است.
لولا دا سیلوا مرد فقرای برزیل دوباره حیات می گیرد
روز چهارشنبه ، لوئیز ایناچیو لولا دا سیلوا ، رئیس جمهور سابق برزیل ، در سخنرانی خود که نشان دهنده احتمال حضور وی در دوره آینده ی ریاست جمهوری بود ، جائر بولسونارو ، رئیس جمهور دست راستی افراطی کشور برزیل را به دلیل مدیریت نادرست فاجعه در بیماری همه گیر ویروس کرونا و به دنبال آن بحران اقتصادی محکوم کرد. لولا به جمعیتی که در اتحادیه فلزکاران سائو برناردو دو کامپو جمع شده بودند ، جایی که فعالیت سیاسی شمایل چپ 75 ساله به عنوان سازمان دهنده در دهه 1970 آغاز شد ، گفت: "این کشور بی نظم است و از هم پاشیده است". . در حالی که کوید -19 جان نزدیک به 270،000 نفر را در برزیل گرفته است - دومین بالاترین میزان مرگ و میر در جهان طی سال گذشته ، پس از ایالات متحده اکنون متعلق به برزیل شده است ........ "این کشور بی نظم است و از هم پاشیده است زیرا دولتی ندارد."
شاعر و کشیش انقلابی " ارنستو کاردنال " در مقابل پاپ ژان پل دوم
ارنستو کاردنال وزیر فرهنگ حکومت ساندینیست های نیکارگوئه بود ، الهیات آزادیبخش و کلیسای انقلابی از نظر پاپ و واتیکان قابل قبول نبودند ، به این علت پدر ارنستو کاردنال از انجام مراسم مذهبی کلیسایی توسط پاپ ژان پل دوم محروم و خلع لباس گردید . او تحصیلات خود را در حوزه ادبیات در ماناگوا ی نیکاراگوئه ، مکزیک و نیویورک انجام داده بود و بعد از یک بار شکست در انقلاب بر علیه دیکتاتوری وارد کلیسا گردیده بود.
مجسمه طلایی ترامپ در جلسه محافظه کاران
گوساله سامری یا گوساله طلایی گوساله ای از طلا بوده‌است که سامری آنگاه که موسی به کوه طور رفته بود چند تن از سران بنی اسرائیل از زر و زیورآلات خویش ساختند و قوم خود را به پرستش آن دعوت کردند... یک مجسمه طلایی دونالد ترامپ در کنفرانس CPAC 2021 حضور خواهد داشت ، که نشان می دهد که از نظر جمهوری خواهان و محافظه کاران ، ترامپ یک بت مانند گوساله طلایی از کتاب مقدس است. میچ مک کانل به برت بایر گفت که او از ترامپ 2024 حمایت خواهد کرد ، به این معنی که حزب جمهوری خواه اساساً همه چیزش ترامپ است...رونمایی از مجسمه طلای ترامپ در کنفراس سالانه محافظه‌کاران امریکا انجام می گیرد.....این مجسمه تقریباً به ابعاد انسانی ترامپ را با سر طلایی بزرگ و لبخندی بزرگ بر چهره نشان می دهد. بدن او کاملاً از طلا ساخته شده است ، و او یک پیراهن ، کراوات و ژاکت ، با شلوارک ستاره ای به جای شلوار "پوشیده است"
سایه ترامپیسم بر جامعه امریکایی
وقتی اکثریت جمهوری خواهان هنوز هم اعتقاد دارند انتخابات سال 2020 از دونالد ترامپ دزدیده شده چگونه می توانیم از دموکراسی خود دفاع کنیم؟ وقتی میلیون ها نفر متقاعد شده اند که ماسک لازم نیست و فاصله اجتماعی لازم نیست ، چگونه می توانیم همه گیری COVID-19 را متوقف کنیم؟ هنگامی که کمپانی های بزرگ نفتی به رای دهندگان این دروغ را گفته است که تغییر آب و هوا حتی ناشی از فعالیت های انسانی نیست ، چگونه می توانیم از بحران آب و هوا جلوگیری کنیم؟ پاسخ این است که ما این دروغ ها و توطئه ها - که توسط ترامپ و بسیاری از فعالانش انجام می شود - تهدیدی وجودی برای همه چیزهایی است که به آن اهمیت می دهیم. برای اینکه بار دیگر در بزرگترین چالشهایی که به عنوان یک کشور با آن روبرو هستیم پیشرفت کنیم ، باید این دروغها را شکست داد. این آسان نخواهد بود. ترامپ دیگر رئیس جمهور نیست ، اما او دور نشده است. همچنین دلالان فاکس نیوز مانند شان هانیتی و تاکر کارلسون که دروغ های خود را به مدت چهار سال تکرار کردند و از زمان ترک دفتر آنها را زنده نگه داشته اند ، نیز حضور ندارند
پانصد هزار نقطه ! پانصد هزار زندگی ! پانصد هزار مرگ ! کشته های کوید در امریکا
یک گرافیک در صفحه اول یکشنبه نیویورک تایمز ، کلیت ویرانی کوید در ایالات متحده را نشان می دهد. از دور ، گرافیک به عنوان یک تار خاکستری به نظر می رسد ، اما از نزدیک چیزی بسیار تاریک تر را نشان می دهد: نزدیک به 500000 نقطه جداگانه ، که هر یک نشان دهنده یک زندگی منفرد در مقابل مرگ ناشی از ویروس کرونا است.
ایالات متحده به 500000 مورد مرگ ناشی از ویروس نزدیک می شود
تعداد آمریکایی های کشته شده در اثر کوید -19 بیشتر از جبهه های جنگ جهانی اول ، جنگ جهانی دوم و جنگ ویتنام. هیچ کشوری تعداد این تعداد مرگ و میر را در شیوع ویروس لمس نکرده است.
پیامد برائت ترامپ
دونالد ترامپ علیرغم شکست در انتخابات و دو بار استیضاح ، همچنان یک قدرت سیاسی قدرتمند در حزب جمهوریخواه است. اوهمچنان نیروی مسلط در سیاست های راست گرایانه آمریکا است.
سنا استیضاح ترامپ را ادامه می دهد
پس از نزدیک به چهار ساعت بحث ، سنای دو دسته آمریکا با 56 رأی موافق در برابر 44 رأی، موافقت خود را برای دادرسی استیضاح دوم دونالد ترامپ آغاز کرد. دموکرات های مجلس نمایندگان دادگاه را با یک فیلم ترسناک و چشمگیر از محاصره پایتخت آغاز کردند. مدیران استیضاح مجلس هشدار دادند که اجازه دادن به ترامپ برای فرار از مجازات ، "استثنای ژانویه" را برای روسای جمهور برای خیانت به سوگندهای دفتر خود مجاز می کند. در دفاعیه خود ، تیم دفاعی ترامپ استدلال کردند که دادگاه نه تنها خلاف قانون اساسی است بلکه "زخم های جدید و بزرگتری را در سراسر کشور باز می کند" و بر اساس این است که دموکرات ها نمی خواهند "در آینده با دونالد ترامپ به عنوان یک رقیب سیاسی روبرو شوند"
ویروس ها ، اقتصاد ، اولویت های ایالات متحده
در نظرسنجی از امریکایی ها ؛ ویروس ها ، اقتصاد ، اولویت های ایالات متحده را نشان می دهند، مهار شیوع بی وقفه ویروس کرونا و ترمیم ویرانی های شدید اقتصادی که در آن ایجاد شده است ، از اولویت های اصلی آمریکایی ها است حال کهجو بایدن خود را برای روی کار آمدن آماده می کند.
روز اول بایدن و میراثی که ترامپ برای او برجای گذاشت
جلد مجله تایم در چهار سال دوره ترامپ