در راه خان شیخون
خان شیخون شهر اسنراتژیک سوریه در مسیر ادلب - دمشق در حال تصرف توسط نیروهای دولتی است ، هواپیماهای نظامی پایگاه های نیروهای مخالف را یک یک از آسمان مورد ضربه قرار می دهند. شهر خان شیخون در استان ادلب سوریه از پنج سال پیش در تصرف شورشیان است و دولت بشار اسد می‌گوید در پی نبردهای اخیر، وارد بخش‌هایی از این شهر شده است.
عید امامت ، عید غدیر مبارک باد!
سبزها آلترناتیو پوپولیسم راست گراهای افراطی
برلین - یک نیروی سیاسی جدید در حال تکان دادن آلمان است: رهبران این جریان در چادرهای نوشابه های باواریایی که لباسهای سنتی پوشیده اند ، کار می کنند و سرود این کشور را می خوانند. یکی از اعضای این گروه اخیراً كتابی درباره میهن پرستی و دیگری درباره " نو محافظه كاری " که یكی از بزرگترین موضوعات آن مهاجرت است؛ نوشته است. در ماه گذشته ، آنها با صدراعظم آنگلا مرکل دو بار به مذاکره نشستند. باور کردنی نیست ، آنها راست افراطی نیستند بلکه یک گروه چپ پر انرژی هستند. در سال های اخیر ، به نظر می رسد که انرژی و التهاب سیاسی از انحصار جریانات راست بیرون آمده است. در حالی که ظهور جریان آلترناتیو ملی گرایانه برای آلمان یا ایالات متحده بیشترین توجه را به خود جلب کرده است ، حزب لیبرال سبزها ، طرفدار پناهندگی و مهاجرت بی سر و صدا شاخه های خود را گسترش داده است. زمانی بود که آنان یک جنبش اعتراضی در موضوع محیط زیست بودند، حزب سبزها اکنون دومین حزب محبوب کشور است. این حزب در بین زنان ، رتبه اول را داراست...... .....قدرت جدید آنها به برجسته سازی خطوط گسل کمک کرده است - نه تنها بین باز و بسته ، طرفدار اروپایی و ملی گرایی ، بلکه بین شهری و روستایی ، زن و مرد و آلمان غربی و آلمان شرقی نمودها بوجود آمده اند. این حزب نسبت به زمان تأسیس خود به عنوان "حزب ضد حزب" صلح طلب در سال 1979 فاصله گرفته است. مخالفت دیگر بحث حاکم نیست ، هدف در روزهای اولیه متفاوت بوده است. اولین بنیان گذاران سبزها ریش های بلند و شلوار جین آبی را می پوشیدند. برخی از آنها در بحث های پارلمانی با پرستاری از نوزاد در جلسه پارلمان یا نگهداری از حیوان خانگی جلسات پارلمان را به هم می زدند . امروزه ، بسیاری از رای دهنده ها، سبزها را به عنوان حزبی می بینند که در حالی که به اصولش پایبند است ، بالغ شده است. آنها طرفدار محیط زیست ، طرفدار اروپا و مهاجران غیر قانونی هستند...........
“بازم مرسی که فرانسه رو از يوغ نازی ها آزاد کردین”
كاريكاتور روزنامه ليبراسيون فرانسه پس از قدردانی امانوئل مكرون از سربازان آفريقايی تبار که در جنگ جهانی دوم برای فرانسه جنگیدند.
کودتای 28 مرداد از نگاه امام خمینی ( ره)
از او بالاتر «دکتر مصدق» بود. قدرت دست دکتر مصدق آمد لکن اشتباهات هم داشت. او برای مملکت می‌خواست خدمت بکند لکن اشتباه هم داشت. یکی از اشتباهات (مصدق) این بود که آن وقتی که قدرت دستش آمد، این را خفه‌اش نکرد که تمام کند قضیه را. این کاری برای او نداشت آن وقت، هیچ کاری برای او نداشت، برای اینکه ارتش دست او بود، همه قدرتها دست او بود،
داستان مصدق: چگونگی سرنگونی نخست وزیر ایران توسط سازمان سیا
درگیری هایی بین اعضای حزب توده و مخالفان آنها بوجود آمد که پلیس به عمد مداخله نکرد. حامیان شاه مهمترین نقاط شهر را به تصرف خود درآوردند و از طریق رادیو خبرهایی را مبنی بر سرنگونی مصدق پخش کردند. به زودی تانک ها به داخل شهر وارد شدند و خود نخست وزیر نیز دستگیر شد. تا زمان مرگ در سال 1967 ، وی در املاک شخصی خود احمدآباد در نزدیکی تهران تحت بازداشت خانگی بود. بدین ترتیب داستان به قدرت رسیدن محمد مصدق، که نقش مهمی در زندگی سیاسی ایران در دهه 50 داشت ، به پایان رسید.
طرح بازگرداندن اعضای خانواده مسئولان ایران از کشورهای خارجی
حضور فرزندان مسئولان دولتی در خارج از کشور بغیر از ایجاد امکان کسب اطلاعات برای سازمان های جاسوسی ، موجب بدبینی اذهان عمومی در صداقت عمل مسئولین گردیده است .
محبوب ترین مقصد تحصیلی غیر انگلیسی زبان در جهان
۱۶۹۸ پژوهشگر و استاد ایرانی در دانشگاه های آلمان تدریس می کنند. تقریبا ۹۰% از این افراد در دانشگاه های مهم مشغول به کار هستند. مابقی در مراکز آموزش عالی و هنر فعالند.
مرثیه‌ای برای عدالت
انقلاب اسلامی ایران که به رهبری امام خمینی به پیروزی رسید و منجر به تأسیس نظام جمهوری اسلامی شد، اولین و بالاترین هدف خود را جاری ساختن عدالت در جامعه می‌دانست. از نظر قانون اساسی این نظام و قوانین موضوعه ناشی از قانون اساسی در بخش‌های مختلف اقتصادی، قضائی، جزائی، فرهنگی و اجتماعی، اکنون نیز عدالت، اولین و بالاترین هدف است. با اینحال، باید اعتراف کنیم که جامعه انقلابی و اسلامی ما با عدالت فاصله زیادی دارد. این واقعیت تلخ را باید در مناسبت عید غدیر گوشزد کرد، زمانی که پیامبر خدا بزرگ‌ترین اقدام برای استقرار عدالت در میان امت اسلامی بعد از خود را انجام داد. امروز، بعد از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی باید اعتراف کنیم که عدالت را در هیچیک از وجوه اقتصادی، قضائی، جزائی، فرهنگی و اجتماعی مستقر نکرده‌ایم.......... اقتصاد ما به عده‌ای ویژه‌خوار اجازه داده است طبقه‌ای با ثروت‌های کلان و بادآورده تشکیل بدهند که فاصله آنها از طبقه پائین جامعه به اندازه قله برج‌های چند ده طبقه بالای شهر تا چندمین طبقه پارکینگ زیرزمین همان برج‌هاست. امام در سال‌های اول بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سخن از بیگانه بودن مرفهین بی‌درد نسبت به انقلاب و نظام و مردم می‌گفتند و اکنون مرفهان بی‌درد با سوار شدن بر قطار انقلاب و نظام، خون مردم را می‌مکند و بی‌دردتر از هر زمان دیگری درحال زیادتر کردن فاصله‌ها هستند. حضرات مسئولین هر روز شعارهای جدیدی برای مبارزه با تبعیض و بی‌عدالتی و فساد می‌دهند اما چیزی در جامعه عوض نمی‌شود و مفسدان همچنان می‌تازند و به پیش می‌روند............تکلیف عدالت اجتماعی را با سرنوشتی که برای عدالت اقتصادی و قضائی و جزائی و اخلاقی رقم زده‌ایم می‌توان فهمید. متأسفانه ما از عدالت اجتماعی محروم هستیم. تأسف بالاتر اینکه محرومیت‌ها هر روز بیش از روز گذشته بر محروم‌ترین قشر جامعه تحمیل می‌شود و به موازات تکیده‌تر شدن تکیده‌ها، فربه‌ها فربه‌تر می‌شوند. فلسفه عید غدیر و به دنبال آن، فلسفه انقلاب اسلامی، این نبود. با فرا رسیدن سالروز عید غدیر، به عدالت از دست رفته بیاندیشیم و بپذیریم که اگر اراده کنیم می‌توانیم آرزوی علی علیه‌السلام برای برقراری عدالت را در جامعه‌ای که مدعی هستیم در آن حکومت علوی تشکیل داده‌ایم محقق سازیم...........
اخبار بد برای اقتصاد آلمان ، اخبار خوب برای راست افراطی!
افت رشد اقتصادی، بیکاری، نابرابری طبقاتی و ترس از آینده، آلمانی ها را به سوی حزب راست افراطی سوق داده و آنها را به اپوزیسیون حکومت تبدیل کرده است.
مشکلات کشور و ضعف های مدیریتی
وی با اشاره به اینکه ما یک کشور چهار فصل، ثروتمند و غنی داریم و از نظر ذخایر نفتی، گاز و معادنی که در کشور وجود دارد بسیار غنی هستیم، گفت: ضعف مدیریت‌ها باعث شده که از این ثروت‌ها به نحو احسن استفاده نشود و به تبع آن، مشکلات اقتصادی و معیشتی نیز برای مردم ایجاد گردد.
اولین توقیف نفت‌کش حامل نفت ایران توسط انگلیس
پس از پیروزی نهضت ملی شدن صنعت نفت ایران به رهبری دکتر محمد مصدق ، دولت انگلستان آن را به رسمیت نشناخت و اقدام به کارشکنی‌های گوناگون در صدور نفت ایران از جمله توقیف محموله های نفتی ایران کرد، آنهم با این توجیه که ملی شدن نفت ایران غیر قانونی است و نفت ایران طبق قرارداد فی‌مابین دو کشور به شرکت نفت انگلیس و ایران تعلق دارد.
ابله
هيچ پولي به تو نميدادند؟ خوب، تعجبي هم ندارد. من تو را به بازي گرفته بودم؛ يك بازي پليد... تمام هشتاد روبل تو را ميدهم. اينجاست؛ داخل پاكت. آخر چگونه ممكن است كسي تا اين اندازه ابله باشد؟ چرا اعتـراض نكردي؟ چرا دهانات را بسته نگه داشتي؟ آيا به راستي ممكن است در اين دنيا كسي تا اين اندازه ضـعيف و ترسـو باشد؟ چرا تو تا اين اندازه ابله هستي؟
وقتی که ترامپ دست به دامن بزها می‌شود
به نقل از HuffPost، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا برای فرار مالیاتی تصمیم گرفت تا هشت راس بز در زمین گلف خود در نیوجرسی نگه‌داری کند. این سایت خبری می‌نویسد: ترامپ با نگه‌داری این هشت راس بز ادعا می‌کند که آنجا زمین کشاورزی است و به همین خاطر طبق قوانین آمریکا، مالیات زمین وی از 462 دلار برای هر هکتار به 6 دلار کاهش می‌یابد.
گریس‌-1 قصد ارسال نفت به سوریه را داشت
سفیر انگلیس در تهران اعلام کرد که نفتکش ایرانی گریس-1 مجوز نداشته و قصد ارسال نفت به نهادهای تحريم شده سوريه را داشته است
زردچوبه ادویه ای برای مقابله با زوال عقل
هیدیتوشی اندو، محقق ژاپنی موسسه ملی طب سالمندان در تحقیقات خود به این نتیجه رسید که زردچوبه ادویه سنتی احتمال ابتلا به زوال عقل را در پیری کاهش می دهد و به طور کلی تأثیر مفیدی بر سلامت مغز دارد.
زمین لرزه 4.3 ریشتری باسمنج تبریز را لرزانید.
به گزارش موسسه ژئوفيزیک، دانشگاه تهران این زمین لرزه با شدت 4.3 ریشتر در ساعت 15:25 امروز در منطقه باسمنج واقع در شرق تبریز رخ داد .
بازداشت رئیس سازمان خصوصی سازی ایران
خبر ممنوع الخروجی وی در تاریخ ۳۰ دی ۹۷ در رسانه‌ها منتشر شد، احمد علیرضابیگی در این خصوص گفت: عدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیش از این با ارسال نامه‌هایی به دادستان کل کشور و دادستان تهران خواستار صدور حکم ممنوع الخروجی پوری‌حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی شده بودند که امروز با برکناریش از سمت خود ؛ وی بازداشت گردید.
پیشنهاد اعطای تابعیت بریتانیایی به شهروندان هنگ‌کنگی
تام توگندهت، رئيس کارگروه سیاست خارجی پارلمان بریتانیا خواستار اعطای تابعیت بریتانیایی به شهروندان هنگ‌کنگ شده است. به باور او، بریتانیا به هنگام تحویل هنگ‌کنگ به چین، باید این سیاست را عملی می‌کرد.
باران ستاره تابستان
شهاب سنگ Perseid یکی از زیباترین و مشهورترین پدیده های آسمان شب نیمکره شمالی است. شاید پویا، پایدارترین و زیبا ترین مجموعه شهاب سنگی است که هر سال در نیمه های تابستان به اوج خود می رسد.
پرداخت حقوق کارمندان با بیت کوین
مقامات نیوزلند به شرکت ها اجازه دادند تا دستمزد کارمندان را به صورت ارز رمزنگاری بپردازند.در اين بيانيه امده است که بیت کوین کل دنیا را فتح کرده است. در عین حال ، شرایط بسیاری وجود دارد که در صورت تمایل پرداخت حقوق کارمندان به ارز ديجيتال، کارفرما باید انها را رعایت کند. به عنوان مثال، پرداخت ها باید به صورت مستمر ثابت انجام شوند. بعلاوه ، ارز دیجیتال انتخاب شده باید قابل تبدیل حداقل به یک واحد پول باشد که به عنوان مناقصه قانونی انجام شود.
قطعه ی پنجم از منظومه حلاج اوغلو برای عینالی
داها بویلان اوجادان باخ بو ائله ائینالی داغیم! گوز قاباغیندا بو تبریز، او اوزاقلاردا نه باغلار، گئجه لر گوی اوزو اولدوز، شه هر آلتیندا چراغلار، یئنه ده اولدوز آخار گویده ، یورولدوقدا یومار گوزلری یوخلار باغلاشاندا، بو خیالیم آخاراق اولدوزو باغلار ........................
همه چیز خوب ، پایانش هم خوب! قصه های من و بابام
هوا سرد بود، مدرسه تعطیل شده بود ؛ سطح آب دریاچه کنار شهر یخ زده بود. من از بابام خواستم تا با هم برای سرسره بازی روی یخ به دریاچه برویم! ما هر دو روی یخ ها سر می خوردیم و اسکی بازی می کردیم ، راست ،چپ و بالا، پایین! همه جور روی یخ های لغزنده از بازی لذت می بردیم و حتی بالا می پریدیم و چرخ هم می زدیم
مدیری که نیامده با دستور رییس جمهور رفت
مراسم معارفه سرپرست جدید صندوق بازنشستگی کشوری امروز با مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تعدادی از مدیران و معاونان صندوق برگزار ‌شد سیدمیعاد صالحی مدیرعامل ۳۷ ساله صندوق بازنشستگی کشوری بعد از چهار ماه فعالیت در صندوق بازنشستگی از سمت خود برکنار شد. گفته می‌شود برکناری صالحی با دستور رئیس جمهور انجام شده است