سه کاشی ایرانی در آلمان
موزه های غرب مملو از آثاری گرانبها از مردمان سرزمین های مشرق زمین هستند؛ کاشی های مشاغل مربوط به دوره قاجار از محموعه فردریک زاره در موزه مردم شناسی برلین قرار دارند.
درپای تو خاک اگر نگردد - این سر به چه کار خواهد آمد
مبارزه ریشه‌ای با انتصابات فامیلی
در این میان، با تبعید شدن «شایسته سالاری» به وادی غربت، بار دیگر اصطلاح «قحط الرجال» بر سر زبان‌ها افتاده و مردم در حیرتند که چگونه وزرای جدیدالورود به کابینه در انتصاب‌های فامیلی از همدیگر سبقت می‌گیرند! یکی به بهانه جوان گرائی، فرزند آن دیگری را مشاور خود می‌کند، یکی دیگر به داماد رئیس‌جمهور حکم معاونت می‌دهد و سومی داماد یکی دیگر از مقامات را به منصب می‌رساند.- رئیس‌جمهور باید وزرا و مدیرانی که مرتکب چنین خطاهای نابخشودنی شده‌اند را برکنار ...کند، ابطال حکم انتصاب، مبارزه با معلول است که مشکلی را حل نمی‌کند. برای حل این مشکل باید وزرا و مدیرانی که این بیماری در وجود آنها رسوخ کرده است برکنار شوند و افرادی که در عمل به شایسته سالاری پای بند باشند جای آنها را بگیرند.
پوتین و موسیقی رپ
موسیقی جاز امریکایی و حتی موسیقی سیاهان که توسط ارمسترانگ به بلوک شرق برده شد، سلاح پرقدرتی در نابودسازی فرهنگ و توانمندی شوروی ایفا کرد؛ حال پوتین تجربیات شوروی را در مواجهه با موسیقی مهاجم و بی پایه رپ مطرح می سازد
شب چله و نمایشگاه ویژه سفال
این نمایشگاه با شرکت 30 نفر از اعضا و هنرجویان انجمن از 17 الی 30 آذرماه 1397 خورشیدی در محل دائمی موزه زنده سفال تبریز، خانه علوی دایراست و طی این مدت هر روز از ساعت 10 الی17 پذیرای حضور صمیمانه ی علاقه مندان و هنردوستان می باشد.
عکس های پاییز
شهر بدون درخت و باغ ، شهر بدون پائیز است ، سال ها تلاش برای زدودن باغ از چهره شهر شد و حال اگر می توانیم در گوشه و کنار شهر درختی بیابیم ، می توانیم با جمع آوری برگ ها و پاشش آن در خیابان های شهر جشن برگ های پاییزی برای شهرمان بگیریم.
یک سیگنال انرژی بالا از منشاء فرازمینی
تیم بین المللی استروفی فیزیکدان ها با مشارکت دانشگاه ملی مطالعات هسته ای (میفی) "انستیتوی فیزیک مهندسی مسکو" یک سیگنال فوتون های گالاکسی با انرژی بالا را در داده های آزمایشی فرمی کشف کرد.
خاک ایران به خارج قاچاق می‌شود
مدیر کل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست ایران از تداوم قاچاق خاک‌های این کشور به خارج خبر داد.
خط فقر در آلمان
فقیر در آلمان کسی است که از پس هزینه‌هایی مانند: پرداخت اینترنت، مسافرت، تعویض یا تعمیر خودرو یا ماشین لباسشویی و یا هزینه شرکت در رویدادهای فرهنگی (موسیقی، تئاتر) و یا ورزشی بر نیاید.
گولمرز، زیبایی های برکه در نزدیکی اورمیه
در بزرگ راهی که بر روی دریاچه زده اند ؛ تابلو روستای گولمرز به چشم می خورد و تو می توانی این زیبایی ها را در مسیرت به اورمیه به سادگی ببینی!
گِله از نرگس بیمار تو دارم نه زتو ، تا کنون هیچ نپرسیده ز بیماری دل
می برد ناله ی زارم به فلک زاری دل ؛ بین چه ها می کشم از دست گرفتاری دل
موزه مولانا در قونیه؛ پربازدیدترین موزه ترکیه
موزه مولانا در استان قونیه که از پر بازدیدترین موزه های ترکیه به شمار می رود در ایام بزرگداشت درگذشت مولانا نیز مورد توجه گسترده ای قرار دارد.
مرد سوم
هری لایم معتقد است انسان‌ها مانند نقطه‌ي ‌کوچکی هستند که نبود چندتایی از آن‌ها در جامعه‌ی بشری، ضرری به کسی نخواهد زد! و بر اساس این رویکرد است که تمام سوداگران مرگ، خودشان و اعمال نفرت‌انگیزشان را توجیه می‌کند.
از «قمارخانه‏ دارى» تا تشكيل «محفل‏هاى ادبى»
محيط نامساعد تبريز، كم سوادى و فقرمادى و معنوى حاكم برخانواده و روابط نادرست اجتماعى، خيلى زود او را به كارهاى خلاف كشاند و «محمد ديهيم» هنوز به آستانه نوجوانى نرسيده بود كه به سمت كارهاى ناباب و فعاليت‏هاى اجتماعى خلاف عفت عمومى رو كرد و در اين راه چنان راه افراط پيمود كه به سرعت شهره عام و خاص شد. او زندگى خود را از اوان جوانى تا سال 1320 هجرى ‏شمسى، يكسره در سياهكارى ‏ها، باج‏ خواهی ها، دزدى، چاقوكشى ودايرنمودن شيره ‏كش خانه و قمارخانه سپرى كرد، چنانكه پس از مدتى گروهى از اراذل و اوباش را به دور خود جمع كرد و به لقب «ديب سيزمحمد» معروف شد.
تجدید نظر کنید آقای رئیس جمهور
از ابتدای سال جاری تاکنون قیمت خودروهای سواری تولید داخلی حدود دو برابر شده است. این افزایش قیمت شاید تا چند درصدی قابل پذیرش باشد ولی آنچه رخ داده بهیچوجه منطقی نیست. متأسفانه وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت که باید حامی مردم و متصدی نظارت بر قیمت‌ها باشد، از افزایش قیمت خودروها حمایت کرد! وزیری که در شرایط دشوار اقتصادی کشور، از گران‌تر شدن خودرو حمایت کند کاملاً روشن است که صلاحیت همراهی با دولتی که فعلاً مهم‌ترین وظیفه داخلی آن مبارزه با گرانی است را ندارد.
میمون های اندونزیایی
هر دو میمون در حال خوشگذرانی بر روی موتورسیکلت در اندونزی هستند ، این عکس کمیک توسط کتی له وک عکاس طبیعت برداشته شده است.
فدراسیون جهانی بوکس بانوان و ایران
رییس فدراسیون بوکس ایران اعلام کرد دو تا سه سال زمان داریم تا بوکس بانوان را راه اندازی کنیم در غیر این صورت فدراسیون جهانی بوکس کشور را تعلیق می کند.
مهتاب کلود دبوسی
این ویدیو حاصل تصویر سازی سه بعدی از تصاویر تهیه شده مدارگرد شناسایی ماه است که به مناسبت شصتمین سال تاسیس ناسا ساخته شده است. تمامی تصاویر واقعی هستند و فقط حرکت نور بر اساس زاویه تابش واقعی بر روی ماه شبیه‌سازی شده است.
پارک ملی کوه کنیا
کوه کنیا دومین کوه آفریقا و یکی از زیباترین آن ها است. در این ویدئو چهار روز پیاده روی کوه کنیا به دنبال جاده خوش منظره و زیبا چوگوریا - نقطه لنانا - دروازه سیریمون. نقطه لنانای سوم با بلندترین قله (4985 متر / 16.355 فوت) را شاهد می شویم.
بارش برف در ارتفاعات گردنه ژالانه
گردنه ژالانه در مسیر ارتباطی سروآباد به پاوه و منطقه هورامان بدلیل بارش سنگین برف مسدود شد.
مسجد جامع ارومیه
وقتی به محراب مسجد نگاه می کنی ؛ در هنری که درآن استتار یافته است مبهوت می گردی ! حدود 8متر ارتفاع و 5/4 متر عرض آن است که آیه الکرسی به خط کوفی و بخشی از سوره مومنون به خط ثلث در آن ، در دو قاب پیکربندی شده است. محراب کار دوران ایلخانی و به سال 676 هجری است.
گاو رو گاو
اما آنچه جای سوال بود موضوع گاوی بود که معلوم نبود می خواست یک چشم انداز بهتر داشته باشد یا شاید او واقعا دوست داشت از دیگران سواری بگیرد.
دیدار مردم با استاندار
امروز صبح نوبت دیدار مردم با استاندار آقای دکتر پورمحمدی بود. صدها تن از مردم بدون تشریفات خاص با حضور در استانداری به دیدار استاندار رفتند. این سنت ساده و شایسته، احترامی برای ارزش های اخلاقی جامعه و درسی برای صاحبان مسئولیت های کوچک بود.
ساخت مستند خاشقجی در استانبول
شان پن بازیگر سرشناس آمریکایی که برای تهیه فیلم مستندی در رابطه با قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی در استانبول حضور دارد، امروز با همراهی محافظان در مقابل سرکنسولگری عربستان سعودی در این شهر فیلمبرداری انجام داد.