یک بوسه ، پاسخ اجازه به ادامه حیات
موش در مقابل تقدیر تسلیم شده است مرگ وحشی در مقابل او قرار گرفته و بی رحمانه فریاد می کشد ؛ اما ناگهان مرگ کنار می رود ؛ موش در مقابل مجری حکم مرگ به تشکر می ایستد؛ ابتدا نوازش و سپس یک بوسه !
تغییر
مسئولان باید باور کنند که از حال و روز مردم غافلند. مشکلات مردم بسیار زیاد است. فاصله طبقاتی هر روز بیشتر می‌شود و متأسفانه تصمیم‌ها و مقررات همواره طبقات مستضعف را محدودتر می‌کند و دامن‌گیر ثروتمندان نمی‌شود. با اینکه انقلاب اسلامی را محرومان و مستضعفان به پیروزی رساندند، اکنون همین اقشار تحت فشار هستند و هر روز زندگی برای آنها مشکل‌تر می‌شود. مسئولان باید در عمل، نه در شعار، برای حل مشکلات مردم اقدام کنند و آنها را از گرفتاری‌های معیشتی نجات دهند.
سرما، مردان زحمتکش ، بازار تبریز
بارش شدید برف
بارش برف در کوهرنگ در استان چهارمحال بختیاری موجب ناپدید شدن تابلوهای ترافیکی جاده شده است.
خودروهای برقی کادیلاک جایگزین خودروهای احتراق داخلی
جنرال موتورز انتظار دارد اکثریت همه ، اتومبیل های کادیلاک و سو های خود را که در سراسر جهان فروخته می شوند تا سال 2030 به صورت تمام الکتریکی به فروش برسانند.
قواعد خاص انتخابات در بریتانیا
بریتانیا که مجلس قانون‌گذاری‌اش به عنوان "مادر پارلمان‌ها" شناخته می‌شود، نه تنها یکی از بزرگ‌ترین دموکراسی‌های جهان که یکی از عجیب‌ترین ‌آن‌هاست. صدها سال تغییر و تحول ویژگی‌های خاصی به سیستم انتخاباتی این کشور داده که روز پنجشنبه ۱۲ دسامبر وقتی مردم پای صندوق‌های رای رفتند، به نمایش گذاشته شد. این مطلب به برخی از عجیب‌ترین نکته‌ها در رابطه با چگونگی انتخاب نخست‌وزیر بریتانیا می‌پردازد، شخصیتی که کنترل پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا و یک زرادخانه هسته‌ای را در دست خواهد گرفت و در شورای امنیت سازمان ملل یک کرسی ثابت دارد.
مغازه عطاری در بازار تبریز
یک عکس یادگاری از موش کوچولوی محله
به زمین نگاه کردم ! یک موش کوچک ایستاده بود و هر دوی ما را تماشا می کرد ! راه افتادیم او هم راه افتاد ! دنبال غذا بود پایین و بالا می رفت ، اما مثل اینکه دلش نمی خواست از ما دور بشه ! کیک وبیسکویت همراه نداشتیم تا به او هم بدهیم ، اما او خودش زبر و زرنگ نان خشک ها رو از روی زمین پیدا می کرد و آنها را می خورد و همچنین همراه ما می آمد! ...کم کم هوا تاریک شده بود، می خواستیم به خانه برگردیم ! یک عکس یادگاری از موشه ، می تونست خاطره خوشی از قدم زنی ما باشد ! اما موش ما ژست گرفتن بلد نبود تا دوربین را می خواستی ، روی صورتش تنظیم بکنی ، اون هم می خواست دوربین را بو بکنه و دیگه نمی شد عکسش رو برداری ! بالاخره فلاش دوربین را روشن کردم؛ آن را کمی عقب بردم و دگمه را فشار دادم تا عکس موش کوچکی که می خواست در پیاده روی شبانه همراه ما باشد ، ضبط شود ! و لحظه ای بعد عکس آماده بود.!
احتیاط در خوردن انار !
انار برای گروه مشخص از افراد مضر است. آب انار را نباید به کودکان زیر یکسال و حتی زیر دو سال داد. بزگسالان نیز بهتر است آب انار خالص را ننوشند، به ویژه اگر دچار زخم معده و یا گاستریت باشند.
ابتلا به سرطان با مصرف الکل
دانشمندان ژاپنی در یک پژوهش، میزان مصرف روزانه و سالانه نوشیدنی های الکلی در بیش از ۶۳ هزار بیمار سرطانی را بررسی کردند. پژوهشگران پس از طبقه بندی این بیماران بر اساس شاخص های مختلفی چون استعمال دخانیات، فشار خون، اضافه وزن یا دیابت و مقایسه آنها با افراد سالم غیرالکلی، دریافتند حتی مصرف مقدار کمی شراب، آبجو، یا ویسکی نیز احتمال ابتلا به سرطان را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.
رشدیه تبریز
نگاهی به تجارب صنعت گردشگری در استان طرابوزان
طبق گفته آقای سوات حاجی صالح اوغلو، رئیس اتاق تجارت و صنایع طرابوزان، مقامات این شهر توانسته اند با یک برنامه ریزی حساب شده، تعداد گردشگران عرب در طرابوزان را از 5 هزار نفر در سال های نه چندان دور به بیش از 500 هزار نفر در سال 2018 برسانند. البته تعداد این گردشگران در سال 2019 به علت سردی روابط سیاسی کشورهای عربی با ترکیه بویژه تخریب روابط آنکارا - ریاض به دنبال قتل وحشیانه جمال خاشقچی در سرکنسولگری عربستان سعودی واقع در استانبول، با افول نسبی مواجه شد به طوری که شمار گردشگران عرب زبان برای امسال حدود 300 هزار نفر برآورد می‌شود.
در انتظار صدقه سوّم!
رئیس‌جمهور برای حل مشکلات اقتصادی و حتی سایر مشکلاتی که دولت با آنها دست به گریبان است، باید در اطرافیان خود تجدیدنظر کند و در اولین گام، با مردان اقتصادی و مشاوران خود خداحافظی کند و به جای آنها از افراد کاردانی که در میان مردم باشند و فاصله طبقاتی با مردم نداشته باشند و درد مردم را بفهمند استفاده کند. حدود دو سال که از ریاست جمهوری دولت دوازدهم مانده، زمان کمی نیست در همین مدت با این تجدیدنظر می‌توان اقتصاد را متحول کرد و الا باید در انتظار صدقه سوم باشیم.
رادیو میوه فروش از مربی ایتالیایی می گفت
هوا مه آلود بود و تیرگی زیادتر از حد معمول شده بود، او در تیرگی دیده نمی شد! سر راسته کوچه مشغول جمع آوری و پاک کردن سبزی هایی بود که سبزی فروش دور ریخته بود . دلم لرزید ، نمی دانستم درد انسان ها می تواند سوژه یک عکاسی باشد؟ اگر بحال او که چه روز و چه شب اصلا دیده نمی شود فرقی بکند و سیمای درد آلودش را نمایش ندهم ، شاید وجدان های فروخفته ای را به تپش وا دارد، شاید می شد خود را حتی بدروغ برای این کار توجیه کرد ، می ترسیدم یک دفعه سر برگرداند و دوربین من را ببیند . دوربین را به سرعت به سویش گرفتم دگمه را زدم ، هنوز از کنارش رد نشده بود که وجدان مردی نتوانست تحمل کند ، در کنار زن فروشکسته نشست و با او به صحبت پرداخت ، می دانستم چه حرفی می گویند ، مطمئن بودم که صحبت مرد فقط به درد و آلام یک انسان فرو شکسته خواهد پرداخت . دوربین را دوباره به سوی آنان گرفتم و با عرق سردی که در سرما تنم را گرفته بود ، خودم را از صحنه خارج کردم! رادیو میوه فروش از مربی ایتالیایی می گفت و .....من باز از آنجا و از کنار یک انسانی که سایه نداشت، گذشتم .
نارا شهر رنگ و شادمانی
وقتی در ایستگاه قطار بین شهر نارا پیاده شدم ؛ اولین ساختمان دفتر توریسم نارا بود ، خانمی مسن با لبخند نارا را به مراجعین معرفی می کرد . او از نارا و زیبایی هایش گفت و من هم از ایران به او گفتم. کتابی در مورد نارا به من هدیه داد و اظهار امیدواری کرد تا روزی به ایران بیاید و دریاچه ی اورمیه را سرزنده ببیند. به سمت شهر رفتم ، نرسیده به یک پارک عمومی ، آهویی به سمت من آمد و من مجبور شدم به او بیسکویت بدهم ، متوجه حضور آهوان بسیاری شدم که از جنگل چسبیده به نارا وارد شهر شده بودند و با مردم و توریست ها ارتباط برقرار می کردند. بعدا در گردش در داخل شهر در بخش های تاریخی نزدیک جنگل با آهوهای بسیار روبرو شدم .
نگرانی از گوشی هواووی بوریس جانسون
سلفی‌ای که بوریس جانسون با تلفن همراه هوشمند هواوی گرفت، موجی از نگرانی برای امنیت ملی بر پا کرد. با توجه به رابطه نزدیکی که شرکت چینی هواوی با دولت چین دارد، ایمن بودن سخت‌افزارهایی که عرضه می‌کند، موضوع بحث‌های داغی بوده است. به خاطر همین دغدغه‌ها نیز در مورد دخالت دادن این شرکت در زیرساخت اینترنت بریتانیا تردیدهایی پیش آمده است و خود آقای جانسون نیز خواهان بها دادن به این نگرانی‌ها بوده است.
اعتراض کامیون داران فرانسوی
کامیون‌داران فرانسوی روز شنبه هفت دسامبر (۱۶ آذر) در اعتراض به برنامه دولت در کاهش معافیت مالیاتی گازوئیل برای حمل و نقل جاده‌ای، مسیرهای اصلی ۱۰ منطقه را مسدود کردند. همزمان حرکت قطارهای شهری و بین شهری در پاریس و برخی شهرهای دیگر در اعتراض به اصلاح نظام بازنشستگی با اختلال شدید همراه بود.
آنسل آدامز؛ حس های برترعکس های سیاه و سفید
عکسی از آنسل آدامز به صورت الکترونیکی در فضاپیمای ویجر یک و دو قرار گرفت که بتواند روح حیات و زندگی را در کره زمین به شکلی راز آلود در سایر کرات مجسم سازد.
صفحاتی از قرآن مجید
صفحات قرآنی در خط نسخ نمونه ای زنده در موزه هستند. از یک قاب روشن دو صفحه ای مجلل ، معروف به سرلوحه ،که در آن آغاز متن برجسته شده است و ابزارهای تزئین نشان دهنده گذار از یک بخش به بخش دیگر هستند . برای آراستن صفحه از گرانبها ترین رنگدانه ها مانند لاجورد ، نقره و طلا استفاده شده است.
مرد مسلمان سعودی عضو هیچ گروه نبود!
کارآموز سعودی که سه نفر را در پایگاه دریایی فلوریدا کشته است ، شب قبل از حمله فیلم هایی از تیراندازی دسته جمعی در یک مهمانی شام را نشان داده است. به گفته یک مقام ارشد آمریکایی که او نیز مجاز به صحبت عمومی نبود ، این فرد مسلح که سه نفر را کشته و هشت نفر دیگر را مجروح کرد ، هیچ ارتباط آشکاری با گروه های تروریستی بین المللی نداشت.
گنجشک ها ، قوری گندم و پیشی!
گنجشک ها خیالشان خیلی راحت است، گربه آن حوالی جایی برای قایم شدن نداره ! چون همه جا دیده می شه ! آنها هم گنجشک های عصر تکنولوژِی و دنیای دیجیتال هستند، چون گربه جایی برای پنهان کاری نداره و هر جا باشه و قایم بشه آنها براحتی اطراف رو نگاه می کنند و او را می بینن؛ پس می تونن با خیال راحت ، هر وقت پیشی این طرفا نباشه به غذا خوری کنج دیوار سرکی بزنند و گندم هاشون رو بخورن ! و حتی فکرش را هم نکنن این قوری چطوری خود بخود پر می شه !!!
از انبار باروت تا انبان نان
آقای رئیس‌جمهور می‌گوید با توجه به مصرف بیش از حد بنزین و روند رو به افزایش آن، ما چاره‌ای غیر از این نداشتیم که برای جلوگیری از واردات بنزین در سال 1400 قیمت بنزین را افزایش بدهیم و آن را دونرخی و سهمیه‌بندی کنیم. سؤال اینست که چرا هروقت شما حضرات مسئولین تصمیم‌های اقتصادی می‌گیرید، به ضرر اقشار ضعیف تمام می‌شود؟ با این تصمیم بنزینی که شما گرفته‌اید، مصرف پائین نمی‌آید زیرا مرفهان که هرکدام چند خودروی پرمصرف دارند، بقدری پول دارند که اگر قیمت بنزین چند برابر دیگر هم افزایش پیدا کند بازهم می‌خرند و کوچک‌ترین تأثیری در زندگی اشرافی آنها پدید نخواهد آمد. با این تصمیم شما، فقط اقشار ضعیف جامعه له می‌شوند زیرا اولاً چند میلیون نفرشان با مسافرکشی تمام‌وقت یا نیمه‌وقت و یا پاره‌وقت هزینه‌های زندگی خود را تأمین می‌کنند و ثانیاً بنزین کالائی است که افزایش قیمت آن در افزایش قیمت تمام کالاها و خدمات اثر می‌گذارد.
بدنبال یافتن خوشبختی در دن آرام + ویدئو
این فیلم درکی بهتر از ذهنیت مردم روسیه و چگونگی درک آنها از جهان و جایگاه خود در آن را نشان می دهد . آنها به یک دلیل عملی شروع به فعالیت وعمل می کنند و سفر زندگی را یک کار سخت و دشوار می دانند. در شخصیت آنها "دنبال شادی بودن" وجود ندارد. تنها بدنبال جایی هستند که بتوانند خوشبختی را پیدا کنند و از آن لذت ببرند! اما آیا خوشبختی در دسترس انسان قرار خواهد گرفت؟
نمایشگاه " ویژه شب چله " انجمن دوستداران سفال
دورهمی افتتاحیه نمایشگاه " ویژه شب چله " انجمن دوستداران سفال آذربایجان شرقی، روز شنبه 16 آذر ماه 1398 از ساعت 15 الی 18 در محل دائمی موزه زنده سفال تبریز در خیابان شمس تبریزی ، خانه علوی برگزار می شود.