این سوسن است که می خواند ! + ویدئو
دو هفته اول بهار ، آغاز نمو گل های زردی در عینالی است که گونه های مختلفی از سوسن های وحشی هستند ، گونه هایی که بیش از 200 نوع سوسن را شامل می شوند!
گل های درختچه های عینالی
حیات وحش ! زندگی همیشه در حال فرار !
ویدئوی فرار بزرگ زندگی حیوانات را نشان می دهد که برای ماندن به جدل می پردازند و گاه فقط راه چاره فرار است ! حیوان گیاهخوار مهاجم نیست و همیشه باید حواس جمع زندگی کند ؛ تا در میان رقابت شکارچی ها زنده بماند.... اما حیوانات گاه همچون راسو و مار شانس های دیگری برای بقا دارند. نیز هستند.
مسابقه جهانی عکس پرندگان فینالیست های خود را مشخص کرده است
عکس سال پرندگان نامزدهای نهایی مسابقه 2021 خود را اعلام کرد و برنده آن در سپتامبر اعلام می شود. ...........این مسابقه امسال بیش از 22000 ثبت نام از بیش از 73 کشور داشته است که به لیست نامزدهای نهایی راه یافته اند و برای دریافت جایزه نقدی 6،912 پوند رقابت می کنند. علاوه بر میزبانی این مسابقه ، BPOTY می گوید که یک طرفدار حفاظت از محیط زیست است و از طریق شریک خیریه خود به کمک مالی در پروژه های حفاظت مردمی کمک می کند.
سوسن وحشی عینالی یا ستاره زرد
انها در چندین گونه در عینالی پراکنده شده اند، زرد هستند و ستاره مانند دیده می شوند. بجز عینالی و در نقاط مختلف ایران ، این گیاه در اروپای مرکزی با جمعیت پراکنده در انگلیس ، اسپانیا و نروژ تا سیبری و ژاپن گسترده است.
پروانه کوه عینالی در ماه فروردین
پروانه هفته اول فروردین ماه را می توان از اولین پروانه های سال دانست که پر برای پرواز در کره زمین گشوده است.
پروانه شاهین زرین بال به استقبال بهار آمد
یک ساعت مانده به تحویل سال ، روی شکوفه های درخت نشست و بهار او هم آغاز شد ...
زنبور عسل در اولین روزهای سال
بهار را زنبور هم درک کرده است و سال را با کار و تولید آغاز می کند.................
نوروز گولی عینالی با نوای بهار
عینالی کوه سرخ فریبنده کرانه شمالی تبریز است ، نوروز گولی ، زنبق وحشی! همان گل نوروزی کوهستان است که با فرا رسیدن باهار از خاک سر بر می آورد و هرگز در دانستن زمان آمدن بهار خطا نمی کند ..... او با زیباییش زیبایی فصل را نمود می دهد
نوروز گولی درعینالی
کشف فسیل یک درخت 20 میلیون ساله + ویدئو
این جنگل سابق که اکنون به فسیل تغییر شکل داده، دربرگیرنده فسیل‌های صدها نوع درخت است و در هفته‌های اخیر در آنجا حدود ۱۵۰ درخت دیگر کشف شده است.
ملخ ، وقتی که عینالی را برای اقامت و زندگی انتخاب کرده باشد
"اغلب گفته می شود که برای زنده ماندن و تولید مثل ، ارگانیسم ها باید خود را با محیط سازگار کنند. با این حال ، این احتمال نیز وجود دارد که ارگانیسم" محیط "را با خودش" سازگار "کند. به عنوان مثالی که می توانیم از خود بگیریم: اگر هوا سرد باشد ، ما گرمکن را روشن کنید ، "پیم ادلار ، چگونگی مطالعه را نشان می دهد موجودات دیگر نیز این توانایی را دارند که محیط خود را تنظیم کنند ، توضیح می دهد. مطالعه "شواهد تجربی مطابقت با انتخاب زیستگاه، باعث سازگاری محلی در یک جمعیت وحشی می شود" بر روی ملخ ها متمرکز است ، که به دلیل استتار زیاد آنها از طریق رنگ ها و اشکال شناخته شده است که تشخیص آنها تقریبا غیرممکن است. "یک توضیح برای استتار مشاهده شده می تواند انتخاب طبیعی باشد ، که بدترین استتار شده توسط شکارچیان شناسایی و خورده می شوند. در این حالت ، محیط تعیین می کند که چه افرادی زنده می مانند و چه کسانی زنده نمی مانند (یعنی انتخاب طبیعی عمل می کند). در مقابل ، آنچه این مطالعه نشان می دهد این است كه فرد می تواند نقشی تعیین كننده در جلوگیری از عمل انتخاب طبیعی داشته باشد ، یعنی تعدیل وجود دارد كه در آن فرد شخصیت اصلی است. "
ببر تایگا
یک درخت نشانه که حیوانات در سرزمین پارک ملی لئوپارد پیام های خود را روی آن می گذارند ، - سرگئی گورشکوف با دوربین مخفی عکس ببر را گرفته است .
یاس بنفش بهاری در ناتینگهام
یاس ینفش یا کروکوس جنگلی از اولین نوید دهنده های بهار است، این تصویر در یکی از محلات ناتینگهام گرفته شده است ، یاس بنفش به صورت پرورش یافته در شکل مجموعه ای در فضاهای سبز کاشت شده و به عنوان گل وحشی با خاصیت دارویی مطرح شده است ا
روباه پنه لوپه
دورافتاده ترین و غیر معمول ترین مکان ها و ساکنان آنها در نمایشگاه عکس پریموردیال روسیه یکی از بزرگترین نمایشگاه های عکس و بزرگترین جشنواره در اروپا به نمایش در می آید که به حیات وحش اختصاص دارد. کامچاتکا "روباه پنلوپه" عکس از دیمیتری شپیلنوک است که در دورافتاده ترین نقاط کشور روسیه گرفته شده است .
زندگی در سخت های انسان در قبایل اولیه
هازن آودل ، مربی بقا و راهنمای بیابان ، به برخی از دورترین جوامع قبیله ای جهان سفر می کند تا یاد بگیرد که چگونه آنها برای هزاران سال در سخت ترین محیط های کره زمین زنده مانده اند. هازن به قبایل جنگل های بارانی اکوادور ، صحرای کالاهاری نامیبیا ، جزیره ای دور افتاده در اقیانوس آرام ، کوههای مغولستان غربی ، قطب شمال منجمد کانادا و کنیا استوایی می پیوندد تا از نزدیک مهارت ها و سنت های این استادان بقا را بیاموزد.
لبه های حیات ! شیرها در مقابل فیل ها
برای دهه ها شیر های "ساوتی" در مرز غربی پارک ملی چوبه در بوتسوانا قدرت غالب را دارند. این گله شیر تا 40 شیر را بالغ می شوند ،شکار فیل را از ویژگی های خاص خود ساخته است. ماجرا زندگی در حاشیه داستان چند شیر جدا شده و گروهی از فیل ها است که مجبور می شوند ساووتی را ترک کنند و به شمال ، رودخانه چوبه بروند. یک ماده شیر جوان که قادر به فراموش کردن گذشته خود نیست ، مصمم است که به شکار فیل ادامه دهد. جابو و نومسا شیر های جوانی در گله سروندلا هستند که هدف اصلی این ماده شیر سرسخت می شوند.
پلیس مرزی سین کیانگ با روباه وحشی مواجه شد
اعضای تیپ مدیریت مرزی سین کیانگ اخیراً با یک روباه کوچک روبرو شده اند که در کنار جاده افتاده است. پلیس مرزی پس از تعامل و بررسی روباه ، سلامت وی را تأیید کرد. آنها به مردم یادآوری کردند که باید سرعت وسایل نقلیه خود را کم کنند و از تغذیه حیوانات وحشی خودداری کنند
پرندگان آزاد در طبیعت آواز می خوانند! + ویدئو
دانشمندان می گویند در محیطی که بسیاری از پرندگان زندگی می کنند تعداد زیادی از افراد صد ساله وجود دارد. در حال حاضر ، در پزشکی ، تکنیک خاصی به نام پرنده درمانی وجود دارد که مبتنی بر برداشت فرد از آواز پرندگان است. مسئله این است که آواز پرندگان نشانه شادی برای مغز ما است. چنین ارتباطاتی ژنتیکی است. اگر شخصی اغلب با پرندگان ارتباط برقرار می کند ، آواز آنها را به طور منظم می شنود ، پس در محیطی است که این لذت را تولید می کند. دانشمندان ادعا می کنند که شنیدن آواز پرنده به تعادل همه فرایندهایی که به طور مداوم در بدن اتفاق می افتد کمک می کند. بنابراین ، روان و بدن هر دو به یک حالت هماهنگی می رسند ، که به موفقیت در کنار آمدن با بسیاری از بیماری ها کمک می کند.
میمون های برفی
پارک میمون های جیگوکودانی تجربه منحصر به فرد دیدن حمام میمون های وحشی در یک چشمه آب گرم طبیعی را به بازدید کنندگان ارائه می دهد. میمون ها در این پارک ماکاکای ژاپنی زندگی می کنند که به میمون های برفی نیز معروف هستند. در زیستگاه طبیعی میمون ، در جنگل های دره جیگوکودانی در یامانوچی ، نه چندان دور از شهرهای اونسن شیبو و یوداناکا واقع شده است.
میمون قرمز متفاوت ترین گونه پستانداران
این میمون در معرض انقراض یکی از رنگارنگ ترین پستانداران جهان است. میمون قرمز در معرض خطر در جنوب شرقی آسیا زندگی می کند، به دلیل ظاهر متفاوت آن مشهور شده است ، این میمون از زانوها تا مچ پا خز رنگ روشن دارد .
اسب های وحشی استرالیا
اسب های وحشی در استرالیا و امریکا به عنوان آیکون مطرح بودند ، موستانگ در امریکا نام یک خودرو را به خود گرفته بود اما اکنون عده ای با عنوان جلوگیری از تخریب محیط زیست درصدد حذف اسبان درشت قامت وحشی در امریکا و آلپ استرالیا برآمده اند...
خرس مادر و توله هایش در استخر آب کشاورزی گیر افتادند
خرس و توله هایش بعد از رفع ازدحام مردم با استفاده از پله های کاه از استخر خارج و به محیط زیست برگشته اند!
هزاران اردک در خدمت شالیکاران
به طور سنتی از اردک ها جهت تمیزکاری شالیزار از آفات استفاده می شود ، اردک ها در مزرعه برنج رها می شوند و آنها به سرعت مشغول تغدیه از حشرتی می شوند که به عنوان آفت محسوب می گردند