گرگ های آلوده به انگل جسارت پیدا می کنند
بر اساس یک مطالعه جدید، گرگ های آلوده به یک انگل معمولی به احتمال زیاد به رهبر دسته خود تبدیل می شوند و نشان می دهد که مزاحم ساکن مغز؛ به میزبان خود جرات می دهد تا خطرات بیشتری را بپذیرد. انگل تک سلولی، توکسوپلاسما گوندی، تنها از نظر جنسی در گربه ها تکثیر می شود، اما می تواند تمام حیوانات خونگرم را آلوده کند. تخمین زده می شود که بین 30 تا 50 درصد از مردم در سراسر جهان به این انگل آلوده باشند که تا آخر عمر به عنوان کیست بافتی خفته باقی می ماند. با این حال افراد با سیستم ایمنی سالم به ندرت علائمی دارند. در حالی که برخی از مطالعات ارتباط بین افراد مبتلا به این انگل در مغز و افزایش ریسک پذیری را گزارش کرده اند، تحقیقات دیگر این یافته ها را رد کرده اند و هیچ ارتباط قطعی ثابت نشده است.
نخاله های ساختمانی در کوهستان عینالی
تصور ریختن نخاله های ساختمانی در وسط کوهستان امر بسیار دشوار است ؛ چقدر مسیر را طی می کنند تا در بخشی تمیز از کوه زباله های خود را بر خاک پاک بریزند؛ هیچ کارمند سازمان های مسئول که کار چندانی هم درادارت خود ندارند ، پاسخگوی ماجرا و قبول مسئولیت نیست.
صید یک ماهی قرمز بزرگ
یک ماهی قرمز بزرگ و غول‌پیکر در فرانسه صید شد.، صیاد بعد از نمایش ماهی را آزاد کرد........................
پیام دود سیاه از کوه عینالی چه معنی دارد؟+ ویدئو
درکتاب علوم دوم ابتدایی از ابزارهای ارتباطی و پیام رسانی دوران قدیم، دود را هم وسیله ارتباط و خبر رسانی قید کرده اند . حال شهرداری منطقه 5 با دود سیاه چه پیغامی را می تواند ، بدهد! اولین پیغام احتمالا عدم وجود دستورالعمل امحا برخی زباله هاست! دومین پیغام نبود کارخانه زباله سوز جهت تولید انرژی با استفاده از سوزانیدن زباله است و یا نبود کارخانه تبدیل زباله به مواد قابل استفاده می باشد .. سومین پیغام عدم ارج گذاری به محیط زیست است ... و ..............همسایگان محل تجربه ورود دود به خانه هایشان را در طول سال ها کسب کرده اند ! اما تصاویر نشان می دهد نه تنها دوده ی سیاه بلکه خاک نیز در محل آلوده شده است و بعد از اتاقک های بدون حفاظ در زیر زمین ،گله سگ های ولگرد نیز جولانگاه خود را در میان زباله ها یافته اند.
روباه موزه تاریخ طبیعی
پیاده در حال رفتن به محل کارم بود ، روی زمین خون آلوده بود ؛ در عین حال که تعجب انگیز بود ! هیچ چیز خاصی به ذهنم خطور نکرد ! شاید خون نبود و ماده ی رنگی بود که روی زمین ریخته شده بود! کم کم آثار خون زیادتر شد ، انحنای مسیر را که رد شدم ! "روباه" روی زمین افتاده بود ! زخمی شده بود و با شدت یافتن خونریزی آثار حیات از تنش خارج شده بود!ا چاره ای نبود بجز اینکه فقط جسم بدون روحش را حفظ کنم و حداقل مانع بریدن دم و قطعه قطعه شدنش گردم ! از یک راننده خواستم تا جسد روباه را به سازمان حفاظت محیط زیست ببرد ! اکنون این روباه سالهاست که در موزه تاریخ طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد. هر وقت به او نگاه می کنم یاد سگ های ولگردی که محاصره اش کردند و در صبحدم شوم وی را به قتل رسانیدند می افتم !
نابود کردن گنجشک ها: درسی از تاریخ
مائو زدونگ در سال 1958 پس از این که به این نتیجه رسید که چندین آفت باید از بین بروند - یعنی پشه ها، مگس ها، موش ها و گنجشک ها، کمپین "چهار آفت" را آغاز کرد. به گفته دای چینگ، فعال محیط زیست، «مائو چیزی در مورد حیوانات نمی دانست. او نمی خواست در مورد برنامه خود صحبت کند یا به کارشناسان گوش دهد. او فقط تصمیم گرفت که "چهار آفت" باید از بین برود." مائو به ویژه از گنجشک درختی اوراسیا که بخشی از رژیم غذایی آن غلات بود، گلایه مند بود . مدیران چینی محاسبه کرده بودند که هر گنجشک سالانه 4.5 کیلوگرم غلات مصرف می کند - و به ازای هر میلیون گنجشک کشته شده، برای 60000 نفر غذا وجود دارد. با مسلح شدن به این آمار، مائو کمپین گنجشک را برای رسیدگی به این مشکل راه اندازی کرد. میلیون ها نفر بسیج شدند و هیجان در این گزارش از یک روزنامه شانگهای به تصویر کشیده شد:
زیبایی های کوهپایه ای در اطراف هشترود
کوه های رنگی جاذبه های زیبای طبیعت هستند که تنها در گذر و حرکت از مقابل آنها به چشم می خورند ! گاه ماشین آلات راه سازی به دنبال نمک آنها را در هم می شکافند و بسادگی دگردیسی هزاران سال در معرض نابودی قرار می گیرد .....کمتر تلاشی برای تثبیت این پدیده های زیبای زمیت و معرفی آنان به عمل آمده است.
گالاها از روی درخت پر می گیرند
این تصویر از گله ای از گالاها که از یک درخت بلند می شوند توسط هنرمند و عکاس کریستین اسپنسر هنگام رانندگی در صحرای Strzelecki استرالیا ثبت شده است. گالاهای سینه صورتی در این منظره خیره کننده که توسط هنرمند و عکاس کریستین اسپنسر ثبت شده است، از یک درخت تنها در صحرای Strzelecki استرالیا بلند می شوند. او می‌گوید این تصویر، که شباهت زیادی به نقشه استرالیا دارد، از کتاب عکاسی جدید اسپنسر، پرندگان: شعر در آسمان است، که مجموعه‌ای از «لحظه‌های گذرا ثبت‌شده به شیوه‌ای هنرمندانه و برای همیشه از دست رفته» است.
توسعه در جنوب صحرای آفریقا
آفریقا نقش مهمی در تاریخ و توسعه گونه ما ایفا کرده است و جایی است که اولین انسان ها ظهور کردند. امروزه، به لطف فراوانی منابع دست‌نخورده، این قاره غول‌پیکر در آستانه تبدیل شدن به کانون صنعتی بزرگ بعدی است – اما اشتها برای رشد اقتصادی نیز باعث کاهش منابع می‌شود. این تصاویر شگفت‌انگیز مقیاس این تغییر را نشان می‌دهند و از کتاب عکاسی آینده مطالعات آفریقا، توسط هنرمند و عکاس ادوارد برتینسکی گرفته شده‌اند که چهار سال را صرف ثبت مناظر جنوب صحرای آفریقا، عمدتاً با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و عکس‌برداری از هواپیما کرده است. او می گوید: «آفریقا... اکنون به عنوان مقصد نهایی قوس پیچیده جهانی گرایی است.
آرام با پاییز زرد و طلایی بر روی جنگل ها
مرگ دسته جمعی 200 نهنگ پایلوت در استرالیا
اکنون 200 نهنگ پایلوت باله بلند در رویداد به گل نشستن دسته جمعی مرده اند. کارشناسان گمان می کنند که دسته نهنگ طعمه ماهی مرکب خود را در آب های کم عمق تعقیب کرده و به دام افتاده است. این اپیزود دو سال پس از آن اتفاق می افتد که 380 نهنگ پایلوت در همان منطقه بندر به گل نشسته و مردند.
کدام تالاب ها باید از حفاظت فدرال برخوردار شوند؟
قانون آب پاک تخلیه آلاینده ها را به "آب های ایالات متحده" تنظیم می کند. تخلیه‌های قانونی ممکن است اتفاق بیفتد اگر منبع آلودگی طبق بخش 404 قانون برای مواد لایروبی یا پر شده یا بند 402 برای سایر آلاینده‌ها مجوز دریافت کند. دیوان عالی قبلاً تشخیص داده بود که «آب‌های ایالات متحده» نه تنها شامل رودخانه‌ها و دریاچه‌های قابل کشتی‌رانی می‌شود، بلکه تالاب‌ها و آبراه‌هایی را نیز شامل می‌شود که به آب‌های قابل کشتیرانی متصل هستند. با این حال، بسیاری از تالاب‌ها در تمام طول سال مرطوب نیستند، یا در سطح به سیستم‌های آبی بزرگ‌تر متصل نیستند، اما همچنان می‌توانند ارتباطات اکولوژیکی مهمی داشته باشند.
گل های آفتابگردان - موسیقی ساری گلین
آن ها را نمی توان فقط گل هایی در اقتصاد و به عنوان محصول کشاورزی دانست ،شوری است که دشت را فرا می گیرد و شادمانی را به جاده و راه انتقال می دهد ......................
سس یا داددر عینالی با موسیقی ساراباند جرج فردریک هندل
سس بدون ریشه بر روی ساقه های گیاه سبز جای می گیرد و از آن تغذیه می کند ، اکنون فصل سس عینالی است ،Cuscuta که معمولاً با نام های dodder یا amarbel شناخته می شود، سرده ای از بیش از 201 گونه از گیاهان بی ریشه زرد، نارنجی یا قرمز است.
بولاخ ، سویود آغاجی ، آجی چایی و داغلار
آن سوی آجی ، در شمال" چای" بالای کوه، چشمه ای کوچک سالهاست که زمین را آبیاری می کند ! گاه ماری کوچک از آنجا رد می شود و زمانی قورباغه ای در توی نهر روان بولاخ نشسته است و تن از گرما رهانیده و درون آب به شکار می پردازد ، آواز پرنده و فریاد باد موسیقی دائم سویودلوخ و زمزمه های آن هستند. سال ها پیش از این ، مردانی پر امید و شادمان با عزت درختان سویود همان بید را در کنار این بولاخ نشانده اند و آنجا بی اختیار نام سویودلوخ همان بیدزار را برای خود اختیار کرده است ..
نیلوفر قرنیه ای کوهستان سرخاب عینالی+ ویدئو
لوتوس کورنیکولاتوس بومی کوه سرخاب عینالی است در اواخر بهار آن را می توان در چمنزارهای شهر تبریز هم مشاهده کرد ؛ گل بسیار کوچک ولی دارای رنگ های تیز است . به غیر از تبریز در علفزارهای معتدل اوراسیا و شمال آفریقا نیز یافت می شود .
ماوی سوتلو، گلی ازعینالی با موسیقی فرانس لیست
ماوی سوتلو ، گیاهی با رنگی خاص از آبی تا خاکستری است که دارای شیره ی سفیدی است که از سمی و خطرناک بودن آن تا استفاده در طب سنتی مطرح گردیده است ....
بازی دلفین ها با مار رودخانه آناکوندا
در آگوست 2021، یک تیم تحقیقاتی در حال ثبت تنوع زیستی در نزدیکی رودخانه تیجاموچی در بولیوی بودند که حیواناتی را دیدند که معمولاً مشاهده آنها دشوار است: دلفین‌های رودخانه بولیوی! استفن ریچل، زیست شناس در موزه تاریخ طبیعی نوئل کمپف مرکادو در سانتا کروز د لا سیرا، بولیوی و یکی از اعضای تیم، گفت: دیدن آنها با سرشان بالای رودخانه فوق العاده بود. آنها می دانستند که چیزی در راه است و شروع به گرفتن عکس کردند. تنها پس از بررسی تصاویری که تیم ثبت کرده بود، محققان متوجه شدند که دلفین‌ها هنگام شنا کردن، یک آناکوندا را به اطراف آویزان کرده بودند.
رودخانه بوریگانگای زیبا و آلوده
بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی ، بوریگانگا یکی از آلوده ترین رودخانه های جهان است. علت این امر بیش از 60000 متر مکعب زباله سمی است که هر روز توسط شهر به آب های آن ریخته می شود......رودخانه بوریگانگا বুড়িগঙ্গা، "گنگ قدیمی" رودخانه ای در بنگلادش است که از حومه جنوب غربی پایتخت، داکا می گذرد. عمق متوسط ​​آن 7.6 متر (25 فوت) و حداکثر عمق آن 18 متر (58 فوت) است. این رودخانه در میان آلوده ترین رودخانه های کشور قرار دارد.
اونوتما منی ، گلی از عینالی با والس شوپن
اونوتما منی یا فراموشم نکن Forget Me Not از گل های عینالی و از تیره ی گل های گاو زبان است که در بهار می روید... اغلب آبی است و کاملا ظریف !
گلسنگ های عینالی با موسیقی کاروسو
گلسنگ در همراهی با خاک و سنگ سرخ کوه سرخاب زیبایی طبیعت را تکمیل می کنند ، موسیقی کاروسو با اجرای هاوزر موزیک پس زمینه تصویر گلسنگ هاست...
توسعه باتومی وعده تنوع زیستی گرجستان به اتحادیه اروپا را زیر پا می گذارد
دلتای چوروکی که بین فرودگاه باتومی و روستای تفرجگاهی گونیو در دریای سیاه واقع شده است، نقطه‌ای برای استراحت و تخم گذاری پرندگان مهاجر، قطعه‌ای آرام از خط ساحلی، محلی برای چرای گاوها، و عنصر کلیدی طرح نخست‌وزیر ایراکلی گاریباشویلی برای تبدیل گرجستان به یک مرکز مالی یعنی "لوکزامبورگ شرق"است. یک طرف رودخانه یک زمین آزمایش تسلیحات روسیه سابق است. دیگری محل دفن زباله معاصر است. بین زباله‌ها و مهمات باقی‌مانده، مزارع و سواحل دلتا اساساً از زمانی که آخرین سربازان روسی منطقه را در سال 2007 تخلیه کردند، برای پرندگان رها شده است. این یکی از بهترین نقاط گرجستان برای پرندگان است که گونه‌های کمیاب مانند پرتینکل بال سیاه و گونه به شدت در خطر انقراض شانه به سر را در خود جای داده است. .
آیا در آفریقا هم برف می بارد؟ + ویدئو.
آفریقا اغلب در معرض بسیاری از تصورات غلط نادرست است و یکی از آنها این است که این قاره یک سرزمین گرم و بزرگ است. بخشی از موضوع دارای واقعیت است . آفریقا از نظر آب و هوا بسیار متنوع است. در واقع، متنوع تر از هر سرزمینی که می توان تصور کرد . در حالی که برخی از مناطق آفریقا واقعا خشک و گرم هستند، بسیاری از آنها چنین نیستند. فقط در ماه جولای کنیا و سرمایی سرزمین تمام ذهنیت ها را عوض می کند 9 کشور آفریقایی که با برف آشنا هستند، و زمستانی سرد دارند....در آفریقا برف می بارد، اما مناطق آفریقا آن را متفاوت تجربه می کنند. آفریقای جنوبی از ژوئن تا آگوست برف می‌بارد، در حالی که کوه کنیا در شرق آفریقا در تمام طول سال پوشیده از برف است. کوه های اطلس از نوامبر تا آوریل و سپتامبر تا ژوئن در قله ها برف می گیرند.
لک لک ها هنوز در تبریزند
ک لک ها هنوز در خانه اند لک لک ها هنوز تبریز را می شناسند ، اما آنها آخرین خانواده هستند که با تبریزی ها مانده اند..فصل سرما قبل از آن که برسد خواهند رفت .و با امید باردیگر به خانه برمی گردند .