جهانی شدن به پایان رسیده است. جنگ های فرهنگی جهانی آغاز شده است.
برخی افراد تئوری برخورد تمدن ها ساموئل هانتینگتون را احیا کرده اند تا آنچه را که در حال وقوع است به تصویر بکشند. هانتینگتون درست می‌گفت که ایده‌ها، روان‌شناسی و ارزش‌ها به همان اندازه که منافع مادی را هدایت می‌کنند، تاریخ را پیش می‌برند. اما این شکاف‌ها بر اساس خطوط تمدنی منظمی که هانتینگتون توصیف کرد، از بین نمی‌رود.
طراحی ساختار عدالت ضرورتی برای دستیابی طولانی مدت، پایدار وعادلانه به منابع جامعه
در تصاویر ، دو نفر دسترسی نابرابر به یک سیستم و یک منبع دارند - در این مورد ، درختی که میوه می دهد، منبع سیستم است. علیرغم پشتیبانی مساوی از ابزارهای توزیع یکنواخت ، دسترسی آنها به میوه هنوز نابرابر است. با این حال در نهایت ، راه حل عادلانه ، منابع دقیق مورد نیاز هر شخص برای دسترسی به میوه را تشخیص و تخصیص داده و منجر به نتایج مثبت برای هر دو فرد می شود..... در حالی که به نظر می رسد درخت یک سیستم طبیعی است ، بسیار مهم است که در ذهن به خاطر داشت که سیستم های اجتماعی به طور طبیعی نابرابر نیستند - آنها مدتهاست که به طور عمدی برای ایجاد امکان به جمعیت های خاص طراحی شده اند که نتایج خروجی سیستم ممکن است غیر عمدی به نظر برسد ، اما در واقع یک عمل تبعیض آمیز ریشه ای است و اعتقادات خاص پشت سر آن قرار دارد. .....عدالت راه حلی برای پرداختن به سیستمهای اجتماعی ناموزون است. عدالت می تواند با اصلاح و تغییر سیستم ها به روشی که منجر به دستیابی طولانی مدت ، پایدار و عادلانه برای همگان و نسل های آینده می شود ، موضوع عدالت را یک گام جلوتر ببرد .................."مسیر دستیابی به عدالت از طریق برخورد یکسان با همه محقق نخواهد شد. این امر با رفتار عادلانه با هرکس متناسب با شرایطش حاصل خواهد شد. "
اهمیت دیپلماسی فوتبال در چارچوب دیپلماسی عمومی ایران و ترکیه
هرچند که ماهیت فوتبال مبتنی بر رقابت جویی است و برد و باخت جزء لاینفک این بازی محسوب می شود، این ورزش، پتانسیل صلح سازی و تقویت همکاری میان ملل را نیز دارد. در صحنه داخلی کشورها، گروه های معارضی که در استادیوم ها حضور می یابند، در بلندمدت، تحت هویت مشترک علاقه مندی به فوتبال و یا فهم از زبان فوتبال، از میزان تضادشان کاسته شده و به یکدیگر نزدیک می شوند. همچنین در حوزه سیاست خارجی، ورزش به طور اعم و فوتبال به طور اخص، می تواند نقش مثبتی در ایجاد نخستین تماس های دیپلماتیک میان دولت های متخاصم ایفاء نماید. در این راستا، ترکیه و ارمنستان با بهره گیری از برگزاری یک مسابقه فوتبال میان تیم های ملی شان در سال 2008، توانستند برای مدت کوتاهی از میزان تنش ها و انجماد موجود در روابط دو جانبه، بکاهند.
انتشار کتابچه راهنما درباره میراث فرهنگی مربوط به دوران استعمار در آلمان
از نوامبر سال ۲۰۱۸ که امانوئل مكرون، رئیس جمهوری فرانسه خواستار بازگرداندن گنجینه‌های آفریقایی موجود در موزه‌های فرانسه شد، مسئولان دولت آلمان نیز تصمیم گرفتند تا بخشی از آثار مربوط به دوران استعمار در موزه‌های خود را به کشورهای مبدا بازگردانند. اما همه به خوبی می‌دانیم که چنین کاری با مشکلات مختلفی همراه است. از یک سو، بازگرداندن تمام آثار دوران استعمار به کشورهای مبدا کار آسانی نیست و از سوی دیگر، برخی از دولت‌های آفریقایی به دلیل کمبود شدید امکانات، ترجیح می‌دهند که آثار تاریخی‌شان در موزه‌های آلمان باقی بماند. از این‌رو، انجمن موزه‌های آلمان در هفته‌های اخیر، یک کتابچه راهنما تهیه کرده‌ است تا نحوه برخورد با آثار مربوط به دوران استعمار و همچنین ارتباط با مسئولان کشورهای مبدا را به مسئولان موزه‌های آلمان آموزش ‌دهد. این کتابچه راهنما به سه زبان انگلیسی، آلمانی و فرانسه منتشر شده است.
توازن قوا
کاریکاتور توسط انوره دومایر هنرمند فرانسوی قرن نوزده در سال 1866به تصویر در آمده است.او متولد 1808–1879, و کاریکاتوریست ، نقاش و مجسمه ساز بود این اثر اکنون در موزه بنام خود هنرمند در مونشن گلادباخ نگهداری می شود. "توازن قوا در اروپا و توفق اروپایی برای نگهداری کره زمین بر روی سرنیزه ها" عنوان این طرح است که اندازه لیتوگراف آن 24.4 × 20.8 سانتی متر است