شاهزاده فیلیپ ، همسر ملکه الیزابت دوم ، در 99 سالگی درگذشت
پرنس فیلیپ ، دوک ادینبورگ ، همسر ملکه الیزابت دوم ، پدر شاهزاده چارلز و پدرسالار یک خانواده آشفته سلطنتی که می خواست از بقای آخرین خانواده انگلیس اطمینان حاصل کند ، روز جمعه در قلعه ویندزور انگلیس درگذشت.سخنگوی کاخ گفت: فیلیپ در سال های اخیر چندین بار و آخرین بار در ماه فوریه در بیمارستان به دلیل بیماری های مختلف در بیمارستان بستری شده بود. او درست در حالی که کاخ باکینگهام بار دیگر آشفته بود ، درگذشت ، این بار به دلیل مصاحبه تلویزیونی انفجاری اپرا وینفری ماه گذشته با نوه فیلیپ ، شاهزاده هری و همسر هری ، مگان. این زوج در حالی که خود در تبعید خودخواسته در کالیفرنیا بسر می برند ، اتهامات نژادپرستی و بی رحمی را علیه اعضای خانواده سلطنتی مطرح کردند. فیلیپ به عنوان "اولین نجیب زاده در این سرزمین" سعی کرد تا سلطنت قرن بیستم را آغشته به دوران آشفتگی های قرن نوزدهم پیوند زند. اما همانطور که مراسم جنجال و رسوایی با رسوایی در خانواده سلطنتی بالا می رفت ، عروسی های سلطنتی به دنبال طلاق های شورانگیز دنبال می شدند ، ماموریت او ، همانطور که خودش متوجه آن بود، تغییر کرد. حالا او برای کمک به حفظ تاج در تلاش بود.
سالگرد تولد بابی ساندز همزمان با شورش های جدید ایرلند
رابرت جرارد سندز در 9 مارس 1954 بدنیا آمد ، وی عضو ارتش جمهوری خواه ایرلند بود که در حالی که در حبس زندان HM در ایرلند شمالی زندانی بود در اعتصاب غذا جان داد. سندز به برنامه ریزی برای بمب گذاری در سال 1976 در شرکت مبلمان بالمورال در دونموری کمک کرد که به دنبال آن درگیری مسلحانه با ارتش سلطنتی اولستر انجام شد. سندز هنگام تلاش برای فرار دستگیر و به 14 سال حبس حمل اسلحه گرم محکوم شد. وی رهبر اعتصاب غذا در سال 1981 بود که در آن زندانیان جمهوری ایرلندی به حذف وضعیت طبقه ویژه اعتراض کردند. در اعتصاب سندز ، وی به عنوان کاندیدای ضد H-Block به پارلمان انگلیس انتخاب شد. درگذشت وی و نه مبارز ایرلندی دیگر با افزایش جذب نیرو و فعالیت های ارتش جمهوری خواه ایرلند همراه بود. پوشش رسانه ای بین المللی توجه اعتصاب کنندگان غذا و جنبش جمهوری ایرلند را به خود جلب کرد. در ایران ، خیابان وینستون چرچیل در مجاورت سفارت بریتانیا به نام وی نام گذاری شد و سفارت بریتانیا برای عدم استفاده از نام بابی ساندز در دادن نشانی و آدرس سفارتخانه درب ورودی از این خیابان را بست!
پارک آسمان تیره ی زسلیک + دو قطعه ویدئو
با شهرنشینی و با استقرار مردم در شهرها ، روشنایی به طور انفجاری گسترش می یابد و تا امروز ادامه دارد ، بنابراین میزان آلودگی نوری نیز به طور مداوم در حال افزایش است. در نتیجه ، ممکن است ارتباط افراد با آسمان پرستاره از بین برود. در آینده ، ممکن است نسل ها بدون دانستن منظره راه شیری ، آسمان پرستاره بی نظیر ، بزرگ شوند.
برده داری در اروپای مدرن
تنها کاری که آنها می خواهند انجام دهند فرار از فقر است ، اما در نهایت آنها در دست قاچاقچیان جنسی قرار می گیرند. به ویژه زنان از اروپای شرقی و کشور رومانی ، گاهی در حالی که بدنبال زندگی بهتر در آلمان هستند ، طعمه شبکه های جنایی می شوند. و در بیشتر موارد ، مجرمان شناسایی و کشف نمی شوند - زیرا کار جنسی یک کار کاملا قانونی در آلمان است ، به شرطی که این کار توافقی باشد. اما تخمین ها حاکی از آن است که تا 90 درصد زنان مجبور به تجارت جنسی هستند. انسان کالایی سودآور برای جرایم سازمان یافته است. در مقایسه با مواد مخدر یا سلاح ، هزینه آنها بسیار کم است. و آنها می توانند نه تنها یک بار ، بلکه به طور مکرر ، هر روز به فروش برسند.
روم قلعه برای بازدید آماده می شود
قلعه تاریخی «روم‌قلعه» واقع در منطقه یاووزایلی شهر غازی‌آنتپ که در طول تاریخ میزبان تمدن‌های متعددی بوده و در فهرست 13 قلعه باشکوه وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه نیز قرار دارد٬ در پی اتمام کارهای مرمت و بازسازی به روی گردشگران گشوده خواهد شد. این قلعه تاریخی ردپای تمدن‌های بزرگی مانند٬ اورارتو، بابل، سومر، سلجوقیان و عثمانی را به همراه دارد.
مجموعه های ایرانی در لوور ارزش سفر و دیدن را دارند
من فقط یک بار در سال 1982 در سفر به مرزهای غربی ایران در طول جنگ ایران و عراق از شهر شوش ایران باستان دیدن کردم. عراقی ها به منطقه وسیعی از استان خوزستان ، جایی که شوش است ، حمله کرده بودند و ایرانی ها می خواستند ویرانی را به جهان خارج نشان دهند............... با این وجود حتی قبل از حملات عراقی ها چیزهای کمی برای دیدن ما در شوش وجود داشت. در طول قرن ها ، مهاجمان مجموعه کاخ را تسخیر ، غارت و تخریب کردند. از سال 1885 ، باستان شناسان فرانسوی حفاری های گسترده ای را در آنجا انجام دادند. بیشتر آثاری که آنها کشف کردند - در کل ده ها هزار مورد - به موزه لوور انتقال یافت . جولین کنی ، متصدی مجموعه های فارسی در لوور ، گفت: "فرانسه یک توافق دیپلماتیک بسیار زیرکانه انجام داد که دارای انحصار بود." "برای دهه ها فقط فرانسوی ها می توانستند حفاری کنند و همه چیز را که حفاری می کردند اجازه داشتند به فرانسه ببرند."
آیا ارمنستان در مقابل کودتای نظامی قرار دارد؟ آیا نیکول پاشینیان قادر به حفظ پست خود خواهد بود+ ویدئو
نخست وزیر ارمنستان نیکول پاشینیان اظهار داشت که درخواست ستاد کل نیروهای مسلح این کشور برای استعفا وی تلاش برای کودتای نظامی است. ..... نخست وزیر پاشینیان روز پنجشنبه ، 25 فوریه در صفحه فیس بوك خود نوشت. "من اظهارات ستاد کل را یک تلاش برای کودتای نظامی می دانم. من همه طرفداران خود را به میدان جمهوری (میدان مرکزی ایروان ) دعوت می كنم. "
مخالفت روسی و اینترنت
برای سالها ، دولت روسیه زیرساختهایی را برای مهار آزادی بیان در اینترنت ایجاد کرده است. بسیاری پیش بینی می کردند که روسیه به سمت سانسور اینترنتی شبیه فایروال بزرگ چین پیش می رود. اما حتی در شرایطی که رئیس جمهور ولادیمیر پوتین ماه گذشته با اعتراضات بزرگی روبرو شد ، به نظر می رسید دولت او مایل نیست - و تا حدی قادر به آن نیست - وب سایت ها را مسدود کند یا گسترش مخالفت های دیجیتالی را محدود کند.
یک ساعت سفر بر فراز اتریش
تبریز امروز: اتریش ، یکی از زیباترین و آرام ترین کشورها در جهان است. در اینجا تعدادی منظره خیره کننده از هواپیماهای بدون سرنشین طبیعت هوایی از زیباترین و نمادین ترین مکانهای منظره اتریش گرفته شده است...
هتل های خالی برای اقامت بی خانمان های سرمازده در کرونا ویروس
هوای زمستانی بخصوص تلخ در نیمکره شمالی زندگی در خیابانها را حتی سخت تر کرده است. و با وجود شیوع همه گیر ویروس کرونا ویروس ، امن ترین مکان برای گذراندن شب نیست. این فقط سرما نیست که بی خانمان ها باید با آن مقابله کنند ، کوید 19 خطر خاصی برای گروهی است که احتمالاً مشکلات سلامتی دیگری نیز دارند. اکنون با خالی بودن بسیاری از هتل ها به دلیل بحران ، برخی از شهرها راهی هوشمندانه برای جذب جمعیت آسیب پذیر از سرما پیدا کرده اند.
میراث مرگبار دو جنگ بیهوده جهانی در آلمان
گاز تابون ، سارین ، فسژن و خردل عوامل شیمیایی جنگی هستند که برای کشتن اختراع شده اند. آنها پس از شکست آلمان در دو جنگ جهانی با بی دقتی از بین رفتند. آنها هنوز هم در بسیاری از مکانها زیر خاک مانده و به یک بمب ساعتی بهداشت عمومی تبدیل شده اند. به گفته کارشناسان دفع سلاح ، حداقل 200 مکان در آلمان وجود دارد که عوامل شیمیایی در آنها ذخیره می شود. آنها بی خیال دفن یا غرق شدند و اکنون یک بمب ساعتی هستند. در 100 سالی که از پایان جنگ جهانی اول می گذرد ، سیاست گذاران تا حد زیادی تلاش کرده اند که این میراث مهلک را از چشم دور نگه دارند ، زیرا مقابله با آن می تواند میلیاردها دلار باشد. اما کارشناسان متفق القول هستند که اگر اکنون با این مشکل مقابله نکنیم ، این مسئله به طور فزاینده ای خطرناک شده و آزار نسل های آینده را ادامه خواهد داد. در طول جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم ، آلمان یکی از بزرگترین تولید کنندگان سلاح های شیمیایی در جهان بود. موادی مانند تابون ، سارین ، فسژن ، دیفنیل کلروارسین و گاز خردل به مقدار زیاد تولید شده اند. هدف این بود که دشمن را به روشهای بسیار بیرحمانه ای بکشند یا روحیه شان را از بین ببرند. پس از جنگ ها ، قرار بود عوامل شیمیایی و همچنین کارخانه ها و تأسیسات توزیع در اسرع وقت از بین بروند. در بسیاری از جاها ، عواقب بی نظم جنگ به این معنی بود که دفع غالباً به صورت مکتوب ثبت نشده و یا با عکس مستند نشده است.
از سرگیری صادرات تسلیحات برای کشتار انسان ها!
بریتانیا مجوز ۱.۴ میلیارد پوند فروش اسلحه به پادشاهی عربی سعودی را صادر کرد؛ مقامات بریتانیا صادرات تقریباً ۱.۴ میلیارد پوند اسلحه به پادشاهی عربی سعودی را در سه ماهه‌یِ پس از آغاز فروش مجدد تسلیحات توسط بریتانیا در جنگ یمن مجاز را دانستند. برخی معترضان وزرا را به «اولویت بخشیدن به سود و منفعت بر زندگی شهروندان یمن» متهم کردند و گفتند که این ارقام اختلاف بین بریتانیا و ایالات متحده را برجسته می‌کند، که در زمان رئیس جمهور جو بایدن فروش تسلیحات مشابه به ریاض را هفته گذشته متوقف کرد.
پیاده روی در برلین زیر برف
زلوندورف بخشی از منطقه Steglitz-Zehlendorf در جنوب غربی برلین است. این منطقه یکی از ثروتمندترین مناطق برلین است. فقط در سال 2016 تا زمان اصلاحات اداری در سال 2001 ، به عنوان یک منطقه مستقل از 114 نفر از 489 میلیونر برلین در اینجا زندگی می کردند. .
فوران اتنا ، کوه آتشفشان ایتالیا
نگامی که کوه اتنا ، فعال ترین آتشفشان اروپا ، چهارشنبه شب به عمل آمد ، جریان های بزرگی از گدازه داغ قرمز به آسمان شب شلیک شد. انفجار گدازه داغ متلاشی حدود ساعت 9 شب زمان محلی به آسمان شلیک شد. .
بارندگی شدید موجب جاری شدن سیل در ازمیر شد+ ویدئو
بارندگی شدید در ازمیر موجب آب گرفتگی های بسیاری در ازمیر ترکیه شده است.
کاخ پوتین !
اقامتگاه در کیپ ایدوکوپاس ، همچنین به عنوان "کاخ پوتین" و کاخ در گلندجیک ، شناخته می شود ، یک مجموعه کاخ به سبک ایتالیایی است واقع در ساحل دریای سیاه نزدیک ، کراسنودار ، روسیه.! افشاگر سرگی کلسنیکوف و بنیاد مبارزه با فساد اداری به رهبری الکسی ناوالنی ادعا کردند این کاخ برای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ساخته شده است. که با پول بزرگ ترین رشوه تاریخ بوده است
قدم زدن در برلین در دوران خلوتی کرونا
قدم زدن مجازی در مرکز فرهنگی تاریخی برلین ،امکان بازدید از مکان ها و ساختمان های زیبا ی تاریخی این شهر را فراهم می سازد ، یک سفر مجازی در برلین در دوران کرونا ویروس امکان شنیدن صدای کلاغ و حتی نگاه کم استرس را به شهر قدیمی فراهم می آورد .
کنفرانس داووس و ارزهای دیجیتال
کوید - 19 با افزایش 8 درصدی پرداخت های غیر نقدی در منطقه یورو در سال 2020 ، تغییر طولانی مدت از پول نقد را به پول دیجیتال تسریع کرده است. در همین حال ، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در حال ظهور هستند ، که به طور بالقوه نحوه استفاده مردم از پول در سراسر جهان را تغییر می دهد. برای استفاده از فرصت های ناشی از افزایش ارزهای دیجیتال ، چه سیاست ها ، روش ها و مشارکت هایی لازم است؟
زورس زیر برف + ویدئو
زورس با 1717 متر ارتفاع از سطح دریا یکی از مشهورترین استراحتگاه های ورزشی زمستانی در کوه های آلپ است. زورس در غربی ترین ایالت وورارلبرگ اتریش ، تقریباً مستقیم در مرز با تیرول شمالی ، نزدیک فلکسنپس واقع شده است ، بخشی از منطقه آرلبرگ است که شامل لخ ، اوبرلچ ، زوگ و استوبنباخ نیز می شود. این منطقه 87 پیست اسکی ، 200 کیلومتر پیست عمیق برف و 305 کیلومتر پیست اسکی را داراست . این هتل دارای چندین هتل (بیشتر لوکس) و پانسیون است که در مجموع بیش از 1700 تخت خواب دارد. این شهر به دلیل اسکی در سراشیبی و قهرمانان اسکی المپیک محبوبیت دارد. در حدود چهار کیلومتری شمال زورس ، لخ آم آرلبرگ قرار دارد ، یکی دیگر از پیست های اسکی که نه تنها از طریق جاده ، بلکه از طریق بالابرهای اسکی و پیست نیز به زورس متصل می شود. زورس در وورارلبرگ ، در آغاز ، کشاورزان کوهستانی که از جاده دسترسی برخوردار نبودند در این منطقه کوهستانی آلپ در شرایط بسیار سختی زندگی می کردند. آنها اغلب از دنیای خارج بریده می شدند. با احداث جاده بر روی فلکسنپس ، این روستا در سال 1897 به شبکه بزرگتر جاده ورارلبرگ اتریش متصل شد. زورس همچنین به طور فزاینده ای در میان اسکی بازان محبوب شد. از سال 1923 تا 1931 چندین هتل و مهمانسرا در زورس ساخته شد.
سران آذربایجان و ارمنستان در دیدار خود در کرملین با یکدیگر دست ندادند.
دیدار علی اف و پاشینیان با میانجیگری ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در کرملین در حال برگزاری است. این گفتگوها به حل و فصل اوضاع قره باغ کوهستانی اختصاص دارد. رهبر روسیه وضعیت فعلی قره باغ را آرام ارزیابی کرد. وی که در مورد اهداف این نشست صحبت می کرد، خاطر نشان کرد که لازم است خطوط مرزبندی مشخص شود، مسائل با حمایت بشردوستانه و حفاظت از میراث فرهنگی برطرف شود. پوتین گفت: "رفع انسداد ارتباطات اقتصادی، تجاری و حمل و نقل در منطقه و گشودن مرزها شایسته توجه ویژه است."
دیپ فیک یا جعل عمیق در پیام کریسمس ملکه انگلیس
ویدئو‌های جعل عمیق ویدئوهایی هستند که در آن‌ها با استفاده از نرم‌افزارهای هوش مصنوعی فیلم‌ها به نحوی تغییر داده می‌شوند که گویا فرد در حال بیان اظهارات یا اجرای حرکاتی است که در دنیای واقعی هرگز آن‌ها را انجام نداده است. نقش فناوری جعل عمیق در دستکاری در دنیای ویدئو، تقریبا مشابه نقش فتوشاپ در دنیای تصویر به حساب می‌آید.
قره باغ کوهستانی، کریمه و کالینینگراد
روسیه هرگز به حضور ایران در قفقاز جنوبی روی خوش نشان نداده است و اصولاً اهمیتی هم برای منافع ایران در حوزه تمدنی اش قائل نیست. درست به همین دلیل نه تنها به نگرانی های ایران توجه نمی کند حتی ممکن است با اقدامات خود در دراز مدت منافع حیاتی کشورمان را در منطقه به مخاطره بیاندازد. نمونه بارز مخالفت روس ها در نقش آفرینی ایران در تحولات قفقاز برهم زدن میانجیگری ایران در سال 1992 بین آذربایجان و ارمنستان بود که با اشغال شوشا اتفاق افتاد و روسیه در سال های بعد هم همواره حضور ایران در این منطقه را با دقت زیر نظر داشته است تا مبادا همبستگی مردمان کشورهای این منطقه با ایران به منصه ظهور برسد. درست با همین رویکرد حمایت حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی از تمامیت ارضی آذربایجان و تأکید بر بازگرداندن "همه اراضی اشغالی" تاکید کردند. اما طرح ایران با واکنش سرد مسکو مواجه شد. آنها همچون سال 1992 طرح صلح عادلانه ایران را به شکست کشاندند. زیرا این طرح حضور روسیه در خاک آذربایجان را تأمین نمی کرد و خواهان احیای تمامیت ارضی آذربایجان بود. رسانه های کشورمان می توانستند در طول جنگ 44 روزه روی حقانیت موضع ایران مانور بدهند و در راستای تأمین منافع ملی کشور در "خارج نزدیک" به سیاستگذاران کمک کنند، اما متاسفانه از این امر مهم غفلت شد و آن چنانکه باید و شاید جدی گرفته نشد. می توان گفت که اکثر رسانه ها توجه خود را معطوف به مسائل دیگری کردند که سودی هم در بر نداشت و حتی نتیجه معکوس داد. در واقع مشغول شدن بیش از حد افکار عمومی و رسانه ها با مسئله حضور تکفیری ها در آذربایجان – فارغ از صحت و سقم آن – به جای توجه به نیات شوم روسیه در حوزه تمدنی ایران به نفع روسیه تمام شد تا کسی در ایران به مسائل پشت پرده سیاست پوتین در همسایگی ایران حساسیت نشان ندهد. لذا عده ای از نویسندگان و روزنامه نگاران به نوعی در زمین روسیه بازی کردند و باعث مخدوش شدن روابط ایران با آذربایجان و ترکیه شدند. غافل از اینکه خطر بزرگتری در بیخ گوش ایران در حال شکل گیری است و آن حضور نظامی رسمی روسیه در کنار مرزهای ایران است. با توجه به موقعیت استراتژیک منطقه و در صورت استقرار پایگاه استراق سمع روسیه در جنوبی ترین نقطه قره باغ یعنی کوه های هادروت که فاصله بسیار نزدیکی با مرز ایران دارد روس ها قادر خواهند بود تا خلیج فارس کل کشورمان را در دید خود داشته باشند و رصد کنند.
پنجاه میلیون اصله درخت برای مبارزه با گرمایش زمین
دولت فرانسه اعلام کرد که در راستای مقابله با گرمایش زمین و افزایش دمای هوا در این کشور برنامه ای ۲۰۰ میلیون یورویی برای درختکاری را اجرا خواهد کرد. به گفته ژولین دونورماندی، وزیر کشاورزی، مواد غذایی و جنگل های فرانسه ۵۰ میلیون اصله نهال در چهارچوب این طرح کاشته خواهد شد تا این کشور آمادگی بیشتری برای زندگی با آب و هوای گرمتر طی دهه های آینده داشته باشد. این عضو کابینه فرانسه با این حال تاکید کرد که یافتن گونه هایی از درخت های متناسب با روند گرمایش زمین و همچنین نهال ها و بذرهای کافی از درختان «چالش بزرگ» پیش روی اجرای این برنامه است. ژولین دونورماندی افزود که در این طرح از منابع جنگل ها به شکل «پایدار» استفاده خواهد شد. به نظر می رسد که این وعده وزیر کشاورزی فرانسه در راستای رفع نگرانی آن دسته از هواداران محیط زیست باشد که خواستار عدم دخالت انسان در حیات جنگل ها شده اند. دولت فرانسه در نظر دارد طرح گسترده درختکاری در این کشور را با مشارکت مدارس دولتی اجرا کند تا به گفته ژولین دونورماندی سطح آگاهی دانش آموزان از گرمایش زمین و تبعات آن افزایش یابد.
تحریم کالای ترکیه در ارمنستان
مرز ارمنستان و ترکیه ده ها سال است که بسته است و این دو روابط دیپلماتیک ندارند ، که نتیجه ی جنگ اول ارمنستان و آذربایجان در دهه 1990 بود. اما مارک های ترکی - لباس های ماوی ، لوازم بکو ، لوازم آرایشی گلدن رز - در ارمنستان محبوب بوده اند ، زیرا در سراسر منطقه هستند و به دلیل قیمت کم خود طرفدار دارند..............ارقام رسمی نشان می دهد تجارت ترکی-ارمنی کاملاً یک طرفه است. از ژانویه تا اکتبر سال جاری ، ترکیه 4.9 درصد از واردات ارمنستان را به خود اختصاص داده است ، اما هیچ یک از صادرات این کشور را نداشته است. طی 10 سال گذشته صادرات ترکیه به ارمنستان به 2.3 میلیارد دلار رسیده است ، در حالی که صادرات ارمنستان به ترکیه فقط 15.2 میلیون دلار بوده است............