زورس زیر برف + ویدئو
زورس با 1717 متر ارتفاع از سطح دریا یکی از مشهورترین استراحتگاه های ورزشی زمستانی در کوه های آلپ است. زورس در غربی ترین ایالت وورارلبرگ اتریش ، تقریباً مستقیم در مرز با تیرول شمالی ، نزدیک فلکسنپس واقع شده است ، بخشی از منطقه آرلبرگ است که شامل لخ ، اوبرلچ ، زوگ و استوبنباخ نیز می شود. این منطقه 87 پیست اسکی ، 200 کیلومتر پیست عمیق برف و 305 کیلومتر پیست اسکی را داراست . این هتل دارای چندین هتل (بیشتر لوکس) و پانسیون است که در مجموع بیش از 1700 تخت خواب دارد. این شهر به دلیل اسکی در سراشیبی و قهرمانان اسکی المپیک محبوبیت دارد. در حدود چهار کیلومتری شمال زورس ، لخ آم آرلبرگ قرار دارد ، یکی دیگر از پیست های اسکی که نه تنها از طریق جاده ، بلکه از طریق بالابرهای اسکی و پیست نیز به زورس متصل می شود. زورس در وورارلبرگ ، در آغاز ، کشاورزان کوهستانی که از جاده دسترسی برخوردار نبودند در این منطقه کوهستانی آلپ در شرایط بسیار سختی زندگی می کردند. آنها اغلب از دنیای خارج بریده می شدند. با احداث جاده بر روی فلکسنپس ، این روستا در سال 1897 به شبکه بزرگتر جاده ورارلبرگ اتریش متصل شد. زورس همچنین به طور فزاینده ای در میان اسکی بازان محبوب شد. از سال 1923 تا 1931 چندین هتل و مهمانسرا در زورس ساخته شد.
سران آذربایجان و ارمنستان در دیدار خود در کرملین با یکدیگر دست ندادند.
دیدار علی اف و پاشینیان با میانجیگری ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در کرملین در حال برگزاری است. این گفتگوها به حل و فصل اوضاع قره باغ کوهستانی اختصاص دارد. رهبر روسیه وضعیت فعلی قره باغ را آرام ارزیابی کرد. وی که در مورد اهداف این نشست صحبت می کرد، خاطر نشان کرد که لازم است خطوط مرزبندی مشخص شود، مسائل با حمایت بشردوستانه و حفاظت از میراث فرهنگی برطرف شود. پوتین گفت: "رفع انسداد ارتباطات اقتصادی، تجاری و حمل و نقل در منطقه و گشودن مرزها شایسته توجه ویژه است."
دیپ فیک یا جعل عمیق در پیام کریسمس ملکه انگلیس
ویدئو‌های جعل عمیق ویدئوهایی هستند که در آن‌ها با استفاده از نرم‌افزارهای هوش مصنوعی فیلم‌ها به نحوی تغییر داده می‌شوند که گویا فرد در حال بیان اظهارات یا اجرای حرکاتی است که در دنیای واقعی هرگز آن‌ها را انجام نداده است. نقش فناوری جعل عمیق در دستکاری در دنیای ویدئو، تقریبا مشابه نقش فتوشاپ در دنیای تصویر به حساب می‌آید.
قره باغ کوهستانی، کریمه و کالینینگراد
روسیه هرگز به حضور ایران در قفقاز جنوبی روی خوش نشان نداده است و اصولاً اهمیتی هم برای منافع ایران در حوزه تمدنی اش قائل نیست. درست به همین دلیل نه تنها به نگرانی های ایران توجه نمی کند حتی ممکن است با اقدامات خود در دراز مدت منافع حیاتی کشورمان را در منطقه به مخاطره بیاندازد. نمونه بارز مخالفت روس ها در نقش آفرینی ایران در تحولات قفقاز برهم زدن میانجیگری ایران در سال 1992 بین آذربایجان و ارمنستان بود که با اشغال شوشا اتفاق افتاد و روسیه در سال های بعد هم همواره حضور ایران در این منطقه را با دقت زیر نظر داشته است تا مبادا همبستگی مردمان کشورهای این منطقه با ایران به منصه ظهور برسد. درست با همین رویکرد حمایت حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی از تمامیت ارضی آذربایجان و تأکید بر بازگرداندن "همه اراضی اشغالی" تاکید کردند. اما طرح ایران با واکنش سرد مسکو مواجه شد. آنها همچون سال 1992 طرح صلح عادلانه ایران را به شکست کشاندند. زیرا این طرح حضور روسیه در خاک آذربایجان را تأمین نمی کرد و خواهان احیای تمامیت ارضی آذربایجان بود. رسانه های کشورمان می توانستند در طول جنگ 44 روزه روی حقانیت موضع ایران مانور بدهند و در راستای تأمین منافع ملی کشور در "خارج نزدیک" به سیاستگذاران کمک کنند، اما متاسفانه از این امر مهم غفلت شد و آن چنانکه باید و شاید جدی گرفته نشد. می توان گفت که اکثر رسانه ها توجه خود را معطوف به مسائل دیگری کردند که سودی هم در بر نداشت و حتی نتیجه معکوس داد. در واقع مشغول شدن بیش از حد افکار عمومی و رسانه ها با مسئله حضور تکفیری ها در آذربایجان – فارغ از صحت و سقم آن – به جای توجه به نیات شوم روسیه در حوزه تمدنی ایران به نفع روسیه تمام شد تا کسی در ایران به مسائل پشت پرده سیاست پوتین در همسایگی ایران حساسیت نشان ندهد. لذا عده ای از نویسندگان و روزنامه نگاران به نوعی در زمین روسیه بازی کردند و باعث مخدوش شدن روابط ایران با آذربایجان و ترکیه شدند. غافل از اینکه خطر بزرگتری در بیخ گوش ایران در حال شکل گیری است و آن حضور نظامی رسمی روسیه در کنار مرزهای ایران است. با توجه به موقعیت استراتژیک منطقه و در صورت استقرار پایگاه استراق سمع روسیه در جنوبی ترین نقطه قره باغ یعنی کوه های هادروت که فاصله بسیار نزدیکی با مرز ایران دارد روس ها قادر خواهند بود تا خلیج فارس کل کشورمان را در دید خود داشته باشند و رصد کنند.
پنجاه میلیون اصله درخت برای مبارزه با گرمایش زمین
دولت فرانسه اعلام کرد که در راستای مقابله با گرمایش زمین و افزایش دمای هوا در این کشور برنامه ای ۲۰۰ میلیون یورویی برای درختکاری را اجرا خواهد کرد. به گفته ژولین دونورماندی، وزیر کشاورزی، مواد غذایی و جنگل های فرانسه ۵۰ میلیون اصله نهال در چهارچوب این طرح کاشته خواهد شد تا این کشور آمادگی بیشتری برای زندگی با آب و هوای گرمتر طی دهه های آینده داشته باشد. این عضو کابینه فرانسه با این حال تاکید کرد که یافتن گونه هایی از درخت های متناسب با روند گرمایش زمین و همچنین نهال ها و بذرهای کافی از درختان «چالش بزرگ» پیش روی اجرای این برنامه است. ژولین دونورماندی افزود که در این طرح از منابع جنگل ها به شکل «پایدار» استفاده خواهد شد. به نظر می رسد که این وعده وزیر کشاورزی فرانسه در راستای رفع نگرانی آن دسته از هواداران محیط زیست باشد که خواستار عدم دخالت انسان در حیات جنگل ها شده اند. دولت فرانسه در نظر دارد طرح گسترده درختکاری در این کشور را با مشارکت مدارس دولتی اجرا کند تا به گفته ژولین دونورماندی سطح آگاهی دانش آموزان از گرمایش زمین و تبعات آن افزایش یابد.
تحریم کالای ترکیه در ارمنستان
مرز ارمنستان و ترکیه ده ها سال است که بسته است و این دو روابط دیپلماتیک ندارند ، که نتیجه ی جنگ اول ارمنستان و آذربایجان در دهه 1990 بود. اما مارک های ترکی - لباس های ماوی ، لوازم بکو ، لوازم آرایشی گلدن رز - در ارمنستان محبوب بوده اند ، زیرا در سراسر منطقه هستند و به دلیل قیمت کم خود طرفدار دارند..............ارقام رسمی نشان می دهد تجارت ترکی-ارمنی کاملاً یک طرفه است. از ژانویه تا اکتبر سال جاری ، ترکیه 4.9 درصد از واردات ارمنستان را به خود اختصاص داده است ، اما هیچ یک از صادرات این کشور را نداشته است. طی 10 سال گذشته صادرات ترکیه به ارمنستان به 2.3 میلیارد دلار رسیده است ، در حالی که صادرات ارمنستان به ترکیه فقط 15.2 میلیون دلار بوده است............
تظاهرات در پاریس علیه سفر السیسی به فرانسه+ویدئو
معترضان و فعالان حقوق بشر فرانسوی روز سه‌شنبه مقابل ساختمان «مجمع ملی» فرانسه علیه سفر رسمی «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر به کشورشان تظاهرات کردند. معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: مصر، وضع اضطراری حقوق بشر.
بمب سیل در ساردینیا + ویدئو
یک طوفان قدرتمند به ساردینیا ایتالیا برخورد کرد. در نتیجه بارندگی شدید ، رودخانه های کوهستانی از سواحل آنجا طغیان کردند. جریان های پر آب و گلی در بزرگراه ها و خیابان های شهر ریخته شده است. آنها ماشین های پارک شده را تخریب کردند ، جاده ها را شسته و خانه ها را آب گرفتند. رانش زمین باعث از بین رفتن خطوط برق شد ، چندین منطقه بدون برق و ارتباط باقی ماند. به گفته شاهدان عینی ، سه شنبه شب یک "بمب باران" به ساردینیا برخورد کرد و همه چیز را که در سر راهش بود شست. در نتیجه ، این جزیره در عرض چند دقیقه عملا دچار آبگرفتگی شد. منطقه بندر اولبیا بیشترین آسیب را دید. بسیاری شب را با فرار در پشت بام و درختان سپری کردند. پل ها در این جزیره تخریب شده اند ، و دهانه های دهانه زیادی در جاده های نیمه پر آب باز شده است ، کانال های تلویزیونی اتومبیل هایی را نشان می دهند که به آنها سقوط کرده اند. ستاد دفاع شهری محلی توصیه می کند که بدون نیاز به حرکت اضطراری و بررسی قبلی مسیر ، به راه نیافتید . روستاهای کامل زیر آب رفته اند ، از جمله روستاهای دارای ویلا های ساحلی مجلل. هنوز مشخص نیست که سیل به زیرساخت های توریستی که اقتصاد جزیره را تغذیه می کند ، چه میزان خسارت وارد کرده است. در همین حال ، طوفان قدرتمند کلئوپاترا ، همراه با باران های سیل آسا و وزش باد شدید ، به سمت کالابریا در حال حرکت است: اکنون در آنجا باران می بارد ، سیلاب راه افتاده و تعدادی از شهرک ها مسدود شده اند. در روزهای آتی ، هوای بد می تواند رم را تحت تأثیر قرار دهد.
اعتراضات حقوق مدنی در پاریس + ویدئو
پلیس با معترضین در پاریس پایتخت فرانسه بر سر لایحه امنیتی جدیدی که حق انتشار تصاویر افسران پلیس را محدود می کند درگیر شدند. این موضوع بعد از انتشار فیلم ضرب و شتم پلیس و آزار و اذیت نژادی تولید کننده موسیقی سیاه ، میشل زکلر ، مورد توجه قرار گرفت. مخالفان می گویند این قانون از عمومی شدن چنین تصاویری جلوگیری می کند - و می تواند رفتارهای نادرست مقامات رسمی را پنهان کند.
سبزهای آلمان به ویزای پادشاه تایلند حساس شده اند
پادشاه "ویزایی دارد كه به وی اجازه می دهد چندین سال به عنوان شخص خصوصی در آلمان بماند و [همچنین] از مصونیت دیپلماتیک به عنوان رئیس دولت برخوردار باشد."
سفری به کرواسی + ویدئوی مناظر و زیبایی های کرواسی
کرواسی توسط بانک جهانی به عنوان یک اقتصاد پردرآمد طبقه بندی می شود و در شاخص توسعه انسانی رتبه بسیار بالایی دارد. اقتصاد تحت تأثیر بخش های خدماتی و صنعتی و کشاورزی است. گردشگری منبع درآمد قابل توجهی است ، کرواسی در بین 20 مقصد محبوب گردشگری در جهان قرار دارد. دولت با هزینه های قابل توجه دولت ، بخشی از اقتصاد را کنترل می کند. اتحادیه اروپا مهمترین شریک تجاری کرواسی است. کرواسی امنیت اجتماعی ، مراقبت های بهداشتی جهانی و تحصیلات ابتدایی و متوسطه بدون شهریه را ارائه می دهد ، در حالی که فرهنگ را از طریق موسسات عمومی متعدد و سرمایه گذاری های شرکت ها در رسانه ها و انتشارات پشتیبانی می کند.
طلوع خورشید در تکیرداغ
تکیرداغ شهری در ترکیه است. این بخشی از منطقه ای است که از نظر تاریخی با نام تراکیای شرقی شناخته می شود و در شبه جزیره بالکان در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. در سال 2019 جمعیت این شهر 204.001 نفر بود. کنسولگری های افتخاری یونان و بلغارستان درتکیرداغ وجود دارد.
این شکست نیست، جان هزاران نفر نجات یافته ‏است
ولادیمیر بغوسیان مشاور اونیک گاسپاریان رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری ارمنستان طی گفتگو با «آرمنیا ‏اسپوتنیک» تشریح نموده است که چرا ریاست نظامی کشور تصمیم گرفته است که ادامه عملیات جنگی در آرتساخ ( منظور قره باغ ) چشم ‏اندازی ندارد و به نخست وزیر توصیه کرده است جنگ با شرایط غیرسودمند برای طرف ارمنی متوقف شود.
وزير دفاع ارمنستان موافقت نامه آتش بس را با اهميت توصيف كرد
ارتش ارمنستان از اين جنگ نيز درس هايى گرفته و از گذشته نيز قويتر و سربلندتر خواهد بود. وزير دفاع تأكيد كرد ارتش بر فعاليت هاى سازماندهى و آمادگى خود همراه با خريد تجهيزات مدرن ادامه خواهد داد.
دنیا باید بداند که در همه شرایط قره باغ مال ماست و خواهد بود
جاثلیق آرام اول رهبر دینی ارامنه حوزه عالی سیلیسی در صفحه فیسبوک خود نوشته است که دنیا باید بداند که در همه شرایط آرتساخ مال ماست و خواهد بود. وی گفته است توافقنامه های اجباری هر چقدر هم اجتناب ناپذیر باشند، اما طبیعی و عادلانه است كه مردم آن را رد می كنند. جاثلیق آرام اول گفت که در این روزهای سرنوشت ساز ما باید با احتیاط بیشتری رفتار کنیم ، و از اصطلاحات و اقداماتی که وحدت داخلی را از بین می برد، دوری کنیم.
قلعه کوهستانی قره باغ " شوشا" از اشغال آزاد شد
یک ضرب المثل قدیمی ارمنی می گوید : "هرکس شهر شوشا را کنترل کند ، کل قره باغ را کنترل می کند."....
محاکمه هاشم تاچی ، رهبر شبه نظامیان کوزووو و رییس جمهور کوزوو در دادگاه جنایات جنگی
رئیس جمهور کوزوو ، رهبر شبه نظامیهای کوزوو که بر ای تجزیه یوگسلاوی می جنگیدند. ، روز پنجشنبه استعفا داد تا در دادگاه بین المللی ویژه در هلند برای رسیدگی به اتهامات مربوط به جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت روبرو شود. هاشم تاچی 52 ساله رئیس جمهور در یک کنفرانس خبری در پریشتینا ، پایتخت کوزوو گفت که برای محافظت از دفتر ریاست جمهوری کناره گیری می کند. ویگان قروللی ، استاد حقوق دانشگاه پریشتینا در پایتخت کوزوو گفت: "از امروز ، این یک فصل جدید برای کوزوو است." وی افزود: بسیاری استعفای رئیس جمهور را فرصتی برای "ثبات جدید در اینجا برای ایجاد رفاه" می دانند. هاشم تاچی رهبر جوخه های مرگ موسوم به ارتش آزادیبخش کوزوو ، در ماه ژوئن توسط دادگاه ویژه لاهه به اتهام 10 مورد جنایت جنگی متهم شد. دادستان ها وی و دیگر شبه نظامیان استقلال طلب سابق را به "مسئولیت جنایی نزدیک به 100 قتل" متهم کردند.
یاشاماق ایسته ییرم
خانه با موشک نظامیان ارمنستان نابود شده است و کتاب کودک " یاشاماق ایسته ییرم " بر روی زمین افتاده است.
سایه کوید 19 بر روی اروپا در هالووین
تصویر کرونایی کدوی هالوین بر روی نشریه اشپیگل تاثیر شیوع ویروس کرونا بر زندگی جوامع انسانی و مراسم و شادی های آان را نشان می دهد.
جریمه برای انکار کشتار ارامنه! در فرانسه هم صحبت های ممنوعه وجود دارد !
آیا هرگونه صحبتی در فرانسه آزاد است؟ صحبت و تردید در موضوع نسل کشی مربوط به ارامنه در دوران عثمانی از صحبت های ممنوعه در فرانسه است !..... پارلمان فرانسه در سال 2016 رأی داد تا انکار نسل کشی ارامنه ، جرم محسوب گردد. مجلس عوام پارلمان فرانسه به اتفاق آرا به این لایحه رای داد. این اقدام اندکی پس از آن صورت گرفت که آلمان درگیری های نیروهای عثمانی با ارامنه را به عنوان نسل کشی تشخیص داد. این اصلاحیه ، که تمدید قانون فعلی انکار هولوکاست فرانسه بود ، توسط پارلمان فرانسه تصویب شده است. این اصلاحیه شامل همه رویدادهایی بود که قانون فرانسه به عنوان نسل کشی ، جنایات علیه بشریت ، جنایات جنگی یا برده داری تعریف کرده بود. این قانون مجازات های حداکثر یک سال زندان و 45000 یورو (50 هزار دلار) جریمه نقدی را برای افرادی که با آن مخالف بودند ، تعیین کرده بود.
فراخوان برای دریافت کلاشنیکف در خوجاوند قره‌باغ
برادران آوانسیان و همسایگانشان برای دریافت اسلحه‌های کلاشنیکف و پیوستن به گروه‌های داوطلب برای محافظت از شهر خوجاوند در منطقه قره‌باغ به اداره استخدام محلی احضار شده‌اند. والری آوانسیان ۶۴ ساله می‌گوید: «من همیشه آماده مبارزه برای رفاه فرزندانم هستم.» اما ادیک از اقوام او که ۴۱ سال سن دارد و صاحب یک مغازه است، اعتراف می‌کند که تاکنون هرگز اسلحه دست نگرفته است. وی به آسوشیتدپرس گفت: «من برای نخستین بار در زندگی‌ام این مزخرفات را انجام می‌دهم.» کارن موسیلیان با شنیدن صدای او، سریع پاسخ می‌دهد: «این مزخرف نیست، این نان ما است.»
هشداردرخصوص خطر شیوع طاعون در منطقه !
نبرد ها ممکن است باعث فعال سازی کانون ها و بالابردن خطر انتقال بیماری های عفونی مانند طاعون، تولارمی و لپتوسپیروز شود. سرایت بالا و مرگ و میر ناشی از طاعون تهدیدی برای بیماری های گسترده محسوب می شود.» در این اطلاعیه آمده است که آلودگی محیط زیست، تولید مثل جوندگان، شیوع بیماری های عفونی، نه تنها برای مناطق درگیر بلکه برای کشورهای همسایه منطقه نیز خطرناک است. پزشکان ارمنی می گویند: « از جمله ایران با در نظر گرفتن مسافت کم، گستره جغرافیایی و وجود رودخانه ارس، از نظر خطر گسترش عفونت به مناطق حاشیه رودخانه از طریق آبراهه ها بسیار زیاد است.»
محدودیت های کرونایی در اروپا
طبق گفته مدیر منطقه ای دفتر بهداشت سازمان جهانی بهداشت در اروپا ، هانس کلوگه ، تعداد هفتگی موارد جدید ابتلا به کرونا ویروس در اروپا در حال حاضر در بالاترین حد خود از زمان ابتلا به بیماری است و از شش میلیون نفر به هفت میلیون نفر رسیده است. وی گفت که تعداد مرگ و میرهای روزانه برای اولین بار در طول ماه ها از 1000 نفر گذشته است.
آلمان و بوسنی‌هرزگوین؛ دوستان دیروز و امروز
تحلیل‌گران مسائل سیاسی در آلمان معتقدند که دولت آلمان پس از تجزبه یوگسلاوی، به هیچ کدام از کشورهای آن، به اندازه بوسنی‌وهرزگوین نزدیک نبوده است. بوسنیایی‌ها در طول جنگ جهانی دوم، از متحدان آلمان بودند. دولت آلمان نیز در طول جنگ بوسنی، برخلاف دولت‌های فرانسه، انگلستان و روسیه، تلاش کرد تا تحریم‌های تسلیحاتی علیه بوسنی را از میان بردارد.