مراقب سلامت روان خود در دوران کرونا باشید + ویدئو
اثرات روانشناختی واگیری بیماری کروناویروس با توجه به گذشت ماه ها کم تر مورد توجه قرار می گیرد. در نظرسنجی اخیر ، بیش از نیمی از بزرگسالان آمریکایی معتقدند که این بحران به عنوان تهدید بر سلامت روانی آنها افزوده است. برای کمک به افراد در فشار روانی، روش های تنظیم مجدد استرس و اضطراب ، جنی تیتز ، استادیار بالینی روانپزشکی در دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس ، پنج راهکار سریع مقابله ای ارائه داده است: دمای بدن را پایین بیاورید تا به تنظیم احساسات شدید کمک کرده و ضربان قلب را کند کند. سعی کنید به مدت 15 تا 30 ثانیه صورت خود را درون یک کاسه آب یخ فرو کنید. تنفس خود را با استنشاق و بازدم آگاهانه مرتب کنید و نفس های خود را به مدت شش دقیقه کاهش دهید. این روش می تواند از جمله مزایای فیزیولوژیکی به کاهش فشار خون کمک کند.
کرونا ویروس چگونه گسترش می یابد
گزارش جدید کره جنوبی شواهد بیشتری را ارائه می دهد مبنی بر اینکه افراد بدون علائم می توانند ناخواسته ویروس را گسترش دهند. محققان دریافتند که افرادی که هیچ علائمی ندارند به همان اندازه ویروس در بینی ، گلو و ریه ها در مقایسه با مبتلایان به علائم و تقریباً به مدت طولانی دارند. این مطالعه می گوید ، تقریباً 30 درصد از افراد آلوده هرگز علائم ایجاد نمی کنند ، اما احتمالاً هنوز هم قادر به انتشار ویروس هستند.
دبیرکل حزب الله بعد از انفجار بیروت با مردم لبنان صحبت کرد
دبیرکل حزب‎الله: ما قاطعانه وجود هرگونه موشک یا مواد منفجره متعلق به ما در بندر بیروت چه در گذشته و چه در حال حاضر را تکذیب می‌کنیم
شب در تبریز
نماینده سابق مجلس به زندان تعلیقی و کار بدون دستمزد محکوم شد
قاضی به نماینده سابق مجلس و وزیر سایه پیشین و نظامی عالی رتبه اریک جویس می گوید؛ این فیلم سوءاستفاده جنسی از کودکان بسیار خردسال را نشان داد. اینکه این اعمال سوءاستفاده اتفاق افتاده است به این دلیل است که افرادی مانند شما هستند که می خواهند این فیلم ها را تماشا کنند. "اگر هیچ بازاری وجود نداشته باشد ، این کودکان تحت این جرایم بسیار جدی قرار نخواهند گرفت."
وقتی دایناسور ها ماسک می زنند
مجسمه دایناسور با ماسک سمبلی برای یادآوری ضرورت استفاده از ماسک و حفاظت عمومی است.
ماسک آلاینده ی جدید طبیعت و شهر
ماسک و دستکش های یک بار مصرف بعنوان آلاینده های جدید محیط زیست و شهر شده اند ! آموزش استفاده از ماسک باید همراه با آموزش دورانداختن آن باشد ....
سگ نگهبان پایان یولی بر روی مبل
او همواره روی مبل مخصوصش نشسته است ، به آرامی و شش توله اش نیز دور و یرش بازی می کنند ، طرفداران زیادی دارد و آنها غذایش را تامین می کنند و سگ مادر می داند که می تواند آرام باشد و نگران غذای بچه های نباشد.
فریاد دردناک صلح از میان جنگ ، هیروشیما! + ویدئو
امروز 75مین سالگرد بمباران هیروشیما است 6 اگوست 1945. در هیروشیما روزی است که همه چیز را در آن شهر تغییر داده است. بمب اتمی این شهر را ویران کرد و تقریباً همه موجودات زنده را در نزدیکی این انفجار کشت. حدود 75 سال بعد به سرعت و هیروشیما اکنون شهر زیبایی است که از ویرانه های دوره پس از جنگ برمی خیزد. در نزدیکی محل این انفجار ، پارک و موزه آرامش یادبود هیروشیما و در کنار رودخانه ، گنبد A-Bomb قرار دارد ،که پس از بمب در ویران شد. ما به منطقه اطراف مرکز سناریو نگاه خواهیم کرد و فیلم های قدیمی از سال 1945 پس از بمب را مشاهده خواهیم کرد. ما همچنین با شاهدانی روبرو خواهیم شد که وحشت بمب را دیدند که داوطلبانه در هیروشیما در 7 آگوست 1945 ، روز بعد از بمب ، به یاری شهر رفتند .
انفجار مواد نیتریت امونیم بیروت را در هم پیچید + ویدئو
مقامات لبنانی می گویند ، هزاران تن نیترات آمونیوم که در انبار در بندر بیروت ذخیره شده است ، باعث انفجار قدرتمندی شد که روز سه‌شنبه این شهر را ویران کرد و باعث کشته شدن بیش از 130 نفر ، دست کم 4000 نفر زخمی و آسیب به 300،000 خانه در شهر شد. نیترات آمونیوم در کود و در صنعت معدن به عنوان ماده منفجره جهت انفجار سنگ و جابجایی تپه های زمین مورد استفاده قرار می گیرد. این مواد همچنین کاربردهای نظامی دارد.
کاهش جمعیت در ژاپن
به گزارش تلویزیون دولتی ژاپن ، وزارت امور داخلی ژاپن روز پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد تا اول ژانویه سال میلادی جاری، بیش از ۱۲۴ میلیون و ۲۷۰ هزار ژاپنی در داخل کشور زندگی می کردند این تعداد حدود ۵۰۰ هزار نفر کمتر از سال پیش از آن بود و بیشترین افت از سال ۱۹۶۸ را داشت یعنی زمانی که ثبت این ارقام آغاز شد. جمعیت ژاپن در سال ۲۰۰۹ به بیشترین تعداد خود رسید. .....افت طبیعی جمعیت در ژاپن که از کم کردن رقم متولدین از متوفی ها به دست می آید برای دوازدهمین سال پیاپی افزایش داشته است.
ماسک ضد کرونا و ویروس های درمانده
تجمع طرفداران طالبان
فرمانده نيروي انتظامي تهران اعلام کرد 5 نفر از عوامل اصلي اعضاء طالبان که در يکي از پارک‌هاي تهران تجمع کرده بودند بازداشت و زنداني شده‌اند. وي افزود بقيه نيز درحال اخراج از ايران هستند. اين افراد که از اتباع افغانستان بودند با پرچم گروه تروريستي طالبان در يکي از پارک‌هاي تهران تجمع کرده و شعارهائي به نفع اين گروهک داده بودند.
گربه دوباره بازگشته !+ ویدئو
در ماه مه سال 2017 ، NFB و ناشر کانادایی Firefly Books از این فیلم در یک کتاب کودکانه اقتباس کردند. این فیلم تلاش های نافرجام آقای جانسون پیرمرد را برای خلاص شدن از شر یک گربه زرد کوچک بسیار علاقه مند به خانه اش را به تصویر می کشد. او ابتدا سعی می کند گربه را در جنگل تنها بگذارد تا خودش گم شود. تلاش برای غرق شدن گربه در دریا مرحله ی دیگری از کار اوست . او سپس سعی می کند گربه را در یک بالون هوای گرم به آسمان بفرستد،
مرثيه‌اي براي عدالت علوي
متأسفانه ما نتوانستيم از ميراث گرانقدر امام خميني حفاظت کنيم و اکنون که چهار دهه از پيروزي انقلاب اسلامي و استقرار نظام جمهوري اسلامي گذشته، در بخش عدالت تهي‌دست هستيم و تفکر توحيديمان نيز در پيچ و خم‌ها و دالان‌هاي تاريک جنگ قدرت و مسابقه‌هاي کثيف بداخلاقي‌هاي سياسي و انباشت ثروت‌هاي حرام، سرگردان و درحال درجا زدن و چه‌ بسا عقبگرد است. اعتراف به اين واقعيت تلخ، به معناي نفي خدمات بزرگ انقلاب و نظام جمهوري اسلامي به ايران و حتي بسياري از ملت‌هاي ديگر و ناديده گرفتن پيشرفت‌هاي علمي، صنعتي، پزشکي، دفاعي و امنيتی نيست، ولي تأکيدي است بر اينکه اين پيشرفت‌ها و خدمات بدون رشد تفکر توحيدي و اجراي عدالت، ما را به جائي نمي‌رسانند. اين دو مکمل يکديگر هستند و ما تا اين هردو را با هم نداشته باشيم، به جائي نخواهيم رسيد. بي‌عدالتي اقتصادي ناشی از فاصله طبقاتي وحشتناک و هر لحظه درحال افزايش، خود را با بلندترين فريادها به رخ مي‌کشد. طبل بي‌عدالتي اخلاقي را هم که جنگ قدرت به صدا درآورده است. طشت بي‌عدالتي رسانه‌اي ما را هم که رسانه ملي با يکطرفه عمل کردن و کوبيدن بي‌وقفه استوانه‌هاي نظام همچون آيت‌الله هاشمي رفسنجاني حتي 4 سال بعد از پيوستن او به لقاء‌الله هر روز از بام جام‌جم به زمين مي‌اندازد. بي‌عدالتي سياسي، هم که در صلاحيت دادن‌ها و عزل و نصب‌ها و حاشيه امن بخشيدن‌ها کاملاً عيان است. ما با چنين رفتارهاي خلاف عدالت نه‌تنها نمي‌توانيم منادي توحيد باشيم، بلکه آفت خطرناکي شده‌ايم براي ريشه اعتقاد به توحيد.
تلفون نومره لری
تلفون نومره لری اوخشاماز بیر بیرینه آمما هامی سیندا اینسان سسی اینسان سس لری اوخشاماز بیر بیرینه بیرینده سوینج بیرینده کدر
دکتر حمید حسین خواه پزشک شریف و صاحب دانش زندگی در اجتماع مردمان درگذشت !
چند بار از ایشان خواسته بودم ، تا با مصاحبه ای با عنوان" پزشک شهر مان" ، آغاز گر یک ستون برای انسان های همراه مردم و معتمد شهر باشیم ، اما نتوانسته بودیم این برنامه را آغاز کنیم ! بعد از دوران کرونا ندیده بودمشان ، زنگ زدم با ایشان صحبت کنم ، باز از مصاحبه گفتم ؛ گفت خبری بد برایت دارم ، با لوسمی مواجه شده ام ، یک و نیم ماه بیمارستان بودم ، الان هم از بیمارستان می آیم ، کسی را نمی بینم ! گفتم اگر حوصله داشتید ، خاطرات خودتان را برایم ارسال کنید بعد گفتم می خواهید برایتان نان سنگک بگیرم ؟ خندید و گفت نه در قرنطینه هستم ! فقط دعا کن و ....... اگر ندیدیم همدیگر را ! حلالم کن !
الزامات سياست نگاه به درون
با اين تعريف اکنون بايد به سراغ الزامات سياست نگاه به درون برويم. اين الزامات عبارتند از اعتماد کردن به استعدادها و حمايت مادي و معنوي از آنها، ميدان دادن به صاحبان سرمايه‌هاي مشروع داخلي براي فعاليت‌هاي مولد و مفيد، کمک به کارآفرينان از طريق رفع موانع راه و در اختيار قرار دادن تسهيلات، ريشه‌کن ساختن رانت‌خواري در انواع و اقسام مختلف، حاکم کردن شايسته‌سالاري در انتصاب‌ها و انتخاب‌ها، مبارزه يکسان و بدون تبعيض عليه فساد، پايان دادن به جنگ قدرت داخلي و دعوت از آن دسته از ايرانيان مقيم خارج که آمادگي دارند صادقانه ثروت خود را به داخل بياورند و در جهت رونق بخشيدن به اقتصاد کشور تلاش کنند ولي به دليل وجود مقررات دست و پا گير و موانع فراوان داخلي هنوز رغبتي به آوردن سرمايه‌هاي خود به داخل کشور پيدا نکرده‌اند.
«سلیمان لایق»، نویسنده و شاعر نامدار کشور افغان و رییس سابق اکادمی علوم درگذشت
می ده که از زورش روان مستی کند تا جاودان ما را برد زی عشق مان تا مرگ دل تا پای جان سوزد کهن بت‌خانه را گرمی دهد می خانه را
علاج قطعی تحریم با تکیه بر توان داخل نه عقب‌نشینی در برابر آمریکا
رهبر انقلاب اسلامی اصلاحات اساسی در اقتصاد کشور را «اصلاح ساختار بودجه»، «اصلاح نظام بانکی»، «ارتقاء سرمایه‌گذاری و اشتغال» و «بهبود محیط کسب و کار» برشمردند و گفتند: این موارد دو سال قبل و همزمان با تشکیل جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به سران قوا ابلاغ شد که البته با وجود تلاشها پیشرفت قابل توجهی نداشته است البته مهم این است که ما می‌دانیم چه می‌خواهیم و به دنبال چه برنامه‌ای هستیم.
شکست ناپذیر ؛ شعری ازویلیام ارنست هنلی + ویدئو
این شعر در روزنامه های قرن نوزدهم با عناوین متنوعی از جمله "خودم" ، "آواز یک روح قوی" ، "روح من" "صاحب سرنوشت خویش " ، "ناخدای روح من"چاپ شد. عنوان "شکست ناپذیر" ، "Invictus" ، هنگام ویرایش این شعر در کتاب آکسفورد نسخه 1900 توسط سردبیر آرتور کویلر کوچ اضافه شد.
مرگ آندرو ملانگنی مبارز کنگره ملی افریقا + ویدئو
ملانگنی که 27 سال از زندگی اش را در زندان حکومت آپارتاید گذرانیده بود ، اظهار می داشت که وی ناراحت است چون دزدی از فقرا در جامعه وجود دارد . وی تاكید داشت كه در مبارزه های حزبی برای دزدی از مردم شركت نمی كند.
آقاي رئيس‌جمهور بخوانند
متأسفانه وقفي قلمداد کردن کوه و جنگل واقعيت دارد. وقفي دانستن 5600 هکتار از جنگل‌هاي ساري و بخش‌هائي از قله دماوند، نمونه‌هاي روشن اين واقعيت تلخ هستند که با پيگيري‌هاي رسانه‌اي و مطرح شدن در سطح جامعه و واکنش نشان دادن افکار عمومي، ادارات ثبت و اوقاف و دادگستري درصدد تجديدنظر برآمده‌اند و قول حل آن را داده‌اند. وقتي شما اين واقعيت را انکار مي‌کنيد، مردم درباره اينکه شما چقدر در جريان مسائل قرار داريد دچار ترديد مي‌شوند.
ساکاریا نیمه اول امسال حدود 2 میلیارد دلار خودرو صادر کرد
استان ساکاریای ترکیه در شش ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و 904 میلیون و 620 هزار دلار از محل صادرات خودرو درآمد کسب کرد.