فقیرانه در میان غنای ثروت + ویدئو
جمهوری دموکراتیک کنگو در آفریقا یکی ازکشورهای دارای غنی ترین منابع کانی جهان است. طیف گسترده ای از مواد معدنی کمیاب در این کشور به وفور یافت می شود که همگی قیمت های بالایی را در بازارهای کالاهای جهانی دارند. الماس برای جواهرات ، تانتالوم ، تنگستن و طلا برای وسایل الکترونیکی. اورانیوم مورد استفاده در تولید نیرو و سلاح و بسیاری دیگر. کنگو ذخایر فراوانی از مواد خام دارد که در سطح بین المللی تقاضای زیادی دارند اما همچنان یکی از فقیرترین کشورهای جهان است. از استعمار ، با وحشت برده داری و سایر جنایات ، تا وضعیت آشفته و به همان اندازه وحشیانه ای که گروه های شبه نظامی معادن را کنترل می کنند ، غنای کنگو در منابع طبیعی چیزی جز بدبختی به همراه نداشته است. این ثروتها که به آنها "مواد معدنی جنگ " گفته می شود ، فقط ردی از مرگ ، ویرانی و فقر بر جای می گذارد.
پاکسازی قومی در منطقه تیگره
 یک گزارش محرمانه دولت ایالات متحده نشان داد که مردم در تیگره  در جنگی که اتیوپی ، متحد آمریکایی آغاز کرده است ، از خانه های خود رانده می شوند - این اولین آزمایش بزرگ رئیس جمهور بایدن در آفریقا است.
جهنم روی زمین ! اردوگاه های پناهندگان لیبی+ ویدئو
اردوگاه های پناهندگان لیبی برای بسیاری جهنم روی زمین است. به همین دلیل است که مردم معمولاً خطرات مهلکی را قبول می کنند و سعی می کنند با قایق های شلوغ و ناایمن برای محافظت از آنها، از مرز 500 کیلومتری دریای مدیترانه بین لیبی و سیسیل عبور کنند . مسیر پناهجویان از طریق مدیترانه به یک گور دسته جمعی تبدیل شده است ، زیرا تعداد بیشتری از مهاجران با تلاش برای رسیدن به اروپا زندگی خود را به خطر می اندازند. موسسات خیریه " اس او اس مدیترانه " و "پزشکان بدون مرز"کشتی نجات "Ocean اوشین وایکینگ " را اجاره کرده اند ........نتایج ، تصاویر دراماتیک از عملیات نجات در دریا و همچنین داستان های پناهندگان است که بیشتر آنها از لیبی به راه افتاده اند. در آنجا ، پناهندگان اغلب در شرایط غیرانسانی در اردوگاه ها اسیر می شوند. مواردی از تجاوز توسط پلیس و همچنین ضرب و شتم و شکنجه وجود دارد. تیم دوربین به یکی از این اردوگاه ها دسترسی پیدا کردند. با وجود اینکه جنبه مثبت اردوگاه توسط مردی که آن را اداره می کند نشان داده شده است ، تیم همچنین از یک دوربین مخفی برای فیلمبرداری در مناطق غیر مجاز استفاده کرد.
به یاد پاتریس لومومبا
تبریز امروز: پاتریس لومومبا اولین نخست وزیر جمهوری دمکراتیک کنگو ، سرزمین الماس با توطئه بلژیکی ها از قدرت ساقط و به قتل رسید ، وی قهرمان استقلال این کشور بود و قصد انتقال کشورش از مستعمره بلژیکی ها به یک کشور مستقل را داشت . پاتریس لومومبا متولد 1925 بود که در 17 ژانویه 1961 توسط مزدوران استعمار کشته شد. در سال 2002 بلژیک به طور رسمی از به قتل رسانیدن" پاتریس لومومبا " پوزش طلبید.
بابی واین خواننده پاپ در مبارزه برای ریاست جمهوری
رابرت کیاگولانی ستاره پاپ که با نام هنری بابی واین شناخته می شود پس از ورود به سیاست ، به عنوان چهره جدید مخالفت اوگاندا مورد ستایش قرار می گیرد. او از یک خواننده به یک سیاستمدار تبدیل شده است. کیاگولانی پس از انتقاد از رئیس جمهور دیرین اوگاندا ، یووری موسوینی - که 32 سال است در قدرت است - چه در پارلمان و چه از طریق موسیقی ، جوانان زیادی را جذب کرده است. پیام خواننده 36 ساله آزادی و توسعه ،جوانان را ترغیب می کند "به ایستند" و کشور آفریقای شرقی را از آنچه رهبری ناکام دولت می خواند ، صاحب شوند. اما اعتلا و اوج گیری کیاگولانی بدون مشکل نبوده است. دادخواهی او تهدیدی برای حفظ قدرت موسوینی تلقی می شود ، که به دلیل خشم عمومی نسبت به وخیم شدن خدمات عمومی ، فساد و نقض حقوق بشر در حال کم شدن است. در 14 آگوست ، کیاگولانی به اتهام پرتاب سنگ به اتومبیل ریاست جمهوری موسوینی در جریان مبارزات انتخاباتی میان دوره ای در ماه آگوست دستگیر و به اتهام خیانت متهم شد
تونس ده سال بعد از انقلاب
دلتنگی دوران قدیم دستاوردهای دموکراتیک تونس را به چالش می کشد. قربانیان انقلاب درخواست کمک می کنند امروز تونس 10 سال از زمان سرنگونی معترضین ، رئیس جمهور مستبد سابق "زین العابدین بن علی" می گذرد. این انقلاب باعث شورش در سراسر منطقه معروف به بهار عربی شد. در لیبی ، سوریه ، یمن و مصر ، در یک سواره نظام وحشتناک از جنگ ها ، کشتارها ، ویرانی ها ، آوارگی ها ، آزارها و دردها، با ویران کننده ترین دهه خود از دوران مدرن ، منطقه آسیب دیده و فرسوده شد. تونس تنها ملتی بود که قیام کرد و جایگاهی دموکراتیک یافت.
مرگ آندرو ملانگنی مبارز کنگره ملی افریقا + ویدئو
ملانگنی که 27 سال از زندگی اش را در زندان حکومت آپارتاید گذرانیده بود ، اظهار می داشت که وی ناراحت است چون دزدی از فقرا در جامعه وجود دارد . وی تاكید داشت كه در مبارزه های حزبی برای دزدی از مردم شركت نمی كند.