کل فلسطین به صحنه مقاومت تبدیل و همه طرحهای سازش با دشمن صهیونیست باطل شده است
رهبر انقلاب با اشاره به اینکه برخی دولتهای عربی به آمریکا گفته‌اند در حل مسئله فلسطین شتاب کند، افزودند: اگر منظور آنان این است که آمریکا پیش از بیرون رفتن از منطقه، هر مانع را از سر راه تثبیت رژیم غاصب بردارد، اولاً خیانت کرده و برای دنیای عرب ننگ آفریده‌اند، ثانیاً ساده‌لوحی به خرج داده‌اند زیرا کور نمی‌تواند عصاکش کور دگر شود.
پیام اسندار آذربایجان شرقی به مناسبت روز جمهوری اسلامی
استاندار آذربایجان‌شرقی در پیامی به مناسبت ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی، بر تلاش مضاعف مسئولان و همراهی اقشار مختلف مردم برای تحقق اهداف و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی تاکید کرد.
تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین موجب پیشرفت محسوس در همه اهداف اقتصادی خواهد بود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سال ۱۴۰۰ را نیز همچون سالهای دیگر سالی توأم با فرازها و فرودها برشمردند و گفتند: انتخابات مهم و بزرگ ریاست جمهوری یکی از مهمترین فرازها و شیرینی‌های سال قبل بود که مردم با وجود خطر شدید بیماری همه‌گیر کرونا، با شرکت در انتخابات، دولتی تازه‌نفس را به میدان آوردند که بر اساس نشانه‌های موجود، دولتی مردمی و دارای ریل جداگانه از دولت محترم قبل است و امیدهایی را در مردم زنده کرده است. ایشان مقابله جدی با کرونا و کاهش قابل توجه تلفات در اثر تأمین واکسن برای همگان را از دیگر فرازهای سال ۱۴۰۰ خواندند و در بیان نقطه اوج دیگری از حوادث این سال خاطرنشان کردند: در بخش‌های مختلف علم و فناوری از تولید چند نوع واکسن معتبر تا پرتاب ماهواره، کارهای بزرگی انجام شد. رهبر انقلاب، اعتراف آمریکایی‌ها به شکست خفت‌بار آنها در فشار حداکثری علیه ایران را از دیگر شیرینی‌های سال ۱۴۰۰ در عرصه جهانی دانستند و افزودند: ایستادگی مردم موجب این پیروزی شد و در واقع این ملت ایران بود که پیروز شد.
اینکه اسلام به عقلانیّت و گسترش عقلانیّت دعوت میکند
البتّه بعثت نبیّ مکرّم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) هدیه‌ی به همه‌ی بشریّت هم هست. اگر ما در میان ارزشهای فراوان اسلام، سلسله‌ی ارزشهای اسلامی -که مجموعه‌ی ارزشهای اسلامی خیلی گسترده است- فقط دو ارزش را در نظر بگیریم، یعنی عنصر «گسترش عقلانیّت» و عنصر «پرورش اخلاق» را که دو عنصر برجسته از این ارزشها است، اگر همین دو عنصر را در نظر بگیریم که اسلام نسبت به آنها چه تأکیدی کرده، تصدیق خواهیم کرد که اسلام عالی‌ترین هدیه را و وسیله‌ی سعادت را به بشریّت عطا کرده. اینکه اسلام به عقلانیّت و گسترش عقلانیّت دعوت میکند، چیز خیلی مهمّی است. در قرآن ده‌ها مورد، و اگر کسی بشمرد شاید نزدیک به صد مورد وجود دارد که خدای متعال، با تعابیر مختلف، با تعبیر «تَعقِلون»، با تعبیر «تَتَفَکَّرون»، با تعبیر «اُولِی‌الاَلباب»، با تعبیر «یَتَدَبَّرون»، مخاطبان را و آحاد مردم را به تفکّر و اندیشه و عقل دعوت کرده. در مورد گسترش مفاهیم اخلاقی و پرورش اخلاقی هم همین بس که در چند جای قرآن در صدر اهداف بعثت، اخلاق و تزکیه را ذکر کرده: هُوَ الَّذی بَعَثَ فِی الاُمِّیّینَ رَسولاً مِنهُم یَتلوا عَلَیهِم آیاتِهِ وَ یُزَکّیهِم؛(۲) اوّل، تزکیه است؛ هم چنین در آیات دیگر: لَقَد مَنَّ اللَهُ عَلَى المُؤمِنینَ اِذ بَعَثَ فیهِم رَسولاً مِن اَنفُسِهِم یَتلوا عَلَیهِم آیاتِهِ وَ یُزَکّیهِم.(۳) چند جای دیگر هم در قرآن هست که هدف بعثت را «تزکیه» معیّن کرده است؛ در رأس اهداف [بعثت ]، تزکیه است. پس بنابراین اسلام این دو ارزش متعالی و بی‌نظیر را هدیه کرده به بشریّت و تحریص(۴) بر آن کرده و مؤمنینِ به خود را و به تبعِ آنها همه‌ی آحاد بشر را دعوت به تعقّل و تفکّر و تزکیه و مانند اینها کرده که این بزرگ‌ترین هدیه‌ای است که اسلام میتواند به بشریّت اعطا کند و اعطا کرده.
فرمان تهاجم ترکیبی در مقابل تهاجم ترکیبی جبهه دشمن
اگر نیروهای جبهه حق و اسلام، در هر میدان جهادی اعم از جهادهای نظامی، علمی، تحقیقاتی و سایر عرصه‌ها، حضور فعال، مؤثر و امیدوارانه داشته باشند و از جلال و جبروت ظاهری طرف مقابل نهراسند، قطعاً محاسبات دشمن غلط از آب درخواهد آمد زیرا این وعده تخلف‌ناپذیر الهی است. ایشان خاطرنشان کردند: امروز نیز محاسبات امریکایی‌ها غلط از آب درآمده و در حال ضربه خوردن از جایی هستند که قبلاً تصورش را نمی‌کردند که آن هم از طرف رؤسای جمهور خودشان است یعنی رئیس‌جمهور قبلی و فعلی آمریکا با اقدامات خود عملاً دست به دست هم داده‌اند که باقیمانده آبروی امریکا را هم ببرند.
ارمنی ها نسبت به اعزام نیرو به قزاقستان نگاه منفی دارند
نخست وزیر نیکول پاشینیان - که به عنوان رئیس فعلی شورای امنیت سازمان پیمان امنیت جمعی، رسماً اعلام کرد که این سازمان با درخواست قاسم جومارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان برای کمک نظامی برای دفاع از او در برابر معترضان خیابانی موافقت کرده است - خود در سال 2018 در نتیجه اعتراضات خیابانی مردمی به قدرت رسیده بود. . در آن اعتراضات، مقامات حاکم وقت ترجیح دادند از زور برای سرکوب اعتراضات استفاده نکنند. پاشینیان به عنوان بخشی از کمپین فشار بر دولت برای کناره گیری از قدرت، از هوادارانش خواست تا ساختمان های دولتی را محاصره کنند. این وزارتخانه در بیانیه خود اعلام کرد که نیروهای نظامی ارمنستان در قزاقستان اکنون "از تاسیسات مهم دولتی و نظامی محافظت خواهند کرد."
مردمي‌ترين سردار
سردار سليماني را بايد فراتر از محدوده ايران و چند کشور منطقه دانست و شعاع تأثيرگذاري او را بايد در جغرافياي وسيعي که منافع نامشروع آمريکا و ساير قدرت‌هاي استکباري در آنجا دنبال مي‌شود جستجو کرد. قدرت‌هاي استکباري، امروز بدون تکيه بر ابزارهائي از قبيل تروريسم نمي‌توانند منافع نامشروع خود را تأمين کنند. داعش، القاعده، طالبان و ساير گروه‌هاي تروريستي تکفيري را آنها به وجود آوردند تا بتوانند بيداري ملت‌هاي منطقه را تحت‌الشعاع خون‌ريزي‌هائي که اين گروه‌ها به نام دين مي‌کنند قرار دهند و در بستر مناسبي که از اين رهگذر به وجود مي‌آيد اهداف شوم خود را دنبال کنند. واقعيت اينست که قدرت‌هاي استکباري در اين برنامه شيطاني پيروزي‌هائي هم به دست آوردند و توانستند تا حدودي بر سر راه بيداري اسلامي در منطقه مانع ايجاد کنند. سردار سليماني در برابر اين تفکر شيطاني ايستاد و با تکيه بر ايمان و اخلاصي که جوهر وجودش را تشکيل مي‌دادند، توانست نقشه قدرت‌هاي استکباري را نقش بر آب کند و راه را بر خيانت‌هاي آنها ببندد. از نظر قدرت‌هاي شيطاني، اين جرم کوچکي نيست. سردار سليماني به دليل همين جُرم بود که توسط ارتش آمريکا و به دستور مستقيم رئيس‌جمهور وقت آمريکا ترور شد.
ضرورت تصحيح لايحه بودجه – 2
از دولت سيزدهم اين انتظار وجود داشت که با توجه به شرايط بسيار سخت تحريم‌ها و مشکلات مالي غيرقابل انکار، سازمان برنامه و بودجه را صاحب يک متولي قدرتمند کند که بتواند زخم‌هاي وارد شده بر آن ...... را التيام ببخشد و پول بيت‌المال را از تلف شدن توسط دستگاه‌هاي آويزان و بي‌خاصيت نجات دهد و آن را به بخش‌هاي مردمي تزريق کند تا مجبور نباشد به حذف ارز ترجيحي و ماليات بستن به دارائي‌ها متوسل شود. درست است که ارز ترجيحي نمي‌تواند هميشگي باشد ولي در شرايط سخت اين سال‌ها حذف آن مساوي است با تشديد گراني و ايجاد انفجار در اقشار ضعيف جامعه. اگر بودجه‌نويسان و مردان اقتصادي دولت اين واقعيت بديهي را ندانند که کارت اعتباري و يارانه نمي‌توانند جاي ارز ترجيحي را بگيرند، بايد در فهم و درک اقتصادي آنها شک کرد. اين قبيل بودجه‌نويسي‌ها و همينطور ماليات گرفتن از دارائي اصولاً با دوران رکود اقتصادي تناسبي ندارد. اين اقدامات را حتي در دوران رونق اقتصادي هم با احتياط فراوان بايد انجام داد چه رسد به مقطعي که کاهش ارزش پول ملي به مردم حتي مجال برنامه‌ريزي براي فرداي زندگي خود را هم نمي‌دهد.
ضرورت تصحيح لايحه بودجه
حرف اصلي دولت سيزدهم براي توجيه لايحه بودجه کل کشور در سال 1401 اينست که اين بودجه بتواند زمينه خنثي کردن تحريم‌ها را فراهم نمايد. براي تحقق اين هدف، در لايحه بودجه 1401 حذف ارز 4200 توماني و ماليات بر دارائي گنجانده شده که اقدامي غيرکارشناسانه و حتي بسيار خطرناک است. اين قبيل اقدامات مستقيماً بر معيشت مردم اثر منفي مي‌گذارند و سفره کوچک اقشار فقير را کوچک‌تر مي‌کنند. نويسندگان بودجه 1401 براي توجيه حذف ارز ترجيحي، سخن از يارانه‌اي جديد تحت عنوان کارت اعتباري به ميان مي‌آورند، تجربه‌اي که در طول دو دهه گذشته با پرداخت انواع يارانه‌ها عدم کارائي و حتي فسادزا بودن آن به اثبات رسيده است. به نظر مي‌رسد گروه اقتصادي دولت سيزدهم، از تجربه تلخ پرداخت يارانه در سال‌هاي گذشته و عوارض منفي آن از تبعيض گرفته تا تورم‌زائي و همينطور زيان‌هاي مستمر اقشار ضعيف جامعه از کاهش ارزش پول ملي غفلت کرده‌اند. احتمال ديگر اينست که چون بودجه‌نويسان، خودشان از اقشار ضعيف نيستند، با مشکلات اين اقشار آشنائي ندارند و بدون آنکه به عوارض منفي اين قبيل تصميمات توجه داشته باشند به سوي چنين طرح‌هائي کشيده مي‌شوند.
حکم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران‌
بسم اللّه الرّحمن الرّحیم و الحمد للّه ربّ العالمین و صلّی اللّه‌ علی محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّة اللّه فی ‌الارضین. خداوند علیم و قدیر را سپاس میگویم که با فضل و عنایت خود، ایران را بار دیگر در آزمون سیاسی و اجتماعی انتخابات سرافراز فرمود و ملّت عظیم‌الشّأن در شرایطی پیچیده و دشوار، با حضور پُرمعنا و عزّت‌آفرین خود، حاکمیّت رأی مردم بر اداره‌ی امور کشور را نمایان ساخت، و با انتخاب شخصیّتی مردمی و عالیقدر از تبار سیادت و علم، و مزیّن به پرهیزکاری و خردمندی، و دارای سوابق درخشان مدیریّت، عزم راسخ خود را بر پیمودن مسیر نورانی انقلاب که مسیر عدالت و پیشرفت و آزادی و عزّت است نشان داد. امروز میهن عزیزمان، تشنه‌ی خدمت و آماده‌ی حرکت جهشی در همه‌ی عرصه‌ها، و نیازمند مدیریّتی باکفایت و جهادی و دانا و شجاع است که بتواند توانمندی‌های آشکار و نهفته‌ی ملّت، بویژه جوانان را که بسیار فراتر از مشکلات است، بسیج کرده و به میدان کار و تلاش سازنده آورَد؛ موانع را از سر راه تولید بردارد؛ سیاست تقویت پول ملّی را بِجِد دنبال کند، و قشرهای متوسّط و پایین جامعه را که سنگینیِ مشکلات اقتصادی بر دوش آنها است، توانمند سازد؛ مدیریّتی که با مشی فرهنگی خردمندانه، مسیر اعتلای مادّی و معنوی ملّت ایران را هموار کرده، حرکت کشور به سمت جایگاه شایسته‌اش را شتاب بخشد. اکنون با تشکّر از مردم عزیز و با پیروی از گزینش آنان، رأ‌ی به عالِم فرزانه و خستگی‌ناپذیر و کارآزموده و مردمی، جناب حجّت‌‌الاسلام آقای سیّدابراهیم رئیسی را تنفیذ و ایشان را به ریاست جمهوری اسلامی ایران منصوب میکنم، و از خداوند متعال توفیق و سربلندی ایشان و همکارانشان را مسئلت مینمایم و یادآوری میکنم که رأی ملّت و تنفیذ اینجانب تا هنگامی است که مشی همیشگی ایشان در پیمودن صراط مستقیم اسلام و انقلاب ادامه داشته باشد، که به فضل الهی چنین خواهد بود؛ ان‌شاءاللّه. والسّلام علی عباداللّه الصّالحین
راه جبران ناکارآمدی و ضعف‌های مدیریتی انتخاب درست است نه شرکت نکردن در انتخابات
رهبر انقلاب افزودند: حتی در داخل کشور نیز دو نهضت مشروطیت و نهضت ملی چند سال بعد از شکل‌گیری با روی کار آمدن دیکتاتوری کاملاً سیاه رضاخان و استبداد کودتایی، پیچیده و عمیق محمدرضا شکست خوردند بنابراین پیش‌بینی‌ها درباره نابودی جمهوری اسلامی به این مسائل تاریخی نیز متکی بود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به شکست کامل پیشگویی‌های دشمنان و اقتدار و پیشرفت و توسعه مستمر جمهوری اسلامی افزودند: راز پرشکوه و افتخارآمیز ماندگاری نظامِ امام خمینی، همراهی دو کلمه جمهوری و اسلامی است. ایشان، ابداع نظریه جمهوری اسلامی را کار بزرگ امام خمینی خواندند و افزودند: امام بزرگوار این نظریه را در عرصه نظریات سیاسی بین المللی وارد کرد و با قدرت مردم و معرفت بسیار عمیق خود آن را عینیت بخشید و محقق کرد. رهبر انقلاب، شناخت و تسلط جامع امام خمینی بر معارف اسلامی را پشتوانه ایجاد و تحقق نظریه جمهوری اسلامی برشمردند و گفتند: امام لزوم حاکمیت اسلام و اعتقاد به مردم را از دل اسلام ناب به دست آورده بود و به آنها عمیقاً ایمان داشت.
گردشی در تخت جمشید + ویدئو
ویرانه های محل اقامت سابق امپراتوری هخامنشی یکی از بزرگترین و چشمگیرترین مجتمع های کاخ در جهان است که دارای دروازه های بزرگ ، پادگان های گسترده ، سالن های پذیرایی و آمفی تاتر و همچنین کاخ های سلطنتی است. این مهمترین میراث معماری اولین امپراتوری ایرانی است که در اواسط قرنهای ششم و چهارم قبل از میلاد شکوفایی خود را تجربه کرد.
طرح اصلاح قانون خدمت وظیفه عمومی
جمعی از نمایندگان مجلس با ارائه طرحی تحت عنوان اصلاح قانون خدمت وظیفه عمومی می خواهند تا خدمت سربازی اجباری حذف شود و به جای آن سربازی حرفه ای جایگزین شود. ..................... الزام جوانان به انجام خدمت وظیفه عمومی در دوران جنگ برای تامین امنیت کشور یک امر ضروری و انکار ناپذیر است اما همین ضرورت در دوران صلح تعدیل و بعضاً با همان کیفیت دوران جنگ امری غیر ضروری باشد و شرایط کشور اقتضا کند که تعدادی از جوانان داوطلب به صورت اصطلاحاً حرفه ای وارد نیروهای مسلح شوند و پس از آموزش کامل و جامع دوره های مربوطه انجام وظیفه نمایند مشمولانی که علاقه به حضور در نیروهای مسلح ندارند هزینه آن را بپردازند. این طرح با لحاظ همه این موارد و پیش‌بینی اختیاری برای نیروهای مسلح در نحوه و میزان اعلام نیاز و... تهیه و تقدیم مجلس شورای اسلامی می گردد.
حکمرانان و موج چهارم کرونا
در جريان بيماري خطرناک کرونا که بيش از يکسال است کشور ما و تقريباً تمام جهان را درگير کرده، هرچند نمي‌توان گفت مسئولان به وظايف خود عمل نکرده‌اند ولي در اين واقعيت ترديدي نيست که اراده‌اي همه‌جانبه و قوي براي انجام دقيق وظيفه حفاظت از سلامت عمومي در برابر خطر کرونا هنوز در آنان به وجود نيامده است. يکي از دلايل فقدان اين اراده، عدم توجه به همين مبحث مهم مبنائي است که در سطور بالا به آن پرداختيم. اين احتمال وجود دارد که مسئولان و يا لااقل عده‌اي از آنها حفاظت از سلامت مردم را از وظايف حکمراني نمي‌دانند و خود مردم را موظف به اين امر مي‌دانند. اينکه در بسياري موارد، به نصيحت و توصيه و خواهش اکتفا و از وضع محدوديت‌هاي لازم براي جلوگيري از انتقال ويروس و گسترش بيماري کرونا خودداري مي‌شود، به همين نکته مربوط است. قطعاً اموري از قبيل مشکلات اقتصادي، رعايت نيازهاي مردم به تفريح و سفر، توجه به عوارض رواني ناشي از محدوديت‌ها و شايد پرهيز از سلب آزادي مردم نيز در زمره دلايل موردنظر مسئولين قرار دارند ولي آنچه مهم است اينست که در چنين مواردي حکمرانان بايد مسائل را با در نظر گرفتن اصل «الأهم فالأهم» از همديگر تفکيک کنند و با اين نگاه به تصميم برسند.
رمز و راز سکوت تاریخ در فقره قای مهاباد
دخمه سنگی فقره قا یا فخریگا از آثار شکوهمند و از معدود آثار ومعماري هاي به یادگار مانده از دوره مادها در نزديكي شهر مهاباد میباشد. این بنا در 10 کیلومتری شهر مهاباد در دل صخرهای نزدیک روستای باستانی ایندقاش یا اگری قاش واقع در دشت شهر ویران بدون كمترين حفاظتي قرار دارد. محققین و باستانشناسان این بنا را آرامگاه فرورتیش (پدر دیاکو) پادشاه مقتدر ماد دانسته اند. این بنا اکنون همچنان پابرجا و استوار باقی مانده و یادآور عظمت و اقتدار امپراتوری ماد در گذشته های دور در این منطقه می باشد. در داخل این بنا اتاق هایی حجاری شده است و چهار ستون سنگی این بنا را نگهداشته اند و سه گور خالی تاراج شده در آن دیده می شود. این بنا جزو اولین آثار به ثبت رسیده باستانی در تاریخ ۲۹ آذر ۱۳۱۶ با شمارهٔ ثبت ۲۸۸ ایران است.
ترکيب مقاومت و ديپلماسي
سه کشور اروپائي آلمان، انگليس و فرانسه که پيش‌نويس قطعنامه‌اي را براي بازگشت ايران به اجراي داوطلبانه پروتکل الحاقي به آژانس بين‌المللي انرژي اتمي ارائه کرده بودند، از موضع خود عقب‌نشيني کرده و آن را پس گرفتند. آمريکا نيز که از آژانس خواسته بود اين قطعنامه را به تصويب برساند، از خواست خود منصرف شده و هر چهار کشور اعلام کردند با اين اقدام، درصدد هستند به ديپلماسي فرصتي بدهند تا مسائل فيمابين ايران و کشورهاي امضاکننده برجام از اين طريق به سرانجام برسد.
امتناع شايسته
علاوه بر اين، شرايط کشور اکنون بگونه‌ايست که استمرار حضور افراد معمم در رأس قوه مجريه به صلاح نيست. در حال حاضر، مسئوليت‌هاي حساسي همچون تأمين نان و آب و امنيت و اطلاعات کشور که مستقيماً با زندگي روزمره مردم سروکار دارند برعهده افراد معمم است. حتي اگر کساني معتقد باشند که روحانيت بايد چنين مسئوليت‌هائي را برعهده داشته باشد، خوبست بپذيرند براي مدتي اين مسئوليت‌ها به افراد غيرروحاني واگذار شوند تا آنها نيز ظرفيت‌ها و توانائي‌هاي خود را نشان بدهند. بدين‌ترتيب، سيد معمم ديگري که زمزمه ورود او به اين انتخابات به گوش مي‌رسد نيز بهتر است وارد اين عرصه نشود.
ادعای حمله به مواضع شبه نظامیان کتائب حزب‌الله و کتائب سیدالشهدا در سوریه با دستور بایدن
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا مدعی حمله به تاسیسات مورد استفاده گروه‌های کتائب حزب‌الله و کتائب سیدالشهدا در سوریه شده است که در پاسخ به حملات اخیر علیه نیروهای آمریکایی در عراق صورت گرفته است. جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در بیانیه‌ای با اشاره به حمله هوایی پنجشنبه ۷ اسفند آمریکا آن را پاسخی به حملات اخیر علیه نیروهای آمریکا و ائتلاف در عراق دانست که به دستور رئیس جمهوری ایالات متحده و مشورت با شرکای آمریکا در ائتلاف بین‌المللی، صورت گرفته است.....سخنگوی پنتاگون تصریح کرد که ارتش آمریکا پیش از حمله هوایی به اهداف گروه های طرفدار ایران در سوریه، این موضوع را به اطلاع روسیه رسانده بود، برای این منظور از مکانیزم پیشگیری از درگیری در این کشور عربی استفاده شد.
مخاطب، شوراي نگهبان
«علاج دردهاي مزمن کشور، در حضور پرشور مردم در انتخابات است». اين سخن، تفسير صحيح پشتوانه مردمي نظام را دربر دارد. نظام جمهوري اسلامي، هيچ پشتوانه‌اي بالاتر از حضور مردم در صحنه ندارد و شرکت پرشور مردم در انتخابات، اين پشتوانه را تضمين مي‌کند. هرچند رهبري در سخن ديروز خود درباره انتخابات رياست جمهوري 1400 حضور پرشور مردم را علاج دردهاي مزمن کشور دانستند ولي علاوه بر اين، تمام تهديدهاي خارجي نيز با همين حضور مردمي خنثي خواهند شد. به عبارت روشن‌تر، حضور پرشور مردم در انتخابات، قوي‌ترين قدرت دفاعي کشور در برابر دشمنان خارجي هم هست. آنچه مهم است پاسخ دادن به اين سؤال است که حضور پرشور مردم در انتخابات 1400 چگونه مي‌تواند تأمين شود؟
زمستان برای بهار آماده می شود !
تیرگی حکومت کودتا فراموش نمی شد و روشنایی را به سرزمین نمی تاباند ! تیرگی اختناق ، فقر مردم ، فروپاشی ارزش و اخلاق ، از بین رفتن منابع طبیعی و فساد بی پایان و تبعیض، زمستان سرزمین را رقم زده بود ، برای بهار انقلاب زمستان حادث شد !انقلاب برای مردم رهایی یافته مبارک باد.!
روحانيت و ضرورت پالايش - فرصتي براي بازگشت به خط امام – 5
امام خميني در سال‌هاي دهه 60 خطاب به روحانيين فرمودند: «من، متواضعانه و به عنوان يک پدر پير از همه فرزندان و عزيزان روحاني خود مي‌خواهم در زماني که خداوند بر علما و روحانيون منت نهاده و اداره کشور بزرگ و تبليغ رسالت انبيا را به آنان محول فرموده است، از زي‌ روحاني خود خارج نشوند و از گرايش به تجملات و زرق و برق دنيا که دون شأن روحانيت و اعتبار نظام جمهوري اسلامي ايران است، پرهيز کنند که هيچ آفت و خطري براي روحانيت و براي دنيا و آخرت آنان بالاتر از توجه به رفاه و حرکت در مسير دنيا نيست». خروج از زي ‌روحانيت و گرايش به تجملات و زرق و برق دنيا، از نظر امام خميني مهم‌ترين عوامل انحراف از مسير معنويت و منفي شدن نگاه مردم به روحانيت است. نکته بسيار ظريفي که در اين سخن هشداردهنده امام وجود دارد اينست که ايشان اين گرايش‌ها را دون شأن روحانيت و با اعتبار نظام در تضاد مي‌دانند. رمز اين نکته دقيق و ظريف اينست که توجه به ماديات و امور دنيائي، انسان را از معنويت دور مي‌کند و کساني که اسير ماديات شوند و به معنويت پشت نمايند، طبعاً بر نفس خود تسلطي نخواهند داشت و نفس بر آنها مسلط خواهد شد و آنها را به مسير انحرافي خواهد کشاند.
کوههای مینیاتوری چابهار در فهرست یونسکو
به نقل از مهر، علیرضا جلال زایی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اهمیت توسعه گردشگری در منطقه چابهار و کنارک در همایش ثبت آثار تاریخی که امسال در بندر انزلی برگزار شد، سه اثر شامل منظر طبیعی روستای بریس در ۶۵ کیلومتری شرق چابهار، کوه‌های مینیاتوری و منظر طبیعی و فرهنگی روستای گرگان نیکشهر در فهرست آثار ملی ثبت شدند.
حکمرانان و حجره محقر فاطمه
ساده‌زيستي، به معناي فقير ماندن و پشت کردن به رفاه نيست. ظرافتي که در سفارش هميشگي امام که از مسئولين و روحانيین موکداً مي‌خواستند ساده‌زيستي را پيشه کنند وجود داشت اين بود که مي‌خواستند در نظام جمهوري اسلامي حکمرانان با قشر ضعيف مردم همسان زندگي کنند. مفهوم اين خواسته اينست که هر وقت عموم مردم در رفاه بودند، مسئولين هم در رفاه باشند و تا زماني که مشکلات اقتصادي و معيشتي مردم حل نشده، مسئولين اجازه نداشته باشند در سطحي بالاتر از آنها زندگي کنند. اين، يعني جاري شدن عدالت در جامعه و فاصله گرفتن عموم از فقر و ناداري، چيزي که اکنون در جامعه تحت حاکميت نظام جمهوري اسلامي شاهد عکس آن هستيم. عده‌اي در نهايت رفاه قرار دارند و تعداد بسيار بيشتري در فقر زندگي مي‌کنند. آنچه آزاردهنده است اينست که در سال‌هاي ابتدائي بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، عنوان «مرفهين بي‌درد» که امام خميني بکار مي‌بردند شامل افراد بيگانه از انقلاب و حتي مخالف انقلاب و نظام اسلامي مي‌شد ولي اکنون که چهار دهه از آن زمان گذشته، بسياري از مسئولين نظام جمهوري اسلامي در قواي مختلف و در دستگاه‌هاي وابسته به حکومت و حتي در نهادهاي انقلابي، از مصاديق بارز «مرفهين بي‌درد» هستند! امام در دهه 60 مي‌فرمودند: «هرچه برويد سراغ اينکه يک قدم برداريد براي اين که خانه‌هاتان بهتر باشد، از معنويتتان به همين مقدار کاسته مي‌شود»
عالی ترین دادگاه سازمان ملل رای بر امکان رسیدگی شکایت ایران از تحریم های ترامپ داد+ ویدئو
بالاترین دادگاه سازمان ملل متحد حکم داد که می تواند پرونده ای را که ایران علیه ایالات متحده در تلاش برای پایان دادن به تحریم های دولت ترامپ پس از خروج از توافق بین المللی با هدف محدود کردن برنامه هسته ای تهران ، در سال 2018 اعمال کرده است ، مورد رسیدگی قرار دهد. ایران این پرونده را در سال 2018 پس از تحریم دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور وقت آمریکا ، پس از تصمیم وی برای کنار گذاشتن پیمان سال 2015 مطرح ساخت. اکثریت هیأت 16 نفره قضات روز چهارشنبه اعلان داشتند که دیوان بین المللی دادگستری (ICJ) که به دادگاه جهانی نیز معروف است ، صلاحیت رسیدگی به این ااختلاف را دارد.