دکتر محمد زهساز درگذشت !
کرونا خلوت و تنهایی مرگ را شدیدتر کرده است، انسان فرهیخته ای از بر ما می گذرد و می رود و ما بی خبر می مانیم ! شاید اطلاع بیابیم و شاید مجال آن را نیز نیابیم ! .......................به سادگی مقاومت مصالح و ارتعاشات را برایمان به زبان ترکی تدریس کرده بود ، وقتی از شتاب کریولیس می گفت همه مان با دقت حواس خود را جمع کرده بودیم تا بتوانیم آن را درک کنیم ، بعد از کلاس بچه ها گفتند ؛ آقای مهندس بیزکی بیز زات، باش تاپ مادوخ و .... او خندید و گفت اوقدر قالارسوز که باش تاپارسیز!
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم ربانی، فقیه و حکیم مجاهد، آیةالله مصباح یزدی را تسلیت گفتند.
با تأسف و تأثر فراوان خبر درگذشت عالم ربانی، فقیه و حکیم مجاهد، آیةالله آقای حاج شیخ محمدتقی مصباح یزدی را دریافت کردم. این، خسارتی برای حوزه‌ی علمیه و حوزه‌ی معارف اسلامی است. ایشان متفکری برجسته، مدیری شایسته، دارای زبان گویائی در اظهار حق و پای با استقامتی در صراط مستقیم بودند. خدمات ایشان در تولید اندیشه‌ی دینی و نگارش کتب راه‌گشا، و در تربیت شاگردان ممتاز و اثرگذار، و در حضور انقلابی در همه‌ی میدانهائی که احساس نیاز به حضور ایشان میشد، حقاً و انصافاً کم‌نظیر است. پارسائی و پرهیزگاری خصلت همیشگی ایشان از دوران جوانی تا آخر عمر بود و توفیق سلوک در طریق معرفت توحیدی، پاداش بزرگ الهی به این مجاهدت بلندمدت است. اینجانب که خود سوگوار این برادر قدیمی و عزیز میباشم، به خاندان گرامی و فرزندان عالم و صالح و دیگر بازماندگان ایشان و نیز به شاگردان و ارادتمندان این معلّم بزرگ و به حوزه‌ی علمیه تسلیت عرض میکنم و علوّ درجات ایشان و مغفرت و رحمت الهی را برای ایشان مسألت مینمایم.
پیر کاردین درگذشت
کاردین در نزدیکی ترویسو در شمال ایتالیا ، فرزند ماریا مونتاگنر و الساندرو کاردین متولد شد. والدین او تاجر ان ثروتمندی بودند ، اما در جنگ جهانی اول ثروت خود را از دست دادند. آنها برای فرار از پیراهن های سیاه موسولینی ایتالیا را ترک کردند وی به همراه ده خواهر و برادرش در سال 1924 در سنت اتین فرانسه اقامت گزیدند. پدرش آرزو داشت که معماری بخواند ، اما از کودکی به لباس سازی علاقه داشت.
دیه گو مارادونا در گذشت ! + ویدئو موسیقی مارش جنگاوران
دیه گو مارادونا قهرمان ورزشی براثر سکته قلبی درگذشت، او قهرمان و انسانی متفاوت بر روی کره زمین بود !
مرد بزرگی که واقعا بزرگ بود!
4 آذر ماه سال 1345 روز مرگ انسان وارسته و برزگی است که گذر زمان هرگز نام او را نخواهد توانست از صحنه تاریخ فرهنگ این سرزمین بزداید!
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی درگذشت!
دوست فرهنگ وهنر ما ،" دکتر محمد محمد پور" در غربت و بیداد کرونا از میان ما رخت بربست و به لقا الله پیوست! درگذشت آن بزرگوار خردمند را به خانواده و دوستان اهل هنر و فرهنگ تسلیت می گوییم .
دکتر حمید حسین خواه پزشک شریف و صاحب دانش زندگی در اجتماع مردمان درگذشت !
چند بار از ایشان خواسته بودم ، تا با مصاحبه ای با عنوان" پزشک شهر مان" ، آغاز گر یک ستون برای انسان های همراه مردم و معتمد شهر باشیم ، اما نتوانسته بودیم این برنامه را آغاز کنیم ! بعد از دوران کرونا ندیده بودمشان ، زنگ زدم با ایشان صحبت کنم ، باز از مصاحبه گفتم ؛ گفت خبری بد برایت دارم ، با لوسمی مواجه شده ام ، یک و نیم ماه بیمارستان بودم ، الان هم از بیمارستان می آیم ، کسی را نمی بینم ! گفتم اگر حوصله داشتید ، خاطرات خودتان را برایم ارسال کنید بعد گفتم می خواهید برایتان نان سنگک بگیرم ؟ خندید و گفت نه در قرنطینه هستم ! فقط دعا کن و ....... اگر ندیدیم همدیگر را ! حلالم کن !