حالا «مرحوم نرم‌افزار»!
نکته مهمي که مسئولين نظام و ازجمله مجموعه وزارت تعاون و کار و تأمين اجتماعي بايد به آن توجه داشته باشند اينست که فروختن اموال «شستا» که متعلق به کارگران و بازنشستگان تأمين اجتماعي است و هزينه کردن آن براي ديگران، ظلم فاحش است. افزايش حقوق آنها و کوتاهي کردن در افزودن بر حقوق بازنشستگان تأمين اجتماعي، عين بي‌عدالتي و حتي حق آنان را به ديگران دادن است. مسئولان دولتي به‌ويژه سازمان تأمين اجتماعي بايد امانت‌دار باشند و در وانفساي گراني‌هاي سرسام‌آور که بازنشستگان تأمين اجتماعي را به استيصال کشانده، از جيب آنها خرج نکنند. بازنشستگان تأمين اجتماعي قشر شرافتمندي هستند که بيش از ساير اقشار زحمت کشيده و به کشور خدمت کرده‌اند. اين مردم آبرومند به صدقه‌اي تحت عنوان بسته‌هاي معيشتي نياز ندارند. اگر حق واقعي آنها را از پولي که متعلق به خودشان است بدهيد، کافي است.
اين، نگاه به درون نيست
توصيه دقيق و کارساز «نگاه به درون به جاي نگاه به بيرون» که بارها در کلام رهبري در سال‌هاي سخت محاصره اقتصادي و تحريم‌هاي ظالمانه آمريکا تکرار شد و هنوز نيز ايشان بر آن تأکيد دارند، ايجاب مي‌کند مشکلاتمان را در تمام زمينه‌ها با تکيه بر نيروها و امکانات داخلي حل کنيم. براي عمل به اين توصيه، دو اهرم قوي در اختيار داريم؛ نيروي انساني با استعداد و ثروت‌هاي زيرزميني و روي زميني فراوان که ايران پهناور از آن برخوردار است. آنچه کم داريم، مديريت صحيح براي بکارگيري نيروي انساني و استفاده بهينه از امکانات و ثروت‌ها براي سرعت بخشيدن به چرخ‌هاي پيشرفت کشور است.
چاره گذر از بحران ها ! توانایی های مدیر و معرفت ها و ارزش های اخلاقی تولید !
جامعه ما هنوز له کردن جوجه های زنده و چند روزه را با لودر و دستگاه های وحشتناک فراموش نکرده است ! که چگونه معرفت ها و ارزش های اخلاقی در زیر سنگینی چرخ های لودر ها له شدند. تولید و توزیع برای خواص نه عامه مردم و توده ، خارج از معرفت های اخلاقی و ارزش ها است و به مثابه سوراخ کردن کشتی هایی است که نه از برکت صلاحیت بلکه از ویژه خواری نصیب این مدیران ناکارآمد شده است. کشتی های سوراخ توان حمل کاپیتان های نالایق شان را هم نخواهند داشت، چه بهتر درایت به خرج دهند که اگر خود نتوانند مدیران بالادست آنان چاره ای جز خردمندانه رفتار کردن نخواهند داشت ؛ که در هر صورت این سلسله معیوب ، ناتوان از ادامه کار خواهد بود ....................بحث چندین " ام " یا در زبان فارسی " میم " همچنان در تحلیل این ماجرا قابل دقت است. تولید هرچه باشد از محصول صنعتی تا ارائه خدمات با چندین "میم" مرتبط است ! میم اول "مواد اولیه" ، میم دوم "ماشین آلات و متد" ، میم سوم "منابع مالی" و میم چهارم "منابع انسانی" و میم پنجم و مهم ترین آنها " مدیریت " کار است ، گاه میم دیگری بنام " مشتری " نیز از عوامل تولید محسوب می گردد ! اما " میم " دیگر که بر این مجموعه وارد شده است و بقول معروف میم بعلاوه یا میم پلاس از عناصر مهم است " معرفت ها و ارزش های اخلاقی " تولید می باشد.
آسمان شب تیره الهام بخش است + ویدئو
محیط شبانه یک منبع طبیعی گرانبها برای تمام حیات کره زمین است ، اما درخشش نور کنترل نشده فضای بیرونی یعنی شهرهای روشن ، ستاره ها را پنهان کرده و برداشت ما از شب را تغییر داده است. ...........آسمان شب طبیعی میراث مشترک و جهانی ماست ، اما به سرعت برای جدیدترین نسل ها ناشناخته است.
عریضه نویسی که قلم و کاغذی برای نوشتن عریضه ندارد!
عریضه نویس روی پله های دارایی نشسته است ، درد مردم را گوش می دهد و برای آنها عریضه می نویسد شاید که یک امضا زیر عریضه ی او درد بی درمانی را حل کند ؛ اما اگر با عریضه اش مشکلی حل می شد ؛ شاید برای خودش هم می توانست کاری بکند ، اما این روزها قلم و کاغذش را گرفته اند و تنها می تواند گوش بدهد و شفاها حرف هایی به مخاطب خود یاد دهد!
دیوان بین المللی بحران نفت ایران را بررسی می کند
خبرنگار : آقای شایگان می توانید بگویید چرا دولت شما ، در اینجا حاضر نشده است. شایگان: بله ، چون دولت ایران معتقد است که دادگاه صالح نیست. - خبرنگار : چرا فکر می کنید دادگاه صالح نیست. - شایگان: زیرا اولاً ملی شدن امر داخلی هر حکومت است و دوم اینکه دولت انگلیس هیچ ارتباطی با این ماجرا ندارد.
فراموشی  کرونا و کرامت انسان ها ! چراغ های زرد و قرمزرا برای صفوف مرغ و روغن روشن کنید
هیچ کس از فاصله فیزیکی در صف سخن نراند و متوجه نشد که این صف را نمی توانند صف دشمنان ، صف شمال و یا صف عزاداری بنامند . صف ها در دوران کرونا ، صف شیوع بیماری کرونا و صف بیماری تحقیر و از بین بردن کرامت انسانی و عزت نفس هم وطنان است .
جان مردم، در گرو بي‌تدبيري
فردا صبح شهرهایی که در تعطیلات نوروز سفر به آن‌ها ممنوع است اعلام می‌شود. رنگ‌بندی شهرهای قرمز و نارنجی تغییر نمی‌کند و فقط شهرهای جدیدی که قرمز می‎شوند اعلام می‌شود، ......... بخش عمده‌اي از عوارض مربوط به ويروس کرونا به عدم قاطعيت مسئولين مبارزه با اين بيماري باز مي‌گردد. بخش ديگري نيز به عدم التزام به اجراي دقيق تصميمات ستاد ملي مبارزه با کرونا مربوط مي‌شود. با اين حال حضرات مسئولين بهداشتي کشور همواره مردم را مقصر ادامه بيماري کرونا و گسترش آن در کشور قلمداد مي‌کنند. واقعيت براساس آنچه در يکسال گذشته تجربه شده اين است که مردم بيش از 80٪ از تصميمات مسئولين را به اجرا درآورده‌اند و به جرأت مي‌توان گفت همراهي مردم با مسئولين براي مبارزه با کرونا از نمره بالايي برخوردار است. آنچه در اين ميان مشکل‌آفرين است، بي‌تصميمي‌ها و بي‌عملي‌هايي است که در طول يکسال گذشته مشاهده شده است. اکنون که بيش از چند روزي به عيد نوروز و تعطيلات سال نو نمانده ترديدها و بي‌تصميمي‌هاي عجيبي در مجموعه مراکز مسئول مبارزه با کرونا مشاهده مي‌شود. بعضي از آنها مي‌گويند به طور کلي سفرها را کنار بگذاريد و بعضي ديگر مطالبي مي‌گويند که نشان‌دهنده تشويق به سفر کردن است. رسانه ملي و مراکز تفريحي و رسانه‌هاي تبليغاتي فضاي مجازي نيز از طرف ديگر مشغول تشويق مردم به شکل‌هاي مختلف براي سفر کردن در ايام نوروز هستند، البته به صورت غيرمستقيم. وقتي يک مرکز تفريحي اعلام مي‌کند که از حالا آماده رزرو اتاق در فلان استان براي ايام تعطيل نوروز هستيم و فلان قدر هم تخفيف مي‌دهيم و همزمان آگهي‌هاي تبليغاتي مراکز تفريحي و ايرانگردي از رسانه‌هاي مختلف در تشويق مردم براي سفر کردن منتشر مي‌شوند، اينها به معناي اين است که در کشور شيوه واحدي براي نشان دادن راه درست مقاومت در برابر ويروس همه‌گير کرونا وجود ندارد. تا زماني که اين آشفتگي‌ها در کشور ادامه داشته باشد، مردم نمي‌توانند عزم مسئولين را براي مبارزه جدي با کرونا باور کنند. مردم زماني به اين نتيجه خواهند رسيد که لازم است به دستورالعمل‌هاي مسئولين عمل کنند که هيچ تضاد و تناقضي ميان گفته‌هاي آنان جود نداشته باشد.
بنفشه زیر برف
اسفند که پایش از روی زمین بلند شد ، بنفشه در زیر پایش به چشم خورد ، به برگ هایش تکانی داد وگلبرگ هایش را لرزاند تا فروردین را بهتر ببیند .
مسجد امام علی رشدیه زیر بارش برف
ملکه ی ضایعات ، در هند چیزی به هدر نمی رود!
دانشمند وینا ساهاج والا یک فوق ستاره بازیافت است که دارای ایده های جسورانه جدیدی در مورد نحوه صرفه جویی در زباله ها از محل دفن زباله است. همانطور که انبوه زباله های عمومی استرالیا در کنار انبوه پلاستیک انبارهای بازیافت بوجود می آید ، اختراعات ابتکاری وی ممکن است راه حل های جدید مهیجی ارائه دهد. وینا از کودکی با الهام از قدم زدن در خیابان های محله بمبئی خود ، مشاهده کرد که تقریباً همه چیز دوباره مورد استفاده قرار گرفته و "هیچ چیز هدر نمی رود".
برف پای کوه عینالی در پارک جنگلی
زمستان آخرین زور خود را نشان می دهد ، پشت کوه ، در محلی بین تبریز و عینالی درخت های بسیار کاشته اند ، برف به زیبایی این منطقه که نمود خرد طراح های آن است ، افزوده است
روز برفی تبریز
چند روز بهاری ناگهان شبانه به یک روز برفی و زمستانی تبدیل شد ؛ عکس رشدیه تبریز را نشان می دهد.
کمبودها و مشکلات کشور ناشی از ضعف برخی مسئولان است
دکتر دهقان تصریح کرد: آرمانهای امام راحل و مقام معظم رهبری مورد انتظار مردم از مسئولان کشور هستند که باید در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشیم. وی با اشاره اینکه انقلاب حلقه واصله ایشان با مردم است، خاطر نشان کرد: مسیری که برای اعتلای نظام و انقلاب انتخاب کرده‌ایم مسیر درستی بوده و هیچ انرژی منفی نمی‌تواند ما را از این مسیر منحرف کند.
زنبق وحشی عینالی
پشت به خورشید مغرور زیبایی می پاشد به کوهستان پیام نوروز می دهد به مردمان بهار می آید !
شرمی که کم رنگ می شود ! خودروی سوناتا با پلاک مخدوش
راننده خودرو پلاک خود را با رنگ تیره پوشش داده تا دوربین ها نتوانند شماره اش را بخوانند و بسادگی تخلف رانندگی در مقابل چشم مردم انجام می گیرد ؛ هدف راننده شاید فرار از شناسایی توسط دوربین هایی باشد که ممنوعیت تردد در ساعات آخر شب را کنترل می کنند...
رنگ آمیزی شب تبریز با بالن های نورانی
مرد جوان با ماسک بهداشتی خود مودبانه در گوشه ای از فلکه همافر در حال نمایش بالن های نورانی خود است ، او شب را رنگ آمیزی می کند و در سکوت خود زیبایی را به خیابان آورده است ، دو جوان از راه می رساند و مرد بالن نورانی را برای هدیه به نامزدش می گیرد و می روند
زنبق وحشی کوهستان عینالی نواخوان، درگام به سوی بهار
زنبق در سرخی کوه ، در میان سنگ و خاک می درخشید ، انگار می خواست در موسیقی بهار او نیز نوای خود را بنمایاند و به گوش ها برساند .... و چقدر توانمند در این جلوه گری اش بود!
آخرین گل زمستانی منتظر بهار در خاک سرخ عینالی
کوه خالی است و رنگ سرخ خاک، زیبایی خود را به همه جا ساطع می کند و یک گل می خواهد آمدن بهار را زودتر از همه شادباش بگوید....
گل های وحشی زمستان عینالی
برگ های مخملین خودش را در زیر برف پنهان داشته بود ، حال در مقابل آفتاب پراکنده کرده است تا با نور و حرارت بهاری شادابی را نشان دهد
گل های زمستان عینالی برای بهار ! کروکاس عینالی
آنها بخوبی متوجه آمادگی زمستان برای رفتن شده اند، از زیر هر قطعه سنگ و از هر گوشه و کنار بهار در عینالی درحال آمدن است ...
پدر !
انیمیشن پدر کاری از هنرمندان جوان ایرانی است که با نگاه پر احساس خود به پدر اثر هنری خود را آفریده اند. انیمیشن توسط کمپانی بار انتشار یافته است.
عینالی در زمستان
۱۵۰۰ تریلیون تومان از سرمایه مردم در «بورس» ذوب شده است
مواردی وجود دارد که یک شرکت کاغذی با سرمایه ۲۰۰ میلیارد تومانی طی سه ماه تمام فرآیند پذیرش در بورس انجام شده و با رقم ۳۲۰۰ میلیارد تومان به مردم فروخته شده است، این در حالی است که این شرکت حتی دفتر مرکزی هم ندارد و اکنون سهام فروخته شده اش کاغذی بیش نیست؟ علت چنین پذیرش های بورسی چیست؟ نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی همچنین با ابراز تاسف از ضعف مدیریت رئیس جمهور در اداره سرمایه مردم در بازار بورس، خاطرنشان کرد: آقای روحانی در جایگاه ریاست جمهوری رسما مردم را دعوت به حضور در بورس کرد و متعاقب آن میلیونها نفر با گرفتن کد بورسی به خرید سهام اقدام کرده اند. آقای رییس جمهور قول داد که از سرمایه مردم در بورس حمایت و حفاظت خواهد کرد.