اصرار کانون سردفتران و دفتریاران استان آذربایجان شرقی برای تنظیم سند خودرو در دفترخانه ها
آقای محمد جعفرمنتظری : اگر دفترخانه‌ای برای زدن وکالت‌نامه برای نقل و انتقال خودرو به بهانه اینکه باید سند قطعی زده شود، سر باز زند؛ تخلف و ترک امر و قابل تعقیب است. دادستان‌کل کشور از مالکان خودرو خواست برای نقل و انتقال خودرو خودشان شخصا اقدام کنند و از طریق وکالت این کار را انجام ندهند.
تصحيح سياست تعامل با طالبان
جمهوري اسلامي ايران، با توجه به سياستي که بالاترين مقام اجرائي آن اعلام کرده، فقط زماني يک دولت جديد را در افغانستان به رسميت خواهد شناخت که براساس قانون اساسي مورد تأييد مردم افغانستان و با تکيه بر آراء مردم اين کشور تشکيل شده باشد. از آنجا که گروه تروريستي طالبان اصولاً اعتقادي به آراء مردم ندارد و مراجعه به صندوق‌هاي رأي و برگزاري انتخابات اصولاً در قاموس اين جماعت وجود ندارد، هرگز نمي‌تواند از جمهوري اسلامي ايران انتظار به رسميت شناخته شدن داشته باشد. رهبران طالبان در دو هفته اخير که قدرت را در کابل در دست دارند، بارها حکومت خود را «امارت اسلامي افغانستان» ناميده و بر اين نکته تأکيد کرده‌اند که تمام تصميمات براي تشکيل دولت و تدوين مقررات اين امارت براساس نظر «امير» يعني ملاهبة‌الله آخوندزاده خواهد بود و مبناي تمام تصميمات نيز احکام شريعت براساس برداشت اين شخص است. اين، يعني در امارت اسلامي مورد نظر طالبان، رأي مردم جايگاهي ندارد و اين گروه حتي حاضر نيستند همچون بعضي کشورها که در عين استبدادي عمل کردن، ظاهر را حفظ مي‌کنند و انتخابات صوري برگزار مي‌کنند نيز عمل نمايند!
شهردار تبریز انتخاب شد
شهردار تبریز با 7 رای از سیزده رای انتخاب شذ ......رییس شورای اسلامی شهر تبریز پیش از این در یک مصاحبه گفته بود تلاش می شود با تعامل سایر اعضای شورای جدید شهردار آینده در حد وزیر انتخاب شود. که با توجه عدم رای حجت الاسلام برگی به شهردار منتخب سایر اعضا ، چگونگی نظر وی قابل دقت خواهد بود
نتوانستند حضوری تبریک بگویند ، بنر زدند !
حتما نصب بنر تبریک روابط عمومی شهرداری منطقه دو در خیابان گلکار نشانه عدم امکان مسئول روابط عمومی شهرداری جهت تبریک حضوری به رییس شورای اسلامی شهر نیست! چون خیلی ها به ملاقات رییس شورا می روند ! اما شاید امکان ارسال فکس و یا یک تبریک بر روی یک صفحه کاغذ ممکن نبوده است !
برکناری رضوانی فر! مدیرعامل شستا !
امروز ۳۰ مرداد ماه محمد رضوانی فر مدیرعامل شستا از سمت خود عزل و شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، سید ضیاءالدین شجاعی برهان را به عنوان سرپرست شستا منصوب کرد.....
خيرخواهانه با رئيس‌جمهور
افرادي که در رسانه‌ها به رئيس‌جمهور رئيسي توصيه‌هائي دارند را در يک تقسيم کلي مي‌توان به دو دسته تقسيم کرد. عده‌اي تلاش مي‌کنند به ايشان از گُل نازک‌تر نگويند تا مبادا خاطر آقاي رئيس‌جمهور رنجيده شود و عده‌اي بدون چنين ملاحظاتي آنچه را که مي‌فهمند و به صلاح کشور مي‌دانند گوشزد مي‌کنند و اين بيت بسيار خيرخواهانه سعدي را نيز به آن ضميمه مي‌کنند که: «من آنچه شرط بلاغ است با تو مي‌گويم – تو خواه از سخنم پند گير و خواه ملال». روزنامه جمهوري اسلامي و شخص اينجانب، در دسته دوم قرار داريم. اولين توصيه به رئيس‌جمهور رئيسي اينست که به توصيه‌ها و پيشنهادهاي افراد دسته اول هم حتماً توجه کنند ولي با اين پيوست که آنها در خوشبينانه‌ترين حالت با چشم و گوش بسته نظر مي‌دهند و نمي‌توانند ناصحان و مشاوراني هوشيار باشند. آنها به ناصحان دسته دوم تهمت بدخواهي مي‌زنند ولي تأکيد مي‌کنيم که خيرخواهي واقعي را فقط از کساني مي‌توان انتظار داشت که آنچه را مي‌فهمند بدون ملاحظه با شما در ميان مي‌گذارند نه کساني که اهل بله‌قربان‌گوئي هستند.
تانک تی 26 شوروی در خیابان های تبریز
تانک تی 26 لشکر زرهی شوروی ، همراه با سایر نیروهای نظامی در سال 1941 در خلال جنگ جهانی دوم وارد ایران شد ، در این عملیات نیروهای انگلیسی از جنوب و شوروی از شمال شرکت داشتند ! تصویر تانک شوروی را در یکی از خیابان های تبریز نشان می دهد
نان سنگکی که در تبریز سه هزار تومان شد
افزایش قیمت نان سنگک ، یک روز بعد از تنفیذ ریاست جمهوری آقای رئیسی امری ساده نیست ،چگونه ممکن است شیرینی ریاست جمهوری با افزایش قیمت نان همزمان باشد و کدام تیم اقتصادی به این نتیجه رسیده اند که سنگک را گران کنند !.............به نظر می رسد ، افزایش قیمت نان سنگک بزرگ از 2 هزار تومان به 3 هزار تومان بدون جایگیری تیم مدیریتی آقای رئیسی؛ چندان منطبق با برنامه های رئیس جمهور نباشد. زیرا که هنوزهیچ تیم مدیریتی جدید و با ایده های نوین در مصدر کار ننشسته اند.
نگاه حکمراني به اينترنت
در مورد طرح صيانت، راه درست اينست که نمايندگان مجلس طرح صيانت از صفات حکمراني عادلانه از نظر اسلام را جايگزين آن کنند و قبل از ساير کارگزاران نظام، خود نمايندگان در يک دوره زماني مشخص براي منطبق نمودن رفتار خود با اين طرح تمرين نمايند و سپس اجراي آن را براي ساير مسئولين نظام الزامي کنند. اگر مسئولان نظام جمهوري اسلامي در قواي سه‌گانه و تمام دستگاه‌هاي تابعه رفتار خود را بر مبناي عدالت اسلامي منطبق نمايند و از هر نظر به رعايت حقوق عامه مردم پاي‌بندی نشان بدهند، گرايش مردم به آنها و به نظام و انقلاب اسلامي چنان خواهد شد که نه اينترنت، نه ماهواره و نه هيچ ابزار قدرتمند ديگري نخواهد توانست ميان مردم ايران و مسئولينشان کمترين فاصله‌اي بيندازد. الآن اگر فضاي مجازي حضرات مسئولين را دچار نگراني کرده، به دليل بد بودن فضاي مجازي نيست بلکه به دليل بد بودن رفتار خود مسئولين با مردم و حتي با همديگر است. شما اگر با مردم عادلانه رفتار کنيد، حقوق آنها را رعايت نمائيد، آزادي‌هاي مشروعشان را به رسميت بشناسيد، به حق انتخابشان پاي‌بندي نشان بدهيد و از جنگ قدرت که زندگي و معيشت مردم را تباه کرده است دست برداريد، مردم چشمشان را به شما مي‌دوزند و گوششان را بدهکار شما مي‌کنند و سخن شما را بر هر سخن ديگري از هر جا و هر کس باشد ترجيح مي‌دهند. مشکل اينست که اکنون شما با مردم چنين رابطه‌اي نداريد و به همين دليل است که از اينترنت نگران هستيد. شما اگر رفتارتان را تغيير دهيد و کاري کنيد که بتوانيد بر قلب‌ها حکمراني کنيد، خواهید دید که هيچ نيازي به مسدود کردن يا محدود کردن و يا فيلتر کردن شبکه‌هاي اجتماعي نداريد. شما حکمرانان بايد نگاهتان به شبکه‌هاي اجتماعي را تغيير دهيد.
هر جا کار را منوط به غرب کردید ناموفق بود هر جا بدون اعتماد به غرب بود پیش رفتید
در این دولت معلوم شد که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد و آنها کمک نمی‌کنند و هرجا که بتوانند ضربه خواهند زد و اگر جایی هم ضربه نمی‌زنند به این دلیل است که نمی‌توانند.................. امریکایی‌ها در زبان و وعده می‌گویند تحریم‌ها را بر می‌داریم اما تحریم‌ها را برنداشتند و برنمی‌دارند، ضمن آنکه شرط هم می‌گذارند و می‌گویند که باید در همین توافق جمله‌ای بگنجانید که بعداً درباره برخی موضوعات صحبت شود و گرنه توافقی نخواهیم داشت.
دولت بعدی حل مشکلات خوزستان را به صورت جدی دنبال کند
در روزهای اخیر یکی از نگرانی‌های واقعاً دردآور، مسئله آب خوزستان و مشکلات مردم بود. ایشان با گلایه از رعایت نشدن توصیه‌های متعدد قبلی درباره آب خوزستان و فاضلاب اهواز افزودند: اگر آن توصیه‌ها مورد توجه قرار می‌گرفت مسلماً این وضع ایجاد نمی‌شد که مردم وفادار خوزستان را با وجود این‌همه امکانات و استعدادهای طبیعی و کارخانجات در استان، ناراضی و ناراحت کند. .... مردم ناراحتی خود را بروز دادند اما هیچ گله‌ای از آنها نمی‌توان داشت چراکه مسئله آب آن‌هم در آن آب‌وهوای گرم خوزستان مسئله کوچکی نیست. ایشان با اشاره به حضور وفادارانه و فداکارانه مردم خوزستان در خط مقدم مشکلات هشت سال دفاع مقدس، گفتند: این مردم نباید دچار مشکلات باشند و اگر به در وقت خود به کار مردم رسیدگی می‌شد، این وضعیت ایجاد نمی‌شد.
واگذاری غیرقانونی نفتی به یک خانواده!
اقدامات عجيب زنگنه بار ديگر باعث شد تا نهادهاي نظارتي در نامه‌هايي هشدارآميز به او اعلام كنند،‌چنانچه از موضع غيرقانوني خود كوتاه نيايد، عدم تمكين او از قانون منجر به ارسال پرونده‌اش به دادسرا مي‌شود، ولي وزير نفت در پاسخ به اين انتقاد بهانه ديگري مي‌آورد. او معتقد است طبق جزء ٥ بند «الف» ماده ٣ قانون وظايف و اختيارات وزارت نفت، او براي اتخاذ اين تصميم محق است،‌در حالي كه موضوع اين قانون وضع مقررات و صدور دستورالعمل‌هاي لازم براي حسن انجام امور اكتشاف، توسعه، توليد، انتقال، حفظ حريم خطوط لوله و تأسيسات ذخيره‌سازي، توزيع و مصرف فرآورده‌هاي نفت، گاز و محصولات پتروشيمي است و اساساً ربطي به اختيارات قانوني در واگذاري بهره‌برداري و اعطاي مجوز كسب سود از تأسيسات دولتي به يك شركت خصوصي ندارد.
باغ سوخته کوچه حسن + ویدئو
ابتدا باغ کم درخت شد ، کم پشت تر گردید ، ناگهان آتش گرفت ، درختان باز کمتر شدند و این بار علف های خشک باغ سوختند....در هر بار سوختن، موجود زنده از درخت و بوته گیاه تا حشرات روی زمین آتش گرفتند
برنده انتخابات مردم و کسانی هستند که انتخابات را پر شور کردند
رهبر انقلاب با ابراز رضایت از ورود دستگاه قضا به بحث احیای حقوق عامه گفتند: این کارِ بسیار لازم و پر ارزش، جزو وظایف حتمی قوه قضائیه است و دایره عمل به آن باید از احیای واحدهای تولیدی و رفع تصرف منابع طبیعی، به عرصه‌هایی همچون سلامت، آموزش، محیط زیست و امر به معروف و نهی از منکر گسترش یابد. ایشان با ابراز تأسف از جاری نبودن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفتند: کسانی که به‌طور حقیقی و نه برای هیاهو یا مقاصد دیگر به این واجب الهی عمل می‌کنند باید مورد حمایت قرار گیرند. رهبر انقلاب، دستگاه قضا را به رفع خلأهای قانونی در بحث حقوق عامه فرا خواندند و افزودند: باید مشخص شود که حکم ضایع‌کنندگان حقوق عامه چیست تا از صدور احکام سلیقه‌ای جلوگیری شود. حضرت آیت الله خامنه ای با ابراز خرسندی از مبارزه با فساد در درون قوه قضائیه، این کار را دارای اولویت کامل و جزو واجب‌ترین امور خواندند و افزودند: البته اکثریت عظیم قضات و کارکنان دستگاه قضا، «مؤمن، شریف، پاکدامن و مسئولیت‌پذیر» هستند و گاهی نیز درباره میزان فساد در قوه افراط و جنجال می‌شود اما باید با تعداد کمِ عناصر فاسد هم به شدت و قاطعانه برخورد شود.
معابری در تهران به نام صمد بهرنگی ، جبار باغچه بان؛ هوشنگ مرادی کرمانی ، نجف دریابندری، فهمیه راستکارو مهدی آذریزدی
صورت جلسه شصت و یکمین و شصت و دومین جلسه کمیسیون نامگذاری و تغییر نام اماکن و معابر عمومی شهر تهران در صحن شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت.
رکورد شکنی حضور زنان در شورای اسلامی شهر
همراه با تبریز که خانم حکیمه غفوری با بیشترین آرا وارد شورای اسلامی شهر تبریز شده است ، اکنون در بوکان و در انتخابات اخیر، 3+1 نفر از زنان نامزد انتخاباتی را راهی پارلمان شهری کرده است و این وضعیت بوکان را تبدیل به یک مورد خاص کرده است. رکوردشکنی حضور ٣ عضو اصلی زن و کسب بیشترین رای توسط یکی از این زنان، در پارلمانی که تا کنون با دیدگاهی مردانه اداره می شد، می توان این نوید را به شهر بوکان ببخشد که شهری نوین با ظرفیت های توسعه برابر و عادلانه شکل بگیرد.
نتایج نهایی شورای اسلامی شهر تبریز مشخص شد
رای نفر اول خانم حکیمه غفوری 39942 رای از 279653 رای ، نشانگر تعلق 14 درصد کل آرا و رای نفر آخر آقای اسماعیل چمنی با 18045 رای نشانگر تعلق کمی بیش از 6 درصد کل آرای ماخوذه برای عضویت در شورای شهر می باشد. میزان مشارکت در انتخابات شوراها کمتر از 50 درصد واجدین شرایط بوده است.
نتایج نهایی دوره سیزدهم انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد
سید ابراهیم رئیسی 17میلیون و 900هزار رای محسن رضایی 3میلیون و 400 هزار رای عبدالناصر همتی 2میلیون و ۴۰۰ هزار رای قاضی‌زاده هاشمی یک میلیون را
پیروز بزرگ انتخابات ملت ایران است هیچ چیز نتوانست بر عزم مردم فائق آید
فرصت خدمتگزاری به کشور و ملت را قدر بدانید و انگیزه‌های خدائی را همواره مدّ نظر داشته باشید......
انتخابات مانند تشییع شهیدسلیمانی فراتر از سلیقه‌های سیاسی است همه باید شرکت کنند
گله‌های مردم بویژه قشرهای محروم درباره رسیدگی نکردن به مشکلات معیشتی آنها بجاست اما این مشکلات را باید با انتخاب فردی قوی، پرکار، قدرتمند و خستگی‌ناپذیر حل کرد و به فضل الهی روز جمعه مردم برخلاف خواست دشمنان، دوباره به ایران و جمهوری اسلامی آبرو می‌دهند و همه قشرها با سلیقه‌های متفاوت سیاسی به میدان می‌آیند
اعضای شورای نگهبان چه کسانی هستند + تصاویر
شورای نگهبان در نظام جمهوری اسلامی ایران یکی از مهم‏ترین نهاد‌های حکومتی به شمار می‌آید. این نهاد شباهت زیادی با بعضی از نهاد‌های حافظ قانون اساسی در تعدادی از کشور‌ها دارد. در قوانین اساسی برخی کشور‌ها نیز نهاد‌هایی به نام «دادگاه قانون اساسی»، «شورای قانون اساسی»، «دیوان قانون اساسی» و نظایر آن پیش بینی شده است که با وجود برخی تفاوت‌ها، از حیث ساختار و نوع مسئولیت‌ها با یکدیگر شباهت‌های فراوانی دارند؛.فقهای عضو شورای نگهبان عبارتند از : آيت الله احمد جنتی، آيت الله‌ سيدمحمدرضا مدرسی يزدی، آيت الله صادق آملی لاريجانی، آیت الله مهدی شب زنده‌دار ،آیت‌الله علیرضا اعرافی، آیت‌الله سید احمد خاتمی و اعضای حقوق دان شورا عبارتند از دکتر عباسعلی کدخدایی ، دکتر سیامک ره پیک ، دکتر سید فضل‌الله موسوی ، دکتر محمد دهقان ،دکتر محمدحسن صادقی مقدم ، دکتر هادی طحان نظیف !
وزیر گردشگری ایران برای امضای سند لغو روادید توریستی به مسکو سفر می کند
پیش از این، دکتر علی اصغر مونسان اعلام کرده بود که هم کشور ایران و هم کشور روسیه دو بازار بزرگ گردشگری در جهان محسوب می‌شوند، ایران در سال ۱۳۹۷ حدود ۱۰ میلیون و در سال گذشته حدود ۸.۵ میلیون گردشگر خروجی داشت و مشابه آن بازار گردشگری روسیه نیز آمار بالایی را دارد اما متاسفانه سهم میان دو کشور رقم بالایی نیست برای مثال در سال گذشته که البته دو ماه آن نیز در دوران کرونا بود گردشگران روسی که وارد ایران شدند حدود ۳۸ هزار نفر بودند که عدد بسیار کمی است، ما امیدواریم لغو روادید باعث رشد جهشی آمار گردشگران میان دو کشور باشد چرا که بر اساس تجربه ما از دیگر بازار های هدف گردشگری در زمینه لغو روادید رشد شتابان بوده، به هر شکل وجود روادید در تصمیم گیری گردشگران تاثیرگذار است.
گزارش‌های نادرست در نظریه نهایی شورا موثر نبوده است
شورای نگهبان ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت امام صادق علیه السلام و سالگرد رحلت حضرت امام خمینی رحمت الله علیه معمار کبیر انقلاب اسلامی و گرامیداشت سالروز حادثه پانزدهم خرداد ماه و با تقدیر و تشکر از رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی اعلام می‌نماید، در حین بررسی صلاحیت‌های داوطلبان ریاست جمهوری و پس از آن، در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها با استناد به بعضی از گزارش‌های نادرست و غیرمستند در مورد برخی داوطلبان محترم و بستگان ایشان نسبت‌های نادرستی داده شده است. شورای نگهبان ضمن تاکید بر حفظ حرمت اشخاص و محکوم نمودن هتک حرمت و حیثیت داوطلبان و خانواده‌های ایشان از کلیه رسانه‌ها موکدا می‌خواهد با توجه به محرمانه بودن بررسی صلاحیت‌ها در این شورا و با عنایت به اینکه در بررسی‌ها مجموعه‌ای از موضوعات، مستندات و مدارک مورد ارزیابی قرار گرفته و برخی گزارش‌های نادرست در نظریه نهایی شورای نگهبان موثر نبوده است، از گمانه‌زنی و استناد به امور غیرواقعی و نادرست اجتناب نمایند. در پایان طول عمر و سلامتی مقام معظم رهبری دامت برکاته را از خداوند متعال مسالت می‌نماییم.
تحولات منفي در شجره حاکميتي
هيچيک از مسئولان، فعالان سياسي، صاحبنظران، جامعه‌شناسان و حتي هيچيک از آحاد مردم عادي، از تحولات منفي پديد آمده در طبقه حکمران کشورمان بي‌خبر نيستند. اين تحولات که از ساده‌زيستي به اشرافيگري، از سواد و درک مطالب به مدرک‌گرائي، از مردمي بودن به بالانشيني، از تواضع به تکبر، از عدالت به ظلم، از حق‌خواهي به باطل‌گرائي، از صداقت به بي‌صداقتي، از خدمت به خالي کردن جيب مردم، از امانت‌داري به غارت بيت‌المال، از بي‌اعتنائي به مقام و منصب به خريد و فروش مقام و منصب، از آزاد گذاشتن مردم در انتخاب به محدود ساختن آزادي مشروع و از صلاح به فساد حرکت کردن و تغيير ماهيت دادن طبقه حکمران منجر شده، بهيچوجه قابل انکار نيست.....طُرفه اينکه در اين تغييرات و تحولات، تفاوتي ميان اصولگرا و اصلاح‌طلب وجود ندارد و از اينهم قابل تأمل‌تر اينکه اين هر دو جناح براي تسليم شدن در برابر اشرافيت و گرايش‌هاي مادي و غيرانقلابي و ضدارزشي توجيهاتي دارند و عليرغم اختلاف‌نظرهاي فراواني که در مشرب سياسي‌شان ديده مي‌شود، در پذيرش بي‌چون و چراي اين تغييرات و تحولات کاملاً اتفاق‌نظر دارند. آنکه در اين ميان سرش بي‌کلاه مانده، ملت است که مثل توپ فوتبال ميان اين تحول‌يافته‌هاي منفي‌شده ولي مثبت‌نما سرگردان است. محصول اين تحولات منفي در شجره حاکميتي، عشق به قدرت است که در رگ‌هاي تمامي اجزاء آن جاري و ساري است و هيچ شاخ و برگي از اين شجره را نمي‌توان يافت که از اين عشق مالامال نباشد. سازوکار حاکميتي نيز چنان است که تمام اعضاء آن از هر حزب و گروه و جناح، در دست گرفتن قدرت را حق‌الارث خود مي‌دانند و به اقشار ديگر اجازه ورود به اين عرصه را نمي‌دهند. اين، يعني در حال نزديک شدن به دوران ساسانيان هستيم و جامعه را طبقاتي کرده‌ايم. جامعه‌اي که حکمراني در آن به طبقه خاصي اختصاص داشته باشد و ساير طبقات، فرمانبردار باشند، يک جامعه طبقاتي است و در چنين جامعه‌اي، نه جمهوريت جاري است و نه اسلاميت در حالي که قرار بود ما جمهوري اسلامي باشيم