افسونگری برف و گل وحشی خشک در سرخی عینالی
کوهستان در سکوت سرما و برف آرام ایستاده است و سرخی خاک آن را گرم ساخته است ، عینالی با سفیدی برف و گل های خشکیده وحشی اش ، رنگ قرمز را به نمایش می گذارد......
صخره ها در جاده قدیم اهر تبریز
سنگ ها سال ها در برابر فرسایش ایستاده اند ، سال ها با سیل و آب دست و پنجه نرم کرده اند ، اما در صورت نیاز انعطاف بخرج داده اند و مانده اند.....
گل زمستانی عینالی
نخاله های ساختمانی در ونیار
برف توانسته است که زشتی نخاله های ساختمانی در کوهستان و طبیعت را بپوشاند، اما بهار با لطافت و گرمی زشتی بی مسئولیتی ها را بیشتر نشان خواهد داد.منطقه ونیار آجی از زیباترین بخش های شهر تبریز است که اکنون تبدیل به زباله دان شده است.
هوای آلوده امروز تبریز!
هوای شهر تبریز امروز نیز همچون چند روز گذشته برای گروه‌های حساس، بیماران و زنان باردار و کودکان ناسالم است و این افراد نباید در این شرایط هوایی در فضاهای آزاد تردد کنند.
آجی چای در زمستان
سرمای شدید آجی را نیز متوقف کرده است و لایه های یخ روی آجی را پوشانیده ، رودخانه ای که گااه شور و تلخ می نمود اکنون سرد است .
عینالی و سرما
رشدیه ، آخرین روز پاییز
گل های سرمای عینالی
گل های هوای سرد عینالی
نماهایی از درخت گز در تبریز بارانی
خیابانی در تبریز و روز بارانی و درختان گزی که از پاییز آنها هنوز بسیار مانده است ! درختان استوار و زیبای گز در طول سال به چندین رنگ در می آیند و اکنون نوبت رنگ پاییزی آنهاست .
گل های پاییز زیر قطره های باران !
پاییز در انتهای راه خودش است اما بوته گل های رنگین در فکر ادامه ی گل افشانی !
وقتی طرح تفصیلی مقدس می شود!
دو درخت را بعنوان یک ژست یا سمبل و یادگاری از درختان باغ در وسط خیابان قطع نکردند تا مردم فراموش نکنند زمانی اینجا پر از درخت بود و سپس تابلویی در کنار یکی از درختان نصب شد که اسمی از شهردار منطقه که اجرای طرح را عهده دار بود ، در آن جای نگرفته بود ، اسم شهردار جدید منطقه و اسم شهردار زمان بود که خدا عاقبت بخیرش کند.
سرما روی گل های عینالی
تصویری از عینالی
چشم اندازی در عینالی در پاسداشت روز خاک!
اینجا تبریز است ، نه چندان دور ! که اصلا نزدیک است ! سکوت کوهستان با صدای پرنده ای خوش نوا که در سرما اعجاز می کند، می شکند ! صدای پای آب می آید و می گذرد .... و بهار بعد زمستان خواهد آمد ...... بهار ، پاییز و زمستان در زیبایی فاصله با هم ندارند وقتی بتوانیم خاک را پاس بداریم !
زمستان بر روی " پایان کورپوسی "
باغات باغمیشه را که رد می شدی ، می توانستی "پایان گولی " را ببینی که مردان در آنها مشغول شنا می بودند ! وارد جاده قدیم و راه شوسه "پایان" می شدی که هر از گاهی یک کامیون از آن عبور می کرد و تو در مسیر ونیار از چندین پل قدیمی رد می شدی ! پل اول در زیر آوارها ماند و هنوز امکان احیا و بیدار کردنش ممکن است ! اما پل دوم در این راه هنوز بدون استفاده پا برجاست! چند قطعه سنگ از این پل جدا شده است و همانجا روی زمین افتاده است.
اولین برف پاییزی تبریز روی گل گازنانیا
طرح اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری اول آذر۱۳۹۹
مهندس ناظر موظف است از شروع عملیات ساختمانی و در تمام مراحل بر عملیات عمرانی از لحاظ انطباق ساختمان با مشخصات مندرج در پروانه و نقشه ها و محاسبات فنی ضمیمه آن مستمراً نظارت نماید و در صورت وقوع تخلف ساختمانی، به فوریت مراتب را کتباً به شهرداری، مالک و حسب مورد سازنده ی ذیصلاح یا پیمانکار ساختمان اعلام نماید، عدم گزارش و یا تعلل در اعلام به موقع تخلف رافع مسئولیت مالک و سازنده نمی باشد. شهرداری مکلف است پس از آگاهی از بروز تخلف از مفاد پروانه که توسط مهندس ناظر اعلام می شود، همچنین در مواردی که از طریق مامورین ذیربط و یا براساس گزارش سازمانها و دستگاه های مسئول و یا اعلام شهروندان از وقوع تخلف مطلع می شود، بلافاصله از ادامه عملیات عمرانی و ساختمانی جلوگیری نماید و به مالک یا سازنده اخطار نماید ظرف مدت ده روز پس از ابلاغ نسبت به رفع خلاف و تطبیق آن با پروانه ساختمانی اقدام نماید. در صورتی که مالک با سازنده در مدت مزبور رفع خلاف ننماید، شهرداری مکلف است پس از اخذ دستور دادستان بوسیله مأمورین خود در مقام ضابط دادگستری و با همکاری ماموران نیروی انتظامی نسبت به تخریب آن چه بر خلاف مفاد پروانه احداث شده است، اقدام می نماید. در این صورت مالکان و یا ذی نفعان متخلف، مکلف به پرداخت کلیه هزینه های تخریب و اعاده به وضعیت مجاز به شهرداری می باشند. ادامه عملیات اجرایی مستلزم اخذ گواهی عدم خلاف از شهرداری است.
شگفتی گل های پاییز و پروانه ای بر روی آنها !
پاییز نه تنها با برگ هایش رنگ ها را به چالش می کشاند ، بلکه گل هایش نیز رنگ آمیزی هنرمندانه خود را دارند و وقتی پروانه ی رنگین در این میانه بر روی گل می نشیند شعر پاییز آغاز می گردد ....
سلاطين آتشبار!
در اين ميان، تکليف فريادهاي مظلومانه آن دختر و مادر بندرعباسي که قلب‌ها را سوزاند و عواطف را جريحه‌دار کرد، هرگز روشن نمي‌شود. حتي اگر براي آن زن بي‌سرپرست يک خانه مجلل هم تهيه شود و زندگي او و دخترش تا آخر عمر تأمين گردد، باز هم تضميني براي عدم تکرار چنين صحنه‌هاي دلخراش و ضدعدالتي نامعلوم خواهد ماند. تکليف اين موضوع فقط هنگامي روشن خواهد شد که ابزار آتشبار بودن از سلاطيني که بدون مرز مي‌توانند مرتکب هر اقدامي شوند و کسي جلودار آنها نيست، از دست آنها خارج شود. يکي از اين سلاطين، شهرداري است و ديگري بيمه. درباره بيمه سخن فراوان است و مطرح کردن تمام آتشباري‌هاي آن، مثنوي 70 من کاغذ شود. بيمه‌شده‌ها، منبع اصلي تجميع ثروت‌هاي کلان شرکت‌هاي بيمه هستند که تأمين اجتماعي يکي از آنهاست. کارگران و کارفرمايان 30 درصد حقوق هر کارگر را به جيب تأمين اجتماعي مي‌ريزند ولي وقتي يک کارگر بازنشسته مي‌شود حتي به اندازه تأمين کف نيازهاي زندگي هم به او حقوق داده نمي‌شود. کارفرما هم اگر طبق ميل تأمين اجتماعي عمل نکند، بدون آنکه پرونده به دستگاه قضائي برود محکوم است و توسط خود تأمين اجتماعي مجازات مي‌شود. سازمان تأمين اجتماعي به هر تشخيصي که برسد بدون آنکه حکمي از قاضي داشته باشد مي‌تواند از حساب بانکي کارفرمايان هرچه بخواهد برداشت کند. اين، يعني تأمين اجتماعي خودش شاکي، خودش قاضي و خودش مجري! سلطان آتشبار يعني اين.
حمايت از رئيس‌جمهور شکست‌ها!
از تمام اين رسوائي‌ها بدتر اينست که در داخل کشورمان عده‌اي هنوز حاضر نيستند دست از حمايت ترامپ بردارند. آنها با صراحت در تحليل‌هايشان مي‌گويند پيروزي بايدن موجب شکست ما در انتخابات رياست ‌جمهوري مي‌شود و ما بايد کاري کنيم که اين اتفاق نيفتد. اين منطق، رسماً مصالح مردم را که خلاص شدن از تحريم‌ها و فشارهاي شرورانه ترامپ است، قرباني منافع جناحي خود مي‌نمايد و حتي تلاش مي‌کند از ريزش قيمت ارز، سکه، خودرو، خانه و ساير اقلام اساسي جلوگيري نمايد. اين فرهنگ بايد طرد شود و فرهنگ ترجيح مصالح کشور و مردم بر منافع جناحي جاي آن را بگيرد. هردو جناح نشان داده‌اند که هرکدام در قدرت باشند کاري براي مردم نمي‌کنند. بنابراين، کشور را نبايد معطل اين قبيل تحليل‌هاي جناحي کرد. تاخت و تاز بي‌رحمانه کرونا و گراني براي اين ملت بس است، طاقتي براي تحمل تاخت و تاز طالبان قدرت براي اين مردم باقي نمانده است.
گل های پاییز عینالی
پاییز عینالی هنوز از گل دادن دست برنداشته است ، گل های وحشی کوچک همچنان در حال نمایش خود هستند!
توازن