از دست دادن قدرت شنوایی؛ جدیدترین نشانه کرونا
محققان اعلام کردند که از دست دادن حس شنوایی جدیدترین علامت ابتلا به COVID-19 محسوب می‌شود. متخصصان در بررسی‌های خود مشاهده کردند که شماری از بیماران بد حال مبتلا به کرونا که در بیمارستان بستری بودند، دچار اختلالات شنوایی شده اند. این مبتلایان از زنگ زدن یا وزوز کردن گوش رنج می بردند.
نمودار جهانی میانگین ابتلا به کوید 19 در هفته گذشته
قاره آمریکا بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا را نسبت به جمعیت خود داشته است
مردی که خم بود! دوباره ایستاد.
مردی از نوعی بیماری اسپوندیلیت آنکیلوزان رنج می برد که قسمت فوقانی بدنش روی ران هایش جمع شده بود. سه قسمت از بدن او به هم "متصل" بود - چانه او به قفسه سینه ، استخوان سینه او به استخوان شرمگاه خود ، و صورت به استخوان ران چسبیده بودند. پس از چهار عمل در بیمارستان عمومی دانشگاه شنژن ، که در آن استخوان هایش به معنای واقعی کلمه شکسته و بازسازی شد ، سرانجام - پس از 28 سال - صاف ایستاد.
واکسیناسیون با واکسن های بدون تست
چین واکسن های تایید نشده کوید -19 را بر روی هزاران نفر ، با ریسک های نامشخص توزیع می کند. واکسیناسیون روی کارگران شرکت های دارویی ، مقامات دولتی و دیگران خارج از روند معمول تست انجام شده است . کارشناسان نگران اثرات احتمالی بیماری هستند .
ایجاد یک واکسن 100 درصدی موثر علیه کووید 19 ناممکن ارزیابی شد
واکسن غیرفعال علیه کووید19 متشکل از ذراتی از عوامل بیماری زا است که در یک شرایط خاص رشد کرده و سپس توسط عملیات حرارتی یا سم سلولی از بین رفته اند) از همه گونه های مورد مطالعه موثرترین بوده است. با این حال، هیچ دارویی نمی تواند محافظت کامل در برابر عفونت را تضمین کند. وی توضیح داد: " در حالت ایده آل، پس از واکسن، باید 100٪ مصونیت، عدم وجود عفونت، بیماری جدی و مرگ وجود داشته باشد. این ایده آلی است که ما برای آن تلاش می کنیم، اما این نمی تواندوجود داشته باشد ."
رقص دستان در حال شستشو
دوران کرونا درس بهداشت را به صورت اجبار می آموزد ، اما یادآوری طنز آلوده آن همواره مورد نیاز است ، چون به نظر می رسد این ویروس تا مدت ها همراه با بشر باشد .
شاخص توده بدنی بالا بیشتر از ژنتیک می‌تواند افراد را در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ قرار دهد
سالخوردگی، عوامل وراثتی، و چاقی و اضافه وزن از عوامل عمده ابتلا به دیابت نوع ۲ شناخته شده‌اند. اما در حالی که افزایش سن و ژنتیک کنترل‌ناپذیر و ناگزیر هستند، وزن بالا تنها عاملی است که راه حل آن، یعنی کنترل و کاهش وزن، در اختیار فرد قرار دارد.
شیوع ویروس کرونا از کنترل خارج است
گوترش بیان داشت: « پاندمی کووید ۱۹ یک بحران است و شبیه هیچ بحران دیگری در زندگی ما نیست و بدین ترتیب جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد امسال شبیه هیچ سال دیگری نخواهد بود.» وی خاطر نشان کرد به زودی بشریت به خاطر ویروس کرونا بیش از یک میلیون نفر را از دست می دهد.
مراقب سلامت روان خود در دوران کرونا باشید + ویدئو
اثرات روانشناختی واگیری بیماری کروناویروس با توجه به گذشت ماه ها کم تر مورد توجه قرار می گیرد. در نظرسنجی اخیر ، بیش از نیمی از بزرگسالان آمریکایی معتقدند که این بحران به عنوان تهدید بر سلامت روانی آنها افزوده است. برای کمک به افراد در فشار روانی، روش های تنظیم مجدد استرس و اضطراب ، جنی تیتز ، استادیار بالینی روانپزشکی در دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس ، پنج راهکار سریع مقابله ای ارائه داده است: دمای بدن را پایین بیاورید تا به تنظیم احساسات شدید کمک کرده و ضربان قلب را کند کند. سعی کنید به مدت 15 تا 30 ثانیه صورت خود را درون یک کاسه آب یخ فرو کنید. تنفس خود را با استنشاق و بازدم آگاهانه مرتب کنید و نفس های خود را به مدت شش دقیقه کاهش دهید. این روش می تواند از جمله مزایای فیزیولوژیکی به کاهش فشار خون کمک کند.
کرونا ویروس چگونه گسترش می یابد
گزارش جدید کره جنوبی شواهد بیشتری را ارائه می دهد مبنی بر اینکه افراد بدون علائم می توانند ناخواسته ویروس را گسترش دهند. محققان دریافتند که افرادی که هیچ علائمی ندارند به همان اندازه ویروس در بینی ، گلو و ریه ها در مقایسه با مبتلایان به علائم و تقریباً به مدت طولانی دارند. این مطالعه می گوید ، تقریباً 30 درصد از افراد آلوده هرگز علائم ایجاد نمی کنند ، اما احتمالاً هنوز هم قادر به انتشار ویروس هستند.
وقتی دایناسور ها ماسک می زنند
مجسمه دایناسور با ماسک سمبلی برای یادآوری ضرورت استفاده از ماسک و حفاظت عمومی است.
ماسک آلاینده ی جدید طبیعت و شهر
ماسک و دستکش های یک بار مصرف بعنوان آلاینده های جدید محیط زیست و شهر شده اند ! آموزش استفاده از ماسک باید همراه با آموزش دورانداختن آن باشد ....
وقتی بعضی "مجسمه مسافر"های قونقا ماسک می زنند
مجسمه های داخل قونقا بعضی ها ماسک زده اند و بعضی ها هم آن را فراموش کرده اند ....... قونقا در حال رفتن است ، یکی بدنبال آن در حال دویدن است و فریاد می زند بلکه او را هم سوار کند، اما یکی دیگر از سر شیطنت برای فرار از پرداخت کرایه پشت قونقا آویزان شده است ! زن و مرد و کودک سال هاست که سوار بر قونقا زندگی در آن را تجربه می کنند، قونقا هرگز به مقصد نمی رسد و یا آنکه رسیده است و زمان در همانجا متوقف شده است. اما دوران عوض شده ، مردمان ماسک می زنند پس مسافرین آن نیز در این دوران "توقف زمانه" ماسک را تجربه می کنند....
سپر ماسک برای نوزاد
مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها توصیه می کند که کودکان دو سال و بالاتر از آنها در ملاء عام برای جلوگیری از شیوع کروناویروس ماسک صورت بپوشند. کارشناسان معتقدند که کودکان احتمالاً ناقلان بدون علامت هستند و می توانند سهواً ویروس را گسترش دهند. با این حال یک متخصص کودکان در بیمارستان کودکان گفت: "نوزادان و کودکان نوپا دارای مجاری هوایی کوچکتر هستند ... تنفس از طریق ماسک می تواند برای آنها سخت تر باشد. استفاده از ماسک روی نوزاد می تواند خطر خفگی آنها را افزایش دهد. " کارشناسان توصیه نمی کنند ماسک را روی کودک زیر دو سال بگذارید.
ماسک‌های یکبار مصرف و خطر آلودگی محیط زیست !
هنگامیکه در خانه هستید، بهترین کار این است که ماسک‌ها و دستکش‌های یکبار مصرف را در داخل کلیسه‌ای پلاستیکی انداخته و در کیسه را به مدت ۲۴ ساعت محکم ببندید. پس از ۲۴ ساعت، می‌توانید این کیسه پلاستیکی را در سطح زباله بیندازید. این کار احتمال آلوده شدن کارکنان بخش جمع‌آوری زباله‌ها را کاهش می‌دهد.
ماسک، طلسم مبارزه با کرونا
اگر همه گیری یک طلسم داشته باشد ، آن ممکن است فقط یک ماسک صورت ساده باشد. اکنون در دوره کویید 19 چیزی بیش از یک ماسک مهم تر به نظر نمی رسد ، اکنون در سال 1399 یا 2020 ماسک از لوازم ضروری زندگی محسوب می گردد. در ابتدا ، مسئولان چندان روی ماسک ها تاکید نداشتند ، شاید احتیاط در موضوع کمبود ماسک های پزشکی در آن نیز می توانست دلیلی بر تاکید کمتر آن باشد..............................در دنیایی با کروناویروس موجود در هوا ، ماسک می تواند برای بازگشت به برخی از شرایط طبیعی بسیار مهم باشد. شواهد جدید تخمین می زنند خطر ابتلا یا انتقال SARS-CoV-2 هنگام پوشیدن ماسک 3 درصد است ، در حالی که بدون آن 17 درصد ! این محافظ های صورت می توانند به جامعه کمک کنند تا درمان و واکسن نهایی ایجاد شود.
هنوز چتری برای ویروس نیاورده ایم !
کرونا ویروس یا کوید 19 با بی احتیاطی و ناآگاهی ما وارد کشور شد ، در یک اقدام نه چندان سریع مهار گردید و مطابق با ذات بشری کمی با آن وفق داده شد و حضورش بی تفکر بسادگی پذیرفته گردید. صف های معمولی زندگی در بانک ها ، نانوایی ها ، فروشگاه ها و غذاخوری ها مجددا دایر شدند ! باز برای یک گواهی معامله ده ها روز و شاید ماه ها باید در شهرداری و ثبت اسناد و دارایی حاضر گردید. مامور تامین اجتماعی باید برنامه بازرسی کارگاه های خود را انجام دهد و تا مطمئن شود همه در سر کار خود هستند و کسی دورکاری نمی کند و در نهایت کنتور نویس با ماسک و صورت پنهان در به در کنتورهای آب و برق و گاز را کنترل می کند و ارقام آنها را می نویسد و هیچ کارمند مدیری کاری بکار این ندارد که انتقال آلودگی می تواند از این همه تردد بوجود بیاید و یا حضور مردی با ماسک در جلو در خانه ها چقدر می تواند، خطر افرینی و امکان سو استفاده را فراهم سازد . در این اوضاع مردم برای مراسم شادمانی و سوگ ،خود دعوت نامه ارسال کردند و حتی از دوستان خود بعلت عدم حضور گلایه مند شدند و در نهایت زندگی به حال خود برگشت در حالی که مرگ سیاه مترصد همین فرصت بود و از میان همین جمع هر روز چند نفر را می رباید و چون هرگز دیگران برای این جمع مهم نبودند ، آنان نیز هیچ عکس العملی از خود بروز ندادند.