درخواست واکسیناسیون عمومی از سوی پاپ
او گفت: "حتی در دانشکده کاردینال ها برخی نظر منفی علیه واکسن وجود دارد." "اما یکی از آنها ، بیچاره ، با این ویروس در بیمارستان بستری شده است. اینها کنایه های زندگی است."
آخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیه
آمار واکسن‌‌ کرونای تزریق شده در ترکیه به 103 میلیون و 526 هزار و 811 دوز رسید.
70 درصد از بزرگسالان در اتحادیه اروپا کاملاً واکسینه شده اند.+ ویدئو
اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا ، از این نقطه عطف قدردانی کرد ، که اتحادیه اروپا را در ردیف رهبران واکسیناسیون جهان با وجود شروع آهسته کمپین خود قرار می دهد. در حال حاضر هفتاد درصد از بزرگسالان در اتحادیه اروپا کاملاً واکسینه شده اند و این یعنی بیش از 250 میلیون نفر هستند که واکسینه شده اند. و این یک دستاورد بزرگ است ، که واقعاً نشان می دهد که وقتی با هم کار می کنیم می توانیم چه کار کنیم. اما شیوع بیماری تمام نشده است. و ما باید هوشیار بمانیم. بنابراین ، اول از همه ، ما به تعداد بیشتری از اروپایی ها نیاز داریم تا سریع واکسینه شوند تا از موج جدید عفونت ها جلوگیری شود و از ظهور انواع جدید جلوگیری شود. و من همه کسانی که می توانند واکسیناسیون می کنم. این تنها راه محافظت از خود و دیگران است. ما همچنین باید به بقیه جهان برای واکسیناسیون کمک کنیم. اتحادیه اروپا در حال حاضر کارهای زیادی انجام می دهد. ما در حال صادرات هستیم و واکسن ها را به شرکای خود اهدا می کنیم و از مشارکت کنندگان اصلی کواکس هستیم. کواکس این مکانیسم ما برای تضمین واکسن برای کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​است. اما باید کارهای بیشتری صورت گیرد. و ما همچنان به حمایت از شرکای خود در این تلاش ادامه می دهیم زیرا تنها در صورت پایان دادن به این همه گیری ویروس ، شکست آن در هر گوشه از جهان انجام خواهد گردید.
مدارس به ماسک نیاز دارند
ماسک برای معلمان ، کارکنان و بازدیدکنندگان در مدارس دولتی و خصوصی ، برنامه های آموزش اولیه و مراکز مراقبت از کودکان در پنسیلوانیا از 7 سپتامبر مورد نیاز خواهد بود. این فرمان به دستور سرپرست وزارت بهداشت ایالت ، آلیسون بیم ، که در کنفرانس خبری با فرماندار تام ولف ، دموکرات داشت ، صادر گردید. آقای ولف گفت: "پوشیدن ماسک در مدرسه برای حفاظت و نگه داشتن فرزندانمان در کلاس درس و جلوگیری از بیماری کووید ضروری است." مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، ماسک زدن را برای همه افراد داخل مدرسه ، صرف نظر از وضعیت واکسیناسیون ، به عنوان راهی برای ایمن نگه داشتن دانش آموزان برای تحصیل حضوری توصیه کرده است. مقامات بهداشت فدرال گفته اند که اقدامات ایمنی اضافی به ویژه در مدارس بسیار مهم است زیرا هیچ واکسن کرونا برای کودکان زیر 12 سال به طور فدرال مجاز نشده است.
واردات یک میلیون سرم تزریقی از هند و ترکیه
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در 13 مرداد گفت: دیروز مجوز واردات یک میلیون سرم از هند و ترکیه را صادر کردیم و از اوایل هفته آینده سرم به وفور موجود می‌شود...... : در نهایت پاییز پارسال مجوز را به این شرکت دادیم که به دلیل مشکلات بهمن ماه کار خود را آغاز کرد، اما قول داده بودند که اوایل سال ۱۴۰۰ راه‌اندازی را داشته باشند که محقق نشد. اکنون قول داده‌اند که از دهم شهریور کارخانه را راه‌اندازی کنند. بخش زیادی از سرم مورد نیاز را این شرکت تامین می‌کرد. بنابراین یکی از دلایل کمبود سرم این موضوع بوده است.
ایران از ترکیه 115 کامیون سرم وارد کرد
معاون فنی گمرک ایران از ورود بیش از 115 کامیون سرم از ترکیه به این کشور خبر داد.....ارونقی در ادامه گفت: همچنین با صدور مجوز ترخیص از سوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حتی در روز‌های تعطیل، تاکنون بیش از 20 هزار کیلوگرم مواد اولیه دارو‌های مرتبط با کرونا از جمله: رمدسیویر؛ فاویپیراویر؛ بتادکس و فاموتیدین ظرف هفته جاری، بصورت حمل یکسره و از پای پرواز یا از سردخانه‌های فرودگاه امام خمینی توسط گمرک ترخیص و در اختیار شرکت‌های واردکننده قرار گرفته است.
کارت واکسیناسیون برای استفاده از خدمات اجتماعی
از دیروز ۱۶ اگوست ۲۰۲۱ مصادف با ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ کسانی که کارت واکسیناسیون کوید-19 نداشته باشند نمی توانند از خدمات اجتماعی استفاده کنند.
رکورد جهانی ابتلا به ویروس کرونا
در 4 ماه گذشته از سال جاری در ایران دو موج از بیماری کرونا در کشور ایجاد شده است. موجهای چهارم و پنجم. در این دو خیز جدید از بیماری کرونا رکوردهای بی سابقه ای از ابتلا و مرگ ومیر به ثبت رسیده که از تمام آمارهای خطرناک سال قبل بالاتر بوده است. افزایش بی رویه ابتلا در نهایت منجر به رشد متغیرهای نگران کننده این بیماری در کشور شده و احتمال مرگ ومیر بیماری را بالاتر می برد. در همین رابطه در 2 روز متوالی هفدهم و هجدهم مرداد ماه در ایران دو رکورد پی در پی در ایران به ثبت رسیده و این دو روز را قرمز ترین و سیاه ترین روزهای کرونایی کشور در تاریخ شیوع این بیماری کرده است.
موج کوید 19 آسیا را تحت تاثیر قرار داد: توکیو ، تایلند ، مالزی رکورد عفونت را ثبت کردند
مدیریت کلانشهر توکیو روز شنبه تعداد بی سابقه 4058 مورد ابتلا را تایید کرد. سازمان دهندگان المپیک 21 مورد جدید کوید- 19 مربوط به بازی ها را گزارش کردند و از 1 ژوئیه تعداد کل آنها به 241 رسید. یک روز قبل ژاپن وضعیت فوق العاده خود را برای توکیو تا پایان ماه آگوست تمدید کرد و آن را به سه استان در نزدیکی پایتخت و استان غربی اوزاکا گسترش داد. سازمان دهندگان المپیک روز شنبه گفتند که مجوزهای شخص یا افرادی که مربوط به بازی ها هستند را به دلیل خروج از روستای ورزشکاران برای گشت و گذار لغو کرده اند. تایلند روز شنبه 18،912 مورد جدید ابتلا به کووید -19 را ثبت کرد که یک رکورد بی سابقه است و تعداد کل موارد آن را به 597،287 نفر رسانده است. این کشور همچنین 178 مورد مرگ و میر جدید را ثبت کرد که این نیز یک رکورد روزانه است. به گفته دولت ، نوع دلتا بیش از 60 درصد موارد را در کشور و 80 درصد موارد را در بانکوک به خود اختصاص داده است. در بیمارستان دانشگاه تام ماسات در نزدیکی پایتخت بانکوک ، سردخانه ای که از مرگ و میر ناشی از بیماری کووید -19 غرق شده بود ، شروع به انبارش اجساد در ظروف یخچال کرده است و به تدابیری که آخرین بار در سونامی سال 2004 انجام داده بود متوسل شده است.
شوخي با کرونا!
مي‌دانيم که دولت دوازدهم از يکطرف گرفتار محدوديت‌ها بود و از طرف ديگر از ضعف مديريت در بخش‌هائي ازجمله وزارت بهداشت و درمان، ستاد ملي مبارزه با کرونا و قرارگاه عملياتي آن رنج مي‌برد که محصول آن محدوديت‌ها و اين ضعف‌ها وضعيت خطرناک فعلي کرونا در کشور است. اين دولت تا يک هفته ديگر بساط خود را جمع مي‌کند و مديريت اجرائي کشور را تحويل دولت سيزدهم مي‌دهد. توصيه ما به دولت سيزدهم اينست که کرونا را جدي بگيرد و با عبرت گرفتن از تجربه ناموفق شوخي کردن با اين بيماري خطرناک در هر دو زمينه اِعمال ضوابط و واکسيناسيون، راهي را در پيش بگيرد که بتواند به سرعت بر کرونا غلبه کند و اين بيماري خطرناک را در کشور عزيز ايران مهار نمايد.
گرمای شدید هم فاجعه بار است + ویدئو
گرما قاتل نامرئی است و می تواند بر همه جنبه های زندگی ما تأثیر بگذارد. سرویس هشدار دهنده گرما در جوامع مختلف می تواند روابط مخاطره آمیز مردم با گرما را بهتر تغییر دهد و باعث نجات جان انسان ها شود. دفتر هواشناسی با مرگ نزدیک به 2500 نفر در طی سه موج گرما در تابستان انگلیس 2020 به این نتیجه رسید تا روش پیش بینی هوای گرم را تغییر دهد. این بیشترین تعداد مرگ و میر مربوط به گرما از زمان اوج گرما در اوت 2003 اروپا است.
دسترسی به موادمخدر به زیر ۷دقیقه رسید
رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد مجمع تشخیص مصلحت نظام نسبت به افزایش تولید گل در همسایگی ایران هشدار داد و گفت: «افغانستان در حال تبدیل شدن به یک کشور تولیدکننده بالای گل است؛ با افزایش تولید گل، هم قیمت آن پایین می‌آید و هم سطح دسترسی به آن راحت‌تر می‌شود. از چند روز گذشته که ناتو، آمریکا و انگلیس اعلام کردند که از افغانستان خارج می‌شوند، زنگ هشدار برای ایران بلندتر به صدا درآمده است؛ چون در این شرایط، تولید مواد‌مخدر در افغانستان ازجمله تولید گل به‌شدت رشد پیدا می‌کند و از آنجایی که طالبان برای فعالیت‌هایش نیاز به پول دارد و منابعش را هم از طریق فروش مواد‌مخدر تامین می‌کند؛ بنابراین تولید مواد‌مخدر در ایالت‌هایی که در دست طالبان قرار گرفته، بالاتر هم می‌رود و این بحران در درجه اول متوجه ایران و بعد به سمت بالکان، روسیه، هند و پاکستان خواهد بود.»
واکسیناسیون ضرورت عدم ابتلا به سویه جدید کرونا ویروس
راشل والنسکی ، مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، روز جمعه گفت که شهر هایی که میزان واکسیناسیون پایین و تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونای زیاد دارند ، باید موارد اجباری ماسک را در نظر بگیرند و هشدار داد که نوع دلتا که به سرعت در حال گسترش است ، باعث "همه گیری افراد واکسینه نشده" می شود
واکسیناسیون پس از ابتلا به کوید 19 ایمنی بدن را تقویت می کند
مصونیت از توانایی سیستم ایمنی بدن برای به یاد آوردن یک عفونت ناشی می شود. با استفاده از این حافظه ایمنی بدن در صورت مواجهه مجدد با پاتوژن ، می داند چگونه با عفونت مبارزه کند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که می توانند به یک ویروس متصل شده و از عفونت جلوگیری کنند. سلول های T باعث از بین بردن سلول های آلوده و ویروس هایی می شوند که قبلاً توسط آنتی بادی ها متصل شده اند. این دو نفر از بازیگران اصلی هستند که به مصونیت کمک می کنند.
آذربایجان مصرف پلاستیک های یکبار مصرف را ممنوع می کند
آذربایجان در حال کاهش و قطع تولید و استفاده از پلاستیک است ؛ آذربایجانی ها همراه با محدودیت، واردات،و فروش میله های پلاستیکی، چنگال ، چاقو ، قاشق ، بشقاب و لیوان را ممنوع کرده اند.
واکسیناسیون در میان شک و تردید
در میان شک و تردید نسبت به واکسن ، ارمنستان درهای خود را باز کرده است این کشور گام نادری برای ارائه واکسن بدون ثبت نام به هر کس ، از جمله خارجی ها را برداشته است. اما تعداد گیرندگان هنوز کم است.
قصه ی پر غصه ی واکسن کرونا
اخبار جنجالي سفر متقاضيان تزريق واکسن کرونا به ارمنستان و بعضي کشورهاي ديگر منطقه در قالب تورهاي گردشگري با هزينه 5 ميليون تومان و بيشتر، بايد عرق شرم بر پيشاني مسئولين بهداشت و ستاد ملي مبارزه با کرونا در کشورمان بنشاند. امکانات، سابقه، وسعت، قدرت علمي و ساير ظرفیت‌های ايران به اندازه‌اي زياد است که کشوري مثل ارمنستان در برابر آن اصولاً به حساب نمي‌آيد. با اينحال، چرا وضع واکسيناسيون کرونا در ايران بگونه‌ايست که افراد سالخورده بايد بيش از 15 ساعت در صف‌هاي طولاني بمانند و گاهي موفق به دريافت واکسن شوند و گاهي هم بي‌نتيجه به خانه برگردند ولي در ارمنستان شرايط براي تزريق رايگان واکسن کرونا فراهم است و سيل متقاضيان ايراني به آن کشور سرازير شده است؟ خبرها از افزايش چند برابري اتوبوس‌‌ها و رزرو مدت‌دار متقاضيان سفر به ارمنستان حکايت دارند کمااينکه تعداد پروازها از ايران به آن کشور نيز افزايش يافته و افراد زيادي در نوبت خريد بليط هستند. اگر به ظرفيت‌هاي ايران تکيه کنيم، انتظار اينست که ارمنستان و ساير کشورهاي منطقه براي دريافت واکسن و هر کمک ديگري به ايران مراجعه کنند و کشور ما علاوه بر تأمين نيازهاي مردم خود جوابگوي همسايگان هم باشد ولي متأسفانه آنچه رخ داده برعکس اين انتظار است! درست در همين شرايط شرم‌آور، بعضي افراد که گوئي خود را به بي‌خبري زده‌اند، شعار صدور واکسن کرونا به آمريکا را مي‌دهند و عده‌اي نيز سخن از دريافت سفارش خريدهاي انبوه واکسن کرونا از چند کشور اروپائي مي‌گويند. اينان معلوم نيست چرا شعور مردم را ناديده مي‌گيرند و خود را به تبليغات مشغول مي‌کنند در حالي که مردم شاهد صحنه‌هاي نگران‌کننده کمبودها و بي‌عملي‌هاي مسئولين هستند.
نور بدون کنترل آسیب رسان است
قرار گرفتن در معرض نور مصنوعی در شب می تواند به سلامتی شما آسیب برساند انسان ها با ریتم های چرخه طبیعی تاریکی و تاریکی شبانه روز تکامل یافتند. گسترش نور مصنوعی باعث می شود که بیشتر ما دیگر واقعاً تاریکی شب ها را تجربه نکنیم.......تحقیقات نشان می دهد که نور مصنوعی در شب می تواند بر سلامتی انسان تأثیر منفی بگذارد ، و خطرهای چاقی ، افسردگی ، اختلالات خواب ، دیابت ، سرطان پستان و موارد دیگر را افزایش دهد.
داروی آلزایمر تایید شد
Aducanumab که با نام تجاری Aduhelm فروخته می شود ، اولین داروی آلزایمر است که تایید می شود و قرار است روند پیشرفت بیماری را کاهش دهد.
وزارت نیرو موضوع آلودگی رودخانه ارس را بررسی می‌کند
وزیر نیرو با اشاره به آلودگی سال‌های اخیر رودخانه ارس از سوی ارمنستان گفت: این وزارتخانه به طور مستمر و دایمی، موضوع آلودگی این رودخانه را بررسی و پیگیری می‌کند. رضا اردکانیان افزود: آلودگی این رودخانه که ناشی از ورود پساب‌های صنعتی جمهوری ارمنستان است از مسایل بسیار مهم وزارت نیرو و دولت جمهوری اسلامی ایران است. وی اظهار کرد: وزارت نیرو در سال‌های اخیر با جدیت و اراده محکم در این زمینه ورود پیدا کرده و در نشست‌های دوجانبه به مسئولان مربوطه جمهوری ارمنستان تذکرهای لازم داده شده است. وزیر نیرو گفت: بر همین اساس طرف های ارمنی نیز به دفعات وعده همکاری و جلوگیری از ورود پساب‌های صنعتی به رودخانه ارس را داده‌اند و در این زمینه پیشرفت‌هایی نیز انجام شده است. اردکانیان با بیان اینکه اقدامات ارمنستان در جهت جلوگیری از آلودگی رود ارس هنوز به نقطه مطلوب نرسیده است، ادامه داد: در هر حال پیگیری‌ها از سوی وزارت نیرو و دولت برای کاهش و از بین بردن آلودگی این رودخانه مهم مرزی ادامه دارد.
سلام بر رزمندگان کرونا
هنر گرافیتی در خیابان ها، بردن و انتقال مفاهیم به جامعه است ، آموزش شهروندی با استفاده از این هنر رایج است و در دوران حاضر در مبارزه با کرونا از آن استفاده می شود....
کرونا ویروس در هنرخیابانی
نقاشی دیواری برای تقدیر از پزشک و پرستار در بارسلونای اسپانیا طرح هایی با ماسک صورت و بال فرشته را نشان می دهد .
آخرین روز اردیبهشت ، روز اهدا عضو در ایران + ویدئو
اهدای عضو به روشی گفته می شود که فرد اجازه می دهد به طور قانونی و با رضایت در حالی که اهدا کننده زنده است یا با پس از مرگ با تأیید اقوام وقتی در قید حیات نیست ، عضوی از بدنش خارج و به شخص دیگری پیوند یابد . اهدا ممکن است برای تحقیق باشد یا به طور معمولی و برای نجات فردی نیازمند ، اعضای بدن و بافت های پیوندی سالم می توانند برای پیوند به فرد دیگری اهدا شوند. پیوندهای معمول شامل کلیه ها ، قلب ، کبد ، لوزالمعده ، روده ، ریه ها ، استخوان ها ، مغز استخوان ، پوست و قرنیه است. برخی از اندام ها و بافت ها مانند کلیه یا بخشی از کبد ، بخشی از لوزالمعده ، بخشی از ریه ها یا بخشی از روده ها توسط اهدا کنندگان زنده می توانند اهدا شوند ، اما بیشتر اهداها پس از مرگ اهدا کننده اتفاق می افتد.
کرونا ویروس و هنر