مشاوران سازمان غذا و داروی ایالات متحده دو واکسن کوید -19 را برای کودکان زیر 6 ماه توصیه کردند
مشاوران سازمان غذا و داروی ایالات متحده از واکسن کووید برای کودکان زیر 6 ماه حمایت می کنند مشاوران سازمان غذا و داروی ایالات متحده روز چهارشنبه به اتفاق آرا واکسن‌های کووید-19 را به آژانس توصیه کردند برای میلیون ها نفر از کم سن ترین کودکان آمریکایی توصیه کمیته گام مهمی در جهت ایمن سازی کودکان زیر 5 سال و زیر 6 ماه است که هنوز واجد شرایط واکسیناسیون نشده اند. سازمان غذا و دارو احتمالاً به زودی این واکسن ها را مجاز خواهد کرد.
خرید سیگار برای نسل جدید نیوزیلند ممنوع می‌شود؛ پیش درآمدی به سوی «جامعه عاری از دخانیات» 
نیوزیلند در نظر دارد به اولین کشور «بدون سیگاری» دنیا تبدیل شود. طبق طرح معرفی شده توسط دولت این در روز پنجشنبه ۹ دسامبر سن مجاز برای خرید سیگار افزایش خواهد یافت. در حال حاضر افراد ۱۸ سال به بالا بمانند اکثر کشورهای دنیا امکان خرید سیگار را دارند اما طبق این طرح سن مجاز به طورمرحله ای از ۱۸ سال به ۲۱ سال و سپس به ۲۵ سال تغییر پیدا خواهد کرد. این محدودیت به این شکل طراحی شده که هر سال یک سال به سن مجاز برای خرید سیگار افزوده می شود بعنوان مثال اگر فرض را بر تصویب و اجرایی شدن این قانون از ابتدای سال ۲۰۲۳ بگذاریم در سال ۲۰۸۸ تنها افراد ۸۰ سال به بالا مجاز به خرید سیگار در نیوزیلند خواهند بود.
جایگزین های تزریقی برای استاتین ها چیست؟
به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، سالانه حدود 610 هزار نفر بر اثر بیماری قلبی در ایالات متحده جان خود را از دست می دهند. بیماری قلبی همچنین علت اصلی مرگ و میر در مردان و زنان است. از آنجایی که کلسترول بالا یک مشکل گسترده است، داروهای جدیدی برای کمک به کنترل و مدیریت آن در حال استفاده است. کنترل کننده PCSK9 جدیدترین خط دارویی در جنگ علیه بیماری‌های قلبی عروقی هستند. این داروهای تزریقی کاهش دهنده کلسترول برای افزایش توانایی کبد جهت حذف کلسترول بد LDL از خون اثر می کنند و در نتیجه خطر حمله قلبی یا سکته را کاهش می دهند.
یادگیری ماشینی برای درک ویروس آینده
پستانداران به تنهایی حتی بدون احتساب ویروس های موجود در پرندگان یا خزندگان ممکن است حامل بیش از 100هزار ویروس جداگانه باشند، . کارل، نویسنده کتاب "سیاره ای از ویروس ها" می گوید: "ما در اقیانوسی از تنوع ویروس شنا می کنیم و به سختی از آن اطلاع داریم." این یکی از دلایلی است که دانشمندان باید ابزارهای قدرتمندی مانند یادگیری ماشین را داشته باشند . یک چیز قطعی به نظر می رسد: به دلیل تغییرات آب و هوایی، فرصت های انتقال از حیوان به انسان همچنان در حال افزایش است. همانطور که حیوانات به دنبال آب و هوای خنک تر هستند، گونه ها با یکدیگر برخورد می کنند. ویروس ها بین آنها جهش خواهند کرد. کارل گفت: "ویروسی که بسیار دور بود، بسیار نزدیک خواهد شد."
واکسن برای کودکان زیر 5 سال
به گزارش نیویورک تایمز ؛ سازمان غذا و دارو روز جمعه یک جدول زمانی آزمایشی برای تصمیم گیری در مورد مجوز واکسن کرونا برای کودکان کوچکتر آمریکایی تنظیم کرد و اعلام کرد که 8 ژوئن اولین تاریخی است که داده ها را برای توصیه به مشاوران خارجی خود ارائه می دهد. 18 میلیون کودک زیر 5 سال این کشور تنها گروهی هستند که هنوز واجد شرایط واکسیناسیون علیه ویروس کرونا نیستند. آژانس گفت که فوریت حفاظت از آن گروه را درک کرده و به سرعت عمل خواهد کرد "اگر داده ها از یک مسیر روشن رو به جلو پس از ارزیابی ما حمایت کنند."
کنترل فشار خون با یک بار تزریق و تاثیر شش ماهه
این اولین باری است که دانشمندان رویکردی مبتنی بر تزریق را با دارویی با تاثیر طولانی را برای درمان فشار خون بالا آزمایش خواهند کرد. در صورت موفقیت آمیز بودن، رژیم درمانی جدید می تواند انقلابی در نحوه درمان فشار خون برای بزرگسالان مبتلا به این بیماری ایجاد کند. افراد مبتلا به فشار خون بالا معمولاً یک بار در روز برای کنترل این بیماری قرص مصرف می‌کنند که مهارکننده‌های آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE) رایج‌ترین داروی تجویزی آن است.
نوشیدن الکل برای مغز مضر است
مطالعات جدید تایید کرد میزان مطمئن و بی‌خطر برای مصرف الکل وجود ندارد و نقش آن در آسیب رساندن به ساختار و عملکرد مغز انسان قطعی است. مطالعه‌ای که روی بیش از ۲۵ هزار نفر در بریتانیا انجام شده است نشان می‌دهد حتی نوشیدن مقدار کمی الکل روی بخش‌های مختلف مغز تأثیر منفی می‌گذارد، این مطالعه نشان می‌دهد که هرچه الکل بیشتری مصرف شود، حجم مغز بیشتر کاهش می‌یابد. گاردین" در این باره نوشت بر اساس این مطالعه، "هرچه بیشتر بنوشید، وضعیت بدتری در مغز شما ایجاد می‌شود و هیچ مشروبات الکلی بدون ضرری وجود ندارد؛ به ‌نظر می‌رسد نه‌ فقط مناطق خاصی از مغز بلکه تقریباً کل مغز تحت تأثیر الکل قرار می‌گیرد."
تکنیک ضد پیری سلول های پوست را 30 سال جوان تر می کند
سلول‌های پوست در معرض مولکول‌هایی قرار گرفته‌اند که رشد آن‌ها را معکوس می‌کنند، اما همچنان عملکرد خود را حفظ می‌کنند............ محققان روشی ابداع کرده‌اند که می‌تواند ساعت بیولوژیکی سلول‌های پوست را 30 سال به عقب برگرداند و سلول‌های بنیادی را از سلول‌های بالغ ایجاد کند که می‌تواند برای درمان بیماری‌های پوستی در آینده مورد استفاده قرار گیرد. در سال 2007، شینیا یاماناکا در دانشگاه کیوتو در ژاپن تکنیکی را توسعه داد که می‌توانست سلول‌های پوست بالغ را با وارد کردن چهار مولکول تخصصی به نام «عوامل یاماناکا» به سلول‌های بنیادی تبدیل کند که رشد سلولی را معکوس می‌کنند. حدود 50 روز قرار گرفتن در معرض این مولکول‌ها طول می‌کشد تا سلول‌های طبیعی به سلول‌های بنیادی پرتوان القایی (iPSCs) دوباره برنامه‌ریزی شوند.،
سویه جدید امیکرون در حال گسترش است
به گفته سازمان بهداشت جهانی، BA.2 اکنون تقریباً 86 درصد از تمام موارد ابتلا به ویروس را نشان می دهد. حتی بیشتر از فامیل های بسیار مسری امیکرون مانند BA.1 و BA.1.1 قابل انتقال است، با این حال شواهد تا کنون نشان می دهد که احتمال برای ایجاد بیماری شدید وجود ندارد. همانند سایر انواع خانواده امیکرون ، واکسن‌ها در برابر BA.2 نسبت به انواع قبلی مانند آلفا یا سویه اصلی ویروس کرونا مؤثرتر هستند و محافظت با گذشت زمان کاهش می‌یابد. با این حال، طبق داده‌های آژانس امنیت سلامت بریتانیا، حفاظت با تزریق تقویت‌کننده، به ویژه برای جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان و مرگ، بازیابی می‌شود.
نشست کمیته مشورتی سازمان غذا و دارو درباره واکسن‌های کووید-19 برای بحث درباره تقویت‌کننده‌های آینده
سازمان غذا و دارو نشست مجازی کمیته مشورتی واکسن‌ها و محصولات بیولوژیکی مرتبط (VRBPAC) خود را در روز چهارشنبه 6 آوریل اعلام می‌کند تا در مورد ملاحظات مربوط به دوزهای تقویت‌کننده واکسن کووید-19 در آینده و فرآیند انتخاب سویه‌های خاص SARS-CoV- صحبت کند. کارشناسان مستقل کمیته مشورتی، نمایندگانی از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده و مؤسسه ملی بهداشت در موضوع 2 ویروس برای واکسن‌های کووید-19 برای رسیدگی به انواع فعلی و در حال ظهور در این نشست شرکت خواهند کرد.
سانوفی جی اس کی ، واکسن امید بخش در مقابله با کوید 19 اعلان شد
سازندگان واکسن جی اس کی - سانوفی روز چهارشنبه گفتند که دو دوز واکسن جدید کووید در برابر بیماری های شدید و بستری شدن در بیمارستان کارآیی 100 درصدی به دست آورد و می تواند یک تقویت کننده موثر باشد.
تست کرونای همه ی ساکنین هنگ کنگ
کری لام، مدیر اجرایی هنگ کنگ روز سه شنبه گفت که هنگ کنگ بیش از هفت میلیون نفر از ساکنان خود را ملزم به انجام آزمایش کرونا در ماه مارس خواهد کرد، زیرا این منطقه در تلاش برای مهار بدترین شیوع خود است. ساکنان باید در یک دوره کوتاه، از ماه مارس، در سه آزمایش شرکت کنند. لام گفت و هنگ کنگ ظرفیت آزمایش خود را از حدود 200000 آزمایش در روز تا ماه آینده به یک میلیون آزمایش در روز افزایش خواهد داد. تعطیلات تابستانی بسیاری از دانش‌آموزان نیز زود شروع می‌شود تا از ازدحام کاسته شود و از این رو مدارس آنها می‌توانند به‌عنوان امکانات آزمایش، ایزوله و واکسیناسیون استفاده شوند. این پس از فشار از سوی پکن برای استفاده از اقدامات سخت‌گیرانه‌تر برای از بین بردن ویروس صورت می‌گیرد. این حرکت یک چالش برای هنگ کنگ است که فاقد برنامه های ردیابی حرکت است که پکن برای اعمال محدودیت های خود استفاده می کند. هنگ کنگ حداقل 37000 مورد کووید فعال دارد که میانگین روزانه آن بسیار بیشتر از افزایش های قبلی است. بیمارستان ها پر شده اند و ایزوله های جدید در حال اجرا هستند. این سرزمین در مقایسه با 213 مورد در سال های 2020 و 2021 در سال جاری 145 مورد مرگ را ثبت کرده است،.
سامانه ثبت نام دریافت کارت واکسن فارسی و انگلیسی
ثبت نام دریافت کارت واکسن فارسی و انگلیسی، ویرایش مشخصات کارت واکسن و ثبت نام جهت تزریق واکسن کرونا را می توانید از طریق لینک های مرتبط انجام دهید
شرط جدید فعالیت صنوف در پیک ششم کرونا
اتاق اصناف ایران با اشاره به موج جدید شیوع ویروس کرونا و سیاست‌های پیشگیرانه ستاد ملی مقابله با کرونا از تعطیلی گسترده، اعلام کرد که تمام واحدهای صنفی باید نسبت به تزریق سه دوز واکسن کرونا و اخذ QR Code و نصب آن در واحد صنفی ،در محل قابل رویت برای همگان به فوریت اقدام کنند.
تغییر در مراحل زندگی
کل قوس رشد بزرگسالان در طول چند دهه گذشته تغییر کرده است، به گونه‌ای که نظریه‌های روان‌شناختی ما هنوز هم در حال رسیدن به آن هستند. آیا در قرن بیست و یکم، همچنان که روانشناسان برای مدت طولانی انجام می‌دهند، اشاره به «جوان بزرگسالی»، «میانسالی» و «اواخر بزرگسالی» منطقی است؟ اگر نه، مفاهیم دقیق تری چیست؟ ............- سنین 30 تا 45 سال اکنون "ساعت شلوغی زندگی" است. امروزه مردم در سراسر جهان دیرتر از همیشه منتظر ازدواج و بچه دار شدن هستند و اکثر آنها فقط یک یا دو فرزند دارند. اما پس از آن، زوج‌ها معمولاً با چالش دوگانه تلاش می‌کنند تا در حرفه خود پیشرفت کنند و در عین حال مسئولیت‌های شدید مراقبت از کودکان خردسال را نیز بر عهده بگیرند. زنان نسبت به سال 1960 فرصت‌های بسیار بیشتری در تحصیل و کار دارند، که استقبال می‌شود اما چالش‌ها و استرس‌های جدیدی را نیز به همراه دارد.............- در میانسالی - 45 تا 60 سال - سالهای سخت مراقبت از کودکان کم سن و سال کاهش می یابد. بزرگسالان در اواخر دهه 40 و 50 سالگی به اوج درآمد و موقعیت شغلی خود می رسند. اما زندگی می تواند پیچیده شود، زیرا ممکن است مسئولیت های جدیدی با نوه ها و والدین سالخورده ای که به کمک بیشتری نیاز دارند، ایجاد شود.
عادي‌انگاري و موج ششم کرونا
کرونا تاکنون بيش از 132000 نفر را طبق آمار رسمي در کشورمان به کام مرگ فرستاده است. اين رقم اگر آنطور که منابع غيررسمي مي‌گويند دو يا سه برابر آمارهاي رسمي باشد، به ارقام حيرت‌آوري مي‌رسد که براي کشور ما سنگين است. اينکه نزديک به نيم ميليون خانواده ايراني داغدار عوارض کرونا باشند، نه براي مردم قابل تحمل است و نه مسئولان مي‌توانند آن را بپذيرند و پاسخگوي آن باشند. به همين دليل بايد براي جلوگيري از گسترش موج ششم، اقدامات لازم صورت گيرد و در اين زمينه هيچگونه سهل‌انگاري و کوتاهي قابل قبول نيست.
اولین پیوند قلب خوک به انسان - شرحی از یک جراحی و پیوند
جراحان این هفته اعلام کردند که اولین پیوند قلب خوک را به انسان انجام داده اند. عمل جراحی 7 ژانویه نقطه عطفی برای تحقیق در مورد پیوند بین گونه‌ها بود که به نام پیوند خارجی شناخته می‌شود. هنوز مشخص نیست که قلب چقدر خوب یا چه مدت کار می کند، اما محققان امیدوارند که این روش روزی بتواند کمبود اندام های انسان را برای بیماران جبران کند. این روش که توسط تیمی در دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند انجام شد، یک آزمایش بزرگ برای چندین نوآوری تجربی بود که برای حفظ عملکرد قلب خوک در قفسه سینه انسان طراحی شده بود، از جمله 10 تغییر ژنتیکی در خوک ها، یک سرکوب کننده جدید سیستم ایمنی. به گیرنده داده می شود و محلول حاوی کوکائین برای انکوباسیون قلب استفاده می شود.
بعد از امیکرون نوبت چیست ؟
به تدریج امیکرون بیشتر شناخته می شود و به نظر می رسد سریعتر گسترش می یابد، اما امیکرون باعث بیماری کمتری نسبت به انواع قبلی می شود. همچنین منجر به بستری شدن و مرگ و میر کمتری می گردد. هفته گذشته گزارش شد که ویروس امیکرون ممکن است در برابر عفونت های بعدی با نوع دلتا محافظت لازم در بدن را ایجاد کند. این ویژگی ها منجر به گمانه زنی های زیادی در مورد افزایش امیکرون و پیامدهای آن شده است.
امیکرون در اروپا
سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که طبق شواهد تاکنون، نوع امیکرون ویروس کرونا بسیار سریعتر از نوع دلتا در حال گسترش است. در بیانیه ای که روز جمعه منتشر شد، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: "امیکرون قدرت رشد قابل توجهی نسبت به دلتا دارد. در کشورهایی که سطح ایمنی بالایی از جمعیت دارند، به طور قابل توجهی سریعتر از نوع دلتا گسترش می یابد." در همین حال، ممنوعیت سفرهای غیر ضروری بین فرانسه و بریتانیا به اجرا درآمد. محدودیت‌های جدید که روز پنجشنبه توسط فرانسه اعلام شد و تنها یک هفته تا کریسمس باقی مانده است، موجب افزایش مسافرت ها شده است . دولت فرانسه محدودیت هایی را برای کمک به کاهش سرعت گسترش نوع امیکرون اعمال کرد. بریتانیا با افزایش بیش از 93000 مورد جدید در روز جمعه شاهد افزایش آلودگی به ویروس کرونا بوده است.
دیابت با غذاخوردن شبانه
به گفته محققان، غذاخوردن در شب می‌تواند سطح قند خون را مختل کرده و خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ را افزایش دهد. افرادی که در شیفت‌های شب کار می‌کنند باید سعی کنند تا حد امکان وعده‌های غذایی خود را در زمان‌های عادی صبح، ظهر و عصر بخورند. در یک ازمایش در حالی که همه شرکت‌کنندگان در مطالعه، شب کار بودند، تنها کسانی که وعده‌های غذایی خود را در شیفت شب می‌خوردند، با افزایش عدم تحمل گلوکز خون و کاهش عملکرد سلول‌های بتا پانکراس که هر دو پیش‌ساز بالقوه دیابت نوع ۲ هستند، روبرو بودند. شرکت کنندگانی که برنامه غذایی روزانه خود را رعایت کرده بودند، علیرغم بیدار بودن تمام شب، هیچ یک از این تغییرات نامطلوب را مشاهده نکردند.
پزشک امریکایی در توصیه هایی نادر نسبت به بحران در حال ظهور سلامت روان جوانان هشدار می دهد
یک پزشک در ایالات متحده، ژنرال ویوک اچ . مورتی ، با استناد به شواهد فزاینده ای از آسیب مداوم، توصیه بهداشت عمومی را در مورد چالش های بهداشت روانی که جوانان با آن مواجه هستند، منتشر کرده است، هشداری نادر و فراخوانی برای اقدام برای رسیدگی به آنچه که وی آن را بحران نوظهور تشدید شده توسط دشواری های کوید 19 نامید......مورتی در مقدمه ای برای این نظریه گفت: «اگر بحران بهداشت عمومی در مورد کوید 19 را شکست دهیم تا اجازه دهیم دیگری به جای آن توسعه یابد، یک تراژدی خواهد بود. «مشکلات سلامت روان در کودکان، نوجوانان و جوانان واقعی و گسترده است. اما مهمتر از آن، آنها قابل درمان و اغلب قابل پیشگیری هستند......مورتی در مصاحبه ای بر اهمیت هوشیاری دوستان، والدین و معلمان نسبت به تغییرات خلق و خو، رفتار و علایق تاکید کرد. وی خاطرنشان کرد که علائم سلامت روان در جوانان اغلب 10 سال قبل از شروع درمان آشکار می شود..
گونه امیکرون ویروس کرونا ممکن است یک واکسن زنده باشد.
یک نظر خوش بینانه وجود دارد که در حال حاضر کووید از طریق مرحله دوم تکامل شتاب گرفته است. کمتر بیماری زا شده و در عین حال قابلیت شیوع بیشتری دارد که خوب است." چوماکوف توضیح داد: افرادی که به گونه جدید آلوده می شوند در برابر انواع دیگر آن مقاوم می شوند. علاوه بر این ، این متخصص پیشنهاد کرد که پس از ظهور گونه جدید دیگر قرنطینه نخواهد بود.
پیشگیری دولت ها از شیوع سویه امیکرون
کشورهای سراسر جهان در تلاش برای جلوگیری از گسترش نوع ویروس کرونای امیکرون مرزهای خود را می‌بندند. این برخلاف توصیه سازمان بهداشت جهانی برای باز نگه داشتن مرزها و تمرکز بر آزمایش و ردیابی است. ژاپن آخرین کشوری است که محدودیت‌های جدیدی را اعمال کرده است - ورود همه خارجی‌ها را از روز سه‌شنبه ممنوع می‌کند. مراکش تمام پروازهای ورودی را متوقف کرده و سرزمین های فلسطینی دو هفته است که مرزهای خود را بسته است. سایر کشورها از جمله ایالات متحده، برزیل، استرالیا، اندونزی و اتحادیه اروپا ورود به کشورهای جنوب آفریقا را ممنوع کرده اند - یا اقدامات قرنطینه ای سخت و قرنطینه جزئی اعمال کرده اند.
امیکرون ، سویه جدید کرونا ویروس+ویدئو
هشدار جهانی در مورد امیکرون وجود دارد - نوع جدیدی از ویروس کرونا که برای اولین بار در آفریقای جنوبی ظاهر شد. محققان می گویند این می تواند عفونی ترین شکل ویروس تا کنون باشد و حتی ممکن است واکسن های فعلی را شکست دهد. واکنش بین المللی سریع بوده است. بسیاری از کشورها سفرهای هوایی از جنوب آفریقا را تعطیل کرده اند. دولت آفریقای جنوبی می گوید این ممنوعیت ها یک واکنش افراطی است. امیکرون به سرعت حرکت کرده است. اکنون کشورهای سرتاسر جهان در حال تلاش برای ممانعت از پیشرفت سویه کرونا هستند و پروازها را از منطقه ای که برای اولین بار این گونه کشف شد ممنوع می کنند. آفریقای جنوبی ناگهان خود را از دنیا بریده می بینند. از زمانی که بریتانیا ممنوعیت سفر خود را اعلام کرد، بسیاری از کشورهای دیگر نیز از آن پیروی کردند. دولت آفریقای جنوبی می گوید که آنها خیلی سریع عمل کردند. به محض اینکه محدودیت های سفر اعلام شد، به احتمال زیاد به جای متوقف کردن کامل گسترش امیکرون، سرعت آنها را کاهش می دهد. مقامات بهداشت هلند نگرانند که ده‌ها مسافر آلوده به کووید که روز جمعه وارد آمستردام شدند نیز ممکن است به نوع جدید آلوده باشند. هنگ کنگ، اسرائیل و بلژیک قبلا موارد ابتلا را تایید کرده اند. جهان در مبارزه با ویروس کرونا پیشرفت هایی داشته است، اما نوع جدید نشان می دهد که نبرد تا پیروزی فاصله زیادی دارد.