واکسن " ام اس " بر روی موش موثر شد .
این واکسن از دو جنبه اصلی با واکسن های معمولی متفاوت است. اول ، به جای تحریک سیستم ایمنی بدن فرد برای شناسایی ، به خاطر سپردن و مبارزه سریع با میکروب ها یا مولکول های خاص ، تحمل ایمنی را به یک مولکول خاص ارتقا می دهد. ....ثانیاً ، این کار با ارائه RNA پیام رسان (mRNA) - و نه قطعات پروتئینی به سلولها ،با مولکول میانی تولید شده از DNA به عنوان الگویی برای تولید پروتئین عمل می کند -. این بدان معنی است که پس از ورود به سلول ها ، mRNA حاوی دستورالعمل های تولید پروتئین خاص توسط سلول برای تولید پروتئین مورد استفاده قرار می گیرد که سپس به سلول های ایمنی "نشان داده می شود".
کرونا ویروس در میان گوریل ها
چند گوریل در باغ وحش سان دیگو به کرونا ویروس مبتلا شده اند که احتمالا اولین گروه ازپستانداران در اسارت باشند کهدرگیر کرونا شده اند.
مقایسه سیستم بهداشت عمومی ایالات متحده و کوبا
ایالات متحده تنها کشوری است که درمان عمومی را تضمین نمی کند،امریکا 200 درصد بیشتر از اغلب کشور توسعه یافته هزینه درمان می کند ، اما 33 میلیون نفر فاقد بیمه درمان هستند؛ که از این عده چهارو نیم میلیون نفر کودک می باشند.ایالات متحده به ازای سلامتی هر نفر 5 برابر بیشتر از کوبا هزینه می کند. در حالیکه کوبا به ازای هر 10 هزار نفر 67 پزشک و امریکا برای هر 10 هزار نفر 25 پزشک دارد. مرگ نوزادی در کوبا 4/63 در مقایسه با 5/87 در هر 1000نفر ایالات متحده است. امید به زندگی در کوبا 78 و در ایالات متحده 79 سال است .سیستم درمانی در کوبا عمومی است و در ایالات متحده برمبنای سود طراحی شده است . در نهایت نظام ساده درمان کوبا با هزینه بسیار کم کارامدتر از اغلب کشورهای جهان است.
کوبا و کوید 19
دکتر امیلی موریس از دانشگاه یوسی ال امریکا و استاد پدرو ماس برمیجو دانشمند کوبا و رهبر ملی گروه فنی کوید 19 در وزارت بهداشت، درمان در کوبا، ، بحث در مورد استراتژی این کشور کارائیب به نزدیک شدن به چالش های ناشی از این ویروس است. علیرغم مشکلات اقتصادی شدید (حتی قبل از از بین رفتن درآمد گردشگران ناشی از بیماری همه گیر) از سختگیری تحریم های ایالات متحده رنج می بردند ، پاسخ کوبا به بیماری همه گیر کوید 19 موثرتر از سایر موارد در منطقه است: نرخ مرگ و میر این کشور در اثر ویروس ، از برخی جزایر کوچک با جمعیت کمتر از 200000 نفر ، کمترین میزان آن در قاره آمریکا است.
بهداشت و درمان در کوبا + ویدئوی مقایسه ای سیستم درمان در کوبا
بر مبنای آن چه اصل سوسياليستی دسترسی‌ عادلانه‌ کليه اعضای جامعه‌ به‌ خدمات بهداشتی دانسته شده، حقوق بشر در کوبا شامل بهداشت و درمان رايگان برای همگان است. به همين دليل از سال ۱۹۵۹ با انقلاب کوبا 'دولت انقلابی' دست به اصلاح سيستم بهداشت و درمان اين کشور زد که با تاکيد بر روش های پيشگيری از بيماری، کوبا را به يکی از موفق ترين کشورها در مدريت بهداشت عمومی تبديل کرد.......................با پشرفت های کوبا در علوم پزشکی و بيو تکنولوژی ايالات متحده به شدت در مورد خطر استفاده اين کشور از سلاح های ميکروبی ابراز نگرانی کرده و به همين خاطرکوبا درليست دولت های تروريست واشنگتن قرار گرفته است. اين در حالی است که کوبا خود می تواند هدف چنين حملاتی قرار گيرد. در همين حال بايد توجه کرد تحريم های اقتصادی واشنگتن که شامل دارو هم می شود، کوبا را ناچار ساخته که از دانشمندان بومی برای توسعه صنعت داروسازی و بيوتکنولوژيک استفاده کند. شايان ذکر است علی رغم آن که هيچ شاهد رسمی بر استفاده بايوتروريسم توسط ايالات متحده يا کوبا برعليه يکديگر وجود ندارد برخی منابع اپيدمی بيماری تب دنگوی سال ۱۹۸۱ را نشانه ای از بايوتروريسم آمريکا بر عليه آمريکای لاتين دانسته اند. برای مقابله با ويروس تب دانگوی، کوبا توانست برای اولين بار و در سطح انبوه پروتئين انترفرون را برای درمان اين بيماری توسط مهندسی ژنتيکی توليد انبوه کنيد. اين خود بزرگ ترين پيشرفت کوبا درزمينه ی بيوتکنولوژی است. علاوه بر اين واکسن مننژيت ساخت کوبا امروزه در سر تا سر آمريکای شمالی مورد استفاده قرار می گيرد. هم چنين مسئولين بهداشت کوبا امروز توانسته اند علاوه بر ريشه کن کردن بيماری های فلج اطفال، سل، طب تئفوئيد، و ديفتری، واکسن بيماری های مننژيت.ب و هپاتيت.ب را توليد کنند. کوبا از سال ۱۹۵۹ در بالابردن شاخص اميد به زندگی و پايين آوردن شاخص مرگ و مير نو زادان پيشرفت های چشمگيری بدست آورده است. بنا به آمار سازمان بهداشت جهانی شاخص اميد به زندگی در مردان و زنان کوبايی برابر با همان شاخص ها در ايالات متحده به ترتيب ۷۵ سال و ۸۰ سال است. آمار مرگ و مير نوزادان در کوبا ۶.۵ در هر هزار نوزاد با کشور کانادا و درميان ثروتمندترين کشورهای غربی رقابت می کند. کوبا سعی دارد که بيوتکنولوژی را تبديل به صنعت اول خود کند. در پی همين سياست درآمد خالص حاصل از صدور محصولات صنعت بيوتکنولوژی کوبا از ۱۳۰ ميليون دلار در سال ۱۹۹۸ با ۴۲% افزايش به ۳۰۰ ميليون دلار در سال ۲۰۰۵ رسيده است.
کوید 19 ، قرنطینه و عوارض چاقی + ویدئو
سازمان جهانی بهداشت چاقی را یک اپیدمی جهانی توصیف کرده است. شمار افراد دچار چاقی از سال ۱۹۷۵ میلادی تا حالا سه برابر بیشتر شده است. در ایالات متحده امریکا از نظر معیارهای طبی تقریباً یک سوم جمعیت دچار چاقی اند. در روسیه، افریقای جنوبی و برخی کشورهای اروپایی بیش از ۲۰ درصد جمعیت آن‌ها چاق اند. کشورهای کانادا، بخش‌هایی از امریکای جنوبی و آسترالیا نیز میزان بالای چاقی در میان جمعیت‌های شان را دارند. چاقی به صورت بالقوه تهدیدکننده زندگی است. چاقی می‌تواند باعث بیماری‌هایی چون فشار خون بالا، دیابت نوع ۲ یا بیماری شکر و بیماری‌های قلبی گردد. حالا یک گزارش بیانگر این است که چاقی می‌تواند عوارض و پیامد بیماری کووید۱۹ را بسیار تشدید کند.
آبنبات، شیرینی، و بستنی به کودکان‌ ندهید !
در دستورالعمل تازه توصیه‌های بیشتری برای زنان باردار و استفاده از شیر مادر وجود دارد. این زنان برای این که فرزندانی با مغز سالم داشته باشند باید هر هفته ۲۲۵ تا ۳۵۰ گرم غذای دریایی بخورند. بهتر است ماهی‌هایی که سطح جیوه پایین‌تری دارند - مانند روغن‌ماهی، ماهی آزاد، ساردین، و ماهی تیلاپیا - مصرف شود تا به سیستم اعصاب نوزاد آسیب نرسد.
گسترش کرونا ویروس از نوع جدید در جهان
حداقل 33 کشور کرون ویروس نوع جدید و مسری را که برای اولین بار در انگلیس یافت شده است ، شناسایی کرده اند. این لیست از کشورهایی که عفونت های مربوط به این نوع را شناسایی کرده اند به سرعت در حال رشد است و اکنون - علاوه بر ایالات متحده و انگلیس - شامل استرالیا ، بلژیک ، برزیل ، کانادا ، شیلی ، چین ، دانمارک ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، ایسلند ، هند ، ایرلند ، اسرائیل ، ایتالیا ، ژاپن ، اردن ، لبنان ، مالت ، هلند ، نروژ ، پاکستان ، پرتغال ، سنگاپور ، کره جنوبی ، اسپانیا ، سوئد ، سوئیس ، تایوان ، ترکیه و امارات متحده عربی گردیده است
در ترکیه ویروس جهش یافته کرونا از نوع انگلیسی مشاهده شد
فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد: "جهش ویروس کرونا در انگلیس در 15 نفری که از انگلیس وارد شده بودند، شناسایی شد. ورود از این کشور به ترکیه به طور موقت متوقف شده است." وی تاکید کرد:" افرادی که با 15 مبتلا به نوع جهش‌یافته ویروس کرونا تماس داشته‌اند، تحت قرنطینه قرار گرفتند. غربالگری گسترده‌ای انجام شده و وضعیت تحت کنترل قرار گرفته و ورود از انگلستان به ترکیه موقتا به حالت تعلیق درآمده است". در عین حال، تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ترکیه در روز جمعه کمترین میزان از اواخر اکتبر بود، مبتلایان جدید 1908 نفر بودند. تعداد مرگ های ناشی از کرونا نیز در امروز نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است- 212 نفر.
افراد بالای 75 سال و آتش نشانان ، معلمان و کارگران فروشگاه های مواد غذایی در اولویت دریافت واکسن در امریکا
افراد بالای 75 سال ، کارکنان با وظایف ضروری در اول صف واکسن هستند، یک کمیته تخصصی می گوید که افراد با سن بالاتر از 75 سال و مسن و همچنین آتش نشانان ، معلمان و کارگران فروشگاه های مواد غذایی در نوبت بعدی واکسیناسیون کوید -19 هستند .
احتمال موج سوم کوید 19 پس از کریسمس برای انگلستان + ویدئو
دانشمندان می گویند ، تصمیم دولت انگلیس در زمینه کاهش محدودیت های ویروس کرونا در دوره جشن کریسمس منجر به موج سوم عفونت خواهد شد که به افزایش انتقال ، مرگ های غیرضروری و بیش از حد بیمارستان منجر می شود. ریچارد مورفی ، حسابدار رسمی و اقتصاددان سیاسی ، مقاله ای را از دانشمندان انگلیس به اشتراک گذاشت که در مورد موج سوم عفونت کوید پس از کریسمس هشدار داده بود. دانشمندان بر این باورند که تصمیم اخیر دولت انگلستان برای کاهش محدودیت ها در هنگام کریسمس فقط منجر به موج سوم همه گیری می گردد. این هشدارها پس از اعلام دولت مبنی بر اینکه گروه های سه خانوار از هر اندازه نفرات می توانند در دوره جشن کریسمس جمع شوند ، صورت گرفت.
قدرت شرکت های دارویی! + ویدئو
زندگی یک انسان چقدر ارزش دارد؟ یک داروی نوآورانه سرطان نوید نجات جان افراد را می دهد. اما بسیار گران است. آیا شرکت های بیمه هزینه آن را پرداخت می کنند؟ بازده سرمایه گذار سازنده چقدر است؟ و آیا لابی گران قیمت ها را افزایش می دهند؟ در سال 2018 ، ژن درمانیکیمریا در اروپا تأیید شد. سلول های ایمنی از بیمار گرفته می شود ، از طریق ژنتیکی دوباره در سلول های کشنده سرطان برنامه ریزی می شود و به صورت تزریق به بیمار برمی گردد. نتایج مطالعه کیمریا فقط یک دوره 18 ماهه را پوشش می دهد. در 40 درصد بیماران ، سرطان غده لنفاوی در این مدت بر نمی گردد. مشخص نیست که آیا کیمریا اثر طولانی مدت دارد یا خیر. شرکت دارویی سوئیس نوارتیس روش درمانی جدید را ارائه می دهد - هزینه آن برای هر بیمار 370،000 فرانک سوئیس است. شرکت های بیمه درمانی معمولاً آمادگی پرداخت این مقدار را ندارند و از عدم شفافیت شکایت دارند.
آغاز واکسیناسیون سراسری در بریتانیا
بریتانیا روز سه شنبه اولین دوزهای واکسن COVID-19 را که به طور گسترده آزمایش و بررسی شده بود ، آغاز کرد و بزرگترین برنامه واکسیناسیون در تاریخ این کشور شروع شد . افراد بالای 80 سال ، کارگران خانه مراقبت و کارکنان بهداشت و مراقبت های اجتماعی در خط مقدم اولین کسانی بودند که در این لبه ها واکسیناسیونی قرار گرفتند ، روزی که "V-Day" نامگذاری شده است. در 21 روز بعد دوز دوم استفاده خواهد شد . اولین دریافت کننده مادربزرگ مارگارت کینان بود که هفته آینده 91 ساله می شود. در همین حال ، کاخ باکینگهام از اظهارنظر در مورد واکسیناسیون ملکه الیزابت دوم 94 و همسر 99 ساله اش ، پرنس فیلیپ ، به عنوان یک نمونه عمومی از ایمنی آن خودداری کرد.
چگونه به ویروس کرونا آلوده می شویم؟
محققان ژاپنی از یک ابر رایانه برای شبیه سازی نحوه حرکت ذرات ویروسی استفاده کرده اند. این شبیه سازی تهدید نامرئی را قابل مشاهده می کند و می تواند به افراد در ارزیابی خطر عفونت کمک کند.
تایید واکسن فایزر بیو ان تک برای مقابله با کرونا
انگلیس در روز چهارشنبه به اولین کشور در جهان تبدیل شد که واکسن Pfizer-BioNTech را برای استفاده تصویب کرد و گفت که این واکسن از هفته آینده به بازار عرضه خواهد شد.
آنچه باید در مورد واکسن بدانید
عارضه جانبی: یک مشکل سلامتی که در یک آزمایش بالینی واکسن یا دارو در داوطلبان ایجاد می شود. یک عارضه نامطلوب همیشه ناشی از دارویآزمایش شده در آزمایش نیست. آنتی بادی: پروتئینی است که توسط سیستم ایمنی تولید می شود و می تواند به عامل بیماری زایی مانند ویروس کرونا متصل شود و جلوی آن را بگیرد تا سلول ها را آلوده نکند. تأیید ، مجوز و مجوز استفاده اضطراری: داروها ، واکسن ها و دستگاه های پزشکی بدون کسب مجوز از سازمان غذا و دارو ، که به عنوان مجوز شناخته می شود ، در ایالات متحده قابل فروش نیست. بعد از اینکه یک شرکت نتایج آزمایشات بالینی را به F.D.A. برای بررسی ارائه می کند، آژانس تصمیم می گیرد که آیا محصول ایمن و موثر است ، فرآیندی که معمولاً ماهها طول می کشد. اگر کشور با یک وضعیت اضطراری روبرو باشد - مانند یک بیماری همه گیر - ممکن است یک شرکت به جای آن مجوز استفاده اضطراری را درخواست کند ، که می تواند خیلی سریعتر اعطا شود. میزان سابقه و هدف: هر چند وقت یکبار یک مشکل سلامتی ، معروف به یک رویداد نامطلوب ، در عموم جمعیت ایجاد می شود. برای تشخیص بی خطر بودن واکسن یا دارو ، محققان میزان عوارض جانبی آزمایش را با میزان پس زمینه مقایسه می کنند. کارآیی: اندازه گیری میزان کارآیی یک دارو در یک کارآزمایی بالینی. برای مثال ، برای آزمایش واکسن ویروس کرونا ، محققان تعداد افرادی که در گروه های واکسینه شده و دارونما قرار دارند ، مقایسه می کنند که Covid-19 است. اثربخشی واکسن در دنیای واقعی ممکن است با کارآیی آن در یک آزمایش متفاوت باشد. آزمایشات فاز 1 ، 2 و 3: آزمایشات بالینی معمولاً در سه مرحله انجام می شود. آزمایشات فاز 1 معمولاً چند ده نفر را درگیر می کند و برای بررسی ایمن بودن واکسن یا دارو طراحی شده اند. آزمایشات فاز 2 ، که صدها نفر را درگیر می کند ، به محققان اجازه می دهد تا دوزهای مختلف را امتحان کنند و اندازه گیری های بیشتری را در مورد اثرات واکسن بر روی سیستم ایمنی بدن جمع آوری کنند. آزمایشات فاز 3 ، شامل هزاران یا ده ها هزار داوطلب ، با انتظار برای دیدن تعداد افرادی که از آن برای مقابله با بیماری محافظت شده اند ، ایمنی و اثر بخشی واکسن یا دارو را تعیین می کنند. دارونما: ماده ای که هیچ اثر درمانی ندارد و اغلب در یک آزمایش بالینی استفاده می شود. برای دیدن اینکه آیا یک واکسن می تواند از Covid-19 جلوگیری کند ، به عنوان مثال ، محققان ممکن است این واکسن را به نیمی از داوطلبان خود تزریق کنند ، در حالی که نیمی دیگر با دارونما آب نمک دریافت می کنند. سپس می توانند تعداد افراد در هر گروه را آلوده کنند. نظارت پس از بازار: نظارتی که پس از تأیید واکسن یا دارو انجام می شود و به طور منظم توسط پزشکان تجویز می شود. این نظارت معمولاً بی خطر بودن درمان را تأیید می کند. در موارد نادر ، عوارض جانبی را در گروه خاصی از افراد که در طول آزمایشات بالینی از دست رفته اند ، تشخیص می دهد. تحقیقات پیش بالینی: مطالعاتی که قبل از شروع یک آزمایش بالینی انجام می شود ، به طور معمول شامل آزمایشاتی است که در آن یک درمان بر روی سلول ها یا روی حیوانات آزمایش می شود. واکسن ناقل ویروسی: نوعی واکسن است که با استفاده از ویروس بی ضرر مواد تحریک کننده سیستم ایمنی بدن را به بدن انسان هدایت می کند. از بردارهای ویروسی در چندین واکسن آزمایشی Covid-19 استفاده می شود ، از جمله واکسن های ساخته شده توسط "آسترا زنکا" و "جانسون وجانسون". هر دوی این شرکت ها از ویروس سرماخوردگی به نام آدنو ویروس به عنوان ناقل خود استفاده می کنند. آدنو ویروس حامل ژن های ویروس کرونا است. پروتکل آزمایشی: مجموعه ای از اقدامات برای انجام یک آزمایش بالینی است.
واکسن سوم برای پیشگیری کرونا ویروس
آسترا زنکا اعلام کرد که داده های اولیه نشان می دهد که واکسن ویروس کرونا تا 90 درصد موثر است و به عنوان سومین دارو ساز اعلام نتایج امیدوار کننده را با خود داشت . شرکت داروسازی آسترا زنکا روز دوشنبه اعلام کرد که تجزیه و تحلیل اولیه برخی از آزمایشات بالینی مرحله آخر آن ، که در انگلیس و برزیل انجام شد ، نشان داد که واکسن کرونا ویروس آن 70.4 درصد در پیشگیری از Covid-19 موثر است ، که نشان می دهد جهان می تواند سرانجام حداقل سه واکسن در حال کار - و میزان عرضه بیشتر - برای کمک به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را داشته باشد .
ابتکار آویزان کردن سنگک از میخ!
وقتی سنگک روی زمین نمی افتد و وقتی بدیوار نمی چسبد ! تماس آن با سطوح کمتر می شود ! این هم یک روش است تا نان بدون کمترین تماس به دست مشتری اش برسد ! بازار کرونا داغ است ، جمعی بی خیال و جمعی هراسان و گاهی عده ای در فکر خود و دیگران ! البته آقا مهدی برای گرفتن عکس ماسک خود را کنار گذاشت !د
جزئیات محدودیت‌های کرونایی از اول آذر
محدودیت‌ها و جریمه‌های تعطیلی دو هفته‌ای کرونا
کدام مراکز در محدودیت‌های جدید کرونا، مجاز به فعالیت هستند؟؟؟
ملاحظاتي پيرامون محدوديت‌هاي جديد کرونائي
مسئولان ستاد ملي مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت در موج دوم به سلاح عجيبي دست يافته بودند به نام «خواهش و تمنا» که روشن بود در برابر صلابت ويروس کرونا بهيچوجه کارائي ندارد. اعتراضات، تذکرها و شکايات کساني که اين روش را خطرناک مي‌دانستند و معتقد بودند با ادامه يافتن چنين سياستي قطعاً پائيز رنگارنگ کشورمان به «پائيز سياه» تبديل خواهد شد، متأسفانه مورد بي‌مهري قرار گرفت و سرانجام پائيز سياه‌تر از سياه فرا رسيد که آمار قربانيان کرونا را به نزديک 500 نفر رسانده است. در چنين شرايطي است که هنوز مسئولين ستاد ملي مبارزه با کرونا به اين نتيجه نرسيده‌اند که تنها راه مهار کردن اين بيماري خطرناک، قرنطينه کامل است نه روش‌هائي که ثابت شده است جواب نمي‌دهند. بدين‌ترتيب، از هم‌اکنون روشن است که اگر هرچه سريع‌تر در اين روش‌ها تجديدنظر نشود، زمستاني فاجعه‌بار با تلفات روزانه بالاي هزار خواهيم داشت.
علاج واقعه بعد از وقوع!
روز شنبه، يک فروشگاه در شمال غرب تهران پلمب شد که درباره پلمب شدنش گفته شد با اعلام حراج کيف و کفش‌هاي زنانه، جمع زيادي از مشتريان را به خود جلب کرده و فاصله اجتماعي و ساير دستورالعمل‌هاي بهداشتي مربوط به کرونا را رعايت نکرده بود. فيلمي که از هجوم مشتريان به اين فروشگاه در فضاي مجازي دست به دست شد نيز همين واقعيت تأسف‌بار را نشان مي‌داد. مي‌توان به مأموريني که اين فروشگاه را پلمب‌ کرده‌اند، آفرين گفت ولي اين سؤال اساسي را هم بايد مطرح کرد که چرا علاج واقعه را قبل از وقوع نمي‌کنيد؟ هجوم مشتريان به فروشگاه کيف و کفش و ايجاد تجمعي که نفس‌ کشيدن را مشکل کرده بود، به معناي انتقال ويروس کرونا به حداقل چند هزار نفر است. اين، يعني بر آمار قربانيان کرونا در هفته‌هاي آينده حداقل چند صد نفر افزوده شدن. سؤال نيز درست در همين نقطه مطرح مي‌شود که چرا قبل از آنکه اين فروشگاه مرتکب چنين اقدام خلافي بشود و اينهمه خسارت به بار بياورد به سراغش نرفتند؟
روز جهانی دیابت ، روز قدردانی از پرستار
تعداد مبتلايان به ديابت به خصوص در كشورهاي با درآمد كم يا متوسط رو به افزايش است. در ⁧ ایران ⁩ از هر ده نفر بزرگسال یک نفر با ⁧دیابت⁩ زندگی می‌کند. کووید۱۹ اوضاع را برای بیماران دشوار کرده و بسیاری از مراقبت و درمان منظم محروم مانده اند. امسال سازمان ملل متحد، روز دیابت را به پرستاران تقدیم کرده است که با توجه بی دریغ خود باعث تسکین روحی و جسمی بیماران مبتلا به دیابت می شوند. بیایید امروز، در روز جهانی دیابت، از⁧ پرستاران ⁩ قدردانی کنیم.