عقب ماندن خطرناک کمپین واکسیناسیون هند
پس از افت موارد در دسامبر ، بسیاری از هندی ها ماسک ها را کنار گذاشتند و زندگی عادی خود را از سر گرفتند. رهبران همچنین با اجازه دادن به جشنواره های بزرگ مذهبی هندوها و تجمعات سیاسی ، به گونه ای شروع به عمل كردند كه گویی مشكل حل شده است. تکثیر انواع ویروس نیز ممکن است نقش موثری در گسترش کرونا داشته باشد ، اما این کشور توالی ژنتیکی کافی را برای اطمینان از این موضوع انجام نمی دهد. هدایت کند واکسیناسیون هند نیز مورد شک و تردید عمومی قرار گرفته است. اگر واکسیناسیون سریع نشود ، متخصصان می گویند که هند بیش از دو سال طول می کشد تا 70 درصد جمعیت آن را واکسیناسیون کند. گسترش ویروس در هند ؛ پیشرفت نگران کننده برای همه گیری است. تعداد زیادی از عفونت های جدید زمینه ای برای ایجاد گزینه های جدید احتمالی ایجاد می کند که می تواند در برابر واکسن ها مقاوم باشد ، یا بتواند افرادی را که قبلاً به ویروس مبتلا شده اند دوباره تحت تاثیر قرار دهد . هند همچنین یک تولید کننده بزرگ واکسن است و موسسه سرم هند گفته است که تقریباً تولید روزانه حدود دو میلیون دوز مصرفی آن طی دو ماه آینده به دولت تعلق می گیرد و تعهدات به دیگر کشورها را به تأخیر می اندازد.
از دست دادن تاریکی ! برگردان از توفیق وحیدی آذر
در سال 1879 ، لامپ های رشته ای توماس ادیسون ابتدا خیابان نیویورک را روشن کردند و دوران مدرن روشنایی الکتریکی آغاز شد. از آن زمان ، جهان در نور الکتریکی غرق شده است. چراغ های قدرتمند خیابان ها ، حیاط ها ، پارکینگ ها و بیلبوردها را روشن می کند. امکانات ورزشی با نوری که برای دهها مایل قابل مشاهده است ، شعله ور می شوند. پنجره های دفاتر و ساختمانهای اداری در طول شب می درخشند. طبق گفته توسان ، انجمن بین المللی آسمان تاریک (IDA) مستقر در آریزونا ، درخشش آسمان لس آنجلس از یک هواپیما در فاصله 200 مایلی قابل مشاهده است. در اکثر مراکز بزرگ شهری جهان ، نگاه کردن به ستاره چیزی است که در سیارات دیگر اتفاق می افتد. در واقع ، هنگامی که زلزله سال 1994 برق را در لس آنجلس ناکام گذاشت ، بسیاری از ساکنان مضطرب با مراکز اضطراری محلی تماس گرفتند تا گزارش دهند که "ابر غول پیکر و نقره ای" عجیب در آسمان تاریک مشاهده شده است. آنچه که آنها واقعاً می دیدند - برای اولین بار - کهکشان راه شیری بود که مدتها توسط درخشش آسمان شهری از بین رفته بود.
پزشکان هندی برای اولین بار جهش مضاعف ویروس کرونا را شناسایی کردند
وزارت بهداشت هند اعلام کرد کنسرسیوم مطالعه ژنوم SARS-CoV-2(نام علمی ویروس کرونا) در این کشور نوع جدیدی از این ویروس را با جهش ژنتیکی مضاعف کشف کرده است. این کنسرسیوم که در دسامبر سال گذشته تاسیس شده، شامل 10 آزمایشگاه ملی است که ژنوم ویروس کرونا را بررسی و انواع جدید آن را شناسایی می کنند. در اطلاعیه وزارت بهداشت هند گفته می شود: "از زمان شروع کار کنسرسیوم ، 771 گونه ویروس شناسایی شده که به دلیل افزایش سرایت، نگران کننده هستند ... 736 نمونه مثبت برای سویه انگلیسی(B.1.1.7) ، 34 نمونه مثبت برای سویه آفریقای جنوبی (B.1.351) ،یک نمونه مثبت برای سویه برزیلی (P.1) از جمله آنها هستند. نمونه هایی با این انواع ویروس کرونا در 18 ایالت شناسایی شده اند.
در کره جنوبی کارگران خارجی باید تست کرونا شوند
لی سانگ مین ، نماینده مجلس از حزب حاکم دموکرات ، در فیس بوک نوشت: "دستور اداری دولت شهر سئول یک عمل نژادپرستانه ناعادلانه در برابر خارجی هاست و بسیار مسخره است." "این یک نقض حقوق بشر است که باعث افتضاح کره جنوبی در سطح بین المللی می شود."
موج سوم کرونا ویروس و کنار گذاشتن واکسن آسترا زنکا + ویدئو
وزارت بهداشت آلمان در بیانیه ای اعلام کرد آلمان روز دوشنبه استفاده از واکسن ویروس کرونا آکسفورد آسترا زنکا را متوقف کرد. چندین کشور دیگر اتحادیه اروپا به دلیل احتمال لخته شدن خون استفاده از واکسن را متوقف کرده اند. وزارت بهداشت اعلام کرد که استفاده از واکسن "به عنوان یک اقدام پیشگیرانه" به دلیل توصیه های دستورالعمل های بهداشت ملی ، موسسه پاول ارلیچ (PEI) به حالت تعلیق درآمده است. طبق گفته وزارت بهداشت ، آژانس دارویی اروپا تصمیم خواهد گرفت تا زمان بررسی" چگونه اطلاعات جدید بر مجوز واکسن تأثیر می گذارد" . علاوه بر آلمان ، ملت های سراسر اروپا و جهان استفاده از واکسن را به دلیل خطرات احتمالی لخته شدن متوقف کرده اند. ایتالیا و فرانسه هر دو بعد از ظهر دوشنبه ، بلافاصله پس از آلمان بیانیه های مشابهی صادر کردند. هفته گذشته ، دانمارک اولین کشوری بود که اجرای آن را متوقف کرد ، نروژ ، ایسلند و بلغارستان در پی آن بودند. کشورهای غیر اروپایی که استفاده از این واکسن را متوقف کرده اند شامل تایلند و جمهوری دموکراتیک کنگو است
آلمان با یک استراتژی جدید قفل ویروس کرونا را گسترش می دهد+ ویدئو
هر مرحله جدید به پایین آمدن میزان ابتلا نیاز دارد - کمتر از 50 مورد در هر 100000 نفر طی یک دوره 7 روزه. اگر تعداد ابتلا شروع به افزایش کند ، اقدامات به سرعت معکوس می شوند. با این حال ، از هفته آینده محدودیت های تماس بین خانوارها کمی کاهش می یابد. استراتژی بازگشایی نیز بر روی واکسیناسیون و آزمایش انبوه متمرکز است. بیماران به زودی در بسیاری از پزشکان خانواده در دسترس خواهد بود تا اعداد واکسیناسیون را افزایش دهند. و از دوشنبه هفته آینده ، افراد در آلمان به یک آزمایش سریع در هفته دسترسی پیدا می کنند.
رعایت مقررات ایمنی برای ایجاد ممانعت از جهش ویروس کرونا بسیار مهم است.
مهم رعایت فاصله اجتماعی، بهداشت شخصی و پوشیدن ماسک است برای آنکه وقتی ویروس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود، امکان جهش پیدا می کند. بیایید به ویروس اجازه این کار را ندهیم."
واکسن جانسون اند جانسون مجوز توزیع گرفت
دولت فدرال برای هر دوز 10 دلار برای مجموع 100 میلیون دوز را كه باید در پایان ماه ژوئن آماده شود ، به شركت پرداخت می كند ، و این مقدار در هر دوز نسبت به توافق برای پرداخت مدرنا و فایزر كه واكسن خود را با یك شركت آلمانی ، بیو ان تک تولید كرده اند ، كمتر است. واکسن یک دوزهای جانسون و جانسون به ایالات متحده امکان می دهد تعداد افرادی که کاملاً واکسینه شده اند را به سرعت افزایش دهد. برخلاف دو واکسن دیگر ، می توان آن را حداقل در مدت سه ماه در دمای استاندارد یخچال نگهداری کرد.
چرا آمار مرگ و میر کرونا ویروس در کشورهای جهان متفاوت است ؟
چرا به نظر می رسد نرخ واگیری کشورهای مختلف با هم فرق دارند؟ در حالی که ویروس ملتهای ثروتمند را ویران کرده است ، میزان مرگ و میر در فقیرنشینان نسبتاً پایین است. بررسی این رمز و راز اپیدمیولوژیک می تواند در مورد سلامت جهانی به ما بگوید.
دیپلماسی واکسن + ویدئو
در حالی که بیشتر دولت ها سعی می کنند واکسن کوید - را ذخیره کنند ، هند میلیون ها دوز به عنوان "واکسن ماتری" یا دوستی واکسن به کشورهای همسایه می دهد. آیا این نوع دوستی است یا انگیزه های ژئوپلیتیکی می تواند در بازی باشد؟................هند ده ها هزار شات واکسن کوید 19 رایگان در اختیار کشورهای کارائیب قرار می دهد که در رقابت با کشورهای ثروتمند در تهیه واکسن دست خالی باقی مانده اند. شات های ساخته شده توسط هند ، به کشورهای فقیرتر جایگزینی برای واکسن های چینی است که پکن در سراسر منطقه تحت فشار ویروس قرار داده است. وزارت امور خارجه هند اعلام كرد كه قصد دارد واكسن ها را - بيشتر به صورت رايگان - به 49 كشور آمريكاي لاتين ، كارائيب ، آسيا و آفريقا عرضه كند. تاکنون ، این کشور 22.9 میلیون دوز تحت برنامه "دوستی واکسن" خود توزیع کرده است. روز پنجشنبه ، راکل پنا ، وزیر کشور جمهوری دومنیکن گفت که هند 30،000 دوز به کشورش اهدا کرده است. این به غیر از 70،000 دوزی است که هند به دومنیکان اهدا کرده است که برای واکسیناسیون کل جمعیت کافی است - و 10،000 موردی که اوایل ماه جاری به باربادوس ارائه شده است.
ژاپن اولین واکسن کوید - 19 را برای استفاده تأیید کرد
ژاپن به واکسن فایزر - بی ان تک چراغ سبز نشان داد و تزریق این واکسن از این هفته آغاز می شود. مقامات بهداشتی این کشور نسبت به ایالات متحده و اروپا برای تأیید واکسن کندتر عمل کرده اند ، اما به اندازه سایر مکان ها ناامید نیستند زیرا نرخ ابتلا در ژاپن کمتر است. تا حدودی به دلیل ظهور انواع جدید ویروس کرونا ، وضعیت اضطراری در توکیو و مناطق دیگر تا 7 مارس ادامه دارد. تعداد موارد جدید به شدت کاهش یافته و به هفت روز متوسط ​​رسیده است و اکنون از 8000 مورد ابتلای روزانه در ژانویه ، به کمتر از 2000 نفر در هفته رسیده است.
جهش یافتن ویروس در جهان
در انگلستان ، اکنون آزمایش ویروس کرونا برای کشف انواع ویروس و جلوگیری از انتشار آنها افزایش یافته است. در حال حاضر حداکثر 10 درصد از آزمایشات مثبت برای تجزیه و تحلیل بیشتر ژنوم به آزمایشگاه ها ارسال می شود. این بخشی از یک تلاش فزاینده برای پیشگیری جهش های مسری تر قبل از تسخیر و شیوع آنها است.
واکسیناسیون برای کوید 19 ! مابین درمان و ژئوپلیتیک + ویدئو
انتظار می رود که سیستم ایمن سازی کوید 19 بزرگترین اقدام ایمن سازی در تاریخ جهان باشد و این فعالیت نیز در مدت زمان نسبتاً کوتاهی می باشد. با این حال ممکن است شکافهایی ایجاد شود و اختلافات بوجود آید ، زیرا جهان براساس ارائه دهندگان واکسن "دچار تفرقه " می شود ، در یک " نوع معادله غرب و شرق ". بستر واکسن غیرفعال که توسط سینوواک و اسپوتنیک وی اینوفارم و بی هارات بیوتک استفاده می شود به این معنی است که" پایدارتر "هستند ، به این ترتیب نیازی به خنک کننده فوق العاده ندارند و بنابراین می تواند برای مناطق توسعه نیافته امیدوار کننده باشند. واکسن های ساخت چین ، روسیه و هند برای کشورهای دارای درآمد متوسط ​​و متوسط ​​جذاب بوده است ، به ویژه در کشورهایی که توانایی نگهداری زنجیره فوق العاده انجماد مورد نیاز واکسن های mRNA را ندارند.
تعلیق استفاده از واکسن آسترا زنکا- آکسفورد در افریقای جنوبی + ویدئو
آفریقای جنوبی روز یکشنبه اعلام کرد پس از آزمایش های اولیه نتایج "ناامیدکننده" در برابر نوع جدید کوید - B.1.351- 19 ، واکسن آسترازنکا - آکسفورد را متوقف خواهد کرد. این کشور 1 میلیون دوز دریافت کرده است. برنامه ریزی شده بود که از اواسط ماه فوریه استفاده از آن را برای واکسیناسیون کارکنان مراقبت های بهداشتی در خط مقدم آغاز کند. در این مطالعه که حدود 2000 نفر شرکت داشتند ، مشخص شد که این واکسن "حداقل محافظت" در برابر موارد خفیف و متوسط کوید 19 را دارد و کارایی ان مورد تردید قرار گرفت.
جانسون اند جانسون واکسن کرونا ویروس را ارائه می کند.
جانسون اند جانسون درخواست مجوز استفاده اضطراری از واکسن تک دوز کوید - 19 خود را در ایالات متحده کرده است. هفته گذشته ، این شرکت گزارش داد که آزمایش واکسن آن 66٪ در جلوگیری از بیماری متوسط و شدید در آزمایش جهانی موفق بوده است.
پیوند همزمان صورت و دو دست به یک مرد
ماه ها پس از آنکه یک مرد در ایالات متحده اولین صورت کامل و پیوند دو دست در جهان را دریافت کرد ، پزشکان اکنون فقط آن را یک موفقیت خوانده اند. جو دی مئو برای اولین بار 20 ساله بود که زندگی او تغییر کرد. پس از زنده ماندن در یک سانحه رانندگی ، سوختگی در 80 درصد بدنش باقی مانده بود و پوست دست و صورتش ذوب شده بود. پزشکان پس از یافتن اهدا کننده در ماه اگوست گذشته ، اقداماتی را انجام دادند که قبلاً هرگز با موفقیت انجام نشده بود - به کسی چهره جدید و دو دست تازه می بخشید.
تاثیر گذاری بالای 90 درصد کلید ورود اسپوتنیک به اروپا
داده های جدید نشان می دهد که واکسن اسپوتنیک وی روسیه بیش از 90٪ موثر است. در ابتدا ، دولت های غربی در مورد واکسن ابراز تردید کرده بودند زیرا روسیه قبل از انجام آزمایشات بالینی معمول ، شروع به استفاده از آن کرد. اما اکنون به نظر می رسد نتایج منتشر شده در مجله پزشکی برجسته "The Lancet" از ادعاهای روسیه مبنی بر ایمن بودن و عدم ضعف موثر پشتیبانی می کند.
استفاده از ماسک صورت مانع آلودگی به ویروس + ویدئو
مطالعه ای در آلمان نشان داده است که ماسک های صورت می توانند تعداد عفونت های ویروس کوید 19 را 20 روز پس از قرار گرفتن در محیط های مختلف از 15٪ به 75٪ کاهش دهند. محققان همچنین دریافتند که کاهش موارد جدید بیشترین میزان برای افراد بالای 60 سال است. این اولین مطالعه برای شناسایی اثرات علیتی در یک جمعیت است ، نه در یک محیط بالینی ، که ارتباط بین استفاده از ماسک صورت و افت عفونت های جدید را برجسته می کند
آلودگی به دو گونه از ویروس + ویدئو
محققان در جنوب برزیل گفتند که آنها بیماران آلوده به دو گونه ویروس کرونا ، ویروس جدید را به طور همزمان کشف کرده اند که نشان دهنده نگرانی در مورد افزایش تعداد انواع در این کشور است
آلمان برای جلوگیری از شیوع انواع کوید ممنوعیت سفر سخت را اعمال می کند
وزارت کشور برای مسافران از کشورهایی که به ویژه تحت تأثیر آنها قرار گرفته اند: برزیل ، ایرلند ، پرتغال ، آفریقای جنوبی و انگلیس ممنوعیت ورود را تا 17 فوریه اعمال کرده است.
واکسن ها آیا توان پاسخگویی به ویروس جهش یافته را دارند؟ + ویدئو
جهش های جدید ویروس کرونا شاهد انتشار ویروس در مناطق مختلف جهان مانند آتش سوزی شدید بوده اند. بیش از یک سال پس از اولین گزارش شیوع ویروس ، اکنون تعداد زیادی نظریه وجود دارد. به نظر می رسد برخی ، مانند انواع کشف شده در انگلیس و آفریقای جنوبی ، بسیار سریعتر در حال گسترش هستند. هر عفونت جدید دریچه ای برای انواع ناشناخته می گشاید که تهدید به خنثی کردن پیشرفتی است که در مبارزه با شایع شدن کرونا ویروس ایجاد شده است. سواال اصلی این است: آیا واکسن های موجود هنوز جواب می دهند؟
آیا واکسن COVID-19 می تواند تکثیر جهش های جدید ویروس را شکست دهد؟
ویروس ها همیشه به دنبال فرصت های پنهانی هستند که جهش ها ایجاد می کنند ، درست همانطور که هکرها در نقص کدهای برنامه جستجو می کنند............. استپان بنسل ، عضو هیئت مدیره از مدرنا ، سازنده یکی از واکسن های covid-19 ، هفته گذشته گفت ، "ما فکر می کنیم که برای همیشه با این ویروس زندگی خواهیم کرد."
واکسن " ام اس " بر روی موش موثر شد .
این واکسن از دو جنبه اصلی با واکسن های معمولی متفاوت است. اول ، به جای تحریک سیستم ایمنی بدن فرد برای شناسایی ، به خاطر سپردن و مبارزه سریع با میکروب ها یا مولکول های خاص ، تحمل ایمنی را به یک مولکول خاص ارتقا می دهد. ....ثانیاً ، این کار با ارائه RNA پیام رسان (mRNA) - و نه قطعات پروتئینی به سلولها ،با مولکول میانی تولید شده از DNA به عنوان الگویی برای تولید پروتئین عمل می کند -. این بدان معنی است که پس از ورود به سلول ها ، mRNA حاوی دستورالعمل های تولید پروتئین خاص توسط سلول برای تولید پروتئین مورد استفاده قرار می گیرد که سپس به سلول های ایمنی "نشان داده می شود".
کرونا ویروس در میان گوریل ها
چند گوریل در باغ وحش سان دیگو به کرونا ویروس مبتلا شده اند که احتمالا اولین گروه ازپستانداران در اسارت باشند کهدرگیر کرونا شده اند.