غروب تبریز با نگاه از خیابان توانیر
ماه سی ام مرداد ماه
کودکان به مدرسه می روند
سرویس اختصاصی مدرسه دایر است و کودکان به مدرسه می روند..........آیا این کودکان باز خواهند توانست تا لذت آموزش در مدرسه را ببینند ...............
چوپان جوان و پر قدرت
گله در حال بازگشت به روستا بود و آقای قربانی با قدرت آنها را هدایت می کرد ............ نمی خواست عکسش را بگیرم اما با لبخندی رضایتش را متوجه شدیم و ......................
یک جراحی موفقیت آمیز در بیمارستان کابل
طبق اعلام وزارت صحت عامه، این عملیات پیچیده اعصاب از سوی محمداکرم امینی، محمدقسیم محمدزی و محمد شفیع فضلی از متخصصان جراحی اعصاب انجام شده است.
محو در تیره گی ها
اگر چشم در چشمانم می انداخت، چه می کردم؟ اگر می دانست که دوربین چیست، چه می کردم ؟ اگر می پرسید؛ عکس از بچه گی هایم برمی داری ؟ چه می کردم ؟ اگر می گفت من را می شناسی ؟ چه می کردم ؟ اگر می پرسید سنگینی و وزنه را می فهمی ؟ چه می کردم ؟ اگر می پرسید می دانی درد کمر چیست ؟ چه می کردم ؟ محو در تاریکی ها بی هیچ سایه ای از کنارم گذشت! من چه کردم؟ سرد و خمیده ، سر در گریبان ! من هم از پشت سرش در تاریکی گریختم و محو در تیره گی شدم!
دانش صدیقی ، خبرنگار عکاسی رویترز ، در افغانستان کشته شد
روزنامه نگار عکاس برنده جایزه پولیتزر ، دانش صدیقی ، هنگام شدت گرفتن جنگ بین اشرار طالبان و نیروهای دولتی در سراسر کشور ، در حین تهیه گزارش درگیری بین نیروهای امنیتی افغانستان و طالبان کشته شد. آقای صدیقی ، روزنامه نگار هندی و روزنامه نگار ستاد رویترز ، در همراهی با اعضای نیروهای ویژه نخبه افغانستان در جنوب استان قندهار ، سنگر سابق طالبان ، بری عکاسی موضع گرفته بود ، به گزارش رویترز ، وی صبح جمعه هنگامی که کماندوهای افغان سعی در بازپس گیری منطقه ای در اطراف گذرگاه مرزی با پاکستان داشتند ، مورد حمله طالبان قرار گرفت ، کشته شد.
پناهنده روهینگیایی دست بر ساحل شنی می زند
این عکس توسط دانش صدیقی از یک پناهنده روهینگیایی بخشی از نمونه کارهایی بود که برنده جایزه پولیتزر شد.
بقا روی دیوار ؛ طبقه سوم ! درخت آیلان ؛ درخت آسمانی با شور زندگی
درخت آیلان یا آنچه که " آر آر " در زبان فارسی است ؛ در فرهنگ شرق دور درخت آسمانی است که گستره توزیع آن بسیار و دارای شور و عشق زیاد برای زیستن و نمو بسیار است ....حال این درخت آیلان بر روی دیوار تصمیم به بقا گرفته است و تا امروز موفق بوده است..
زنبق های وحشی بر فراز کوه عینالی
زنبق ها چه آرام بر فراز کوه ناظر شهرتبریز هستند...............
عکس منتخب مسابقه عکس سونی
پایان روز ! عکس برتر پرندگان 2020
عکاس برتر پرنده سال 2020 مسابقات عکاسی به عکس ماجد الزعابی نعلق یافت ، در حالی که این مسابقه از تلاش های حفاظت از طریق تصاویر و پشتیبانی مالی حمایت می کند.
عکاس روسی که با حیوانات واقعی پرتره هایی مانند داستان های افسانه ای می گیرد
عکاس روس در مسکو ، اولگا بارانتسوا ، روش عکاسی کاملاً مسحورکننده ای ساخته است که متشکل از مدل هایی است که با حیواناتی مانند خرس ، گرگ ، راکون ، شترمرغ ، جغد ، تمساح و مار عکس می گیرند. تماشای بوسیدن یا سوار شدن انسان کوچک و شکننده بر پشت یک خرس قهوه ای 1500 پوندی به طول 7 فوت در نگاه اول تعجب برانگیز و حشتناک است ، اما این خرس مهربان استپان است و مدل عکاسی و بازیگر سینماست و این صحنه یک عکاسی افسانه است. شکارچیان او را هنگامی نجات دادند که توله 3 ماهه گرسنه و یتیمی بود. سپس توسط صاحبش ، مربی سیرک ، بزرگ شد. وقتی بزرگ شد ، خیلی اهلی شد تا بتواند دوباره به طبیعت رها شود. امروز ، خرس استپان در 20 سالگی بازیگر 20 فیلم روسی بوده و یک مدل عکس مورد توجه است. رژیم غذایی او شامل ماهی ، سبزیجات و تخم مرغ است. استپان عاشق تعامل با انسانها و حتی عکس گرفتن است. با این حال ، برخی با موزارلا و کلوچه های شیرین او را بیش از پیش به همکاری می کشند و او دهانش را کاملاً باز می کند تا جنبه وحشی خود را نشان دهد.
در مسیر اشنویه
برف ها در حال فروپاشی اند و رودخانه با شدت به حرکت آمده است ................. اشنویه و جاده های مسیر اکنون بسیار زیبا می نمایند
بنفشه های مینیاتوری عینالی
بنفشه های مینیاتوری کوهستان عینالی با کنار رفتن برف ها از خاک سر بر آورده اند عینالی کوه سرخ رنگ تبریز است .بنوشه به زبان ترکی یا بنفشه در کوه های عینالی در اول بهار پدیدار شده است ؛ ویولا تیره ای از گیاهان گلدار در خانواده بنفشه ویولاسیس است. از این گل 525 تا 600 گونه وجود دارد. بیشتر گونه ها در نیمکره معتدل شمالی دیده می شوند. با این حال ، برخی نیز در مناطقی مانند هاوایی ، استرالیا و آند یافت می شوند.
در انتظار رستاخیز بهار
بهار را فاصله ای زیاد نیست ؛ صدای رستاخیز آن را طبیعت شنیده است .............
نقاشی باران زمستان در تاریکی شب تبریز
باران زمستانی در حال باریدن است و ترکیب نور و باران با هم نقاشی های خود را در تاریکی شب مقابل چشم انداز دیدگان انسان پدیدار می سازد....
بهانه اصلی باران بود و یک کمی سرعت
کمی از میدان آذربایجان به سمت شرق ؛ این چندمین صحنه ی واژگونی بود که در آنجا دیده ام .... ولی امروز بهانه اصلی باران بود و سرعت!
در جاده ی بوکان
برف آذرماه تبریز
برف پاییزی در ولی امر
گل خزان ، پاییز !
اسمش علف است ، بی اهمیت ! اما زیباییش بی نهایت ! ممکن است همه جا باشد ! اما پاییز این علف هم بسیار زیباست!
برندگان مسابقه عکاسی بین‌المللی آندری استنین در سال 2020 اعلام شدند.
در سال 2020، به آثار نامزد شده در سه گروه "اخبار اصلی"، "سیاره من" و "پرتره قهرمان زمان ما" جوایزی اهدا شد. شرکای این نامزدها، رسانه‌های برجسته بین المللی مانند گروه رسانه‌ای یونایتد شانگهای، پرتال اینترنتی روزنامه چاینا دیلی و هلدینگ اطلاعاتی عربی المیادین تی‌وی و همچنین کمیته بین المللی صلیب سرخ، یکی از بزرگترین سازمان های بشردوستانه در جهان بودند. بهترین‌ها، از دید شرکای نامزدها، عبارت بودند از: تک عکس "دفن عدالت" اثر لینزی بیلینگ (انگلیس) و مجموعه عکس "ابولا: جمهوری دموکراتیک کنگو" اثر جان وسلز (آفریقای جنوبی)، که برنده جایزه ویژه کمیته بین المللی صلیب سرخ "برای عکاسی بشردوستانه" در بخش " اخبار اصلی" شدند. اثر انفرادی "جزر و مد سیاه در برزیل" اثر لئوناردو مالافایا آلوس، عکاس خبرنگار (برزیل)، جایزه ویژه تلویزیون المیادین در بخش "اخبار اصلی" و "زندگی در لبه" اثر سومیتا ثانیا، روزنامه نگار هندی و همچنین مجموعه "کواترانی" مورد ستایش گروه رسانه‌ای یونایتد شانگهای در بخش "سیاره من" قرار گرفتند. "کودکان زلزله " اثر دانیلو گارسیا دی میو (ایتالیا)، جایزه ویژه پرتال اینترنتی چاینا دیلی را در بخش "پرتره قهرمان زمان ما" را از آن خود کرد. مسابقه استنین به طور سنتی تور نمایشگاهی بین المللی آثار برندگان را به محض رفع محدودیت‌های موجود به دلیل همه گیر کرونا، آغاز می‌کند. تا آن زمان، عکس‌های برنده در سال 2020 در قالب آنلاین و در بستر گالری مجازی و همچنین منابع شرکای مسابقه قابل مشاهده است.
یک صد سال پیش روسیه و سمرقند و بخارا در عکس های سرگئی میخائیلویچ پروکودین !
در حدود سال 1905 ، پروکودین طرحی را برای استفاده از پیشرفتهای فن آوری نوظهور در عکاسی رنگی به منظور مستند سازی امپراتوری روسیه بطور منظم پیش بینی و تدوین کرد. تزار نیکلاس دوم به وی اجازه سفر بدون محدودیت در مناطق محدوده را صادر کرد و به سیستم دولت امپراتوری دستور داد تا با عکاس همکاری کند. پروکودین به مدت شش سال از سال 1909 تا 1915 در طول و وسعت این كشور پهناور در یك اتاق تاریك مخصوص اتومبیل ریلی مجهز رفت و آمد داشت. موضوعات وی از کلیساها و صومعه های قرون وسطایی گرفته تا راه آهن و کارخانه های یک قدرت صنعتی در حال ظهور ، تا زندگی روزمره و کار جمعیت متنوع روسیه را شامل بود. طبق یک تخمین ، پروکودین در این سالها بیش از 10،000 عکس گرفت.