دوچرخه ، برف و تبریز
یک رکاب دومی سومی نه دیگر ! نای رکاب زدن ندارم ! باد برف و قوی تر از همه سرما!
غروب آتشین تبریز!
برف سفید روی زمین سرخی آتش بر آسمان چه سان می توان جمع شان کرد؟ این زمین را با آن آسمان !
عواید شهرداری متعلق به بیت المال است
عواید شهرداری بخشی از بیت المال است و باید خدمات خوب شهری برای شهروندان ارائه گردد شهردار شهرمزارشریف گفت: درآمد و عواید شهرداری شهرمزارشریف جزء بیت المال است و باید در مقابل این عواید خدمات شهری خوب برای شهروندان ارائه و عرضه شود.
تصویری از برف در اتوبان سهند - تبریز
برف هرچند نازک اما بالاخره برزمین خوابید و نقش و نگار زمین را برخود گرفت ................
چشم انداز زمستانی
امروز با سرمای زمستانی ، مناظر زیبای طبیعت اطراف شهر پدیدار شدند .
خورشید زیر مه
خورشید امروز زیر مه بود ...
کنار دریاچه بیل، پس از بارش برف!
طبیعت زیبای شهر بیل سوییس پس از بارش برف کنار دریاچه بیل در 8 آذرماه
آب ؛ آب و ظرف
ظرف ها را شسته اند و آنگاه سربزیرشان کرده اند تا خشک شوند .......
زاغ روی شاخه درخت پاییزی
هر زاویه ی پاییز یک تابلو نقاشی است ، وقتی برگ زرد می شود و فرو می افتد آنگاه زاغ روی شاخه دیده می شود!
خانه باغ و باغ
کدامین حس در روح بشر جاری است که خانه باغی گلین زیباتر از قصرهایی آهنین دیده می شود
عاشقانه ی پدر و پسر
عکسی از یک عکاس ترکیه‌ای، به نام محمت اصلان، از پدر و پسری سوریه‌ای گرفته بود، برنده جایزه بین‌المللی سی‌ینا در سال ۲۰۲۱ میلادی شد. پدر و پسری که در منطقه ریحانلی در ولایت هاتای کشور ترکیه زندگی می کردند!
رنگ پاییز در جاده خیاو
رنگ پاییز رنگ یک سرزمین، رنگ شاد و آرام بخش و خیال انگیز این روزهاست ................................................
تبریزی های کنار تبریز
نمایشگاه گروهی عکس " برگ سبز" برگزار می شود+ ویدئو
آثار عکاسی جمعی از هنرمندان عکاسی تبریز در مجموعه فرهنگی و هنری مهر و ماه جنب پردیس سینمایی قدس از روز شنبه 17 تا 22 مهر از ساعت 16 الی 19 با عنوان " برگ سبز" به نمایش در می آید
روانشناسی گل ها
آهار گلی با ریشه ای از مکزیک که در رنگ های متنوع و شاد می تواند ، آرامش و نشاط را در فصل خزان به خانه ، باغچه و خیابان می آورد.......هیچ رازی پنهان در این ماجرا نیست -همه ما عاشق هدیه دادن و گرفتن گل هستیم. در همه کشورها ، فرهنگ ها و نسل ها ، مردم با بررسی زمان های گذشته ، تا آنجا که ممکن باشد ، می توانند هدیه ای بنام گل را ردیابی کنند.. اما چرا اینطور است؟ برخی معتقدند که شادمانی ما از گل ها به عنوان هدیه صرفاً اجتماعی است ، به این معنی که ما آنها را دوست داریم زیرا قرار است آنها را دوست داشته باشیم ، اما در بین افرادی که روانشناسی رفتاری را مطالعه می کنند این اجماع روزافزون وجود دارد که ما واکنش مثبتی نسبت به گل ها داریم . تحقیقات جدید نشان می دهد که گلها ، بویژه شکل و بوی آنها ، می تواند شیمی مغز را تغییر داده و منجر به احساسات و احساسات مثبت تری شود. در اینجا برخی از مزایای زندگی با گل ها آورده شده است:
غروب تبریز با نگاه از خیابان توانیر
ماه سی ام مرداد ماه
کودکان به مدرسه می روند
سرویس اختصاصی مدرسه دایر است و کودکان به مدرسه می روند..........آیا این کودکان باز خواهند توانست تا لذت آموزش در مدرسه را ببینند ...............
چوپان جوان و پر قدرت
گله در حال بازگشت به روستا بود و آقای قربانی با قدرت آنها را هدایت می کرد ............ نمی خواست عکسش را بگیرم اما با لبخندی رضایتش را متوجه شدیم و ......................
یک جراحی موفقیت آمیز در بیمارستان کابل
طبق اعلام وزارت صحت عامه، این عملیات پیچیده اعصاب از سوی محمداکرم امینی، محمدقسیم محمدزی و محمد شفیع فضلی از متخصصان جراحی اعصاب انجام شده است.
محو در تیره گی ها
اگر چشم در چشمانم می انداخت، چه می کردم؟ اگر می دانست که دوربین چیست، چه می کردم ؟ اگر می پرسید؛ عکس از بچه گی هایم برمی داری ؟ چه می کردم ؟ اگر می گفت من را می شناسی ؟ چه می کردم ؟ اگر می پرسید سنگینی و وزنه را می فهمی ؟ چه می کردم ؟ اگر می پرسید می دانی درد کمر چیست ؟ چه می کردم ؟ محو در تاریکی ها بی هیچ سایه ای از کنارم گذشت! من چه کردم؟ سرد و خمیده ، سر در گریبان ! من هم از پشت سرش در تاریکی گریختم و محو در تیره گی شدم!
دانش صدیقی ، خبرنگار عکاسی رویترز ، در افغانستان کشته شد
روزنامه نگار عکاس برنده جایزه پولیتزر ، دانش صدیقی ، هنگام شدت گرفتن جنگ بین اشرار طالبان و نیروهای دولتی در سراسر کشور ، در حین تهیه گزارش درگیری بین نیروهای امنیتی افغانستان و طالبان کشته شد. آقای صدیقی ، روزنامه نگار هندی و روزنامه نگار ستاد رویترز ، در همراهی با اعضای نیروهای ویژه نخبه افغانستان در جنوب استان قندهار ، سنگر سابق طالبان ، بری عکاسی موضع گرفته بود ، به گزارش رویترز ، وی صبح جمعه هنگامی که کماندوهای افغان سعی در بازپس گیری منطقه ای در اطراف گذرگاه مرزی با پاکستان داشتند ، مورد حمله طالبان قرار گرفت ، کشته شد.
پناهنده روهینگیایی دست بر ساحل شنی می زند
این عکس توسط دانش صدیقی از یک پناهنده روهینگیایی بخشی از نمونه کارهایی بود که برنده جایزه پولیتزر شد.
بقا روی دیوار ؛ طبقه سوم ! درخت آیلان ؛ درخت آسمانی با شور زندگی
درخت آیلان یا آنچه که " آر آر " در زبان فارسی است ؛ در فرهنگ شرق دور درخت آسمانی است که گستره توزیع آن بسیار و دارای شور و عشق زیاد برای زیستن و نمو بسیار است ....حال این درخت آیلان بر روی دیوار تصمیم به بقا گرفته است و تا امروز موفق بوده است..