یک صد سال پیش روسیه و سمرقند و بخارا در عکس های سرگئی میخائیلویچ پروکودین !
در حدود سال 1905 ، پروکودین طرحی را برای استفاده از پیشرفتهای فن آوری نوظهور در عکاسی رنگی به منظور مستند سازی امپراتوری روسیه بطور منظم پیش بینی و تدوین کرد. تزار نیکلاس دوم به وی اجازه سفر بدون محدودیت در مناطق محدوده را صادر کرد و به سیستم دولت امپراتوری دستور داد تا با عکاس همکاری کند. پروکودین به مدت شش سال از سال 1909 تا 1915 در طول و وسعت این كشور پهناور در یك اتاق تاریك مخصوص اتومبیل ریلی مجهز رفت و آمد داشت. موضوعات وی از کلیساها و صومعه های قرون وسطایی گرفته تا راه آهن و کارخانه های یک قدرت صنعتی در حال ظهور ، تا زندگی روزمره و کار جمعیت متنوع روسیه را شامل بود. طبق یک تخمین ، پروکودین در این سالها بیش از 10،000 عکس گرفت.
نگاه تلسکوپ هابل در 3 ماه می 2006 به کدام سو بود؟
کهکشان ESO 239-2 نتیجه برخورد کیهانی بین کهکشان ها است که در نهایت منجر به پیدایش یک کهکشان "بیضوی" بزرگتر می گردد. تصویر مرحله میانی یک کهکشان را نشان می دهد که دارای دنباله های طولانی از گرد و غبار و گاز است که هسته این کهکشان را می پوشاند.
خو ! برادر ! پیدایش یک انقلاب !
جوانان بیش از نیمی از جمعیت الجزایر را تشکیل می دهند و طبق گزارش یونسکو 72 درصد افراد زیر 30 سال در الجزایر بیکار هستند. لحظات محوری در تاریخ الجزایر ، مانند انقلاب "اکتبر سیاه" در سال 1988 ، جوانان را عصبانی کرده است. اکتبر سیاه به سختی سرکوب شد - بیش از 500 نفر در پنج روز کشته شدند - و به دنبال آن یک "دهه سیاه" خشونت و ناآرامی پدیدار گردید. سی سال به بعد ، آثار آن دهه هنوز وجود دارد. در یک کشور آسیب دیده ، بیکاری زیاد منجر به بی حوصلگی و ناامیدی در زندگی روزمره می شود و بسیاری از جوانان احساس جدایی از دولت و نهادهای آن می کنند. فوتبال ، برای بسیاری از جوانان ، هویت و وسیله ای برای فرار محسوب می شود ،
لحظه ای شاعرانه در میان شعارها
مردم در حال خواندن شعار هستند، در حالی که یک جوان شعری را که توسط تلفن های همراه روشن می شود ، در اعتراضات در خارطوم سودان 2019 می خواند. این عکس توسط یاسویوشی چیبا برای آژانس خبری فرانسه گرفته شده است.
عکس از حیات وحش
55 سال است که عکاسان کار خود را در موزه تاریخ طبیعی در مسابقه عکاسان حیات وحش در لندن به نمایش می گذارند . یکی از جنبه های این رقابت خاص این است که فقط یک لحظه برای لذت بردن از عکاسی عالی وجود ندارد. اسامی برندگان در پاییز اعلام می شوند ، اما در ماه فوریه عکس هایی که توسط خوانندگان انتخاب شده است ، جایزه ای را دریافت می کنند. این جایزه LUMIX People Choice Choice است
برف
صبح گاهان زمستانی در مرکز شهرتبریز
جشن کریسمس در باغ وحش
گوریل در یک باغ وحش در آلمان هدایای کریسمس خود را دریافت کرده است
آنسل آدامز؛ حس های برترعکس های سیاه و سفید
عکسی از آنسل آدامز به صورت الکترونیکی در فضاپیمای ویجر یک و دو قرار گرفت که بتواند روح حیات و زندگی را در کره زمین به شکلی راز آلود در سایر کرات مجسم سازد.
برف در ییلاقات ماسال
یاغیش چتر اوستونده
نور روی پله ها
آغ ، قارا ! بیر اسکی عکس
عکاسی به شیوه عکس های قدیمی همچنان مورد علاقه مخاطب و عکاس است و این همچنان ادامه دارد
برگ زرد
کودکان حیات وحش افریقا
تصویر کودکان حیات وحش همیشه خیره کننده هستند ، آنها نیز مثل همه کودکان مشغول بازیگوشی و شیطنت دیده می شوند و بودن در کنار پدر و مادر و حمایت آنها مهم ترین عامل زندگی آنان است.
تسبیح فروش در کلیسا
فتحی همه جا در حال فروش تسبیخ است، حتی در قدیمی ترین کلیسای شهر طرابوزن یعنی سنت آنا؛ یا به قولی سانتاتا که کلیسای قدیمی شهر و متغلق به قرن 9 میلادی و دوران حاکمیت امپراطور رم باسیل است.
گربه محله ما
کودک فراموش شده بر روی پلاستیک
حریم
حريم فقط ديوارهاي بلند نيست، حرمتي است كه در ذهن انسان هاي بزرگ خلق مي شود، يك استعاره فرهنگي است كه مي توان آن را به ساده ترين و زيباترين شكل ها بيان داشت. در عكس ديوارهاي حريم و دري براي حريم باغي كوچك در روستاي گمند واقع در جاده اهر - تبريز ديده مي شود.
افریقا، نومستعمرگی ودوران برده داری مدرن
افریقا همچنان منبع تغذیه کشورهای ثروتمند است و مردم آن همچنان فقیر و در تلاش برای پناهندگی از طریق قایق های ناامن به کشورهای استعمارگر هستند!آنها هنوز نتوانسته اند ارزش افزوده بر منابع خود بیافزایند و ....
اتاق کتاب
کتاب جزیی از زندگی است ، انسان ارمان ها و تجارب دیگران را می بیند ، می اموزد، فرهنگ می یابد و رشد می کند......
" مرد را می توان نابود کرد اما شکست نمی خورد."
ارنست همینگوی
ارنست همینگوی نویسنده ای است که نحوه زندگی اش همراه با نحوه نگارش خود متفاوت تر از جامعه اش بوده است ، او همواره آرایه های متفاوت و پیچیده را در کنار هم قرار داد و .....
کوه دماوند در عکس منتخب نجوم سال 2019