نقاشی باران زمستان در تاریکی شب تبریز
باران زمستانی در حال باریدن است و ترکیب نور و باران با هم نقاشی های خود را در تاریکی شب مقابل چشم انداز دیدگان انسان پدیدار می سازد....
بهانه اصلی باران بود و یک کمی سرعت
کمی از میدان آذربایجان به سمت شرق ؛ این چندمین صحنه ی واژگونی بود که در آنجا دیده ام .... ولی امروز بهانه اصلی باران بود و سرعت!
در جاده ی بوکان
برف آذرماه تبریز
برف پاییزی در ولی امر
گل خزان ، پاییز !
اسمش علف است ، بی اهمیت ! اما زیباییش بی نهایت ! ممکن است همه جا باشد ! اما پاییز این علف هم بسیار زیباست!
برندگان مسابقه عکاسی بین‌المللی آندری استنین در سال 2020 اعلام شدند.
در سال 2020، به آثار نامزد شده در سه گروه "اخبار اصلی"، "سیاره من" و "پرتره قهرمان زمان ما" جوایزی اهدا شد. شرکای این نامزدها، رسانه‌های برجسته بین المللی مانند گروه رسانه‌ای یونایتد شانگهای، پرتال اینترنتی روزنامه چاینا دیلی و هلدینگ اطلاعاتی عربی المیادین تی‌وی و همچنین کمیته بین المللی صلیب سرخ، یکی از بزرگترین سازمان های بشردوستانه در جهان بودند. بهترین‌ها، از دید شرکای نامزدها، عبارت بودند از: تک عکس "دفن عدالت" اثر لینزی بیلینگ (انگلیس) و مجموعه عکس "ابولا: جمهوری دموکراتیک کنگو" اثر جان وسلز (آفریقای جنوبی)، که برنده جایزه ویژه کمیته بین المللی صلیب سرخ "برای عکاسی بشردوستانه" در بخش " اخبار اصلی" شدند. اثر انفرادی "جزر و مد سیاه در برزیل" اثر لئوناردو مالافایا آلوس، عکاس خبرنگار (برزیل)، جایزه ویژه تلویزیون المیادین در بخش "اخبار اصلی" و "زندگی در لبه" اثر سومیتا ثانیا، روزنامه نگار هندی و همچنین مجموعه "کواترانی" مورد ستایش گروه رسانه‌ای یونایتد شانگهای در بخش "سیاره من" قرار گرفتند. "کودکان زلزله " اثر دانیلو گارسیا دی میو (ایتالیا)، جایزه ویژه پرتال اینترنتی چاینا دیلی را در بخش "پرتره قهرمان زمان ما" را از آن خود کرد. مسابقه استنین به طور سنتی تور نمایشگاهی بین المللی آثار برندگان را به محض رفع محدودیت‌های موجود به دلیل همه گیر کرونا، آغاز می‌کند. تا آن زمان، عکس‌های برنده در سال 2020 در قالب آنلاین و در بستر گالری مجازی و همچنین منابع شرکای مسابقه قابل مشاهده است.
یک صد سال پیش روسیه و سمرقند و بخارا در عکس های سرگئی میخائیلویچ پروکودین !
در حدود سال 1905 ، پروکودین طرحی را برای استفاده از پیشرفتهای فن آوری نوظهور در عکاسی رنگی به منظور مستند سازی امپراتوری روسیه بطور منظم پیش بینی و تدوین کرد. تزار نیکلاس دوم به وی اجازه سفر بدون محدودیت در مناطق محدوده را صادر کرد و به سیستم دولت امپراتوری دستور داد تا با عکاس همکاری کند. پروکودین به مدت شش سال از سال 1909 تا 1915 در طول و وسعت این كشور پهناور در یك اتاق تاریك مخصوص اتومبیل ریلی مجهز رفت و آمد داشت. موضوعات وی از کلیساها و صومعه های قرون وسطایی گرفته تا راه آهن و کارخانه های یک قدرت صنعتی در حال ظهور ، تا زندگی روزمره و کار جمعیت متنوع روسیه را شامل بود. طبق یک تخمین ، پروکودین در این سالها بیش از 10،000 عکس گرفت.
نگاه تلسکوپ هابل در 3 ماه می 2006 به کدام سو بود؟
کهکشان ESO 239-2 نتیجه برخورد کیهانی بین کهکشان ها است که در نهایت منجر به پیدایش یک کهکشان "بیضوی" بزرگتر می گردد. تصویر مرحله میانی یک کهکشان را نشان می دهد که دارای دنباله های طولانی از گرد و غبار و گاز است که هسته این کهکشان را می پوشاند.
خو ! برادر ! پیدایش یک انقلاب !
جوانان بیش از نیمی از جمعیت الجزایر را تشکیل می دهند و طبق گزارش یونسکو 72 درصد افراد زیر 30 سال در الجزایر بیکار هستند. لحظات محوری در تاریخ الجزایر ، مانند انقلاب "اکتبر سیاه" در سال 1988 ، جوانان را عصبانی کرده است. اکتبر سیاه به سختی سرکوب شد - بیش از 500 نفر در پنج روز کشته شدند - و به دنبال آن یک "دهه سیاه" خشونت و ناآرامی پدیدار گردید. سی سال به بعد ، آثار آن دهه هنوز وجود دارد. در یک کشور آسیب دیده ، بیکاری زیاد منجر به بی حوصلگی و ناامیدی در زندگی روزمره می شود و بسیاری از جوانان احساس جدایی از دولت و نهادهای آن می کنند. فوتبال ، برای بسیاری از جوانان ، هویت و وسیله ای برای فرار محسوب می شود ،
لحظه ای شاعرانه در میان شعارها
مردم در حال خواندن شعار هستند، در حالی که یک جوان شعری را که توسط تلفن های همراه روشن می شود ، در اعتراضات در خارطوم سودان 2019 می خواند. این عکس توسط یاسویوشی چیبا برای آژانس خبری فرانسه گرفته شده است.
عکس از حیات وحش
55 سال است که عکاسان کار خود را در موزه تاریخ طبیعی در مسابقه عکاسان حیات وحش در لندن به نمایش می گذارند . یکی از جنبه های این رقابت خاص این است که فقط یک لحظه برای لذت بردن از عکاسی عالی وجود ندارد. اسامی برندگان در پاییز اعلام می شوند ، اما در ماه فوریه عکس هایی که توسط خوانندگان انتخاب شده است ، جایزه ای را دریافت می کنند. این جایزه LUMIX People Choice Choice است
برف
صبح گاهان زمستانی در مرکز شهرتبریز
جشن کریسمس در باغ وحش
گوریل در یک باغ وحش در آلمان هدایای کریسمس خود را دریافت کرده است
آنسل آدامز؛ حس های برترعکس های سیاه و سفید
عکسی از آنسل آدامز به صورت الکترونیکی در فضاپیمای ویجر یک و دو قرار گرفت که بتواند روح حیات و زندگی را در کره زمین به شکلی راز آلود در سایر کرات مجسم سازد.
برف در ییلاقات ماسال
یاغیش چتر اوستونده
نور روی پله ها
آغ ، قارا ! بیر اسکی عکس
عکاسی به شیوه عکس های قدیمی همچنان مورد علاقه مخاطب و عکاس است و این همچنان ادامه دارد
برگ زرد
کودکان حیات وحش افریقا
تصویر کودکان حیات وحش همیشه خیره کننده هستند ، آنها نیز مثل همه کودکان مشغول بازیگوشی و شیطنت دیده می شوند و بودن در کنار پدر و مادر و حمایت آنها مهم ترین عامل زندگی آنان است.
تسبیح فروش در کلیسا
فتحی همه جا در حال فروش تسبیخ است، حتی در قدیمی ترین کلیسای شهر طرابوزن یعنی سنت آنا؛ یا به قولی سانتاتا که کلیسای قدیمی شهر و متغلق به قرن 9 میلادی و دوران حاکمیت امپراطور رم باسیل است.
گربه محله ما