شماره دوم روزنامه طنز آذربایجان، نقد در آذربایجان با سقوط استبداد قاجاریه
میرزا آقاسی در کنار دریای خزر در موضوع اختلاف ایران و روس می گوید ، این آب شور چه قابلیت دارد که اوقات خود را در این باب صرف نمائیم ؛ بجهنم .
صابون شیر خر ، ضد سالخوردگی و پیری
صابون شیر خر هم به بازار آمد ، تولید کننده این صابون خاصیت آن را مرطوب کننده و ضد سالخوردگی و پیری عنوان کرده است
این لحاف برای به سرکشیدن و خوابیدن کوچک است
داریوش( داریو) کاستیلخوس کاریکاتوریست و تصویرگر مکزیکی است و آثار او در سطح بین المللی توسط کگل منتشر می شود.
نگاه مردمان
مردمان را دریابیم ،هزینه ها بسیار و آورده کم
مرد با یک دست سیب را به خانه می برد ، با یک دست خانه را حفظ می کند ، با دست دیگر کار می کند ؛ با دستانش هزینه می کند و فقط با یک دست است که درآمد را می گیرد ......
خودرو طالبان ویژه بانوان
نیسان آبی و جنگ
چشمانت ارتش روسیه بود - دل من اوکراین بی دفاع
پوتین واقعا که پوتین
پوتین یک افسر اظلاعاتی است ، حال وقتی همه نگاه ها به اوست ، پوتین چگونه دیده می شود...................................
کاریکاتورابزاری برای ایجاد تغییر در بودجه
اسپکتروم (شبکه دانش توسعه پایدار) یک گروه تحقیقاتی، خط مشی و ارتباطات محلی در سال 2007 و در مرحله اولیه انتقال دموکراتیک میانمار تأسیس شد. اسپکتروم بر منابع، حقوق و عدالت اقتصادی متمرکز شده بود . برنامه عدالت اقتصادی اسپکتروم : شفافیت درآمد، شفافیت بودجه، مبارزه با فساد، اصلاحات مالیاتی، اصلاحات تدارکات، پاسخگویی اجتماعی، و سواد مالی را اولویت‌بندی می‌کند. این مولفه ها پیچیدگی نقاط نیازمند اصلاح در میانمار را شامل می گردید. برقراری ارتباط مؤثر با جنبه‌های مختلف عدالت اقتصادی و همچنین در دسترس‌تر کردن اطلاعات مالی عمومی از اهداف کلیدی سازمان بوده است. یکی از راهبردهایی که اسپکتروم به صورت آزمایشی با نتایج عالی به کار گرفت، استفاده از کاریکاتور در توضیح موضوعات پیچیده مانند استفاده مسئولانه از منابع و شفافیت درآمد برای عموم بود. کارتون‌ها مدت‌هاست که در میانمار برای برانگیختن بحث در مورد مسائل سیاسی مورد استفاده قرار می‌گیرند، زیرا کیفیت تصویری آن‌ها برای کسانی که سواد محدود یا تخصص فنی کمی دارند، راحت‌تر قابل درک است. استفاده اسپکتروم از کاریکاتور برای ساده کردن مسائل پیچیده پیرامون شفافیت و پاسخگویی دولت کاملاً موفق بود. این سازمان در تعدادی از نمایشگاه‌های کاریکاتور شرکت کرد و شروع به تولید برنامه هایی مانند نمایش کارتونی شفافیت کرد . اخیراً، اسپکتروم به سمت استفاده از کاریکاتور برای بررسی مضامین شفافیت بودجه و پاسخگویی مالی رفته است. ترجمه این موضوعات پیچیده به زبان عموم مردم می تواند چالش برانگیز باشد، اما استفاده از هنر و کارتون به شهروندان کمک می کند تا پیام های پیچیده و حساس را در مورد بودجه بهتر درک کنند. کاریکاتورهای اسپکتروم اغلب یکی از این دو شکل را دارند: 1) ارائه اطلاعاتی که مستقیماً با مفاهیم بودجه مرتبط است (اغلب شامل اینفوگرافیک) یا، 2) تفسیری از ادراک عمومی در یک اقدام . برنامه که به موجب آن شفافیت و مشارکت عمومی هنوز در حال تکامل است. کاریکاتورها ترکیبی از مفاهیمی هستند که برای آنها تصویرسازی می‌شد: برداشت‌های حاصل از تعامل کاریکاتوریست‌ها با مردم و برداشت‌های خود کاریکاتوریست‌ها از زمینه موضوع ، کار را هدایت می‌کرد.
دیدار علیف - پاشینیان در اروپا
پاشینیان وعلیف در بروکسل ، بلژیک با هم دیدار کردند
حلقه نجات
آویزان از آزادی
هواپیمایی که به سوی آزادی می رفت ، برایشان جایی نداشت ، آنها هم توانستند از آن آویزان شوند ...........................
کاریکاتورهای کوید 19 -کرونا ویروس+ ویدئو
جامعه بدون طنز قابل تصور نیست ، سخت ترین و دشوارترین موضوعات را می توان برای آگاهی عمومی به طنز بیان داشت ! اینجاست که تیره ترین و دردناک ترین روزهای بشر معاصر در دوران تنهایی حمله دشوار ویروس با خنده و کاریکاتور طرح می گردند.
زنجیره
بیکاری تحصیل کردگان
وعده های انتخاباتی
نظم و انضباط
پول
مسابقه بین المللی کاریکاتور با موضوع ضد نژادپرستی
مسابقه بین المللی کاریکاتور با موضوغ ضد نژادپرستی توسط تونز مگ اجرا می شود ؛ فرصت ارسال آثار تا 10 خردادماه 1440 است..
خصوصی سازی
خصوصی سازی پاسخ سرمایه داری به سو عملکرد دولت ها است. نتایج آن در بهترین حالت غیر از انتظار بوده است.
وقتی قوطی نوشابه یک بمب می شود
یک نوشابه خالی وقتی به عنوان آشغال در خیابان می افتد، می تواند مشکلات بسیار فراهم کند .......................................................
طلب عفو و مغفرت !
امام جماعت برای مرد متوفی طلب عفو و مغفرت می کند و از طلبکارانش تقاضای گذشت و عفو او را می نماید .............
زندگی اریش ازر؛ هنرمند آلمانی
در زندگی خصوصی با انتقاد از هیتلر و جنگ زندگی را می گذراند . همسایه اش او را 70 سال پیش ، در مارس 1944 ،گزارش كرد ، پلیس ایالتی مخفی سوسیالیست ملی ("گشتاپو") وی را به همراه دوستش اریك كناف دستگیر كرد. آنها به "تضعیف قدرت نظامی و خیانت به دشمن" متهم شدند. شولز ، صاحب نظر در مورد " اریش ازر " ، که همچنین یکی از اعضای هیئت مدیره "بنیاد اریش ازر" - e.o.plauen در پلاون است ، می گوید: " اریش ازر " حتماً می دانسته که اظهارات وی چه عواقبی می تواند داشته باشد. چرا او چنین بی پروا رفتار می کند ، در واقع نامشخص است." در 6 آوریل 1944 ، اوزر در دادگاه خلق تحت قضاوت قاضی مخوف رولان فریسلر به اعدام محکوم شد. با این حال ، اریش اوزر شب قبل خود را در سلولش کشت. ...... در 13 دسامبر 1934 ، اولین داستان از 157 داستان با پدر و پسر ظاهر شد." اریش ازر" ، با نام مستعار پلاِون در `سیستم دولتی آلمان در دوران نازی کار می کرد ، گرچه او جنگ را مردود می دانست . این داستان ها تصویری شاد از یک پسر موهای نامرتب و یک پدر تاس و با یک سبیل است که معمولاً بدون کلام کنار می آیند. بی انتها! با نگاهی طنز آمیز به دو شخصی که یکدیگر را دوست دارند کشیده شده است. خالق آن ، کاریکاتوریست اریش ازر ، نه تنها در آلمان، بلکه در جهان با این داستان های پدر و پسر تا به امروز شناخته شده است.
قیمت شلوار
هنوز کمتر کسی در محله ما دلیل این اختلاف قیمت دو شلوار را متوجه شده است ؟؟؟؟