قایق سواری شهری
قایق سواری در اطراف میدان بسیج شهرستان زابل بعد از سیل تفریح شادی برای کودکان است ، آنها حتی به بیل جهت استفاده به جای پارو راضی اند.
برف بهار
امکان دیدن برف تا زمستان ممکن نیست و اما برف پر مخاطره و پر آسیب همچنان در دوم اردیبشت در تبریز زیبا به نظر می رسد
منیر شاهرودی فرمانفرمائیان نقاش معاصر درگذشت
هندسه مرا به زادگاهم برگرداند، به مربع، مثلث و دایره، به مشاهدات کودکی من از تجربه ی حضور در میان زیبایی برآمده از این مرز و بوم.
حیات وحش آفریقا در لنز دوربین
افریقا جئوگرافیک در حال اجرای مسابقه عکس از حیات وحش این قاره است ، مسابقه عکس 2019 که تا آخر اوریل پیرش عکس می کند به هفته بیستم رسیده است و دومین گالری عکس برای انتخاب عکاس منتخب انتشار یافته است.
غرامت جنگی
پس از لهستان، یونان نیز بخاطر صدمات و تخریب های ناشی از جنگ جهانی دوم خواستار دریافت غرامت از آلمان شد. این موضوع باید به تصویب پارلمان یونان برسد. مبلغ درخواستی از سوی یونان ۲۹۰ میلیارد یورو است.
کشته شدن سالانه ۷۴ هزار نفر بر اثر مصرف الکل
سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۱ هزار نوجوان و جوان بین ۱۰ تا ۲۰ سال در مراکز اورژانس بر اثر استفاده الکل بستری شدند. عدد کل برای تمام سنین بیش از ۳۱۴ هزار نفر است. ۸۵ هزار نفر از آنها زن بودند.
راهب در آتش
در ژوئن ۱۹۶۳ اکثر آمریکایی ها ویتنام را روی نقشه هم نمی توانستند پیدا کنند. پس از اینکه مالکولم براون عکاس اسوشیتد پرس این عکس را گرفت و بازتابی جهانی پیدا کرد، این کشور جنگ زده‌ی آسیای جنوبی دیگر آن ویتنام فراموش شده نبود. عکسی از خودسوزی تچ کوانگ دوک راهب بودایی بی مهایانه در اعتراض به قوانین تبعیض آمیزی که نسبت به بودایی‌ها در دوران ریاست جمهوری نگو دین دیم شدت گرفته بود. او در یک خیابان شلوغ و پر رفت و آمد سایگون ( هوشی مینه فعلی ) اقدام به خودسوزی کرد.
احیای سلول های مغز بعد از انچه که مرگ گفته می شود
نیتا فراهانی، استاد علوم زیست شناسی و حقوق دان دانشگاه دوک، گفت: ما قبلا خطوط واضح بین" این زنده است و این مرده است". را داشتیم ، حالا ما در مورد این رده بینابین " تا حدی زنده "فکر میکنیم؟ که تاکنون فکر نمی کردیم که می تواند وجود داشته باشد. "
مهاجرین ترک سازندگان استون هنج + ویدئو
فرض بر این است که ساکنین آناتولی در حدود 4000 سال قبل از میلاد مسیح به جزایر بریتانیا دسترسی پیدا کردند. و احتمالا حدود 3200-3000 سال قبل از میلاد مسیح در آنجا مشغول به کشاورزی بودند. استون هنج را ساختند که هنوز علت ساخت آن برای دانشمندان محل سوال است. استون‌هنج یادمانی پیشاتاریخی در دشت سالزبری ویلتشر در جنوب انگلستان است. این اثر، بازمانده دوران نوسنگی و عصر برنز است و شامل حلقه‌ای از سنگ‌افراشت‌های سارسِنی است که به دور مجموعه‌ای نعل‌اسبی، مرکب از پنج سه‌سنگ سارسِنیِ برش‌خورده، قرار گرفته‌اند.
ایغدیر میزبان پرندگان
ایغدیر ترکیه که در مسیر پرندگان مهاجر قرار دارد، از 325 نوع پرنده در فصل بهار میزبانی می کند.
استفاده از برف برای تولید برق
این دستگاه از الکتریسیته استاتیک برای تولید برق در زمان تبادل الکترون ها استفاده می کند. پیش از این از وسایلی مشابه به منظور ساخت ژنراتورهایی استفاده شده بود که می توانستند از حرکت بدن، نمایشگر لمسی و حتی قدم زدن در کف اتاق برق تولید کنند. اما تا به حال این روش در مورد برف استفاده نشده بود.
میزان افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت در سال ۱۳۹۸ مشخص شد
حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در سال ۱۳۹۸، ۱۸ درصد نسبت به سال ۱۳۹۷ افزایش می‌یابد به طوری که حداقل افزایش حقوق نسبت به سال ۱۳۹۷ از مبلغ ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال کمتر نباشد.
دستگیری آسانژ "رسوایی" است و برجسته شدن تبهکاری خارج از قلمرو ایالات متحده
بازداشت آسانژ از چندین جنبه رسوایی است . یکی از آنها تلاش دولت ها برای این کار بوده است ، نه فقط دولت ایالات متحده، بلکه بریتانیا هم همکاری می کند. البته، اکوادور هم اکنون همکاری می کند. سوئد، پیش از این، همکاری کرده بود. تلاش برای خاموش کردن یک روزنامه نگار که مواد و اخباری را تولید می کرد که صاحبان قدرت نمی خواستند که بسیاری از افراد بدانند که "ماجرا" چیست - این اساسا اتفاقی است که افتاد. ویکی لیکس مواردی را تولید می کند که مردم باید در مورد کسانی که در قدرت هستند را بدانند. افرادی که قدرت را دراختیار دارند این را دوست ندارند، بنابراین ما باید آن را خاموش کنیم. خوب؟ این کل ماجرا است، این نوعی رسوایی است که متاسفانه بیش از هر زمان دیگری اتفاق می افتد. بارها و بارها!
جنایت علیه بشریت هرگز فراموش نخواهد شد
رئیس جمهور پیشین اکوادور، رافائل کورئا، روز پنج شنبه به شدت از رییس جمهور کنونی کشور انتقاد کرد و جانب جولیان آسانژ، مؤسس ویکی لیکس را گرفت، که وضعیت پناهندگی او با اجازه به پلیس بریتانیا جهت دستگیری وی در داخل سفارت نقض گردید. کورئا گفت: "بزرگترین خائن در تاریخ اکوادوری و آمریکای لاتین، لنین مورنو ( رییس جمهور اکوادور) ، اجازه داد پلیس بریتانیا وارد سفارت اکوادور در لندن برای دستگیری اسانژ شود. مورنو یک مرد فاسد است، اما آنچه که او انجام داده، جنایت علیه بشریت هرگز فراموش نخواهد شد
سوختن کلیسای نوتردام
جریمه بخاطر ممانعت از بازدید از مسجد
دادگاه شلسویگ والدین یک دانش آموز را بخاطر ممانعت از شرکت وی در اردوی بازدید از یک مسجد جریمه نقدی کرد! این دانش آموز کلاس هفتمی به دلیل ماندن در خانه ۴ ساعت درسی قبل از این اردو را نیز از دست داد و دادگاه در حکم خود علاوه بر عدم بازدید از مسجد، این مساله را نیز عنوان کرده بود.
بیدمشک در رشدیه
همراه با بهار سنبل های زیبایش را باز می کند و زنبورها دورش را می گیرند، درخت زیبایی که کمتر در تبریز کاشت می شود
دیابت در حال گسترش در شمال افریقا و خاورمیانه
حدود 39 میلیون نفر مبتلا به دیابت در منطقه زندگی می کنند. با این حال، این رقم تا سال 2045 به 82 میلیون افزایش خواهد یافت یعنی افزایش 110 درصدی ! مگر اینکه دولت ها برای ایجاد نرخ مناسب با استفاده از تکنولوژی های نوین، بهبود برنامه های پیشگیری و اجرای اقدامات جدید برای کنترل بیماری ها با شیوه زندگی اقدام کنند. گفته می شود "به غیر از مبنای ژنتیکی دیابت، تغییر سبک زندگی - اغلب نتیجه افزایش درآمد قابل مصرف و شهرنشینی - به عنوان یکی از عوامل اصلی کمک به رشد دیابت محسوب می شود." مراقبت های بهداشتی، آموزش و پرورش و سبک زندگی در کنترل دیابت موثرند. "کاهش فعالیت و عادت های ناسالم غذایی باعث ایجاد انواع بیماری های شیوه زندگی می شوند، و متخصصین و محققان بهداشت در حال حاضر دیابت را به عنوان بالقوه بزرگترین بیماری همه گیر در تاریخ بشر می دانند."
کوکائین و ملوانان زیردریایی بریتانیا
هفت ملوان بریتانیایی که قرار بود به رهگیری زیردریایی روسیه بپردازند به دلیل مصرف کوکائین از خدمت برکنار شدند.
کناره گیری ژان ماری لوپن از پارلمان اروپا
ژان ماری لوپن نود ساله پس از هفت دوره پیاپی نمایندگی در پارلمان اروپا به حیات سیاسی خود پایان می دهد. وی تا قبل از اینکه دخترش مارین لوپن در سال ۲۰۱۱ ریاست حزب راستگرای افراطی “جبهه ملی فرانسه” (تجمع ملی فعلی) را از آن خود کند، به مدت چهل سال رهبری این حزب را برعهده داشت. ژان ماری لوپن در نهایت در سال ۲۰۱۵ به علت اختلاف نظر با دخترش از این حزب اخراج شد.
در نکوداشت مکتب تبریز و سلطان محمد تبریزی
آثار منتخب نگارگری از 36 شهر کشور و 156 هنرمند در دوسالانه نگارگری در بزرگداشت سلطان محمد تبریزی در تالار استاد یاسمی به نمایش در می آید.
همه باید از آسانژ دفاع کنیم!
بالاخره اتفاق افتاد. جولیان آسانژ از سفارت اکوادور در لندن بیرون کشیده و دستگیر شد. تعجبی هم نداشت؛ بسیاری نشانه‌ها دال بر این بود که این اتفاق خواهد افتاد. یکی دو هفته پیش، ویکی‌لیکس این اتفاق را پیش‌بینی کرده بود و اکنون می‌دانیم که پاسخ وزارت خارجه اکوادور به این خبر دروغی بیش نبود. دستگیری دوباره «چلسی منینگ» افشاگر اطلاعات طبقه‌بندی‌شده ارتش آمریکا، یکی از عناصر این بازی بود. دستگیری وی که هدفی نداشت جز مجبور کردنش به افشای جزئیات ارتباطش با ویکی‌لیکس، بخشی است از پیگردی که اگر آسانژ پایش به آمریکا برسد انتظارش را می‌کشد.
بامادور
مردم وقتی از کنار فروشنده نوجوان و جنسی که می فروشد ، رد می شوند! لحظه درنگ می کنند تا جذابیت " بامادور" بر روی "طباق کوچک" را بیشتر ببینند.
رقص ابرها در آسمان
یک نگاه سر بالا سرزده دیدار خیره در رقص شدن باد آسمان ابر و آنگه تو !