کشف گونه ای جدید از قورباغه
گونه جدید قورباغه ، توسط محققان دانشگاه NYU ابوظبی بر روی کوه بی بیتا، به شکلی ناشناخته در جنوب غربی اتیوپی کشف شده است. تیم تحقیقاتی گونه جدید را با نام Phrynobatrachus bibita یا قورباغه کوهی کوه بیبیتا با الهام از خانه اش نامگذاری کرده است.
ماه جدید نپتون
یک شیء عجیب و غریب یافت شد که ستاره شناسان اسم "هیپوکامپ" را برای این جسم گذاشتند. ستاره شناسان تأیید کرده اند که این چیزی نیست جز ماه جدید.
هرچه کویت دورتر دل تنگ تر مشتاق تر
هرچه کویت دورتر دل تنگ تر مشتاق تر در طریق عشقبازان مشکل آسان کجا
نقاشی ترن
کودک با نقاشی به شناخت خود و محیط پیرامون نائل می شود.
گاز 69 + ویدئو
گاز 69 ماشین سبک چهار چرخ است که از سال 1953 تا 1956 توسط Горьковский Автомобильный Завод, کارخانه خودروسازی گورکی تولید شده و سپس توسط UAZ در سالهای 1956 تا 1972 تولید آن ادامه یافت .
اعتراض جنجالی زن روس به گرانی دفن جنازه شوهرش
یک زن ساکن استان سامارا روسیه پس از آنکه نتوانست به خاطر گرانی خدمات کفن و دفن، جنازه شوهرمرحومش را به خاک بسپارد، تابوت وی را به ساختمان دولت منطقه آورد.
احتمال صادرات لادا به ایران
آوتوواز به مصر اتومبیل ارسال می کند، تولید و مونتاژ در این کشور وجود دارد، مذاکرات به طور فعال تری با کشورهای دیگر، مانند ایران، در حال انجام است. در خصوص تحویل و مونتاژ خودروهای آوتوواز گفتگو انجام شده است.
افغانستان در بین ۱۰ کشور بد جهان برای کودکان
افغانستان، یمن، سودان جنوبی، جمهوری آفریقای مرکزی، جمهوری دموکراتیک کنگو، سوریه، عراق، مالزی، نیجریه و سومالی از جمله کشورهایی هستند که کودکان این کشورها در سال ۲۰۱۷ به شدت تحت تأثیر قرار گرفتند.
بناب کبابی ؛ لندن ده!
لندن بناب کباب چی سی ، کباب ووران آختاریر !
اولویت با پیشگیری از جنایت است
چه بسا افرادی که بظاهر از تروریست‌ها ابراز انزجار و آنها را محکوم می‌کنند، با آنها همفکر و همراه هستند و در تسهیل شرایط برای آنها نقش دارند. مسئولان اطلاعاتی و امنیتی باید به این نکات توجه کنند تا بتوانند مانع جنایاتی از قبیل حمله انتحاری به اتوبوس پاسداران شوند. آنچه باید مورد توجه و اهتمام نیروهای امنیتی و اطلاعاتی قرار گیرد، پیشگیری از جنایت است. انتقام گرفتن از جنایتکاران در درجه دوم قرار دارد.و سرگرم شدن نیروهای اطلاعاتی و امنیتی به اموری غیر از مراقبت‌های لازم به ویژه در مناطق حساس برای تأمین امنیت، بهیچوجه جایز نیست. از دست دادن اینهمه نیروی مخلص و کارآمد، خسران بزرگی است که نباید اجازه تکرار آن داده شود.
پاوان
پاوان در فا دیز مینور اثر آهنگساز فرانسوی گابریل فوره است که در سال ۱۸۸۷ نوشته شده‌است. نقاشی های زمینه موسیقی کار کلود مونت بنیانگذار امپرسیونیسم فرانسوی می باشد.
آذربایجانی های شرکت کننده در جنگ افغانستان
دراینفوگرافی اسپوتنیک آذربایجان که درپیوست گزارش است جزییاتی ازتعدادنظامیان آذربایجان شوروی در جنگ افغانستان، تعدادکشته ها، مجروحان و مفقودین ارائه شده است.
«گام دوم انقلاب»
عدالت و مبارزه با فساد: این دو لازم و ملزوم یکدیگرند. فساد اقتصادی و اخلاقی و سیاسی، توده‌ی چرکین کشورها و نظامها و اگر در بدنه‌ی حکومتها عارض شود، زلزله‌ی ویرانگر و ضربه‌زننده به مشروعیّت آنها است؛ و این برای نظامی چون جمهوری اسلامی که نیازمند مشروعیّتی فراتر از مشروعیّتهای مرسوم و مبنائی‌تر از مقبولیّت اجتماعی است، بسیار جدّی‌تر و بنیانی‌تر از دیگر نظامها است. وسوسه‌ی مال و مقام و ریاست، حتّی در عَلَوی‌ترین حکومت تاریخ یعنی حکومت خود حضرت امیر‌‌المؤمنین (علیه السّلام) کسانی را لغزاند، پس خطر بُروز این تهدید در جمهوری اسلامی هم که روزی مدیران و مسئولانش مسابقه‌ی زهد انقلابی و ساده‌زیستی می‌دادند، هرگز بعید نبوده و نیست؛ و این ایجاب می‌کند که دستگاهی کارآمد با نگاهی تیزبین و رفتاری قاطع در قوای سه‌گانه حضور دائم داشته باشد و به‌معنای واقعی با فساد مبارزه کند، به‌ویژه در درون دستگاه‌های حکومتی.
در روسیه می توان به جای ماشین، با فرش تردد کرد
در روسیه غربی در شهر نیژنی نووگورود، پسر جوانی با ابداع بوکسور کردن فرش جادویی به یک خودرو می تواند در خیابان ها تردد کند. این ابتکار عمل وی با استقبال دیگر شهروندان رو به رو شده است.
مانیفست هشدارآمیز ۳۰ چهره فرهنگی و متفکر جهان درباره فروپاشی اروپا
در حالی که در اروپا، انگلیس درگیر مسئله برگزیت است و ملی گرایان در این قاره به نظر می‌رسد که در آستانه کسب پیروزی‌های گسترده در انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا هستند، این افراد تصریح داشتند: ما اکنون باید در قبال اروپا اراده کنیم یا در غیر این صورت در زیر امواج پوپولیسم از بین برویم. ما باید مجدداً اراده‌گرایی سیاسی را کشف کنیم یا بپذیریم انزجار، نفرت و احساسات غم‌انگیز ناشی از آن ما را محاصره کرده و غرق سازد.
با حکم استاندار فارس، شهردار جدید جهرم انتخاب شد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم با اشاره به حضور نداشتن تمام اعضای شورای اداری شهرستان در مراسم معارفه اظهار کرد: حکم شهرداری جهرم اخیرا امضا شده بود و طبق قانون شهردار مکلف است بلافاصله پس از صدور حکم، رسماً کار خود را آغاز کند.
پانورامای پرشیا
پاول یاکُولویچ پیاستسکی اواخر 1273 شمسی از طریق انزلی وارد ایران شد. او در راه سفر به تهران، مسیر انزلی به رشت و سپس به قزوین تا تهران را به شکل پانوراما که به "پانورامای پرشیا" معروف است به تصویر کشید.
تیاپ لیاپ انیمیشنی از گری باردین
گری باردین یا گری یاکولویچ باردنشتاین متولد 11 سپتامیر 1941 در اتحاد جماهیر شوروی است،وی آثاری همچون ستیز و یا نزاع و جنگ ؛انیمیشن عمیق آداجیو آلبینونی و بوکس را نیز کار کرده است. تیاپ لیاپ ماجرای آشنای دو نفر در کارنقاشی است.
جور دیگر باید دید!
یک ساختمان از بالای کوه عینالی به تبریز نگاه می کند ،سپس ساختمان دوم و ساختمان سوم ! یکی پس از دیگری و کم کم کوهستان سرخ صاحب بناهایی می شود که روبروی چشمان و حریم منظر مردم شهر تبریز نشسته اند .
فروپاشی دیوار ومرگ یک زوج !
رییس شهرسازی مهاباد با اشاره به اینکه اداره راه و شهرسازی تا دیروز از ترک خوردگی این دیوار اطلاعی نداشت، تصریح کرد: نظارت مستقیم بر عهده راه و شهرسازی نیست بلکه وظیفه خود شهرداری است و در این زمینه مردم نیز کوتاهی کرده‌اند و در صورتیکه می‌دانستند این مسئله می‌تواند خطرساز باشد باید بارها نسبت به این موضوع به مسئولین مربوطه هشدار می‌دادند و تا رفع کامل موضوع، آن را پیگیری می‌کردند.
 بهاران خجسته باد !
طاغوت عصر ما قدرت را بارها از مردم ایران ربوده بود ، خود را معبود می پنداشت ویا سایه اش! تعدی بر مردمان می کرد ! او خود را وارث 2500 سال سلطنت می دانست و بدین سال 2500 سال سلطنت شاهان بر زمین افتاد!
درون رویای کتاب
"روح اندوهگین یک شاعر"
ین کتاب بیشتر شرح مصائب و بازتاب وقایع تلخ افغانستان در سال‌های اخیر است؛ از قبیل سلاخی شدن مسافران ، کودکان و فرهنگیان. شرح ققنوسی سرزمینی که از دل خاکسترش سر بلند می‌کند.
اوزون دور هیجرینده قارا گئجه لر!
فیکریندن گئجه لر یاتا بیلمیرم بو فیکری باشیمدان آتا بیلمیرم نئیله‌ییم کی سنه چاتا بیلمیرم آیریلیق، آیریلیق، آمان آیریلیق هر بیر دردن اولار یامان آیریلیق