زلزله شدید در ترکیه
ده ها نفر بر اثر زمین لرزه کشته و زخمی شده اند ، شدت زمین لرزه 6.8 ریشتر اعلان شده است
نبرد چین + ویدئو
این فیلم به بررسی حمله ژاپنی ها به چین می پردازد ، در سال 1931 ژاپنی ها وارد منچوری می شوند و در سال 1937 جنگ با نبرد پل مارکوپولو شکل دیگری می یابد ، این جنگ تا سال 1945 ادامه می یابد . در حلقه اول ، هواپیماهای ژاپنی شانگهای را بمباران می کنند. شهروندان فرار می کنند. پیشرفت چینی ها در قطب نما ، چاپ ، نجوم ، باروت و چینی توصیف می گردد. فیلم نمایی از کویر گبی و انواع معماری و مجسمه را نشان می دهد. آتش باری توپخانه ژاپنی و پیشرفت سواره نظام. همچنین برنامه های ژاپنی برای فتح جهانی را تشریح می کند. تضاد وحدت ژاپن با ناهماهنگی چینی همراه است. فیلم همچنین امپراتور هیروهیتو را نشان می دهد
لاوروف نتوانست جلوی اشک های خود در بیت المقدس بگیرد
ولادیمیر پوتین به همراه بنیامین نتانیاهو از بنای یادبود قهرمانان محاصره شده در لنینگراد، در مراسم گرامی داشت قربانیان هولوکاست ،در بیت المقدس رونمایی كردند. این بنای یادبود "شمع یادبود" نامیده شده است. این یادبود به ارتفاع نه متر است و وزن آن 12 تن با كتیبه برنز است: "زندگان و افتاده ها را بخاطر بسپار، اینجا یادبود مرگ كسانی است كه قربانی شدند".
کاهن نسیامون بعد از 3000 سال صحبت می کند + ویدئو
دانشمندان انگلیسی توانستند صدای كاهن نسیامون را كه حدود سه هزار سال پیش در مصر درگذشت را بازیابی كنند. نتایج تحقیقات آنها در مجله Science Reports منتشر شده است. مومیایی تارهای صوتی و حنجره را به خوبی حفظ کرده است. مهندسان با استفاده از توموگرافی رایانه ای یک مدل سه بعدی از اندام های گفتاری این کاهن تهیه کردند و بوسیله چاپگر سه بعدی آن را ساختند. به این حنجره مصنوعی بلندگو متصل و صدای حاصل از آن را ضبط کردند که چیزی بین 'a' و 'e' می باشد و در این ویدئو این صدا در ثانیه 30 ام شنیده می شود
رستوران چینی رشدیه زیر برف
بارش برف امروز از ساعات اولیه صبح آغاز شده است و ...
راهی به سوی برلین + ویدئو
تابستان سال 1942 ، یک افسر ارتباطات روس به نام اوگارکف متهم به بزدلی، به اعدام با شلیک جوخه محکوم می شود. حمله غافلگیرانه آلمانی ها اعدام را به تاخیر می اندازد و محكوم و نگهبان وی زوربایف مجبور به فرار می شوند. در حین تلاش برای تحویل محكوم به مقر ، دوستی بین نگهبان و اسیر وی بوجود می آید ، زیرا این دو در طی چندین ماجراجویی با هم همراه می شوند و آنها هر روز با توازن در آستانه زندگی و مرگ ، در مسیری حرکت می کنند که برای آنها به یک جاده قهرمانانه به برلین تبدیل می شود که در نهایت با هم با آلمانی ها نبرد می كنند.
معاملات مخفی سلاح توسط شرکت های آلمانی
سرویس مخفی آلمان ، BND ، با شدت در تحویل سلاح به مناطق بحرانی جهان نقش دارد. همانطور که این مستند نشان می دهد ، این کشور - از جمله کارهای غیر قانونی دیگر - در کنار معاملات تسلیحاتی که توسط شرکت های حمل و نقل آلمانی انجام می شود ، نیز یک بازیگر است. عملیات مخفی معاملات تسلیحاتی در سکوت انجام می شود و مقامات فدرال با سوء استفاده از یک نقطه کور بین تجارت خارجی و اعمال کنترل تسلیحات جنگ از قانون دور می شوند. اما اسلحه ها از آلمان حمل نمی شوند
ورود حامله ممنوع ؛ ممنوع شدن توریسم وضع حمل
درحالیکه در کانادا قانونی برای ممانعت از توریسم وضع حمل و بدنیا آوردن نوزاد وجود ندارد و افرادی خاص و حتی بعضی ایرانی ها از آن استفاده می کنند ، دولت ترامپ در تدارک تصویب قانونی است که به موجب آن از مسافرت زنان باردار به آمریکا با هدف اخذ امتیاز شهروندی برای نوزادان متولد شده در ایالات متحده، جلوگیری خواهد شد.
کروناویروس
 سازمان جهانی بهداشت خواستار برگزاری نشست اضطراری شد ، رئیس کمیسیون بهداشت چین اعلام داشت که دو نفر در جنوب چین کرونا ویروس را از اعضای خانواده خود گرفته‌اند.
ثروت ژن برتر آفریقایی از طریق قراردادهای فاسد
ایزابل دوس سانتوس، دختر رییس جمهوری پیشین آنگولا در زمان حکمرانی پدرش توانسته با دستیابی به قراردادهای کلان در زمینه نفت، معادن الماس، اراضی دولتی و مخابرات به ثروت هنگفتی دست پیدا کند.
اعتراف سرباز امریکایی به سرقت پول مبارزه با تروریسم
پس از تحقیقات گروهبان وظیفه ویلیام چمبرلین ۴۶ ساله روز دوشنبه در محکمه فدرال کارولینای شمالی اعتراف کرد که در توطئه سرقت اموال دولتی دست داشته و پول سرقت شده را به دست آورده است.
ممنوعیت رانندگی با خودروهای شیشه دودی
محمد ذکریا سودا والی ولایت بدخشان در جمع صدها تن از شهروندان این ولایت شیشه سیاه موترش ( شیشه دودی خودرو) را پاک کرده و به مسولین امنیتی آموزش جدی داد تا تمام موترهای دارای شیشه سیاه (خودروهای شیشه دودی ) میباشند،توقف داده و شیشه هایشان را پاک نمایند
۳۷ پناهجوی اخراج شده از آلمان به کابل رسیدند
یک گروه ۳۷ نفری از پناهجویان رد شده افغان از آلمان اخراج شده و صبح چهارشنبه به کابل رسیدند. مسئولان فرودگاه تایید کردند که هواپیمای حامل این پناهجویان اخراجی اندکی قبل از ساعت هفت صبح بر زمین نشست.
خطبه‌های نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب
همه‌ی برادران عزیز را و خودم را دعوت میکنم و توصیه میکنم به رعایت تقوای الهی. اگر نصرت الهی را میخواهیم در تقوا است؛ اگر توفیقات الهی را میخواهیم، هدایت الهی را میخواهیم در تقوا است؛ اگر فرج و گشایش در مسائل شخصی و اجتماعی را میخواهیم در تقوا است؛ همه باید کوشش کنیم که تقوای الهی را معیار کار خودمان قرار بدهیم.
میدان دام
میدان دام یکی از قدیمی ترین میدان های آمستردام متعلق به قرن سیزدهم، که با جاذبه‌های تاریخی زیبایی مانند ساختمان کاخ سلطنتی، موزه مادام توسو و کلیسای جدید احاطه شده است. روبه‌روی کاخ سلطنتی، یک ستون بلند سفید، تزئین شده با تندیس های متعدد قراردارد که به «یادمان ملی» شناخته می‌شود. این ستون در سال ۱۹۵۶ به افتخار قربانیان جنگ جهانی دوم نصب گردید.
برف
پرنده زرشکی
پرنده کوچک هرگز به صورت عکاسی در مناطق وحشی دیده نشده است، او اغلب در جنگل های مرتفع آلبرتین ریفت در آفریقای شرقی زندگی می کند. جمعیت 1000 تا 2499 از این پرنده وجود دارد . تنها عکس های موجود توسط افرادی است که در طول پروژه های تحقیقاتی درباره تنوع زیستی با این پرنده مواجه شده اند.
عجایب هفتگانه مهندسی در سدهای محافظ هلند + ویدئو
پروژه دلتا در هلند بزرگترین پروژه حفاظت از سیل در جهان است. این پروژه شامل تعدادی سدها و موانع در حال افزایش است، که بعنوان یکی از عجیب هفتگانه مهندسی مدرن معرفی شده است.
بازار مسگران تبریز
کمبود مسکن و افزایش هزینه های اجاره
کمبود مسکن و افزایش هزینه های اجاره، یک مشکل رو به رشد برای شهرهای بزرگ اروپا مانند آمستردام است .این گزارش به همراهی با افراد محلی آمستردام در جستجوی مکانی برای زندگی می پردازد و تاثیر افزایش اجاره بها در توسعه شهرهای اروپایی را نشان می دهد. وندی بیجورد پس از جدایی از همسرش به دنبال مکانی برای زندگی است. او سالهاست که در آمستردام-شرقی زندگی می کند ، جایی که شغل خود را دارد ، مدارس دو کودک ، دوستان و سرگرمی هایش در آنجا هستند . اما آیا او قادر به ماندن در آنجا خواهد بود؟ این زن 52 ساله درآمد خوبی دارد و می تواند یک آپارتمان در کلانشهر هلند داشته باشد. تنها مشکل این است - او نتوانسته چیزی بدست آورد. به خاطر فرزندانش ، وندی تسلیم نمی شود. در حال حاضر ، او با دوستان اقامت موقت پیدا کرده است. اما تا تابستان او مجبور است مکانی جدید برای زندگی پیدا کند.
میخاییل وی میشوستین نخست وزیر روسیه شد
پارلمان روسیه نامزد انتخابی ولادیمیر پوتین برای نخست وزیری روسیه را تصویب كرد رشد میخاییل وی میشوستین در سلسله مراتب قدرت که فردی کمتر شناخته شده بود یک روز پس از آن صورت گرفت که رئیس جمهور ولادیمیر پوتین پیشنهاد تجدید نظر در قانون اساسی را به روشهایی داد که به او کمک کند تا به طور نامحدود در قدرت بماند.
یک شب زمستانی در پارک زعفرانیه
لباس جهاد اکبر بپوشید!
تأسف بالاتر اینکه افراط در حمایت از حاکمیت، به افراط در ضدیت با حاکمیت منجر شد و به عبارت روشن‌تر، افراط، افراط زائید. حاکمیت اگر از همان ابتدا با افراطیونی که سنگ نظام و انقلاب را به سینه می‌زدند و به نام اسلام و نظام مرتکب هرکار خلافی می‌شدند، برخورد می‌کرد و مانع کارهای خلاف آنها می‌شد، کار به اینجا نمی‌رسید که عده‌ای نیز در جهت مقابل، با توسل به روش‌های افراطی به حاکمیت و نظام و اصول و آرمان‌ها بتازند.
موسیقی غم
آداجیو اثر توماسو آلبینونی یکی از آثار پر احساس قرن 17 و دوران باروک است ، آلام بشری در آن پردازش می شود و انسان دردمند به تسکین پرداخته می شود