کودتای 28 مرداد در تبریز
در ساعت 15:55 رادیو تبریز، اشغال این ایستگاه را توسط نیروهای وفادار به شاه گزارش داد و اعلام کرد 11 [شهر] آذربایجان در دست ارتش است. همان گونه که این رادیو پخش برنامه‌هایش را ادامه می‌داد، آشکار شد که یکی از گویندگان، به نام محمد دیهیم، سرکرده فداکاران آذربایجان و از جاسوسان جزء پایگاه [سیا] است که در رویدادهای تبریز نقش مهمی داشته است.
گاوباز سینمای ایران درگذشت! + ویدئویی از فیلم گاو
وی از بازیگران سینمای نو ایران در دورانی گردید که لوطی و جاهل و رقص کاباره ای و هرزگی در گیشه ابتذال حرف اول سینما را می زد ! آگهی های تبلیغی این سینمای هرز ؛ همه روزه در روزنامه های کشور منتشر می شدند!
سالاد انار و گوجه فرنگی!
در اینجا یک ظرف است که بهترین طعم های تابستان را به یک سالاد خوب تبدیل می کند. می توان از گوجه فرنگی های گیلاسی در این سالاد استفاده کرد، اما ترکیب گوجه فرنگی های دیگر مانند گوجه فرنگی واقعی لاله تبریز با مزه ترش مانند آن در تابستان در میان پنیر فتا یا پنیر تبریز، نعناع و آویشن ، ادویه های تند خاورمیانه ای به سالاد طعمی دیگر می دهد.
گرده افشانی درختان بادام و زنبورهای عسل!
بادام یک صنعت 7،6 میلیارد دلاری در کالیفرنیا است که بدون 30 میلیارد زنبور (و صدها محافظ انسانی زنبورها ) نگهداری درختان گرده افشان ممکن نخواهد بود. اما حیات زنبورها در معرض خطر است و زنبورها در حال از بین رفتن هستند.
راه
پنهان کاری کلیسای کاتولیک درتعدی به کودکان
اسقف ها و دیگر رهبران کلیسای کاتولیک در پنسیلوانیا به مدت هفتاد سال سواستفاده های جنسی صدها کشیش از کودکان را پنهان کاری کرده بودند و قربانیان را برای عدم شکایت و گزارش به پلیس متقاعد ساخته بودند، هیئت ژوری رسیدگی کننده ه تخلفات کلیسا در روز سه شنبه این گزارش را اعلان ساخت.
سقوط پل در جنوای ایتالیا
نخست وزیر جوزپه کونته به جنوا سفر کرد و از صحنه فاجعه بازدید کرد. دادستانی عمومی جنوا اعلام کرد که یک پرونده جنایی رابرای بررسی اینکه آیا سقوط به علت سهل انگاری بوده است باز خواهد کرد و مقامات فدرال نیز نشان دادند که آنها نیز تحقیق خواهند کرد.
انسان عصر جدید
منفعت طلبی و محیط زیست
وی اس نایپول برنده جایزه ادبی نوبل درگذشت!
نایپول از استعمارگر و استعمار دفاع نکرد و در عین حال جنبش های آزادیخواهانه را که در سرتاسر آفریقا و کارائیب پرچم برافراشتند را ، در معرض دید قرار داد. او به ضرورت های اخلاقی و توجه خاص رمان نویس به زندگی و موفقیت ها و مسئولیت های فردی پرداخت
بچه میمون در میان گروه!
جلادا از میمون هایی است که در ارتفاعات سمینان اتیوپی زندگی می کند،عکاس می گوید پس از یک روز طولانی و مهیج در کوه های سمینان ؛ من در کوهستان یک گروه جلادا دیدم که کودکشان در مرکز گروه محافظت می گردید.
بچه شیر چهار روزه در دندان های مادر!
یک نوزاد چهار روزه سفید شیر توسط مادرش در منطقه محافظت شده نگالا آفریقای جنوبی در حال جابجایی است. عکاس داریل دل
بازی کودکانه!
گلدان های شلواری!
مجازات خطاکار
آغاز جشنواره فیلم سارایوو در پایتخت بوسنی و هرزگوین
یک خبرنگار در سال 1993 از آقای پاسوویچ پرسید: "چرا شما یک جشنواره فیلم را در وسط یک جنگ برگزار می کنید؟" او گفت: "چرا آنها در وسط یک جشنواره فیلم جنگ برگزار می کنند؟"
بحران زیست محیطی در خدمت توریسم!
دریاچه Muynak که زمانی بخشی از دریای آرال در ازبکستان بود. ، در کنار یک شهر بندری قرار داشت، اکنون 120 کیلومتر از دریا فاصله گرفته است . این شهر اکنون به یک مقصد توریستی تبدیل شده است، زیرا "بسیاری از مردم می خواهند بحران زیست محیطی را ببینند".
آتش وحشی در کالیفرنیا!
یک هواپیما در روز چهارشنبه در حال پاشیدن مواد ضد آتش در منطقه دریاچه السینور کالیفرنیا دیده می شود؛ دانشمندان تغییرات دما را عامل اتش سوزی های وحشی در جنگل های کالیفرنیا می دانند.
ممنوعیت استفاده از کیسه های پلاستیکی در نانوایی های افغانستان !
در اعلامیه شورای مرکزی اتحادیه ملی پیشه وران افغانستان افزده شده است که برای متخلفین تا مبلغ 10 هزار افغانی جریمه در نظر گرفته شده است و در صورت تکرار تخلف، نانوایی شخص متخلف مسدود و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی خواهد شد.
تغییر در انتظار تامین اجتماعی و شستا !
وزیر رفت ؛ انتظار برای رفتن تیم بی ثبات در شستا بدور از انتظار نخواهد بود!
ویروس نابودکننده سلول های سرطانی
دستگاه جدید تنها با سلول های سرطانی تماس پیدا می کند، سلول هایی که حاوی پلاسمولپیپین روی سطح پروتئین هستند. ضمن اینکه اکثر داروهای مورد استفاده در حال حاضر اثر سمی قوی دارند و سلول های سالم را نیز از بین می برند که وضعیت دشوار بیماران طی شیمی درمانی گویای آن است
درخواست افغانستان از ایالات متحده جهت تجارت با ایران
بر اساس آمارها، افغانستان چهارمین کشور بزرگ برای صادرات ایران است. بر اساس تازه ترین گزارش‌ها ارزش تجارت ایران با افغانستان به جز نفت در چهار ماه نخست سال مالی این کشور به بیش از یک میلیارد دلار رسیده ‌است
روح مقدس
او زامان کی دامارین دا کی قان دنیزه قاییدیر اوندا کی سوموگون توپراقا دونور بلکه ده یادا سالاسان کی بو توپراق سنین دگیل سن سن کی بو توپراقین سان !
هیروشیما در یک آن!
یک قدم در آن زمان ، تصمیم به رفتن به داخل خانه، وارد شدن به یک خیابان به جای محل بعدی، جان انان را نجات داد. و اکنون هرکدام از انان می دانند که بارها بیشتر زندگی را دیده اند وآنان همچنین مرگ را بیشتر از هر کس و درهر زمانی که تصور می کردند می شناسند !