آتش زدن مجسمه ماهاتما گاندی در ایروان
آتش زدن مجسمه ماهاتما گاندی در ایروان ارمنستان پلیس ایروان در حال بررسی خرابکاریی است که مجسمه ماهاتما گاندی را در پایتخت ارمنستان هدف قرار داد. پلیس گفت : در این حادثه مجسمه آسیب دیده است. "اکنون موارد در حوزه پلیس در حال ثبت و بررسی است." مجسمه رهبر جنبش استقلال هند در پارکی در چهارراه هالابیان - مارگاریان ایستاده بود. عکس های منتشر شده سوختن مجسمه را در شب نشان می دهند
ساخت مجسمه سوارکار بر اسب
این ویدئو نحوه مجسمه سازی یک اسب ، یک شکل انسانی و یک شکل پرتره را نشان می دهد. مراحل ساخت مجسمه در گل رس از ابتدا تا انتها در ویدئو آورده شده است .
"پی -کاو- سو" مجسمه رنگین گاو
مهمانی با مجسمه گاو "پی- کاو- سو" یکی از رنگی ترین مجسمه های "موزه رژه گاو " است. گاو نقاشی آلیسون گرگوری عمدتا در چندین سایه صورتی و قرمز با پیچ و تاب سایر رنگ های پر جنب و جوش دارد. بدیهی است که اثر نقاشی پابلو پیکاسو و تأثیر کوبیسم باعث خلاقیت هنرمند برای دستیابی به چنین مجسمه ای غیرمعمول گاو شد، آلیسون گریگوری تنها نقاشی بود که چهار رأس گاو برای رژه گاو آستین طراحی کرد. از آن پس ، گاو آلیسون گریگوری "مهمانی با پی - کاو- سو" بخشی از مجموعه های نسخه رسمی موزه شده است.
آنا و آتا ! مجسمه های " ما کوه هایمان هستیم" + ویدئو
مجسمه های "ما کوه هایمان هستیم" آنا و آتا را مجسم می کنند ، پدر و مادر سرزمین ! آنها در خانکندی مرکز قره باغ جمهوری آذربایجان قرار دارد .این مجسمه توسط سرگیس باغداساریان در سال 1967 ساخته شده است و به عنوان نمادی از سرزمین و خاک شناخته می شود. این اثر از توفا آتشفشانی ساخته شده است و مرد و زنی از سنگ تراشیده شده را نشان می دهد که نماینده مردم کوهستان های قره باغ آذربایجان هستند.
سردیس شاعر ! مهدی اخوان ثالث
رقص گرد کودکان بدور چشمه ی شهر
عکس امانوئل اوزیریخین صحنه ای تاریک از یک چشمه در استالینگراد است. موضوع این تصویر کلاسیک از کودکان در حال رقص خوروود ، رقص دایره ای رایج در روسیه ، ممکن است یک بار معصومیت و زندگی عادی را در مرکز استالینگراد پیش بینی کند. چشمه کودکان در میدانی درست روبروی ایستگاه اصلی قطار استالینگراد ایستاده بود و با پیام خود برای آینده ای سرشار از استقبال بازدید کنندگان مطرح می شود. عکس اوزریخین آن تصویر معصومیت را زیر و رو کرد و فواره را به تفسیری درباره جنگ تبدیل کرد. در پس زمینه شهری است که اکنون در شعله های آتش و پر از آوار است ، ویران شده توسط ماه ها بمباران . میدان شهر که همواره با عابرین پیاده شلوغ است ، خالی دیده می شود .
نمایشگاه " ویروس کرونا " در دستان شیطانک زمین
مجسمه "ویروس کرونا در دستان شیطانک زمین" اثر فام تای بینح" در محل نمایشگاه " وینکوم سنتر" موزه هنرهای معاصر هانوی ویتنام برگزار گردید؛ این نمایشگاه در دوران شیوع " کرونا ویروس " از استقبال زیادی برخوردار گردید.
مجسمه های آنتونی گورملی؛ تلاشی برای پیوند بود و نبود
تلاشی برای تحقق بخشیدن به مکانی در آن طرف ظاهر ؛ جایی که همه ما زندگی می کنیم ؛ تلاش مجسمه سازی است که در دنیای درون خود سیر می کند ....گورملی در سال 1994 با فیلد برای جزایر انگلیس برنده جایزه ترنر شد. از او نقل شد که وی گفت: "شرمنده و مقصر بود که برنده شد ... در لحظه برنده شدن معنایی وجود دارد که دیگران کمرنگ شده اند. من هنرمندانی را می شناسم که به دلیل ناامیدی به طور جدی از بین رفته اند."
مجسمه ی " رنج ابدی " برای دلجویی از انسان در کره جنوبی
"این مرد می تواند آبه باشد و همچنین نمی تواند آبه باشد." "مرد نماینده هر کسی در موقعیتی است که دارای مسئولیت است که می تواند صمیمانه از قربانیان برده گی جنسی عذرخواهی کند ، اکنون یا در آینده. حتی می تواند پدر این دختر باشد."
اوریگامی 折り紙 ا, هنر و فن تا کردن کاغذ +ویدئو
این هنر طرح‌هایی متفاوت از کاغذ را با کمک تاهای هندسی ایجاد می کند . معنای لغوی این واژه در زبان ژاپنی «تا کردن کاغذ» است و تمام مدل‌های کاغذ و تا را دربردارد، حتی آنهایی که ژاپنی نیستند. اریگامی فقط از تعداد کمی از تاهای گوناگون استفاده می‌کند، ولی همین تاها می‌توانند به روش‌های گوناگونی ترکیب شوند تا طرحهای متفاوتی ایجاد کنند. به‌طور کلی، این طرحها با یک برگ کاغذ مربع شکل آغاز می‌شود، که هر روی آن ممکن است به رنگ متفاوتی باشد و بدون بریدن کاغذ ادامه می‌یابد. اریگامی هنر و اندیشهٔ تا دادن کاغذ یا صفحاتی از جنس های مختلف می‌باشد. این شکل‌ها تعداد زیادی ازحیوانات، پرندگان، ماهی‌ها، وسایل بازی، وسایل دکوری، شکل‌های هندسی و اشکالی در ارتباط با گرافیک، معماری، صنعت و ... را شامل می‌شوند. اریگامی طیف بسیار گسترده‌ای را در بر می‌گیرد، از کودکان پیش دبستانی تا استادان دانشگاه. تمام مردم می‌توانند از آن لذت برده و با خلق طرح‌های جدید به تاریخ اریگامی بپیوندند.
مجسمه های متحرک آنتونی هوو
آنتونی هوو مجسمه ساز متولد 1954 در سالت لیک سیتی ایالت یوتای آمریکاست که با مجسمه های دارای حرکت خود مشهور است ؛ مجسمه های باد محور را شبیه به پالس ها ، موجودات بیگانه و گرداب ها می سازد. قوه محرکه این مجسمه ها برای چرخیدن و حرکت انرژی باد است ، او از طراحی به کمک کامپیوتر استفاده می کند ، قطعات فلزی را با برش پلاسما شکل می دهد و کار خود را با استفاده از تکنیک های سنتی ساخت فلز انجام می دهد.
نمایشگاه مجسمه سازان معاصر
نمایشگاه آثار مجسمه سازی معاصر تبریز، امروز در محل نمایشگاه در ساختمان اداره کل ارشاد اسلامی افتتاح گردید ؛ نمایشگاه ترکیبی از آثار رئال و مفهمومی است و 25 جوان مجسمه ساز توانمندی های خود را در این عرصه از هنر به نمایش در آورده اند.
نمایشگاه یادمان های ایگو ایساک کوردال
روش او در هنر معاصر ، با تعهد است ، تعهد انسانی به جهان ! زورمندان دهکده را نمی تابد و در تلاش برای ارامش روح انسانی در تقابل با صنعتی شدن و به قولی دوران فراصنعت است که دنیای دیجیتال و شبکه های اجتماعی قدرت کنترل افکار را بدست می آورند.، دنیای خیالین و عجیب دوربین های واقعیت مجازی و .....تصورها و باورهای کاذب و غلط به خویشتن!
آیساک کوردال در تماس با تبریز امروز از نمایش مجسمه و یادمان ایگو می گوید
پیشرفت ما را در تصور در اوج بودن قرار داده است و دیگر کسی نمی داند چگونه از آن خلاصی یابد ، برخی افراد حتی فکر می کنند که خدایان هستند. در بعضی از مواقع ، ما شبیه آن هستیم که خود را در راهرو یک مرکز خرید گم کرده باشیم و نتوانسته ایم راه خود را پیدا کنیم. شاید به این دلیل است که نقش تماشاگر را آنقدر صنعتی کرده ایم که حتی به چیزی توجه نمی کنیم. ما به عنوان یک تماشاگر غایب و گم شده ایم: به نظر می رسد هر چیزی که مورد علاقه ما نباشد دیگر وجود ندارد (گرچه گوگل برآن اصرار دارد)
لحظاتی با گلدان چشمه کوهستانی جید امپراطور چیان لانگ + ویدئو
تصویر روی این گلدان از مجموعه آثار کلکسیون امپراطور چیان لانگ - شبیه به یک نقاشی پیمایشی و گرد است که منطقه ای را که قرن ها مورد علاقه حاکمان چینی بوده است را به تصویر می کشد ، امپراطور چیان لانگ می گفت که آب کوهستان های چشمه جید در غرب پکن ، بهترین آب در زمین است - وی تاکید داشت که هر روز از آن آب به قصر امپراطوردر پکن بیاورند ، و همچنین هر زمان و هر کجا که در شکار یا گردش بود باید از آن آب همراه داشته باشند.
گفتگو آیساک کوردال با تبریز امروز
مجسمه های سیمانی او یک انتقاد تند از رفتار اجتماعی انسان معاصر است . کارهای هنری او توجه خود را بر روی روابط بی قیدانه ما با طبیعت از طریق یک نگاه انتقادی به اثرات رفتار غلط انسانی بدست می دهد. با دقت در جایگذاری مجسمه هایش و کارگردانی صحنه، مجسمه ها در مکان هایی قرار می گیرند که به سرعت در هایی به دنیاهای دیگر باز می کنند او وطایف انسان معاصر را برایش یادآور می شود.
رقص فلزات
فلز در رقص سخت و صلب دیده نمی شود ، نماد یک فولکلور است که با چیدمانی دیدنی به نمایش می پردازد
آیساک کوردال
آیساک کوردال برای مجسمه های گرمایش زمین و سیاستمدارانش شهرت دارد، این بار او با شاخ و برگ های افتاده در کف جنگل لان پین جاروی فنلاند و گل های روی زمین یک اثر زمینی خلق کرده است.
مادر
رد پای او درهنرو انسانیت
او به ساختن پیکره قناعت نمی کند ، روح و آرزوها و آمالش را نیز بکار می برد تا مردم تنها یک پیکره را نگاه نکنند ، هه ژار و عمق و حس هایش ، هیمن و روح اشعارش در پیکره هایشان دیده می شود. پدر را همچون پدر آفریده است؛ پدر مشرق زمینی که فرزند را بر دوش می آموزد و رهنمون می سازد و مادر را همچون مادر، خسته اما باز در تلاش برای پروراندن فرزند.او نمی گذارد جسم فرتوت در کنار روح بزرگ کوچک به نظر آید و اینجاست که آثارش شکلی حماسی می یابند.
ایزاک کوردال
کار او بازاندیشی انتقادی از ایده پیشرفت، بدبختی انسان، تغییرات آب و هوایی و کاهش ارزش های انسانی در گذر زمان در وجود ما ، در میان موضوعات دیگر است. مجسمه های کوچک عمدتا یک کلیشه اجتماعی هستند که ظاهرا در کنار لباس های اشرافی مردان تجار ، کیف ها، موجودات فاقد زمان به عنوان مردان خاکستری مطرح می شوند.
طرح های هنری برای ورودی بیمارستان !
ورودی یک مرکز پزشکی درکالیفرنیا دریک باغ قرار گرفته است که دارای فضای سبز، آب نما و المان های هنری است. گفته می شود ورودی بیمارستان "شفا" در ارامش بیماران و خانواده آنان موثر بوده است.
میلیس پیروگراف یا میلیس چوب نگار
میلیس اهل بئوگراد صربستان است ، یازده سال است به چوب نگاری با هنر سوزانیدن آن برای نگاشتن مشغول است. دعای مادر یکی از کارهای اوست!
آپاراتچی
مجسمه تجسمی از یک آپاراتچی سالخورده است که در شکل و اندازه ای منطقی ساخته شده است. این مجسمه تیره رنگ ، کاری از رضا فلاحیان است که می تواند در زمره مجسمه های زیبای شهر قلمداد گردد.