ایلیا گلازونوف نقاش سنت گرای روس
در طول دهه 1970 وی در برابر طرح کلی مرمت مسکو که تهدید به خراب کردن بخشی از مرکز تاریخی مسکو بود ، ایستاد. وی به همراه ویاچسلاو اوچینیکوف امضای شخصیت های برجسته علمی و فرهنگی را در زیر نامه اعتراضی که به دفتر سیاسی ارسال شده بود ، جمع کرد. این پروژه علنی شد ، سپس مورد انتقاد شدید قرار گرفت و در نتیجه ،نامه وی لغو شد. این امر همچنین منجر به ایجاد کمیته مدنی شد که سایر طرح های بازسازی را زیر نظر داشت. گلازونوف یکی از طرفداران اصلی مرمت کلیسای جامع منجی مسیح و یکی از بنیانگذاران انجمن محافظت از بناهای تاریخی و فرهنگی تمام روسیه (VOOPIiK) بود.
نقاشی های آبرنگ چین چانگ وای
چین چانگ وای نقاش آبرنگ است ؛ نام او در تایوان و محافل هنری اکنون با آبرنگ مترادف شده است ، کتابش intrigue of form از کتاب های پر فروش در زمینه نقاشی است.
مینیاتورنبرد قارن و بارمان شاهنامه از مکتب تبریز به نمایش در می آید
مینیاتور مکتب تبریز متعلق به سال 1523 میلادی در نمایشگاه موزه ویکتوریا و آلبرت به نمایش در می آید ، بعد از تعطیلی بریتیش میوزیوم بعلت کرونا ، موزه ویکتوریا و آلبرت این مینیاتور مربوط به نبرد قارن و بارمان از شاهنامه در میان 350 اثر در طول 5000 سال از ایران را که عنوان حماسه در نام ، حماسه در طبیعت را دارد ؛ در سال آینده میلادی بنمایش خواهند گذارد.
کشف هویت مرد مینیاتوری
هویت نجیب زاده ای که در یک نقاشی مینیاتوری هند در قرن هجدهم در موزه هنر کالج کالبی در واترویل ، ماین به تصویر کشیده شده بود ، توسط دانشجوی سال اول دانشگاه کشف شد و در سال بعد توسط دانش آموخته دیگری تأیید شد. نقاشی خیره کننده ای که قبلاً فقط به عنوان مردی با کت گلدار شناخته می شد ، سید مظفر فرمانده قوا سلطان قرن هفدهم هند ابوالحسن شناسایی شده است. اکتشاف دانشجو اکنون نقاشی مینیاتوری را که از سال 1959 توسط موزه دانشگاه نگهداری می شود ، به سایر پرتره های مظفر که در موزه بریتانیا در لندن و موزه ریجکس در آمستردام آویزان شده اند ، پیوند می دهد.
نقاشی های الكساندر سمیونوف + ویدئو
الكساندر میخائیلوویچ سمیونوف در 18 فوریه 1922 در تورژوك ، استان ترور ، اتحاد جماهیر شوروی متولد شد. در سال 1940 وی از دانشکده هنر تاوریچسکایا در لنینگراد فارغ التحصیل شد و در آنجا آموزش دروس هنر را از آسلامازیان ، لویتسکی ، ارشنیکف بوتلر، گروموف به پایان برد . از سال 1954 ، الكساندر سمیونوف در نمایشگاه های هنری شركت كرده است. او مناظر شهری ، مناظر ، صحنه های ژانر ، شهرهای باستانی روسیه را نقاشی کرد.
ایوان شیشکین: مجموعه ای از 352 نقاشی
"آثار ایوان شیشکین هنرمند نقاش از محبوبیت گسترده ای در روسیه برخوردار است ؛ برخی از آنها به آثار کلاسیک نقاشی منظره روسیه تبدیل شده است. ایوان شیشکین در طول 40 سال فعالیت هنری خود صدها نقاشی ، هزاران مطالعه و طراحی و تعداد زیادی حکاکی انجام داد. برای معاصران ، شخصیت شیشکین تجسم طبیعت روسی است ؛ آنها او را "تزار جنگل" ، "درخت کاج قدیمی" و "بلوط تنها" می نامند.
نقاشی های مناظر روسی با موسیقی چایکوفسکی
پردویژنیکی یا سرگردان های روس گروهی از نقاشان روس بودند که در نیمه دوم قرن نوزدهم کلاسیسیسم محدودکننده و الهام گرفته از آکادمی روسیه را رد کردند و یک هنر جدید واقع گرایانه و ملی گرایانه ارائه دادند که در خدمت انسان های عادی باشد. آنها با اعتقاد به اینکه هنر باید مفید باشد ، وسیله ای برای بیان آرمانهای انسانی و اجتماعی ، آنها به تصویر کشیدن واقع گرایانه از سوژه های الهام بخش یا رقت انگیز از زندگی طبقه متوسط ​​و دهقانی روسیه به سبک واقعی را که به راحتی قابل درک هستند. به جامعه هنری خود ارائه دادند . "سرگردان"های روسیه با تشكیل جامعه ای از نمایشگاه های نقاشی های سرگردان در سال 1870 ، نمایشگاه های سیار آثار خود را ترتیب دادند تا هنر جدی را برای مردم به ارمغان آورند.
نقاشی های واسیلی کاندینسکی؛ کنسرتو موسیقی پیانو ولفگانگ آمادئوس موتسارت
"رنگ صفحه کلید است ، چشم هارمونی است ، روح همان پیانو با سیم های بسیار است. هنرمند دستی است که این کلید یا کلید دیگر را می نوازد تا روح آدمی به لرزه درآید ."
نقاشی که هر روز یک نقاشی می کشد
والدین ما را تشویق کردند که آنچه دوست داریم را انجام دهیم. آنها گفتند ، "شما ممکن است هرگز ثروتمند نباشید ، اما خوشحال خواهید بود." عشق من همیشه هنر بود. ... متأسفانه اساتید هنری من آنقدر روی مفهوم هنر متمرکز بودند که هرگز فکر نمی کردند که به ما یاد بگیرند که چگونه آن را بکشیم. با این وجود ، من فارغ التحصیل شدم.
دختری زیر درخت
نقاشی یکی از لذت بخش ترین مشغولیت ها و هنرهای بشری از ابتدا حضور بشر در زندگی اجتماعی اش بوده است...
گرنیکا ، "تصوير همه شهرهای بمباران‌شده"
تابلوی پيکاسو يک ویِژگی برجسته دارد و آن هم استفاده صرف از رنگ‌های سياه و سفيد با سايه‌های خاکستری است. اين شگرد پيام نمادين اثر را پررنگ‌تر کرده و در القای بيشتر کوبندگی آن موثر افتاده است. همه اين ويژگی‌ها اثر پيکاسو را حاوی پيام و نشانه‌ای می‌کنند عام و فراگير که مرزهای گرنيکا و اسپانيا را درمی‌نوردد و ابعادی جهانی می‌يابد. پيکاسو خود به درستی گفته است گرنيکا "تصوير همه شهرهای بمباران‌شده" است.
نگاهی به نقاشی های رودلف ارنست نقاش شرق گرا + ویدئو
در پاریس بود که ارنست با عثمان همدی بیگ ، نقاش ترک آموزش دیده فرانسوی ، آشنا شد عثمان همدی بیگ وی را وادار کرد که به سمت موضوعی خاورشناسانه روی آورد. در طی سالهای بعد ، سفرهای ارنست به ترکیه ، اسپانیا و مراکش شیفتگی وی را نسبت به فرهنگ اسلامی برانگیخت: هرچند در سال 1884 او عمدتاً یک نقاش پرتره و ژانر بود ، اما تا سال 1885 ارنست تقریباً به طور انحصاری آثار شرق شناسانه خلق می کرد
مسجد بزرگ دمشق
مسجد جامع اموی در بخش قدیمی شهر دمشق مهم ترین مسجد سوریه ‌است. این مسجد توسط ولید بن عبدالملک، ششمین خلیفه امویان بر بنای کلیسایی که تربت یحیی پیامبر در آن بود، ساخته شد. خلیفه در سال ۸۶ هجری تخریب این کلیسا،را که بر روی ویرانه‌های معبد ژوپیتر ساخته شده بود و در آن زمان بیش از ۳۰۰۰ سال قدمت داشت را آغاز کرد. بخشی از بنای مسجد جامع اموی دمشق دارای قدمتی بالغ بر ۱۴۰۰ سال است . این بنا تنها بازمانده‌ی روزگار اموی در دمشق است و هنرمندانی از ایران، مصر، روم، تونس و چندین منطقه‌ی دیگر آن را ظرف ۸ سال با دوازده هزار کارگر ساختند.
بازار کابل
بازار کابل یک بازار شرقی است مردمانی که سنت ها و شور بازار محلی را هنوز حفظ شده دارند .
جهانگیر اردشیر صبا والا نقاشی از تبار آشنا
جهانگیر اردشیر صبا والا در 22 اگوست سال 1922 در خانواده ای با تبار پارسی در بمبئی هند متولد شد. مادر وی متعلق به خانواده اشرافی کوواسجی جهانگیر بود. او در مدرسه های جان کانون ، کالج الفینستون تحصیل کرد و در سال 1944 از مدرسه هنر موفق به اخذ مدرک دانشگاهی شد. پس از آن به اروپا رفت و در دانشکده هنرهای زیبا هدرلی لندن ، تحصیل کرد و در آکادمی آندره لووت ، پاریس ، آکادمی جولیان و سرانجام درآکادمی گراند چائومایر در سال 1957تحصیل کرد. مرگ وی در 2 سپتامبر سال 2011 اتفاق افتاد.
مینیاتور بلال حبشی
بلال در خانه خدا توسط صحابه احاطه شده است و او در حال اذان گفتن است ....
بنکسی هم وارد ماجرای " جان سیاه با ارزش است" شد
بنکسی حمایت خود را از جنبش سیاهان نشان داده است و می گوید: "مردم در این سیستم از بین می روند." این هنرمند نقاشی دیواری و گرافیتی در پست اینستاگرام خود نوشت: «در ابتدا فکر می کردم فقط باید خاموش باشم و به افراد سیاه در مورد این مسئله فقط گوش کنم. اما چرا من این کار را می کردم؟ این مشکل آنها نیست ، بلکه مشکل من است! مردم در حال شکستن سیستم هستند. سیستم سفید! مانند لوله شکسته ای که آپارتمان افرادی را که در طبقه پایین زندگی می کنند به سیل می بندد. سیستم معیوب زندگی آنها را به بدبختی کشانده است ، اما رفع این مشکل بر عهده آنها نیست ، آنها اجازه نشستن در طبقات بالا را ندارند. این یک مشکل سفید است. و اگر افراد سفید آن را اصلاح نکنند ، .کسی مجبور است به طبقه بالا بیاید و در را بازکند. "
من الان می توانم نفس بکشم
ما می خواستیم یقین داشته باشیم كه این احساس ما صحیح است." "ما هیچ هنرمندی سیاه پوست در این گروه نقاشی نداریم و می خواستیم اطمینان حاصل کنیم که جامعه احساس می کند که این بیانیه، نماینده جامعه است."..... هنرمند نقاش کادکس هررا می گوید ؛ ما می خواستیم مطمئن شویم كه جامعه حرف آخر را می زند...درد زیادی وجود دارد ، اما امید و پشتیبانی زیادی از جامعه وجود دارد ، و مردم بیرون می آیند و فقط با صدای خود می گویند و اکنون جهانیان می دانند که این امر غیرقابل قبول است و هرگز نباید دوباره اتفاق بیفتد.
طرح های یک نوجوان با مداد
مراسم تدفین
تصویر چیدمان در موزه هنرهای زیبای هاوانای کوبا قرار دارد. این چیدمان در نیویورک نیز بنمایش در آمد
رنگ مهم نیست !
نقاشی آدام گودز که سال ها تحت فشار نژادپرستی در لیگ فوتبال استرالیا قرار داشت ، سال ها پیش در چالشی برعلیه نژادپرستی قرار گرفت
عماد ابو اشتیه + ویدئو
عماد ابو اشتیه یک هنرمند فلسطینی اردنی است که هرگز تحصیلاتی در هنر نداشته است . می گوید وقتی 10 ساله بود ، هنر او را صدا زد. "من ناگهان الهام گرفتم تا نقاشی را شروع کنم."
حمزه نامه
ویژگی اصلی کتاب حمزه نامه مصور بودن آن است که مکتب نگارگری ویژه‌ای دارد. این اثر در دربار مغولان هند تألیف شده است . نقاشی‌های این کتاب چهره‌هایی مغولی و هندی دارند و حتی شخصیت‌هایی مانند انوشیروان و بزرگمهر نیز با ظاهری مغولی ترسیم شده‌اند. شخصیت پردازی حمزه در این داستان مرکب از دو شخصیت تاریخی است. یکی انوشیروان ساسانی و دیگری حمزه بن عبدالله که در قرن دوم و سوم هجری در سیستان می‌زیسته و قیام‌هایی علیه هارون الرشید داشته‌است.
ای کونول عشق اولماسا ؛ دونیا بوتون افسانه دور
ای کونول،عشق اولماسا،وارلیق بوتون افسانه دیر! عشقیــده ن محــروم اولان،انسـانلیغــا بیگــانه دیر! سئـوگی دیـر،یالنیــز محببتــدیر حیــاتین جـوهــری! بیر کونـول کی عشق ذوقین دویماسا،غمخــانه دیر! من اسیــر عشقییــم،اوز خـالقیمین،اوز یـوردومــــون سئــومــه یـن اوز خالقینی،اوز یـوردونــو دیوانـه دیــر! قوی وطن داییم ایشیقلانسین،گوزه ل بیر شمع تک! کونلوم! اول شمعین ضییاسین سیر ائده ن پروانه دیر! نـازنیــن!رعنـــــا گـوزللــردیــر،بـاخیـرسـان هـر یـانــا! بس بو تورپــاق اینــدی بیر جنت دگیــل،آیـا نـه دیـر؟! اولکـه میـزده گور نه لــر وار،باشقــا بیر عالـم ده ییک! هـر چیچک بیـر نـازنیــن!هر غنچـه بیــر جـانـانـه دیــر! "واحید" م من،سئوگیلیم،منده ن خیانت گورمه سن! شاعیــره م،عشقیم ده اوز قلبیـم کیمی مـردانــه دیــر!