گل های آبی کوه عینالی با موسیقی دانوب آبی یوهان اشتراوس
گل آبی عینالی در اواسط بهار به گل می نشیند ، مانند اغلب گل های کوهستان بدور از آب ! نور آبی رنگ آن بزیبایی می درخشد. این گل از تیره گاوزبان است ...
آهنگساز آرمان گرا میکیس تئودوراکیس در گذشت
نمی توان سیاست تئودوراکیس را از موسیقی وی جدا کرد.، به راحتی می توان فهمید چرا این نوع موسیقی را برخی فکر می کنند باید ممنوع کنند.....در اوایل دهه 1970 ، تبعیدیان یونانی دوست داشتند داستانی را در مورد یک پلیس آتن نقل کنند که آهنگ او را ممنوع کرده بود و همان آهنگ ممنوعه تئودوراکیس را زمزمه می کرد. با شنیدن آن موسیقی ، رهگذری پلیس را متوقف می کند و می گوید: "افسر ، من تعجب می کنم که تو خودت داری تئودوراکیس را زمزمه می کنی." پس از آن افسر مرد را به اتهام گوش دادن به موسیقی تئودوراکیس دستگیر می کند.
به ما صلح ببخش ، پروردگارا
طبیعت معبدی است با ستون های زنده !.................................................... مانند پژواک های طولانی که از دور با هم در می آمیزند در وحدتی تیره و عمیق ، بسیار بزرگ بسان شب و مانند نور ، رایحه ها ، رنگ ها و صداها به هم دیگر پاسخ می دهند
آی ایشیقیندا ، موسیقی آذربایجان و اسب ها
من سنی گوردوم آی ایشیقین دا کونلومو وئردیم آی ایشیقین دا تئز گلدی هیجران ؛ آیریلدیق آمان آی ایشیقیندا ، آی ایشیقندا
موسیقی در همه جا و کنسرت در هیچ کجا
روز جهانی موسیقی Fête de la Musique یک جشن موسیقی سالانه است که در 21 ژوئن مصادف با 31 خردادماه برگزار می شود. در روز موسیقی به شهروندان اجازه داده می شود تا در محله های خود یا در فضاهای عمومی و پارک ها موسیقی اجرا کنند. کنسرت های رایگان نیز برگزار می شود ، جایی که نوازندگان برای سرگرمی و نه برای پول موسیقی اجرا می کنند.
سونات پیانو
ولفگانگ آمادئوس موتزارت از رمز و رازهای بشری و نماد نبوغ شناخته می شود ! وی تأثیر زیادی در فرهنگ موسیقی جهان داشت. به گفته معاصران ، موتزارت گوش فوق العاده ای برای موسیقی ، حافظه و توانایی بداهه نوازی داشت. بسیاری از آثار وی به عنوان شاهکارهای موسیقی سمفونیک ، مجلسی ، اپرا و کرال شناخته شده اند.
مرغ یا لا پول ! اثر ژان فیلیپ رامو+ ویدئو
قطعه لا پول ، طراحی سر و صداهای یک مرغ است ، چگونه می توان فریاد قد قدهای یک مرغ را با موسیقی به نمایش درآورد؟ این چالشی است که ژان فیلیپ رامو در سال 1728 به آن دست زد. یک ایده ساده و موثر! تکرار چندین بار یک تم ! با یک سرعت سریع باعث شد که تداعی نوک زدن مرغ بوجود آید ! علاوه بر این ، موسیقی آهنگساز قرن هیجدهم به وضوح " قد قد قدا ، قد قد قدا " را نشان داد تا به شنوندگان بفهماند که این تکرار مکرر کنایه از فریاد مرغ است! حرکت مرغ نیز به تکرار چرخان در موسیقی ارائه می گردد
موسیقی های بهار
قطعاتی از موسیقی فیلم " محمد رسول الله "
موسیقی متن فیلم محمد رسول الله اثر موریس ژار اجرا توسط ارکستر رویال فیلارمونیک در سکانس های 00:00​ - هجرت 04:39​ - پیروزی مسلمانان 07:10​ - حاضر شدن رسول اکرم 09:20​ - ساخت اولین مسجد ارائه می شود.
مولودی خوانی در سنندج
در کردستان دف‌نوازی در میان فرهنگ عامه مردم جایگاه خاصی دارد. رواج بسیار زیاد دف در کردستان به دلیل وجود آیین‌های عرفانی در این ناحیه است. بسیاری از مردم کردستان آشنایی مقدماتی با دف دارند. در ویدئو دانیال زهرایی مقدم در سنندج مولودی خوانی می کند ...
والس گل ها
"والس گلها" در سال 1892 قطعه ای از موسیقی ارکسترال از بخش دوم "فندق شکن" است ، باله ای که چایکوفسکی ساخته است. چایکوفسکی به موزیسین ها گفته بود که او در حال کار روی یک باله "خارق العاده" به نام فندق شکن است: "نوشتن راهپیمایی برای سربازان سربی ، یک والس از گل ها و بخش های دیگر او را بسیار مشغول کرده بود.." والس گل ها " در مجموعه فندق شکن ا بسیار محبوب است. برای سازهای مختلف و برای ترکیبات مختلف سازه ها مرتب شده است.
رویاهای عشق
لیبستروئوم ، برای رویاهای عشق، مجموعه ای از سه اثر مجزای پیانو از فرانتس لیست است که در سال 1850 منتشر شد. در سال 1850 ، دو نسخه به طور همزمان به عنوان مجموعه ای از آهنگ ها برای صدای بلند و پیانو ظاهر شد.
با موسیقی یوهان سباستین باخ
موسیقی و بیان یوهان سباستین باخ ، از دوران باروک - شکوفایی ویولن به عنوان یک ابزار حرفه ای. نزدیکی صدا با صدای انسان و توانایی ایجاد تأثیر عاطفی شدید بر شنوندگان ، غنای بیانی و گرمای صدای بلند ، صدای خوش آهنگ و پر از سایه های مختلف است.
کنسرتو ویلن پاگانینی با اجرای یاشا هایفتز
کاپریس شماره 24 در مینور آخرین کاپریسیس در 24 کاپریس نیکولو پاگانینی است و یک اثر مشهور برای تکنوازی ویولن است. کاپریس ، در کلید A مینور، شامل یک مضمون ، 11 واریانس و یک مرحله فینال است. 24 کاپیرس وی احتمالاً در سال 1807 ساخته شده است
مشرق زمین در موسیقی کلاسیک
"مشرق زمین" در اصطلاح "شرق شناسی" به طور کلی یا به معنای خاورمیانه (شمال آفریقا ، ترکیه ، عربستان ، ایران ... ، یا شرق و جنوب آسیا (هند ، هندوچین ، چین ، ژاپن ...) است. ، یا همه اینها با هم. یک سنت دیرینه وجود دارد که آهنگسازان کلاسیک موسیقی را با تداعی جهان عجیب و غریب غیر غربی نوشتند ، و بسیاری از اپراها و کارهای دیگر سعی در ترسیم غریبه و شرقی دارند. رنگ ها ، ریتم های شگفت انگیز و می توانند به طرز شدید شورانگیز یا غمگین باشند ... واقعیت و تخیل با هم ترکیب می شوند تا کارهای زیبا ایجاد کنند.
مرگ ژولیت اثر پروکوفیف
رومئو و ژولیت ، باله ای از سرگئی پروکوفیف است که بر اساس نمایشنامه رومئو و ژولیت ویلیام شکسپیر ساخته شده است. پروکوفیف از موسیقی باله در سه سوئیت برای ارکستر و یک کار انفرادی پیانو استفاده مجدد کرد. این باله توسط پروکوفیف در سپتامبر 1935 ساخته شد و سناریوی او باله دراماتیک بود. در سال 1955 ، موسفیلم نسخه سینمایی این محصول را با گالینا اولانوا در نقش ژولیت و یوری ژدانوف در نقش رومئو ساخت. این فیلم برنده بهترین فیلم غنایی و نامزد نخل طلا در جشنواره کن 1955 شد ... این اثر توسط داوید اویستراخ اجرا شده است.
آنا
گوزومون نورو، جانیم آنا بویوتدون سن منی یانا یانا اودلوسان گون کیمی، بیر قاینار حایات کیمی بورجلویام من سنه، سنه بیر اولاد کیمی
رویای پاییزی ، والسی برای تزار
موسیقی والس "رویای پاییزی" توسط پیانیست و آهنگساز انگلیسی آرچیبالد جویس در سال 1908 نوشته شده است. آرچیبالد جویس مجموعه ای از والس ها را نوشته است که مورد علاقه مخاطبان قرار گرفته است و حتی عنوان ناگفته "پادشاه والسها" را دریافت کرد. در سال 1909 وی برای کنسرت به روسیه آمد و پس از آن "رویای پاییز" بلافاصله محبوبیت پیدا کرد. چند سال بعد ، ضبط هایی در نسخه های عظیمی منتشر شد و "رویای پاییزی" ، همراه با دیگر آثار محبوب جویس ، به نام والس های قدیمی روسیه نوشته شدند. باد پاییز برگ ها را می روبد ! که تمام و همه، غم و اندوه اند. تنها امید است که نمی میرد روح آدمی می داند: بهار خواهد آمد.
بهروز وحیدی آذر موسیقی دان و رهبر ارکستر موسیقی کلاسیک + ویدئو
بهروز وحیدی آذر از 12 سالگی در هنرستان موسیقی تبریز به نواختن ویلن پرداخت ، سه سال بعد وارد هنرستان عالی موسیقی تهران شد . پس از گذراندن دوره کارشناسی در سال 1354 فارغ التحصیل گردید. وی از اساتید بزرگ موسیقی چون نیکلای خاچاطوریان ، سانوسیان ،زاون یدیقاریانس، آشوت بابایان ، خیرخواه ، مرتضی حنانه، حشمت سنجری ، حسین ناصحی ، یوسف زاده، مسعودیه ، پژمان خوجایان ،طالب زاده ، پورتراب ، ویترکوفسکی و خانم سرکیسیان کسب فیض نموده ، او همچنین دوره رهبری را نزد ریچارد شوماخر در لوگانوی سوییس گذارنده و با موفقیت کنکور پایانی دوره را در آکادمی بین المللی موسیقی سپری کرده است. بهروز وحیدی آذر از سال 1349 به عنوان نوازنده ویلن در ارکستر سمفونیک تهران به کار پرداخت و از سال 54 تا 64 در ارکستر مجلسی صدا و سیما حضور داشت. استاد سال ها عهده دار و پایه گذار ارکسترهای موسیقی و تدریس موسیقی در تهران و تبریز و اورمیه بوده و با همت ورهبری وی آثار برجسته موسیقی کلاسیک توسط ارکستر مجلسی تهران ، ارکستر سمفونیک تبریز و ارکستر سمفونیک اورمیه اجرا شده اند. شاگردان استاد اکنون در دنیا هنرمندانی پرآوازه و صاحب سبک در جهان هستند. بهروز وحیدی آذر اکنون در تبریز و تهران زندگی می کند .
کنسرتو ویلن اثر ژان سیبلیوس
کنسرتوی ویولن در مینور ، اپ. 47 ، توسط ژان سیبلیوس در سال 1904 نوشته شد ، در سال 1905 اصلاح شد. این تنها کنسرتوی وی است. تکنوازی ویولن و تمام بخش های ارکستر صداهای برابر دارند. تکنواز نقش برجسته را در اولین موومان بازی می کند.
ناتان میلشتاین مردی که با ویلن خود موسیقی را تفسیر می کرد+ ویدئو
میلشتاین که به عنوان یکی از بهترین نوازندگان ویولن قرن بیستم شناخته می شد ، به دلیل تفسیر آثار ویولن انفرادی باخ و به دلیل آثاری از دوره رمانتیک شهرت داشت. او همچنین به خاطر کار طولانی مدت خود شناخته شده بود: وی در اواسط 80 سالگی در سطح بالایی به نواختن ادامه می داد و فقط پس از شکستگی دست بازنشسته شد.
اولین برف زمستان !
زمستان همیشه ناگهانی می آید برف درخشان ،چون یک اتفاق کوی و برزن سفید پوش ، بلور یخ پاشیده روی شیشه ! همچون یک خواب جادویی
کنسرتوهای خداحافظی ، شش کنسرتو ویلن
در کنسرت های خداحافظی ویوالدی ، روح کشیش سرخ در وین در عزاداری برای امپراطور تازه فوت شده دیده می شود ، با این وجود روح ترکیب بندی درخشان و ملایم ویوالدی همچنان ادامه دارد شش کنسرتوی خداحافظی همگی از مجموعه ای است که در سال 1741 انتشار یافته است و امروز در برنو نگهداری می شود و سبک اواخر ویوالدی را نشان می دهد .
لطافت برفی!
لطافت برفی! مجموعه ای از ملودی های زمستانی اثر "الکساندر لسنیکوف" است .