لالایی برسیوز ، "آهنگ گهواره" اثر شوپن و گل های داوودی خانه ی ما
لالایی برسیوز یا "آهنگ گهواره" اثر فردریک شوپن، اپ. 57، یک لالایی است که باید با پیانو نواخته شود. او آن را در 1843سروده است. شوپن در ابتدا کار خود را واریانتز نامید. برسیوز اولین بار در سال 1844 در پاریس توسط ژان راسین مایسونیه که به الیزه گاوار تقدیم شده بود منتشر گردید و سال بعد در لندن و لایپزیک احرا شد. این قطعه ترانه که در اواخر کار خود نوشته شد، دارای فیگوراسیون پیچیده پیانیستی در جریان پیوسته تغییرات بر روی یک باس آرام در پویایی همیشه ملایم است که موسیقی را با بافت و صدا شکل می دهد.
موسیقی تند و پر قدرت کلاسیک
مجموعه ای از آثار پرقدرت موسیقی کلاسیک که با ریتم تند در ویدئو ارائه می شود ، نام هر اثر در زمان پخش زیر نویس شده است!
کنسرتو هارپسیکور و سوئیت ارکسترال و مسیح، شادی از آرزوی انسان ......
یوهان سباستین باخ آهنگساز و نوازنده آلمانی دوران باروک است. بزرگترین کلاسیک که میراث عظیمی از خود به جای گذاشت که به صندوق طلایی فرهنگ جهانی تبدیل شده است. میراث او در گنجینه فرهنگ موسیقی جهان شامل حدود 1200 شاهکار جاودانه است.
کارشیلاشینجا - دونیادان سس لر
کارشیلاشینجا ترانه ای به زبان ترکی و به معنی موقع دیدار یا گوروشنده است که از ترانه های فولکلور درفرهنگ و ادبیات ترکی محسوب می شود که در سرزمین های ترک زبان شناخته ازآذربایجان تا در میان اویغورها خوانده می شود .
انستیتو ملی موسیقی افغانستان نخستین کنسرت بزرگش را پس از تسلط طالبان در تبعید برگزار کرد
دکتر احمد سرمست، موسس و رییس انستیتو ملی موسیقی افغانستان، از برگزاری نخستین کنسرت این انستیتو پس از تسلط طالبان خبر داد. سرمست روز یک‌شنبه، ۱۰ مهر ماه (میزان)، با نشر متنی در صفحه فیس‌بوکش در همین مورد، از این کنسرت به‌نام «نور و امید» یاد کرده است. رییس انستیتو ملی موسیقی افغانستان گفته است: «نخستین کنسرت بزرگ انستیتو ملی موسیقی افغانستان، پس از برگشت سیاهی، جهالت و فرهنگ‌ستیزی بر فضای کشور در بزرگ‌ترین تالار کنسرت پرتغال، با موفقیت اجرا و‌ با استقبال گرم حاضرین به پایان رسید.»
حیدربابایه سلام با صدای عاشیق مقصود فرهادی
عاشیق مقصود فریادی متولد 1341 آرپادره سی است که اکنون داش دره نامیده می شود ، او خواننده آوازهای فولکلور است و در کشورهای فرانسه ، بلژیک ، هلند ، لوکزامبورگ و روسیه کنسرت داده است ، عاشیق در دانشگاه هاروارد در مورد سنت عشق و شعر فولکلور سخنرانی کرده و کتاب شعرش " سولار یاندی" است. عاشیق مقصود فریادی عضو فعالیت خود را در خانه شاعران فرهنگ فولکلور ادامه می دهد. او در اینجا شعر نوستالژیک وجاودانه حیدر بابایه سلام " شهریار " را با سازش می خواند.
تو ای پری کجایی
شعری خیال را در انسان برمی انگیزذو به گذشته های جوانی می برد ...................................
سکوت
نوای آرام پیانو برگرفته از توانمندی های ذهن هنرمند موسیقی سکوت و سکون را خلق می کند.
دلفین ها از گوش دادن به موسیقی بتهوون و باخ لذت می برند
رفتار دلفین ها پس از گوش دادن به موسیقی نشان می دهد که آنها احساس شادی می کنند، احتمالاً به این دلیل که مغز آنها را برای تولید مواددرون زا فعال کرده است - مواد شیمیایی مانند اندورفین که بر خلق و خوی تأثیر می گذارد. دلفین‌ها که به دلیل هوششان مشهور هستند، به نظر می‌رسد که به موسیقی کلاسیک نیز علاقه دارند، که باعث می‌شود آنها اجتماعی‌تر شوند.
والس گل ها - فندق شکن
والس گل ها ، قطعه ای از باله فندق شکن اثر پیتر ایلیچ چایکوفسکی است ، تصاویر از غنچه های گلل رز عکاسی شده اند ..............
نوای نی ژاپنی ، شاکوهاچی! - کوهاچیرو میاتا
اغلب در فیلم های که مربوط به گذشته های ژاپن و عصر سامورایی ها هستند ، نوایی از فلوت شاکوهاچی در پس زمینه به گوش می رسد ، گویی نوایی که در حال انتقال تاریخ هست ،شاکوهاچی معمولاً از انتهای ریشه چوب بامبو ساخته می شود و سازهای بسیار متنوعی هستند. نوازندگان حرفه‌ای می‌توانند تقریباً هر صدایی را که می‌خواهند از این ساز ایجاد کنند و رپرتوار وسیعی از موسیقی اصلی ذن، موسیقی گروهی با کوتو، بیوا و شامیسن، موسیقی محلی،وقطعات مدرن را اجرا کنند.
موسیقی متن فیلم گمشده
فیلم گمشده براساس زندگی روزنامه نگار امریکایی چارلز هورمن ساخته شده است که در شیلی پس از کودتا ربوده شد ؛ موسیقی متن فیلم اثر ونجلیس است
کنسرتو گروسو از آرکانجلو کورلی
آرکانجلو کورلی ویولنیست و آهنگساز ایتالیایی است. آثار آهنگساز و ویولونیست ایتالیایی تأثیر زیادی بر موسیقی کلاسیک اروپایی اواخر هفدهم - نیمه اول قرن هجدهم گذاشت، او به درستی بنیانگذار مکتب ویولن ایتالیایی در نظر گرفته می شود. بسیاری از بزرگترین آهنگسازان دوره بعدی، از جمله باخ و هندل، به آثار کورلی احترام بسیار گذاشتند.
موسیقی الساندرو اسکارلاتی- هارمونی و زیبایی بی نهایت
الساندرو اسکارلاتی آهنگساز ایتالیایی دوره باروک بود که به‌ خلق آثار برای اپراها و کانتات‌های مجلسی‌اش شهرت داشت. بنیانگذار مدرسه اپرای ناپل در نظر گرفته می شود. او پدر دو آهنگساز دیگر، دومنیکو اسکارلاتی و پیترو فیلیپو اسکارلاتی بود. وی متانت و ذهن روشنی داشت که در میان ایتالیایی‌های عصر خود ناشناخته‌تر بود.
یک «لئوناردو داوینچی ویولن ها» در فرانسه به حراج گذاشته شد + ویدئو
ویولن کمیاب متعلق به سال 1736 ساخته شده توسط هنرمند ایتالیایی گوارنری دل گسو در یک پیش‌نمایش رسانه‌ای در خانه حراج آگوتس قبل از حراج ویولن نزدیک پاریس 26 آوریل 2022 به نمایش گذاشته شد.
سرناد بلبل = ویدئو
به سان رویایی طلایی، در قلبم خنده ات را دارم ! تجسم عشقی شاد که می دانستم روزی خواهی رفت ! هنوز با این خیالم که صدای خنده های فریبنده ات را می شنوم ! هنوز برای دیدن شادمانی ها نور عشقی که از چشمان درخشانت می تابد.
موسیقی ویوالدی با ویلن استرادیواریوس + ویدئو
در نزدیکی های برگامو ، ایگور یک ویلن استرادیواریوس برای من" اسکات یو " پیدا کرد که متعلق به بانک سوئیس بود که قیمت آن را برای فروش 15 میلیون دلار تعیین کرده بودند ، شهردار شهر می خواست آن را خودش برای من جهت نواختن در کلیسای سان پیترو بیاورد . در ملاقات با شهردار سلام و احوال پرسی به زبان ایتالیایی انجام گرفت . ویلن بسیار زیبا و در وضعیت بسیار عالی نگه داشته شده بود. آرشه بر روی سیم های ویلن کشیده شد ، صدای آن عالی بود !
دشت ! موسیقی فولکلور روسی
آهنگ دشت یکی از آهنگ های مشهور روسی است که توسط گروه ارتش الکساندروف در سال 1344 اجرا گردیده است........
موسیقی غم با ویلن
موسیقی هاشامل آثار جان ویلیامز ، آلبینونی ، گلوک ایتزاک پرلمن هستند ........
درخت زمستانی در عصر تبریز
ابرهای زمستانی در عصر تبریز با آسمان سرد و خاکستری و قدم زدن در مانده باغات رو به زوال و به یغما رفته در بارنج تبریز با موسیقی سونات شماره یک یوهان سباستیان باخ همراهی می کنند.
راه من + ویدئو
پایان همچنان نزدیک است با آرامش منتظرش خواهم بود تو می بینی، من این گونه بودم من با صمیمیت به تو خواهم گفت من بی کرانه زندگی کردم هرگز مرزها را نشناختم بی استراحت بازی کردم و راهم را ...................
دو قطعه موسیقی از الساندرو اسکارلاتی
الساندرو اسکارلاتی (1660-1725) آهنگساز ایتالیایی دوران باروک بود که در خلق آثاری برای اپراها و کانتات‌های مجلسی‌اش شهرت داشت. او را بنیانگذار مکتب اپرای ناپلی می دانند. الساندرو پدر دو آهنگساز دیگر، دومنیکو اسکارلاتی و پیترو فیلیپو اسکارلاتی بود. او متانت و ذهن روشنی داشت که در میان ایتالیایی‌های عصر خود ناشناخته‌تر بود. وی حدود 125 اپرا، و قطعات بسیار موسیقی از اواتوریوها، موتت ها، مادریگال ها، ارکسترال و آثار دیگر را ساخت.
فصل پائیز از چهار فصل
امروز، با جشن خرمن برداری فرزندان روستا سرمست و نغمه سرایان بارآوری محصولشان را گرامی میدارند... و گروهی از آنها خط پایان شادی های خود را بخواب می سپارند ...
ادموند دده ، موسیقیدان و آهنگساز نقش آفرین سیاه پوست آمریکایی + ویدئو
او تنها یک بار در سال 1893 به نیواورلئان بازگشت. در طول سفر به ایالات متحده، کشتی باری او غرق شد و اما او نجات پیدا کرد. هنگامی که او به نیواورلئان رسید، سه کنسرت به افتخار او برگزار شد که در آنها شرکت کرد. نوآوران و نخبگان موسیقی نیواورلئان، از جمله معلم جیلی رول مورتون، ویلیام جی نیکرسون، در کنسرت ها شرکت کردند. کمیته استقبال که کنسرت‌های ادموند دده را سازماندهی کرد، با عضویت کمیته شهروندان، گروهی از فعالان اجتماعی و حقوقی که چالش‌های قانونی را که منجر به صدور حکم فرگسون پلسی مبتنی بر "جدا اما برابر " در سال 1896 شد،( این یک تصمیم مهم دادگاه عالی ایالات متحده بود که در آن دادگاه حکم داد که قوانین جداسازی نژادی تا زمانی که امکانات برای هر نژاد از نظر کیفیت برابر باشد، قانون اساسی ایالات متحده را نقض نمی کند. دکترینی که به عنوان "جدا اما برابر" شناخته شد).در این کنسرت حضور داش