رویاهای عشق
لیبستروئوم ، برای رویاهای عشق، مجموعه ای از سه اثر مجزای پیانو از فرانتس لیست است که در سال 1850 منتشر شد. در سال 1850 ، دو نسخه به طور همزمان به عنوان مجموعه ای از آهنگ ها برای صدای بلند و پیانو ظاهر شد.
با موسیقی یوهان سباستین باخ
موسیقی و بیان یوهان سباستین باخ ، از دوران باروک - شکوفایی ویولن به عنوان یک ابزار حرفه ای. نزدیکی صدا با صدای انسان و توانایی ایجاد تأثیر عاطفی شدید بر شنوندگان ، غنای بیانی و گرمای صدای بلند ، صدای خوش آهنگ و پر از سایه های مختلف است.
کنسرتو ویلن پاگانینی با اجرای یاشا هایفتز
کاپریس شماره 24 در مینور آخرین کاپریسیس در 24 کاپریس نیکولو پاگانینی است و یک اثر مشهور برای تکنوازی ویولن است. کاپریس ، در کلید A مینور، شامل یک مضمون ، 11 واریانس و یک مرحله فینال است. 24 کاپیرس وی احتمالاً در سال 1807 ساخته شده است
مشرق زمین در موسیقی کلاسیک
"مشرق زمین" در اصطلاح "شرق شناسی" به طور کلی یا به معنای خاورمیانه (شمال آفریقا ، ترکیه ، عربستان ، ایران ... ، یا شرق و جنوب آسیا (هند ، هندوچین ، چین ، ژاپن ...) است. ، یا همه اینها با هم. یک سنت دیرینه وجود دارد که آهنگسازان کلاسیک موسیقی را با تداعی جهان عجیب و غریب غیر غربی نوشتند ، و بسیاری از اپراها و کارهای دیگر سعی در ترسیم غریبه و شرقی دارند. رنگ ها ، ریتم های شگفت انگیز و می توانند به طرز شدید شورانگیز یا غمگین باشند ... واقعیت و تخیل با هم ترکیب می شوند تا کارهای زیبا ایجاد کنند.
مرگ ژولیت اثر پروکوفیف
رومئو و ژولیت ، باله ای از سرگئی پروکوفیف است که بر اساس نمایشنامه رومئو و ژولیت ویلیام شکسپیر ساخته شده است. پروکوفیف از موسیقی باله در سه سوئیت برای ارکستر و یک کار انفرادی پیانو استفاده مجدد کرد. این باله توسط پروکوفیف در سپتامبر 1935 ساخته شد و سناریوی او باله دراماتیک بود. در سال 1955 ، موسفیلم نسخه سینمایی این محصول را با گالینا اولانوا در نقش ژولیت و یوری ژدانوف در نقش رومئو ساخت. این فیلم برنده بهترین فیلم غنایی و نامزد نخل طلا در جشنواره کن 1955 شد ... این اثر توسط داوید اویستراخ اجرا شده است.
آنا
گوزومون نورو، جانیم آنا بویوتدون سن منی یانا یانا اودلوسان گون کیمی، بیر قاینار حایات کیمی بورجلویام من سنه، سنه بیر اولاد کیمی
رویای پاییزی ، والسی برای تزار
موسیقی والس "رویای پاییزی" توسط پیانیست و آهنگساز انگلیسی آرچیبالد جویس در سال 1908 نوشته شده است. آرچیبالد جویس مجموعه ای از والس ها را نوشته است که مورد علاقه مخاطبان قرار گرفته است و حتی عنوان ناگفته "پادشاه والسها" را دریافت کرد. در سال 1909 وی برای کنسرت به روسیه آمد و پس از آن "رویای پاییز" بلافاصله محبوبیت پیدا کرد. چند سال بعد ، ضبط هایی در نسخه های عظیمی منتشر شد و "رویای پاییزی" ، همراه با دیگر آثار محبوب جویس ، به نام والس های قدیمی روسیه نوشته شدند. باد پاییز برگ ها را می روبد ! که تمام و همه، غم و اندوه اند. تنها امید است که نمی میرد روح آدمی می داند: بهار خواهد آمد.
بهروز وحیدی آذر موسیقی دان و رهبر ارکستر موسیقی کلاسیک + ویدئو
بهروز وحیدی آذر از 12 سالگی در هنرستان موسیقی تبریز به نواختن ویلن پرداخت ، سه سال بعد وارد هنرستان عالی موسیقی تهران شد . پس از گذراندن دوره کارشناسی در سال 1354 فارغ التحصیل گردید. وی از اساتید بزرگ موسیقی چون نیکلای خاچاطوریان ، سانوسیان ،زاون یدیقاریانس، آشوت بابایان ، خیرخواه ، مرتضی حنانه، حشمت سنجری ، حسین ناصحی ، یوسف زاده، مسعودیه ، پژمان خوجایان ،طالب زاده ، پورتراب ، ویترکوفسکی و خانم سرکیسیان کسب فیض نموده ، او همچنین دوره رهبری را نزد ریچارد شوماخر در لوگانوی سوییس گذارنده و با موفقیت کنکور پایانی دوره را در آکادمی بین المللی موسیقی سپری کرده است. بهروز وحیدی آذر از سال 1349 به عنوان نوازنده ویلن در ارکستر سمفونیک تهران به کار پرداخت و از سال 54 تا 64 در ارکستر مجلسی صدا و سیما حضور داشت. استاد سال ها عهده دار و پایه گذار ارکسترهای موسیقی و تدریس موسیقی در تهران و تبریز و اورمیه بوده و با همت ورهبری وی آثار برجسته موسیقی کلاسیک توسط ارکستر مجلسی تهران ، ارکستر سمفونیک تبریز و ارکستر سمفونیک اورمیه اجرا شده اند. شاگردان استاد اکنون در دنیا هنرمندانی پرآوازه و صاحب سبک در جهان هستند. بهروز وحیدی آذر اکنون در تبریز و تهران زندگی می کند .
کنسرتو ویلن اثر ژان سیبلیوس
کنسرتوی ویولن در مینور ، اپ. 47 ، توسط ژان سیبلیوس در سال 1904 نوشته شد ، در سال 1905 اصلاح شد. این تنها کنسرتوی وی است. تکنوازی ویولن و تمام بخش های ارکستر صداهای برابر دارند. تکنواز نقش برجسته را در اولین موومان بازی می کند.
ناتان میلشتاین مردی که با ویلن خود موسیقی را تفسیر می کرد+ ویدئو
میلشتاین که به عنوان یکی از بهترین نوازندگان ویولن قرن بیستم شناخته می شد ، به دلیل تفسیر آثار ویولن انفرادی باخ و به دلیل آثاری از دوره رمانتیک شهرت داشت. او همچنین به خاطر کار طولانی مدت خود شناخته شده بود: وی در اواسط 80 سالگی در سطح بالایی به نواختن ادامه می داد و فقط پس از شکستگی دست بازنشسته شد.
اولین برف زمستان !
زمستان همیشه ناگهانی می آید برف درخشان ،چون یک اتفاق کوی و برزن سفید پوش ، بلور یخ پاشیده روی شیشه ! همچون یک خواب جادویی
کنسرتوهای خداحافظی ، شش کنسرتو ویلن
در کنسرت های خداحافظی ویوالدی ، روح کشیش سرخ در وین در عزاداری برای امپراطور تازه فوت شده دیده می شود ، با این وجود روح ترکیب بندی درخشان و ملایم ویوالدی همچنان ادامه دارد شش کنسرتوی خداحافظی همگی از مجموعه ای است که در سال 1741 انتشار یافته است و امروز در برنو نگهداری می شود و سبک اواخر ویوالدی را نشان می دهد .
لطافت برفی!
لطافت برفی! مجموعه ای از ملودی های زمستانی اثر "الکساندر لسنیکوف" است .
یک شب مقدس
یک شب مقدس یک قطعه موسیقی از آلبومی با نام O Holy Night است که توسط په در ب. هه لند نوشته شده است. این قطعه موسیقی برای تبریک کریسمس جهت مخاطبین و هموطنان مسیحی ارائه می گردد..
زمستان ! شعر و موسیقی
رسیده زمان پرسه زدن ها لرزان در پهنه برف آلود خیابان ها سرمازده تا به مغز استخوان با پاهای بی جان محتاط ، دویدن با به هم خوردن دندان ها یخ کرده تا سر حد مرگ نشستن!
گریه ی لیلی
من در اتاقم هر روز تمرین ویلون می‌کردم. بعد از مدتی دیدم دختر جوانی در اتاقش که روبروی اتاق من بود نشسته و معلومه که داره به صدای ساز من گوش میده... و روزهای بعد هم آن دختر جوان همان جا می‌نشست و من هم تمرین می‌کردم. طولی نکشید که دلباخته‌اش شدم!!! و مشتاق‌تر و دلباخته، پرشورتر از قبل تمرین می‌کردم و گاهی لبخند رضایت‌اش را حس می‌کردم... عاشق شده‌ای ای دل سودات مبارک باد . . . بعد از مدتی یک‌ روز دیدم دختر نیامد!
شعر و موسیقی پاییز
اکنون ، با جشن خرمن برداری فرزندان روستا سرمست و نغمه سرایان بارآوری محصولشان را گرامی میدارند... و گروهی از آنها پایان خط شادیهای خود را بخواب می سپارند ... هوای لطیف در اوج لطافت شاعرانه و روح انگیز دور میکند روستائیان را از رقص، از آواز و همه سرمست می نسیم خزانی
آلبوم موسیقی روسی و اسلاو
آلبوم موسیقی فولکلور روسی و اسلاو درباره چشم اندازها ، روستاها و افسانه های مردمی می باشد
صدایی که جاودانه شد ! درسوگ هنرمند بلند آوازه !
نمی توان گفت صدایش خاموش شد که چنین نیست! برای آواز و شعر و فرهنگ فارسی بنیانی بزرگ نهادً! راه و رسم را برای آوازخوانان نشان داد و پس طریق آوازش، کتابت در صوت یافت و ماندگاری فراهم آورد... برای گوشه ای از هنر در این سرزمین.
جوآو کارلوس مارتینز پیانیست و رهبرارکستر با تکنولوژی بیونیک به صحنه آمد + ویدئو
مارتینس که در طول زندگی جسمی خود دچار آسیب دیدگی و شکست شده بود ، پشتکار و عزم راسخ قابل توجهی از خود نشان داد. مارتینز هنگام بازدید از بلغارستان در سال 1995 ، توسط دو نفر از اوباش مورد حمله قرار گرفت و از ناحیه جمجمه و مغز آسیب دید و استفاده از بازوی راست خود را از دست داد. وی پس از گذراندن دوره های درمانی متعدد ، از جمله نسخه جدیدی از باز درمانی بیوفیدبک بر روی بازوی راست خود ، در سال 1996 در سالن کارنگی کنسرت بازگشت پیروزمندانه ای اجرا کرد
“رحیم حیوه‌ لی” باغشی وهنرمند موسیقی ترکمن صحرا درگذشت! + ویدئو
آخرت ایمانی بولسون جایی جنت بولسون تانگریمیز رحمت ادسین
زاون یدیگاریانس ! مرد بزرگ هنر موسیقی تبریز+ ویدئو
زاون یدیگاریانس متولد اول آبان ۱۲۹۳ تبریز موسیقی‌دان، نوازنده ویلن و پداگوژ موسیقی بود . از کودکی فراگیری ویلن را آغاز کرد. بعد از اتمام تحصیلات در کالج موسیقی، نزد استادانی همچون: «شاهین دلانیان»، «لئون گریگوریان»، «بابگن تامرازیان» و «شاواش باغداساریان» به تکمیل آموخته‌های موسیقی خود پرداخت و در تبریز هنرستان موسیقی را در سال 1330 پایه گذاری نمود ، پس از انحلال هنرستان موسیقی در تبریز در سال 1358 به تدریس آزاد ویلن پرداخت که ثمره تربیت های ایشان در شکل یابی ارکستر سمفونیک تبریز نمود یافت اداره ارشاد اسلامی در بزرگداشت وی در تبریز ویژه نامه ای منتشر ساخت و از او در مراسمی تقدیر به عمل آورد . سپس ارکستر سمفونیک تبریز با رهبری بهروز وحیدی آذر کنسرتی در نکوداشت و قدردانی از استاد برگزار کرد که در آن اورتور اپرای کوراوغلو نیز اجرا شد . موسیو زاون (آنچنان که اغلب شاگردانش وی را خطاب می کردند) در ۲۷ شهریور سال ۱۳۸۷ در سن ۹۵ سالگی در تبریز درگذشت ، ساز و لوح های تقدیر و لوح های مدارج علمی استاد با اهدا از سوی پسرشان تا مدت ها پیش در موزه شهرداری نگه داری می شدند.
ماسارو ساتو، آهنگساز فیلم های ژاپنی+ ویدئو
ماسارو ساتو متولد 29 مه 1928 آهنگساز ژاپنی است که موزیک متن فیلم هایی مشهور از اوست ؛ وی در 5 دسامبر 1999 درگذشت.، ماسارو ساتو تدوین موسیقی بسیاری از فیلم های آکیرا کوروساوا را همچون ریش قرمز ، یوجیمبو و سریز خون را برعهده داشت .
ساکورا ، موسیقی فولکلور ژاپن + ویدئو
آهنگ فولکلور ژاپنی" ساکورا " سمبل شکوفه های گیلاس بهار در این سرزمین است ، این آهنگ به عنوان نماد آهنگین ژاپن در مراسم جهانی استفاده می گردد. ساکورا یک ملودی محبوب شهری از دوره ادو بود که از دوره میجی رواج داشته است و متن ترانه از آن زمان باقی مانده است .