نوای نی ژاپنی ، شاکوهاچی! - کوهاچیرو میاتا
اغلب در فیلم های که مربوط به گذشته های ژاپن و عصر سامورایی ها هستند ، نوایی از فلوت شاکوهاچی در پس زمینه به گوش می رسد ، گویی نوایی که در حال انتقال تاریخ هست ،شاکوهاچی معمولاً از انتهای ریشه چوب بامبو ساخته می شود و سازهای بسیار متنوعی هستند. نوازندگان حرفه‌ای می‌توانند تقریباً هر صدایی را که می‌خواهند از این ساز ایجاد کنند و رپرتوار وسیعی از موسیقی اصلی ذن، موسیقی گروهی با کوتو، بیوا و شامیسن، موسیقی محلی،وقطعات مدرن را اجرا کنند.
موسیقی متن فیلم گمشده
فیلم گمشده براساس زندگی روزنامه نگار امریکایی چارلز هورمن ساخته شده است که در شیلی پس از کودتا ربوده شد ؛ موسیقی متن فیلم اثر ونجلیس است
کنسرتو گروسو از آرکانجلو کورلی
آرکانجلو کورلی ویولنیست و آهنگساز ایتالیایی است. آثار آهنگساز و ویولونیست ایتالیایی تأثیر زیادی بر موسیقی کلاسیک اروپایی اواخر هفدهم - نیمه اول قرن هجدهم گذاشت، او به درستی بنیانگذار مکتب ویولن ایتالیایی در نظر گرفته می شود. بسیاری از بزرگترین آهنگسازان دوره بعدی، از جمله باخ و هندل، به آثار کورلی احترام بسیار گذاشتند.
موسیقی الساندرو اسکارلاتی- هارمونی و زیبایی بی نهایت
الساندرو اسکارلاتی آهنگساز ایتالیایی دوره باروک بود که به‌ خلق آثار برای اپراها و کانتات‌های مجلسی‌اش شهرت داشت. بنیانگذار مدرسه اپرای ناپل در نظر گرفته می شود. او پدر دو آهنگساز دیگر، دومنیکو اسکارلاتی و پیترو فیلیپو اسکارلاتی بود. وی متانت و ذهن روشنی داشت که در میان ایتالیایی‌های عصر خود ناشناخته‌تر بود.
یک «لئوناردو داوینچی ویولن ها» در فرانسه به حراج گذاشته شد + ویدئو
ویولن کمیاب متعلق به سال 1736 ساخته شده توسط هنرمند ایتالیایی گوارنری دل گسو در یک پیش‌نمایش رسانه‌ای در خانه حراج آگوتس قبل از حراج ویولن نزدیک پاریس 26 آوریل 2022 به نمایش گذاشته شد.
سرناد بلبل = ویدئو
به سان رویایی طلایی، در قلبم خنده ات را دارم ! تجسم عشقی شاد که می دانستم روزی خواهی رفت ! هنوز با این خیالم که صدای خنده های فریبنده ات را می شنوم ! هنوز برای دیدن شادمانی ها نور عشقی که از چشمان درخشانت می تابد.
موسیقی ویوالدی با ویلن استرادیواریوس + ویدئو
در نزدیکی های برگامو ، ایگور یک ویلن استرادیواریوس برای من" اسکات یو " پیدا کرد که متعلق به بانک سوئیس بود که قیمت آن را برای فروش 15 میلیون دلار تعیین کرده بودند ، شهردار شهر می خواست آن را خودش برای من جهت نواختن در کلیسای سان پیترو بیاورد . در ملاقات با شهردار سلام و احوال پرسی به زبان ایتالیایی انجام گرفت . ویلن بسیار زیبا و در وضعیت بسیار عالی نگه داشته شده بود. آرشه بر روی سیم های ویلن کشیده شد ، صدای آن عالی بود !
دشت ! موسیقی فولکلور روسی
آهنگ دشت یکی از آهنگ های مشهور روسی است که توسط گروه ارتش الکساندروف در سال 1344 اجرا گردیده است........
موسیقی غم با ویلن
موسیقی هاشامل آثار جان ویلیامز ، آلبینونی ، گلوک ایتزاک پرلمن هستند ........
درخت زمستانی در عصر تبریز
ابرهای زمستانی در عصر تبریز با آسمان سرد و خاکستری و قدم زدن در مانده باغات رو به زوال و به یغما رفته در بارنج تبریز با موسیقی سونات شماره یک یوهان سباستیان باخ همراهی می کنند.
راه من + ویدئو
پایان همچنان نزدیک است با آرامش منتظرش خواهم بود تو می بینی، من این گونه بودم من با صمیمیت به تو خواهم گفت من بی کرانه زندگی کردم هرگز مرزها را نشناختم بی استراحت بازی کردم و راهم را ...................
دو قطعه موسیقی از الساندرو اسکارلاتی
الساندرو اسکارلاتی (1660-1725) آهنگساز ایتالیایی دوران باروک بود که در خلق آثاری برای اپراها و کانتات‌های مجلسی‌اش شهرت داشت. او را بنیانگذار مکتب اپرای ناپلی می دانند. الساندرو پدر دو آهنگساز دیگر، دومنیکو اسکارلاتی و پیترو فیلیپو اسکارلاتی بود. او متانت و ذهن روشنی داشت که در میان ایتالیایی‌های عصر خود ناشناخته‌تر بود. وی حدود 125 اپرا، و قطعات بسیار موسیقی از اواتوریوها، موتت ها، مادریگال ها، ارکسترال و آثار دیگر را ساخت.
فصل پائیز از چهار فصل
امروز، با جشن خرمن برداری فرزندان روستا سرمست و نغمه سرایان بارآوری محصولشان را گرامی میدارند... و گروهی از آنها خط پایان شادی های خود را بخواب می سپارند ...
ادموند دده ، موسیقیدان و آهنگساز نقش آفرین سیاه پوست آمریکایی + ویدئو
او تنها یک بار در سال 1893 به نیواورلئان بازگشت. در طول سفر به ایالات متحده، کشتی باری او غرق شد و اما او نجات پیدا کرد. هنگامی که او به نیواورلئان رسید، سه کنسرت به افتخار او برگزار شد که در آنها شرکت کرد. نوآوران و نخبگان موسیقی نیواورلئان، از جمله معلم جیلی رول مورتون، ویلیام جی نیکرسون، در کنسرت ها شرکت کردند. کمیته استقبال که کنسرت‌های ادموند دده را سازماندهی کرد، با عضویت کمیته شهروندان، گروهی از فعالان اجتماعی و حقوقی که چالش‌های قانونی را که منجر به صدور حکم فرگسون پلسی مبتنی بر "جدا اما برابر " در سال 1896 شد،( این یک تصمیم مهم دادگاه عالی ایالات متحده بود که در آن دادگاه حکم داد که قوانین جداسازی نژادی تا زمانی که امکانات برای هر نژاد از نظر کیفیت برابر باشد، قانون اساسی ایالات متحده را نقض نمی کند. دکترینی که به عنوان "جدا اما برابر" شناخته شد).در این کنسرت حضور داش
صباح فخری خواننده سوری در سن ۸۸ سالگی درگذشت+ویدئو
صباح فخری فرزند یک شیخ، در شهر حلب در محاصره صداهای مسجد از جمله تلاوت قرآن و سرودهای اسلامی معروف به نشید بزرگ شد. یکی از اولین کارهای او مؤذن دولتی سوریه، اذان خوانی بود. فخری که در سال 1933 در حلب به دنیا آمد، به دلیل اجرای الموشحات و القدود الحلبی - فرم های آواز سنتی الهام گرفته از شعر عربی که قدمت آن به صدها سال پیش می رسد، مشهور بود. این هنرمند به خاطر آوازخوانی های طولانی هنری خود روی صحنه شهرت داشت. فخری اجراهایی برگزار می کرد که در طول شب امتداد داشتند و فقط برای خواندن اذان در سحر شکسته می شد. نام او در سال 1968 برای آواز خواندن به مدت 10 ساعت بدون وقفه در کاراکاس پایتخت ونزوئلا وارد کتاب رکوردها شد.
رومانیسم در موسیقی شوبرت
ملودی های روان موسیقی شوبرت مسیرهای جدیدی را برای موسیقی پیانو باز کرد. تخیلات ، بداهه ، سونات ها غنی ترین تخیل و شجاعت هارمونیک است. در اواخر دوران حرفه ای خود ، فرانتس شوبرت ژانر مینیاتورهای پیانو عاشقانه را ایجاد کرد. این هشت قطعه برای تک نوازی پیانو است او بداهه خود را در سال 1827 نوشت. . هر "قطعه باید یک لحظه از زندگی درونی متغیر و از نظر احساسی شدید هنرمند را ثبت کند. : 4 Impromptus، D. 935 (Oph Posth. 142)، Impromptu no. 3 در B flat major ، D. 935 (Impromptu No. 3 in B flat major، D. 935) در این ویدئو ارائه می شوند. شوبرت آهنگساز اتریشی ، از بنیانگذاران رمانتیسم در موسیقی ، تقریبا 600 آهنگ آوازی ، نه سمفونی و همچنین تعداد زیادی از آثار پیانو مجلسی و انفرادی را خلق کرده است آثار وی از مشهورترین نمونه های موسیقی دوره رمانتیک است.
گل های آبی کوه عینالی با موسیقی دانوب آبی یوهان اشتراوس
گل آبی عینالی در اواسط بهار به گل می نشیند ، مانند اغلب گل های کوهستان بدور از آب ! نور آبی رنگ آن بزیبایی می درخشد. این گل از تیره گاوزبان است ...
آهنگساز آرمان گرا میکیس تئودوراکیس در گذشت
نمی توان سیاست تئودوراکیس را از موسیقی وی جدا کرد.، به راحتی می توان فهمید چرا این نوع موسیقی را برخی فکر می کنند باید ممنوع کنند.....در اوایل دهه 1970 ، تبعیدیان یونانی دوست داشتند داستانی را در مورد یک پلیس آتن نقل کنند که آهنگ او را ممنوع کرده بود و همان آهنگ ممنوعه تئودوراکیس را زمزمه می کرد. با شنیدن آن موسیقی ، رهگذری پلیس را متوقف می کند و می گوید: "افسر ، من تعجب می کنم که تو خودت داری تئودوراکیس را زمزمه می کنی." پس از آن افسر مرد را به اتهام گوش دادن به موسیقی تئودوراکیس دستگیر می کند.
به ما صلح ببخش ، پروردگارا
طبیعت معبدی است با ستون های زنده !.................................................... مانند پژواک های طولانی که از دور با هم در می آمیزند در وحدتی تیره و عمیق ، بسیار بزرگ بسان شب و مانند نور ، رایحه ها ، رنگ ها و صداها به هم دیگر پاسخ می دهند
آی ایشیقیندا ، موسیقی آذربایجان و اسب ها
من سنی گوردوم آی ایشیقین دا کونلومو وئردیم آی ایشیقین دا تئز گلدی هیجران ؛ آیریلدیق آمان آی ایشیقیندا ، آی ایشیقندا
موسیقی در همه جا و کنسرت در هیچ کجا
روز جهانی موسیقی Fête de la Musique یک جشن موسیقی سالانه است که در 21 ژوئن مصادف با 31 خردادماه برگزار می شود. در روز موسیقی به شهروندان اجازه داده می شود تا در محله های خود یا در فضاهای عمومی و پارک ها موسیقی اجرا کنند. کنسرت های رایگان نیز برگزار می شود ، جایی که نوازندگان برای سرگرمی و نه برای پول موسیقی اجرا می کنند.
سونات پیانو
ولفگانگ آمادئوس موتزارت از رمز و رازهای بشری و نماد نبوغ شناخته می شود ! وی تأثیر زیادی در فرهنگ موسیقی جهان داشت. به گفته معاصران ، موتزارت گوش فوق العاده ای برای موسیقی ، حافظه و توانایی بداهه نوازی داشت. بسیاری از آثار وی به عنوان شاهکارهای موسیقی سمفونیک ، مجلسی ، اپرا و کرال شناخته شده اند.
مرغ یا لا پول ! اثر ژان فیلیپ رامو+ ویدئو
قطعه لا پول ، طراحی سر و صداهای یک مرغ است ، چگونه می توان فریاد قد قدهای یک مرغ را با موسیقی به نمایش درآورد؟ این چالشی است که ژان فیلیپ رامو در سال 1728 به آن دست زد. یک ایده ساده و موثر! تکرار چندین بار یک تم ! با یک سرعت سریع باعث شد که تداعی نوک زدن مرغ بوجود آید ! علاوه بر این ، موسیقی آهنگساز قرن هیجدهم به وضوح " قد قد قدا ، قد قد قدا " را نشان داد تا به شنوندگان بفهماند که این تکرار مکرر کنایه از فریاد مرغ است! حرکت مرغ نیز به تکرار چرخان در موسیقی ارائه می گردد
موسیقی های بهار