بدون فرزندم ، هرگز!
"من نمی توانم بدون پسرم بمانم " این گفته السا اورتیز از گواتمالا است که از ایالات متحده اخراج شده است واکنون در روستایی در نزدیکی گواتمالا سیتی کنار پدرش زندگی می کند. مشکل جداسازی خانواده های مهاجر در ایالات متحده ادامه دارد و پر از مشکل جلو می رود، بعضی از والدین بدون فرزندانشان بیرون رانده می شوند.
شطرنج بازها!
آنها در شطرنج غرق شده اند، دنیای بازی دو مرد ثروتمند، طوری که حتی از داخل خانه خود بی خبر مانده اند وقتی آن دو بی خبر از دنیای اطراف خود مشغول بازی هستند ؛ سربازان انگلیسی دولت را در منطقه ساقط و حکومت استعماری را برای منافع کمپانی هند شرقی برپا می دارند. و ان دو باز به شطرنج ادامه می دهند! داستان فیلم با این جمله به پایان می رساند که باید عصر در تاریکی به خانه برگردند و شطرنج باز می گوید ما هر دو به تاریکی نیاز داریم تا چهره هایمان را در آن پنهان کنیم.
تورکانا انسان نمادین طبیعت !
ریشه تورکانا از منطقه کرامجونگ شمال شرقی اوگاندا به وجود آمده است. بر اساس افسانه های شفاهی آنها در حالی که یک گاو را دنبال می کردند وارد کنیا شدند. تاریخ نشان می دهد که بر خلاف بسیاری از قبایل دیگر، آنها تحت تاثیر استعمار قرار نگرفتند، زیرا در سرزمین های خشک و بایر که در آن ساکن بودند، ارزش کمی دیده می شد.
خطبه‌های نماز عید فطرتهران
مسئله‌ی مبارزه‌ی با فساد به‌صورت جدّی بایستی دنبال بشود؛ همین‌طور مبارزه‌ی با اسراف. جوانانی که در بخشهای تولیدی و سازندگی فعّالند -که بحمدالله این در کشور بسیار گسترش پیدا کرده است که جوانانی در کارهای تولیدی فعّالند، دارند کار میکنند، تلاش میکنند، فراورده‌های مفیدی دارند- اینها بایستی تشویق بشوند.
سقوط از بلندی زندگی ، در محیط های ناامن کارگاه ها!
سانحه تنها یک خسران مادی ساده نیست. اما نگاه جامعه ما بیشتر بر روی دیه و تامین مادی خسارات متمرکز شده و آن هم نیز چندان در حد پذیرفتی نبوده و نیست ! خسران زندگی یک انسان ؛ نتایج دردناکی بر روی زندگی اطرافیان و اجتماع دارد! اما آنچه که به چشم می خورد عدم حساسیت یر نظارت و کنترل ایمنی در محیط های کار است .
فطر بایرامیز موبارک!
درختان بائوباب باستانی در خطر انقراض!
از گذشته های دور بائوباب چاپمن به عنوان نقطه عطفی برای مسافران و کاشفان، از جمله دیوید لاییستون بوده است. حفره درون تنه های آن با دور بیرونی بیش از 25 متر به نظر می رسد بااوباب به عنوان یکی از اولین نشانه های قاره افریقا بوده است. بوتسوانا این درخت را به عنوان یک یادمان ملی در نظر گرفت و آن را به عنوان یک جاذبه دیدنی معرفی کرد.
همدم سیز؛ موصاحیبه سیز،عاشیق بو ایل قاریدی!
بی گفتمان و بی همدم، عاشق امسال پیرشد!
داغ گولی
داغ گولی استخری در بالای کوه سرخاب عینالی است، آرام و زیبا!
آسیب پشت پرده جراحی لیزربه چشم!
بیماران تحت عمل جراحی لیزیک باید قبل از انجام این روش انتخابی، در مورد احتمال ایجاد علائم بصری جدید بعد از جراحی به طور مناسب مشاوره شوندبیمارانی که لیزیک انجام داده بودند، با اختلال بینایی و درد مزمن مواجه شدند که منجر به از دست دادن شغل و ناتوانی، انزوای اجتماعی، افسردگی و حتی خودکشی شد.
کیم و ترامپ با هم دیدار کردند
همچنین گفت که دو ملت "در تلاش برای ایجاد یک رژیم صلح پایدار و پایدار" در شبه جزیره اقدام می کنند، یعنی مذاکرات برای کاهش تنش های نظامی است که می تواند در نهایت منجر به یک معاهده صلح رسمی برای پایان دادن به جنگ کره شود.
تظم نوین جهانی ترامپ!
جی 6+ترامپ
چرخ و فلک محله ای تبریز
دیسنی لند و چرخ و فلکش با چرخ و فلک محله لوکه زه ی تبریز هیچ فرقی ندارد.فقط هزینه آن اولی بالا است و با دلار حساب می شود اما لذت و خنده این دومی بسیار! چرخ و فلکچی برای ایجاد تعادل چند گونی شن هم با خود دارد که روی صندلی ها می گذارد و موسیقی متن هم پخش می کند و بچه ها در اوج شادمانی گاه باصدا و گاه در سکوت خود فقط از بازی در زمان لذت می برتد ! این هم بازی زمانه آنان است ! لذت و خنده در حداقل ها!
تاماشادیر بولبولون گول ایله یاز فر اغی
فراق بلبل با گل در پائیز تماشاییست!
روستای هوبیتون فیلم ارباب حلقه ها ، جاذبه توریستی نیوزلند!
برای ساخت فیلم ارباب حلقه ها کارگردان آن با هلی کوپتر در حالجستجوی محل مناسب بود که در این بررسی نقطه ای را در نیوزلند مناسب می بیند ! خانه ها، آسیاب ، غذاخوری برای فیلم آماده شده و فیلم ساخته می شود . فیلم به اتمام می رسد اما طراحی طبیعی مکان همچنان باقی می ماند.
رابرت کاپا در نبرد نرماندی
اگر عکس شما خوب و واضح نیست ؛ این بدین معنی است که شما به سوژه تان زیاد نزدیک نشده اید. و کاپا نزدیک به سوژه بود. تا از ماجرای روزD عکس برداری کن
هنر خیابانی ترکیب گلدان با نقاشی گلدان
کار طراحی و تلفیق واقعیت با واقعیت مجازی در آجان آباد تبریز در تصویر دیده می شود!
اختلافات با ترامپ درباره برجام جدی است
از سوی دیگر 'سارا واگن کنشت' رئیس فراکسیون چپ ها در پارلمان این کشور از صدر اعظم کشورش و اتحادیه اروپا خواست تا اقدامی مستقل و موضعی تقابلی در برابر جنگ تجاری و تحریم های آمریکا علیه ایران که به اروپا آسیب وارد می کند، در پیش گیرد. وی دیروز در یک مصاحبه با سایت رادیو آلمان تاکید کرد که اروپا باید در پاسخی قاطع به مناقشات تجاری فعلی در دنیا و نیز موضوع تحریم های تجاری یکجانبه آمریکا علیه تهران، بار دیگر علایق و منافع اروپا را در نظر گرفته و بطور جدی از سیاست اطاعت محض در برابر آمریکا دست بردارد.
گمرک در برابر گمرک!
آیا آلمان در جنگ تجارت از پس ترامپ برمی آید؟
اﺅچ بالیق!
اﺅزاخ و ال چاتمایان بیر یئرده ، بیرجه بیر گول واریدی. اوردا اوچ بالیق یاشاییردی. بالیقلاردان ایکی سی آییق و تجربه لیدی، اوچونجو سو ایسه خام و تجربه سیز ایدی. بیر گﺆون ایکی اووچو اوردان کچیردی. اونلار گولده کی بالیقلاری گوروپ هر اوچونو توتماخ قرارینا گلدیلر.
چیچکلی
در چیچکلی از ماشین آقا غلام پیاده شدیم! ساعت نه به سوی قاضی بولاغی حرکت کردیم ساعت ده و نیم صبحانه را در قاضی بولاغی صرف و به سوی روستای بسیار زیبای کلینگان براه افتادیم! ساعت دوازده در کلینگان بودیم کمی بالاتر از این روستا در وسط جنگل چشمه پر آب دیگری است. برای ناهار در کنار این بولاغ چایی و ناهار را آماده کردیم . پس از صرف ناهار راه را ادامه دادیم ساعت شش در وسط جنگل در محل با صفا اطراق نمودیم، برای اطراق شبانه شروع به جمع آوری هیزم کردیم؛ هیزم به مقدار کافی جمع شده بود!
در سوگ امام
سمندر مقدس آزتک ها در معرض انقراض!
دوزیست مشهور سمندر مقدس آزتک ها(Ambystoma dumerilii) تنها در دریاچه مرکزی مکزیک به نام Pátzcuaro یافت می شوند، اما تعداد آنها تا اندازه ای کاهش یافته است که اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت در حال حاضر آنها را در طبقه "به شدت در معرض خطر" قرار داده است . در ارتباط با سمندر شناخته شده تر، آنها در رابطه با توانایی های بازسازی اندامشان اهمیت دارند.