جشنواره گل زعفران هرات
هدف این جشنواره، پیدا کردن بازار فروش برای فرآورده های زعفران هرات و افزایش ارتباطات بین دهقانان و شرکت های تولیدی زعفران است.
هرگلان و یایچی
در آن آخرین بهارِ سال، تو گویی جشنی به پا بود میان کوه و دشت و دمن از همه رنگ به امید دیداری دیگر در رستاخیز شکوفه‌های اولین بهار.
گل های پاییز رشدیه
پاییز با رنگ های زیبا در تبریز است، خزان و رنگ آن بخشی از پاییزند؛ اما گل های پاییز نمود توانمندی نقاش طبیعت درتصویر زیبایی و نشان دادن پختگی زندگی در این فصل هستند.
به خودت کمک کن
بالاخره خلاقیت در هر کاری لازم است!
نمایش آثار امپراطوری آشور در موزه بریتیش
بخش‌هایی از کتابخانه آشور بانی پال در کاوش‌های باستان‌شناسانه انگلیسی‌ها در تپه کویونجیک در استان نینوا ی عراق در حدود ۱۸۵۰ میلادی کشف شد و توسط آنان به انگلستان انتقال یافت ، این کتابخانه که منبعی گرانبها برای شناخت تمدن آشور و دیگر تمدن‌های میان رودان باستان‌است و آثاری چون حماسه گیل‌گمش و افسانه طوفان سومری در آن یافت شده، هم‌اکنون در موزه بریتانیا نگهداری می‌شود.
مجنون ایسه ن ای دیل سنا لیلامی بولونماز
او یک عصیانگر است ؛ گرفتار بند می شود ، می خواهد از حیات بگریزد و نمی شود و شعر می گوید، شاعره ای که چندان در وطن شناخته نیست، اشعارش در کتاب آلمانی گلچینی از اشعار شعرای ترک Dichter Der Neuen Türkei در موضوع شعر ترک توسط پروفسور مارتین هارتمن قرار می گیرد! در دوران آتاتورک اجبار به اخذ نام فامیلی دارد، " بوکولمز" به معنی آنکه خم نمی شود را برای نام فامیلی اش اختیار می کند و تا سال ها برای درد مندان و محرومین شعر می سراید!
ایزاک کوردال
کار او بازاندیشی انتقادی از ایده پیشرفت، بدبختی انسان، تغییرات آب و هوایی و کاهش ارزش های انسانی در گذر زمان در وجود ما ، در میان موضوعات دیگر است. مجسمه های کوچک عمدتا یک کلیشه اجتماعی هستند که ظاهرا در کنار لباس های اشرافی مردان تجار ، کیف ها، موجودات فاقد زمان به عنوان مردان خاکستری مطرح می شوند.
آشنایی با سوییفت‏
سويیفت (سوئیفت) ‏ جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی ‏ یک انجمن تعاونی غیرانتفاعی است که در ماه مه ۱۹۷۳ میلادی توسط ۲۳۹ بانک از 15 کشور اروپایی و آمریکای شمالی راه اندازی شد و هدف از آن جایگزینی روش‌های ارتباطی غیراستاندارد کاغذی و یا از طریق Telex در سطح بین‌المللی با یک روش استاندارد شده جهانی بود.
عاشیقم گوله باخدی ، بولبول لر گوله باخدی
عاشیقم گوله باخدی بولبول لر گوله باخدی بیر گوزل گولومسه دی آغزیندان گولاب آخدی
زمین و به یاد روزهای خوش
نشان یونسکو برای سه اثر صنایع دستی سیستان و بلوچستان
این آثار شامل خامه دوزی مریم قادری ، سوزن دوزی فرنگیس جمال زهی و سوزن دوزی گل بی بی جمال زهی است.
به ثمر نشستن دومین تولد نوزاد با روش IVF در زاهدان
پیش از ظهر امروز به همت متخصصان و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مرکز درمان ناباروری مولود بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان، دومین مورد موفقیت آمیز از انجام روش پیشرفته درمان ناباروری IVF به ثمر نشست
برنامه جدید نظامی انگلیس در عمان
انگلیس اعلام کرد که همزمان با خروج از اتحادیه اروپا، یک پایگاه نظامی جدید در عمان در سال آینده میلادی افتتاح کرده و صدها نفر از سربازان را به این کشور اعزام می‌کند. انگلیس در حالی این مساله را اعلام کرد که دو سال پیش دو کشور یک توافق نظامی آموزشی جامع امضاء کردند.
سیگار در ریه های شما جای می گیرد
رهایی خرس اسیر از تله
یک قلاده خرس قهوه ای گرفتار در تله سیمی در عملیات شبانه حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در کلیبر رهایی یافت .
باغ سبزی حکم آباد
باغات سبزی غرب تبریز فرصتی برای ثبت جهانی شدن دارند . فرصتی که می تواند حافظ تبریز از ساخت و ساز بی رویه و توسعه بیهوده و بی ثمر آن باشد
ایجاد «کانال مالی ویژه» برای صدور غذا و دارو به ایران
دولت سوئیس می‌گوید این کشور در حال مذاکره همزمان با آمریکا، اتحادیه اروپا و ایران برای ایجاد کانالی مالی است تا مطمئن شود نقل و انتقال غذا و دارو به ایران به دلیل تحریم‌ها با مشکل روبرو نخواهد شد.
فیل ها در پرونده
آنها در سرتاسر قاره از ساحل دریای مدیترانه تا نوک جنوبی زندگی می کردند، اما در حال حاضر وجود آنها محدود به دامنه بسیار کمتری در شرق و جنوب آفریقا شده است، بیشترین تراکم موجود در بوتسوانا، تانزانیا، زیمبابوه، کنیا، زامبیا و آفریقای جنوبی است.
اسباب کشی یک کتاب فروش با زنجیره انسانی
صدها نفر از مردم ساوتهمپتون در جنوب انگلیس در تاریخ ۲۸ اکتبر برای کمک به اسباب کشی یک کتاب فروشی، زنجیره‌ی انسانی تشکیل دادند و هزارها کتاب را دست‌ بدست از محل قدیمی کتاب‌فروشی به محل جدید منتقل کردند. نکته مهم ماجرا این است که محل جدید هم با جمع‌آوری کمک‌های مالی مردم تهیه شده بود.
غاپاما
برای تهیه این خوراک بعد از شستن کدو تنبل قسمت بالای آن را مثل درپوش بریده و داخل آن را خالی می‌کنند. برای پر کردن داخل این کدو ، از میوه‌های خشکی مثل سیب، آلو، زغال اخته، زردآلو، کشمش و همچنین برنج و دارچین و زنجبیل و ... استفاده می‌شود.
سقوط اتوبوس به رودخانه یانگ تسه
راننده اتوبوس لحظاتی پیش از حادثه در حین رانندگی مشغول دعوا و زد و خورد با یکی از مسافران بوده است. علت دعوای راننده و مسافر معلوم نیست، ولی به طوری که در ویدیو دیده می‌شود، مسافر ابتدا با دست ضربه‌ای به سر راننده می‌زند و راننده هنگام واکنش به این ضربه فرمان را می‌پیچاند. این کار باعث انحراف اتوبوس، برخورد شدید با خودرو روبرویی و در نهایت سقوط اتوبوس از روی پل به رود یانگ‌تسه می‌شود
تا رسیدن به سر صحنه!
رزمایش ناتو در نروژ و خشم روسیه
روسیه که خود یک ماه پیش مانور نظامی بزرگی را با همراهی چین در سیبری برگزار کرده بود، پیش از آغاز تمرینات نظامی ناتو نسبت به آن شدیدا ابراز خشم و نگرانی کرد. در این مانور ۳۱ کشور عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، ۵۰ هزار سرباز و پرسنل نظامی، ۲۵۰ هواپیما، ۵۶ کشتی و ۱۰ هزار خودروی زرهی و تانک به منطقه تمرینات نظامی از دریای بالتیک تا ایسلند اعزام کردند.
گربه ها در شهر چه می کنند؟
گربه ها مانند موجودات زنده حیات وحش گاه به شکار دست می زنند ؛ گاه محیط را برای پرندگان زیبا محدود و آنان را نابود می کنند، گاه موش ها را تحت فشار قرار می دهند و گاه ضایعات مواد غذایی را کاهش می دهند و شاید ناقل بیماری های پنهان برای انسان ها باشند .