برف تبریز!
پارکینگ «دورت بگردم» در چونگ چینگ!
این عکس ها که 11 فوریه گرفته شده متعلق به پارکینگ یک منطقه مسکونی در چونگ چینگ در جنوب غربی چین است. رانندگان قبل از رسیدن به آن باید چند دور 360 درجه بزنند بعد وارد فضای پارکینگ پنج طبقه شوند. چینی ها به این پارکینگ "دورت بگردم" می گویند !
دوشنبه های گل رز!
دوشنبه گل رز Rosenmontag کارناوال مشهور آلمانی است که در کشورهای آلمانی زبان، از جمله آلمان، اتریش، سوئیس و بلژیک جشن گرفته می شود. نام کارناوال از کلمه گویش آلمانی Roose به معنای فریاد و Montag به معنی دوشنبه است.
جریان آرام رودخانه!
"جریان آرام رودخانه " موسیقی سنتی چین است. این آهنگ با ساز گوجنگ (Guzheng) نوعی ساز زهی سنتی چین که 21 و یا 25 تار دارد و فلوت خیزرانی نواخته می شود. که زیبا و گوشنواز است. این موسیقی جریان آرام رودخانه در جنگل خلوت را به تصویر می کشاند.
ویدوی طبخ اردک بریان چینی !
مرغابی پکن یا اردک پکن نوعی خوراک مشهور چینی است که با گوشت مرغابی طبخ می‌شود و دیرینه آن شهر پکن است. تاریخچه این غذای لذیذ به زمان‌های پادشاهی باز می‌گردد و شهرت اصلی آن به دلیل بافت نرم و لطیف گوشت آن است.
آغازعید بهار سنتی چین!
از پانزدهم فوریه سال جاری ایام عید بهار سنتی چین آغاز می شود. عید بهار در واقع همانند عید نوروز ایران عید میلی فرخنده و پرنشاط است. به طور کلی از قدیم الایام سال در تقویم کشاورزی چینی با 12 نام حیوان یعنی گاو، ببر، مار ، موش ، خوک، میمون، خرگوش ، اسب، خروس ، گوسفند، سگ و اژدها مشخص شده است. اژدها در عهد قدیم توتم ( یعنی روح یا موجود حافظ قبیله ملت چین به شمار می رفت.
امانت داری بد ثروت مردم!
فروش این ثروت برای خصوصی کردن یک کارخانه بی معنی است . اکنون کارخانه مالک این برج ها اگر نمی تواند برای انگیزش به عنوان خانه سازمانی آنان را در اختیار کارکنانش قرار دهد حداقل می تواند با ورود به بازار اجاره، نیروی لازم برای جهش و بازگشت به گذشته پرافتخار خود را آغاز نماید!ساختمانهای بتنی و مستحکم این مجموعه دارای امکان بقا برای سال های بسیاری را در آینده دارا هستند ! اما سرنوشت این منطقه بسیار وسیع و بناهای متعدد در گرانقیمت ترین منطقه شهر را به خصوصی سازی کارخانجات صنعتی گره زده اند !
سرناد، موسیقی از دوران رومانتیسم!
یکشنبه ای ازروزهای تابستان 1826 بود که فرانس شوبرت با دوستانش به سمت شهر میر فتند! دوست شوبرت " تیزه " روی میزی با کتابی با صفحات باز نشسته بود و آنجا بود که شوبرت کتاب را ورق زد و به شعری در آن اشاره کرد و گفت آهنگی زیبا به ذهنم خطور کرده است ، اگر کاغذ داشتم انرا یادداشت می کردم !
برای سینمایی که به "وقت شام" نبود
سینما در اتمسفر مردم ایران سیر نمی کند دغدغه های این سینما با دردها ومشکلات واقعی مردمش متفاوت است در این سینما خبری از کارگران معدن یورت نیست ،از فقر ، فساد وتبعیض بعنوان زخم های دشمن شاد کن سخن نمی گوید اولویت این سینما به وقت مردم تنظیم نشده است
زنده و پویا بودن انقلاب را به رخ کشیدید؛ ما مسئولان باید بکوشیم از ملت عقب نمانیم!
شما عملاً زنده و پویا بودن انقلاب را به رخ آنان کشیدید و پایبندی به آرمانهای امام راحل را با شعارهای خود و با حضور گرم خود، با صدای بلند فریاد کردید. نهیب ملت ایران دشمن را به عقب میراند و عزم راسخ او معادلات غلط آنان را به هم میریزد.
تصاویری از زندگی دربستر قطب جنوب !
تصاویر از موجوداتی است که در ناحیه ناشناخته دریایی قطب جنوب یافت می شوند که یک چشم انداز جذاب از زندگی در یکی از مکان های دور افتاده و بی نظیر در این سیاره است.!
فردا بیست و دو بهمن !
بیست و دو بهمن سالروز فروپاشی حکومت شاهان در ایران است ! روزی بس گرانبها دراین مرزو بوم که نشان داد بی عدالتی و ظلم در مقابل خیزش مردمی ناتوان از ایستادگی است ! فردا در جشن پیروزی ویادآوری آرمان های انقلاب اسلامی و دفاع از آن همگی یاد آن روز برتر را گرامی خواهیم داشت!
غروب زمستانی درغرب تبریز!
شاید روزی باغات لوکه زه و باغات سبزی شهر با داشتن کاربری اصیل خود امکان تیدیل به "سبزی پارک" را بیابند تا شهروند خسته از کار روزانه ساعاتی را در زیباترین و منحصربفرد ترین باغات جهانی بیاساید!
انیمیشن گوسفندان !
گوسفندها انیمیشنی از توماس مایر هرمان در مورد گوسفند کوچولویی است که به جای مع ، میو ! می کند ! و این تعجب پدر و مادرش را برانگیخته است. ! ماجرا به گسست نسل ها در قالب انیمیشنی اشاره می کند که بره ها به جای مع یا بع میو می کنند و بعد از اصلاح مو به رنگ امیزی خود می پردازند! و چقدر شباهت هایی عجیب با جوامع معاصر دارند!
ایده هایی برای تبریز 2018
هر شهروند روزانه ناظر ده ها صحنه و تصویر و منظر شهری است ، صحنه هایی خوب و صحنه هایی که چندان خوب به چشم نمی آیند، آینده شهرها در گرو نگاه و نقد شهروندان آن است.
سیب !
و من اندیشه کنان غرق در این پندارم که چرا باغچه کوچک ما سیب نداشت!
اؤلورم من!
بیر دم منه باخ، ای گؤزو بیمار، اؤلورم من، چشمیندن ایراق، ای گول تر، خوار اؤلورم من!
بازگشت آلودگی هوا به تبریز!
آلودگی بار دیگر به تبریز بازگشت و بخشی از مدارس را با تعطیلی مواجه ساخت !
همرنگی !
همرنگی را تغییر رفتار یا عقاید شخص در نتیجه اعمال فشار واقعی یا خیالی از سوی  فرد یا  گروهی از افراد می توان گفت!
شهر بدون درخت!
آن زمان که کودکان برای یافتن درختان مجبور به کشیدن تصویر آن ها باشد!
جانیم نه قدر وار منه جانان سن اولارسان!
جانیم نه قدر وار منه جانان سن اولارسان جاندان دا عزیز اولسا بیر اینسان سن اولارسان
پل!
"پل" داستانی در مورد تلاش برای عبور از یک پل است، اما عبور از موانع با در نظر گرفتن اخلاقیات موضوع اصلی این گذرگاه است. پشت این داستان چگونگی رقابت با موفقیت و نتایج غرور، استبداد و یا صلح و سازش دیده می شوند.کارگردان تینگ چیان تی و موسیقی از گرگ گوبا است.
ماه گرفتگی در نشنال جئوگرافی!
در برخی از فرهنگ های باستانی "ماه خونی"، یک رویداد شوم تصور می شد. امروزه این پدیده آسمانی امروز به عنوان یک پدیده ی دیدنی دیده می شود.بر خلاف گرفتگی خورشید، گرفتگی کامل ماه را می توان از تمام نیمه شب کره زمین مشاهده کرد.
ماه گرفتگی در تبریز !