آلمانی‌ها در سال چه قدر کار می‌کنند؟
۱۰ سال پس از پایان بحران مالی جهانی، آن طور که مؤسسه تحقیقات اشتغال آلمان گزارش داده است، تعداد ساعت کاری افراد شاغل آلمانی در سال ۲۰۱۸ با افزایش ۱.۴ درصدی در مقایسه با سال قبل به ۶۱.۱ میلیارد ساعت در سال ۲۰۱۷ رسید. رکورد قبلی مربوط به سال ۱۹۹۱ با ۶۰.۳ میلیارد ساعت در سال بود.
دلجویی نخست وزیر از مسلمانان
خانم " جاسیندا آردرن" نخست وزیر نیوزیلند در دیدار از کمپ پناهجویان و شماری از خانواده های قربانیان حمله تروریستی اخیر در شهر کریست چرچ نیوزیلند، برای اعلام همبستگی با مسلمانان، حجاب بر سر گذاشت.
و خداحافظ ما کار داریم
پسر کوچولو قیافه اش و ژستش شبیه هنرپیشه های سینمای قدیم هالیوود است، موتورسیکلت کراس سایزکوچکش را ماهرانه و با سرعت می راند و دوست کوچکترش با توبره ای زرد رنگ در پشت او و بر ترک موتور نشسته است. آنچنان شاداب و خندان می روند که تو تصور می کنی ، مشغول بازی هستند . اما بازی انها بازی زندگی ،ایستادگی و بازی مرد بودن در کنار برادر کوچکتر و مادر زحمتکش و خانواده کوچک هست .
دریای خزر به دریای سیاه متصل می‌شود
وزرای خارجه کشورهای ترکمنستان،آذربایجان، گرجستان و رومانی در نشستی در شهر «بخارست» از موافقت این کشورها برای ایجاد کانال بین دریای خزر و سیاه خبر دادند.بر اساس این طرح، بنادر کشورهای مذکور از جمله بندر «کنستانتسا» در رومانی، «پوته» در گرجستان، «باکو» در آذربایجان و «ترکمنباشی» در ترکمنستان با یکدیگر متصل خواهند شد
آزادی برای اینترنت
هزاران تن در روسیه علیه برنامه دولت برای اعمال محدودیت های شدیدتر بر اینترنت تظاهرات کرده‌اند. این تظاهرات در پی به تصویب رسیدن لوایح بحث‌انگیز و محدود کننده اینترنتی در پارلمان روسیه در ماه فوریه بود برخلاف دولت روسیه که معتقد است ، این طرح‌ها باعث بهبود امنیت سایبری خواهد شد اما فعالان رسانه ای روسیه می گویند این امر تلاشی برای افزایش سانسور است.
بازگشت 500 قطعه اردک زخمی به طبیعت در کرکلارائلی
حدود 500 قطعه اردک که توسط شکارچیان زخمی شده بودند، پس از درمان به محل زندگی خود در طبیعت در کرکلارائلی ترکیه باز گشتند.
کودکان، قربانی بی‌دفاع تکدی‌گری
تکدی‌گری آسیب‌هایی جدی را متوجه نسل آینده خواهد کرد. ابتدا اینکه حق تعلیم و تربیت را از افرادی که باید در سن کودکی سنگ بنای علم و دانش را بگذارند سلب می‌کند و افزون بر آن مسئولیت اجتماعی‌ این کودکان نیز تضمین نیست و همواره مورد تجاوز، زورگویی و انواع سوء‌استفاده‌ها قرار می‌گیرند.
کارخانه چای در دل کوه
کوهی خورده نشده است بلکه کارخانه ای برای چای در دل آن ساخته شده است. زخم روی کوه در منطقه ای که ویلاسازی در تمام مناطق سبز و جنگلی اش ادامه دارد؛چندان به چشم نمی خورد.
نالان من و در زمزمه مرغان چمن کرد
نالان من و در زمزمه مرغان چمن کرد گریان من و در قهقهه کبکان خرامان پوشیده قبا بسته میان برزده دامان آیا بکجا می رود آن سرو خرامان...
ارز دولتی برای برای موز در ایران + جدول قیمت موز در جهان
عده ای در ایران از امکان دریافت ارز 4200 تومانی برای واردات موز بهره مند هستند که نشانگر جایگیری موز در صدر میوه ها و ارج آن بوده است.، قیمت موز در کره بیش از چهار و نیم دلار است در حالیکه در ایران با تخصیص ارز ارزان قیمت پایین تر از یک دلار بفروش می رسد.
آیا اتحادیه اروپا فرو می پاشد؟
خطر فروپاشی اتحادیه اروپا و رکود اقتصادی در منطقه یورو واقعی است. آیا سرنوشت امپراطوری اتریش – مجارستان در کمین اتحادیه اروپاست؟
سیاست ترس "یا من یا آشوب"
سرلیست حزب جمهوریخواهان فرانسه در انتخابات پارلمان اروپا، امانوئل ماکرون را به صحنه سازی در مخالفتش با مارین لوپن و همچنین به در پیش گرفتن سیاست ترساندن مردم متهم کرد.
اسب ها در کوهستان
عکس اسب ها در کوهستان بیاندیتز ناواره اسپانیا گرفته شده است و بارها ویرایش و بازافرینی بر روی آن انجام گردیده ، کوهستان آیاکو در پشت سر دیده می شود.
تفاوت های غرب و شرق آلمان
سی سال پس از سقوط دیوار برلین، هنوز هم میزان بهره وری در شرق آلمان بسیار پائین تر از غرب این کشور است. یک تحقیق تازه توصیه هایی را ارائه کرده است، که برای شماری ازسیاستمداران می تواند به عنوان زنگ خطر تلقی گردد.
حمله هکری مقصران قطع برق در ونزوئلا
خورخه رودریگز، وزیر اطلاعات ونزوئلا اعلام کرد حملات سایبری هکرهای آمریکایی باعث قطع برق در این کشور شده است. یویورک‌تایمز گزارش داده که روزانه ۵۰ نوزاد در کشور به دنیا می‌آیند که نیازهای ویژه دارند. همچنین ۱۵ هزار بیمار کلیوی نیز در ونزوئلا هستند که نیاز به دیالیز دارند و قطع شدن برق جان همه آنها را به خطر انداخته است
خودروهای لوکس در نمایشگاه خودروی ژنو
نمایشگاه بین المللی خودرو ژنو یک نمایش سالانه خودرو است که در ماه مارس در شهر سوئیس ژنو برگزار می شود، اولین بار در سال 1905 این نمایشگاه برگزار شد، این نمایشگاه تقریبا تمام مدل های اصلی موتورهای احتراق داخلی در تاریخ خودرو، همراه با ماشین های بنزینی و بخار از آغاز قرن را میزبانی کرده است.
هدیه 17 دلاری رئیس جمهور ترکمنستان به همه زنان کشورش
این روز، روز بزرگِ برپایی جشن‌هایی برای زنان در کل جهان است. بسته به مناطق مختلف، تمرکز جشن روی بزرگداشت، قدردانی، و تقدیر از زنان برای دستاوردهای بزرگ آنها در امورزندگی است
روسیه، در مشکل گوشت به ایران کمک می کند
مقامات این استان روسیه (قالموقستان) قصد دارند تا افزایش ظرفیت صادرات محصولات کشاورزی و حیوانی را گسترش دهند. آنها قصد دارند تا تولید این محصولات را برای عرضه به ایران گسترش دهند. افزایش عملکرد صادرات منطقه به عنوان بخشی از فرمان ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای افزایش صادرات مجتمع صنایع غذایی و کشاورزی می باشد.
سوپها و شیکها و روند معکوس دیابت نوع دوم
به گزارش اسپوتنیک در سال 2017، در تحقیقی که در آن 298 بیمار دیابتی شرکت کردند، نشان داده شد که 46٪ از افرادی که به مدت سه تا پنج ماه یک رژیم غذایی کم کالری را با یک رژیم غذایی جایگزین کرده بودند، حتی با گذشت یکسال این افراد نیازی به استفاده از دارو نداشته و در حال بهبودی بودند.
برنی سندرز باعث فروپاشی امپراتوری آمریکا می شود؟
اما سندرز قصد دارد یک رویکرد اینترناسیونالیستی جدید چپ‌گرایانه نیز به راه بیندازد. او طی یکی از سخنرانی‌های خود خواستار تشکیل یک جنبش بین‌المللی برای «تحقق مردم‌سالاری، برابری، عدالت اقتصادی، اجتماعی، نژادی و زیست‌محیطی» در تقابل با رویکرد جهان به سوی اقتدارگرایی، الیگارشی و فساد حاکمیتی شد. چنانکه بینارت اشاره کرده، سندرز به همین دلیل منتقد سرسخت رفتار خصمانه آمریکا طی جنگ سرد در آمریکای لاتین، و سیاست‌های این کشور در قبال ایران، جنوب‌شرقی آسیا و رفتار اسراییل با فلسطینیان در نوار غزه و کرانه باختری است.
حجت الاسلام رئیسی درمنصب ریاست قوه قضائیه
گسترش عدل و احیاء حقوق عامه و آزادیهای مشروع و نظارت بر اِعمال قانون را که در شمار هدفهای قوه قضائیه در قانون اساسی است در رأس برنامه‌ها قرار دهید. این موجب اعتماد مردم و دلگرمی آنان به قوه قضائیه در حوادث و منازعات خواهد شد.
عکس های فرید اسلامی در کتاب تبریز
فرید اسلامی اخیرا کتاب تبریز پایتخت گردشگری 2018 را با طراحی لیدا فریمان منتشر کرده است ،این کتاب در صد صفحه رنگی گلاسه شامل صد تصویر رنگی از تبریز امروز و حدود 20 تصویر از تبریز قدیم. و به سه زبان انگلیسی و فارسی و تركي استانبولی به معرفی مناطق گردشگری و تاریخی تبریز پرداخته است.
گاری شتری در هندوستان
وقتی که گاری با شتر کشیده می شود!
طرح روي جلد نشريه اكسپرس فرانسه
كشتي صنعت اروپا در برابر چين و آمريكا در حال غرق شدن. برونو لومر وزير اقتصاد و دارايي فرانسه نيز در گفتگوي اختصاصي با اين نشريه هشدار داده است كه حاكميت سياسي اروپا در گرو حاكميتش در حوزه فناوري است.