خوشنویسی دیباچه گلستان
هرگاه که یکی از بندگان گنه کار پریشان روزگار دست انابت به امید اجابت به درگاه حق جل وعلا بردارد ایزد تعالی در وی نظر نکند، بازش بخواند باز اعراض کند، بازش به تضرع و زاری بخواند، حق سبحانه وتعالی فرماید: یا ملائکتی قد استحییت من عبدی ولیس له غیری فقد غفرت له، دعوتش را اجابت کردم و حاجتش را برآوردم که از بسیاری دعا و زاری بنده همی شرم دارم.
پروپاگاندای جنگ جهانی دوم با شاهنامه در ایران
با برگزاری نمایشگاه ، "پروپاگاندا ؛ قدرت و باوراندن" شامل بخش های نمایشگاهی مختلف مربوط به مطالعات آسیایی و افریقایی در کتابخانه بریتانیا ، مجموعه ای از کارت پستال هایی نیز در این موضوع انتشار یافته بودند که بخش مربوط به جنگ جهانی دوم و ایران آن براساس " شاهنامه " فردوسی تصویر گردیده بود.
خود کرده را تدبير نيست
به نظر شما جناب آقاي رئيس‌جمهور آيا دلال‌ها بدون آنکه در بدنه دولت عناصري براي همدستي داشته باشند مي‌توانند چنين خيانت‌هائي بکنند؟ آيا مي‌شود به نام خصوصي‌سازي، نيشکر هفته تپه، هپکو اراک، ماشين سازي تبريز، کشت و صنعت مغان و... را به ثمن بخس بفروشند؟!
برف و گنجشک
گنجشک ها سردشان است و بدنبال غذا درزیر برف می گردند؛ می توان با کمی نان خشک به آنها کمک کرد.
جوانه زدن نخستین گیاه روی ماه
دانه کتان نخستین گیاه روی قسمت تاریک ماه جوانه زد و سازمان فضایی چین تصاویری از آن منتشر کرده است.
شکست طرح برگزیت در پارلمان بریتانیا
اعضای پارلمان بریتانیا در این رای‌گیری طرحی را رد کردند که شرایط خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در روز ۲۹ مارس را تشریح می‌کرد. این بزرگترین شکست در تاریخ رای‌گیری پارلمانی برای یک دولت حاکم به حساب می‌آید، به طوری که ۱۱۸ نفر از اعضای حزب محافظه‌کار هم به آن رای منفی داده‌اند.
راننده محور شدن بیمه شخص ثالث
طبق قانون برنامه ششم توسعه و با توجه به پرخطر و کم خطر بودن راننده، ­ از سال آینده بیمه شخص ثالث به جای خودرو به راننده ­تعلق خواهد گرفت.
تاثیر منفی نور شهرها
در شهرهای بزرگی به دلیل نورپردازی‌های غلط شهری، میزان نور در اتاق خواب‌ها در شب به حدی بالاست که نه تنها اجسام داخل اتاق دیده می‌شوند بلکه گاه رنگ‌ها نیز قابل تشخیص هستند و این آغاز یک نابسامانی روانی و جسمی در شهر است.
قانون خیار صاف!
قانون خیار صاف یکی از کلیشه‌ها و مثال ها برای بوروکراسی پیچیده و گاها غیر ضروری اتحادیه اروپاست.، اتحادیه اروپا قبلا قانونی تصویب کرده بود که طبق آن در فروشگاه ها سبزیجات یا میوه های عرضه شده مانند خیار باید صاف و یکدست باشند
به بهانه دادگاه اخلال گران اقتصادی
علی بخشایش فرزند روح الله به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۶ فقره خیانت در امانت، پرویز کاظمی فرزند درویش به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۱ فقره خیانت در امانت و محمدرضا توسلی فرزند غلامرضا به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۰ فقره خیانت در امانت پای میز محاکمه قرار دارند.
دریافت رشوه از رضا ضراب
کاسادو پیش از این متهم شده بود که برای رساندن مواد غیرقانونی شامل مشروبات الکی، تلفن‌های همراه، مواد غذایی، ویتامین ث و داروی ضد درد بدون نسخه به رضا ضراب از وکیل وی رشوه دریافت کرده است.
۶ اصل در نقاشی چینی از منظر زای هی
طنین روح یا معنویت، شیوه‌ی استخوان‌بندی، تناسب اثر با شیء مورد نقاشی، دقت در تناسب میان رنگ، توجه کافی به طبقه‌بندی و طرح‌ریزی و چیدمان اجزاء نسخه‌ برداری از مدل‌ها
زخمی های لقمه نان
دو کودک برای امرارمعاش به فروش گل مشغولند ، مردی با بازداشت آنان شرط رهایی شان را خوردن گل ها و حتی پلاستیک گل ها می کند . او بیمارگونه و خود قهرمان پندارانه از کودکان فیلم می گیرد و سپس در شبکه های اجتماعی منتشر می کند و ماجرا فاش می شود. وجدان عمومی تحریک می گردد؛ شهردارعذرخواهی می کند، اما یک جوری می گوید ، خاطی از کارکنان پیمانکار شهرداری بود ، نه از کارکنان شهرداری کرمان! و او اخراج شده است.
تبدیل خورشید به بلور
ستارگانی شبیه خورشید در پایان زندگی خود مبدل به غول های سرخ خواهند شد. پس از میلیاردها سال، خورشید آنقدر بزرگ خواهد شد که شکل ظاهر آن مثل مریخ خواهد شد. سپس این ستاره مبدل به ستاره تازه ای خواهد شد- پوشش خارجی آن در فضا حل خواهد شد و هسته آن مبدل به کوتوله سفید خواهد شد.
آیا دورف به کار مسنجر تلگرام پایان خواهد داد؟
با استناد به سند منتشره از سوی دفتر ثبت اشخاص حقوقی در بریتانیا، پاول دورف انحلال Telegram Messenger LLP را اعلام نمود که در فهرست سرویس فدرال نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و ارتباطات جمعی وارد شده بود.
جلیقه زردها و نشریه فرانسوی
تیتر جلد نشریه لوپوئن: کِی تمام می شود! فرانسه روی آتشفشان
گول یازی بورسا زیر برف رفت
قریه «گول یازی» یا همان شهر نیلوفر بورسا، که با قدمت بیش از 2600 سال در بین زیباترین روستاهای اروپا قرار دارد، پس از بارش برف توجه گردشگران را به خود جلب کرده است. گوزل‌یازی توسط اتحادیه آژانس های ژاپن یکی از 30 روستای زیبای اروپا معرفی شده و از آن به عنوان ونیز کوچک نیز یاد می شود.
مهندس تقی توکلی، پدر صنعت و صنعتگران
وقتی به تبریز بازگشت، دفترش محل دیدار او با صنعتگرانی شد که همه او را استاد و پدر معنوی شان می دانستند. او یک قهرمان برای مردمی محسوب می گردید که کار کردن ، آفریدن و زندگی شرافتمندانه و یادگیری چگونگی داشتن سایه استوار برای همراهان به عنوان مدیر را مدیونش بودند.
مهندس تقی توکلی درگذشت
مهندس تقی توکلی را می توان اندیشمند صنعتگری دانست که توانست شهر تبریز را به قطب صنعت کشور تبدیل کند؛ آرمان های وی برای سال ها توسعه بود و او در بخش دولتی با خلاقیت و ایده پردازی آرمان های صنعتی شدن را با آموزش و انتقال صحیح تکنولوژی جستجو می کرد، وی برای رشد دادن کارخانه و جامعه نیاز خود را برای مالک شدن آن نشان نداد و خدماتش به عنوان یک میراث ملی باقی ماند.
قهرمان بوکس ، قهرمان جلیقه زردها
کریستوفر دتینجر قهرمان پیشین بوکس فرانسوی در دفاع از یک زن در جریان حمله پلیس به مقابله با آنان پرداخت . او پس از شناسایی توسط پلیس بازداشت شده است .
عصر تحیر در مد روز
افزایش شمار پناهجویان در سال ۲۰۱۸
کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در روز یکشنبه ۱۶ دی (۶ ژانویه) گزارش داد که از پایان دسامبر سال ۲۰۱۷ تا اواسط سال ۲۰۱۸ شمار پناهجویان با افزایش ۳۰۰ هزار نفری به ۶۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سراسر جهان رسیده است.
تصاویری از پلنگ برفی در منطقه اویغورها
در منطقه خود مختار اویغورهای سین‌کیانگ در چین دوربین های مادون قرمز توانستند از پلنگ برفی فیلمبرداری کنند.
کناره گیری پادشاه مالزی از سلطنت
شاه مالزی که داماد روس ها شده بود از قدرت کنارگیری کرد،وی در هفته گذشته در مسکو با اکسانا وایویدینا در مراسمی ازدواج کرد