ترامپ در کاریکاتورهای امروز!
رسانه های غربی دید مثبتی در مورد ملاقات ترامپ و پوتین نداشتند،با این دیدگاه ملاقات پوتین و ترامپ مورد حمله آنان واقع شد ، همزمان 12 جاسوس روسی متهم به دسترسی به اسناد دمکرات ها در انتخابات گردیدند.
دستورقاضی برای توقف جداسازی والدین از کودکان
قاضی فدرال ایالات متحده فرمان داد: دولت امریکا باید جدا کردن والدین از کودکان را متوقف کند و در طرف 30 روز خانواده ها را مجددا کنار هم جمع کند.
پسرآب فروش!
تنها امید است که برای او کمک می کند تا به راه بیافتد ، بلکه هزینه مدرسه و کمک به معاش خانواده اش را با فروختن آب به مغازه دارانی تامین کند که در یخچال های مغازه شان آب و لیوان دارند! ژن او از نوع غیرت و سربلندی دیده می شود!
گیاه خانگی حساس، حس لطافت زندگی !
با لمس و یا شوک ، گیاه خود را جمع می کند و شبانگاه با جمع و جور کردن برگ هایش به خواب می رود ؛ مانند آنکه می خواهد از خود دفاع کند و بعد از احساس امنیت دوباره برگ هایش را باز می کند !
کریم آباد هونزا
هونزا منطقه‌ای در هیمالیا است که مردمش به داشتن طول عمر زیاد شهرت دارند. محققان معتقدند که راز طول عمر مردمان این منطقه زردآلو است.
حمله نارنجکی در اتیوپی به مراسم سخنرانی نخست وزیر!
نخست وزیر جدید اتیوپی، ابی احمد، از یک حمله نارنجکی در یک مراسم سخنرانی در پایتخت جان سالم بدر برد . این حمله انفجاری یک نفر را کشت و 154 نفر دیگر را زخمی کرد
اردوغان از رقیب خود جلوتر است!+ ویدئو
انتظار می رود نتایج انتخابات در دور اول مشخص گردد ، اما اینچه رقابت پرقدرتی را از خود در مبارزه نشان داد!
درخت انبه پلاستیکی شهرداری تبریز
وجود یک درخت انبه پلاستیکی در ساختمان شهرداری تبریز، نمادی ازعلاقه به طبیعت سبز و بی نیاز از آبیاری است!
یک سازمان بی تجربه و هزاران کودک !
کودکانی که براساس سیاست های جداسازی والدین مهاجراز آنان جدا شده اند؛ اکنون توسط سازمانی نگهداری می شوند که هیچ آمادگی پذیرش و نگهداری آنان را ندارد.اکنون بحران اخلاق در جامعه مورد بحث قرار گرفته است و موافقین این طرح نیز توان و امکان دفاع از آن را در شرایط فعلی از دست داده اند
آرپا دره سی و انسان بی مسئولیت!
می شد نشان داد که انسان های باشعور به سادگی می توانند زیبایی را در یابند و از سادگی های طبیعت با هزینه کم زمان و ریال بهره برند ! راستی چه کسانی برای مردم شهر این فرصت ها را خواهند آافرید زمانی که مسئولان این کارها در گیر روزمرگی ها حفظ صندلی و جایگاه هستند.
عید فطر با قطار رایگان و بدون بلیط
مردم می خواهند روز عید فطر را در خانه های خود و نزد فامیل باشند و برای این منظور 8 میلیون نفر دو روز مانده به عید فطر به سمت خانه های خود از داکا راه می افتند !و بهترین روش در این شلوغی استفاده از قطار است.
رویای رنگی در نقاشی های تبریز
نمایشگاه نقاشی های ابرنگ رویایی جبار نظری زنوز و جمعی از هنرمندان جوان همراه با او ، در مجتمع فرهنگی هنری29 بهمن گشایش یافت. در این نمایشگاه بیش از 70 اثر ابرنگ از طبیعت ، تبریز و زندگی توسط هنرمندان به نمایش درامده است.
امریتا شرگیل؛ نقاش پیشرو هندی!
یونسکو در سال 2013 سالگرد تولدش را در 100 سالگی، سال بین المللی امریتا شر گیل نامید. وی در 18 سالگی و در سال 1931 به مادرش نوشت :من نقاشی های بسیار خوبی را کار کرده ام ؛ همه از رشد فوق العاده کار من می گویند ! حتی آن شخص که نظر او برای من بسیار مهم تراست! یعنی خودم!
علت مرگ و میر ایرانی ها در 30 استان
میانگین سنی مردان فوت شده بیش از 62 سال و برای زنان حدود 67 سال است که این الگو تقریبا در سراسر کشور یکسان است. همچنین بیماری‌های قلبی و عروقی بیشترین علت مرگ و میر ایرانیان است
خروج دورست از ایران
شرکت بایرنی که چند ماه پیش قرارداد فروش پنج میلیون یورو ماشین آلات به ایران را منعقد کرده بود. به دلیل حفظ روابط تجاری خود با امریکا و عدم رویارویی با تحریم های احتمالی قراردادهای خود با ایران را فسخ کرد.
سرعت کاهش جمعیت اوکراین
میزان مرگ و میر دو برابر بیش از میزان تولد بود: تنها 54 نوزاد در هر 100 زایمان وجود داشت. از 1 ماه مه سال جاری، کل جمعیت اوکراین 42.3 میلیون نفر بوده است.
ایجاد اولین شهر بیت کوینی جهان در اسلوونی
استفاده از این سامانه در نهایت می‌تواند این شهر را به یک شهر بیت کوینی واقعی بدل سازد. استارتاپ الیگما این مجموعه فروشگاهی را «یک اکوسیستم کسب‌وکار و فروشگاهی مبتنی بر جدیدترین راه‌حل‌های فناورانه از جمله بلاک چین، هوش مصنوعی و نیز ارزهای دیجیتال» توصیف می‌کند
بدون فرزندم ، هرگز!
"من نمی توانم بدون پسرم بمانم " این گفته السا اورتیز از گواتمالا است که از ایالات متحده اخراج شده است واکنون در روستایی در نزدیکی گواتمالا سیتی کنار پدرش زندگی می کند. مشکل جداسازی خانواده های مهاجر در ایالات متحده ادامه دارد و پر از مشکل جلو می رود، بعضی از والدین بدون فرزندانشان بیرون رانده می شوند.
شطرنج بازها!
آنها در شطرنج غرق شده اند، دنیای بازی دو مرد ثروتمند، طوری که حتی از داخل خانه خود بی خبر مانده اند وقتی آن دو بی خبر از دنیای اطراف خود مشغول بازی هستند ؛ سربازان انگلیسی دولت را در منطقه ساقط و حکومت استعماری را برای منافع کمپانی هند شرقی برپا می دارند. و ان دو باز به شطرنج ادامه می دهند! داستان فیلم با این جمله به پایان می رساند که باید عصر در تاریکی به خانه برگردند و شطرنج باز می گوید ما هر دو به تاریکی نیاز داریم تا چهره هایمان را در آن پنهان کنیم.
تورکانا انسان نمادین طبیعت !
ریشه تورکانا از منطقه کرامجونگ شمال شرقی اوگاندا به وجود آمده است. بر اساس افسانه های شفاهی آنها در حالی که یک گاو را دنبال می کردند وارد کنیا شدند. تاریخ نشان می دهد که بر خلاف بسیاری از قبایل دیگر، آنها تحت تاثیر استعمار قرار نگرفتند، زیرا در سرزمین های خشک و بایر که در آن ساکن بودند، ارزش کمی دیده می شد.
خطبه‌های نماز عید فطرتهران
مسئله‌ی مبارزه‌ی با فساد به‌صورت جدّی بایستی دنبال بشود؛ همین‌طور مبارزه‌ی با اسراف. جوانانی که در بخشهای تولیدی و سازندگی فعّالند -که بحمدالله این در کشور بسیار گسترش پیدا کرده است که جوانانی در کارهای تولیدی فعّالند، دارند کار میکنند، تلاش میکنند، فراورده‌های مفیدی دارند- اینها بایستی تشویق بشوند.
سقوط از بلندی زندگی ، در محیط های ناامن کارگاه ها!
سانحه تنها یک خسران مادی ساده نیست. اما نگاه جامعه ما بیشتر بر روی دیه و تامین مادی خسارات متمرکز شده و آن هم نیز چندان در حد پذیرفتی نبوده و نیست ! خسران زندگی یک انسان ؛ نتایج دردناکی بر روی زندگی اطرافیان و اجتماع دارد! اما آنچه که به چشم می خورد عدم حساسیت یر نظارت و کنترل ایمنی در محیط های کار است .
فطر بایرامیز موبارک!
درختان بائوباب باستانی در خطر انقراض!
از گذشته های دور بائوباب چاپمن به عنوان نقطه عطفی برای مسافران و کاشفان، از جمله دیوید لاییستون بوده است. حفره درون تنه های آن با دور بیرونی بیش از 25 متر به نظر می رسد بااوباب به عنوان یکی از اولین نشانه های قاره افریقا بوده است. بوتسوانا این درخت را به عنوان یک یادمان ملی در نظر گرفت و آن را به عنوان یک جاذبه دیدنی معرفی کرد.