پارک اصفهان در شهر سنت‌پترزبورگ
سفیر ایران در روسیه و کنستانتین سیروف، شهردار یکی از مناطق سنت‌پترزبورگ، ضمن بازدید از فضای سبزی با مساحت 2 هکتار در منطقه فرونزنسکی این شهر که به زودی پارکی با نام اصفهان در آن افتتاح می شود، آن را گلکاری کردند.
کتابخانه ای که فضای شهری شد
شرکت نومورا با هدف تقویت هویت شهری کی کوچی ژاپن و جذب جمعیت جوان اقدام به طراحی کتابخانه عمومی آن کرده است.شرکت نومورا با هدف تقویت هویت شهری کی کوچی ژاپن و جذب جمعیت جوان اقدام به طراحی کتابخانه عمومی آن کرده است. طراحی کتابخانه درخشان کازانوبو ناکامورا زندگی ساکنان کی کوچی را تغییر داد - این امر موجب عشق به خواندن، عشق به کتابخانه ها شد، اما مهمتر از همه، عشق به شهر شده است.
ضربت خوردن امیر المومنین علی (ع)
فرا رسیدن شب‌های قدر و ایام ضربت خوردن و شهادت مولای متقیان حضرت امیرالمومنین علی(ع) را تسلیت عرض می‌کنیم.
کناره گیری ترزا می
اکنون برای من روشن شده که منافع بریتانیا با یک نخست وزیر تازه بهتر تامین می شود. من امروز اعلام می‌کنم که جمعه هفتم ژوئن از رهبری حزب محافظه‌کار استعفا می‌دهم. من با ریاست حزب به توافق رسیده‌ام که روند انتخاب رهبر جدید از هفته آینده آغاز شود.
ائینالی ائل داغی
شهریمین منلیگی ای آلنی آچیق ائینالی داغیم! سویله " عاشیقلر" یوین اودلو دیلیندن باش اوجا شانلی ائلیندن تاریخین چنلی بئلیندن بو بویوک ائللر اوچون قلب ده آئینه لرین وار توپلاییب تجربه تاریخ بویو گنجینه لرین وار
گلی از عینالی
عینالی کوه سرخ پس کرانه شمالی تبریز است ، کافی است در آن بنگری و دنبال گل های زیبایش باشی که اندازه های بسیار کوچک دارند، اما زیبایی های خبره کننده آنها غنی بودن کوهستان را برایت نشان خواهد داد.
خرمشهر؛ خونین شهر آزاد گشت!
مجلس چگونه می‌تواند موجب کارایی قوه مجریه در بخشهای مختلف اقتصادی شود؟
در پی تشدید نابسامانی‌های اقتصادی سوال مردم از نمایندگان مجلس این است که چرا دخالتی برای حل مشکلات و چالش‌های پی‌درپی کشور نمی‌کنند. پاسخ بنده این است که قوه مقننه زمانی می‌تواند در جلسات مدیران اجرایی شرکت کند و تصمیمات و طرح‌های این جلسات را پیگیری و اجرا کند که شیوه انتخاب رییس جمهور در قانون اساسی تغییر کند براساس نظام پارلمانی انجام شود وگرنه براساس قانون اساسی فعلی، رییس‌جمهور توسط مردم انتخاب می‌شود و اصل تفکیک قوا ساری و جاری است.
زندگی چمدانی ارمنستان
همچنانکه اقتصاد ارمنستان در تلاطم است. مردم این کشور نیز در تقلا هستند. بیش از یک سوم جمعیت کشور زیر خط فقر زندگی می کنند و قیمت کالاهای عمومی نامتعادل است. صدها هزار ارمنی به کشورهای همسایه و دور دست ها مهاجرت کرده اند و اگرچه مرز با ترکیه از سال 1993 بسته شده است، اما بسیاری از مردم همچنان خود را به ترکیه می رسانند. ترکیه برای آنان به خانه نزدیک است و برای آنان که نمی توانند دوری خانه را تحمل کنند بسیار مناسب می باشد.
طنز شیرین در دیواره فنجان چای
عروسک را با چای سبزی یا چای و یا چای کیسه ای پر می کنند و عروسک در حال استراحت و لم دادن به دیواره لیوان چای را آماده می کند
آزار و اذیت کارکنان در مک دونالد
جنبش MeToo در مک دونالد نیز وارد شده است ، انجمن و صندوق دفاع قانونی سال گذشته برای این شرکت تشکیل شده تا جنبش MeToo را فراتر از هالیوود گسترش دهد
آیا هوآوی می تواند بدون تراشه های آمریکایی زنده بماند؟
سال گذشته، چین بیش از 300 میلیارد دلار چیپ های کامپیوتری، ستون فقرات تمام محصولات دیجیتال خود را از خارج وارد کرده است. بنیانگذار و مدیر اجرایی این شرکت به رسانه های چینی گفت که در "زمان های صلح آمیز"، نیمی از چیپ های شرکت هوآوی از شرکت های آمریکایی آمده است.
تایلند تا نروژ با دوچرخه از راه تبریز
مرد تایلندی خود را مرتاض می نامد، موهایش بلندش را بافته و از تایلند تا نروژ را رکاب خواهد زد ؛ 3 ماه در ایران بوده است .تصمیم دارد در مسیر خود سری هم به ایروان بزند و سپس راه اروپا را در پیش می گیرد Nirantra Phramthona اسم اوست که تلفظش برای ما بسیار سخت است.
گلی از عینالی
عینالی کوه سرخ پس کرانه شمالی تبریز است ، کافی است در آن بنگری و دنبال گل های زیبایش باشی که اندازه های بسیار کوچک دارند، اما زیبایی های خبره کننده آنها غنی بودن کوهستان را برایت نشان خواهد داد.
حزب حاکم استرالیا در انتخابات پارلمان فدرال پیروز شد
بنا به پیش‌بینی شبکه تلویزیونی ABC، دولت در دست ائتلاف راست میانه از حزب لیبرال به رهبری نخست‌وزیر موریسون و حزب ملی باقی خواهد ماند. این ائتلاف محافظه‌کار از سال ۲۰۱۳ رأس کار است. این در حالی است که بنا بر نظرسنجی‌ها، حزب کارگر پیروز قطعی رقابت‌ها بود.
سرریز اشرافیت از مدیریت به کف خیابان
جواب سر بالا را هیچ کس نمی‌پسندد. عادی‌سازی قصور و تقصیر و تخلف، به جای شرمندگی عذرخواهی، مردم را منزجر می‌کند. پس با توجه به موارد فوق، نابهنجاري در حوزه اجتماع و تجاوز از حدّ و حقوق و قانون در امور سياسي در جامعه نتيجه طبيعي روحیه‌اشرافی و زندگی‌اشرافیت زده مسئولان است که سرریز آن به کف خیابان ریخته و نوکسیه‌های تازه به دوران رسیده هم به تأسی از مدیران‌اشرافی نه تنها هیچ ابائی از تعدی به قانون ندارند، بلکه بهنگام آسیب رساندن به جان و مال مردم هم با پررویی پاسخگوی عملکرد خود نیستند. همه اینها به‌دلیل عدم توجه به هشدارهای متعدد و جدی رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره گسترش‌اشرافی‌گری است که امروز جامعه را با عوارض سخت و دردناکی مواجه کرده است. این تفاوت و فاصله طبقاتی مردم را رنج داده و آنان را ناامید و بدبین می‌سازد، طبیعی است که در چنین موقعیتی که روحیه‌اشرافی‌گری از قله جامعه به بدنه سرریز می‌کند و یک رقابت نامشروع در مانور تجمل روی می‌دهد مردمی که توان انطباق خود با این رقابت را نمی‌یابند و ندارند، حس ناکامی و خشم خواهند داشت.
موسیقی قرن 21 ، او فورتونا، کارمینا بورانا
کارمینا بورانای کارل اروف احتمالا از برجسته ترین آثار قرن بیست و یکم است که بارها اجرا و توسط میلیون ها نفر شنیده شده است. نام کارمینا ریشه ی لاتین دارد- به معنی "آهنگ" است، در حالی که بورانا نام صومعه ای در بایرن است.
راجع به زبان فارسی نگرانم نگذارید زبان فارسی فرسوده و ویران شود
در شعرهایتان از زیبایی‌های رفتار ملت ایران تمجید کنید. ملت ما رفتار زیبا دارد؛ رفتار ملت ما در قضیه سیل شمال و جنوب بسیار زیبا بود. آنها که مطلع هستند میدانند که چه شکوه و حماسه‌ی زیبایی مردم آفریدند. وقتی اینها را در شعر می‌آورید، شعر شما میشود پرچم هویت.
فرانسه کشور نمایندگان
کاهش سی درصدی تعداد نمایندگان پارلمان فرانسه از اهداف امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه است. در حال حاضر، مردم فرانسه حدود 510 هزار نماینده دارند که 503 هزار نفر از آنها نمایندگان شوراهای شهرداریها هستند و بیش از 4000 نفر در شوراهای دپارتمانها، حدود هزار نفر در شوراهای منطقه ای و سرزمینی و کمتر از هزار نفر در مجالس سنا و ملی حضور دارند. به این ترتیب، به ازای هر 132 نفر از مردم فرانسه، یک نماینده در این کشور وجود دارد. این رقم برای اتریش یک نماینده به ازای هر 209 نفر، برای سوئد یک نماینده به ازای هر 256 نفر، برای آلمان یک نماینده به ازای هر 529 نفر و برای انگلیس یک نماینده به ازای هر 2603 نفر است.
گلی از عینالی
عینالی کوه سرخ پس کرانه شمالی تبریز است ، کافی است در آن بنگری و دنبال گل های زیبایش باشی که اندازه های بسیار کوچک دارند، اما زیبایی های خبره کننده آنها غنی بودن کوهستان را برایت نشان خواهد داد.
شوق خرید از خارج در مقابل تامین از داخل
خریدهای خارجی صحبت از پورسانت، حقِ مأموریت برای سفرهای متعدد خارجی حتی برای خریدهای کوچک است. به طور کلی در این خریدها مزایا و امتیازات ویژه برای عده‌ای خاص است. مدیران ارشد دستگاههای مدنظر نیز حساسیت، اشراف، مدیریت، جهت‌گیری و همسو شدن مناسب برای اصلاح این وضعیت را ندارند.
گلی از عینالی
عینالی کوه سرخ پس کرانه شمالی تبریز است ، کافی است در آن بنگری و دنبال گل های زیبایش باشی که اندازه های بسیار کوچک دارند، اما زیبایی های خبره کننده آنها غنی بودن کوهستان را برایت نشان خواهد داد.
غذای ماه
روستای کوربولاغ
روستا همچنان زیباست ، آرامش ، سهولت ارتباط انسانی ، زندگی با طبیعت و هوای پاک همچنان در آن جاری است