استفاده بیش از ۲۷ هزار دانشجو از کمک‌هزینه‌های تحصیلی
گزارش اداره آمار فدرال درباره کمک‌هزینه‌های تحصیلی در آلمان نشان می‌دهد؛ در سال گذشته، ۲۷۵۰۰ دانشجو از کمک‌هزینه‌های تحصیلی در این کشور استفاده کرده‌اند که این رقم نسبت به سال ۲۰۱۷، ۵ درصد افزایش داشته است. کمک‌هزینه‌های تحصیلی آلمان از سال ۲۰۱۱، در اختیار دانشجویانی قرار می‌گیرد که بتوانند دستاورد قابل‌توجهی در حوزه تحصیلی خود کسب کنند. تعداد دانشجویانی که این کمک‌هزینه را دریافت می‌کنند، هر سال افزایش می‌یابد.
ویروسی به نام تهرانی به جان گیلان افتاده و همه جا را می خرند
دادستان لاهیجان در سخنان دردمندانه خود درهمایش حفظ بیت المال استان گیلان در لاهیجان در باره مشکلات زمین خواری و ساخت وسازهای غیرمجاز درگردنه حیران در آستارا ، تالش، رشت و لاهیجان به افشاگری پرداخت و خواستار چاره اندیشی در این زمینه شد. رضارحمانی با نشان دادن تصاویری در این همایش به عنوان مدعی العموم از ساختمان مجلل یک نماینده مجلس وساخت استخر شنای اشرافی وی تا ساختمان سازی در سواحل دریا و ساخت ویلا در اراضی کشاورزی از سوی آقازاده ها، هدیه پنج هزار متر مربع زمین به بنیاد مسکن گیلان در قبال دادن مجوز بدون کاربری به یکی فرد صاحب نفوذ اشاره کرد.
دستگیری مدیر مالی وزارت نفت در حین فرار از کشور
مدیر مالی وزارت نفت ایران که 25 میلیون دلار از حساب این وزارتخانه را خارج و به حساب یک صراف واریز کرده بود و قصد داشت از کشور فرار کند، حین خروج از ایران دستگیر شد.
سازمان ملل در راه رسیدن به نقش آمریت به قتل بن سلمان
یک پژوهشگر مستقل که برای سازمان ملل متحد کار می کند اعلام کرده است که "شواهد معتبر" وجود دارد که ممکن است دخالت شاهزاده سعودی محمد بن سلمان در قتل سال 2018 جمال قاشقچی نویسنده واشنگتن پست را اثبات کند.
موسیقی برای ویلن و گیتار
نیکولو پاگانینی نه تنها یک نوازنده چیره دست ویلن به شمار می رفت بلکه او یک آهنگساز توانمند نیز بود، نیکولو پاگانینی . در واقع، او مردی از دو نیمه بود: توانمندی اجرای کامل که سالن های کنسرت را با خلق و خوی بی نظیری شگفت زده می کرد و موسیقی دان متفکری که موسیقی را خلق می ساخت.
مرمت و بازسازی جداره تاریخی
هر روز در چوبی بیشتر خود را نمایان تر می سازد ، مرد با حوصله در حال کار برای مرمت درقدیمی و زیبای یکی از ساختمان های شهر است
آذربایجان نشریه آزادیخواهی پس از فروپاشی استبداد
انقلاب مشروطه پس ز کش و قوس های فراوان در سال 1324 هجری قمری به اختناق دربار قاجار و استبداد ضربه قاطعی وارد ساخت و فضایی ایجاد کرد که روشنفکران دست به قلم برده و بی پروا و بی اعتنا بدون سانسور مسائل و مشکلات مملکت را مطرح ساخته و به روشنگری و آگاه سازی مردم پرداختند. یکی از این نشریات روزنامه طنز پرداز و مصور آذربایجان بود که اولین شماره آن ظاهرا در اواخر سال 1324 هجری قمری آماده ولی در 6 محرم 1325 هجری قمری چاپ و در تبریز انتشار یافت.
خلاقیت و نوآوری در نمایشگاه هنرهای اسلامی و صنایع دستی
دانشگاه هنر اسلامی تبریز تنها دانشگاه تخصصی هنر در دنیاست که دارای رویکرد مطالعاتی و همچنین عمل گرایانه را دارد. در نمایشگاه خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی؛ دستباف ها ، سفال ، فلز ، قلم زنی ، ملیله و زیورآلات صنعتی به نمایش در می آیند. که فرصتی بزرگ برای شناخت فرهنگ از دیگر کشورهاست. در بخش رقابتی هنرمندان منتخب آثار نیمه تمام خود را ارائه می کنند و با دقت در مهارت آنها ، این آثار تکمیل می گردد. که بعد از مشخص شدن برنده ها ضمن تقدیر با جایزه نقدی، آثار منتخب در مالکیت نمایشگاه در می آیند که می تواند به عنوان گنجینه ای محسوب گردد که بعد از برگزاری هر نمایشگاه در اختیار شهر تبریز قرار می گیرد، از سال های گذشته 200 اثر نفیس در تکنیک ها و رشته های مختلف از 51 کشور اسلامی جهان توسط دانشگاه هنر اسلامی جمع آوری گردیده است.
روز جهانی حمام
۱۴ ژوئن روز جهانی حمام است. این روز به یاد دانشمند و ریاضیدان یونانی ارشمیدس نام‌گذاری شده که درچنین روزی در حمام «اندازه‌گیری حجم اجسام» را کشف کرد.
پدری که برای نجات فرزندانش رفت
تصویر پدر فداکار سردشتی محمد خضری فرزند عبدالباقی کارمند بازنشسته شهرداری سردشت, نماد پدر فداکاری است که عصر امروز بعد از نجات دو کودک خود از غرق شدن در رودخانه مهاباد به علت مرگ مغزی درگذشت.
نویسنده عمانی برنده جایزه من بوکر
داستان اجرام آسمانی (Celestial Bodies) داستان خاطرات سه خواهر سالخورده است در مورد روابط خانوادگی و سرنوشت‌ها در عمان که با تاریخ پسااستعماری این کشور پیوند خورده است. این کتاب همچنین به موضوع برده داری در عمان می پردازد که از سال 1970 غیرقانونی شد. آلخارتي در مصاحبه اي مستقيم گفت: "اين موضوع حساس و نوعي تابو است." "اما من فکر می کنم ادبیات بهترین پلت فرم برای بحث در مورد مسائل حساس است و بردگی به عمان منحصر نمی شود - این بخشی از تاریخ بشر است."
شینزو آبه کیست؟
آبه از یک خانواده سیاسی برجسته می آید و در سپتامبر 2006 در 52 سالگی، او جوانترین نخست وزیر پس از جنگ ژاپن شد که پس از جنگ جهانی دوم متولد شده است. آبه در تاریخ 12 سپتامبر 2007 به دلائل سلامتی از سمت خود استعفا داد.
رقص فلزات
فلز در رقص سخت و صلب دیده نمی شود ، نماد یک فولکلور است که با چیدمانی دیدنی به نمایش می پردازد
سفر تاریخی شینزو آبه در تهران برای کاهش تنش های ایران وامریکا + ویدئو
به گزارش یو اس تودی و پخش ویدئویی مبتنی بر کودتا و رویاهای تسلط امریکایی ها برایران،شینزو آبه با ماموریتی برای کاهش تنش بین ایران و ایالات متحده وارد تهران شد؛ او اولین نخست وزیر ژاپن است که پس از انقلاب اسلامی سال 1979 از ایران بازدید می کند. پرواز صبحگاهی شینزو آبه در روز چهارشنبه بعد از ظهر در فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران برزمین نشست.
بهشت گمشده سرخین فام تبریز
سُرخابْ یکی از محله‌های بزرگ و قدیمی شهر تبریز است. این محله در جوار کوه سرخاب یا همان عینالی قرار گرفته‌است. نادر میرزا در تاریخ و جغرافیای دارالسلطنه تبریز می‌نویسد: کوی و بستانی بزرگ است. به نام آن کوه (ی) خوانده‌اند که کوی به سفح آن است. این کوی مرتفع و مشرف بر همه شهر است. هوای این نیک وبه اعتدال است.
5 دقیقه با ... دانه های آب
او کارهای سریع و جادویی و کار با فرمت های بزرگ را دوست داشت، زبان های سوراخ شده و چشم بد گفته می شودنماد هایی هستند که در آن یک زبان سوراخ شده برای راندن هر گونه بد نظری با چشم های بد مطرح می گردند- و نمونه هایی از هر دو در دانه های آب ظاهر می شود.
پدیده ای در قطب جنوب ماه
داده های به دست آمده از ایستگاه ناسا نشان می دهد که در این ناحیه، برآمدگی به وزن 2.18 تریلیون کیلوگرم در زیر سطح، به عمق 300 کیلومتری از سطح ماه دیده می شود. به گفته ستاره شناسان، ممکن است این تغییر بر روی سطح ماه به علت باقی مانده برخورد سیارکی باشد که هنوز در گوشه ماه قرار دارد. احتمالا، یک شی آسمانی در حدود چهار میلیارد سال پیش در این ناحیه سقوط کرده است.
مابینِ نامؤفق و مستأصل
دست بالا این موقع تقریباً معلوم شد مأموریت وزیرخارجۀ آلمان در تهران هیچگونه نزدیکی را باعث نشده است. در یک گفتگوی دو ساعته هیچ طرفی کوتاه نیامد. ماس و همراهانش خواستار شدند ایران با وجود خروج آمریکا، به نفع خودش هم که شده، می باید درقرار داد بماند. اما ایران هشدار داد اروپایی ها باید تحریم های سخت آمریکا را جبران کنند تا تهران از نظر اقتصادی منتفع شود. ظریف هشدارداد حامیان "جنگ اقتصادی" علیه ایران نمی توانند انتظارداشته باشند " درامنیت بمانند."
ممنوعیت نابودسازی کالاهای لوکس فروش نرفته در فرانسه
شرکت‌های تولید کننده کالاهای لوکس هر ساله لباس‌ها و محصولات آرایشی نو بسیاری را برای تضمین میلیون‌ها یورو درآمدشان نابود می‌کنند. هدف آنها حمایت از مارک و همچنین جلوگیری از عرضه این محصولات با قیمت‌های پایین‌تر در بازار است. همچنین این شرکت‌ها نمی‌خواهند این محصولات را با قیمت پایین‌تر بفروشند تا پرستیژ شرکت از آسیب محفوظ بماند.
عظیم شاعریمیز فضولی
شرحِ صدرایله صحائف یازیلیر سینه‌سینه لیلةُالْقدره چاتیر مصحفِ نازل دوغولور
قارچ جادویی برای درمان افسردگی
قارچهای Psilocybin در مراسم مذهبی و مراسم مذهبی باستان استفاده می شدند آنها در روی سنگ هنری در اروپا و آفریقا به تصویر کشیده شده بودند، اما بیشتر در مجسمه های قدیمی کلمبیایی در سراسر آمریکای مرکزی و جنوبی دیده می شوند.برخی محققان امیدوار هستند که مطالعات جدید به psilocybin ها، و همچنین دیگر روانگردان ها امکان تایید پزشکی به عنوان یک ابزار درمان را فراهم آورد.
قره کلیسا ، کلیسای تادئوس مقدس
تاریخ ساخت این کلیسا بنا به روایت مورخین ارمنی به اوایل دوره مسیحیت برمی گردد. بدین ترتیب که کلیسای مورد نظر بر روی آرامگاه تادئوس مقدس که از مبشران دین مسیحیت بود و در سال ۶۶ میلادی به شهادت رسید، بنا شده‌است. این کلیسا نمایانگر معماری قرون اولیه میلادی تا دوره قاجار است.
مجرمین را برای محاکمه به چین تحویل ندهید
همزمان با برگزاری تظاهرات حدود یک میلیون نفر در هنگ کنگ ، پلیس ضد شورش با کلاه ایمنی، باتون و سپر در خیابان ها حاضر بود ، ترافیک خیابان های شهر با این تظاهرات متوقف شده بود. هدف از تظاهرات مخالفت با استرداد مجرمین به چین جهت محاکمه در محاکم سرزمین مادری بود.
سودان و تیراندازی به سوی مردم
وقتی که نیروهای نظامی تیراندازی خود را به سوی تظاهرکنندگان خواستار دمکراسی در سودان آغاز کردند، 31 نفر کشته و بسیاری زخمی شدند. با سرنگونی عمرالبشیر نیروهای نظامی علاقه چندانی به تحویل قدرت به مردم از طریق روش های دمکراتیک را ندارند.