بوریس جانسون از روزنامه نگاریش احساس گناه می‌کند؛
بوریس جانسون که امروز در میان گروهی از دانش آموزان صحبت می‌کرد گفت من از روزنامه نگاری برای فعالیت سیاسی خارج شدم و از دورانی که به روزنامه نگاری اشتغال داشتم احساس گناه می‌کنم زیرا از طریق این حرفه به مردم حمله می‌کردم بدون اینکه خودم را جای آن‌ها بگذارم. جانسون در جمع دانش آموزان مدرسه‌ی سدگهیل گفت: «روزنامه نگاری شغل جذاب و حرفه‌ای هست، من هنوز روزنامه نگار هستم و چیزهایی می‌نویسم اما وقتی مشکل ایجاد می‌شود که بدون درک شرایط و وضعیت مردم به آن‌ها حمله کنیم».
فرصت‌های طلایی سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی
ساز و کار «آینده کشاورزی و کشاورزی آینده» که توسط وزارت کشاورزی و جنگلداری ترکیه ایجاد شده است، فرصت‌های بی‌نظیر سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و دامپروری را به سرمایه‌گذاران معرفی می‌کند.
اسرائیل و کوزوو روابط خود را عادی کردند
در مراسم مجازی گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی و ملیزا استوبلا، وزیر خارجه کوزوو حضور داشتند و اعلامیه برقراری روابط دیپلماتیک دوجانبه را امضا کردند. اشکنازی در این مراسم گفت که تقاضای کوزوو در افتتاح سفارخانه در قدس را پذیرفته است. کوزوو با این اقدام قدس را به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل به رسمیت شناخت. بیش از این قرار بود وزیر خارجه کوزوو برای برگزاری این مراسم به فلسطین اشغالی سفر کند اما از بیم کرونا این سفر لغو شد.
اعتراضات بر علیه قرنطینه
بیش از 200 نفر در سراسر هلند در حالی که به قوانین قفل ویروس کرونا اعتراض داشتند دستگیر شده اند. روز یکشنبه پلیس به 10 شهر اعزام شد که برای متفرق ساختن تظاهر کنندگان از آب پاش ها استفاده کرد
ابلدریم
چاناک قلعه شهری بندری در ترکیه در استان چاناک ‌قلعه واقع شده‌ و مرکز این استان می‌باشد. چاناک قلعه به دو بخش اروپایی و آسیایی تقسیم شده‌است، هرچند به نسبت استانبول بیشتر متمایل به بخش اروپایی ترکیه می‌باشد.
آذربایجان ساخت جاده فضولی به شوشا را آغاز می‌کند
در ادامه فعالیت‌های راه سازی در مناطق آزاد شده آذربایجان٬ مسیر مواصلاتی شهر فضولی به شهر شوشا احداث می‌شود.
تمدید مهلت آذربایجان به ارمنستان برای خروج ساکنانش از منطقه كلبجر
حاجيف افزود: “آذربایجان به دلیل دشواری های طرف ارمنی تصمیم گرفت ده روز دیگر به ارمنستان برای عقب نشینی نیروهای مسلح و غیرنظامیان از منطقه كلبجر اختصاص دهد- تاریخ تحویل منطقه آذربایجان اکنون 15 نیست، بلکه 25 نوامبر است.” به گفته وی، طرف ارمنی از طریق روسیه درخواست زمان اضافه کرده است. مشکلات با این واقعیت مربوط است که تنها یک جاده با ظرفیت محدود از منطقه كلبجر به ارمنستان منتهی می شود و شرایط سخت جوی بوجود آمده است.
پرونده قضایی برای دانش آموزانی که احترام معلم کشته شده را نگه نداشتند
ژان میشل بلانکه وزیر آموزش ملی فرانسه اعلام کرد در مراسم یک دقیقه سکوت به احترام ساموئل پتی معلم کشته شده که روز دوشنبه گذشته در مدارس برگزار شد ۴۰۰ مورد تخلف دانش آموزان گزارش شده و تاکید کرده است که هیچ یک از این موارد بدون پیگیری نخواهد ماند. وی همچنین از تشکیل ده پرونده قضایی برای پیگیری کیفری شماری از دانش آموزان خبر داده است. حدود نیمی از این تخلفات از مدارس راهنمایی، و نیم دیگر در مدارس ابتدایی و دبیرستان ها گزارش شده است. 160 دانش آموز از شرکت در مراسم یک دقیقه سکوت خودداری کرده اند و 150 مورد حمایت از تروریسم گزارش شده است. حدود ده مورد جدی تر شامل تهدید، رفتارهای تحریک آمیز و تخریب مشمول پیگیری های قضائی خواهد بود.
دوران بدون ترامپ برای مکرون
پیروزی بایدن می تواند به مانعی در راه جاه طلبی های بین المللی و اروپایی امانوئل مکرون تبدیل شود. پنجره فرصتی که در دوره ترامپ به روی مکرون باز شده بود در حال بسته شدن است و شاید طرح های دفاع اروپایی یا استقلال راهبردی ماکرون و در کل، استقلال اروپا در برابر آمریکا تضعیف شود.
پایان جنگ در منطقه
این یک پیروزی نیست ، اما تا زمانی که اعتراف نکنید که یک بازنده هستید ، شکستی وجود نخواهد داشت. ما هرگز اعتراف نمی کنیم که بازنده هستیم و این باید آغاز دوره وحدت و احیای ملی ما باشد. برای برنامه ریزی آینده و عدم تکرار اشتباهات گذشته ، باید سالهای استقلال خود را تجزیه و تحلیل کنیم. من در مقابل همه شهدای ما زانو می زنم. من در برابر همه سربازان ، افسران ، ژنرال ها ، داوطلبانی که با جان خود از سرزمین مادری دفاع و دفاع می کنند سر تعظیم فرود می آورم. آنها با فداکاری ارمنیان آرتساخ را نجات دادند. ما تا آخر جنگیدیم. و ما پیروز خواهیم شد. آرتساخ ایستاده است.
جنگ در اطراف شوشا ادامه دارد
درگیری ها در اطراف شهر شوشا ادامه دارد ؛ وال استریت ژورنال خبر از پیشروی نیروهای آذربایجان در منطقه می دهد که می تواند زمینه را برای توافق صلح آماده سازد ...
چاپلوس ترین یا متعصب ترین نخست وزیر در اسلوونی
جینز جانشا نخست وزیر اسلوونی ، کشور همسر ترامپ ، "ملانیا " اولین نخست وزیر و مقام عالی رتبه کشورها بود که پیروزی ترامپ را قبل از اعلان نتایج تبریک گفت ! دلیل عجله و علاقه وی به تبریک گویی زودهنگام هنوز مشخص نشده است که برای چاپلوسی بوده است و یا اینکه تعصب محلی به علت هموطن بودن همسر ترامپ!
برف در ارجیس
اولین برف زمستانی در ارتفاعات ارجیس ترکیه در نزدیکی کاپادونیا بارید
زلزله در ترکیه + ویدئو
شمار مصدومان زلزله در ازمیر به 202 نفر رسید مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه «آفاد» وابسته به وزارت کشور اعلام کرد: بر اساس گزارش‌های اخیر 6 نفر بر اثر زلزله در ازمیر ترکیه جان خود را از دست داده و 202 تن دیگر مصدوم شده‌اند. همچنین طبق اعلام این نهاد پس از وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 6.6 ریشتر در ساعت 14:51 به وقت محلی شهرستان سفری‌حصار استان ازمیر67 پس‌لرزه صورت گرفته که 13 مورد از آن‌ها بیش از 4 ریشتر بوده است. درحالی که عملیات جست‌وجو و نجات در ساختمان‌های تخریب شده ادامه دارد، چادر، تشک و پتو به محل وقوع حادثه فورا ارسال شده است. آفاد برای امداد‌رسانی به زلزله‌زدگان 3 میلیون لیر کمک هزینه اضطراری ارسال کرده است. همچنین سازمان هلال احمر ترکیه نیز نیروهای امداد و نجات را برای کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان اعزام کرده است.
حمله به گنجه آذربایجان+ ویدئو
آذربایجان قول داده است که پس از حمله موشکی ارمنی به دومین شهر بزرگ خود ، گنجه ، انتقام بگیرد. در ساعات اولیه این حمله حداقل 12 نفر کشته و دهها نفر دیگر زخمی شدند. از زمان آغاز جنگ در ماه سپتامبر بر سر منطقه ، صدها نفر کشته شده اند.
ژن های برتر در رده های مدیریتی
مدرسه ملی مدیریت (ENA) در فرانسه ۷۵ ساله شد. این مدرسه بلافاصله پس از جنگ جهانی دوم به دستور دولت موقت فرانسه به ریاست ژنرال دوگل تاسیس شد تا کادر مدیریت مورد نیاز این کشور را تربیت کنید. اکنون به گفته وزیر دولت امانوئل مکرون مشخص شده است که فقط ۱٪ دانشجویان این مدرسه از طبقه کارگر و ۷۵٪ از فرزندان مدیران عالی هستند که حاکی از نابرابری فرصت ها برای اقشار کم درآمد برای ورود به این مدرسه و رسیدن به رده های مدیریتی کشور است. بیشتر مدیران سطح بالای فرانسه تحصیلکرده این مدرسه هستند.
کشوری که سیاستمداران هیچ برتری مالی و حقوقی نسبت به دیگران ندارند
یکی از برجسته‌ترین رسوایی‌های سیاسی سوئد، در دهه نود میلادی رخ داد. یعنی زمانی که مونا سهلین، معاون نخست‌وزیر یک بسته شکلات تابلرون، پوشک بچه و برخی از وسایل شخصی دیگر را با کارت اعتباری دولتی خریداری کرد و فراموش کرد که آن را اعلام کند و بلافاصله کار خود را از دست داد. این رسوایی در سالنامه‌های سیاسی سوئد به عنوان پرونده تابلرون ثبت شده است.
کلاهبرداری میلیاردی یک ایرانی از سایر هموطن ها برای خرید خانه
وی افزود که «م.م» با وعده فروش خانه‌ برای سرمایه گذاری در آنتالیا، یک میلیون و 500 هزار لیر از مشتری خود به نام مهدی مزدک دریافت کرده است. وی دو قرارداد به زبانهای ترکی و فارسی با موکل من امضا کرده و گفته که اسناد مالکیت پس از 3 ماه تکمیل می‌شود. مظنون پس از موعد مقرر سند را تحویل نداده و پس از فروش همه دارایی‌های غیر منقول خود متواری شده است. چویک‌ال تصریح کرد: این فرد تنها از 3 تن از موکلانم 3 میلیون لیر و حداقل از 25 نفر دیگر نیز به این صورت کلاهبرداری کرده است.
طراح دکترین «وطن آبی»: فرانسه و یونان ناتو را به فروپاشی می‌کشانند
کشف ذخایر مهم گاز طبیعی در آبهای ساحلی قبرس و برخی جزایر متعلق به یونان موجب آغاز رقابت منطقه‌ای برای تصاحب بیشتر این ثروت منطقه‌ای شده است. این رقابت بیشترین تنش را میان ترکیه و یونان افزایش داده؛ دو عضو ناتو که در سال ۱۹۹۶ نیز بر سر جزایر غیرمسکونی دریای اژه با هم وارد درگیری نظامی شدند. بر همین اساس، آقای گوردنیز که طراحی کننده دکترین وطن آبی بوده، تاکید دارد که اگر كشورهای اروپایی به یونان برای کوتاه آمدن از ادعای خود در مورد جزایر مدیترانه فشار نیاورند، با اولین اقدام نظامی یونان علیه ترکیه پایان پیمان ناتو فرا خواهد رسید. او معتقد است که ترکیه از انزوای دوران جنگ سرد خارج شده و باید به جایگاه واقعی خود به عنوان یک قدرت منطقه‌ای دست یابد.
ساکاریا نیمه اول امسال حدود 2 میلیارد دلار خودرو صادر کرد
استان ساکاریای ترکیه در شش ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و 904 میلیون و 620 هزار دلار از محل صادرات خودرو درآمد کسب کرد.
آغاز رزمایش بزرگ ترکیه و آذربایجان
رزمایش نیروهای هوایی دو کشور؛ شامل هواپیماهای نظامی و هلی کوپترها در شهرهای باکو، نخجوان، گنجه٬ کوردمیر و یئولاخ آغاز شده و در تاریخ 10 اگوست به پایان خواهد رسید.
محکومیت فرانسه در دادگاه حقوق بشر اروپا در ارتباط با پناهجویان
پنج پناهجو، از جمله یک ایرانی از دولت فرانسه به دلیل رفتارش با پناهجویان شکایت کرده‌اند. دادگاه حقوق بشر اروپا به این شکایت رسیدگی و فرانسه را محکوم به پرداخت غرامت کرده است.
اروپا مسافر از ایالات متحده ، روسیه و برزیل را نمی پذیرد
اتحادیه اروپا از چهارشنبه مرزهای خود را برای بازدیدکنندگان از 15 کشور جهان باز خواهد کرد ، اما نه برای مسافرانی از ایالات متحده ، برزیل یا روسیه ، که در آن موارد کروناویروس همچنان به شدت ادامه می یابد. لیست کشورهایی که این بلوک تصویب کرده است شامل استرالیا ، کانادا و نیوزلند است. در صورت تلافی چین ، مسافران از چین مجاز خواهند بود. کشورهای اتحادیه اروپا امیدوارند ضمن جلوگیری از شیوع جدید ، مسافرت و گردشگری را دوباره آغاز کنند.
چهره زشت زیبایی ! زیبایی در زیر سایه لوازم آرایشی، زیبایی در زیر سایه استثمار کودکان کار
حدود 60 درصد از تولید میکا در جهان - یک ماده معدنی که بخاطر درخشش آن به ویژه صنعت آرایشی و بهداشتی مصرف می گردد - در دو ایالت فقیرنشین هند وجود دارد: ژارکند و بیهار. اما قبل از رسیدن میکا رژ لب های براق و سایر محصولات آرایش از طریق شبکه های واسطه ها و عمده فروشان ، از مرزهای زیادی عبور می کند . این عدم ردیابی به پنهان کردن یک واقعیت سخت کمک می کند: کسانی که میکا را استخراج می کنند اغلب کودکانی هستند که هرگز به مدرسه نمی روند.