درخت چیست؟
تجارت بر سر مرگ و زندگی!
قیمت یک انتحاری را پولی که قرار است برای نیروهای امنیتی برای ورود مهاجم یا مهاجمان به منطقه مورد نظر پرداخت شود افزایش می دهد و به این صورت قیمت یک انتحاری به عوامل مختلف از جمله، به شدت و نوع محافظت منطقه، حضور خارجی ها، حضور مقامات، گروه سازمان دهنده و حتی مسجد و اماکن عمومی ارتباط مستقیم دارد.
ارک تبریز 73 سال پیش !
آثار ماروسیا واهرامیان در مورد تبریز ، ارومیه و شهرهای دیگر آذربایجان، مستند سازی بخشی از این دیار در سال های گذشته هستند! نقاشی بنای ارک نمودی از تبریز 73 سال پیش در سال 1945و پایان جنگ جهانی دوم است که زیبایی خانه های تبریز و نحوه معماری آنان در حوالی کوچه ارک در گوشه ای از نقاشی دیده می شوند!.
جشن بیوه ها!
جشن های رنگی بیوه ها در معبد گپینات، ورین داوان، اوتار پرادش هند، ازجشن های مقدس هندوها است .
سلفی، حضور بی نقش در جهان!
سال 2016 سال سلفی بود ، انسان هادر حالی که منتظر نظر دیگران در مورد خوشان در شبکه های اجتماعی بودند ، فرصت حضور در جهان مرموز و دیدن و لذت بردن آن را از دست می دادند! هیچکس به دنیای اطراف خود نمی نگریست بلکه می خواست خود را در آن به نمایش بگذارد، .فرهنگی که بدون تاثیر در جهان می خواست خود را به اثبات رساند.
درگیری بر سر زمین و نبود مسکن !
درگیری های بر سر زمین و کمبود مسکن باعث تظاهرات خشونت آمیز ساکنان" گرابو " در نزدیکی کیپ تاون آفریقای جنوبی شده است ، تظاهر کنندگان خیابان ها را سوزاندند و در طی درگیری با پلیس انها را مسدود ساختند.مردی که در این تصویر قرار دارد، یک تایر سوزان را در آسمان می گرداند و تلاش برای جلوگیری از نزدیک شدن پلیس می کند.
ربوده شدن 100ميليارد تومان طي دو سال از بيت المال در وزارت نفت!
مسئله دوتابعيتي‌ها چيز چندان عجيبي نيست، كم نيستند از اين جنس مديران ولي به بهانه‌هاي مختلف هنوز بر مسند كار هستند؛ مديراني كه خانواده‌شان در دانمارك، هلند، سوئيس، كانادا و... زندگي مي‌كنند بدون ترديد هيچ علاقه‌اي به ايران ندارند كه اگر داشتند حداقل خانواده‌شان در كشور زندگي مي‌كردند. مديري كه ايران را براي زندگي خانواده‌اش انتخاب نكرده و در تهران به تنهایي زندگي مي‌كند، آيا حاضر است براي منافع ملي ريسك كند؟
روندصعودی گرم شدن هوای کره زمین!
دانشمندان در ایالات متحده روز پنج شنبه روند ادامه گرم شدن زمین را اعلام کردند، در حالی که اکنون درجه حرارت سطح زمین تنها کمی کمتر از میزان ثبت شده ی سال گذشته است. اما بر خلاف سال 2016، گرمای سال گذشته متاثر از "ال نینو" الگوی آب و هوای اقیانوس آرام که معمولا با گرمای زمین ارتباط دارد، نبوده است !.
کره شمالی و کره جنوبی زیریک پرچم !
در بازی های المپیک سیدنی سال 2000 ، تیم های کره شمالی و جنوبی زیر یک پرچم رژه رفتند، اکنون قرار بر رژه متحد در بازی های المپیک زمستانی سئول شده است.
سیلوی گندم تبریز!
سیلوی گندم تبریز یکی از بناهای عظیم در داخل شهر است که می تواند نماد توانمندی مهندس و صنعتگر تبریزی و ایرانی و همچنین مدیریت به کارگیری هماهنگ دانش وعلم روز و تجربه انسان ها با هم باشد! نمایشگاه و عمارت موزه زنده مهندسی را می توان دراین بنای عظیم دید ! ساختمان ساده تخلیه گندم که با ظرافت و پیچیدگی بسیار در صنعت بکارگیری چوب ، تا پلکان فلزی زیبای بالای اتاق ژنراتور که صنعت و هنر فلز کاری 80 سال پیش را نشان می دهد.
"مرا فریفته ات کن" !
نقاشی های تک رنگ ، مهیج و با پیچیدگی و عمق بسیار که ریشه در نقاشی ادیبانه چین کهن دارند وبا شکلی مدرن ارائه می گردند. اغلب آنان مناظری برفی را نشان می دهند که سایه هایی تیره را در خود دارند.بدنبال انسانی است که در حال گم گشتگی است.
مارتین لوتر کینگ
دکتر مارتین لوتر کینگ کشیش انقلابی در سال 1339 کشیش همکار در کلیسای ابنزر در آتلانتا بود! امروز در تعطیلات برای جشن حقوق مدنی که مارتین لوتر کینگ رهبر جنبش آن بود ، از وی تقدیر و تجلیل به عمل می آید.
آغاز بارش برف دی ماه!
بارش برف از ساعت 2 بامداد در بخش شرقی تبریز آغاز شد وهمراه با وزش باد ادامه دارد.
کمک بی منت!
سوراخ موش همون سوراخ موشه! یعنی پناهگاه !
اما موش هم همان قدر شعور داره که بدونه سوراخ موش همون سوراخ موش هست و پناهگاه ! حالا گربه چقدر می تونه تحمل بکنه و منتظر یک موش کوچک بمونه ! معلومه که نمی شه ! حتی یارکمکی هم مفتی اونجا ننشسته که ! اون از این سفره سهم می خواد !
هواپیمای جت پگاسوس لغزید!
این هواپیمای بوئینگ 800- 737 دارای 162 مسافر بود و از آنکارا به طرابوزان پرواز کرده بود که در پایان سفر چند متر مانده به دریای سیاه بر روی شن های ساحل متوقف شد و پرواز خود را خاتمه داد.
آه دوستان آتش آبی من !
آنان با آتش به آب رفتند!
گرانقیمت ترین اثارهنری ربوده شده جهان از موزه!
در سال 1990 دزدها در لباس پلیس چند تابلو را از موزه ایزابلا استوارت گاردنر بوستون ربودند، جایزه موزه برای اطلاع دادن در مورد این آثار 10 میلیون دلار و بدون پرسش است !
کودکان در زیر آتش!
غیرنظامیان در جنگ، بی پناهترین ها هستند و کودک در این میانه از همه کس درمانده تر است؛ انیمیشن براساس نقاشی های کودکان گریخته ازجنگ و تحت حمایت یونیسف ساخته شده است!
توسعه شهر!
گراندکانیون میراث طبیعی و پارک ملی!
یک صد و ده سال پیش گراند کانیون در ایالات متحده بعنوان میراث طبیعی و مکان ملی ثبت گردید.
سیل گل ولای!
تعداد تلفات ناشی از سیل گل و لای در مونتسیتو، کالیفرنیا، روز چهارشنبه به 17 افزایش یافت. بیش از دوازده نفر مفقود شده اند و صدها خانه از بین رفته اند.
خودروهای کابلی !
خودرو های کابلی شهر لاپاز در بولیوی ، شهر را دور میزنند و امکان تماشای آن را فراهم می سازند, وجود چشم انداز بر شهر از جاذبه های گردشگری لاپاز شده است.
مسکو بین یک قرن!
عکس های مجموعه فاصله یک صد سال را در مسکو نشان می دهند؛ شهری که زیبایی طبیعی آن در کنار معماری هوشمندانه به آن ممتازی را بخشیده است.