نمایشگاه کتاب تبریز تا 4 آبان ادامه دارد!
حضور ده ها غرفه با کتاب های ترکی در زمینه های ادبیات ، شعر و کودک از ویژگی های نمایشگاه می باشد، اما ناشرین اغلب از کمی فروش کتاب گلایه مند هستند و مثل همیشه استقبال از کتاب های کمک آموزشی بیشتر به چشم می خورد..
شهر کتاب
در گذشت آرا گولر عکاس استانبول
آرا گولر که به واسطه عکس های شعر گونه اش ، شاعر استانبول لقب یافته بود؛می گفت که اگر استانبول را نوازش کنی برایت خواهد درخشید! او می گفت؛ مهمتر از هنر، تاریخ است "و این چیزی است که عکاسان مطبوعات آن را ضبط می کنند." ؛ "ما چشم جهان هستیم " "ما از طرف دیگران می بینیم. ما تاریخ بصری زمین امروز را جمع آوری می کنیم. "
عربستان قتل جمال خاشوقجی در کنسولگری استانبول را تایید کرد
عربستان سعودی تحت فشارهای بین المللی مرگ خاشوقجی در کنسولگری خود در استانبول را تائید کرد . تلویزیون دولتی عربستان مرگ جمال خاشوقجی را ناشی از یک درگیری در داخل کنسولگری اعلام کرد و اظهار داشت که 18 نفر در عربستان در پرونده مرگ خاشوقجی دستگیر شده اند.
دره بابوسر پاکستان اولین برف امسال را دید
گذرگاه بابوسر یا بابوسر بالا که در زبان اردو دره بابوسر گفته می شود در ارتفاع 4،173 متر یا 13691 فوت واقع شده است .این گذرگاه دارای طول مسیر 150 کیلومتری است. دره کاقان آن را از طریق تاک نالا به چیلاس در بزرگراه قارا قوروم متصل می کند.
این مرد سبیلو کیست؟
سایت دی ولت به مناسبت فصل سفر یا اصطلاحا High Season مطلبی در خصوص گردشگری و تاریخ ایران نوشته است. تیتر مطلب با این سوال شروع می شود که "این مرد سیبیلو کیست؟ این تصویر به پرتره ناصرالدین شاه اشاره می کند که روی ظروف یا سرویس های چایخوری ایرانی به نام "طرح #شاه عباسی" معروف است.
هنگ کنگ + ویدئو مراسم انتقال جزیره به چین
چین در پایان جنگ اول تریاک در سال 1842، جزایر هنگ کنگ را به عنوان اجاره در اختیار بریتانیا قرار داد و هنگ کنگ به عنوان مستعمره امپراتوری بریتانیا واقع شد.هنگامی که اجاره آن سرزمین در سال 1997 منقضی شد، قلمرو هنگ کنگ مجددا به چین بازگشت. امروزه سیستم حکومتی هنگ کنگ به عنوان یک منطقه اداری ویژه، جدا از کشور سرزمین اصلی چین است.
ترانه های پائیز
فصل ها Времена года؛ مجموعه ای از 12 قطعه کوتاه برای پیانو اثر پیتر ایلیچ چایکوفسکی، آهنگساز روسی است. هر قطعه مشخصه ماه های مختلف سال در نیمکره شمالی است.
الگوی پیشرفت ایران در پنجاه سال آینده
در پی تدوین الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت، که در آن اهمّ مبانی و آرمان‌های پیشرفت و اُفق مطلوب کشور در پنج دهه آینده ترسیم و تدابیر مؤثر برای دستیابی به آن طراحی شده است، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دستگاهها، مراکز علمی، نخبگان و صاحب‌نظران را به بررسی عمیق ابعاد مختلف سند تدوین‌شده و ارائه نظرات مشورتی جهت تکمیل و ارتقای این سند بالادستی فراخواندند.
پل یا پول؟
بدون شرح!
ماچو پیکچو سفری به سرزمین اینکاها
ماچو پیکچو شهری با دیوارهای سنگیِ جلاداده‌شده که مطابق با معماری کلاسیک اینکاها ساخته شده‌است. اولین بنای این مجموعه این‌تی‌هوآتانا ، معبد خورشید که اتاقی با ۳ پنجره و در منطقه‌ای از ماچو پیکچو که باستان شناسان آن را منطقه مقدس می‌نامند، قرار گرفته است.
ائتلاف به هم خورده !
تيتر روزنامه لوموند فرانسه: انتخابات بايرن لرزه بر اندام ائتلاف مركل انداخت.
٩٠٪؜ بانكهاي بزرگ اروپايي به جرم پولشويي مجازات شده اند.
تحقیقات یک مؤسسه تخصصی ضدپولشویی نشان می‌دهد که هجده بانک از بیست بانک بزرگ اروپا در ده سال اخیر به جرم تخطی از مقررات مبارزه با پولشویی مجازات شده اند.
جابجایی های آرام در قدرت
برای این شکست دلایل زیادی وجود دارد: بایرنی هایی که با وجود رشد اقتصادی در ایالت، دچار اجاره های بالای مسکن و قطارهای پر ازآدم و ظرفیت کم در مهدکودک ها هستند، وضعیتی که به سبزها کمک کرد. خستگی از مرکل که رأی دهندگان را به آغوش حزب آلترناتیو برای آلمان فرستاد.
نانی که می خواهند گرانش کنند!
نان بطور غیر رسمی گران شده است و این در شرایط فعلی جامعه چندان صحیح به نظر نمی رسد، قوت غالب در سفره ها نان است و تاثیر منفی روانی بالای آن بر اقتصاد و جامعه نمی تواند قابل پذیرش باشد. به نظر می رسد دخالت مسئولین و پذیرفتن هزینه های مالی ضرورت آنی برای این ماجرا باشد.
عالی قاپو
عالی قاپو واقع در درب ورودی دولتخانه صفوی بوده است. و در ابتدا شکلی ساده داشته و به مرور زمان و در طول سلطنت شاه عباس طبقاتی به آن اضافه شد و در زمان شاه عباس دوم ایوان ستون دار به آن اضافه شد. صفویان مردمانی ترک زبان بودند که دلیل نام گذاری امارت نیز بدین علت بوده است.
اشپیگل و کنسولگری عربستان سعودی
به ندرت شاهد سرپیچی کشورها از اجرای حکم ديوان لاهه بوده‌ایم.
ایالات متحده در تلاش برای فسخ پیمان مودتی است که سال1334 آن را با دولت ایران امضا کرده است،در این فاصله زمانی فراز و نشیب های بسیاری بین ایران و امریکا بوده است، اشغال سفارت ، تلاش برای براندازی حکومت ایران و ... ، اما استفاده از این پیمان در سیاست کاری سنجیده بود.
شهر باستانی لوآنگ پرابانگ
شهر باستانی لوآنگ پرابانگ ، شهر بودا طلایی در شمال لائوس در قرن های 7 یا 8 احداث شده و از قرون 14 تا 16 به یک مرکز حکومتی تبدیل گردیده است. از این شهر به عنوان "بهترین شهر محافظت شده در جنوب شرق آسیا" با میراث معماری، مذهبی و فرهنگی یاد می شود.
منافع برخی افراد مانع از کاهش قیمت‌ها می‌شود
بخشی از مقاومت بازار در مقابل کاهش قیمت‌ها طبیعی است زیرا منافعی برخی از افرادی که به منابع ارزی دسترسی پیدا کرده‌اند اقتضا می‌کند که قیمت‌ها را بالا نگهدارند و سود خود را مستمر کنند.
تقویت سلامت قلب با بالا رفتن از پله !
هفته ای ۳۰ دقیقه بالارفتن از پله ها می تواند به اندازه دوچرخه سواری برای مدت زمان مشابه برای سلامت قلب مفید باشد. این مطالعه شامل ۳۱ زن سالم، اما بی تحرک، بود که تنها ۱۰ دقیقه در روز به مدت ۳ بار در هفته و در طول شش هفته ورزش بالارفتن از پله ها را انجام دادند.
دیوار نگاری های یک ایرانی
مهدی قدیانلو هنرمند و دیوارنگار ایرانی، نقاشی را به صورت حرفه ای از بیست سال پیش آغاز کرد. وی پس از گذراندن تحصیلات دانشگاهی در رشته نقاشی و سینما، در نهایت رشته نقاشی به عنوان حرفه مورد علاقه خود انتخاب کرد.
بازار کشمش صادراتی افغانستان در روسیه در دستان ایران
اتاق تجارت و صنایع کشور افغانستان از افتادن بازار کشمش این کشور در روسیه به دست ایران خبر داده و می‌گوید که میزان صادرات کشمش به این کشور، از 70 هزار تن در سال، به 10 هزار تن کاهش یافته است.
قتل روزنامه نگاربلغار ویکتوریا ماریهوا
مقامات بلغارستان در حال تحقیق پیرامون قتل وحشیانه ی روزنامه نگار 30 ساله ویکتوریا ماریهوا می باشند. وی شنبه شب پس از آنکه مورد ضرب و شتم و تعدی واقع شده بود به قتل رسید. جسد او در پارکی در شهر روسه در غرب این کشور پیدا شد .ویکتورا ماریهوا بر روی پرونده های اختلاس در پروژه های جاده سازی بلغارستان کار می کرد.او همچین سردبیر تلویزیون دولتی بلغارستان بود.