پاره ای از روح من با او رفت ! ( بخش سوم - در ستايش‌ نومزاموويني‌ ماندلا )
من‌ به‌ ديني‌ تعلق‌ دارم‌ كه‌ رستگاري‌ يا رهايي‌ با انواع‌ مختلف‌ رنج‌ بردن‌ و با تحمل‌ آزادانه‌ شخص ايمن‌ مي‌ماند را آموزش‌ مي‌دهد. من‌ مطمئنم‌ كه‌ اديان‌ ديگر نيز مسائل‌ زيادي‌ براي‌ آموختن‌ دارند. آنچه‌ را كه‌ تجربه‌ انسان‌ مي‌تواند نشان‌ دهد آن است كه خانم ‌ماندلا تمامي‌ آنچه‌ را كه‌ رنج‌ آزادي‌ معني‌ مي‌دهد را آزمايش‌ نموده‌ است‌. او بخاطر ارتكاب‌ به‌ اعمال‌ جنايي‌ در زندگي‌اش‌ مجازات‌ نگرديده‌ است‌ بلكه‌ بخاطر زندگيش‌كه‌ مظهر رنج‌ و تلاش‌ انسان‌ سياه‌ براي‌ كسب‌ عدالت‌ و آزادي‌ مي‌باشد متحمل‌ گرديده‌ است‌. او مشكلات‌ و ناراحتي‌ را براي‌ من‌ و شما تحمل‌ نموده‌ است‌ كه‌ شايسته‌ زندگي‌ بهتر از آنچه‌ كه‌ در آفريقاي‌ جنوبي‌ ملاحظه‌ مي‌كنيم‌ مي‌باشيم‌ و بايد ارائه‌ شود. در كتاب‌ مقدس‌ مسيحيان‌ چنين‌ آمده‌ است‌: عشقي‌ بزرگتر از آن‌ عشقي‌ كه ‌انسان‌ زندگي‌اش‌ را بخاطر زندگي‌ دوستش‌ بدهد وجود ندارد
کوه طلا با خلوص 60 تا 90 درصد در کنگو کشف شد+ ویدئو
هزاران نفر در دامنه های "کوه لو هی هی " در استان کیوو جنوبی با سیل رو به رو شدند. روزنامه نگاران گزارش می دهند که حتی با ابتدایی ترین ابزارهای شستشو، سنگ های این کوه 60-90٪ طلا می دهد.
مونگوس ها در حال عبور از نهر آب
مونگوس های یک گروه شجاعت عبور از نهر آب را که از رودخانه سبی ، کروگر تغذیه می شود ، می یابند . این ما را به یاد بسیاری از حیوانات وحشی و گورخرهایی می اندازد که برای عبور از رودخانه ها باید جسارت لازم را پیدا کنند.
هنر صنایع دستی در حمایت از پناهندگان سودان جنوبی قرار می گیرد
با امید به آینده آنیت لیلا می گوید : "فقط خدا می داند که چرا من اینجا هستم ،" وقتی جنگ شروع شد ، من تصور نمی کردم که وسط آن قرار بگیرم ." شوهر آنیت کشته شد و دخترش در جنگ داخلی که در سال 2016 در سودان جنوبی اوج گرفت ، ناپدید شد. در اینجا او در مقابل میلای خود ، یک ملافه سنتی دست دوزی قرار دارد که بسیاری از پناهندگان سودانی به اوگاندا آورده اند. این ملافه ها الهام بخش اپروژه میلایای غیرانتفاعی است که از هنرمندان در اردوگاه پناهندگان بیدی بیدی در اوگاندا حمایت می کند
فولی : هیچ حرکتی بدون ریتم وجود ندارد!+ ویدئو
زندگی ریتم دارد ،آن مدام در حال حرکت است. فولی یا همان ریتم این کلمه ای است که بیشتر از طبل ، رقص یا صدا معنی دارد. فولی در هر قسمت از زندگی روزمره یافت می شود. نه تنها ریتم را می شنوید و احساس می کنید بلکه آن را می بینید. این ترکیب فوق العاده ای از تصویر و صدا است حواس مان را تغذیه می کند و به یاد همه مان می آورد که ریتم چقدر ضروری است.........
تصویر پزشک زن بر روی دینار + ویدئو
بانک مرکزی تونس از اسکناس های جدید با تصویر یک پزشک زن توحیده بن شیخ به افتخار یک سازنده تاریخ زن در پزشکی این کشور رونمایی کرد. این بانک اعلان کرد که 10 پول جدید دینار تونس شامل تصویر خانم پزشک "توحیده بن شیخ " ، اولین زنی است که آن را به ارز این کشور وارد کرده است. توحیده بن شیخ ، متولد 1909 در سال 2010 گذشت. او اولین زن مسلمان بود که در قرن بیستم در شمال آفریقا پزشک شد و به دلیل فعالیت خود در زمینه بهداشت زنان و تخصص در زنان و زایمان بسیار مشهور است.
نماز برای دعا علیه کرونا ویروس
در یک نمازجمعه در تاریخ 4 مارس ، جمعی از اهالی سنگال علیه کرونا در داکار ، پایتخت سنگال شرکت می کند. این امر پس از تایید شیوع بیماری در کشور انجام شد.
درگیری و مرگ برای غذای رایگان
در جنوب شرقی نیجریه پس از زد و خورد مردم برای گرفتن غذای رایگان 22 تن کشته شد. بیشتر قربانیان زنان و کودکان هستند.
بزرگ‌ترین خودرو برقی جهان رونمایی شد
یک شرکت بین‌المللی استخراج معدن از بزرگ‌ترین وسیله نقلیه برقی جهان در معدن پلاتینیم افریقای جنوبی رونمایی کرد. این خودرو یک باربری کمپرسی ۲۹۰ تنی است که با باتری و سلول سوختی هیدروژنی کار می‌کند.
مرگ دانیل آراپ مووی
دانیل آراپ مووی رییس جمهور پیشین کنیا در 95 سالگی مرد، وی 24 سال بر کنیا حکومت کرد تا اینکه در سال 2002 از قدرت کناره گیری نمود.اما در گزارش کمیسیون حقیقت و آشتی دولت آمده است که فعالان سیاسی و سایرین که جرات مخالفت با حکومت مووی را داشتند ، بازداشت و شکنجه شدند ، از جمله قتل رابرت اوکو وزیر امور خارجه که از اقدامات دانیل آراپ مووی بوده است. هنگامی که مووی در سال 2002 قدرت را ترک کرد ، فساد اقتصادی کنیا را که از کشورهای توسعه یافته در شرق آفریقا بود ، با رشد منفی کشور را کنار رانده بود. کنیایی ها بعداً به قانون اساسی جدیدی که در سال 2010 اجرا شد رای دادند. دانیل آراپ مووی غالباً غرب را به دلیل تبلیغات نامناسب و سختی های اقتصادی سرزنش می كرد كه بسیاری از كنیایی ها مجبور به تحمل آن در زمان حكومت او بودند. مانند پیشینیان او ، درکنیا ، بسیاری از پروژه های دولتی ، ساختمان ها و اسکناس ها و سکه های ارز به نام دانیل آراپ مووی نامگذاری شدند
قبیله هازابه ، آخرین قبیله شکارچی تانزانیا + ویدئو
قبیله هازابه ، که در حوالی دریاچه ایاسی زندگی می کنند ، آخرین شکارچیان جمع کننده تانزانیا را تشکیل می دهند. این قوم استثنایی ، یک موضوع نادر انسان شناسی واقعی است که دانشمندان ، بویژه زبان شناسان را متحیر می کند ، که سالهاست سعی در رمزگشایی به اصطلاح کنجکاویی خود برمی آیند.
ثروت ژن برتر آفریقایی از طریق قراردادهای فاسد
ایزابل دوس سانتوس، دختر رییس جمهوری پیشین آنگولا در زمان حکمرانی پدرش توانسته با دستیابی به قراردادهای کلان در زمینه نفت، معادن الماس، اراضی دولتی و مخابرات به ثروت هنگفتی دست پیدا کند.
پرنده زرشکی
پرنده کوچک هرگز به صورت عکاسی در مناطق وحشی دیده نشده است، او اغلب در جنگل های مرتفع آلبرتین ریفت در آفریقای شرقی زندگی می کند. جمعیت 1000 تا 2499 از این پرنده وجود دارد . تنها عکس های موجود توسط افرادی است که در طول پروژه های تحقیقاتی درباره تنوع زیستی با این پرنده مواجه شده اند.
عکاسی از افریقا برای سال 2020
مسابقه عکاسی 2020 افریقا جئوگرافیک در هر هفته عکس های برتر خود را به نمایش می گذارد ................
اسکن روزانه کارگران معدن الماس
آنها در معادن سرزمین خودشان مانند برده به کار مشغولند و هر روز برای کنترل اینکه قطعه ای از الماس را قورت نداده باشند بعد از اسکن از معدن خارج می شوند
آلام برده های افریقایی مدفون در زیر آب های برمودا خود را نشان می دهند
مک ال درباره سفر خود در آن آب های برمودا نوشت: "همانطور که در حال و هوای گرم و بخار ملایم می رفتیم ، متوجه صدای مداوم مانند آواز عزاداری شدم. من فکر کردم این صدا باید مربوط به خدمه باشد و چون یک شب دیگر ادامه پیدا کرد ، سرانجام با تعجب به زیر رفتم تا بپرسم آیا می توان جلوی این کار را گرفت. با این حال ، صدای پایین در آنجا به همان اندازه بود که در همه جای دیگر وجود داشت و خدمه به همان اندازه آن را می شنیدند . " مک آل توضیح می دهد که صدا از روح یک برده غرق شده در می آمد.
اتهامات عمرالبشیر چه بود ؟
قضات دادگاه بین المللی کیفری حکم دستگیری عمرالبشیر را صادر کردند اما ارتباط وی با عربستان سعودی و همراهیش با آن دولت مانع از دستگیریش در عربستان سعودی گردید، علیرغم سعی برای زندان شدن سودان برای عمرالبشیر وی به افریقای جنوبی هم سفر داشت ولی دادگاه عالی این کشور حکم برتوقف وی در این کشور صادر کرد که ا بفرمان رییس جمهوری افریقای جنوبی عمرالبشیر توانست از آن کشور بگریزد. ، اینترپل اعلامیه سرخ برای فراریانی که تحت تعقیب دادگاه هستند ، صادر می کند ، این بدان معنی است که آنها باید هر زمان که برای عبور از یک مرز بین المللی تلاش کنند ، دستگیر شوند. حال با فروپاشی قدرت عمرالبشیر فشارهای داخلی و خارجی جهت استرداد وی به دادگاه بین المللی در جریان است.
احتمال تحویل عمرالبشیر به دادگاه کیفری بین‌المللی
دادستان کل سودان دیروز در دیدار با هیئتی از کانون وکلای دارفور، در مورد احتمال تحویل عمر البشیر، رئیس‌جمهور مخلوع این کشور به دادگاه کیفری بین‌المللی گفت‌وگو کرد.
نام گذاری کودک پس از چند سال در اقوام بورانای کنیا و اتیوپی
نام های آفریقایی اطلاعات زیادی در مورد کودک فاش می کند ، اعم از احساسات ، وقایع پیرامون تولد ، فرهنگ ، ترتیب تولد ، روز تولد ، ایمان ، زمان روز یا فصل و اجداد در بسیاری از کشورها در آفریقا مراسم نامگذاری را با روش های متفاوت در فرهنگ و مذاهب انجام می دهند. زمان تعیین نام می تواند از برخی روزها تا ماهها پس از تولد متفاوت باشد.
ابی احمد نخست وزیر اتیوپی برنده جایزه صلح نوبل
وی در اقدامی که باعث تعجب در منطقه شاخ بلند آفریقا شد ، گفت که اتیوپی توافقنامه صلح با اریتره را می پذیرد و به یکی از طولانی ترین درگیری های آفریقا پایان می دهد.... ابی احمد یک اقدام متفاوت سیاسی را به اجرا دراورد ،وی ده ها هزار زندانی را آزاد کرد ، ازآزادی احزاب و گروههای مخالف که ممنوع شده بودند استقبال کرد و به تخلفات و سوء استفاده های گذشته اعتراف کرد. مردم نظرات خود را آزادانه در رسانه های اجتماعی ابراز کردند و وی اعلام کرد که اتیوپی انتخابات آزاد و عادلانه را در سال 2020 برگزار می کند. این کشور یکی از معدود کشورهایی از نظر تعادل جنسیت در جهان است که یک رئیس جمهور زن در آن حاکم است که تنها رییس جمهور زن در افریقا است. گروه های رسانه ای سال گذشته اظهار داشتند ، برای اولین بار اتیوپی هیچ روزنامه نگار در زندان نداشت.
بی آبی در کنیا بیداد می کند
بی آبی در کنیا بیداد می کند،اما باز درختان را قطع می کنند و اب را در معرض تبخیر قرار می دهند.
توماس فولر نابغه بیسواد ریاضی
توماس فولر به عنوان "ماشین حساب ویرجینیا" خوانده می شد ، در سال 1710 متولد شد ، جایی بین لیبریا ساحل برده" غرب آفریقا و بنین پادشاهی داهومی . او را در کودکی برای بردگی از سرزمین مادری خود دور کردند و به عنوان برده فروختند. در سن 14 سالگی ، فولر در سال 1724 به آمریکای استعماری منتقل شد. فولر بی سواد بود و نمی توانست انگلیسی بخواند و یا بنویسد اما هدیه کمیاب داشت. توانایی محاسبه دقیق و سریع ، که سالهاست استعمارگران را متحیر ساخته است. او به سادگی توانست مسائل پیچیده ریاضی را در ذهن خود حل کند. مبارزان ضد برده داری که استعداد نادر او را شناخته بودند ، از او استفاده کردند تا این نکته را مطرح سازند که سیاهپوستان از نظر ذهنی نسبت به سفیدپوستان پایین نیستند.
خاطرات برده ها هنوز پا برجاست.
امروزه ، بسیاری از آفریقایی ها هنوز هم با خاطراتی از دردها و وحشیگری هایی که توسط بازرگانان برده اروپایی و آمریکایی برای اجدادشان کرده بودند ، زندگی می کنند. اربابان برده فقط بزرگسالان را بی رحمانه درهم نشکستند بلکه با کودکان سیاه پوست نیز با ظلم رفتار می شدند.
آخرین یکشنبه هرماه، روز بدون اتومبیل!
هزاران نفر در روز بدون اتومبیل اتیوپی قدم زدند، این رویداد با موفقیت در هفت شهر برگزار شد. شهرهای اتیوپی به طور کلی گرفتار ترافیک هستند. در روز بدون اتومبیل ، جاده های اصلی به طور موقت برای پیاده روی دسته جمعی بسته شدند.......آزمایشات و تست های بهداشتی رایگان به شرکت کنندگان ارائه شد. قرار است روز بدون اتومبیل روز یکشنبه آخر هر ماه برگزار می شود