سپوری دکترای منابع آب های زیرزمینی در خوزستان !
دانشجوی دکترای منابع آب زیر زمینی پس از آنکه کار مناسبی پیدا نکرد مجبور شد در یک سوله نفتی در خوزستان مشغول به کار شود. صلاح الدین کامرانی مجبور است بیش از ده ساعت در این سوله جارو بزند. متن زیر حاصل گفت‌و‌گوی ما با این نابغه است.
عذرخواهی کانادا از چینی ها بعد از 130 سال !
بعد از 130 سال از گذشت رفتارهای نژادپرستانه در ونکوور کانادا ، مقامات رسمی این شهر از فرزندان این چینی ها عذر خواهی کردند. عذرخواهی، با اعلان تبعیض تاریخی دولت در قوانین، مقررات و سیاست ها علیه شهروندان کانادایی چینی، در روز یکشنبه در مرکز فرهنگی چینی شهر اعلان شد.
نامتعادلی جنسیتی مشکل جامعه چینی و هندی!
هیچ چیز مثل این در تاریخ بشر اتفاق نیفتاده است. ترکیبی از ترجیحات فرهنگی، قوانین حکومتی و تکنولوژی پزشکی مدرن در دو کشور بزرگ دنیا، یک عدم تعادل جنسیتی را در مقیاس قاره ای ایجاد کرده است. تعداد مردان در چین و هند حدود 70 میلیون نفر بیشتر از زنان هستند.
چین " نامرئی سازی" را در جت های جنگنده  تست می کند!
آزمایش های نظامی با جدیت و سرعت برای رسیدن به نتیجه و رد شدن از رادارها ادامه دارد؛ اما کارشناسانی هستند که می گویند رادار گریز شدن هواپیماهای نظامی زمان زیادی را لازم خواهد داشت چین در حال تهیه یک هواپیمای مبتنی بر حامل هشدار دهنده زود هنگام با رادار برای پیگیری هواپیماهای بدون سرنشین است!
وعده های روحانی در تبریز!
رئیس جمهور: ما پای وعده‌هایمان به آذربایجان برای دریاچه ارومیه، برای فرهنگ و زبان ترکی، برای ارتقاء ورزش و تیم تراکتور، ایستاده‌ایم
یک صحنه ثابت در تبریز در موقع حضور روسای جمهور!
وقتی قرار است رئیس جمهور به تبریز بیاید مردم در مقابل استانداری جمع می شوند و درد نامه های خود را از دست سازمان های کم و یا بی مسئولیت و یا مشکلاتی مالی و عدم اشتغال خود را با نامه تحویل استانداری می دهند ! امروز صبح، باز مقابل استانداری شلوغ بود!و مردم نامه بدست در انتظار کسی بودند که نامه های آنان را بگیرد!
استاد علي سليمي! چهره‌ي جهاني موسيقي آذري!
او در اسفند ماه 1375 دچار سكته مغزي شد و سرانجام روز چهارشنبه سوم ارديبهشت ماه 1376 ساعت 10 صبح، تبريز، سيه‌پوش سفر‌كرده‌اي شد كه خود سفير شور و شادي بود. پيكر آن هنرمند، روز جمعه پنجم ارديبهشت از محل مقبره‌الشعراي تبريز ــ كه دوست و همراهش شهريار، بزرگ شعر و ادب، سالها پيش در آنجا آرام يافته بود ـــ تشييع شد و در قطعه هنرمندان گورستان «وادي رحمت» چونان د‌ُر‌ّي شهوار در ميان مرواريدهاي ديگر جاي گرفت.در كارنامه استاد، بيش از پانصد اثر ارزشمند ثبت شده است. آ
دئدیم کی قانلی فلک جانیم آل ، یاریم آلما
الیمده یاریم آلما یئمه دی ،یاریم آلما دئدیم کی قانلی فلک جانیم آل، یاریم آلما
کفش تبریز دور از هیاهوی 2018 تبریز!
تابلو معمولا ترکیبی است، ازقاب و محتوی ! گاه قاب تاثیری بسیار نسبت به محتوی دارد .و ببیننده را در خود غرق می کند طوری که محتوی دیگر دیده نمی شود! کفش تبریز را می توان محتوا و اثری با قابی ساده دید ! باشماخچی بازار و چند مغازه قدیمی کفش در شهر! چهار ماه از تبریز 2018 گذشته است، قرار است مراسم رسمی افتتاح آن در اردیبهشت ماه برگزار گردد ! اما دهها مسئول و متولی در وزارتخانه ها و شهر از آن ارتزاق می کنند ، تغییر کاربری های زمین در سایه آن بوجود آمده است ، اما آنچه که از قدیم گفته اند پا برجاست ! آفتابه و لگن دو دست ؛ شام و ناهار هیچی !
محسمه ای برای تشان دادن بی آبی!
بحران آب جدی است! از اب حفاظت کنیم!
ما یک جامعه هستیم نه یک بازار!
یک مقام رسمی سریلانکا می گوید: "باید نوعی تعامل با کشورهایی مانند سری لانکا توسط شرکت های بزرگ وجود داشته باشد نه انکه فیس بوک به ما به مانند یک بازار نگاه کند " ،"ما یک جامعه هستیم، ما فقط یک بازار نیستیم."
موزه تاریخ طبیعی وروکولو لهستان !
موزه تاریخ طبیعی، دانشگاه وروکولو، بزرگترین موزه تاریخ طبیعی لهستان است این موزه در سال 1814 تاسیس شده است؛موزه دارای کتابخانه ، بخش های علمی و تحقیقات و انتشارات می باشد .
بیر یوز گوسترعاشیقه - قاشیندان یاد اولمیا !
گوز دوشدو یا دولمیا رقیب لر یاد اولمیا بیر یوز گوسترعاشیقه قاشیندان یاد اولمیا
نقاشی روی دیوار!
هنر خیابانی ، از نزدیک ترین هنرها و قابل دسترس ترین آن برای مردم است ، عصیان بر بی عدالتی ها و گاه طنز های ساده در آن به چشم می خورد
2000 اصله درخت برای محافظت از هوای شهر سان فرانسیسکو!
سان فرانسیسکو برای تبدیل شدن به یک شهر بدون گاز کربن تلاش می کند ؛ 2000 اصله نهال امسال در سان فرانسیسکو برای کاهش شدید انتشار کربن شهر کاشته خواهند شد! گام اول کاشت درختان است. گفته شده است وقتی که دولت فدرال تمایلی برای مقابله با شرایط اقلیمی ندارد ؛ شهر خود به ناچار باید برای مقابله با گاز های گلخانه ای و کربن اقدام کنند !
حراج کتاب خواجه نصیرطوسی !
کتاب خواجه نصیرالدین طوسی در 6 اردیبهشت ماه در لندن به قیمت پایه 429 هزار دلار به حراج گذاشته می شود و انتظار می رود قیمت تا 710 هزار دلار نیز برسد! تحریر کتاب در سال 672 هجری قمری (1274 میلادی)در موضوع نجوم و ریاضیات آغاز شده است. و در سال 678 ماه جمادی الاول (1279 میلادی) به پایان رسیده است.
دریافت شهروندی فرانسه را به عنوان جذابترین کشور!
فرانسه، آلمان و اسپانیا در رتبه های اول تا سوم قرار داردند و روسیه همانند سال گذشته در جای شصت و سوم در کنار ونزوئلا و پالائو قرار گرفت. همچنین عراق، افغانستان و سومالی در رده های آخر این فهرست قرار گرفتند.عواملی مانند مقیاس اقتصادی، پتانسیل انسانی، انضباط عمومی، ثبات در امکان تردد به سایر کشورها بدون اخذ ویزا سهیم می باشند.
تصاویر شبانه خانه امیرنظام گروسی + ویدئو
جوجه های رنگی تبریز!
جوجه رنگی یک موجود "چند روز زنده " است که با فصل بهار عرضه آن بیشتر می شود! برای اینکه بیشتر جلب نظر کند ، الوان می شود ، شاید مش هم بگذارد! اما در هر حال یک حیات زنده است که عشق زیستن در وجودش است. کودکان در بازار دور و برش جمع می شوند تا به این موجود معصوم نگاه کنند ؛ که بقای زندگی اش در دست خریدار او است!
تخم مرغ و سالمونلا + ویدئوپخت تخم مرغ!
اداره غذا و داروی ایالات متحده FDA هفته گذشته اعلام کرد حدود 207 میلیون تخم مرغ به دلیل ترس از شیوع سالمونلا از بازار فراخوان و جمع اوری شده است. این بزرگترین جمع اوری تخم مرغ در ایالات متحده از سال 2010 است، اما آلودگی سالمونلوژ خطری است که باید همیشه در مورد تخم مرغ مورد توجه باشد .
سگ سیاه افسردگی !
این ویدئو میگوید اگر به موقع به این سگ افسار نزنید؛ سگ سیاهتان یک‌دفعه به سوی شما حمله کرده، زخمیتان می‌کند و در نهایت در میان دندان‌های خود می‌گیرد. اما نکته مثبت آن این است که هر سگِ سیاهی یک گردن دارد، پس قابل افسار زدن است. و از طریق این تمثیل میگوید افسردگی قابل مدیریت بوده و یک بیماری روانی قابل درمان است. چیزی که شما باید متوجه شوید اینکه چگونه به گردن آن افسار بزنید و او را مدیریت کنید نه این که توسط او مدیریت شوید!
سمفونی فنلاند! + ویدئو
فنلاند یک شعر سمفونی است که توسط آهنگساز فنلاندی ژان سیبلیوس ساخته شده است. اولین نسخه آن در سال 1899 نوشته شد و در سال 1900 روی آن تغییراتی بوجود آورد ، این قطعه برای جشن های مطبوعاتی سال 1899 در اعتراض پنهان علیه افزایش فشار از سوی امپراتوری روسیه بر روی این سرزمین بود که به عنوان آخرین سمفونی از هفت قطعه، که هر کدام قسمتی از تاریخ فنلاند را نمایش می دادند ، مطرح گردید
نیویورک تایمز3 پولیتزر را به دست آورد
گزارش های نیویورک تایمز و نیویورکر در مورد غول فیلم "هاروی وینشتاین" و پوشش خبری زنان اسیب دیده در محل کار، چه در هتل بورلی هیلز یا یک کارخانه فورد موتور و ایجاد جنبش MeToo کاری بود که موثر واقع شد ، گفتمان جدید را در مورد جنسیت و عدالت در غرب ایجاد نمود
با افزایش سن نیازهای تغذیه‌ای چه تغییری می‌کنند؟
نیاز به کالری کمتر و مواد مغذی بیشتر:‌ نیاز روزانه به کالری به عواملی چون وزن، قد، حجم ماهیچه‌ای، سطح فعالیت و چندین فاکتور دیگر بستگی دارد. افراد مسن‌تر برای حفظ وزن به میزان کالری کمتری نیاز دارند زیرا آنان تحرک کمتری داشته و ورزش نمی‌کنند. در صورتیکه افراد مسن و سالمندان میزانی از کالری روزانه را مصرف کنند که در دوران جوانی دریافت می‌کرده‌اند دچار چربی مازاد بخصوص در ناحیه شکم می‌شوند.