تصاویر ملاعمر و حقانی در کابل نصب شدند
طالبان ورژن یک عکس را حرام می شمردند و به این علت تنها یک عکس از ملاعمر منتشر شده بود! اما طالبان واقعا فرق کرده اند و پسر ملا عمر با پدرش تفاوت دارد ، او هم به همراه دوستانش عاقبت اندیش و بروز شده اند! طالبان ورژن 2 عکس ملا عمر رهبر پیشین طالبان و جلال الدین حقانی از قاچاقچیان مواد مخدر و از افراد خطرناک را در کابل نصب کرده اند. طالبان جدید را برای تمایز سهل تر براساس مدل ریاضی می توان "طالبان پریم" هم نامید.
ترکمنستان ، فسل برداشت پنبه فرا رسیده است
تصاویر تلویزیونی دولتی که نشان دهنده شروع به کار در اهال است ، تأکید زیادی بر فناوری مورد استفاده برای انجام این کار دارد. به طور کامل 1000 دستگاه جمع آوری پنبه جان دیر 9970 به همراه بیش از 2200 کامیون ، 2300 تراکتور و 3600 تریلر تراکتور در حال استقرار هستند. شرکت جان دیر به دلیل چرخش آشکار ترکمنستان به مکانیزاسیون ، تجارت خوبی انجام داده است. این شرکت در خلال سالهای 2019-20 بیش از 600 مدل از دستگاه 9970 جمع کننده خود را به ترکمنستان عرضه کرد. این شرکت 400 دستگاه دیگر از همین دستگاه را در سالهای 18-2017 تحویل داد. دولت همچنین در مورد انواع پنبه سفارشی خود صحبت کرده است ، که آنها می گویند برای اطمینان از بازده زودرس و بهره وری بالا برای منطقه تولید انجام شده است. اما فناوری فقط بخشی از معادله است. پنبه چیده شده با دست قیمت های بالاتری را به خود جلب می کند - واقعیتی که مستلزم استقرار نیروی کار جمعی است. معلمان و دانش آموزان دبیرستانی در استان بالکان برای برداشت پنبه به خدمت گرفته شده اند. انتظار می رود کارکنان مدرسه روزانه 60 کیلوگرم محصول را جمع آوری کنند. این کار در واقع چند هفته ای است که از زمان شروع برداشت شروع شده است. کارگران دولتی در مری از ماه آگوست به مزارع اعزام شده اند. در همان ماه گزارشاتی منتشر شد مبنی بر اینکه بدهکاران متخلف نفقه با چیدن پنبه مجازات شده اند. با توجه به چگونگی سازماندهی اقتصاد پنبه در ترکمنستان ، درک نحوه انجام کارها در سال جاری دشوار است. به طور خلاصه ، زمین متعلق به دولت است ، و سپس آن را به کشاورزان اجاره می دهد ، که تحت شرایط این قراردادها مجبورند بیشتر پنبه پرورش دهند. در صورت کمبود تولید ، کشاورزان بابت تفاوت و چشم انداز قرار گرفتن زمین خود دستمزد دریافت می دارند . در زمان های
چشم انداز عادی سازی ارمنستان و ترکیه نزدیکتر از همیشه به نظر می رسد
برخلاف آخرین باری که دو طرف ترکیه و ارمنستان در حال بازسازی روابط خود بودند ، به نظر نمی رسد آذربایجان در تلاش برای خرابکاری باشد. اما سوالاتی درباره مشارکت روسیه در این روند باقی است.
ایمن الظواهری ، رئیس القاعده در فیلم سالروز حملات 11 سپتامبر در ویدیو ظاهر شد
گروه القاعده ، مسئول حملات 11 سپتامبر ، ویدئویی از رهبر فراری خود ایمن الظواهری را در بیستمین سالگرد حملات مرگبار در خاک آمریکا منتشر کرد.
فصل درو در بستان آباد
زیبایی ثمره تلاشکشاورزان در اواخر تابستان در دشت ها به چشم می خورد ؛ تصویر از آبادی های مجاور بستان آباد برداشته شده است.
طالبان از چین برای سرمایه گذاری در همه چیز ، کمک می خواهند!
چینی ها قبلاً سعی کرده اند دیپلماسی دلاری را در مورد افغانستان پیاده کنند. پروژه ای برای توسعه ذخایر مس عینک در سال 2009 وجود داشت که تقریباً سه میلیارد دلار سرمایه گذاری برای آن اعلام شد. این طرح به طور کلی نتیجه نگرفت. فساد همه چیز را غیرممکن کرد. چینی ها همه چیز را پس از اخاذی و تهدیدها در همه سطوح بوروکراسی جمع بندی کردند. این باور اشتباه است که باور کنیم چین مایل است پول را از هر جهت پرتاب کند. " در افغانستان امروز ، فرد باید با ده ها گروهک مسلح مذاکره کند. با این وجود ، در صورت تبدیل افغانستان به کشوری با رژیم پایدار ، پتانسیل سرمایه گذاران بسیار زیاد خواهد بود. افغانستان از نظر منابع معدنی مانند لیتیوم ، بسیاری از فلزات غیر آهنی و غیره غنی است. توسعه هر پروژه در افغانستان مستلزم سرمایه گذاری های بزرگ است. افغانستان فاقد جاده و برق است. بنابراین هر پروژه میلیاردها دلار ارزش دارد. نیازی به گفتن نیست که چنین پولی تنها در شرایط ثبات سیاسی قابل سرمایه گذاری است.
ملاقات رییس سازمان سیا و روسای نظامی و اطلاعاتی پاکستان
ویلیام برنز، رئیس سیا، روز پنجشنبه با ژنرال قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان و سرلشکر فیض حمید، رییس عمومی استخبارات، درباره امنیت منطقه‌ای و وضعیت کنونی در افغانستان گفتگو کرد.
بحران آب مشکل پیش روی تورکمنستان
با وجود زنگ هشدار در مورد شیوع کوید 19 ناشناخته ، دانش آموزان تورکمنستانی نمی دانند این روزها به مدرسه خواهند رفت یا نه ؟ مقامات اعلام کردند بسیاری از مدارس تا اکتبر تعطیل خواهند بود........ترکمنستان یکی از کشورهایی است که بیشترین افزایش واردات سلاح را در سال 2021 شاهد بوده و این در حالیست که در همان گزارش مشخص شده است که "تورکمنستان دارای کمترین میزان گزارش شده از میزان خشونت در جهان ، با 1 درصد است."
صرافی در کابل
صراف روی طاقچه ی خودش نشسته و تجارت خود را در بازاری که سر و تهش معلوم نیست انجام می دهد .
نام رهبران گروه طالبان از لیست سیاه سازمان ملل حذف شود!
حقانی از سران گروه طالبان خواستار حذف نام رهبران این گروه از لیست سیاه سازمان ملل و وزارت خزانه‌داری امریکا شد. حقانی که رهبری کاروانی موسوم به صلح و امنیت عامه را به عهده دارد، عصر روز سه شنبه ۱۶ شهریور - سنبله در یک نشست خبری در کابل گفت: سازمان ملل و وزارت خزانه‌داری امریکا نباید بیش‌تر از این رهبران گروه طالبان را در لیست سیاه خود حفظ کند. حقانی این گفته را در حالی مطرح می‌کند که نام خود او نیز در لیست‌های یاد شده درج می‌باشد و زمانی نیز امریکا برای سر او جایزه پنج میلیون دالری تعیین کرده بود.
تحصیل در کلاس های مختلط ممنوع
همراه با انتشار تصاویر دختر یکی از رهبران طالبان ، شیر عباس استانکزی که در ایالات متحده مشغول به تحصیل است ، طالبان دستور فاصله گذاری و تفکیک کلاس های درس را در افغنستان صادر کرده است ؛ حجاب و روبنده اجباری و گفته می شود سعی در منفک نمودن کلاس ها خواهد گردید.دس
صدای مردم کشمیر را بلند خواهیم کرد
سهیل شاهین به بخش هندی بی‌بی‌سی گفت که «ما به عنوان مسلمان حق داریم صدای مسلمانان کشمیر، هند و یا هر کشور دیگر را بلند کنیم.
گل های خشخاش
غوریان نیوز از خبرگزاری های در اختیار طالبان با انتشار عکس گل های خشخاش نوشته است :"باورتان می‌شود ، این منظره زیبا افغانستان است؛ این گلها هم گل خشخاش است که از آن تریاک ساخته می‌شود. "
جنایت پاکستان در پنجشیر
پنجشیر امشب زیر آتش و بمباران سهمگین طالبان و پهپادهای پاکستان غرق خون شده، و جهان یا خواب است، یا ناظر، ناظران بی‌شرم… و ما شاهدانیم، شاهدان و راویان شرمسار!
رییس استخبارات پاکستان در کابل
تنش‌های جدی بین ملا برادر و حقانی‌ها (درانی‌های قندهار و غلجایی‌های مشرقی) بر سر رهبری و اداره کشور به اوج خود رسیده، این تنش‌ها باعث گردیده تا رئیس استخبارات پاکستان هرچه زودتر خود را به کابل برساند تا از فروپاشی درونی طالبان جلوگیری کند
قرقیزستان: حماسه کشاورزان کوچک با خشکسالی ضربه خورده است
کمبود آب باعث ایجاد همه شایعات تاریک شده است. یکی می گوید که مقامات به طور مخفیانه به قزاقستان آب می فروشند ، که امسال نیز خشکسالی شدیدی را تحمل کرده است. قرقیزستان بر اساس توافق نامه سال 2000 ، 42 درصد از آبی را که از طریق BChK عبور می کند ، به قزاقستان ارسال می کند و در عوض درامد آن را هزینه زیرساخت آبیاری قرار می دهد.
القاعده در دست طالبان افغان است؟
سال گذشته ، طالبان یک توافقنامه صلح با ایالات متحده به رهبری دونالد ترامپ امضا کردند که تضمین می کرد سازمان های تروریستی از جمله القاعده مناطق خود را در افغانستان به آموزش یا توطئه واگذار نمی کنند. اما یک گزارش سازمان ملل متحد که چهار ماه بعد منتشر شد نشان داد که طالبان هنوز به دلایل مختلف با القاعده در تماس هستند و به دنبال مشاوره هستند. در این گزارش همچنین آمده است که ایمن الظواهری ، رهبر القاعده القاعده و صدها نفر از پیروانش افغانستان را ترک نکرده اند. شبکه حقانی ، یک گروه تروریستی مستقر در افغانستان ، با تحریک طالبان پاکستان و القاعده مرتبط است. سراج الدین حقانی ، رئیس فعلی شبکه حقانی ، از شخصیت های ارشد اولین گروه بلندپایه طالبان در قدرت در افغانستان است
فروپاشی ژست دمکراسی لیبرال و اومانیته مغرب زمین در افغانستان
ماجرای افغانستان امروز نمادی بسیار عجیب وجلوه واقعی دمکراسی لیبرال امریکایی است ! آمریکایی ها برای دمکراسی و دیالوگ احترام بسیار قائل هستند ! برای اثبات این احترام به دیالوگ و گفتگو! آنان یک طالب اسیر و درمانده در بازداشتگاه را از زندانی در پاکستان آزاد می کنند! سپس با وی به گفتگو می نشینند ، ساعت ها و روزها! ترامپ پرتحرک و قوی جمهوری خواه مذاکره را آغاز می کند و بایدن دمکرات ضعیف آن را ادامه می دهد ! همچون دو امدادی ! این بازی ادامه می یابد! ........ نقاشی در آغوش کشیدن طالب زندانی در افغانستان بر روی دیوارها ترسیم می شود و سپس نیروهای طالب زندانی با بهانه مذاکره ی صلح از زندان های افغانستان آزاد و ارتش برای او آماده می شود و در نهایت طالب ضد آمریکایی و فاقد ارزش های دمکراتیک غرب با کمترین باور به اومانیته غربی را با گسترانیدن فرش قرمز و با هواپیمای خودشان به تاج و تخت یک سرزمین کهنسال می رسانند
روابط ترکیه با افغانستان را نمی‌توان با هیچ کشور دیگری مقایسه کرد
سخنگوی طالبان به روزنامه نزدیک به دولت ترکیه گفت: ترکیه برای ما بازیگر بسیار مهمی است. ترکیه کشوری معتبر و قوی در جهان است و از جایگاه ویژه‌ای در جامعه اسلامی برخوردار است.
مجسمه عبدالعلی مزاری، در بامیان منفجر شد
طبق گزارش این رادیو، برخی صفحه‌ها از جمله کاربری با اسم "سرزمین مقاومت" با تایید این رخ‌داد نوشت که "بامیانی‌های عزیز نترسید! وقتی‌که از چهاراهی می‌گذشتی به شکل طواف‌گونه باید می‌گذشتی که این کار در اسلام جای ندارد و بت پرستی است."
انچه را که بدست اورده ام اکنون باید بسوزانم
طی ماه های گذشته ، با در دست گرفتن کنترل طالبان در ولایات ، صدها نفر خانه های خود را ترک کردند و برای نجات دختران و زنان خود به کابل آمدند. آنها در پارک ها یا فضای باز زندگی می کنند. من بخشی از گروهی از دانشجویان دانشگاه آمریکایی بودم که سعی کردند با جمع آوری کمک های نقدی ، غذا و سایر ملزومات و توزیع آن به آنها به آنها کمک کنند. با شنیدن داستان برخی از خانواده ها نمی توانستم جلوی اشک هایم را بگیرم. یکی پسر خود را در جنگ از دست داده بود و پولی برای پرداخت کرایه تاکسی به کابل نداشت ، بنابراین عروس خود را در ازای حمل و نقل واگذار کردند. چگونه می توان ارزش یک زن را با هزینه سفر برابر دانست؟
عبدالغنی برادر طالبان پیروز بی چون و چرای یک جنگ 20 ساله است
عبدالغنی برادر ، رهبر طالبان که از زندان پاکستان به درخواست آمریکا در کمتر از سه سال پیش آزاد شده بود ، به عنوان یک پیروز بی چون و چرا در جنگ 20 ساله ظاهر شده است.
علی احمد جلالی رئیس دولت انتقالی افغانستان کیست؟
علی احمد جلالی سیاست مدار ، نویسنده امریکایی افغانی الاصل است که گفته می شود دولت انتقالی افغانستان بعد از فروپاشی دولت اشرف غنی را عهده دار شده است ، وی بعلت تابعیت امریکایی خود نتوانست در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ثبت نام نماید اما بعنوان وزیر داخله افغانستان بعد از طالبان در دولت حضور داشته است ....اما بارها این موضوع تایید و تکذیب شده است
طالبان ارگ ریاست جمهوری را به تصرف خود درآوردند
عبدالغنی یرادر زندانی سابق طالبان در پاکستان که حسب درخواست امریکا از زندان آزاد شد در حال عزیمت به کابل دیده شد ، اشرف غنی از افغانستان خارج شده است و ارگ در تصرف طالبان است