مبل در حراج کریستی
این مبل در 1946 توسط کارلو ملاینو برای آپارتمان آدا و سزار مینولا طراحی شد که قیمت آن از 250 هزار تا 300 هزار دلار تخمین زده می شود
تبریز گذرگاه جاده ابریشم
سومین نشست تبریز شناسی در موزه صدا با عنوان تبریز گذرگاه جاده ابریشم از دیدگاه سیاحان در روز جمعه 26 مهر ماه برگزار می شود
معترضین کاتالونیا مسیر فرودگاه بارسلونا را مسدود می کنند + ویدئو
تظاهرکنندگان روز یکشنبه در اعتراض به احکام زندان برای رهبران استقلال کاتالونیا به سمت فرودگاه ال پرات بارسلونا راهپیمایی کردند. در فیلم دیده می شود معترضان در حال پیاده روی در جاده و در مسیر فرودگاه هستند. که مسافران در حال تلاش برای رسیدن به امکانات با پای پیاده هستند ، زیرا ترافیک مختل شده است.
دنیزده سو سه سی !
نازلاریله گلیرسن ! ئوزون گوستریب قاییدیرسان ! راحات بوراخ ئوره گیمی! تالان ائتمه فیکریمی ! سن درین سن، گوجلو ! من بیر ناتوان اسیرم ! ئوزه بیلمه رم سن تک دنیزده !
ماوی دنیز
و تو هرگز نمی مانی ! آمدن و رفتن ! ضرب آهنگ صدایت را می شناسم ! نمی دانم ! آیا روزی می آیی که بمانی ؟
قصه های من و بابام -نامه ماهی ها
روز تعطیل بود ، بابام اصرار داشت تا با هم به ماهیگیری برویم ، من نه حوصله ماهیگیری داشتم و نه دلم می خواست ماهی ها را بگیریم ! بعد از مدتی نشستن در داخل قایق و قلاب انداختن بابام به داخل آب ، ناگهان فکری به ذهنم رسید ، روی یک کاغذ نوشتم " ما ماهی ها امروز دلمان نمی خواهد به قلاب شما بیافتیم و یک امضا هم زیر آن زدم و نوشتم ماهی !
برگ زرد
نام گذاری کودک پس از چند سال در اقوام بورانای کنیا و اتیوپی
نام های آفریقایی اطلاعات زیادی در مورد کودک فاش می کند ، اعم از احساسات ، وقایع پیرامون تولد ، فرهنگ ، ترتیب تولد ، روز تولد ، ایمان ، زمان روز یا فصل و اجداد در بسیاری از کشورها در آفریقا مراسم نامگذاری را با روش های متفاوت در فرهنگ و مذاهب انجام می دهند. زمان تعیین نام می تواند از برخی روزها تا ماهها پس از تولد متفاوت باشد.
یک جهان قابل شارژ
آکیرا یوشینو و جان ب گودایناف، م استنلی ویتینگام در مراسمی در استکهلم به عنوان برندگان نوبل شیمی اعلام شدند.
- توفان " سرعت " در ژاپن + ویدئو
براثر توفان دو مرد کشته شده اند و به بیش از شش میلیون نفر توصیه تخلیه از خانه هایشان گردیده است که در مقابل طوفان قدرتمند در پایتخت ژاپن ، توکیو جاری است .که سنگین ترین باران و باد در 60 سال را با خود به همراه داشته باشند.
میراث دامدار
روایتی جذاب و دردناک از زندگی یکی از شیرزنان ایرانی که ۶۰ سال از زندگی خود را صرف دامداری و زندگی در کوهستان های البرز کرده است. "فیروزه" با ۸۰ سال سن و یازده فرزند که همگی او را تنها در کوهستان رها کردند؛ قصد دارد تا پایان عمر خود در کوهستان زندگی کند.
کودکان حیات وحش افریقا
تصویر کودکان حیات وحش همیشه خیره کننده هستند ، آنها نیز مثل همه کودکان مشغول بازیگوشی و شیطنت دیده می شوند و بودن در کنار پدر و مادر و حمایت آنها مهم ترین عامل زندگی آنان است.
خطبه های نماز جمعه آیت الله سیستانی
دولت عراق و دستگاه‌های امنیتی مسئول خون دهها کشته و زخمی عراقی طی ناآرامی‌های اخیر است، در شرایطی که دولت عراق اعلام کرده که دستور شلیک گلوله به تظاهرکنندگان را نداده است، اما شمار زیادی کشته و زخمی شده‌اند. دولت و دستگاه‌های امنیتی مسئول خون‌هایی هستند که طی روزهای اخیر ریخته شده است. دولت نمی‌تواند از این مسئولیت شانه خالی کند، چرا که مسئول کشته شدن تظاهرکنندگان به ضرب گلوله طرف‌های سرکش در مقابل دیدگان نیروهای امنیتی است، دولت مسئول عدم حفاظت از رسانه‌ها در قبال هدف قرار گرفتن‌ها و حملات است. آیت‌الله سیستانی با خانواده‌های قربانیان این رخدادها ابراز همدردی و بر همبستگی خود با خواسته‌های قانونی تظاهرکنندگان تاکیدکرد
ابی احمد نخست وزیر اتیوپی برنده جایزه صلح نوبل
وی در اقدامی که باعث تعجب در منطقه شاخ بلند آفریقا شد ، گفت که اتیوپی توافقنامه صلح با اریتره را می پذیرد و به یکی از طولانی ترین درگیری های آفریقا پایان می دهد.... ابی احمد یک اقدام متفاوت سیاسی را به اجرا دراورد ،وی ده ها هزار زندانی را آزاد کرد ، ازآزادی احزاب و گروههای مخالف که ممنوع شده بودند استقبال کرد و به تخلفات و سوء استفاده های گذشته اعتراف کرد. مردم نظرات خود را آزادانه در رسانه های اجتماعی ابراز کردند و وی اعلام کرد که اتیوپی انتخابات آزاد و عادلانه را در سال 2020 برگزار می کند. این کشور یکی از معدود کشورهایی از نظر تعادل جنسیت در جهان است که یک رئیس جمهور زن در آن حاکم است که تنها رییس جمهور زن در افریقا است. گروه های رسانه ای سال گذشته اظهار داشتند ، برای اولین بار اتیوپی هیچ روزنامه نگار در زندان نداشت.
نئولیبرالیسم همچنان مقاومت می کند!
از نومحافظه کاران مانند پل ولفوویتز گرفته تا "مداخله گرایان بشردوستانه" مانند مادلین آلبرایت ، این ایده ساده انگارانه را مبنی بر اینکه ماشین جنگی ایالات متحده می تواند برای تحمیل نئولیبرالیسم با زور به کشورهای مخالف در سرتاسر جهان وارد شود را مطرح ساختند. بیست سال پس از آن ، نتایج آن سیاست ها کاملاً فاجعه بار بوده است. حتی در ایالات متحده آمریکا ، در قلب امپراتوری نئولیبرال ، نسل جدیدی که بر اسطوره های نولیبرالیسم غالب می شوند ، اکنون پوچی های آن را مطرح می کنند: فریب دادن اقتصاد، جادوی بازار، کاهش مراقبت های بهداشتی و ایجاد آموزش خصوصی ، وارد شدن به مجلس با داشتن پول و قدرت آن، كاهش طبقه متوسط ، نابودی بی حد و حصر محیط زیست و جهان طبیعی؛ و... غیره همانطور که اقتصاددان بریتانیایی J.M. کینز در دهه 1930 گفت ، "سرمایه داری اقتصاد آزاد ایده ای پوچ است که بدترین ( بدبخت ترین) مردم ، به بدترین دلایل ، آنچه را که برای ما مطلوب است را انجام می دهند."
قصه های من و بابام - تکالیف مدرسه
تکالیف درس ریاضی من بسیار مشکل بودند و من برای حل آنها تحت فشار ! ، بابام وقتی متوجه کلافه شدنم شد، در انجام آنها به کمک من آمد. فردا در کلاس آقای معلم وقتی تکالیف مرا دید ....
کردها در جنگ جهانی دوم به ما کمک نکردند
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه از تصمیمش در رها کردن کردهای سوریه در مقابل حملات ترکیه دفاع کرد. رئیس جمهوری آمریکا در توجیه این رفتارش گفت: «آنها به ما در جنگ جهانی دوم کمک نکردند؛ به عنوان نمونه آنها در جنگ نرماندی به ما کمک نکردند.» او افزود که کردها در کنار نیروهای آمریکایی برای «سرزمین‌های خودشان» جنگیده‌اند و ما پول خیلی زیادی را برای کمک به آنها خرج کرده‌ایم. او در نهایت گفت: «با این وجود ما کردها را دوست داریم.» دونالد ترامپ در اوایل روز چهارشنبه پیش از بیان این سخنان، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که عملیات نظامی ترکیه در سرزمین‌های شمالی سوریه را تایید نمی‌کند و از نظر او این کار «ایدۀ بدی» بوده است. با این وجود در این بیانیه هیچ اشارۀ مستقیمی به کردها یا طرح موضوعی که حاکی از واکنش فوری آمریکا به حملۀ نظامی آنکارا در سوریه باشد، نکرد.
پرداخت خسارت به مصرف کننده داروی آسیب رسان
یک هیئت منصفه در فیلادلفیا به شرکت جانسون و جانسون به دلیل عدم هشدار صحیح شرکت به بیماران در مورد عوارض جانبی جدی مرتبط با یک داروی اعصاب ، به نام ریسپردال رای بر پرداخت مبلغ 8 میلیارد دلار به مرد بیمار به عنوان خسارت داده است.
افزایش ۵۰ درصدی عوارض آزاد‌راه تبریز-زنجان!
با افزایش عوارض 50 درصدی آزادراه تبریز به زنجان در حالی که هیچ گونه افزایشی در درامد عمومی بوجود نبامده است ؛ ورود سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان های مرتبط به موضوع ضروری می نماید....
دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر انقلاب
ایشان اجرای کامل این سند را موجب رفع بسیاری از مشکلات در زمینه‌ی پیشرفت علمی، تجاری‌سازی محصولات علمی و فناوری و حل سایر مشکلات بخش علمی خواندند و گفتند: بنیاد نخبگان موظف است به این سند بپردازد و شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز باید با به‌روزرسانی این سند، تحقق آن را مطالبه و دنبال کند. «مأیوس نشدن از القائات منفی جریانی بددل که جنبش علمی کشور را انکار میکند» توصیه‌ی بعدی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به جوانان نخبه بود. ایشان افزودند: یک جریان بددل و بدخواه که متأسفانه در داخل دانشگاه‌ها نیز حضور دارد، اصل جهش علمی کشور را که یک واقعیت عیان است، انکار و تلاش میکند با القای اینکه هیچ اتفاق علمی مهمی رخ نداده است، مردم را دچار تردید و نخبگان را ناامید کند؛ اما شما در مقابل این جریان هرگز مأیوس نشوید. رهبر انقلاب اسلامی، یکی دیگر از کارهای زشت این جریان بددل را دلالی و انتقال نخبگان مستعد به خارج از کشور دانستند و گفتند: جوان نخبه به ایران تعلق دارد و پاره‌ی تن کشور است، اما آنها به‌دنبال دلسرد کردن و یا فریفتن او با وعده‌های پولی یا غیر پولی و موهوم هستند که مسئولان وزارتخانه‌های بهداشت و علوم موظفند از دانشگاه‌ها در مقابل این جریان مراقبت کنند.
رومئو و ژولیت
رومئو و ژولیت تراژدی عاشقانه ای از ویلیام شکسپیر است که عشق نافرجام و داستان تراژیک رومئو و ژولیت را در نمایشنامه‌ اش به تصویر می کشد ... پتر چایکوفسکی اورتور فانتزی رومئو و ژولیت را با الهام از اثر تراژیک شکسپیر هنگساز خلق می کند
کامچاتکا ، میراث جهانی
چشم اندازی در شبه جزیره کامچاتکا ، که بیشتر روس ها آن را سرزمین ناشناخته کشور خود می دانند. در پایان یک پژوهش پنج ساله بیش از 300 آتشفشان در منطقه کشف شده است..به نظر می رسید یونسکو موافق است. این سازمان بین المللی به دلیل آنچه که از زیبایی ، تمرکز و تنوع فوق العاده آنها نامیده می شود ، آتشفشان های کامچاتکا را به عنوان میراث جهانی معرفی کند. کامچاتکانان اصرار دارند که از اینجا روسیه آغاز می شود ، جایی که اولین منطقه ای است که از خواب بیدار می شود. در قرون گذشته ، یک سال می کشید تا از مسکو به شبه جزیره برسید. تا به امروز ، هیچ جاده آسفالته و سنگفرش که آن را از سرزمین اصلی روسیه جدا می کند عبور نمی کند.
فصل رنگ
پاییز فصل رنگ است ، آغاز یک نو شدن ، فرو ریختن و رنگین شدن و زیبایی ها!
تخصص نداشت ، تعهد پیشکش!
بانک ها و شرکت ها و ثروت جامعه در اختیار او بودند، ویلاهای شمال متعلق به بانک در اختیار فامیل های دور هم قرار گرفته بودند و کل فامیل از شهر تا روستا در ویلاهای بانک اطراق کرده بودند و مشغول زندگی شاد بودند! نمی شد تصور کرد او با این همه مشغله حتی 2 مدرک فوق لیسانس هم گرفته بود او خود را مورد تائید کرده بود ، صلاحیت وی را بانک اصلی برای مدیرعاملی بانک پلیین تر تائید کرد و او از سد صلاحیت ها برای مجلس نیز گذشت . وقتی از تبریز برای انتخابات مجلس کاندید شد، در بروشور انتخاباتی وی به دو مدرک فوق لیسانس و تحصیل در مقطع دکتری در یک کشور خارجی انگلیسی زبان نیز اشاره شده بود . مردی که دانشجوی یک کشور خارجی مثل استرالیا یا کانادا بود ، هنوز که هنوز است ناتوان از خواندن متن ساده یک صفحه انگلیسی است ، اما بدون خروج از کشور در خارج از آن تحصیلی می کرد!!!!! ....او در ماجراهایش در بانک به سال های سال زندان محکوم شد ، آیا او فقط در بانک .... خطا کرده بود و فقط بخاطر یک بار و اولین بار خطایش به " دوستاق" افتاد؟ آیا لازم نیست کل دوران کارکرد او در بانک ها و هیئت مدیره ها مورد بررسی قرار گیرد؟ آیا استخدام های انجام شده توسط او مورد کنکاش واقع شده اند؟ بیست ، سی سال ریاست او لازم به کنترل است تا حقوق مردم حفظ گردد....