کلاه به جاي تاج!
ديدار و مذاکره سه‌جانبه پمپئو وزير خارجه به آخر قدرت رسيده آمريکا، نتانياهو نخست‌وزير تحت فشار شديد مخالفين رژيم صهيونيستي و محمدبن‌سلمان وليعهد تحميلي عربستان سعودي در شهر در حال ساخت «نيوم» در عربستان سعودي، با واکنش‌هاي منفي فراواني مواجه شد. دولت عربستان در روزهاي اخير، دو شکست سخت را در اجراي برنامه‌هائي که براي ترميم اعتبار خود در نظر داشت تحمل کرد که هم رسوا‌کننده بودند و هم مشکل‌آفرين. نخستين‌ و کاري‌ترين واکنش، حمله موشکي ارتش يمن به آرامکو بود که طبق اعلام سخنگوي ارتش يمن، در مخالفت با اجلاس سه‌جانبه «نيوم» صورت گرفت. اين حمله از دو نظر حائز اهميت است يکي اينکه دولت عربستان عليرغم برخورداري از حمايت همه‌جانبه نظامي، اطلاعاتي و امنيتي آمريکا نتوانست مانع اصابت موشک ارتش يمن به آرامکو شود. اين واقعه علاوه بر عربستان براي آمريکا نيز يک رسوائي تلقي مي‌شود و هشداري است براي ساير سران مرتجع عرب که به حمايت‌هاي تسليحاتي، اطلاعاتي و امنيتي آمريکا دل بسته‌‌اند. آنها بايد از اين واقعه به نتايج روشني در زمينه بي‌اعتبار بودن وعده‌هاي حمايتي آمريکا برسند و اين واقعيت را درک کنند که امنيت منطقه فقط توسط خود کشورهاي منطقه قابل تأمين است و تکيه کردن بر آمريکا و رژيم صهيونيستي همچون تکيه کردن بر تار عنکبوت است که سست‌ترين تکيه‌گاه است. جنبه ديگر اهميت حمله موشکي ارتش يمن به آرامکو، پيام سياسي آنست که به وليعهد عربستان و حاميان غربي و عبري وي فهمانده است شرايط حاکم بر منطقه غير از آنست که آنها فکر مي‌کنند. اگر اجلاس سه‌جانبه در شهر در حال ساخت «نيوم» اين بوده که زمينه براي تحکيم قدرت بن‌سلمان فراهم شود و يا اوضاع منطقه تحت کنترل آنان قرار گيرد، آنها موفق به محقق ساختن هيچيک از آنها نخواهند شد. مخالفان آل‌سعود، مخالفان عادي‌سازي روابط با رژيم صهيونيستي و مخالفان فرصت دادن به رژيم صهيونيستي براي ادامه توطئه و جنايت، اکنون دست بالا را دارند و به اين مثلث شوم اجازه اجرائي ساختن برنامه‌هاي خائنانه‌شان را نخواهند داد. دولت ترامپ نيز برخلاف شايعاتي که به راه انداخته، امکان شرارت در منطقه را ندارد و همينقدر که بتواند دست و پاي شکسته و خردشده خود را جمع کند و از کاخ سفيد خارج شود، هنر کرده است.
اسراییلی ها می گویند ؛ نتایاهو بن سلمان را ملاقات کرده، سعودی ها می گویند نه!
رسانه های فلسطین اشغالی گفتند ، اولین دیدار رسمی بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل ، با محمد بن سلمان ، ولیعهد ، در عربستان سعودی برگزار شد . سفر انجام شده یکشنبه شب اولین دیدار شناخته شده بین رهبران سطح بالای اسرائیل و عربستان است و می تواند نشانه تسریع در روند گرم شدن تدریجی روابط بین دو کشور باشد
سومین جلسه استماع پرونده فساد نتانیاهو برگزار می‌شود
پیشتر قاضی دادگاه مرکزی قدس اشغالی اعلام کرد رسیدگی کامل به پرونده بنیامین نتانیاهو به اتهام ارتشاء، خیانت در امانت و کلاهبرداری در ژانویه سال ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد و در حال حاضر تنها جلسات استماع مربوط به آن برگزار می‌شود. برگزاری جلسه محاکمه نتانیاهو در ژانویه ۲۰۲۱ می‌تواند تاثیر زیادی بر انتقال قدرت از او به بنی گانتس، رئیس حزب آبی و سفید در نوامبر همان سال و نیز سرنوشت نخست وزیر فعلی این رژیم داشته باشد. پیش بینی رسانه‌های صهیونیستی این است که بررسی پرونده سنگین فساد نتانیاهو احتمالا ۲ تا ۳ سال زمان ببرد. نتانیاهو اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستی است که برای پرونده‌های فساد مالی پایش به دادگاه باز می‌شود. پرونده‌های فساد اقتصادی نخست وزیر رژیم صهیونیستی موسوم به پرونده‌های هزاره قرار بود اوایل خرداد در دادگاه بررسی شود. او پیش از این درباره این پرونده‌ها مورد بازجویی قرار گرفته بود.
نقش امارات در طرح بزرگ اسرائیل برای اشغال اراضی "قدس" چیست؟
روزنامه الاخبار لبنان با اشاره به تصمیم جدید رژیم صهیونیستی برای اجرای یکی از بزرگترین طرح‌های اشغال در قدس، از نقش امارات در آن پرده برداشته و نوشته است که این طرح ۲۰۰ هزار متر مربع مساحت دارد و اسرائیلی‌ها آن را انقلابی در بخش شرقی قدس می‌دانند و می‌گویند ۱۰ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد. این طرح صنعتی و تجاری، آثار تاریخیِ محله‌های عربی را در قدس تهدید می‌کند و صد‌ها ساکن قدس را از درآمدهایشان محروم خواهد کرد، اما حقیقت این طرح چیست و بازو‌های امارات در ارتباط با سرمایه‌گذاری در این طرح به کجا رسیده‌اند؟
صائب عریقات دبیرکل سازمان آزادیبخش فلسطین درگذشت
صائب عریقات، دبیرکل سازمان آزادی‌بخش فلسطین براثر کرونا درگذشت. عریقات روز ۲۸ مهر در پی وخامت حالش به بیمارستانی در بیت‌المقدس منتقل شده بود. او در هنگام مرگ ۶۵ سال داشت. صائب محمد صالح عریقات، در شهرک ابودیس، در نزدیکی بیت‌المقدس در کرانه باختری بدنیا آمده بود . وی همزمان با تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا، عضو جنبش فتح بود و در کنار حمایت از یاسر عرفات، رهبر وقت فتح و سازمان آزادی‌بخش فلسطین، در نگارش پیمان صلح اسلو در سال ۱۹۹۳ میان اسرائیل و سازمان آزادی‌بخش فلسطین نقش مهمی داشت.
اشک تمساح عربی
اشک تمساح عربستان برای فرانسه و تشکر جناب سفیر روزنامه عرب نیوز عربستان سعودی برای اظهار همدردی با فرانسه در موضوع قتل یک معلم تصویر صفحه اول خود را به پرچم فرانسه که در حال اشک ریختن است اختصاص داده و در زیر آن با تیتر درشت نوشته است: همبستگی، برادری. سفیر فرانسه در ریاض نیز از این اظهار همبستگی عربستان تشکر کرده است. قتل این معلم در فرانسه بیشتر به موضوع آزادی بیان پیوند داده شده است و این در حالی است که عربستان خودش دو ‌سال پیش جمال خاشقجی را بخاطر مواضع انتقادی اش در کنسولگری خود در استانبول مثله کرد.
لغو حجاب اجباری در عربستان
با صدور دستورالعملی فوری وزارت کشور عربستان به مراجع امنیتی و انتظامی در راستای برنامه اصلاحات ولیعهد سعودی، قانون حجاب اجباری در تمام شهرهای عربستان به جز دو شهر مکه و مدینه لغو و آزادی عمل زنان به رسمیت شناخته شد.
تلاش آرام سعودی ها برای ایجاد رابطه با اسرائیل
مقامات عربستان می گویند که دولت این کشور در راستای تشویق رواداری مذهبی قصد دارد محتوای یهودی ستیزانه را از کتاب های درسی این کشور حذف کند.
بحرین و عادی سازی روابط با اسرائیل + ویدئو
این معامله ، که فلسطینیان را منزوی می کند ، در حالی انجام می شود که آقای ترامپ سعی می کند قبل از انتخابات در ماه نوامبر خود را به عنوان یک صلح دوست معرفی کند. این اقدام بحرین دور از انتظار نبود: به گفته تحلیلگران ، پادشاهی کوچک خلیج فارس به عنوان میوه رسیده قابل برداشت است که اگر همه چیز پس از اعلامیه امارات خوب پیش برود ، باید چیده شود. بحرین ، از نظر استراتژیک به عنوان بندر خانگی برای ایالات متحده مهم است ناوگان پنجم نیروی دریایی ، پیش از این فضای هوایی خود را برای پروازهای مسافری تجاری جدید بین تل آویو و ابوظبی باز کرده بود. وزیر امور خارجه مایک پمپئو ماه گذشته در تلاش برای بستن توافق از منطقه بازدید کرد.
سیدحسن نصرالله در شب عاشورای حسینی سخنرانی کرد
دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت روز عاشورا گفت که حزب الله به دنبال تثبیت معادله پاسخگویی به اسرائیل است و عادی سازی روابط امارات با اسرائیل خیانت به جهان عرب است....اگر یک مجاهد حزب الله شهید شود یک سرباز اسرائیلی نیز کشته خواهد شد
امارات تحریم اقتصادی اسرائیل را لغو کرد
خبرگزاری دولتی امارات روز شنبه گزارش داد ، خلیفه بن زید آل نهیان ، رهبر امارات متحده عربی ، فرمان لغو تحریم اقتصادی اسرائیل را صادر کرد.
سخنرانی سید حسن نصرالله در چهاردهمین سالروز جنگ ۳۳ روزه
اقدام رسانه‌های عربی در بزرگ‌خواندن چیزی به نام خطر ایران، همه‌اش فریب برای صلح با اسرائیل است حال آنکه برای تماس محرمانه با ایران تلاش می‌کنند و آرزو می‌کنند به جایی برسند که همزمان با ایران و اسرائیل روابط خوبی داشته باشند
دبیرکل حزب الله بعد از انفجار بیروت با مردم لبنان صحبت کرد
دبیرکل حزب‎الله: ما قاطعانه وجود هرگونه موشک یا مواد منفجره متعلق به ما در بندر بیروت چه در گذشته و چه در حال حاضر را تکذیب می‌کنیم
انفجار مواد نیتریت امونیم بیروت را در هم پیچید + ویدئو
مقامات لبنانی می گویند ، هزاران تن نیترات آمونیوم که در انبار در بندر بیروت ذخیره شده است ، باعث انفجار قدرتمندی شد که روز سه‌شنبه این شهر را ویران کرد و باعث کشته شدن بیش از 130 نفر ، دست کم 4000 نفر زخمی و آسیب به 300،000 خانه در شهر شد. نیترات آمونیوم در کود و در صنعت معدن به عنوان ماده منفجره جهت انفجار سنگ و جابجایی تپه های زمین مورد استفاده قرار می گیرد. این مواد همچنین کاربردهای نظامی دارد.
سازمان ملل " گوترش " هم عربستان سعودی را از لیست قاتلان کودکان حذف کرد+ ویدئو
چهار سال پیش بانکی مون با اعلان "دردناک ترین تصمیم " اسم عربستان سعودی را از لیست سیاه قاتلان کودکان حذف کرد و آن را برای کمک به سایر کودکان در فلسطین و سوریه و عراق توجیه کرد. در میان ناباوری محافل ناظر بر حقوق بشر این بار گوترش نیز با توجیهات بسیار نسبت به حذف نام عربستان از لیست سیاه اقدام کرد و آن را ناشی از کاهش کشتار کودکان توسط سعودی ها اعلام کرد..
قدس!
سقوط 2003 بغداد + ویدئو ساقط کردن مجسمه صدام
در سال 2003 در چنین روزی جرج بوش رییس جمهور ایالات متحده و تونی بلر با گزارش ساختگی بازرسان خود به بهانه انهدام زرادخانه سلاح های صدام در عراق به این کشور حمله و موجب سقوط صدام حسین ؛ که بعد از جنگ شکست خورده اش با ایران ، عاصی شده بود؛ گردیدند.
وحشت در لوکسور مصر
شیوع کورون ویروس در مصر که در مرکز شهر باستانی متمرکز شده است موجب متهم شدن دولت به تظاهر به خوب و تحت کمنرل بودن همه چیز بود تا توریست ها پول ارزشمند خود را وارد مصر کنند
کعبه ، مسجدالحرام ضدعفونی می شود.
کارگران شهرداری مکه در کعبه دیده می شوند. عربستان سعودی مقدس ترین مکان مذهبی مسلملنان را برای ضدعفونی کردن از کروناویروس تخلیه کرد.
قرنطینه در ورود به نوار غزه
وزارت بهداشت غزه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در راستای مبارزه با ویروس کرونا برنامه قرنطینه را گسترش داده‌ایم. این تدابیر شامل مسافرانی از مقصد کشورهای کره‌جنوبی، ژاپن، هنگ‌کنگ، سنگاپور و ایران نیز می‌شود».
لاوروف نتوانست جلوی اشک های خود در بیت المقدس بگیرد
ولادیمیر پوتین به همراه بنیامین نتانیاهو از بنای یادبود قهرمانان محاصره شده در لنینگراد، در مراسم گرامی داشت قربانیان هولوکاست ،در بیت المقدس رونمایی كردند. این بنای یادبود "شمع یادبود" نامیده شده است. این یادبود به ارتفاع نه متر است و وزن آن 12 تن با كتیبه برنز است: "زندگان و افتاده ها را بخاطر بسپار، اینجا یادبود مرگ كسانی است كه قربانی شدند".
پیشنهاد دبیرکل حزب الله به دولت جدید لبنان
دبیرکل جنبش حزب الله لبنان درخواست اصلی مردم از دولت جدید این کشور را ابراز داشت.... دولت جدید لبنان ابتدا باید اعتماد عمومی را برای کار مؤثر احیا کند.
نظامیان آمریکایی در حال بازگشت به سوریه
خروج نیروهای آمریکایی همزمان با شروع عملیات چشمه صلح ترکیه شروع شد، اما اکنون ارتش آمریکا در حال بازگشت به مناطق شمالی سوریه به ویژه مناطق نفت خیز است.
بحران اقتصادی لبنان بعد از بحران اخلاقی حریری
احتمالاً نقل و انتقالات مخفیانه بوده است ، زیرا مبلغ مشکوک زیادی در بین مقامات مالی و مالیاتی آفریقای جنوبی که تحقیق کرده و آن را درآمد مشمول مالیات دانسته اند مطرح نشده است. خانم ون دره مرو اصرار داشت که این پول هدیه ای بوده و طبق قانون آفریقای جنوبی قابل پرداخت مالیات نیست. در پرونده های بعدی دادگاه ، او ادعا كرد كه این پول بدون شرط به او داده شده است و واریز کننده آن را آقای حریری معرفی كرد.نیویورک تایمز نتوانسته است به خانم ون دره مروه دسترسی پیدا کند، اما دو وکیل قبلی وی ، وکیل فعلی وی و پدرش ، که وی را در دادگاه مالیاتی نمایندگی می کردند ، از اظهار نظر خودداری کردند . اما حریری متاهل و دارای فرزند است