بحرین و عادی سازی روابط با اسرائیل + ویدئو
این معامله ، که فلسطینیان را منزوی می کند ، در حالی انجام می شود که آقای ترامپ سعی می کند قبل از انتخابات در ماه نوامبر خود را به عنوان یک صلح دوست معرفی کند. این اقدام بحرین دور از انتظار نبود: به گفته تحلیلگران ، پادشاهی کوچک خلیج فارس به عنوان میوه رسیده قابل برداشت است که اگر همه چیز پس از اعلامیه امارات خوب پیش برود ، باید چیده شود. بحرین ، از نظر استراتژیک به عنوان بندر خانگی برای ایالات متحده مهم است ناوگان پنجم نیروی دریایی ، پیش از این فضای هوایی خود را برای پروازهای مسافری تجاری جدید بین تل آویو و ابوظبی باز کرده بود. وزیر امور خارجه مایک پمپئو ماه گذشته در تلاش برای بستن توافق از منطقه بازدید کرد.
سیدحسن نصرالله در شب عاشورای حسینی سخنرانی کرد
دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت روز عاشورا گفت که حزب الله به دنبال تثبیت معادله پاسخگویی به اسرائیل است و عادی سازی روابط امارات با اسرائیل خیانت به جهان عرب است....اگر یک مجاهد حزب الله شهید شود یک سرباز اسرائیلی نیز کشته خواهد شد
امارات تحریم اقتصادی اسرائیل را لغو کرد
خبرگزاری دولتی امارات روز شنبه گزارش داد ، خلیفه بن زید آل نهیان ، رهبر امارات متحده عربی ، فرمان لغو تحریم اقتصادی اسرائیل را صادر کرد.
سخنرانی سید حسن نصرالله در چهاردهمین سالروز جنگ ۳۳ روزه
اقدام رسانه‌های عربی در بزرگ‌خواندن چیزی به نام خطر ایران، همه‌اش فریب برای صلح با اسرائیل است حال آنکه برای تماس محرمانه با ایران تلاش می‌کنند و آرزو می‌کنند به جایی برسند که همزمان با ایران و اسرائیل روابط خوبی داشته باشند
دبیرکل حزب الله بعد از انفجار بیروت با مردم لبنان صحبت کرد
دبیرکل حزب‎الله: ما قاطعانه وجود هرگونه موشک یا مواد منفجره متعلق به ما در بندر بیروت چه در گذشته و چه در حال حاضر را تکذیب می‌کنیم
انفجار مواد نیتریت امونیم بیروت را در هم پیچید + ویدئو
مقامات لبنانی می گویند ، هزاران تن نیترات آمونیوم که در انبار در بندر بیروت ذخیره شده است ، باعث انفجار قدرتمندی شد که روز سه‌شنبه این شهر را ویران کرد و باعث کشته شدن بیش از 130 نفر ، دست کم 4000 نفر زخمی و آسیب به 300،000 خانه در شهر شد. نیترات آمونیوم در کود و در صنعت معدن به عنوان ماده منفجره جهت انفجار سنگ و جابجایی تپه های زمین مورد استفاده قرار می گیرد. این مواد همچنین کاربردهای نظامی دارد.
سازمان ملل " گوترش " هم عربستان سعودی را از لیست قاتلان کودکان حذف کرد+ ویدئو
چهار سال پیش بانکی مون با اعلان "دردناک ترین تصمیم " اسم عربستان سعودی را از لیست سیاه قاتلان کودکان حذف کرد و آن را برای کمک به سایر کودکان در فلسطین و سوریه و عراق توجیه کرد. در میان ناباوری محافل ناظر بر حقوق بشر این بار گوترش نیز با توجیهات بسیار نسبت به حذف نام عربستان از لیست سیاه اقدام کرد و آن را ناشی از کاهش کشتار کودکان توسط سعودی ها اعلام کرد..
قدس!
سقوط 2003 بغداد + ویدئو ساقط کردن مجسمه صدام
در سال 2003 در چنین روزی جرج بوش رییس جمهور ایالات متحده و تونی بلر با گزارش ساختگی بازرسان خود به بهانه انهدام زرادخانه سلاح های صدام در عراق به این کشور حمله و موجب سقوط صدام حسین ؛ که بعد از جنگ شکست خورده اش با ایران ، عاصی شده بود؛ گردیدند.
وحشت در لوکسور مصر
شیوع کورون ویروس در مصر که در مرکز شهر باستانی متمرکز شده است موجب متهم شدن دولت به تظاهر به خوب و تحت کمنرل بودن همه چیز بود تا توریست ها پول ارزشمند خود را وارد مصر کنند
کعبه ، مسجدالحرام ضدعفونی می شود.
کارگران شهرداری مکه در کعبه دیده می شوند. عربستان سعودی مقدس ترین مکان مذهبی مسلملنان را برای ضدعفونی کردن از کروناویروس تخلیه کرد.
قرنطینه در ورود به نوار غزه
وزارت بهداشت غزه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در راستای مبارزه با ویروس کرونا برنامه قرنطینه را گسترش داده‌ایم. این تدابیر شامل مسافرانی از مقصد کشورهای کره‌جنوبی، ژاپن، هنگ‌کنگ، سنگاپور و ایران نیز می‌شود».
لاوروف نتوانست جلوی اشک های خود در بیت المقدس بگیرد
ولادیمیر پوتین به همراه بنیامین نتانیاهو از بنای یادبود قهرمانان محاصره شده در لنینگراد، در مراسم گرامی داشت قربانیان هولوکاست ،در بیت المقدس رونمایی كردند. این بنای یادبود "شمع یادبود" نامیده شده است. این یادبود به ارتفاع نه متر است و وزن آن 12 تن با كتیبه برنز است: "زندگان و افتاده ها را بخاطر بسپار، اینجا یادبود مرگ كسانی است كه قربانی شدند".
پیشنهاد دبیرکل حزب الله به دولت جدید لبنان
دبیرکل جنبش حزب الله لبنان درخواست اصلی مردم از دولت جدید این کشور را ابراز داشت.... دولت جدید لبنان ابتدا باید اعتماد عمومی را برای کار مؤثر احیا کند.
نظامیان آمریکایی در حال بازگشت به سوریه
خروج نیروهای آمریکایی همزمان با شروع عملیات چشمه صلح ترکیه شروع شد، اما اکنون ارتش آمریکا در حال بازگشت به مناطق شمالی سوریه به ویژه مناطق نفت خیز است.
بحران اقتصادی لبنان بعد از بحران اخلاقی حریری
احتمالاً نقل و انتقالات مخفیانه بوده است ، زیرا مبلغ مشکوک زیادی در بین مقامات مالی و مالیاتی آفریقای جنوبی که تحقیق کرده و آن را درآمد مشمول مالیات دانسته اند مطرح نشده است. خانم ون دره مرو اصرار داشت که این پول هدیه ای بوده و طبق قانون آفریقای جنوبی قابل پرداخت مالیات نیست. در پرونده های بعدی دادگاه ، او ادعا كرد كه این پول بدون شرط به او داده شده است و واریز کننده آن را آقای حریری معرفی كرد.نیویورک تایمز نتوانسته است به خانم ون دره مروه دسترسی پیدا کند، اما دو وکیل قبلی وی ، وکیل فعلی وی و پدرش ، که وی را در دادگاه مالیاتی نمایندگی می کردند ، از اظهار نظر خودداری کردند . اما حریری متاهل و دارای فرزند است
زندانی های دولت اسلامی عراق و شام در زندان های کردستان سوریه
زندانیان کف زندان را مانند فرش ناامیدی انسانی می پوشانند. بسیاری از آنها چشم و اندام های خود را از دست داده اند ، برخی از آنها به علت بیماری استخوان هایشان نازک شده است و لباسهای نارنجی می پوشند؛ شبیه به آنچه که دولت اسلامی ، گروه تروریستی که زمانی متعلق به آنها بود ، قبل از آنکه اسرایش را بکشد ، برتن آنان می کرد . در طبقه بالا ، در سلولهای کوچک ؛ تابش خورشید قرار دارد ، بیش از 150 کودک - در سنین 9 تا 14 سالگی - از طیف وسیعی از کشورها قرار دارند. والدینشان آنها را به سوریه آوردند و در نهایت کشته یا بازداشت شدند. بچه ها ماه ها در اینجا بوده اند و هیچ تصوری از اقوام خود یا آینده ندارند. پسری از سورینام در داخل سلول گفت: "من یک سؤال دارم." "چه اتفاقی برای ما خواهد افتاد؟ آیا بچه ها بیرون می آیند؟ " باردید نادر از دو زندان برای ساکنان پیشین سرزمین تحت کنترل دولت اسلامی در شمال شرقی سوریه توسط نیویورک تایمز در این هفته نشانگر بحران سنگین رو به رشد قانونی و بشردوستانه ای بود که جهان تا حد زیادی نادیده گرفتن برای آن را انتخاب کرده است.
نمایش فرهنگی مجارستان
هنرمندان مجارستان در یک نمایش فرهنگی در هاوالی ، کویت شرکت کردند. کویت روز دوشنبه یک نمایش فرهنگی مجارستانی در هاوالی برگزار کرد که تا 22 اکتبر ادامه خواهد داشت.
آمریکا، زنان داعشی را از سوریه به عراق منتقل می کند
نیروهای آمریکایی از آغاز حملات ترکیه به شمال سوریه، بیش از 1500 زن داعشی را از اردوگاه الهول، واقع در حومه حسکه به عراق انتقال داده‌اند.
تظاهراتها ممکن است به آشوب مبدل شوند
تظاهرات در لبنان ادامه دار شده است ؛ مردم از خیابان ها خارج نمی شوند و در شعارهای خود خواستار سقوط دولت هستند.........
میلیون ها نفر در راهپیمای سالانه اربعین
آسوشیتدپرس گزارش داده است ، اربعین به عنوان بزرگترین گردهمایی عمومی سالانه در جهان شناخته می شود و زائران بیشتری را نسبت به حج در عربستان سعودی به خود جلب می کند
تظاهرات برعلیه فساد و تبعیض با بهانه مالیات واتس آپ
صبح روز جمعه نیروهای امنیتی لبنان برای پراکنده کردن معترضین مخالف سیاست مالیاتی دولت ائتلاف سعد حریری در مرکز شهر بیروت، از گاز اشک آور و باتوم‌ استفاده کردند. معترضین جاده خروجی جنوبی بیروت را بستند. مردم با سردادن شعارهایی خواستار سرنگونی دولت فعلی شدند. هیئت وزیران لبنان پیش از این مالیات بر استفاده از برنامه های کاربردی برای صحبت اینترنتی مانند واتس‌اپ (6 دلار برای هر ماه) و همچنین مالیات بر دخانیات (حدود 1.3 دلار برای هر پاکت وارداتی، 0.5 دلار برای هر پاکت ساخت داخل) را تصویب کرده بود.
خطبه های نماز جمعه آیت الله سیستانی
دولت عراق و دستگاه‌های امنیتی مسئول خون دهها کشته و زخمی عراقی طی ناآرامی‌های اخیر است، در شرایطی که دولت عراق اعلام کرده که دستور شلیک گلوله به تظاهرکنندگان را نداده است، اما شمار زیادی کشته و زخمی شده‌اند. دولت و دستگاه‌های امنیتی مسئول خون‌هایی هستند که طی روزهای اخیر ریخته شده است. دولت نمی‌تواند از این مسئولیت شانه خالی کند، چرا که مسئول کشته شدن تظاهرکنندگان به ضرب گلوله طرف‌های سرکش در مقابل دیدگان نیروهای امنیتی است، دولت مسئول عدم حفاظت از رسانه‌ها در قبال هدف قرار گرفتن‌ها و حملات است. آیت‌الله سیستانی با خانواده‌های قربانیان این رخدادها ابراز همدردی و بر همبستگی خود با خواسته‌های قانونی تظاهرکنندگان تاکیدکرد
کردها در جنگ جهانی دوم به ما کمک نکردند
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه از تصمیمش در رها کردن کردهای سوریه در مقابل حملات ترکیه دفاع کرد. رئیس جمهوری آمریکا در توجیه این رفتارش گفت: «آنها به ما در جنگ جهانی دوم کمک نکردند؛ به عنوان نمونه آنها در جنگ نرماندی به ما کمک نکردند.» او افزود که کردها در کنار نیروهای آمریکایی برای «سرزمین‌های خودشان» جنگیده‌اند و ما پول خیلی زیادی را برای کمک به آنها خرج کرده‌ایم. او در نهایت گفت: «با این وجود ما کردها را دوست داریم.» دونالد ترامپ در اوایل روز چهارشنبه پیش از بیان این سخنان، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که عملیات نظامی ترکیه در سرزمین‌های شمالی سوریه را تایید نمی‌کند و از نظر او این کار «ایدۀ بدی» بوده است. با این وجود در این بیانیه هیچ اشارۀ مستقیمی به کردها یا طرح موضوعی که حاکی از واکنش فوری آمریکا به حملۀ نظامی آنکارا در سوریه باشد، نکرد.