فرصت مناسب براي توقف جنگ يمن
با اقدامات رئيس‌جمهور جديد آمريکا و اتحاديه اروپا، شرايط مرتبط با جنگ يمن دستخوش تغييرات اساسي شده و فرصت مناسبي براي وادار کردن عربستان و امارات به پايان دادن به جنگ يمن فراهم شده است. اکنون دولت جمهوري اسلامي ايران مي‌تواند با استفاده از فرصت مناسب پيش آمده، تلاش جديدي را براي پايان دادن به جنگ خانمان‌سوز يمن آغاز کند و مردم مظلوم اين کشور را از نکبتي که 6 سال است گرفتار آن هستند نجات دهد. به وسوسه‌هاي کساني که ممکن است سخن از گرفتن امتيازهائي از آغازکنندگان جنگ به ميان بياورند نبايد اعتنا کرد. اين وسوسه‌ها اولاً زيان‌هاي اين جنگ خانمان‌سوز را براي مردم مظلوم يمن بيشتر مي‌کند و ثانياً به رژيم صهيونيستي و ساير طرفداران ادامه جنگ امکان مي‌دهد براي تغيير تصميم آمريکا و اتحاديه اروپا تلاش کنند و شرايط مناسب کنوني را از بين ببرند. وزارت خارجه کشورمان بايد با استفاده از فرصت به وجود آمده و جلب همکاري کشورهاي مسلمان براي پايان يافتن سريع جنگ يمن بيش از گذشته تلاش کند.
شوق تغییر در خاورمیانه
یک دهه پیش ، یک میوه فروش در تونس پس از سیلی خوردن و ضبط کردن اموالش ، خود را به آتش کشید و مرگ او سرخوردگی های مردمی را در سراسر منطقه باز کرد . معترضین ، زین العابدین بن علی ، رییس جمهور خودکامه تونس را به تبعید وادار کردند و تظاهرات در مصر ، بالاتر از لیبی ، یمن ، بحرین و سوریه آغاز شد. آن قیام های بهار عربی اکثراً ناکام ماندند ، اما طعم امکان دموکراسی را مردم چشیدند. تارک المنشاوی 39 ساله در قاهره گفت: "نسل های جوان آنچه را که اتفاق افتاد دیدند." "مثل کوسه وقتی بوی خون را می شنود. آزادی اینگونه است. ما یک بار آن را بو کردیم ، بنابراین تلاش خود را ادامه خواهیم داد. "
ديدار تاريخ‌ساز
اعلام خبر سفر پاپ فرنسيس، رهبر کاتوليک‌هاي جهان، در نيمه اسفندماه به عراق و ديدار او با آيت‌الله سيستاني، رويداد قابل تأملي است که مي‌تواند آغازگر نوعي تحول در روابط روحانيت شيعه با ارباب کليسا باشد. اين ديدار، از اين جهت که مرجع بزرگ شيعه، برخلاف سيره معمول، پيشنهاد پاپ را پذيرفته، از اهميت ويژه‌اي برخوردار است. بخش قابل توجهي از روحانيت شيعه حتي حشر و نشر و تعامل با علماي اهل‌سنت را برنمي‌تابند کمااينکه بعضي از علماي اهل‌سنت نيز حاضر به حشر و نشر و گفتگو و تعامل با علماي شيعه نيستند. در چنين شرايطي، استقبال يک مرجع بزرگ شيعه از پيشنهاد ديدار با رهبر عمده‌ترين بخش از مسيحيان جهان در کهن‌ترين حوزه علميه و قديمي‌ترين پايگاه روحانيت، واقعه‌اي تاريخي، بسيار قابل مطالعه و تاريخ‌ساز است.
در یمن جنگ دیگری را آغاز نکنید !
گسترش جهانی هواپیماهای بدون سرنشین مسلحانه جای تعجب ندارد و درخواست بایدن برای صلح در یمن که امکان استفاده مستمر از آنها را فراهم می کند یک شعار توخالی است. پاس دادن ، ادامه چشم پوشی از جنایات ، مرگ غیرنظامی ها و قتل های غیرقانونی در یمن و جاهای دیگر صلح ایجاد نمی کند اما اطمینان حاصل خواهد کرد که برای نسل های بعدی ، سودجویانی مانند ریتئون ، بوئینگ ، لاکهید مارتین و جنرال اتمی "جنگ را ادامه خواهند داد تا رشد پرقدرت را ببینید. " صلح در یمن ، صلح در جهان ، خواستار پایان تولید سلاح، تجارت و استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین مسلح است.
مراسم سال نو مسیحی در دوبی + ویدئو
امارات متحده عربی با نمایش نورها ، آتش بازی و موسیقی از بلندترین ساختمان جهان ، برج خلیفه ، در دبی از سال جدید مسیحی استقبال کرد. این نمایش نور در میان بیماری همه گیر ویروس کرونا به کارکنان بهداشتی در خط مقدم ادای احترام کرد و امیدهای سال 2021 را به نمایش گذاشت.
رالی عربستان
عربستان سعودی ، 6 ژانویه رالی داکار ، یک رویداد سالانه استقامت در خارج از جاده که در ده ها کشور برگزار می شود ، در سال 2020 توسط بزرگترین کشور در شبه جزیره عربستان برگزار شد.
 دشمن به اين نقطه چشم‌ دوخته
نتانياهو با اين تحقير دولت‌ها و سران عرب، دو هدف را دنبال مي‌کند. يکي زيرک جلوه دادن خود به عنوان نخست‌وزير موفقي است که توانسته سدها را بشکند و راه را براي روابط با کشورهاي عربي باز کند. هدف ديگر فرستادن اين پيام به افکار عمومي منطقه است که عليرغم تلاش‌هاي جمهوري اسلامي ايران براي منزوي ساختن رژيم صهيونيستي، توانسته اين رژيم را از انزوا خارج کند بطوري که کشورهاي عرب منطقه براي برقراري رابطه با آن، لحظه‌شماري مي‌کنند. مطرح ساختن اين نکات و تحليل وقايع منطقه‌اي مرتبط با رژيم صهيونيستي در اين مقاله، با هدف قدرتمند جلوه دادن اين رژيم صورت نمي‌گيرد. روشن است که جمهوري اسلامي ايران، از قدرت کافي براي برخورد با تهديدهائي از قبيل آنچه رژيم صهيونيستي تدارک مي‌بيند برخوردار است. مواجهه با تهديدهاي نظامي، خواه از ناحيه رژيم صهيونيستي باشد يا هر رژيم ديگر، امري کاملاً مقدور است ولي اصولاً نکته مورد نظر اين نيست. آنچه بايد مورد توجه باشد، اولاً نفوذ سياسي رژيم صهيونيستي در جهان عرب است که از اهميت زيادي برخوردار است و ثانياً نفوذ اطلاعاتي در کشور ما و رخنه امنيتي تهديدکننده‌ايست که بايد به آن توجه جدي داشته باشيم. متأسفانه در شرايطي که رژيم صهيونيستي قفل‌هاي 70 ساله روابط با کشورهاي منطقه را يکي پس از ديگري مي‌شکند و علائم هشداردهنده‌اي از نفوذ اطلاعاتي و رخنه امنيتي اين رژيم نامشروع و جنايت‌پيشه را حس مي‌کنيم، در اينجا ما مشغول منازعات سياسي بر سر تصاحب قدرت هستيم و کساني که وظيفه ذاتي‌شان حفاظت از امنيت ملي و مصون نگهداشتن مرزها و جلوگيري از رخنه‌هاي امنيتي است، هوس ورود به رقابت‌هاي سياسي و انتخاباتي کرده‌اند! اين، درست همان نقطه‌ايست که دشمن به آن چشم دوخته است.
قدر دانی خاخام بزرگ از پادشاه و دولت امارات
در خلال مراسم از راه دور که در مرکز جامعه یهودیان (JCC) در دبی برگزار شد ، خاخام بزرگ اسحاق یوسف از خانواده سلطنتی امارات و دولت ، به دلیل روابط گرم ، مراقبت از جامعه یهودیان و روابط پر رونق اسرائیل و امارات متحده عربی ، به دنبال توافق های تاریخی ابراهیم تقدیر و خواهان برکت آنان شد .. وی پس از پایان روز سبت گفت: "بقای یک جامعه یهودی به پایبندی آن به ارزشهای تورات (تعلیم یا هدایت آشکار خدا برای قوم یهود) و یادگیری تورات بستگی دارد."
صهيونيست‌ها و علائم هشداردهنده
براي راضي ساختن مقامات آمريکائي و اسرائيلي در زمينه فروش جنگنده‌هاي «اف35» به امارات، شيوخ آل‌نهيان پيشنهادي داده‌اند که تعجب محافل سياسي و رسانه‌اي منطقه و حتي غرب را برانگيخته است. امارات پيشنهاد کرده است خلبان‌هاي اسرائيلي اين جنگنده‌ها را هدايت و بر استفاده آنها نظارت کنند. يکي از کارشناسان نظامي به رسانه‌هاي عربي گفته پيشنهاد امارات باعث مي‌شود اين معامله سودي براي اين کشور نداشته باشد، زيرا سيطره اسرائيل بر آن را تضمين مي‌کند، به‌ويژه آنکه اين پيشنهاد متضمن استفاده جنگنده‌ها توسط خلبان‌هاي اسرائيلي است. اين کارشناس افزود: اين پيشنهاد «اشتباه راهبردي امارات» است، زيرا شيوخ امارات بطور کامل در برابر طرف اسرائيلي تسليم شده‌اند بدون آنکه هيچ اهرم فشاري در اختيار داشته باشند. نکته تأمل برانگيز ديگر اينست که همين کارشناس نظامي مي‌گويد: جنگنده‌هاي آمريکائي که به کشورهاي عربي فروخته مي‌شوند، قدرت جنگي کمتري نسبت به جنگنده‌هائي دارند که در اختيار صهيونيست‌ها قرار مي‌گيرند. آنچه ماجرا را عجيب‌تر مي‌کند اينست که رژيم صهيونيستي با اينکه از عادي‌سازي روابط با امارات ابراز خرسندي مي‌کنند و آن را يک امتياز بزرگ براي خود مي‌دانند، حتي از اينکه آمريکا هواپيماهاي جنگي ضعيفي را به امارات بفروشد ناراضي هستند و با ابراز اين نارضايتي، شيوخ امارات را وادار به دادن پيشنهادهاي عجيبي از قبيل اينکه هدايت اين جنگنده‌ها را خلبانان صهيونيست برعهده بگيرند مي‌کنند.
عربستان و دوران بازها
خيانت بزرگ گروه ‌باز‌هاي عربستان، همدستي با آمريکا و رژيم صهيونيستي براي تأسيس گروه‌هاي تروريستي تکفيري همچون داعش، النصره و... است که تأمين هزينه‌هاي مربوط به سلاح و کليه امور مالي آنها را بن‌سلمان برعهده گرفته و از دلارهاي نفتي که متعلق به مردم عربستان است پرداخت مي‌کند. جناياتي که تروريست‌هاي تکفيري در سوريه، عراق، لبنان، يمن، افغانستان، ليبي و بعضي کشورهاي آفريقائي مرتکب شده‌اند، تماماً طبق برنامه‌ريزي گروه ‌باز‌هاي عربستان و حمايت شخصي بن‌سلمان و هماهنگي با دونالد ترامپ رئيس‌جمهور شکست‌خورده آمريکا بوده است.
سیل در بیروت
سل بیروت را فرا گرفت ، صاحب نظران عدم مراقبت از خاک و زمین را عامل جاری شدن سیل عنوان کرده اند.
کلاه به جاي تاج!
ديدار و مذاکره سه‌جانبه پمپئو وزير خارجه به آخر قدرت رسيده آمريکا، نتانياهو نخست‌وزير تحت فشار شديد مخالفين رژيم صهيونيستي و محمدبن‌سلمان وليعهد تحميلي عربستان سعودي در شهر در حال ساخت «نيوم» در عربستان سعودي، با واکنش‌هاي منفي فراواني مواجه شد. دولت عربستان در روزهاي اخير، دو شکست سخت را در اجراي برنامه‌هائي که براي ترميم اعتبار خود در نظر داشت تحمل کرد که هم رسوا‌کننده بودند و هم مشکل‌آفرين. نخستين‌ و کاري‌ترين واکنش، حمله موشکي ارتش يمن به آرامکو بود که طبق اعلام سخنگوي ارتش يمن، در مخالفت با اجلاس سه‌جانبه «نيوم» صورت گرفت. اين حمله از دو نظر حائز اهميت است يکي اينکه دولت عربستان عليرغم برخورداري از حمايت همه‌جانبه نظامي، اطلاعاتي و امنيتي آمريکا نتوانست مانع اصابت موشک ارتش يمن به آرامکو شود. اين واقعه علاوه بر عربستان براي آمريکا نيز يک رسوائي تلقي مي‌شود و هشداري است براي ساير سران مرتجع عرب که به حمايت‌هاي تسليحاتي، اطلاعاتي و امنيتي آمريکا دل بسته‌‌اند. آنها بايد از اين واقعه به نتايج روشني در زمينه بي‌اعتبار بودن وعده‌هاي حمايتي آمريکا برسند و اين واقعيت را درک کنند که امنيت منطقه فقط توسط خود کشورهاي منطقه قابل تأمين است و تکيه کردن بر آمريکا و رژيم صهيونيستي همچون تکيه کردن بر تار عنکبوت است که سست‌ترين تکيه‌گاه است. جنبه ديگر اهميت حمله موشکي ارتش يمن به آرامکو، پيام سياسي آنست که به وليعهد عربستان و حاميان غربي و عبري وي فهمانده است شرايط حاکم بر منطقه غير از آنست که آنها فکر مي‌کنند. اگر اجلاس سه‌جانبه در شهر در حال ساخت «نيوم» اين بوده که زمينه براي تحکيم قدرت بن‌سلمان فراهم شود و يا اوضاع منطقه تحت کنترل آنان قرار گيرد، آنها موفق به محقق ساختن هيچيک از آنها نخواهند شد. مخالفان آل‌سعود، مخالفان عادي‌سازي روابط با رژيم صهيونيستي و مخالفان فرصت دادن به رژيم صهيونيستي براي ادامه توطئه و جنايت، اکنون دست بالا را دارند و به اين مثلث شوم اجازه اجرائي ساختن برنامه‌هاي خائنانه‌شان را نخواهند داد. دولت ترامپ نيز برخلاف شايعاتي که به راه انداخته، امکان شرارت در منطقه را ندارد و همينقدر که بتواند دست و پاي شکسته و خردشده خود را جمع کند و از کاخ سفيد خارج شود، هنر کرده است.
اسراییلی ها می گویند ؛ نتایاهو بن سلمان را ملاقات کرده، سعودی ها می گویند نه!
رسانه های فلسطین اشغالی گفتند ، اولین دیدار رسمی بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل ، با محمد بن سلمان ، ولیعهد ، در عربستان سعودی برگزار شد . سفر انجام شده یکشنبه شب اولین دیدار شناخته شده بین رهبران سطح بالای اسرائیل و عربستان است و می تواند نشانه تسریع در روند گرم شدن تدریجی روابط بین دو کشور باشد
سومین جلسه استماع پرونده فساد نتانیاهو برگزار می‌شود
پیشتر قاضی دادگاه مرکزی قدس اشغالی اعلام کرد رسیدگی کامل به پرونده بنیامین نتانیاهو به اتهام ارتشاء، خیانت در امانت و کلاهبرداری در ژانویه سال ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد و در حال حاضر تنها جلسات استماع مربوط به آن برگزار می‌شود. برگزاری جلسه محاکمه نتانیاهو در ژانویه ۲۰۲۱ می‌تواند تاثیر زیادی بر انتقال قدرت از او به بنی گانتس، رئیس حزب آبی و سفید در نوامبر همان سال و نیز سرنوشت نخست وزیر فعلی این رژیم داشته باشد. پیش بینی رسانه‌های صهیونیستی این است که بررسی پرونده سنگین فساد نتانیاهو احتمالا ۲ تا ۳ سال زمان ببرد. نتانیاهو اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستی است که برای پرونده‌های فساد مالی پایش به دادگاه باز می‌شود. پرونده‌های فساد اقتصادی نخست وزیر رژیم صهیونیستی موسوم به پرونده‌های هزاره قرار بود اوایل خرداد در دادگاه بررسی شود. او پیش از این درباره این پرونده‌ها مورد بازجویی قرار گرفته بود.
نقش امارات در طرح بزرگ اسرائیل برای اشغال اراضی "قدس" چیست؟
روزنامه الاخبار لبنان با اشاره به تصمیم جدید رژیم صهیونیستی برای اجرای یکی از بزرگترین طرح‌های اشغال در قدس، از نقش امارات در آن پرده برداشته و نوشته است که این طرح ۲۰۰ هزار متر مربع مساحت دارد و اسرائیلی‌ها آن را انقلابی در بخش شرقی قدس می‌دانند و می‌گویند ۱۰ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد. این طرح صنعتی و تجاری، آثار تاریخیِ محله‌های عربی را در قدس تهدید می‌کند و صد‌ها ساکن قدس را از درآمدهایشان محروم خواهد کرد، اما حقیقت این طرح چیست و بازو‌های امارات در ارتباط با سرمایه‌گذاری در این طرح به کجا رسیده‌اند؟
صائب عریقات دبیرکل سازمان آزادیبخش فلسطین درگذشت
صائب عریقات، دبیرکل سازمان آزادی‌بخش فلسطین براثر کرونا درگذشت. عریقات روز ۲۸ مهر در پی وخامت حالش به بیمارستانی در بیت‌المقدس منتقل شده بود. او در هنگام مرگ ۶۵ سال داشت. صائب محمد صالح عریقات، در شهرک ابودیس، در نزدیکی بیت‌المقدس در کرانه باختری بدنیا آمده بود . وی همزمان با تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا، عضو جنبش فتح بود و در کنار حمایت از یاسر عرفات، رهبر وقت فتح و سازمان آزادی‌بخش فلسطین، در نگارش پیمان صلح اسلو در سال ۱۹۹۳ میان اسرائیل و سازمان آزادی‌بخش فلسطین نقش مهمی داشت.
اشک تمساح عربی
اشک تمساح عربستان برای فرانسه و تشکر جناب سفیر روزنامه عرب نیوز عربستان سعودی برای اظهار همدردی با فرانسه در موضوع قتل یک معلم تصویر صفحه اول خود را به پرچم فرانسه که در حال اشک ریختن است اختصاص داده و در زیر آن با تیتر درشت نوشته است: همبستگی، برادری. سفیر فرانسه در ریاض نیز از این اظهار همبستگی عربستان تشکر کرده است. قتل این معلم در فرانسه بیشتر به موضوع آزادی بیان پیوند داده شده است و این در حالی است که عربستان خودش دو ‌سال پیش جمال خاشقجی را بخاطر مواضع انتقادی اش در کنسولگری خود در استانبول مثله کرد.
لغو حجاب اجباری در عربستان
با صدور دستورالعملی فوری وزارت کشور عربستان به مراجع امنیتی و انتظامی در راستای برنامه اصلاحات ولیعهد سعودی، قانون حجاب اجباری در تمام شهرهای عربستان به جز دو شهر مکه و مدینه لغو و آزادی عمل زنان به رسمیت شناخته شد.
تلاش آرام سعودی ها برای ایجاد رابطه با اسرائیل
مقامات عربستان می گویند که دولت این کشور در راستای تشویق رواداری مذهبی قصد دارد محتوای یهودی ستیزانه را از کتاب های درسی این کشور حذف کند.
بحرین و عادی سازی روابط با اسرائیل + ویدئو
این معامله ، که فلسطینیان را منزوی می کند ، در حالی انجام می شود که آقای ترامپ سعی می کند قبل از انتخابات در ماه نوامبر خود را به عنوان یک صلح دوست معرفی کند. این اقدام بحرین دور از انتظار نبود: به گفته تحلیلگران ، پادشاهی کوچک خلیج فارس به عنوان میوه رسیده قابل برداشت است که اگر همه چیز پس از اعلامیه امارات خوب پیش برود ، باید چیده شود. بحرین ، از نظر استراتژیک به عنوان بندر خانگی برای ایالات متحده مهم است ناوگان پنجم نیروی دریایی ، پیش از این فضای هوایی خود را برای پروازهای مسافری تجاری جدید بین تل آویو و ابوظبی باز کرده بود. وزیر امور خارجه مایک پمپئو ماه گذشته در تلاش برای بستن توافق از منطقه بازدید کرد.
سیدحسن نصرالله در شب عاشورای حسینی سخنرانی کرد
دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت روز عاشورا گفت که حزب الله به دنبال تثبیت معادله پاسخگویی به اسرائیل است و عادی سازی روابط امارات با اسرائیل خیانت به جهان عرب است....اگر یک مجاهد حزب الله شهید شود یک سرباز اسرائیلی نیز کشته خواهد شد
امارات تحریم اقتصادی اسرائیل را لغو کرد
خبرگزاری دولتی امارات روز شنبه گزارش داد ، خلیفه بن زید آل نهیان ، رهبر امارات متحده عربی ، فرمان لغو تحریم اقتصادی اسرائیل را صادر کرد.
سخنرانی سید حسن نصرالله در چهاردهمین سالروز جنگ ۳۳ روزه
اقدام رسانه‌های عربی در بزرگ‌خواندن چیزی به نام خطر ایران، همه‌اش فریب برای صلح با اسرائیل است حال آنکه برای تماس محرمانه با ایران تلاش می‌کنند و آرزو می‌کنند به جایی برسند که همزمان با ایران و اسرائیل روابط خوبی داشته باشند
دبیرکل حزب الله بعد از انفجار بیروت با مردم لبنان صحبت کرد
دبیرکل حزب‎الله: ما قاطعانه وجود هرگونه موشک یا مواد منفجره متعلق به ما در بندر بیروت چه در گذشته و چه در حال حاضر را تکذیب می‌کنیم