نعل اسب و شانس اسب
اسب نعلش را می اندازد و از آن به بعد فقط بدشانسی می آورد.
مگس و قورباغه ها
سه قورباغه بر سر مگس خوشمزه درگیرند. اما چیزی وجود دارد که مگس می تواند به آنها بیاموزد. در ماجرای این حیوانات ، بعضی از اتفاقات فقط برای یک حیوان ممکن است رخ دهد!
روباتو ،یک روز از زندگی ویلن زن کنار خیابان
نوازنده خیابانی که در فقر و تنهایی زندگی می کند. پس از برخورد با یک سگ ولگرد ، زندگی او در مسیری دیگری قرار می گیرد . کارگردان انیمیشن فلوریان مگنین ، فلیکس فرراند هستند
آفتاب پرست در انتظار شکار
سناریست انیمیشن بر این باور بوده است که " آفتاب پرست " فاقد دشمن طبیعی است و او فقط تغذیه می کند ولی آخر سر ........................ کارگردان و سناریست انیمیشن تامر اشد است
قصه های من و بابام - جشن سال نو با حیوانات
سال کهنه به پایان می رسید و به سال نو چیزی نمانده بود! من و بابام تصمیم گرفتیم تا با هم به جنگل رفته و یک شاخه درخت کاج به خانه بیاوریم. در جنگل مرد شکارچی را دیدیم که بدنبال پیدا کردن حیوانات جنگل برای شکارشان بود . او از ما پرسید که در این اطراف ، آیا حیوانی دیده ایم، که من و بابام هر دو به او گفتیم که این اطراف هیچ حیوانی زندگی نمی کند. اما در این حال خرگوش کوچکی از ترس مرد شکارچی پشت بوته ای پنهان شده بود، اما من خوراکی هایی را که با خود آورده بودم به او دادم!
وقتی که درخت بیشتر قد کشید !
.....وقتی بعد از چندی دوباره کنار درخت رسیدیم ، باز من کنار درخت ایستادم ! با تعجب هر دومان یعنی من و بابام دیدیم که درخت بیشتر از من بزرگ شده است ، چون میخ با فاصله ی زیادتری بالاتر از سر من روی درخت مانده بود..............
آوه ! گوسفندان!
اوه گوسفندان ! انیمیشن سال 2007 از گاترفیلد منتور است که به ماجراهای دو چوپان و گوسفندانشان می پردازد ! چوپان ها در صدد ممانعت از ارتباط بین گوسفندان هستند ! اما گوسفندان در همه حال به دوستی می پردازند و ارتباط خود را حفظ می کنند تا آنکه چوپان ها راهی دیگر برای تفرقه بین آنان پیدا می کنند !
بیگ بنگ یا پیگ بنگ + ویدئو انیمیشن
برونو بوزتو از ریختن زباله در کره زمین عصبانی است ، او انفجار زباله را نمی تواند بیگ بنگ بگوید بلکه آن را پیگ بنگ یا همان بنگ خوک ، یا انفجار خوکی می نامد ........در سال 2001 برونو بوزتو برنده جایزه ویژه هیئت ژوری برای انیمیشن ایتالیا و اروپا در دومین فستیوال انیمیشن تهران گردید.
مرگ کاریکاتوریست
صفحه توییتر روزنامه همشهری روز جمعه دوم آبان ماه خبر داد محمدرضا اکبری، کارتونیست و تصویرگر این نشریه، به دلیل ابتلا به مننژیت در بیمارستان «امام حسین» تهران جان خود را از دست داده است. او متولد مشهد بود و از سال ۱۳۸۰ سابقه همکاری با نشریه گل‌آقا، گروه مجلات رشد، هفته‌نامه پنجره، و نشریات دیگر از جمله ستون آزاد و ‌مشرقیه را داشته است. آثار او در نمایشگاه‌های ایران به نمایش درآمد و همچنین موفق به کسب جایزه مقام سوم کاریکاتور چهره از مسابقات کاریکاتور گل‌آقا و جشنواره هنرهای تجسمی شده بود.
قصه های من و بابام ! سرنوشت بد ماهی !
بابام گفت فردا بریم برای ناهار ماهی از رودخانه بگیریم! من از این پیشنهاد خیلی خوشحال شدم ! صبح با هم راه افتادیم و رسیدیم کنار رودخانه! بابام تور را توی آب انداخت و خیلی زود یک ماهی توی تور افتاد ! من خیلی خوشحال شدم ! ...... مثل اینکه سرنوشت ماهی از قبل تعیین شده بود ، او باید امروز صید می شد ، یا صید من و بابام و یا شکار ماهی بزرگ! این بار باز من و بابام با هم به سمت خانه راه افتادیم اما این بار خیلی ناراحت بودیم !
قصه های من و بابام - مسابقه دو میدانی
با اصرار من بابام حاضر شده بود منو به خیابان ببره !...................... عده ای در حالت نیم خیز ، مثل دوندگان مسابقات ایستاده بودند ؛ .............. ناگهان مردی که یک تپانچه در دستش بود ..... ...من هم با تمام قدرت از دست بابام فرار کردم و او هم دنبال من افتاد و با سرعت من را تعقیب می کرد .
قصه های من و بابام - شوخی با آقای عکاس!
بابام گفت چطوره بریم با هم یک عکس بگیریم !.......قبل از اینکه آقای عکاس دگمه دوربین را فشار بدهد !...... خواستیم با آقای عکاس شوخی بکنیم!....................
گربه دوباره بازگشته !+ ویدئو
در ماه مه سال 2017 ، NFB و ناشر کانادایی Firefly Books از این فیلم در یک کتاب کودکانه اقتباس کردند. این فیلم تلاش های نافرجام آقای جانسون پیرمرد را برای خلاص شدن از شر یک گربه زرد کوچک بسیار علاقه مند به خانه اش را به تصویر می کشد. او ابتدا سعی می کند گربه را در جنگل تنها بگذارد تا خودش گم شود. تلاش برای غرق شدن گربه در دریا مرحله ی دیگری از کار اوست . او سپس سعی می کند گربه را در یک بالون هوای گرم به آسمان بفرستد،
مهاجرت ممنوع ! به افریقا برگرد!
کبوترها برعلیه یک پرنده مهاجر از افریقا تظاهرات می کنند ، آنها از پرنده زیبا می خواهند که مهاجر نباشد و به افریقا برگردد
مهمان سوم خانه
فقر و بیکاری هر دو در خانه بودند مهمان تازه در حال تلاش برای خانه مردم ضعیف است!
قصه های من و بابام - به من چه ؟ شبیه اون بود!
یک نقاشی کشیده بودم ، همسایه از جلو خانه مان رد می شد ، نقاشی من را که دید خنده اش گرفت و گفت عجب آدم خنده دار و مسخره ای کشیده ای ! بعد دوباره با صدی بلند شروع کرد به خنده های بلند! بابام که صدای خنده های مرد همسایه را شنیده بود او هم برای تماشای نقاشی من آمد ، بابام هم با دیدن نقاشی شروع کرد به قاه قاه خندیدن !
قصه های من و بابام - کمک بدون فکر
داشتم طناب را می کشیدم ، هرچه زور می زدم ، نمی توانستم طناب را بیشتر از آنچه که بود بیرون بکشم . بابام که متوجه من شده بود در گوشه ای از حیاط مرا تماشا می کرد و در فکر پایان کار بود! بالاخره نتوانست خودش را نگه دارد و از من خواست تا کنار بایستم و او نیز امتحان بکند! با قدرت تمام بابام طناب را کشید ! و طول طناب بلندتر شد و بازهم قدرت خودش را نشان داد! بالاخره بابام هست و خیلی هم قوی!
قصه های من و بابام - بابا سواری
از بس در خانه مانده بودم ، دلم گرفته بود و داشتم سر و صدا می کردم و شلوغی و ناراحتی می کردم ! راستش را بخواهید دلم می خواست گریه بکنم ! بابام هم نمی توانست منو ساکت بکنه ! تا اینکه ازم خواست اسب سواری بکنم ، او اسب شده بود و من هم سوارش ! من را دورتا دور خانه گرداند ، از پله ها پایین رفتیم تا اینکه از خانه خارج شدیم ،
قصه های من و بابام - کمک بابام در انجام تکالیف
از مدرسه که رسیدم تا آخر شب مشغول نوشتن تکالیفم بودم ، آخر شب بابام که متوجه کلافه بودنم شده بود از من خواست تا در حل تمرین ها به من کمک کند، حل تکالیف مدرسه به پایان رسیده بود و ما خوابیدیم . فردا صبح آقای معلم وقتی تکالیف ما را نگاه می کرد از من پرسید این ها را خودت انجام داده ای و من هم گفتم نه آقای معلم ! بابام تکالیف من را انجام داده است.
اشرف غنی رییس جمهور افغانستان شد
اشرف غنی 50 درصد ، عبدالله 40درصد و حکمتیار 3/8 درصد ارا را کسب کرد، عبئالله نتیجه آرا را رد کرد و اعلان تشکیل دولت موازی نمود.
قصه های من وبابام - جنگ آبی !
بابام چند تا قایق اسباب بازی خریده بود ، از من خواست تا با آن قایق ها در وان حمام بازی بکنیم ! داشتیم به سوی قایق ها ؛ آب شلیک می کردیم ! بابام چند بار با توپ جنگی آبی قایق های من را هدف گرفت اما قایق ها غرق نشدند! یک دفعه بابام بلند شد و دستش را دراز کرد و یکی از قایق های من را غرق کرد و دوباره بازی شروع شد . باز بابام با فواره ی توپ، قایق دیگر من را هدف گرفت ، اما باز قایق من غرق نشد.
قصه های من و بابام - آشتی کنان
سرکوچه محله مان ناگهان با پسر همسایه مان دعوام شد، یکی من زدم ، دو تا هم اون ! باز دوتا من زدم و یکی هم اون پسر! گریه کنان هر دو جدا شدیم و رفتیم به خانه هایمان ! بابام تا من را در حال گریه دید، از من ماجرا را پرسید و من تا ماجرای دعوام را گفتم، دستم را گرفت و راه افتادیم به سمت خانه ی پسر کوچولو!-
قصه های من و بابام - کشمش های فراموش شده کیک !
بابام داشت با آرد خمیر درست می کرد تا کیک بپزد و من هم مشغول تماشای کار او بودم ، بعد از آماده شدن خمیر او آن را در داخل فر گذاشت و در آن را بست. موقعی که برای استراحت و نشستن بر روی صندلی بر می گشت ! من ناگهان متوجه پاکت کشمش ها شدم که در زیر میز قرار داشت و فراموش شده بود ، آن را به بابام نشان دادم. بابام تازه یادش لفتاد که کشمش به خمیر کیک اضافه نکرده است.
قصه های من و بابام - نجات شناگر
من و بابام برای پیاده روی به کنار کانال آب شهر رفته بودیم ؛ در کنار کانال ناگهان صداهایی شنیدم ، مردی داخل کانال افتاده بود و درون آن دست و پا می زد. با دیدن این صحنه بابام را صدا زدم . بابام با سرعت خود را به کنار کانال رساند و با دیدن مرد در داخل آب، شیرجه ای بلند به سمت کانال برداشت.