اروپا مسافر از ایالات متحده ، روسیه و برزیل را نمی پذیرد
اتحادیه اروپا از چهارشنبه مرزهای خود را برای بازدیدکنندگان از 15 کشور جهان باز خواهد کرد ، اما نه برای مسافرانی از ایالات متحده ، برزیل یا روسیه ، که در آن موارد کروناویروس همچنان به شدت ادامه می یابد. لیست کشورهایی که این بلوک تصویب کرده است شامل استرالیا ، کانادا و نیوزلند است. در صورت تلافی چین ، مسافران از چین مجاز خواهند بود. کشورهای اتحادیه اروپا امیدوارند ضمن جلوگیری از شیوع جدید ، مسافرت و گردشگری را دوباره آغاز کنند.
رقص چشمه
صدایش می آید و چشمانت خیره در آن می ماند ، آنقدر شفاف که نمی بینی اش !......................... می آید و می رود و توفقط لحظه ای آن را می یابی1
هند ، تغییر رنگ و زیبایی پوست
گفتگوی جهانی پیرامون نژاد ناشی از قتل جورج فلوید ، آینه ای از تبعیض در مورد رنگین پوستی است که قرن هاست از ویژگی های جامعه هند است. اما آن فرهنگ در حال تغییر است. هفته گذشته ، یونیلور و سایر مارک های بزرگ اعلام کردند که برچسب هایی مانند "افسانه ای" ، "سفید" و "روشن" را از محصولات خود حذف می کنند ، از جمله کرم های روشن کننده پوست که در هند محبوبیت دارند. ....ر
جهانگیر اردشیر صبا والا نقاشی از تبار آشنا
جهانگیر اردشیر صبا والا در 22 اگوست سال 1922 در خانواده ای با تبار پارسی در بمبئی هند متولد شد. مادر وی متعلق به خانواده اشرافی کوواسجی جهانگیر بود. او در مدرسه های جان کانون ، کالج الفینستون تحصیل کرد و در سال 1944 از مدرسه هنر موفق به اخذ مدرک دانشگاهی شد. پس از آن به اروپا رفت و در دانشکده هنرهای زیبا هدرلی لندن ، تحصیل کرد و در آکادمی آندره لووت ، پاریس ، آکادمی جولیان و سرانجام درآکادمی گراند چائومایر در سال 1957تحصیل کرد. مرگ وی در 2 سپتامبر سال 2011 اتفاق افتاد.
چگونه یک هواپیمای کاغذی درست کنیم
بازی با کاغذ می تواند لذت بخش و سرگرم کننده باشد،  چگونه می توانید یک هواپیمای کاغذی با پرواز سریع بسازید؟ روش آن آسان است ...
ما تشنگان قدرتيم
در آن سال‌ها کسي براي وزير و وکيل شدن به پارتي و پول و دوز و کلک متوسل نمي‌شد. بسيار اتفاق مي‌افتاد که به افرادي اصرار مي‌کردند اجازه بدهد نامش را در فهرست وزراي کابينه قرار دهند ولي او نمي‌پذيرفت و مي‌گفت شايسته‌تر از من هستند برويد به سراغ آنها. به افرادي اصرار مي‌کردند کانديداي نمايندگي مردم در مجلس شود و نامش در فهرست فلان حزب يا گروه قرار گيرد ولي قبول نمي‌کرد و مي‌گفت من در خودم شايستگي نشستن روي صندلي قانونگزاري را نمي‌بينم. همين روحيه موجب مي‌شد افراد شايسته‌تر به دولت و مجلس راه پيدا مي‌کردند و در نتيجه‌ی سپرده شدن مسئوليت‌ها به افراد بافضيلت‌تر و باتقواتر، امور کشور با موفقيت پيش مي‌رفت همانطور که در دوران دفاع مقدس و تحريم‌هاي همه‌جانبه آن زمان ديديم هر روز موفقيت‌ها و علاقه مردم به انقلاب و اعتمادشان به نظام جمهوري اسلامي و مسئولين بيشتر مي‌شد. گذشت زمان متأسفانه باعث فاصله گرفتن از اصول و آرمان‌ها و ارزش‌ها شد و زمينه را براي جنگ قدرت فراهم کرد. تأسف بالاتر اينکه براي مقابله با اين آفت بزرگ، اقدام بازدارنده‌اي هم صورت نگرفت و راه براي استمرار و تشديد جنگ قدرت باز گذاشته شد. همين بي‌مهاري کار را از جنگ قدرت به جنگ ثروت، جنگ شهرت، جنگ رانت‌خواري و جنگ منصب کشاند و پرهيز از پذيرش مناصب‌ جاي خود را به مسابقه براي بلعيدن مناصب داد. امروز ما در جامعه‌اي که قرار بود اسلامي و انقلابي باشد و بافضيلت‌ترها عهده‌دار مسئوليت‌ها باشند، شاهد تلاش‌هاي آشکار براي رساندن بي‌فضيلت‌ترها و بي‌تقواترها به مناصب هستيم. اينکه هر روز در جامعه ما فقيرها فقيرتر و ثروتمندها ثروتمندتر مي‌شوند، به همين دليل است. اگر بخواهيم بدون تعارف، جواب سؤال امروز را بدهيم، بايد آن را در همين بازگذاشتن مجراي جنگ قدرت جستجو کنيم.
داغ قارپیزی
تخریب عینالی این بار با نخاله های ساختمانی + ویدئو
چند دقیقه ای بیشتر با ساختمانی های شهر فاصله ندارد ؛ از جاده قدیم "پایان" یا همان پایان یولی و از سمت باغمیشه وارد کوهستان عینالی که شدی ، تصفیه خانه آب نهند را می بینی و بعد از آن پل دیرین و درمانده "پایان " را و سپس جاده ای به سمت سدی مهجور که سال ها بی آب در پشت شهر مانده و هنوز کسی نمی داند چرا احداث شده است و آیا بارگذاری آن لایه های گسلی منطقه را جابجا خواهد کرد یا نه؟ وارد جاده اختصاسی سازمان آب برای رسیدن به سد می شوی ! که اکنون به تدریج در حال نخاله ریزی است .............................وجود هر نابسامانی نمادی از عدم اجرای وظیفه در هر مرحله است .کدام سازمان مسئول است و کدام شورا ناظر برعملکرد صحیح سازمان ها !! در هر حالت باید تمیزکاری محل ؛ نه آلودن آن با پخش کردن نخاله در بستر زمین بطور صحیح انجام گیرد ، این حقوق شهروند است برای درخواست خدمات ! برای آنکه حقوق شهروندیش ادا شده باشد.
بهشتی و آزادی در حکمرانی اسلامی
محوری‌ترین عامل در حکمرانی اسلامی، آزادی است. اینکه آزادی چه جایگاهی در حکمرانی دارد؟ آزادی اندیشه و ابعاد این آزادی، نوع نگاه به دگراندیشان و چگونگی تعامل با صاحبان اندیشه‌های مختلف، همگی مسائل مهمی هستند که مستقیماً با سرنوشت حکمرانی اسلامی سروکار دارند. مهم‌تر اینکه آنچه به آزادی مربوط می‌شود، زیربناست و سایر امور مربوط به حکمرانی زیرمجموعه آزادی هستند و نسبت میان آنها با آزادی، نسبت میان تابع و متغیر است. جالب است که آیت‌الله بهشتی در تعاملات اجتماعی خود، بیشترین تکیه را بر آزادی در اندیشه‌ورزی متمرکز می‌کرد. او به هر موضوع و مسأله‌ای که می‌پرداخت، ابتدا زیربنای فکری آن را مشخص می‌کرد و بعد از آنکه مبنای بحث را استوار می‌ساخت به سراغ پیکره‌سازی و نتیجه‌گیری می‌رفت. از این طریق بود که بهشتی انسان را موجودی صاحب فکر و حق می‌دانست و تلاش می‌کرد همگان را با این واقعیت آشنا کند که نباید از انسان یک موجود قالبی در ذهن داشته باشند تا نتوانند به همین بهانه به خود اجازه دهند هرطور که خواستند با او رفتار نمایند.
چهره زشت زیبایی ! زیبایی در زیر سایه لوازم آرایشی، زیبایی در زیر سایه استثمار کودکان کار
حدود 60 درصد از تولید میکا در جهان - یک ماده معدنی که بخاطر درخشش آن به ویژه صنعت آرایشی و بهداشتی مصرف می گردد - در دو ایالت فقیرنشین هند وجود دارد: ژارکند و بیهار. اما قبل از رسیدن میکا رژ لب های براق و سایر محصولات آرایش از طریق شبکه های واسطه ها و عمده فروشان ، از مرزهای زیادی عبور می کند . این عدم ردیابی به پنهان کردن یک واقعیت سخت کمک می کند: کسانی که میکا را استخراج می کنند اغلب کودکانی هستند که هرگز به مدرسه نمی روند.
بادکنک ها آماده ارسال اعلامیه از کره شمالی به جنوب هستند
جنگ اعلامیه و بادکنک ها بین دو کره آغاز شده است ، کره جنوبی از طریق رودخانه مرزی ماسک و برنج در داخل بطری های پلاستیکی به کره شمالی ارسال می کند و بادکنک های حاوی اعلامیه مهاجرین شمالی از جنوب به سوی کشورشان فرستاده می شود ...
بهشتي و حکمراني اسلامي
آيت‌الله بهشتي مي‌گفت: «وضع موجود و اين فاصله فراوان درآمدها و زندگي‌ها به هيچ عنوان با عدل اسلامي سازگار نيست». اين سخن مربوط به سال 1359 يعني 40 سال قبل است، زماني که هنوز با آرمان‌هاي انقلابي و اصول و ارزش‌هاي اسلامي فاصله نگرفته بوديم. در همان زمان آيت‌الله بهشتي مي‌گفت: «جمهوري اسلامي، تا زماني که موفق به ايجاد عدل اقتصادي و عدل سياسي و اجتماعي نشود، اين بعد از رسالت انبيا را تحقق نداده است.»
سقوط مجسمه ها ، مجسمه تئودور روزولت هم برداشته شد
مجسمه سوار بر اسب رئیس جمهور پیشین تئودور روزولت در موزه تاریخ طبیعی آمریکا در نیویورک آخرین تلفات مجسمه ها از جنبش علیه تعصب نژادی در ایالات متحده شد. این موزه تصمیم گرفت مجسمه برنزی را حذف کند که "صریحاً مردم سیاه پوست و بومی را تحت الشعاع و نژادپرستی فرومایه نشان می داد."
نقاشی های زندگی در آبشرون
موزه با الهام از فضای خانه های تابستانی در شبه جزیره آبشرون نمایشگاه مجازی " دنیای زیبایی" را ارائه کرده است بعد از اینکه شیوع کرونا ویروس همه را مجبور به ماندن در خانه کرد ، بسیاری از افراد وقت خود را در خانه های تابستانی خود می گذرانند.
این روزها دلم برای بوسه ای تنگ می شود + ویدئوی نقاشی مادر
مادر سالمند و ناتوان من، در زادگاه و شهری دور از محل کار و زندگی ام، سال هاست که در بستر بیماری افتاده و مدت هاست که چشم های منتظرش را به در اتاق دوخته تا به دیدارش بروم و سر بر بالینش بگذارم و گُل لبخند بر لبانش بنشانم. من به لالایی خواندن های دلنواز و آرامش بخش و قصه ها و غصه های مادر و دیدن لحظات دلنشین و ملکوتی اش بر سجاده سبز و همیشه پهن خدا، عادت کرده و دلم می خواهد هرچه زودتر خود را به او برسانم و آن نازنینِ جاوید را در آغوش بگیرم و بوسه ای از چهره مهربانش بستانم، اما به دلیل خطرات این ویروس وحشتناک و ناشناخته و مرگ ده ها هزار انسان در سراسر جهان، در حال حاضر نمی توانم به سفر بروم و همین موضوع، دلم را بیش از پیش به درد می آورد و خیالم را آشفته می کند. مادرِ صبور و همیشه آرام و خندانم، دیگر نمی تواند از جایش بلند شود و بزرگ ترین آرزویش این است که تنها برای یک بار از رختخواب همیشگی اش برخیزد و روی پاهای از کار افتاده اش بایستد و خود را به حیاط کوچک خانه برساند و شکوفه های بهاری را نظاره کند، اما پیری و هجوم انواع بیماری، مانع برآورده شدن این شادی ساده و چنین آرزوی کوچکی شده است.......................
یک صد سال پیش روسیه و سمرقند و بخارا در عکس های سرگئی میخائیلویچ پروکودین !
در حدود سال 1905 ، پروکودین طرحی را برای استفاده از پیشرفتهای فن آوری نوظهور در عکاسی رنگی به منظور مستند سازی امپراتوری روسیه بطور منظم پیش بینی و تدوین کرد. تزار نیکلاس دوم به وی اجازه سفر بدون محدودیت در مناطق محدوده را صادر کرد و به سیستم دولت امپراتوری دستور داد تا با عکاس همکاری کند. پروکودین به مدت شش سال از سال 1909 تا 1915 در طول و وسعت این كشور پهناور در یك اتاق تاریك مخصوص اتومبیل ریلی مجهز رفت و آمد داشت. موضوعات وی از کلیساها و صومعه های قرون وسطایی گرفته تا راه آهن و کارخانه های یک قدرت صنعتی در حال ظهور ، تا زندگی روزمره و کار جمعیت متنوع روسیه را شامل بود. طبق یک تخمین ، پروکودین در این سالها بیش از 10،000 عکس گرفت.
سازمان ملل " گوترش " هم عربستان سعودی را از لیست قاتلان کودکان حذف کرد+ ویدئو
چهار سال پیش بانکی مون با اعلان "دردناک ترین تصمیم " اسم عربستان سعودی را از لیست سیاه قاتلان کودکان حذف کرد و آن را برای کمک به سایر کودکان در فلسطین و سوریه و عراق توجیه کرد. در میان ناباوری محافل ناظر بر حقوق بشر این بار گوترش نیز با توجیهات بسیار نسبت به حذف نام عربستان از لیست سیاه اقدام کرد و آن را ناشی از کاهش کشتار کودکان توسط سعودی ها اعلام کرد..
گل ، گل سنگ ، گورستان پینه شالوار
دفتر روابط بین دو کره واقع در کره شمالی منفجر شد
روز شنبه ، کیم یو جونگ ، خواهر تأثیرگذار رهبر کره شمالی ، کیم جونگ اون ، هشدار داد که سئول به زودی شاهد "صحنه غم انگیز دفتر ارتباط بی فایده شمال و جنوب در حال فروپاشی" خواهد بود. وی همچنین گفت حق این را دارد که قدم بعدی تلافی جویانه مقابل کره جنوبی را به ارتش کره شمالی واگذار کند.
باغ سنگی شاداباد مشایخ تحت بار زمانه است .ریشه های مردمان در گورستان پینه شالوار را باید حفظ کرد + ویدئو
قریه شاداباد مشایخ گورستانی بود باستانی ، بزرگ با سنگ قبرهای درشت و میل های عظیم پا برجا ! گورستان در کنار قریه ، در دامنه ی تپه ای بلند قرار گرفته است، در سه گوشه آن مقابری وجود دارد که صندوق یا تخته سنگ های درشتی بر روی آنها نهاده شده است . این تخته سنگ ها همه از نوع سنگ خارا ی سیاه یا سنگ کبود هستند و در قسمت بالا سر آنها , یا سنگ نبشته ای بلند و یا میلی با سری مقرنس مخروطی و یا میلی با سری مقرنس مخروطی و یا میل سنگی تراش نخورده طبیعی با سری به شکل عمامه جای داده اند. معمولا در پای هر میل اسم و تاریخ فوت صاحب قبر به طور برجسته به خط کوفی یا ثلث کنده شده است . نوشته کتیبه قبرها نیز همین شیوه را دارد . از مندرجات کتیبه های قبور معلوم می شود که عده ای از مشایخ و عرفا و امرای قرون هغت و هشت و نه هجری تبریز در این گورستلن به خاک سپرده شده اند .....سادگی مرگ در اغلب گورها دیده می شود ، چیدمانی ساده از سنگ ها و شاید حفره ای در بالای سنگ برای آب دادن برای پرندگان و .... این پایان حیات زمینی همه گان است. اما سنگ های شکسته قبرها ، حفاری های زمین ، نمادهای دزدان احمقی که تخته سنگ را برای یافتن جواهر شکسته اند در همه جا دیده می شود و یا انکه افکارمردان مریضی است که برای زدودن ریشه ها این باور غلط را رواج داده اند و گرنه کدام سنگ را می توان با گنجینه اندود . واین پایان ماجرا نیست .حال گورهای قدیمی باز می شوند و داخل آنها مردگان جدید دفن می شوند و ثروت تاریخی مردم در اوج حس بی مسئولیتی به یغما و تباهی می روند .... گورستان قدیمی با سنگ های فرو غلتیده اش نیازمند یک احیا است . چیدمان سنگ ها در شرایط بهتر و نزدیک به واقعیت ، بازسازی و یا شاید چسبانیدن سنگ های شکسته ، شناسنامه دار نمودن قبرها ، آماده کردن محیط و طراحی آن برای بازدید از کارهای ساده ولی مهمی هستند که گورستان قدیمی پینه شالوار همان گورستان شادباد مشایخ در کنار احداث گورستان جدید نیازمند آن هستند .
گورهای آماده برای مردگان کورونا ویروس
روز جمعه قبرهای تازه در یک گورستان عظیم در بزرگترین شهر سائوپائولو برزیل آماده شد ، این قبرها به عنوان مرکز انتقال اجساد کشته شدگان COVID-19 در برزیل است. گورستان فورموسا سائوپائولو به عنوان نماد شدت شیوع کرونا ویروس در برزیل شده است و مراسم تشییع جنازه در این مکان و حضور خانواده های آنان برای عزاداری درگذشتگان در حالی که گروهی دیگر منتظر مردگان خود هستند ، به عنوان غم انگیز ترین نماد بصری دیده می شود .
مینیاتور بلال حبشی
بلال در خانه خدا توسط صحابه احاطه شده است و او در حال اذان گفتن است ....
بنکسی هم وارد ماجرای " جان سیاه با ارزش است" شد
بنکسی حمایت خود را از جنبش سیاهان نشان داده است و می گوید: "مردم در این سیستم از بین می روند." این هنرمند نقاشی دیواری و گرافیتی در پست اینستاگرام خود نوشت: «در ابتدا فکر می کردم فقط باید خاموش باشم و به افراد سیاه در مورد این مسئله فقط گوش کنم. اما چرا من این کار را می کردم؟ این مشکل آنها نیست ، بلکه مشکل من است! مردم در حال شکستن سیستم هستند. سیستم سفید! مانند لوله شکسته ای که آپارتمان افرادی را که در طبقه پایین زندگی می کنند به سیل می بندد. سیستم معیوب زندگی آنها را به بدبختی کشانده است ، اما رفع این مشکل بر عهده آنها نیست ، آنها اجازه نشستن در طبقات بالا را ندارند. این یک مشکل سفید است. و اگر افراد سفید آن را اصلاح نکنند ، .کسی مجبور است به طبقه بالا بیاید و در را بازکند. "
وازگونی و تخریب مجسمه های کریستف کلمب + ویدئو
در ایالات متحده، مجسمه های کریستوفر کلمب در چندین شهر شکسته ، تخریب و واژگون شده اند. پس از مرگ جورج فلوید ، نمادهای برده داری یکی پس از دیگری در حال سقوط هستند