در منطقه ی اشیک (بیرون ) آغاسی

خانه تالش

تاریخ انتشار : ۱۳:۱۵ ۱۰-۰۶-۱۳۹۶

دوستی می گفت شهر باید رمان ، شعر ، قصه و نقاشی داشته باشد، باید برای آن سمفونی نوشته شود تا آنکه بتواند به حیات موثرخود ادامه دهد و تخریب نشود و این خانه برای شعر و حیات است.

تبریز امروز:

خانه تالشی کوهپایه خطبه سرا

 

خانه تالشی در منطقه ایشیک اغاسی خطبه سرا

خانه تالشی کوهپایه ای خطبه سرا

دوستی می گفت شهر باید رمان ، شعر ، قصه و نقاشی باید داشته باشد. باید برای آن سمفونی نوشته شود تا آنکه بتواند به حیات موثر خود ادامه دهد و تخریب نشود.

پیکاسو این کار را برای اسپانیا انجام داد. برای استانبول ، کازابلانکا ، بغداد، الجزیره  و پاریس هم این کار شده است و از هم پرقدرت تر  برای قاهره! هزاران نقاشی برای  قاهره کشیده شده است.

خانه تالشی کوهپایه ای  -خطبه سرا

حانه کوهپایه ای تالش -خطبه سرا

سرزمین ما و شهرهایش مانند تبریز و ..... فرصت های بسیار دارند ، مکتب نگارگری تبریز که تابلوهایش می توانند پشتوانه پول برای موزه هایی باشند که فقط یک اثر از مکتب آن در نمایشگاه آن موزه  قرار دارد ...........................

***.

خانه تالشی کوهپایه ای خطبه سرا

خانه تالشی کوهپایه ای در منطقه اشیک آغاسی ( اشیک = بیرون ) خطبه سرا نمادی زیبا از حیات انسان هایی بزرگ و زحمتکش است که زندگی در آن جاری است.

حسینقلی خان مهری نژاد

حسینقلی خان مهری نژاد در خانه ی زیبای خود که بسان یک شعر و یک رود روان زنده است ، خاطرات بسیاری از صلح و مردم داری در منطقه را دارد.

 

عکس و گزارش : کاوه


نظرات کاربران


@