در منطقه ی اشیک (بیرون ) آغاسی

خانه تالش

تاریخ انتشار : ۱۳:۱۵ ۱۰-۰۶-۱۳۹۶

دوستی می گفت شهر باید رمان ، شعر ، قصه و نقاشی داشته باشد، باید برای آن سمفونی نوشته شود تا آنکه بتواند به حیات موثرخود ادامه دهد و تخریب نشود و این خانه برای شعر و حیات است.

تبریز امروز:

خانه تالشی کوهپایه خطبه سرا

 

خانه تالشی در منطقه ایشیک اغاسی خطبه سرا

خانه تالشی کوهپایه ای خطبه سرا

دوستی می گفت شهر باید رمان ، شعر ، قصه و نقاشی باید داشته باشد. باید برای آن سمفونی نوشته شود تا آنکه بتواند به حیات موثر خود ادامه دهد و تخریب نشود.

پیکاسو این کار را برای اسپانیا انجام داد. برای استانبول ، کازابلانکا ، بغداد، الجزیره  و پاریس هم این کار شده است و از هم پرقدرت تر  برای قاهره! هزاران نقاشی برای  قاهره کشیده شده است.

خانه تالشی کوهپایه ای  -خطبه سرا

حانه کوهپایه ای تالش -خطبه سرا

سرزمین ما و شهرهایش مانند تبریز و ..... فرصت های بسیار دارند ، مکتب نگارگری تبریز که تابلوهایش می توانند پشتوانه پول برای موزه هایی باشند که فقط یک اثر از مکتب آن در نمایشگاه آن موزه  قرار دارد ...........................

***.

خانه تالشی کوهپایه ای خطبه سرا

خانه تالشی کوهپایه ای در منطقه اشیک آغاسی ( اشیک = بیرون ) خطبه سرا نمادی زیبا از حیات انسان هایی بزرگ و زحمتکش است که زندگی در آن جاری است.

حسینقلی خان مهری نژاد

حسینقلی خان مهری نژاد در خانه ی زیبای خود که بسان یک شعر و یک رود روان زنده است ، خاطرات بسیاری از صلح و مردم داری در منطقه را دارد.

 

عکس و گزارش : کاوه


نظرات کاربران

سلام. ممنون از این همه ژرف نگری، وخلاقیت نشان دادن به چگونه زیستن، وچگونه هم گون شدن بزرگان طایفه اشیگ اغاسی در خانه های قدیمی تلفیقی چوب سنگ رودخانه ای،،،

رضا مهری نژاد

ممنون از جنابعالی، که زندگی، وبودن را،وچگونه زیستن را در تلفیق خانه های چوبی وسنگ را، در دل طبیعت در کنار بزر گان طایفه را به تفسیر کشیده اید .

رضا مهری نژاد

@