جزایری در روسیه

کامچاتکا ، میراث جهانی

تاریخ انتشار : ۰۹:۱۲ ۱۷-۰۷-۱۳۹۸

چشم اندازی در شبه جزیره کامچاتکا ، که بیشتر روس ها آن را سرزمین ناشناخته کشور خود می دانند. در پایان یک پژوهش پنج ساله بیش از 300 آتشفشان در منطقه کشف شده است..به نظر می رسید یونسکو موافق است. این سازمان بین المللی به دلیل آنچه که از زیبایی ، تمرکز و تنوع فوق العاده آنها نامیده می شود ، آتشفشان های کامچاتکا را به عنوان میراث جهانی معرفی کند. کامچاتکانان اصرار دارند که از اینجا روسیه آغاز می شود ، جایی که اولین منطقه ای است که از خواب بیدار می شود. در قرون گذشته ، یک سال می کشید تا از مسکو به شبه جزیره برسید. تا به امروز ، هیچ جاده آسفالته و سنگفرش که آن را از سرزمین اصلی روسیه جدا می کند عبور نمی کند.

تبریز امروز:

الکسی اوزروف ، رئیس ارشد آتشفشان در شبه جزیره ورودی به مجمع الجزایر کامچاتما که در نزدیکی ساحل اقیانوس آرام روسیه قرار دارد ، می گوید : "اگر بتوانید مکان بهتری نسبت به کامچاتکا در این کره زمین پیدا کنید ، من با شما همراهی خواهم کرد!"

وی پشت پرده پشت میز کار خود در انستیتوی آتشفشان شناسی و لرزه نگاری ،  کاغذی را از روی پایه خود پاره کرد و انگشت خود را به دور "حلقه آتش" کاغذی می گیرد ،  او از اعلام آلارم دستگاه های مربوط به زنجیره آتشفشان های اطراف اقیانوس آرام می گوید .

وی گفت که تنها شبه جزیره کامچاتكا مستقیماً بر فراز نیروهای تكتونیك سنگی است كه آتشفشان های آن را بوچود آورده اند ، و حدود 30 آتشفشان هنوز هم در بین بیش از 300 تای دیگر فعال هستند. سالانه چهار تا هفت فوران می كنند. آقای اوزروف گفت: این مسئله آن را به یک نقطه منحصر به فرد برای آتشفشان شناسان و افراد دیگر تبدیل می کند.

به نظر می رسید یونسکو موافق است. این سازمان بین المللی به دلیل آنچه که از زیبایی ، تمرکز و تنوع فوق العاده آنها نامیده می شود ، آتشفشان های کامچاتکا را به عنوان میراث جهانی معرفی کند.
 

 چشم اندازی در شبه جزیره کامچاتکا ، که بیشتر روس ها آن را سرزمین ناشناخته کشور خود می دانند. در پایان یک پژوهش پنج ساله بیش از 300 آتشفشان در منطقه کشف شده است..

 

در واقع ، اگر کلمه "کامچاتکا" را به یک روس بگویید ،او با یک نگاه رؤیایی و "اوه" حیرت انگیز پاسخ خواهند داد. شبه جزیره ای، که در شرق دور از ژاپن قرار دارد ، نمایانگر یک دنیای دور با شکوه و مغناطیسی است.

Avachinsky volcano seen from a boat near the regional capital of Petropavlovsk-Kamchatsky.

 این دقیقاً اشتباه نیست این شبه جزیره به دلیل داشتن گیاهان و جانوران استثنایی معروف است و به هیچ وجه در روسیه یا بسیاری از مناطق دیگر کره زمین شباهتی ندارد.

The landscape in Kamchatka was forged by the movement of the tectonic plates below the earth’s surface. 

کامچاتکا ، تقریباً به طول کالیفرنیا ، در فاصله تقریبی 800 مایل ، مانند یکی از ماهی های فراوان شبه جزیره قرار دارد که سرش به سمت ژاپن و دم آن به روسیه وصل شده است.

Brown bears hunting for salmon, which are so plentiful the rivers run red after they spawn. 

در اواخر تابستان ، رودخانه های فراوان کامچاتکا با خرد شدن ماهی قزل آلا در بالادست سرخ می شوند. این تنها مکانی است که در آن شش گونه ماهی آزاد اقیانوس آرام به تخم ریزی باز می گردند. تخمین زده می شود 20،000 خرس قهوه ای جنگلهای مسحور خود را در حالی که از درختها و سنگ روسی   پرسه می زند ، در حال تهیه چربی بیشتر از ماهی آزاد هستند .

در حالی که در خارج از ساحل ، عقاب های غول پیکر و عقاب های پادشاه کامچاتکا بزرگ هستند ،  بال های عقاب های غول پیکر بزرگتر از فوتبال می شوند.

در طول فاصله کوتاه بین آخرین بارش برف ماه مه و اولین در اواسط ماه سپتامبر ، انواع زیادی از گیاهان با نیروی توربو شکوفا می شوند ، متناسب با زندگی کوتاه و دیدنی آنها. گیاهان  منتظره ای استوایی بیرون می کشند.

جنگل های زمردی و کوه های تندرا کوهپایه ای در میان آتشفشان ها در رنگهای مختلف خاکستری و گرد و غبار ، که دارای یخچال های طبیعی و برف است ، می پوشانند. چمنزارهای آلپی با شکوفه ها و رنگهای مختلفی از جمله رودودندرون زرد ، هدر کوهی بنفش ، آزالای صورتی ، آتش فوشیا و ستاره های سفید رنگ ستاره eschscholtz در حال انفجار و پر کردن محیط هستند. در پایین دست زمین ، مزارع چمن وحشی می توانند بیش از 11 فوت رشد کنند.
 

Sea lions jump from the rocks of Russkaya Bay, where orcas also lurk.

 

There are an estimated 20,000 bears in Kamchatka. 

Brown bears flock to the shores of Kurilskoye Lake natural reserve to feed off the plentiful wild salmon.

A hiker rests on the on Gorely volcano, one of a trio near the regional capital.  

 کامچاتکانان اصرار دارند که از اینجا روسیه آغاز می شود ، جایی که اولین منطقه ای است که  از خواب بیدار می شود. در قرون گذشته ، یک سال می کشید تا از مسکو به شبه جزیره برسید. تا به امروز ، هیچ جاده آسفالته و سنگفرش که آن را از سرزمین اصلی روسیه جدا می کند عبور نمی کند.

جداسازی کامچاتکا به تدریج رو به افول است ، و تنش هایی بین حفظ و توسعه منابع طبیعی آن بوجود آمده است. بازدیدکنندگان به دلیل طبیعت غیرمعمول ، بکر و گسترده فعالیتهای طبیعی در یک منطقه نسبتاً فشرده برای پیاده روی ، ماهیگیری ، قایقرانی ، گشت و گذار و کوهنوردی می آیند. در زمستان ، اسکی بالگرد و مسابقه سورتمه سگ یک ماهه وجود دارد. که بیشتر روس ها آن را پایان گمنامی منطقه خود می دانند


نظرات کاربران


@