ایران!

جلسه شورای امنیت سازمان ملل!

تاریخ انتشار : ۲۳:۰۱ ۱۵-۱۰-۱۳۹۶

نشست اضطراری شورای امنیت علنی بوده و ساعت 23 و 30 دقیقه دیروز به وقت تهران طبق پیشنهاد آمریکا برگزار شد.معاون نماینده دائمی چین در سازمان ملل متحد گفت: شورای امنیت سازمان ملل متحد نباید در امور داخلی ایران دخالت و در مورد حقوق بشر در این کشور بحث کند.

تبریز امروز:

برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت درباره نا آرامی های ایران

اعضای شورای امنیت سازمان ملل دیروز ناآرامی های ایران را مورد بحث قرار دادند.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را نماینده قزاقستان در سازمان ملل اعلام کرد که در ماه ژانویه صدارت شورای امنیت را بر عهده دارد.
نشست اضطراری شورای امنیت علنی بوده و ساعت 23 و 30 دقیقه امروز به وقت تهران طبق پیشنهاد آمریکا برگزار شد.
آقای حسن روحانی رئیس جمهور ایران در واکنش به این ناآرامی ها اعلام نمود که این اعتراضات، ناشی از مشکلات داخلی در کشور و همچنین دخالت و تحریکات برخی دیگر کشورها می باشد.
پیشتر سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه امریکا را از دخالت در امور داخلی ایران برحذر داشته وواشنگتن را به بهره گرفتن از وضع فعلی در ایران برای بی اعتبار ساختن برجام متهم کرده بود.

به گزارش اسپوتنیک، معاون نماینده دائمی چین در سازمان ملل متحد گفت: شورای امنیت سازمان ملل متحد نباید در امور داخلی ایران دخالت و در مورد حقوق بشر در این کشور بحث کند.

به گفته وی، چین آخرین تحولات در ایران را بدقت زیر نظر دارد و همچنین امیدوار و معتقد است که با کمک دولت ایران و تلاش های مردم ایران وضعیت پایدار ادامه خواهد یافت. وضعیت ایران تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی نیست و همچنین در دستور کار شورای امنیت قرار ندارد.

او یاد آوری کرد که طبق منشور سازمان ملل متحد، مسئولیت اصلی شورای امنیت سازمان ملل متحد حفظ صلح و امنیت بین المللی است، بنابراین این سازمان نباید در مورد امور داخلی کشور و یا وضعیت حقوق بشر در هر کشوری بحث و گفتگو کند.

 


نظرات کاربران


@