قطعه کلاسیک موسیقی!

موسیقی شبانه شوپن!

تاریخ انتشار : ۱۵:۴۶ ۰۸-۱۰-۱۳۹۶

نوکتورن به معنی شبانه قطعه ای موسیقی است که برای نواختن در شب ساخته شده است که حال و هوای شبانه دارد. نوکتورن توسط فردریک شوپن به کمال رسید

تبریز امروز:

موسیقی شبانه

 موسیقی های شب فریدریک شوپن شامل 21 قطعه برای پیانو است که توسط شوپن بین سالهای 1827 و 1846 نوشته شده است. آنها  در میان بهترین کارهای انفرادی کوتاه در رپرتوار های کنسرت های معاصر در نظر گرفته می شوند. اگر چه شوپن موسیقی شب را ابداع نكرد، اما او آن را به یک موسیقی مردمی تبدیل ساخت. ریتم ها وملودی های آزاد در موسیقی و حفظ یک صدای منحصر بفرد از ویژگی های کارهای شوپن هستند که امروز  موسیقی پاپ از آثار وی بسیار  استفاده می کند.

شوپن در سال 1810 بدنیا آمد و در 39 سالگی از دنیا رخت بربست!

شوپن در زلازولا شهری در مرکز لهستان  به دنیا آمد. پدرش نیکولا شوپن یک مرد فرانسوی بود که اصلیتی لهستانی داشت. او در سال ۱۷۸۲ به لهستان رفت و با تکلا جوستینا که یک لهستانی بود ازدواج کرد و در لهستان سکنی گزید.

فردریک شوپن در  تاریخ ۱ مارس ۱۸۱۰ به دنیا آمد.

Image result for chopin

خانواده شوپن در اکتبر ۱۸۱۰ به ورشو نقل مکان کردند. استعداد موسیقایی شوپن جوان در سال‌های آغاز زندگی‌اش ظهور کرد تا آنجا که در ورشو به موتسارت دوم مشهور شد. شوپن قبل از ۷ سالگی دو قطعه نوشت که اولی توسط پدر سیبولسکی  سرپرست مدرسه و نوازنده ارگ و یکی از معدود ناشران موسیقی در لهستان  منتشر شد. با انعکاس نبوغ خارق‌العاده او در روزنامه‌های ورشو، شوپن کوچک مورد توجه و پذیرش سالن‌های کنسرت اشرافی در پایتخت قرار گرفت.

شوپن در ۱۸۴۸ آخرین کنسرتش را در پاریس اجرا نمود و سپس به اسکاتلند و انگلستان رفت اما شدیداً بیمار شد تا آنکه در ۱۷ اکتبر 1849 هنگامی که به پاریس بازمی‌گشت، در خانه خواهرش لودویکا درگذشت. روز پس از آن ماسکی از صورت و دست‌هایش ساختند و سپس بدن او را در گورستان پرلاشز به خاک سپردند. به وصیت او و به ابتکار خواهرش، قلبش  به میهن اصلی او لهستان برده شد و امروز در کلیسایی در ورشو نگه‌داری می‌شود.

 

گزارش از توفیق

 

نظرات کاربران


@