علیرغم عدم پذیرش فرهنگی!

تاتو پوست چینی ها را خراش می دهد!

تاریخ انتشار : ۰۶:۱۱ ۰۵-۱۰-۱۳۹۶

تاتو که در جامعه چینی جایگاهی نداشته است ؛ اکنون به تدریج نمادهای حضور خود را نشان می دهد ، سمبل های جنایتکاران ، بدکاره ها بر روی بدن چینی ها جای می گیرد و استودیوهای تاتو مانند قارچ در شهرهای چین به ویژه در شانگهای می رویند !

تبریز امروز:

به نقل از فرانس24 ، تاتو که در جامعه چینی جایگاهی نداشته است ؛ اکنون به تدریج نمادهای حضور  خود را نشان می دهد ، سمبل های جنایتکاران ، زنان بدکاره بر روی بدن چینی ها جای می گیرد و استودیوهای تاتو مانند قارچ در شهرهای چین به ویژه در شانگهای  می رویند !

سلبریتی های چین به تاتو روی آورده اند و آنچه که سال ها مایه شرمساری و داغ ننگ بود اکنون بر روی بدن چینی ها جای می گیرد!

 

زمانی تاتو نشانه ننگ و مجرم بودن به شمار می رفت ! سپس گروه های تبهکار  از آن برای نشان دادن هم تیمی از آن استفاده کردند، اما اکنون از تاتو برای جلوه بخشی استفاده می شود.

 اما ژو  دینگینک یک تاتوئیست در شانگهای است که 75 درصد بدن خود را تاتو کرده است ،موهایش به رنگ آبی اند و اکنون مشهورترین تاتوئیست شانگهای شده است.

او اصلاح کارهای دارای ایراد تاتویست های دیگر را نیز می پذیرد ولی کار اصلی اش طزاحی های خاص است .

یک طراح  دیگر با 29 سال سن  دارای طرح های مختلف بر روی بدنش  است، از جمله یک ساعت کریستال برای یادآوری او از گرانبها بودن زمان! و قایق بادبانی و فانوس دریایی الهام گرفته از عشق او به دریا، و همچنین  سر مار و چشم تمساح در بدن وی دیده می شوند.

تاتو در خانواده های چینی موجب ایجاد اختلاف نیز شده است ، مردان سنتی را که تا چند سال پیش متعلق به زنان کلوب ها بود در خانواده نمی پسندند و در برخی مواقع تاتو پنهان نیز می گردد.

اما در هر حالت تاتو بدن در چین در حال گسترش است.


نظرات کاربران


@