رایزن بازرگانی ایران در روسیه می گوید:

اولویت منطقه قفقاز شمالی در تجارت با ایران!

تاریخ انتشار : ۰۴:۵۰ ۰۴-۱۰-۱۳۹۶

سفیر ایران در روسیه، در همایشی که در دانشگاه دولتی اوستیای شمالی برگزار شد، اعلام کرد منطقه قفقاز شمالی در توسعه روابط دوجانبه میان ایران و روسیه در همه عرصه ها ازجمله حمل و نقل در چارچوب راهگذر بین المللی شمال -جنوب نقش بزرگی ایفا می کند.

 

تبریز امروز:

به گزارش یکشنبه تارنمای سازمان توسعه تجارت ایران، رایزن بازرگانی ایران در روسیه اعلام کرد: «مجتبی خسروتاج» معاون صادراتی وزیر صنعت و رییس سازمان توسعه تجارت جمهوری اسلامی ایران، در سفر به قفقاز شمالی، راهکارهای توسعه حمل و نقل جاده‌ای را از طریق قفقاز به گرجستان و اروپا بررسی کرد.
«فرهاد پرند» افزود: در مذاکرات ایران و قفقاز با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران و اهمیت ترانزیت به این مساله پرداختیم و ظرفیت های همکاری مشترک بین 2 طرف بررسی شد.
به گفته وی، منطقه قفقاز شمالی در تجارت با ایران اولویت دارد.

 روابط بانکی
رایزن بازرگانی ایران در روسیه گفت: ارتباط با بانک‌های متعدد همچون اگزیم بانک، گازپروم، ازبر بانک، میر بیزنس بانک و... گامی برای تسهیل و تسریع خدمات بانکی برای بازرگانان 2طرف است.
پرند همچنین از دیدار معاون صادراتی وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران با همتای روسی خود خبر داد.
به گفته وی، در این دیدار درباره توافق های آبان ماه امسال کارگروه صنعت و تجارت در آستراخان، نیز گفت و گو شد.
وی افزود: در این گفت و گوها عملکرد نقشه راه همکاری‌های صنعتی 2 کشور و همچنین تاریخ برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی و بازرگانی 2 کشور بررسی شد.
کمیسیون مشترک در ماه فوریه 2018 (بهمن- اسفند امسال) در مسکو برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، بیست و سوم آذرماه «مهدی سنایی» سفیر ایران در روسیه، در همایشی که در دانشگاه دولتی اوستیای شمالی برگزار شد، اعلام کرد منطقه قفقاز شمالی در توسعه روابط دوجانبه میان ایران و روسیه در همه عرصه ها ازجمله حمل و نقل در چارچوب راهگذر بین المللی شمال -جنوب نقش بزرگی ایفا می کند.
در این همایش که «همکاری های جمهوری اسلامی ایران و قفقاز شمالی؛ تاریخ و چشم اندازهای همکاری» نام داشت، خسروتاج در صدر هیاتی تجاری شرکت کرد.
در این سفر نمایندگانی از بخش‌های صنعت، کشاورزی، راه‌سازی، گمرکی، بانکی، صندوق ضمانت صادرات، اتاق‌های بازرگانی و شرکت‌های بخش خصوصی حضور داشتند.
ناحیه فدرال قفقاز شمالی یکی از هشت ناحیه فدرال کشور روسیه است.
این ناحیه در جنوب‌غربی روسیه قرار دارد.


نظرات کاربران


@