باخت شرکت اوبر در دادگاه عالی اروپا در مقابل اتحادیه های تاکسی رانی!

نرم افزارهای ایجاد ارتباط بین مسافر و راننده مواجه با چالشی سخت در اروپا

تاریخ انتشار : ۱۸:۵۵ ۲۹-۰۹-۱۳۹۶

سرویس‌دهی شرکت "اوبر" از طریق رانندگان خودروهای شخصی پوشش داده می‌شود. مردم نیز با نصب یک اپلیکیشن ساده روی تلفن همراه می‌توانستند، نزدیک‌ترین خودروی مسافربر را پیدا کنند، با راننده آن قرار بگذارند و در زمانی کوتاه به مقصد موردنظر برسند.سیاست گذاران در سراسر جهان با وضع قوانین برای تائید سبک های جدید کسب و کار مقابله کرده اند، زیرا تاثیر کسب و کار به شیوه های نوین در شرایط اقتصادی و ایجاد بحران ها در بسیاری از کشورها مشخص نیستند ؛ اما روند رو به رشد روش های کاری غیرمعمول که شرکت ها برای کاهش هزینه ها استفاده می کنند، در حال تاثیر گذاری بر جوامع است.

تبریز امروز:

 اعتراض رانندگان تاکسی به شرکت اوبر در اعتصاب سال 1994 با مسدود کردن خیابان های لندن

نیویورک تایمز گزارش کرد: عالی ترین دادگاه در اتحادیه اروپا در روز چهارشنبه در مورد  "شرکت اوبر" Uber  رای داد که این شرکت ویژه مسافربری و جابجایی است و نمی تواند برای ایجاد ارتباط بین راننده و مسافر فعالیت نماید. 

حکم دادگاه  باخت بزرگی برای شرکتی است که در حال حاضر با یک رشته رسوایی ها روبرو است، این حکم Uber را مجبور به رعایت قوانین حمل و نقل در اروپا خواهد کرد. همچنین احتمال دارد این شرکت را از گسترش خدماتی که به رانندگان غیر حرفه ای اجازه می دهد، خدمات سواری به مشتریان بدهند محدود سازد.

دویچه وله می گوید شرکت اوبر (Uber) با عرضه خدمات مسافرکشی در ازای کرایه‌های نازل سعی در گسترش فعالیت‌های خود داشته و رقیبی سرسخت برای تاکسیرانان محسوب می‌شود. حال دادگاهی در آلمان فعالیت‌های این شرکت را با صدور حکم متوقف کرده است.

دادگاه ایالتی شهر فرانکفورت در آلمان با صدور حکم رسمی فعالیت‌های شرکت مسافرکشی "اوبر" را در سراسر آلمان متوقف کرده است. این شرکت با ارائه خدمات مسافرکشی بسیار ارزان رقیبی سرسخت برای تاکسیرانان آلمان محسوب می‌شود.

Image result for taxi app

سرویس‌دهی شرکت "اوبر" از طریق رانندگان خودروهای شخصی پوشش داده می‌شود. مردم نیز با نصب یک اپلیکیشن ساده روی تلفن همراه می‌توانستند، نزدیک‌ترین خودروی مسافربر را پیدا کنند، با راننده آن قرار بگذارند و در زمانی کوتاه به مقصد موردنظر برسند.

یافتن نزدیک‌ترین خودروی مسافربر با کمک تلفن‌های همراه، نقشه‌خوان‌ها و جهت‌یاب‌ها نه تنها با این روش آسان می‌شود، بلکه سبب صرفه‌جویی در وقت و هزینه راننده و مسافر نیز می‌گردد. مسافرانی که از خدمات شرکت "اوبر" استفاده می‌کنند، برای طی کردن مسیر موردنظر گاهی تا نصف مبلغی را می‌پردازند که معمولا باید به تاکسی‌رانان پرداخت کنند.

سیاست گذاران در سراسر جهان با وضع قوانین برای تائید سبک های جدید کسب و کار مقابله کرده اند، زیرا تاثیر کسب و کار به شیوه های نوین در شرایط اقتصادی و ایجاد بحران ها در بسیاری از کشورها مشخص نیستند ؛ اما روند رو به رشد روش های کاری غیرمعمول که شرکت ها برای کاهش هزینه ها استفاده می کنند، در حال تاثیر گذاری بر جوامع است.

فعالیت در کلان‌شهرهای جهان

شرکت اوبر در بیش از ۲۰۰ شهر بزرگ جهان فعالیت دارد، از جمله در پاریس، بروکسل، بارسلونا و ۵۰ شهر در ایالات متحده آمریکا. این شرکت خدمات خود در آلمان را در شهرهای برلین، مونیخ، فرانکفورت و دوسلدورف عرضه می‌کرد و قرار بود در هفت شهر دیگر این کشور نیز سرویس‌دهی را آغاز کند.

پایین بودن کرایه شرکت اوبر در اکثر کشورها به این برمی‌گردد که رانندگان آن بدون بیمه‌ها و پروانه‌های لازم مشغول فعالیت بودند و قادر به صرفه‌جویی در هزینه‌های کار خود بودند.

به نوشته "اشپیگل آنلاین" شیوه‌ی عمل شرکت اوبر بدینگونه است که در بسیاری از شهرها نخست فعالیت خود را آغاز می‌کند و سپس سراغ انجام امورات اداری و قانونی می‌رود.

گسترش فعالیت‌های اوبر در اروپا در ماه ژوئن اعتراضات گسترده تاکسیرانان را به دنبال داشت

گسترش فعالیت‌های اوبر در اروپا در ماه ژوئن اعتراضات گسترده تاکسیرانان را به دنبال داشت

گسترش فعالیت‌های اوبر در اروپا در ماه ژوئن اعتراضات گسترده تاکسیرانان را به دنبال داشت. در آلمان نیز کار به اینجا کشید که سازمان شرکت‌های تاکسیرانی آلمان که تمامی مراکز تاکسیرانی در این کشور عضو آن هستند، از شرکت اوبر رسما شکایت کرد.

دادگاه ایالتی در فرانکفورت نیز پس از بررسی پرونده با صدور حکمی اعلام کرد که شرکت اوبر بدون مجوز مربوط به "قانون حمل و نقل مسافر" اجازه مسافرکشی از طریق اپ‌های "اوبر" و "اوبرپاپ" را ندارد. نقض حکم دادگاه از سوی شرکت مزبور جریمه‌ای نقدی بالغ بر ۲۵۰ هزار یورو یا صدور حکم زندان برای خلافکاران را به دنبال خواهد داشت.

لازم به یادآوری است که مسافران تاکسی‌های رسمی در آلمان در صورت بروز سانحه تحت پوشش کامل بیمه سرنشین قرار دارند. از آن گذشته رانندگان تاکسی‌در آلمان نیز باید برخلاف رانندگان فعال برای شرکت "اوبر" گواهی سلامتی ارائه دهند تا مجوز رانندگی تاکسی به آنان داده شود.

مسئولان شرکت اوبر روز سه‌شنبه (۲ سپتامبر/۱۱ شهریور) اعلام کردند که درخواست خود برای تجدیدنظر در این حکم را ارائه خواهند داد. البته تا صدور حکم نهایی در دادگاه تجدیدنظر فعالیت‌های شرکت مزبور متوقف خواهد ماند.

 

 


نظرات کاربران


@