سوریه!

سرطان درد بی درمان !

تاریخ انتشار : ۱۹:۴۸ ۰۸-۰۹-۱۳۹۶

مراکز تشخیص سرطان تنها در شهرهای بزرگ سوریه باقی مانده اند. اما همه نمی توانند به خاطر جاده های دشوار و یا امنیت ناکافی و یا هزینه های بالا به این محل ها بروند. و کسانی هم که با وجود سختی ها به این مراکز می رسند همیشه درمان لازم را دریافت نمی کنند.

تبریز امروز:

Image result for cancer syria

به گزارش اسپوتنیک مراکز تشخیص سرطان تنها در شهرهای بزرگ سوریه باقی مانده اند. اما همه نمی توانند به خاطر جاده های دشوار و یا امنیت ناکافی و یا هزینه های بالا به این محل ها بروند. و کسانی هم که با وجود سختی ها به این مراکز می رسند همیشه درمان لازم را دریافت نمی کنند.
حسین انکولوژیست سوری از مرکز سرطان شناسی دمشق به اسپوتنیک شرح می دهد که بیماران زیادی به پایتخت می آیند و دارو برایشان کافی نیست.
در دمشق و حلب و لاذقیه فقط یک داروخانه است که داروهای ضد سرطانی می فروشند. این داروها گرانند برای همین هرکسی نمی تواند آنها را بخرد و منتظر کمک دولتی می مانند و یا سعی می کنند که از پزشکی سنتی استفاده نمایند. در بدترین حالت بیماران سرطانی که در محدوده ی تحت کنترل داعش زندگی می کنند. آنها باید برای درمان به خارج بروند.
پزشکان سوری رشد تعداد بیماران سرطانی را به خاطر آلودگی محیط زیست ناشی از جنگ پیش بینی می کنند. پزشکان خواستار لزوم اجرای طرح های تحقیقاتی به منظور تشخیص زود هنگام غده های سرطانی هستند.


نظرات کاربران


@