فضانورد آپولو و جمینی در گذشت

درگذشت ریچارد گوردون فضا نورد امریکایی

تاریخ انتشار : ۱۴:۰۶ ۱۷-۰۸-۱۳۹۶

ریچارد گوردون فضانورد امریکایی که در سال 1345 در فضا قدم زده بود و سه سال بعد با آپولو 11 بدور ماه چرخیده بود در سن 88 سالگی درگذشت. او نتوانست به آرزویش که پا گذاردن بر روی کره ماه بود دست یابد.

تبریز امروز: 

In this September 1966 photo provided by NASA, astronaut Richard F. Gordon Jr., pilot for the Gemini XI spaceflight, sits astride the spacecraft during a spacewalk, while attaching a tether from the Gemini capsule to the Agena vehicle. 

ریچارد گوردون فضانورد امریکایی که در سال 1345 در فضا قدم زده بود و سه سال بعد بدور ماه با فضا پیمایش چرخیده بود در سن 88 سالگی درگذشت . او نتوانست به آرزویش که پا گذاردن بر روی کره ماه بود دست یابد.

http://assets.nydailynews.com/polopoly_fs/1.3617577.1510091138!/img/httpImage/image._gen/derivatives/article_1200/obit-richard-gordon-89083-jpg.

یک نقاشی خیالی  از فضانورد آلن بین که ریچارد گوردون ، الن بین و چارلز کنراد در آن بر روی کره ماه قدم می زنند.

ریچارد گوردون و چارلز کنراد در ماموریت جمینی 11در سال 1345 برای پیشبرد روش اتصال دو فضاپیما و همچنین راه پیمایی در فضا که یک روش مورد نیاز برای فرود در ماه بود. به 850 مایل بالاتر از زمین رفتند که یک رکورد در زمان خود بود.

ریچارد گوردون در حالی که همراه با چارلز کنراد و همکارش آلن بین بودند در ماموریت دیگر به عنوان فرمانده فضا پیما دور ماه چرخیدند ،چهار ماه پس از  این ماموریت آپولو 11  بود که نیل آرمسترانگ و بولز آلدرین با آپولو 12 به ماه.قدم گذاردند

در آن ماموریت ریچارد گوردون پس از گرفتن عکس از توپوگرافی ماه برای سفر به ان و بررسی سایت های فرود در مأموریت های آینده، ماموریت خود را انجام داد..

 


نظرات کاربران


@