در حاشیه نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان ـ نیمروز

کارگاه مشترک نقاشی ایران و افغانستان

تاریخ انتشار : ۱۳:۳۲ ۱۵-۰۸-۱۳۹۶

مشق نقاشی هنرمندان مطرح ایرانی و افغانستانی در تهران/ آثار هنرمندان دو کشور برای بچه های کار به فروش می رسد

تبریز امروز:

در حاشیه نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان ـ نیمروز برگزار شد؛
 مشق نقاشی هنرمندان مطرح ایرانی و افغانستانی در تهران/ آثار هنرمندان دو کشور برای بچه های کار به فروش می رسد

 روز گذشته یک شنبه 14 آبان (عقرب ) اولین کارگاه یا ورکشاپ نقاشی هنرمندان ایران و افغانستان در حاشیه نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجمسی افغانستان ـ نیمروز، در پردیس سینما گالری ملت در تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) از تهران، در این ورکشاپ هنرمندان نقاش از افغانستان چون سید محسن حسینی، الیاس علوی، مشتری هلال، عزیزالله احمدی، باقر احمدی، محسن تاشه و شیرعلی حسینی، از ساعت 10 صبح تا 8 شب در کنار هنرمندان نقاش برجسته ایرانی از جمله ترانه صادقیان، علی ذاکری، بهنام کامرانی و داریوش حسینی قرار گرفته و به کشیدن نقاشی پرداختند.

خانم مریم کوهستانی، گرداننده و برگزارکننده نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجمسی افغانستان با نام نیمروز، در این مورد به خبرنگار آوا گفت که در این ورکشاپ نقاشی توانسته اند بزرگترین هنرمندان ایرانی و افغانستانی را جذب کنیم.

خانم کوهستانی خاطرنشان کرد که قرار است در پایان این ورکشاپ، اثرهای هنرمندان دو کشور برای "بچه های کار" به فروش برسد.

در همین حال، داریوش حسینی، هنرمند و نقاش مطرح ایرانی که در ورکشاپ نقاشی هنرمندان دو کشور حضور دارد و مشغول کشیدن نقاشی بود، به خبرنگار آوا گفت که از طریق شرکت در این ورکشاپ نقاشی، در حد خود تلاش کرده در راستای همگرایی و همراهی میان هنرمندان دو کشور گام بردارد، زیرا دو کشور سابقه بسیار طولانی و دیربازی در تاریخ دارند، دردهای مشترک و در عین حال انگیزه های مشترکی دارند.


نظرات کاربران


@